• Danda18

    Ahoj, vybírám kolo na lehčí traily a ježdění s rodinou. Původně jsem měl předvybraný Qayron Spyro MKII 3.

    https://qayron.com/…-mkii-3--p84

    Ale teď jsem narazil na Radon Cragger 7.0 https://www.radon-bikes.de/…ger-70-2022/

    který vyjde cca na 33000Kč, stejně jako to Spyro, akorát mi přijde, že má o mnoho lepší výbavu.

    Třeba vidlici Marzocchi Bomber Z2, kterou nabízí Qayron až u top modelu za 50000Kč. Dále se mi líbí přehazovačka XT i řazení Deore 1×12.

    800mm řidítka, pláště i to barevné provedení. Brzdy neznám, tak nevím, ale asi budou ok.

    Jediné co se mi nelíbí, že bowdeny nejsou vedené vnitřkem rámu. Jaký máte na to názor v dnešní době? Považoval jsem to už za standard.

    A jsem zmatený nad velikostma rámu. Mám 195cm a vždy jsem jezdil rám XL. Bude mi L ok?

    Co si o něm celkově myslíte? Jinak nejblíže mám Peklák, Dolní Moravu a Trutnov Trails, tak tam bych jezdil nejvíce. Díky

    0 0
    • Tomcat  

      Dostupnost.....

      0 0
    • TK75  

      Já mám 180 a bral bych Radon velikost L..reach 460 je pro mě akorát plus 45 mm představec

      U Qayrona bych musel vzít xl, ale to by nešlo kvůli sedlové trubce.Mozná když bych na to sedl, tak třeba by to fungovalo, ale takhle podle cisel bych zvolil Radon

      A ty jsi větší než já a to i dost, takže jestli Radon, tak XL

      Píšu teda jen jak bych volil já, ty máš třeba jine požadavky :,–)

      0 0
      • Danda18  

        Normálně bych vzal XL, ale jde o to, že Cragger se asi nevyrábí v XL. V jejich tabulce je pouze S, M a L a podle grafu velikost L sahá cca k 191cm. Ani na eshopu nemají XL. Takže se bojím, že mi L bude malé, ale jinak se mi hodně líbí a to i výbavou za ty peníze.

        0 0
    • TK75  

      Venkovní vedení je naopak dnes u trail nebo enduro hardtailů celkem pravidlo.Má to každý od Banshee přes Nukeproof až po Stanton atd

      Klasika, jezdis v bordelu, jednoduchost, údržba, žádný zvuky :-)

      0 0
    • Danda18  

      Psal jsem na Radon dotaz ohledně doporučení velkosti L, ale ještě mi neodpověděli. Tak jsem srovnal Qayron Spyro XL vs Radon Cragger L a přijde mi, že ten Radon ve velikosti L je větší než XL Spyro. Až na délku sedlové trubky, ale tam by to mohla dohnat teleskopická sedlovka, ne? Třeba Blizz TRL XL má ještě kratší sedlovou trubku.

      Tabulka srovnání.

      Qayron Spyro XL vs Radon Cragger L

      Výška sedlové trubky: 510 vs 461

      Efektivní délka rámu: 645 vs 646

      Reach: 448 vs 464

      Úhel hlavové trubky: 66 vs 65

      Výška hlavové trubky: 130 vs 130

      Úhel sedlové trubky: 73 vs 74

      Rozvor kol: 1208 vs 1218

      Stack: 644 vs 646

      Co si o tom myslíte? Podle mého laického názoru jsou ty kola skoro stejné, tudíž by mě velikost L měla sedět.

      A nebo by jste i tak raději vzali Qayron? Plus je prodejna Qayronu v mém městě, ale ta výbava je o dost horší.

      Díky.

      0 0
    • SamBogaFPV  

      Ahoj, zrovna po Radon Cragger 7.0 pár dní pokukuju a zdá se mi v té cenovce hodně super. Vidlla Bomber Z2 mě natolik šokla, že jsem si to ověřoval přímo od týpka na youtube který dělal unboxing. Viz koment pod videem, kde jsem se na vedení lanek taky ptal .. je tam i foto. https://www.youtube.com/watch?…

      Co se týče velikosti rámu pro svých 174cm bych volil zřejmě M (z tabulek).

      0 0
    • Dag  

      Ahoj, tak já už mám Cragger 7,0 na cestě. :-)

      Měřím 180cm, nohy 86cm a bral jsem Mko. Ono když to přirovnáš s tím Spyrem, tak Ti mají Lko nastejno.

      Hodně dlouho jsem přemýšlel o podobném kole. Cragger 7,0 nemá za ty peníze konkurenta. Poměr cena výkon je super.

      Kolo by mělo být doma začátkem týdne. V úterý jedu do Sallbachu, tak se k němu asi dostanu až příští viken. Přidám pak nějaké informace a foto.

