Rám 19 nebo 21 na výšku 188cm MTB Garry Fisher 29 Cobia, X Caliber

22 nepřečtených
  • JanSkrivan

    Chci požádat o radu při výběru rámu 19 nebo 21 na výšku 187 cm/ 110kg u kola Garry Fisher 29 Cobia, X Caliber a případné porovnání obou uvedených modelů dle zkušeností uživatelů na porovnání výbava vs. cena.

    Jasně u mě převažuje jízda na silnici a cestách, terén záměrně nevyhledávám. Ujedu 2–3000 km ročně.

    Měl jsem možnost vyzkoušet si na asfaltu na rovině a jednom větším kopci pár hodin Cobii v 19 i 21. Velikost rámu X Calu je stejná.

    Připadalo mi, že 19 mi lépe sedne, ale zase oproti 21 mi rám připadá o hodně menší. že Nechtěl bych, aby mě mě při delších jízdách začaly bolet záda apod.

    Jezdil jsem sedm let na 26kovém Treku 6500 na velikosti 21,5.

    Je možné, že by mi stačila menší velikost, ale člověk si časem zvyhne.

    Nyní si ale chci vybrat správný rám. Určitě se dají provést změny u řidítek a sedla, ale připadá mi, že správnější je používat kolo, tak je vyrobeno (nemyslím tím výměnu jiných komponentů za vhodnější).

    Uvítám tipy i na jiné značky v 29.

    Jinak jsem měl před vyzkoušením 29 větší očekávání (terén jsem neměl možnost vyzkoušet). Šlapalo se mi oproti očekávání trocu hůře do kopce, na rovině jsem naivně očekával vyvinutí rychlosti jako u krossů.

    Plně se nezříkám návratu k 26.

    Díky předem za Vaše odpovědi

    0 0
    • oddie  

      Pokud sis vyzkoušel oboje, připadá ti, že ti 19 sedne lépe a nemáš sedlovku vytaženou nad značku max. vysunutí, nevidím důvod proč tu 19 nevzít.

      0 0
    • Mirek_29  

      měřím 181cm/85kg

      26 scott 19rám

      29ht pells 17rám

      29full norco 16,5rám

      měl jsem možnost pells 19 ale už na mě byl moc velký

      0 0
    • Georrge  

      jestli mas kratsi nohy (pod 90cm po gule) tak ber 19", jestli mas delsi nohy tak ber 21", nejlepsi je ale se rozhodovat podle toho jak jsi na ramu natazenej a jak ti tedy delkove sedne. Toto se da ale docela dost dostelovat predstavcem. Za me mensi ram s vic vysunutou sedlovkou, kolo je hravejsi a aji se mi vic libi :)

      0 0
      • jIrI___  

        jj, víc vysunutá sedlovka vypadá perfektně :) http://www.bike-forum.cz/…uvodbicy.jpg

        0 0
      • JanSkrivan  

        Mám po kulky o několik čísel pod uvedených 90cm. Asi si zkusím model půjčit znovu a vyzkoušet mimo asfalt. Vyberu si podle rad 19, i když moc zvednuté sedlo nepreferuji. Prý se v terénu ovládá lépe než 21, ale u mě v naprosto převažuje upravený povrch..

        0 0
        • marco  

          V tom případě není kde váhat vem si tu 21"

          0 0
        • oddie  

          Pokud máš pod 90, bude 19" v pohodě. Já mám 92 a u 19" mi tak tak nestačí 400mm sedlovka, ty tam budeš mít ještě tak centimetr rezervu.

          0 0
          • JanSkrivan  

            Dík za váš ohňostroj rad, asi nejlepší by bylo zkusit oba rámy na stejných trasách. Je to výběr na několik let dopředu

            0 0
    • Kamikaze 591  

      Mám x calibra, 176cm, 17,5" a sedlovku mám vytaženou téměř na rysku. Zbývá mi asi 1–2cm.

      0 0
    • Ruprt2  

      Pokud máš nohy 90 tak jednoznačně 21 a klidně si pohrát s představcem a řidítkama.

