• kubahb

    Zdravím.

    Mám nějaký ten týden silničku a mám dotaz, snad mě pochopíte. Kolo mám osazený Tiagrou (2×10) Jde mi o řazení vpředu přesmykačem.. Když z malýho kola nahodim na velký, tak se mi klasicky řetěz na něj nahodí. Když ale ještě zatlačím na páku řazení, tak to ještě jakoby o jeden malý zoubek jde více a přesmykač se o kousek ještě posune. Možná to je tak naschvál, nevím, ještě jsem se s tím nesetkal. Jde mi o to, jestli tyto dvě polohy mohu používat a nepoškozuji tím třeba řazení, pokud to třeba nemám uplně doražené na doraz.

    Dík

    0 0
    • krabica  

      Das ist normal. Je to z důvodu, aby ti neškral přesmykač -můžeš si ho ladit, dle zařazeného pastorku na kazetě.

      0 0
    • mr.antik  

      Mám kolo na desítkové Tiagře 4600 a tak trošku řeším co s tim, protože vše funguje, ale čeká mě nákup větší kazety, přehazky má trošku vakl a nerad bych se dostal do slepý uličky abych pak ve finále stejně měnil celý pohon. Řazení s opratěma stále funguje dobře.

      • snese Tiagra 4600 kazetu 11–32
      • pokud bude vakl omezující, čím nahradit přehazku, když už 4600 není dostupná? 4700 má prý jiný chod/poměr, snad prý 11sp 105 by šla, ale nevím.
      0 0
      • Singlespeed  

        11.sp by nešla žádná, potřebuje delší tah lanka. Z aktuálně prodávaných typů bude pasovat Sora.

        1 0
      • Peslezedirou  

        30z je max, zkoušel jsem 32z a fakt to chodilo špatně…nakonec jsem investoval do Ultegry 12–30z.

        0 0
        • mr.antik  

          A když bych vzal toto…

          https://www.koloshop.cz/…zovacka.html

          0 0
          • Singlespeed  

            Tahle pasuje.

            0 0
          • Jezevec70  

            Klidně dej 9sp horskou přehazovačku. Třeba Deore. Ta vezme až 36z. Taky to tak mám a funguje to dobře.

            0 0
          • Honzis  

            Ten šaltr je docela drahej, fungují i 9sp bikové šaltry takže klidně z bazaru lx/XT chodí to dobře. Kazeta jde z 11–28 udělat 12–32 pokud máš samotný 32 pastorek, když bys jo chtěl.

            1 0
            • mr.antik  

              Zkusim to nějak prokombinovat z toho co najdu doma

              0 0
              • Honzis  

                jo, obyč kazety jdou kombinovat celkem v pohodě, ještě jde třeba z 11–34 vyhodit 11ku a dát 12ku závěrnou atd.

                Jinak sám mám jedny Tiagry 9sp s opratěma přes 60tisíc km a furt choděj pěkně, tyhle 10ky mám nějak 15tisíc zatím, Sory v 9tce tak 30tisíc

                0 0
        • Singlespeed  

          Sora s krátkým ramínkem sežere oficiálně 32 zubů vzadu, to by bylo asi nejlevnější řešení.

          1 0
        • mr.antik  

          Jako upřímě, ideální by bylo něco jako 12–32. Já ten nejtěžší vůbec nedávám, možná 5× do roka někde z hecu…

          0 0
          • couffy  

            Nechat si kazetu poskládat,cykloš­koda,taky jsem to tak řešil, původní 105 11–28 šla do světa a nahrazeno 12–29,pastorky Miche a chodí velice dobře

            0 0
            • mr.antik  

              Nakonec vyřešeno v rámci slev nákupem 105 GS přehazky (no upřímě, to dlouhé ramínko na silnici není žádný krasavec) a nové Sram 1050 kazety 12–32 přesně dle toho jak jsem potřeboval. Akorát teda v německu, kde mají všechny varianty kazet reálně skladem.

              0 0
              • Singlespeed  

                Dnes jsou delší ramínka u nových sad Shimano standard. Nejkratší ramínko třeba Ultegry 8000 je jen o 1 cm kratší než to tvoje dlouhé na staré 105.

                0 0
          • Peslezedirou  

            Taky jsem měl převod 50/11 jako žolíka, byl tam ale zařadil jsem ho jen výjimečně (nejezdím ve skupině).

            0 0
    • šlapatko  

      Vozím kazetu XT 11–34 a přehazovačkou 10s shimano 105. Záleží na rámu a délce patky. Kazetu nevyhazuj. Stačí vyhodit dva malé pastorky a za kazetu přidat větší pastorky s jiné kazety. Vozím to tak normálně, musíš jen dodržet vzdálenost mezi pastorky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.