Prasklý rám/sedačka na kolo Canyon endurace al 2024

71 nepřečtených
  • Adamko

    Ahoj, koupil jsem AL kolo kvůli dětské sedačce. Dneska mi přišla sedačka Thule, která má být na kole utáhlá na 8Nm podle manuálu. Sedačku jsem na kolo nastavil, momenťák dal ze začátku na 5Nm a vyzkoušel na sedlovce…Vše v pořádku. Normálně jsem dotahoval na střídačku do kříže a ten rám nevydržel ani 3Nm. Poradí mi někdo, co těd mám dělat? Ten rám je regulérně jako bahno… Jsem z toho těžce rozhozený. Volat do Thule nebo do Canyonu? Přikládám i foto.

    0 0
    • Vilém  

      Slusny :)))

      Ten dotahovaci moment sedacky je myslen treba pro kulatinu, ne pro papirovou sedlovou trubku..

      Stezovat si muzes tak akorat na lamparne.

      2 0
    • kadlec  

      Ted bych asi koupil novy kolo a sedacku na nej nedaval. No nasero to. Pokud te to uklidni na FB je podobne dojeblej Grizl, ale tam uz myslim dite v sedacce jezdilo.

      Ale vlastni blbost …

      0 0
    • roud  

      Tvoje blbost jinak cannyon to má v záruce popsané takto takže nochance.

      0 0
      • skaj  

        Ciste formalni poznamka – popis zaruky od Canyonu neni vubec relevantni, tim se reklamace ridit nebude. Pro nej je „rozhodujici“ normalni zaruka plynouci ze zakona. (kolo ma nove, tohle by bylo rozhodujici za pet let)

        Coz podle me nemeni nic na faktu, ze to reklamovatelne bude velmi tezko. Nicmene bych to zkusil v Canyonu, treba zafunguje nemecka pece o zakaznika.

        0 0
    • Baf13  

      Když už, na kolo dáváš sedačku, tak je dobré koupit i dlouhou sedlovku, aby v rámu byla zasunutá až pod zámek sedačky, ale teď už je bohužel trochu pozdě.

      0 0
    • Pikaču  

      Taky se mi to povedlo na RB :))))))))

      Ale momentak jsem nepoužíval ale rukou až na krev a to jsem citil ze je neco spatne pri utahovani. Prostě bláto.

      No ted neco k veci. Pokud neni ramovka praskla ale pouze prohnuta dovnitr a ne nijak moc tak na kole muzes jezdit vesele dal.

      Sedacku muzes dát na kolo ale na jiné místo něž je to prohnutí-nad to.

      Při prodeji ohodnotiš kolo téměř za cenu komponentů. Ale uvidíš jak se kolo bude chovat. Jestli neuslyšíš žádné praskání tak to bude ok. Moje kolo jezdí veselé dál u jiného majitelé.

      Takže pro tebe poučení, je to holt život ale stávají se i horší věci.

      Jo a volat a psát někomu nemusíš. Tvoje chyba.

      0 0
      • černápole  

        Mě teda RB crr 2011 vydrželo kompletní cyklus, na konci už byl plod hodně těžkej…

        0 0
        • Esi  

          jenže RB CRR byl opravdu ingot, sedačku jsem tam taky vozil,taky jsem ho měl a nakonec po 5,5 sezonách praskla zadní stavba dole u převodníku, ještě mám ten rám v garáži, nahrazoval jsem ho na rychlo MRX rámem a ten MRX má o půl kila míň a na to MRX bych sedačku nedal, byl to zeslabovaný rám.

          0 0
          • Tomcat  

            No kdyby v tom měl dlouho sedlovku tak rychlý by to taky nebylo.

            0 0
    • Singlespeed  

      Endurace je superodlehčený sportovní rám, dávat na něj sedačku je krávovina už z podstaty, ale na tos už přišel sám :-) .

      5 0
      • Slavik  

        Mě by spíše zajímalo, co by chtěl psát do Thule… :-)))

        0 0
    • Singlespeed  

      Občas mi připadá, že někteří lidé mají hlavu jen na to, aby jim do krku nepršelo a myslí zadnicí, nebo spíše vůbec nemyslí :-) .

      1 1
    • novas752  

      V návodu na thule píšou že se musíš podivat do návodu ke kolu jestli to tam smí nebo nesmí. No a v návodu na Canyon to předpokládám budr napsané že to tam nesmí. Takže volat maximálně do Canyonu za kolik ti dají nový rám.

