press fit střed a "normální" kliky stylo (180)

24 nepřečtených
  • KOMOÒ

    Probral sem historii a k press fitu je toho dost(většinou jen špatného :-( ),ale už ho ho na kole ani jsem nevěděl,že takové věci jako střed se „inovují“ a ještě takhle blbě.

    Potřebuju do toho bazmeku dát kliky Stylo(z klasického šroubovacího středu,jsoui z druhé ruky),jenže jejich osa je delší…

    nabízí se možnost je trochu zkrátit(závitu vevnitř osy klik je „dost“ ),ale nechtěl bych to nějak podělat…

    osa klik má navíc na té straně co nejsou tácy malinkou vůli,spoléhám na to,že když to zkrátím tak klika dolehne na samotnou vnitřní část ložiska a bude se točit s ním,takže ta malinkatá vůle nebude vadit…

    dodám fotky až najdu kabel nebo to přetáhnu modrozubem do něčeho k čemu mám kabel :-) snad ještě dnes.

    Předem dík za jakékoli rady!

    0 0
    • royal  

      nevim jestli to dobre chapu, ale pokud se snazis dat kliky na 4-hran/isis/octalink na ram kterej ma pressfit, tak na to zapomen, to proste nepasuje (nebo aspon nevim o zadnym adapteru kterej by to umoznoval)…

      0 0
    • KOMOÒ  

      fotóó

      0 0
      • Kublaj  

        nechce to spíš spravně vypodložit než fiknooot ? :D

        0 0
        • KOMOÒ  

          já nevím,to se vypodkládá?tu stranu kde sou táci vypodložit nemůžu,neseděla by řetězová linka,když vypodložím tuhle budu šlapat poněkud z osy.

          dokonce sem při hledání v historii zahlíd info o tom,že kliky sedí přímo na střed,bez ničeho mezi tím…

          0 0
          • Kublaj  

            třeba u shimana se to resi ze se tam pridaj takovy podlozky co sem koukal kdyz sem resil konverze BB30 a HT2 :)

            0 0
            • KOMOÒ  

              aha,no možný by to bejt mohlo,ale příde mi,že klika na starně co sou táci sedí tak jak má,s podložkou se posune řetězová linka…ale to by možná stačilo jen poladit přesmyk?asimož­násnad :-)

              0 0
            • KOMOÒ  

              áno,máš naprostou pravdu!tz starý kliky mají daleko víc ,jak to říct) přidáno nebo míň ubráno,takže jsou dál od středu,bude třeba nějakých redukcí,díky!!!

              0 0
            • KOMOÒ  

              kde je seženu? ;-)

              0 0
          • Georrge  

            možná je to fotkou, ale vypadá to jak kdyby ti pily řezaly do rámu, čili že by ta strana trochu vypodložit potřebovala :)

            a taky divně vypadá jak moc je odhalená ta část s tisícihranem (dá-li se tomu tak řict), skoro jak kdyby nebyla pořádně nasunutá levá klika.

            jinak u pressfitu co se mi tu válí doma (na prodej kdyby někdo chtěl) mám jednu podložku, a vypadá že někam patří, na tvém kole ale nevidím ani jednu :) je ale moc tenká na to, aby vymezila takovou mezeru…

            0 0
            • KOMOÒ  

              bingo,máš recht,pila řeže rám(skoro),a čumí to moc,ty původní kliky jsou vyrobené tak,že jsou daleko dál od středu,bude tam třeba nějakých redukcí cca 2.5 mm každá

              0 0
    • StuntJ  

      Pokud dobře rozumím máš SRAMácké kliky, tak si projdi tady ten jejich katalog a tam zjistíš, co ti chybí :o)

      http://www.sram.com/…al-rev1.pdf

      0 0
      • KOMOÒ  

        dík,ale žádný redukce či adaptéry sem tam nenašel…

        0 0
        • StuntJ  

          A přečetl jsi si to?

          Předpokládám že tam máš nalisované PRESSFIT GXP pro MTB, jakou šířku středové trubky máš?

          Protože tu píší :

          pokud je střed 89,5mm je potřeba 2,5mm podložka na straně převodníků

          pokud je střed 92mm tak bez podložek

          For PressFit GXP MTB bottom brackets only: If the bottom bracket shell width is 89.5 mm wide, install the 2.5

          mm spacer between the drive side cup and frame. no spacer is required for a bottom bracket shell width of

          92 mm.

          4

          0 0
          • KOMOÒ  

            jé díky!nepřečet,já hledal ty podložky :-)díky moc

            jj to bude ten 2.5mm,ale kde to vemu?prostě nějakou podložku?

            0 0
    • KOMOÒ  

      žeby mi bylo třeba tohoto?

      http://www.cyklosport-pitstop.cz/…no-nebo-sram

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.