• Petr9759

    Zdravím, sháním nějaké slušné platformové pedály na HT. Jezdím na stockových co byly ke kolu, tak si myslím, že lepší bude asi vše. Každopádně jestli máte nějaké favority a zkušenosti s pedály, které sami používáte, budu rád, když se podělíte. Rád bych se pohyboval v ceně do 2 tis., když ale budget lehce přesáhneme za pedály, které za to vážně stojí, tak není problém.

    Děkuji za každou zprávu!

    0 0
    • Carloss  

      https://www.dajsport.cz/…e-raw-silver

      Velká platforma, konkávní tvar, nekompromisní grip. Případně si připlatit za Stamp 3, pokud řešíš i váhu

      0 0
    • wmarek  

      Také zdravím! Já osobně jezdím Crankbrothers Stamp 1, taky na HT. Jsou plastové s kovovými piny. Stojí kolem 1300 a jsou dostupné v hodně barvách. Pokud jsi ladič a kolo si rád vyšperkuješ tak to oceníš. Mám je sice jen půl roku ale zatím jsem s nimi naprosto spokojený. Případně můžeš zkusit vyšší model Stamp 2. Stojí kolem 2k (lepší ložiska, hliníkové tělo). Obecně se prodávají ve dvou velikostech – S (small), L (large). Záleží jakou máš velikost bot. V kombinaci s dobrou obuví budou držet výborně.

      0 0
      • Carloss  

        Stamp 1 má vystouplou osu a nemá konkávní tvar = bude výrazně horší než Stamp 2,3,7

        0 0
        • wmarek  

          Jo ale není to nic extrémního. Stamp 2 a výš ale budou rozhodně lepší.

          0 0
      • Petr9759  

        Super, díky moc!

        0 0
      • novas752  

        Osobně Stampy nerad, kvůli vystouplém tělu okolo osy pedálu. Doporučil bych Bontrager Line Elite, ty mám tak rád že jsem si koupil druhé do zásoby. Hezky ploché, 10 pinů po obvodu, přední a zadní 3 jsou delší než ty prostřední 4.

        0 0
    • Petr9759  

      Teď jsem koukal na Crankbrothers Stamp 2 Large a v černém provedení jsem je nikde nenašel skladem. Nevíte, kde by šli objednat? Díky

      0 0
    • Kremen  

      Stamp 1 ve velikosti L jezdím jako nástupce Shimano GR500 a ta vystouplá osa mi nevadí. Při bombách z kopce se mi ještě nestalo aby mi noha kvůli té vystouplé ose nějak hopsala. Kombinace s FiveTen Freerider Pro. Kde se stane že se mi někdy posune noha je při technických výšlapech do kopce při výskoku(šlapu) na kamen kde se noha někdy trošku odlehčí. Jinak napohodu. Za ty prachy spokojenost.

      1 0
      • wmarek  

        Mám to stejně

        0 0
      • va-bo  

        Jak na tom jsou CB s výdrží vnitřního ložiska? U šlehačů všech druhů to nebylo nic moc. Ještěže prodávali opravné sady.

        0 0
    • goofy  

      Za ty peníze bych šel asi do nesmrtelných HT AN01 SS

      https://www.kupkolo.cz/…o1ss_z92365/#…

      0 0
    • Gwaihir  

      Jsou i jiné varianty:

      https://www.aliexpress.com/…0546028.html?…

      Já je vozím málo (mám spdčka), ale děcka je mají na kole a úplně v pohodě.

      0 0
    • Petr9759  

      Koukal jsem ještě na net a našel jsem tyto:

      https://www.mtbiker.cz/…il-roc-.html

      https://www.dookie.cz/…e-pro-black/

      Jaké byste mi spíše doporučili z hlediska specifikací a vzhledem k velikosti mé nohy 45…Díky!

      0 0
      • wmarek  

        Já bych asi vzal ty Look ale to je jen můj názor. Záleží které se ti více líbí. Logicky ty dražší na tom budou asi líp.

        0 0
        • tonik666  

          Boh vie co v tech lookach je za loziska a co vydrzi.

          Bral bych osvedcene tipy vyse. Pripadne OneUp Composite

          0 0
      • Breakpain  

        DMR dela obecne supr platformy, ale pokud bys zvladl skudlit a vzal si Vaulty, tak budes v sedmem nebi ;).

        Ja jsem za DMR tak jako tak.

        0 0
        • goofy  

          Teď se dívám, že na bike-discount jsou Vault za 2700… No potřebovat teď nové pedály, tak jdu do nich. Až si zahrávám s myšlenkou, jestli náhodou nové nepotřebuji… :-D

          0 0
          • va-bo  

            Jak na tom jsou CB s výdrží vnitřního ložiska? U šlehačů všech druhů to nebylo nic moc. Ještěže prodávali opravné sady.

            0 0
          • va-bo  

            Promiň, jsem trochu mimo. Chtěl jsem to dát jinam.

            0 0
        • Atilla  

          Na chainu jsou teď nukeproof DH za 70e za mě o dost lepší jak vaulty a to hlavně výdrží

          0 0
          • goofy  

            Tak to je super cena. Ale jak je to teď u chainu s dopravou do EU a dalšími poplatky? Nevíte někdo? ;-)

            0 0
            • idkfa  

              Kupoval jsem v únoru s Chainu tyhle šlapátka Nukeproof Horizon Pro Sam Hill Enduro a nějaké ložiska

              celkem za 138 Eur a neplatil jsem žádné poplatky. Tu cenu co jsem měl v košíku tu po mě chtěli.