      2 0
    • Tomcat  

      No jo stane se.

      Do Canyonu psát leda o cenový návrh nového rámu. S přiloženou dokumentaci by mohl byt se slevou

      upřímně lepší destrukce takhle v servise než kdyby vám to prdlo někde na výletě a bylo by to na chíru.

      Není to poprvé co něco takového vidím, lepší i dražší rámy jako kanna za hodně třeba.

      0 0
    • enjoy  

      Tak to jsem ještě neviděl.

      A to už jsem pár cyklosedaček namontoval.

      Odteď už budu hodně opatrný, až mi bude zákazník říkat, jeslti mu jí rovnou namontuju:-D

      1 0
      • Esi  

        No tak zrovna ty různý 3× zeslabování rámy, na to se snad sedačka dat ani nesmí, některé ty trubky mají stěnu skoro jako plechovky od piva.

        4 0
    • popokatepetl  

      na sedačku je potřeba bikový 2kg rám s dlouhou sedlovkou a né odlehčenou silničku. A to tam nesedělo ještě dítě, to je teprve páka.

      0 0
      • Esi  

        Ona se ta sedlová trubka zborti i bez toho aby na té sedačce sedělo dítě. Na takovém rámu bych nejezdil, tak možná na koupaliště.

        0 0
    • Vilém  

      Ale zas na druhou stranu,Colnago si za takovou profilaci trubek nechavalo pekne zaplatit. Takze kdyz k tomu vymyslis nejaky pekny pribeh, tak to treba nejakej jouda koupi jako atyp s jedinecnyma vlastnostma sedlove trubky.

      4 0
      • Esi  

        je fakt že ten rám bude na výšku trochu víc pružit, jde je o to jak dlouho :-)

        0 0
        • kubad  

          to se zbortí

          0 0
          • Esi  

            jojo dříve či později zcela určitě, záleží kolik váží ten co na tom bude jezdit, jestli je to velikost S a cyklista má 60kg tak by to možná chvíli vydržet mohlo, jestli má cyklista metrák tak to bude na chvilku

            0 0
    • Vrci  

      Pokud jsi první majitel toho kola a máš ho méně než tři roky, tak do canyonu. Ale spíš napsat než volat.

      https://www.canyon.com/…ment-v2.html#…

      0 0
    • bodlak2  

      Přečti si návod ke Canyonu, myslím že tam bude cosi o zákazu sedaček.

      0 0
    • mirorek2  

      příště bych zkusil karbonový rám :-D nejlépe aero

      1 0
    • Adamko  

      Jsem rád, že jsem spoustu lidí pobavil :-D Sám si na kole dělám vše od A do Z a nemehlo zrovna nejsem, ale tohle se nepovedlo, to musím uznat :-D

      Jinak podpora se ozvala, reklamace samozřejmě neuznaná a nabídnutý rám v ceně 6100,– takže to nedopadlo úplně hrozně

      15 0
      • gemini  

        Tak to je hodně vstřícný krok od Canyonu…

        14 0
      • novas752  

        Tak to je parádní cena. To neni zas tak zlý. :-)

        0 0
      • Tomcat  

        To je hodně dobrá cena, koupit a přemontovat .

        0 0
      • RichP  

        Minimálně palec nahoru za ochotu se „pochlubit“. Pro spoustu lidí to může být varování co rozhodně nedělat. Kdo v životě nic nedoj…ehm, nepokazil, no ne? :)

        Šestka za nový rám mi přijde hodně férová nabídka a je fajn, že to při vší smůle dopadlo aspoň takto.

        8 0
      • The Mule  

        Chybama se clovek uci. Nejsi v tom sam, taky se mi to stalo, ale nastesti teda na starem ramu, ktery byl predtim uz jen v trenazeru. Uz jsem si pak netroufl montovat tu sedacku jinam nez na levny ocelovy ram :).

        0 0
        • Esi  

          Mám vyzkoušeno na nezeslabovaném hliníku Author Mission 2009, ten vydržel všechno.

          Jinak jsem někde četl že třeba takové to že zastavíš a sedneš si na horní rámovku tak to se u karbonových silniček taky nesmí, možná nejen u silniček :-)

          1 0
          • nooski  

            To bylo maximalne u Californie od Cervela nebo neceho podobne extremne lehkeho.

