Propain Tyee vs Commencal Clash Essential 2021

12 nepřečtených
  • kiwis

    Čau, chtěl bych si koupit nové kolo a rozhoduji se mezi Commencalem https://www.fdfbikeshop.cz/…-metal-2021/ a Propainem (konfigurace na konci), jezdím drsnější terén a semtam nějaký bikepark. Měřím 177cm takže bych chtěl spíše velikost M. Očekávám aby kolo bylo hravé a obratné takže volím 27,5. Pokud by se mezi vámi našel někdo kdo má Propain Tyee, nejlépe v podobném osazení a byla by možná zkouška kontaktujte mě prosím na mail: marek.nemcak@email.cz.

    KONFIGURACE PROPAIN:

    TYEE AL 27,5"

    Frame Size:M – Medium

    Fork:Fox Float 36 Factory Grip2 Kashima

    Shock:Fox Float X2 Factory

    Drive train:SRAM GX Eagle

    Handlebar:SIXPACK Millenium 805 (30 mm Rise)

    Stem:SIXPACK Vertic 50

    Seatpost:KindShock LEV SI 150mm

    Saddle:SIXPACK Kamikaze

    Brakes:SRAM Code R

    Wheelset:Stans Flow MK3 Team

    Tireset:Schwalbe Hans Dampf Evo SS Set

    Tube Kit:Tubeless-Kit

    0 0
    • kiwis  

      up

      0 0
    • embi  

      Propain, jen bch dal jiny vyplety a plaste. Vyhodou Commencalu je odpruzeni.

      0 0
      • kiwis  

        Odpružení? Na Comm je x2 stejně jako na Propainu, jedinej rozdíl je Fox 36 Factory vs Fox 38 Performance což bych nebral jako výhodu Commencalu.

        0 0
        • embi  

          Na Propainu je X2 2021? Za me GRIP a GRIP2 chodi podobne. spis vic moznosti nastaveni

          0 0
    • Breakpain  

      Propain …

      0 0
      • Bungler  

        Máš Metu, ale jsi spíš pro Tyee? Že by první liška co nechválí svůj ocas :-). Vážně, proč jsi pro Tyee?

        0 0
        • Breakpain  

          Sekl jsem se, myslel jsem, že porovnávám s Metou … Clash je vcelku ok s progresivitou.

          Meta je fajn kolo, bytelný, odolný – má jediný neduh, který mi vadí – hodně lineární rám, ač jsem to sondoval před prodejem, bylo mi řečeno, že je to na pružinu cajk ;-) … mno, je to relativně OK, pokud tam dám progresivní pružinu … Přitom Supreme je s progresivitou OK … čekal jsem, že to bude obdobné tedy i u Mety, když je to jeden výrobce a ejhle, ono ne. Takže pokud by se tomu zvýšila progresivita, bylo by po problému ;-). Přecházel jsem z Capry a tam jsem to mohl osolit jak jsem chtěl a doraz jsem nikdy necítil, max byl vidět na gumičce, ale v životě to nebyla rána :-) – a to se mi líbilo…

          Neříkám, dát na lajně 1–2 dorazy, OK, aspoň využiju zdvih… ale u Mety je to mnohem častější ;)…

          Se vzduchem to bude chodit v pohodě ;-) … ale já ho moc nemusím…

          0 0
          • Bungler  

            Díky za vysvětlení. Někde jsem viděl tabulku progresivity rámu. Capra byla na prvním místě co se progresivity týče, ale bylo tam hodnoceno třeba jen dvacet rámů.

            Já o Tyee taky uvažuju. Stalo se nečekané, praskla mi Spectral, tak bych ho nahradil. Jan nevím jestli 27 nebo 29. Spíš se ale přikláním k 27. Mám jen 175cm a chci, aby to bylo trošku hravé. Už i ta 27 bude proti spectralu dost stabilní si myslím..

            0 0
            • Breakpain  

              Ano, Capra byla ideální miniDH – v životě jsem tomu nedal doraz, o kterém bych věděl (míněno sestřelilo by mě to z kola).

              Z každého kola se snažím udělat „DH“ … čistokrevné na sjezdovku, šlapací pro jízdu po okolí – takže ano, možná nato mám trošku jiné nároky, než co se čekají od enduro kola ;) … to nepopírám ;)…

              0 0
        • Kovea  

          A co rikas na noveho spindrifta od propainu? Ja bych ho chtel na 29 kolech Zeb 180/190 vzadu péro carbon. Porad premejsim ale nad tim zdvihem rad se hodne projedu na vyletech i 70km tak si rikam abych neumrel nadruhou stranu je tam lockout na pruzibd kdyz vim ze bude dlouhe slapani tak prepnu a 29 kola my snad pomuzou neco, ted to jezdim na rose soulfire 180predek 180/190 zadek a 27,5 kola a mam uz nekdy obavy ze chcipnu

          0 0
          • Kovea  

            Nebo se mi jeste zamlouva ta nova meta 170/160 29am mam velike dilema :/ ale spindrift mi hodne voni :))

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.