              Tohle píšou v košíku:

              Urther delivery information

              Taxes and Duties

              Prices include all taxes and customs duties. You will not be required to pay import tax or duty when your order arrives at customs.

              Domestic VAT of the destination country will be applied for consignments with a net value of goods totalling less than €150. If this affects your order, this VAT will already be included in the price listed.

              Please note:

              Delivery may take longer in the following instances: Bikes take a little bit longer as we want to ensure they arrive with you in perfect condition, and so will take the time to inspect them before delivery. Custom wheel builds will be dispatched as soon as they are built and inspected

              Please Note:

              Please note, orders are dispatched from our warehouse in the UK.

              0 0
            • Atilla  

              Nad 100E doprava zdarma a nic se naplatí. Bral jsem tam i z wiggle.

              1 0
              • goofy  

                Díky pánové! Asi si udělám radost novými pedály… :-)

                0 0
          • goofy  

            btw: měl jsem za to, že Vaulty jsou taky držáky, proto jsem je měl na seznamu, že by to šlo. Teď jsi mě celkem překvapil, a asi si je škrtám :-)

            0 0
          • Breakpain  

            Tak ja myslel, ze maji dobry grip, Nuke neznam

            0 0
            • Atilla  

              Jsou to jedny z nejlepších pedálů co jsem měl, ale vakl chytají celkem rychle. Nukeproof je víc konklávní, drží lépe a co se týče odolnosti tak asi nemají moc konkurenci. Klidně je Vaulty přenechám válí se mi na poličce a mám k nim i náhradní piny.

              0 0
              • Breakpain  

                Zajímavý, takže by to mělo být ve všech ohledech lepší než Vaulty … nu dobrá. Né že bych byl platformový bůh (právě proto potřebuju grip), ale moje letité platformy už odcházejí na poličku a řeším náhradu.

                Tak tedy objednám z Chainu, díky za tip ;-) …

                0 0
              • Petr9759  

                Vaulty vypadají poměrně slušně. Klidně bych je od tebe koupil. Jenom v jakém jsou teda stavu? Díky

                0 0
          • Petr9759  

            Nechal bys mi tady prosím odkaz. Díky

            0 0
    • maroked  

      Teď jsem kupoval pedály na nové kolo s tím, že nemusí mít nějaký extra grip. Vybíral jsem mezi Spank Spoon a HT HTI AN14A a Ty jsem nakonec i koupil. Zatím jsem s něma spokojený, mají širší šroubovací piny na imbus takže paráda, nebudou žrát tolik podrážku a grip mně osobně taky vyhovuje.

      https://www.koloshop.cz/…B-cerna.html

      0 0
    • Breakpain  

      Měl jsem tu čest otestovat Horizon platformy – je tu na ně chvála a špatně nejsou, mně ale tenhle typ s tlustýmy piny moc nesedl.

      Aktuálně mám Superstar Nano X, které se rozpadají na popel a asi chci změnu, ale jízdně mi vyhovují (mám tam 8mm piny).

      Další alternativy, které jsem viděl „z rychlíku“

      OneUp aluminium

      Hope F20 (líbí se mi technické zpracování – jednoduchost), ale nemám absolutně šajna, jak na tom jsou ty „piny“ … bohužel jsem je neviděl nikde naživo

      Takže případné pro & proti uvítám ;).

      0 0
      • Breakpain  

        případně Deity Tmac – ale nevím, jestli to nebude podobné těm Horizonům

        0 0
        • Atilla  

          Tmac má bráchy- drží fakt pěkně, ale už jsou pekelně velké – piny ale mají myslím stejné.

          1 0
      • my_dudesty  

        A nejdou jen vyměnit piny např. za piny pro Spank Spike? Na DMR Vaultech to bylo v pohodě zaměnitelné.

        Jinak já vybíral mezi OneUp (vyřadila je nekompatibilita s carbon Sram klikami), Deity T-Mac (na ty jsem prosral slevu na elemenstoru) a RF Atlas.

        Nakonec jsem teda vzal Atlasy, ale zjišťuju, že s botami 2FO Flat od Spešlu nedrží tak dobře, jako Vaulty. Se starými 5/10 Freeridery se to zdá být lepší, ale ty už mám dost zhuntované, tak jsem z toho takový rozpačitý. Nevím, jestli Atlasy neposlat dál a zkusit třeba Deity nebo si jen koupit nové osy pro Vaulty (už mají vakl i po výměně bearingů a bushingů) nebo zas změnit boty. Ale ty Spešly jsou jinak fajn, dobře tuhé, podrážka taky nenese větší známky opotřebení a na Vaultech drží úplně stejně jako 5/10..

        1 0
        • Breakpain  

          Karbon kliky jdou mimo mě, o tom vím, tak jsem to nepovažoval za problém …

          Na ty piny mrknu

          0 0
      • embi  

        Burgtec? :)

        0 0
        • Breakpain  

          Jakože osobní zkušenost nebo jen nápad?

          0 0
          • Venda  

            Ja mam plastaky a dobry. Ale nemam srovnani…

            0 1
          • embi  

            Mám na mysli MK5, hliníkový.

            Kamarád (novy norco range) už je nějakou dobu vozí. Líbí se mi ten pedál, je to

            pěkně udělaný.

            Jinak samozřejmě jsem si to na parkovišti zkoušel, noha drží jak přibitá, ale já jezdím výhradně SPD, takže rozdíl s jinými platformami nepoznám.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.