      0 0
      • Georrge  

        má několik čísel pod 90, né 90 :)

        0 0
        • Ruprt2  

          aha jsem moc rychlý.

          On ten skřivan má ty míry nějaké divné.

          Délka nohou několik čísel pod 90 je hodně exaktní.

          Navíc v tomto vlákně má 188 a v tom minulém měl 187.

          Takže vzhledem k rychlosti růstu bych mu doporučil stejně tu 21čku

          0 0
          • JanSkrivan  

            Odpo jsem zkoušel mimo jiné na radu prodavače v krámě u rámů při stání vzdálenost horní rámové trubky od rozkroku a 21 byla po pytlík, což asi není ideální,ale 19 velikost mi připadá malá.

            Domluvený krátký test vystavených kol bohužel odpadl kvůli dešti.

            Celková výška je už konstatní.

            0 0
            • Barberry.pha  

              Mam 186cm a mam Trek Paragon 2011 ve velikosti 19 a mam ho akorat, sedlovka vytazena na min, alespon podel znaceni na sedlovce.

              Ale lepsi budes mit, kdyz se na nem projedes.

              0 0
            • Ruprt2  

              Najdeš doma metr? Mě přijde, že ty tvoje míry se mění jak u žížaly :-)

              Pokud chceš poradit, tak je třeba se něčeho chytit.

              Když nám nedáš nic jiného než, že ti přijde, že 19 ti možná sedí víc, tak mi ni neřekneme nic jiného, než že ti 19 sedne asi víc, nebo taky možná ne.

              PS: u 187 ani u 188 se mi nezdá možné, aby jsi drhl, genitáliema o trubku, pokud nenaskakuješ až na představec.

              Dej nám něco čeho se můžeme chytnout, nebo si nech ten pytlík zmenšit, viz již legendární místní vlákno ;-)

              0 0
              • JanSkrivan  

                Rozměry jsou správné, podstatnější je výsledek zkoušky obkročmo v shopu. Napsal jsem to s mírnou nadsázkou, ale moc volného místa k trubce nebylo. Mě by to osobně nepřipadalo tak důležité, ale podle porace je to prý důležitý faktor při výběru rámu.

                Proto bude nejlepší si to vyzkoušet pořádně v akci.

                Tělesné části zatím nemám v úmyslu si nechat upravovat, zub času sám bude pracovat na mé schránce, ale to bude doufám dlouho po užívání vybraného kola..:-)

                0 0
                • Ruprt2  

                  Nojo, ale mrsknul jsi dotaz na fórum, tak jestli jsi čekal i něco víc než poplácání po zádech, tak jsi mohl tu nohu změřit.

                  0 0
    • hondras  

      Měřím 185, mám X-Cala 19". Řekl bych, že vzhledem k celkové výšce mám rel. „dlouhé“ nohy. Před koupí jsem zkoušel 19 i 21, ale na 19 jsem byl jasně jistější, obratnější.

      Co na 29 pozoruji jako nejmarkantnější rozdíl oproti 26 je vyšší stabilita v prudkých výjezdech…

      0 0
      • Necris  

        To není jen vlastnost 29", ale geometrie. Některé značky prostě rády zvedají čumák.

        0 0
        • DaSnail  

          keby si mal dva bicykle 26 a 29 s rovnakou geometriou(dåžka zadnej stavby, výška stredu, identické predné trubky) tak rači bude zvedat čumák 26ka.

          v reále bude mat 26ka zadnú stavbu kratšiu, takže bude zvedat ešte rači.

          takže ano, je to vlastnost 29 a ne že ne

          0 0
    • Necris  

      Takhle na 21" X-calu sedím já. 193 cm. A to nemám extra dlouhé nohy. Na 19" už vypadám jako kašpar a sedlo musí jít opravdu hodně vysoko, navíc na tom sedím jako turista na vyjížďce na stezku, takže 21" byla nutnost a sedí optimálně. Těch pár cm dolů..záleží kde jsou dole, jestli na nohou nebo na trupu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.