      1 0
    • Smolik  

      Tak model 2023 stojí už 1400€.

      0 0
      • baboon  

        Chvilku ho tam měli jako „předprodej“ za 1199. O 200e dráž už to zas až takovej kauf není. :/

        0 0
        • Smolik  

          Jako předprodej tam byl ale jen M a L. No nevím, čekal jsem, až to naskladní, ale teď to budu muset ještě zvažovat. Asi to vychází stále lépe, než Spyro, ale budu muset kouknout ještě po jiné konkurenci.

          0 0
          • baboon  

            Cena je to pořád pěkná, třeba bude stačit chvilku počkat. Ke Spyru zas teď byla akce 5000 na nějaký vybavení k tomu, ale to záleží, jestli by si člověk vybral.

            0 0
            • Smolik  

              Jo, chvilku počkám, jdou zprávy, že nabídka začíná převyšovat poptávku… Mám to teď postavené tak, že buď vezmu Craggera 7 (mírný favorit) a nebo Grand Canyon 8, který v tuto chvíli není dostupný. Cena bude hrát také roli. Uvidím, kam se situace pohne v březnu, aby se v první polovině dubna dalo vše pořešit.

              0 0
              • Tomcat  

                Neplést lokální trh a globální.

                Kola která jsou pro světový trh a Německo je a bylo něco jiného už pro objemy objednávek a sílu tamního trhu. Jenže Canyon ani Radon primárně pro ČR nevyrábí. I kdyby tu neprodali jediný kus ve ztrátě nebudou.

                V ČR je ale jiný problém . Ty zprávy o převyšování poptávky jsou způsobeny setrvačností trhu . Co se mělo dodat rok dva zpět, se dodává mnohdy až nyní. Velice často se změnila specifikace osazení a o mnohé kola které materiálové nouzi osadili „alternativními“ komponenty ( MicroShift , RST atd . ) i přes PR a masíruku pomocí vlogů a známých jezdců není zájem .

                V ČR se rozhodně výrobci jako Canyon, Radon, Cube atd… trh nezmění . A na krámě tu budou dlouho hnít nemasné neslané RockMachine, Artuš, Superior a jiné spíše lokální značky . Případně východo evropské Dema a td… se kterými to možná nezamávalo jako s BP Lumenem, ale i tak je to už v nabídce znát.

                2 0
    • Kovboj007  

      Zdar taky nad Radonem Crager uvažuji, při výšce 155cm je to asi mimo. Škoda, že ho dělají jen ve vel. S a už ne menší. Myslíte, že by na něm šlo jezdit při výšce 155 cm?

      0 0
      • Gwaihir  

        Jasně že šlo, otázkou je, jak komfortně se budeš cítit a jestli není lepší jiná značka, která je k tomu uzpůsobená. Navíc podle mě se ti bude jezdit líp na kolech 27.5 než na 29. Ale jde všechno.

        1 0
        • Kovboj007  

          Jo, měl jsem v plánu Grand Canyon 8, ale ten už nebude. Radon je velký.. Teď nevím co vybrat. Vybírám hard trail. Na naučení ve sjezdech.

          0 0
          • Gwaihir  

            Grand canyon bude. Jestli chceš sjezdy, tak skoro popřemýšlej o kolech Whyte.

            https://eshop.madefortrails.cz/…4-p1954-6619

            Ale chce si to tam zajet – prý jsou vstřícní, zkusíš a uvidíš.

            Nebo si můžeš vybrat Trek:

            https://www.trekbikes.com/…e-6/p/33192/?…

            ale ten má zdvih jen 100mm ve tvé XS velikosti.

            0 0
            • Tomcat  

              To není dobrý tip. Whyte má „jakobrzydy“ a Trek klasicou osu (9–10mm) na rychloupínák.

              0 0
              • Gwaihir  

                Je to o penězích. Nedal limit a chce s tím se učit sjezdy. To pořád není jasné, co s tím chce dělat.

                0 1
                • Tomcat  

                  Za 30000 nikomu kolo vzadu s rychloupínákem a klasickou osou nedoporučím hlavně že to tam má a držák na stojánek.

                  0 0
            • Kovboj007  

              GC8 nebude. Mluvil jsem s prodejcem a ten mi sdělil, že už všechny GC8, které se vyrobí jsou objednány. Jen, že by někdo zrušil objednávku.

              A co tohle?

              https://www.trekbikes.com/…9-7/p/27919/

              1 0
          • Nickman80  

            Taky jsem cekal na GC8 a a nakonec jsem pred par dny objednal Radon Cragger 7.0 2023, Canyon me nebyl schopnej rict jestli budou nebo nebudou a zhruba kdy. Navic cragger v te vybave za tu cenu je dobrej kup v porovnani s ostatnima znackama na trhu.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.