            0 0
      • Esi  

        Tak to bych řekl že je hodně slušná cena a na druhou stranu tohle si určitě budeš pamatovat, na sedačku to chce nějaký starý klump který nemá zeslabované trubky, ono to dítě to stejně většinou vydrží tak maximálně hodinu tak že na nějaké velké výlety zapomeň

        0 0
        • Potkan007  

          Doufám, že to tady neschytám od vzorných rodičů, ale nedá mi to se nezeptat, když už tady to téma je.

          Velmi často takhle vídám na cyklostezkách rodinky, které do sedačky posadí dítě ve věku pomalu „už udrží hlavičku“. Podle mě v tom vydrží sedět pár desítek minut, bude naklepané jak řízky na oběd a jet rychle s ním nejde, takže z toho nakonec je cesta krokem kolem bloku. Dítě z toho nemá vůbec nic, to je rádo, že sedí, rodič se nadře, plus bych se teda bál mít to dítě za sebou a ještě pevně připoutané k sedačce, takže v případě pádu půjde k zemi s kolem ať chce, nebo ne. Ve výsledku docela nebezpečná zábava, zároveň otrava pro dítě, nuda pro rodiče, jediné plus je společně strávený čas, ale ten by byl daleko bezpečnější a podporoval rozvoj třeba jako projížďka na odrážedle nebo procházka. Něco mi uniká, vidím to až moc černě?

          4 5
          • bodlak2  

            Do kamene tesat ????

            0 0
          • hawrda  

            Vidis to noc černě.

            Zase je to o té míře .

            0 0
          • mirorek2  

            Ne, vidíš to přesně. Je to tak, rodiče si něco myslí a tak to je.

            0 0
          • RichP  

            Samozřejmě to neuspěchat, ale nevím, proč by ze společného výletu dítko v sedačce nic nemělo, bylo naklepané a rodič byl sedřený. Chce to trochu rozumu a soudnosti. Lítat s kojencem po trailech nebo i obecně cpát do sedačky malé děti, co sotva samy sedí je samo kravina, ale zas tak černě bych to neviděl.

            5 0
          • enjoy  

            V podstatě ano.. Ale pokud do sedačky posadíš alespoň roční dítě a víc, tak už z toho taky něco má. Lepší klidně starší, nejvíc si to užije asi kolem 2–3 let.

            Můj kluk si jízdu se mnou dost pochvaloval, ale já nejezdil nudně:-). Dávali jsme i takový ten lehčí terén(třeba lávky na

            Točnou:-D). Občas jsme i letěli docela rychle, kluk na mě řval tati přidej! Ale taky jsme na tom nejezdili pořád, prostě jak to vyšlo a když se chtělo.

            Pak máš třeba rodiče, kteří nehodlají ustoupit ze svého životního standardu jenom proto, že mají teď dítě. Takže pak vidíš bruslařky nebo běhavky s kočárkama atd.. Na tom taky není až tolik špatnýho, když vhodně zvolíš lokalitu ke sportování.

            No a kdyby měl s dětma člověk dělat jen to, co vyloženě bezpečný, tak by nemohl ani vylézt z baráku. A to by nakonec pro to dítě taky nebylo zdravý:-)

            4 0
          • milan.v  

            No, něco na tom bude…

            A třešnička na dortu je takový rodič jedoucí sám bez helmy… Občas takové exoty potkám a ťukám si na čelo…

            0 0
            • Kouba_2005  

              Ten pozdrav jsi okoukal v Návštěvnících, viď? :-)

              2 0
            • hawrda  

              Rodič musí mít helmu?

              2 0
              • keymaker  

                De jure nemusí :-)

                0 0
              • theedge  

                Predpokladam ze bez helmy a s ditetem v sedacce vozis jeste igelitku na riditku …

                2 0
              • skaj  

                Samozřejmě, když nemá co chránit, není potřeba vozit helmu:)

                1 1
          • Esi  

            vidíš to moc černě, dítě by teda každopádně mělo být tak velké aby už sedělo samo jinak mu ublížíš, pokud někdo přikurtuje do sedačky 3 měsíční dítě tak je šílenec. kolo je se sedačkou celkem vratké když ho vedeš pokud je to dítě už troškuvětší, tak že manželce se podařilo s kolem i s dítětem praštit když někde sesedala a nic se nestalo, dítě je v té sedačce celkem schované, jako ve 30km/h by to ideální samozřejmě nebylo.

            Děti jsme vozili tak k babičce tak že v klidu 20 minut. potom je to kus od kusu, dceru to hrozně bavilo a vydržela to klidně 2 hodiny když byla nějaká zajímavá cesta a mohla koukat po okolí. Syn toho to vůbec nebavilo a vydržel tak maximálně k té babičce. Tak že stejně se tak jako tak musíš přizpůsobit tomu konkrétnímu dítěti a každé dto má jinak a nic s tím nenaděláš.

