• lukesíno

    Zdravím bajkeři)Mám novy ořech shimano 8100 xt ale zlobí mně CVRČEK)Myslel sem že když pojedu rychleji tak se úplně ztiší ale on jakoby cvrčí přerušovaně pořad dál.Máte z tím někdo podobné zkušenosti,ten zvuk je celkem nepříjemný.Dík za odpověd.

    0 0
    • Kouba_2005  

      Musíš jet ještě rychleji!

      Zvuk nahraj a šup sem s ním.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • danielh  

      Ono hodne zalezi na tom jestli u toho tocis nohama nebo ne, kdyz ne tak cvrka :-)

      0 0
      • bikemike  

        +1

        0 0
        • Lolololololo  

          Microspline hrozne pukanie pri zabere,,, vycistene namazane… Po 5–6 km zase… Help… V servise tvrdia vsetko o. K… Kazeta skusena nova… Stale naboj vrzga https://youtu.be/VDoFogjT99g

          0 0
          • Vilém  

            Nejsi prvni kde kdo tu popisuje. Kde udelali soudruzi v japonsku chybu?

            0 0
          • Lachtis  

            No ty jo, chci příští měsíc nakupovat pohon 1×12 Shimano a dost mě ten ořech a kazeta odrazuje… Koukám, že asi radši sáhnu po XD ořechu a kazetu vezmu Garbaruk… Ale chtěl jsem komplet Shimano, nicméně těch negativních recenzí začíná být až až… :-(

            0 0
          • dan001  

            Náboj je to teda SHIMANO FH-M8110?

            0 0
          • mlevora  

            no zrovna mam nova kola s Shimano micro spline nabojem, tak to aby se zacal modlit

            0 0
          • Nsisek  

            Zdravím, :-)

            tenhle samý zvuk / problém jsem řešil u náboje XT FH-M8110E. Po různých pokusech, jsem na to s největší pravděpodobností přišel.

            Problém je v uložení dílu (G) / spacer (na obr. označeným červeně) / a samotného náboje (A). Z výroby je to sice lehce namazané, ale po čase se v tomhle prostoru z maziva stane jakási kaše a celé to chodí jakoby nasucho. Můžou za to zřejmě mikro-pohyby (otěr) mezi jednotlivými díly. Určitě by hodně pomohlo, kdyby ty hliníkový díly byly eloxovaný, jenže nejsou.

            Řešení:

            Mě pomohlo tyhle 3 díly vyčistit, odmastit a opět namazat.

            Vazelínu jsem dal motorex bike grease 2000 (stejnou funkci bude určitě plnit jakákoliv jiná ´´lepkavá´´ vazelína).

            A množství? Těžko popsat…:-D ---o dost víc, než je z výroby…zkrátka přiměřeně na všechny ty zuby v dílu (A) do kterých následně zapadá díl (G).

            Mějte se a ať se daří..:-)

            0 0
    • metr-x  

      Dělá mi to stejné psí kusy..už jsem to začal ignorovat. Nevím, jestli je to vlastnost, nebo chyba, až se to dojebe, tak to soudruhům v Shimanu omlátím o penis..

      0 0
      • Lolololololo  

        Ak tam niekto ešte pod kazetou nemate silikonovu podlozku skuste… Ja som dal a asi 6 km klud… Potom zase ale trochu tichsie..... Celkovo som nasr… Aj s pristupu predajcu..... Vycistia odvezu sa nic..... Zoberem domoov… 5–6km a nerrvvyyyy

        0 0
      • zirecek  

        Na zadním náboji M8100 také intenzivní zvuky. To je skoro na reklamaci, ale asi s tím nemá zatím moc lidí zkušenosti, jestli je to vůbec řešitelné.

        0 0
        • Lolololololo  

          Rozober, vycisti a namazat… Ja som pouzil tuto vazelinu, alebo skus tu orginal na microspline… Ja zatial 200km bez zvukov… Hlavne pozri ci tam mas ten silikonovy low spacer

          0 0
          • zirecek  

            Low spacer není. Kazeta XTR byla původně na DTSwiss kolech, které ten low spacer už nepotřebují. Přehozeno pak na výplety XT.

            Kde ten low spacer sehnat?

            Co mažeš – povrch/styk s kazetou? Ořech a vnitřnosti se mazat nemají.

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • mlevora  

      Nemate nakou fintu u M8110 microspline, aby cvrcek jel porad nebo byl porad ticho, to jak jede v malych rychlostech a ve vysokych je ticho je priserny hlavne ve „strednich rychlostech“ kdy se ozyva prerusovane fakt me to sere

      0 0
      • Lolololololo  

        Oficialne vyjadrenie, shimano Oslany

        0 0
        • Vilém  

          :))

          0 0
        • michomin  

          Tak je to spravne, tak to ma byt. Když se něco nepovede, tak se z toho udělá záměr. Otázka zní, jestli je to i stanovisko Shimana a ne jenom distributora.

          0 0
          • Lolololololo  

            V podstate microspline stojí za ho… Aj ked ja po namazani komplet celeho lodnou vazelinou mam uz 1400km klud…

            0 0
          • nooski  

            Shimano je obecně hodně laxní k problémům svých výrobků. Často dojde ke změně a přesto, že produkt byl zralý na recall, tak raději vydají potichu updatovanou verzi viz. například páky Dura Ace ST-9000 vs ST-9001 nebo upravené karbonové unašeče kazet, kde přibyly nýty. Teď je ve světě často skloňovaná kauza s rozlepujícími se klikami Dura a Ultegra, které Shimano také úspěšně ignoruje navzdory tomu, že opravdu hrozí i těžké zranění jezdce.

            0 0
    • Dzany  

      Přidám dotaz, který v podstatě může být podobný problém. Mám microspline a v poslední době mě trápí zvuk, který nejspíše vychází z ořechu. Když šlapu frekvenčně při určité zátěži, vesměs střední odpor, ozývá se mi pravidelný zvuk někde odzadu, vypadá to právě na ořech. Jedná se o pravidelné cvakání, co otočení klikou, tak jedno cvaknutí. Myslel jsem si prvotně, že se jedná o střed, ale ten zvuk setrvačně krátce pokračuje i po té, kdy přestanu šlapat, cca 2× –3× cvakne. Při sjezdu, kdy nešlapu, je kolo tiché a nevyluzuje žádný zvuk. Nemá s tím někdo zkušenost nebo k tomu nějaký poznatek, kde je problém? Jinak mě nic jiného nenapadá. Všechna problémová místa jsem promazal a vše se zdá v pořádku.

      0 0
      • Singlespeed  

        Různé pazvuky jsou pro nové Shimano náboje charakteristické. Rozeber ořech, vyčisti a namaž důkladně všechny vnitřní drážkované spoje. Samotný kroužek s cvrkem-necvrkem, na kterém je napsáno nerozebírat, nemazat rozebírat nemusíš, ten je s největší pravděpodobností nevinen. Namaž taky vlastní drážky ořechu zvenku.

        0 0
      • unitak  

        Dělá mi to taky…asi jako všem. Ten Shimano ořech stojí za velké ho…už se nemůžu dočkat až dorazí Hope :-)

        0 0
      • Vyry  

        To co popisujes, to cvakani, se mi zacalo dit taky. Akorat mam DT Swiss nabu, DT Seiss orech microspline a na tom XT kazetu. Na zacatku se to nedelo, ted po cca 500km to zacalo. Namazany je vse poctive, drazky pod kazetou i ratchet system i zubate spojeni naby a orechu.

        0 0
    • Lolololololo  

      Tak dnes po 1200 km kludu praskanie zasee aj s bonusom…vylamana polovica zubkov…

      0 0
      • Singlespeed  

        Takže vše jde dle plánu. Taky jsem vytahoval vylámané zuby z zireckova náboje. M8100 je asi nejhorší zadní náboj v historii firmy Shimano. Doslova shit bez kompromisů.

        0 0
        • dan001  

          A jaké je řešení, jde ten díl sehnat samostatně?

          0 0
          • Singlespeed  

            Jediné systémové řešení je zdaleka se nábojům M8100 vyhýbat. Opravdu to člověka jen sere. Konstruktér, který tento náboj vymyslel zřejmě z celého srdce nenávidí cyklisty :-).

            0 0
            • Lolololololo  

              Nwm kde to zozenem…vlastne to neviem ani pomenovat…

              0 0
              • Vilém  

                Podivas se na rozkres, najdes cislo dilu, nebo celku a zkusis ho nekde sehnat.

                Osobne bych to prepletl na jiny naboj.

                0 0
                • zirecek  

                  A na jaký?

                  Microspline je nejspíše patent Shimano. Ostatní mají to základní v podstatě stejné. Majitel DT zde popisuje podobné problémy. Možná nezbyde než počkat, až Shimano vydá něco jako Microspline II. Otázkou je třeba SLX, Deore, jestli je to stejné nebo to má už nějakou konstrukční změnu. Případně bude změna od 2021…

                  V současném stavu může být jistější přepletení zadního náboje na Sram včetně výměny kazety.

                  0 0
                  • petyn  

                    Manželce jsem tam dal toto : https://www.kupkolo.cz/…020_z105225/?…

                    a tento ořech : https://www.kupkolo.cz/…ine_z107565/

                    Na údržbu parádní a zvuk to má taky v poho, ne jak ten XT náboj.

                    0 0
                  • Charvi  

                    SLX M7110 – stejné problémy, začalo to neskutečně vrzat po 1500km, aniž bych to rozebíral, budu reklamovat. Deor náboj se zdá mít cvrčka konstantně, ne tenhle divný režim jako u SLX, XT kdy jednou vydává zvuky, pak ne, pak přerušovaně. Ale do detailu jsem to nezkoumal.

                    Zvuk mého náboje zde:

                    https://youtu.be/fjFOfEfYUQI

                    0 0
                    • Hrabex1  

                      tohle ale nebyl zvuk cvrcka, vzdyt jsi slapal…

                      0 0
                    • mech1  

                      Pomohlo mi podle návodu namazat díl č.10

                      0 0
                      • Singlespeed  

                        Myslíš tu plastovou podložku s tyčinkami, které se následně ulámou? Nebo už ji začali nově vyrábět z něčeho kvalitnějšího?

                        0 0
                        • mech1  

                          Přesně tu. Ozývaly se zvuky jako když jsou volné dráty, ty byly v pořádku. Po rozebrání a namazání je cca 1000km klid. Minulý týden kontrola a nic ulámanýho tam není.

                          0 0
      • zirecek  

        A má to DT řešeno lépe či stejně patentově dle Shimano?

        S touhle variantou včetně přepletení zadního kola budeme hravě na ceně samotných výpletů M8100, :-).

        0 0
        • Kouba_2005  

          DT 240, 350 je podstatně lépěji řešené. A ten zvuk :-)

          0 0
          • zirecek  

            Mně se právě líbí, že Shimano nedělá žádný zvuk.

            0 0
            • Kouba_2005  

              Tak žádný zvuk bych nechtěl, to mi přijde divný. DT čím míň namažeš, tím to dělá větší bordel :-) Taky počet zubů rohatky dělá velký rozdíl. Tichý to ale nikdy nebude, to ne.

              0 0
              • zirecek  

                Divné mi to taky připadlo z počátku.

                Časem jsem zjistil, že je to super.

                0 0
        • Frankq  

          Mám dt swiss 350 s MS a žádný jiný a divný zvuky jsem nezaznamenal najeto 3tkm.

          Vše v pohodě nábojů dt swiss bych se nebál.

          0 0
    • Lolololololo  

      Vraj tie podlozky s tymi zubkami su vadne kusy..zasielaju mi zadarmo novu…kks tento system musel vymysliet nejaky spion zo sramu

      0 0
    • zirecek  

      Zajímavá diskuze zde:

      https://forums.mtbr.com/…1139315.html

      0 0
    • Lolololololo  

      Ak vam to pomoze páni, s tym mazanim to je oficialne takto… Zevraj

      0 0
    • Lolololololo  

      Ja uz rozmyslam takto… Este raz sa to posere… https://www.cycology.sk/…ne-p1339127/?…

      0 0
      • dan001  

        Já už jsem dopřemýšlel...... náhrada za XT náboj

        0 0
        • Vilém  

          To si jeste dokoupis orech, nebo tam budes davat nejakou sunrace kazetu?

          0 0
        • Lolololololo  

          No… Len ta cena… S orechom ta to kolko vyslo 6000? Czk?

          0 0
          • Cavendish  

            Jen zadní náboj samotný stojí cca 4500. Takže Spíš 6500

            0 0
          • dan001  

            Tak nějak to vyšlo. Abych upřesnil proč jsem měnil náboj. Při jízdě se mi ořech zasekl a přestala fungovat volnoběžka ořechu. Takže buď pořád točit nohama nebo nohy hore. Bylo to při závodě, ale nějak jsem dojel ikdyž jsem se na to chtěl vyprdnout. Náboj jsem poslal na reklamaci do Kupkola kde mi za týden poslali nový. Nechám na něm zaplést zadní kolo na zimáka.

            0 0
    • vysmátej bajker  

      nezaplejtal jste někdo ten xt náboj M8110 boost na 32 děr 3× potřeboval bych spočítat délku drátů na erd 603. stačila by mi délka drátů k vašemu ERD.

      0 0
    • Luky521  

      Ahoj, taky jsem jeden asi z mnoha co celé léto řešil ten poj…ný zadní Shimano XT microspline (1×12) náboj. Jednalo se o přestavbu kola, takže než jsem přišel na to, že jdou zvuky skřípání z náboje, vyměnil jsem kde co, pak jsem na zahraničních fórech postupoval podle návodu Shimana jak promazat ořech, konzultoval jsem to s bikeshopu kde mi dělali přestavbu. Poprvé se aplikoval jen olej na ty „splines“, vydrželo to OK tak 200 km, pak jsem to pokryl vazelinou, vydrželo opět 200 km a ořech šel do kytek asi definitivně. Z volnoběhu šílený nepřirozený zvuk, ořech začal zabírat i při zpětném šlapání dozadu, shazovat řetěz. nyní už měsíc na reklamaci, asi dají nový XT náboj, takže problém se asi znova objeví.

      Máte zkušenost s reklamací tohoto náboje? Nevíte, jestli se Shimano nějak vyjádřilo k tomuto problému? Jak je to rozšířený problém? Dost nemile mě překvapil jak se k tomu Shimano staví. Navíc na nových modelech kol jsou teď většinou právě Shimano sady 1×12… řekl bych že nasraní zákazníci budou jen přibývat.

      0 0
      • Hrabex1  

        naboje rady 8100 se tady resili mnohokrat, ale hledat to nebudu.

        0 0
      • dan001  

        Ahoj, reklamoval jsem XT náboj na Kupkolo.cz, viz výše popisuju závadu. Během 14dní mi poslali nový náboj. Teď jsem ho nechal zaplést na zimáka tak uvidím.

        0 0
      • zirecek  

        Reklamoval jsem na německém eshopu. Poslali opravené po jednom měsíci. Potom jsem neměl sílu to znovu zkoušet a dokud to bylo „nové“, tak jsem to prodal. Užili jsme si s tím spoustu „zábavy“. Při reklamačním čekání jsem si koupil jiné výplety. Jsem zastánce Shimana, ale náboj 8100 se nepovedl a posrali to z důvodu uspíšeného uvedení kol pod tlakem Sramu.

        0 0
        • Luky521  

          Navíc upustili od původního záměru, aby byl náboj zcela tichý technologie Scylence (už tehdy měli problém s kvalitou, proto to odpískali) – no a nakonec je z toho tento paskvil.

          0 0
          • zirecek  

            Mně se myšlenka tichého MTB náboje zamlouvá, ale asi to není jednoduché vytvořit a možná to není technicky možné.

            0 0
    • Koby  

      Tak mám SLX 7110 nebo 7100, netuším přesně. Kolo najeto 250km. Nejdřív super jak to bylo tichý, vlastně od začátku to cvrklo první metr a pak už ne – třeba při tlačení na chodbě k bytu a pak klid. Včera po 249 to najednou začalo cvrkat i pří jízdě – většinou – a zatím to při střední zátěži tak nějak nahodile vrže i při šlapání jako na videích nahoře, jen to zatím není. Půjde to na rozbor, namazání a uvidí se. Tim namazáním to pomohlo všem nebo po pár kilometrech zvuk zpátky? Díky

      0 0
    • cubas  

      Mám v plánu zaplést nová kola, právě na těchto nábách. Takže se chci zeptat:

      • jak moc je proti pazvukům účinné namazat ořech tou jejich doporučovanou vazelínou. Prodlouží to nějak životnost toho rozpadajícího se spaceru?
      • uvažuji o záměně za sice těžší, ale jinak konstrukčně řešený náboj 510 . Nevozíte ho někdo?
      0 0
      • Smazaný účet  

        Neuvažovat a určitě koupit jiné náboje. Internet je plný videí „spokojených“ uživatel.

        0 0
    • Koby  

      Mám to na svým 7110 opravený.

      1. po vyndání kazety se to celý rozpadlo – ta segrovka co má celej ten debilni mechanismus držet byla na půl zacvaklá, na půl vypadlá. 
      0 0
    • Kremen  

      Přidávám se do klubu. Začalo mi to vrzat v suchém a extrémně horkém prostředí jižní itálie. Objevilo se to zároveň s povolenou maticí stahující kazetu tak jsem si myslel že to je bordel chycený a dotažený mezi kolečkami. Když to ale nepřestalo ani po kompletním a pečlivém umytí kazety tak jsem začal Googlit. Mám SLX náboj na Qayron Qarmě TRII z ledna 21. Tragédie. Kupovat speciální vazelínu na každou blbost se mi nechce takže to budu řešit univerzální BikeWorx a až se ten náboj vysype tak doufám že už bude existovat nástupce.

      0 0
    • Koby  

      Doporucuju to nemazat… To, ze je to namazaný dela jen ten bonus, že to necvrká a s bordelem za chvíli vrže. Mazal jsem to 3× a oprava vždy tak na 200km. Pak jsem to odmastil, vycistil, ořech cvrka jako kazdej normální, mám najeto už 1300km a je klid!

      0 0
    • Sam16  

      Dnes, po cca. 15 měsících provozu a několika mazáních se ořech hryznul je ten zubatý spacer je v ........ Než to zdlouhavě reklamovat a nejezdit, radši bych ho někde koupil. Bohužel jsem ho nikde nenašel. Neměl by někdo tip? Díky.

      0 0
      • dan001  

        S tím bazmekem ti nepomůžu, ale zajímalo by mě, čím jsi to mazal?

        0 0
        • Sam16  

          Motorex Bike 2000. Docela to fungovalo a zbavilo to ořech těch podle mne debilních zvuků, kdy to chvíli cvrčí a chvíli ne.

          0 0
      • zirecek  

        Dle výkresu najdi kód součástky, hledej Google, většinou německé e-shopy.

        0 0
        • Sam16  

          Bohužel Y3FM14000 Spacer jsem nikde nenašel. Koupil jsem DT Swiss a po reklamaci Shimano půjde z domu.

          0 0
    • Koby  

      Tak mě uplně přestal vypínat. Bez šlapaní se lehce unáší ve vyšších ryshlostech a nabaluje řetěz dopředu na převodník… Jdu si pro panchowheels a tohle zkusim vyreklamovat a prodat, je to šílený… :/

      0 0
      • Cavendish  

        Pancho má náboje Bitex. Ty na rozdíl od Shimana funguji a jsou lehké :) a díly jsou snad všude

        1 0
    • Jakobo  

      Predpokladam, ze problem u orechu 8100 bude na vlas stejny jako u rad 770 a 8000, kde mi (a jinym) pravidelne praskaji zapadky (jsou tam 4, vzdy 2 zabiraji ve stejne poloze). Je to konstrukcni vada, ty praporky jsou pomerne drobne v porovnani s mnozstvim ruznych zarezu pro vedeni pruzinek. Tam to pak praska. Jedina moznost, ktera tomu v mem pripade zabranila je orech hned po koupi rozdelat a zapadky namazat vazelinou. Ta vazelina asi lepe tlumi razy (oproti oleji z vyroby), novy orech pak statecne drzi uz 6 let (na zavodnich zapletech, ktere ted uz ale vozi znamy). Toto se mi stal opakovane. Rozebrat orech je ale pro ty zdatnejsi a s nejakou zkusnenosti. Je to drbacka, naba se rozdela uplne do mrte, samozrejme vcetne vlastnich lozisek. Prace na pul dne.

      0 1
      • Vilém  

        Zkus si nekde najit jak orech 8100 vypada.

        0 0
      • Singlespeed  

        Jak píše Vilda. Praporky bys hledal v nové XT nábě opravdu marně…

        0 0
        • Jakobo  

          Nez jsem zareagoval v rychlosti jsem hledal nakres vnitrku orechu, bez vysledku. Tak jsem jen uvazoval, ze rozdil 8000 vs 8100 je jen v ose, pac 8000 ma jeste orech jak pisu, nabu mam na kole, po 6 mesicich se orech take uspesne vy*ral (praporky). Uz ty posledni rady nemam duvod sledovat, ztracim prehled. Na pracantovi, na kterem davam nejvetsi porce (26 km denne do prace, 500 m prevyseni) mam spokojene 7r Nexus s protislapnou brzdou a o vymene retezu a takovychto zly nepekna vec se mi uz jen zdava :-)

          Ted tady ctu hlinikovy orech, tak jo, ale porad netusim, jestli se Shimano vratilo k tomu svemu patentu z 90. let (rada Nexave? ted si nevzpominam) nebo maji zas jeste uplne jiny system.

          0 0
    • Hrabex1  

      Ahoj, nevite nekdo, jestli Shimano resi, nebo dokonce vyresilo tento problem, nebo je na tom rada 8110 porad tak bidne?

      V dokumentaci se venuji poloze vymezovaci podlozky. Neni treba toto ta pricina problemu?

      0 0
    • Ltd.mp  

      Koupil jsem teď tento náboj a až pak jsem našel toto vlákno:)To jsem ale vůl:) Došlo v průběhu k nějakým změnám nebo to je stále stejne? Logo Csylence už zmizelo z náboje i krabičky a cvrk cvrká takovým umělým zvukem…zatím v ruce, náboj ještě není zapleten. Mám ho raději vrátit ve 14dnech? Je nějaká náhrada za tento náboj v podobné gramáži a cene?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.