pomoc s rámem Stumpjumper HT Carb SW 2011

42 nepřečtených
  • Boresprut

    Ahoj všem,

    včera jsem si domů přivezl nový rám http://eshop.spkolo.cz/…-ramovy-set/

    počáteční nadšení ted střídá starost co s příslušenstvím co jsem k rámu dostal :-D a hlavně jak má bejt sestavené hlavové složení když tam mám v plánu dát RS Rebu 2011

    nafotil jsem veškeré součástky, díly a jiné serepetičky co jsem k rámu dostal, byl bych vděčný kdyby mi nědko osvětlil co k čemu použít a hlavně jak sestavit to hlávko.. Osa tam prozatím příjde Shimano XTR Hollowtech II

    0 0
    • Ricci  

      Ziaden popis k tomu pribaleny v krabici nebol?

      0 0
    • Boresprut  

      byl, bohužel v angličtině.. naskenuju a hodim to sem..

      0 0
    • jIrI___  

      Věci na druhém obrázku použij na uchycení sedla.

      0 0
    • Boresprut  

      … Tak uchycení sedla sem tak nějak pochopil, ale to hlávko mi furt vrtá hlavou :-(

      0 0
    • Boresprut  

      tak už se do toho začínám dostávat :-D podle všeho by pátá fotka měla bejt objímka na košík láhve k přichycení na sedlovku :-)

      ale hlávko furt nechápu :-D hlavně nevím co nalisovat na krk vidle :-/

      0 0
      • kubad  

        pokud nenapíšeš jakou máš vidlu, jestli 1,1/8" nebo Tappered tak popisovat montáž obou variant ti nebudu

        0 0
        • Boresprut  

          Klasicky 1,1/8" krk…

          0 0
          • duff74  

            To hlavko by mělo být univerzální, takže pokud nemáš tappered, ale obyč krk, tak ti některé věci zůstanou, např. č. 3 a 7. No a potom už to tak složité není. Jestli se nepletu tak pořadí ve směru zespodu navrch by mělo být: 8–6–6–4–9–1. Ježek do krku nad to č. 5+šroub. A 10 by měly být vymezovací kroužky pod představec.

            Pokud se pletu tak mě opravte.

            0 0
          • kubad  

            na klasickou 1,1/8" vidlu:

            na vidlu nalisuješ kroužek 8

            do krku vidle nalisuješ ježka 2

            do spodku rámu vlisuješ redukci 4

            do ní dáš ložisko 6

            pak do vrchu rámu vložíš ložisko 6

            vsuneš vidlici

            na krk vidle nasuneš:

            kroužek 9

            krytku hlavového 1

            distanční podložky 10 ( pokud je tam chceš)

            představec

            stáhneš a seřídíš pomocí krytky a šroubu 5

            0 0
            • Boresprut  

              Paráda… díky moc všem :-) jdu na to… :-)

              0 0
              • Boresprut  

                Tak jsem to odpoledne dal dohromady.. ale nějak se mi nezdá mezera mezi krytkou hlávka a rámem… je tam cca 1 mm mezera tak nevím zda je to normálné nebo jsem někde udělal nějakou chybu… i jiných rámů a hlávek mi vše pěkně dosedalo

                0 0
                • lidumil  

                  Ta tam nemá být, zkus vyměnit ložiska.

                  0 0
                  • Boresprut  

                    tak i když prohodím ložiska je to ve výsledku přád stejné… navíc na ložiskách jsou napsané totožné rozměry takže v tomhle chyba asi nebude… kdyžtam dám krytku z hlávka Ritchey WCS tak ta jde krásně až k rámu, nikde žádná mezera… tak nevím… když koukám na stránky Spešlu a přiblížím si kola Stumpjumper tak tam ta mezera mezi rámem a krytkou je také..

                    0 0
                  • Boresprut  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
    • Boresprut  

      Nevíte nekdo na jakou stranu, kolik a jestli vubec prijdou plastové podlozky pod misky k ose Hollowtech 2. Dle navodu k ramu ma totiz přijít pod levou misku kovová podlozka (1mm) ktera byla k ramu. šířka domku je 73 mm

      0 0
      • Ricci  

        Standartne pri 73mm ide jedna podlozka na pravu stranu,na lavu ziadna

        0 0
        • Boresprut  

          jj, tohle mi je jasný, u všech rámů jsem to tak montoval ale ted co mám první carbon tak nevím… dle návodu k rámu se pravá miska osy zašroubuje do plastového adapteru (díl č. 14) který je k krámu přiložen… ale ten už má osazení 1,5 mm… nasledně se levá miska zašroubuje do druhého adapreru (který už osazení nemá, díl č. 16) ale mezi misku a adapter má přijít kovová podložka (díl č. 18) která má 1 mm… pak vše přijde nalisovat do 73mm „domečku“

          tak jsem z toho magor :/

          0 0
          • kubad  

            prostě to tam všechno nacpi jak patří, pak změř kolik to má, podle výsledku podložky

            0 0
            • Boresprut  

              … tak sestaveno, změřeno a vše to má 72,5 mm

              0 0
              • kubad  

                tak jednu podložku doprava, případně skus i bez pokud pujdou kliky dotáhnout tak bez

                0 0
                • Boresprut  

                  zkusím bez, kdybych dal 2,5mm shimano podložku do prava tak už by byla miska od „domku“ 4 mm

                  0 0
    • logoman  

      to hlavko je standartne dodavany k ramum? Ze sem to nikdy na strankach speslu necet, ze ho pridavaji.

      0 0
    • Boresprut  

      Jaky přesmykač použít pro přímou montáž do ramu ale aby zůstal zachován systém převodu 3×9? Vyzkoušel jsem dva od Shimana ale bud byla objimka přiliz nízko kde se ram už rozšiřoval nebo naopak moc vysoko kde zas vadily srouby pro kosik na lahve…

      0 0
    • Boresprut  

      Tím E-čkem myslis treba zrovna tohle? www.kupkolo.cz/…0E_2899.html netušil jsem že to jde sundat, jen doufam ze mi to tam pujde :)

      0 0
      • kubad  

        jo a když sem hodíš foto rámu kde se to montuje tak se to líp posoudí

        0 0
        • Boresprut  

          tak jsem to vyblejsk… jinak rozteč šroubů by měla bejt cca 23mm

          0 0
          • kubad  

            jo E-type od Shimano bez spodního oka , nebo Direct mount od Sramu

            0 0
    • Boresprut  

      Oki, paráda díky moc :)

      0 0
    • Boresprut  

      tak už skoro hotovo… :) jen se chci ještě zeptat, je normální křížení řadícího lanka od poslední navářky k uchycení na přesmykači? se mi to zdá až moc, a při řazení se mi odírá barva z navářky od lanka :-/ Přesmyk Shimano XT 770 E type

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.