            5 0
          • filipino_23  

            Jj, musi byt zabava pro dite sledovat celu cestu p*del

            0 0
          • Tomcat  

            1 . junior nešel na sedačku druhé v než měl posílenou páteř.

            2. nezavřel pusu, stále jsme si povídali, sledoval a komentoval okolí . Nikdy neusnul

            3. terén ho bavil , obzvláště brody a DH samo bez skoků a dropů

            1 0
    • H88  

      Tady mas kamose, jen s grizlem – https://www.facebook.com/…taS5D82kXuH/?…

      0 0
      • Adamko  

        No tak Grizl je pevnější a o dost asi. Píše, že utahoval podle manuálu na 8Nm a jezdilo v ní dítě. Já utahoval na 5, momenťák ani nevypnul, trubku rozdrtil a nikdo to ani nezatížil… Nevadí, už se to řeší a chybama se člověk učí…

        0 0
    • kope  

      Jejda. Výhody kol ještě z přelomu tisíciletí a děti narozené jen chviličku potom se ukazují jako zásadní. Manuály moc nečtu, takže bych teď dopadl úplně stejně. Jenže tehdy jsem měl CrMo rám a manželka normální ocel. Tam promáčknutí nehrozilo.

      Blbé je, že sice majitel bude mít za slušné peníze nový rám, ale nedá na něj tu sedačku. Takže je, kde byl.

      1 0
      • H88  

        Já mám ocel :-)

        0 0
      • Esi  

        Koupil bych pro sedačku nějaký olpran v bazaru. Ten je sice hlinikovy, ale u toho 5 kiloveho rámu žádné promacknuti nehrozí :-)

        2 0
    • Adamko  

      Ještě mě napadla varianta, ale nevím jestli je to blbost nebo ne? Nechat to tak, jelikož je to jen zmáčklé a koupit dlouhou hliníkovou sedlovku co bude až dolů, upnout to v tom, neřešit zmáčknutí a vyměnit ten rám až se odvozí děcko v sedačce? Originál sedlovka jde dát až dolů a lehce to vytlačila zpět, takže je to plechovka.

      0 3
      • kubad  

        a jak tu dlouhou sedlovku, do toho zmáčknutého dostaneš?

        jinak by to řešení bylo

        0 0
        • theedge  

          namlátí to tam palicí :-)

          0 0
          • gemini  

            …může to vystužit násadou od smetáku…:-)

            0 0
          • Kouba_2005  

            Přesně, narvat to tam, stejně je to na vyhození. Ono si to cestu najde. To je ale tak na půlmetrovou sedlovku :-)

            0 0
            • Jezevec70  

              Narve tam ocelovou trubku odpovídajícího průměru. :-)

              0 0
        • mr.nikdo  

          Pise, ze tam narval sedlovku a vytlacil to zpet.

          0 0
          • Adamko  

            Ano, namazal jsem ji a zajela tam. U zmáčknutí chtěla zatlačit, ale zas né tolik abych na tom byl celou váhou. Říkám plechovka…

            0 0
            • mr.nikdo  

              To bych se na tom bal jezdit.

              A ani na novy ram bych tu sedacku nedaval

              0 0
      • Esi  

        No vozit díte v sedačce na rámu který hrozí destrukcí není úplně dobrý nápad. hlavně ta sedačka při té páce kterou má vlastně namáhá tu sedlovou trubku ve směru na který není stavěná a pokud má ještě poškozenou strukturu tak to není otázka jestli se ten rám zbortí ale kdy. pokud si to sedne v 25km/h tak bych na tom sedět nechtěl a s dítětm za sebou už vůbec ne

        4 0
        • Andrzej  

          Mel bych taky strach, aby to pak treba neruplo v miste kde bude ta zasunuta sedlovka koncit.. (asi to nebude zasunute az ke stredu)

          0 0
    • Adamko  

      Ok, díky za reakce. Nebudu vymýšlet, kolo se přeháže, udělá se z něj nové, vlastně nové je a půjde do světa. Bude to nejdražších 300km co jsem najel :-D V životě už byli horší věci…

      0 0
      • Slavik  

        Myslím, že nebude. 6tis. ,–/300km, tj. 20Kč/km – to jistě není nic, co by bylo nějak extra drahé… :-) Nejsou teda započítány nervy a přehození…

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce