• papla

    Zdravim

    hledam pro bratra kolo a dostal sem tip na Nukeproof Mega 290 Pro. Muzu ho mit nove za 60 000,– Ve full segmentu se nevyznam tak zda by mel jeste nekdo nejaky tip na neco podobne.

    Jezdi Traily.

    Diky za reakce a pomoc.

    0 0
    • Tomcat  

      Mega Pro , novej ,co je bez cla a dph i v hliníku za 100. Vám někdo dá za dobré oči za 60. :) jistěéé.....

      Podle všeho se nevyznáte ani na Bike-foru. Super ze jezdí traily ovšem na to mu stačí i Decatlon za 30… Brat je nějak velkej, nějak váží, ma nějakej skill a jezdí nějaký konkrétní traily…

      Moc neznámých . To kolo je dobrý , ale jestli v tomhle případě?…

      0 4
    • papla  

      Ano jisteeee za 60

      https://www.bikester.ch/…1357887.html

      180 cm 92kg .. Traily v horach a v lese. Jinak vim samozrejme ze v Decatlonu maji dobre kola proto sem si tam koupil na jezdeni Rockridera.

      A ano nevyznam se a proto se radeji ptam nez udelam neco kde by me mohl nekdo poradit nebo navrhnout lepsi variantu.

      0 0
      • černápole  

        pěkný kolo,

        co clo a dph na dovoz ze švajcu?

        0 0
        • papla  

          Neni potreba … jezdim tam co 2 mesice s nakladakem tak to nalozim do kabiny. Kolega to objedna na jeho adresu a je to jen vyzvednu. Uz sem tak vezl 2 Televize.

          0 0
          • Kysky  

            Když tě zastavěj, tak to bude taky funny :-)

            1 0
            • papla  

              Bez problemu na hranicich sem Nemce potkal za 12 roky jen 2×. Kontroluji jen Svycari a tem je jedno co jede od nich do EU :D

              0 0
        • Ondiii  

          Jestli nekdo moznosti dovozu z CH nema, tak si to kolo muze koupit přímo u matky. https://www.fahrrad.de/…1357887.html?… Bikester (ch, at, pl) je fahrrad.de . Ano, ten v insolvenci. Ja od nich kolo pred par dny dostal. Sel jsem do Orbei kvuli moznosti uplatneni zaruky u ofiko distributoru kdekoli v Evrope. Staci si kolo registrovat a pak na ram plati dozivotni zaruka.

          0 0
          • papla  

            jj slysel sem taky o insolvenci a par lidi s tim ma problemy ale hlavne pri vraceni zbozi.

            0 0
          • AleZ80  

            To s tím uplatněním záruky kdekoliv v Evropě jsi vyčetl kde?

            Koupil jsem si Rallona ve Švýcarsku, protože tam byl o hodně levnější, ale řešit případnou reklamaci by pro mě bylo samozřejmě lepší v ČR.

            0 0
    • kejda  

      Na traily trochu tíha…17 kg s pedálama, to se dost zapotí, jak s tím bude jezdit nahoru…

      0 0
      • papla  

        No prave se ptam zda je i jina alternativa ale asi za ty penize nic jine v takove vybave nenajdu.

        0 0
        • goofy  

          Tak ona se určitě najde, ale zatím jsme se nedozvěděli, co vlastně jezdí… jako že jezdí traily, to je asi tak přesná informace, jako že pije víno.

          Teď by se hodilo specifikovat, jak ty traily co jezdí asi vypadají, nebo co ho baví jezdit nejvíc. Něco víc přírodního a technického nebo vyšejpované flow, nebo nějaké technické pomalu trailové vraždy…

          1 0
        • kejda  

          Jestli traily, tak něco se zdvihem okolo 140 mm a váhou do 15 kg v ALU.

          1 0
    • adam320  

      Za ty prachy bych to vzal hned!

      A jak rikas, dovezt to domu je fakt jednoduchy

      0 0
    • Ondiii  

      Je to ALU, ale parádní osazení, košer cena. Jestli nemáš cestu do Režna, tak stačí si to nechat přeposlat do Varndsdorfu – berou za to dvě stovky CZK.

      https://www.klbikes.de/occam-h10

      Fakt hodně záleží na tom, jak to s traily myslíš vážně. Ohledně materiálu: V blind testu 95% lidí nepozná rozdíl ALU vs carbon. Letáky, marketing… na té Orbei něco ušlapeš. Nukeproof je spíš enduroa nadřeš se jak bulhar. Spíš bych si vzal něco trochen levnějšího a pak se rozhodl, jestli chci výš.

      P.S.: Ještě se optej ve švajcu… cyklopůjčovny vyprodávají lehce jetá kola za pár šupů. Jako s lyžemi. Já letos v italském Ponte Di Legno čuměl, za kolik se z půjčoven vyprodávají rok, dva staré sety lyží. To, co jako fungl koupíš za 800€ tam stříleli za tři stovky. Docela jsem pochopil ty překupníky zde.

      0 0
    • schejta  

      Jestli hlavne traily tak, vetsi univerzal s tej stranky pokud koukas na Nukeproof bude Reactor

      https://www.bikester.ch/…1357983.html

      0 0
    • Azmir  

      Jak už padlo „jezdí traily“ není dostatečný popis. Na traily by bohatě stačilo toto

      0 0
      • Atilla  

        Trailem označuju všechno co jezdím( mimo DH a skákacích lajn) a vsadím se že leckterý věci nechceš úplně jet na 120mm zvlášť pokud nejsi nějak moc zkušený.

        0 0
        • Azmir  

          Já se ale ptal zakladatele, ne tebe. Pokud nejsi zkušený, nevezmeš 160 mm bike a nevyrazíš do bikeparku, ale o zkušenostech tu nic nepadlo. Pokud to má na běžné ježdění po lese, je zbytečné se tahat s 16 kg kolem se 160 mm(ne že by si zrovna obutím na tom Trancovi pomoh, bylo by lepší přehodit pláště)

          0 0
          • papla  

            Cau diky moc za to jak ste to rozepsali … Co jezdi tak je vetsinou prirodni cyklotrasy v lese plus kdyz jedou do kopcu lanovkou a sjizdeji kopce ale zadne bike parky bo skoky. S tou vahou sem to asi moc nedomyslel jak pisete.

            0 0
      • papla  

        Tak vahove to vypada mnohem lip .. dik za tip mrknu na to

        0 0
    • Ondiii  

      Zase o nějaké to euro slevnili Skína. Výbava kola je perfecto.

      https://www.bike-discount.de/…ail-al-8.0-2

      0 0
      • Azmir  

        Pořád dražší, než byl loni. A než skeena, to radši toho Trance.

        0 0
        • Tomcat  

          Vtipný je jak to začínalo hrdinně neprocleným Nukeproffem a teď už to je u Trance :)

          Sem slyšel jednou od prodavače jak o někom vyprávěl:… nakráčel, že bude utrácet jak sturmbannführer a nakonec to stejně byl obyčejný esesák ( SocialněSlabý)…

          0 0
          • Ondiii  

            Vkládám citaci autora vlakna: " Ve full segmentu se nevyznam tak zda by mel jeste nekdo nejaky tip na neco podobne.". Ja si z Tajwanu dovezl dva kartony cigar, ikdyž je povolen jeden. To jsem h*jzl, co? Bys me mohl udat :D. Jak sem to kolo doveze je ciste jeho vec. Pro zakladatele – S tim Trance: najdi si na strankach giant prodejce ve tvem okoli, vyzkousej a za tech 2k ho ber. Cenovka je paradni. Velikostne bude sedet ML. Ja mam 180cm a byl mi tip top. Velice pohodlny posez, nizky tlak na zapesti (mel jsem uraz ruky a jsem na to citlivy).

            0 0
            • papla  

              Dik za tip .. po svatcich zkusim neco pohledat ale z toho co sem tu cetl to bude asi pro neho dostacujici a vahove mnohem lepsi.

              0 0
            • goofy  

              Když to má na trailování, a občas to někde vytáhne na lano, tak bych se nebál X1… Trochu zdvihu navíc se hodí. ;-)

              Trance X 1

              1 0
              • Tomcat  

                Bremsen: Tektro Orion HD-M745 … kliky Praxis..... , jako vážně ? :)

                0 0
                • goofy  

                  V popisu mají Shimana, a normálně se na to Shitmana dávaly…

                  https://www.giant-bicycles.com/…ce-x-29-2022

                  Jinak neříkám, že je to nějaké dělo, osobně ani nejsem fanda Giantů. Za plnou cenu to byla palba. Ale po slevě mi to už přijde celkem ok. Jezdil jsem na tom, a je to celkem schopné kolo… Zmínil jsem ho jenom proto, že se tu řešil klasický Trance.

                  0 0
                  • Tomcat  

                    V popisu toho odkazu co si dal prvně je krapet něco jiného . Protože to je možná tak za "dobrou " cenu…

                    0 0
                    • goofy  

                      Ano a nad tím je:

                      Die hydraulischen Scheibenbremsen Shimano BR-MT520 reagieren blitzschnell und kraftvoll, wenn es darauf ankommt. Vor allem bei Nässe sind sie zuverlässig und ausfallsicher. Großes Gewicht oder stark abfallendes Gelände: Der Bremsleistung tut das alles keinen Abbruch. Die Bremsscheiben mit 203 und 180 Millimeter Durchmesser machen einiges mit.

                      Tak si vyber.

                      0 0
                      • Ondiii  

                        Normalka pro MY2021, tj modelove rady 2022: Vzhledem k aktualni situaci si vyrobce vyhrazuje pravo na zmenu osazeni. A to jsou ty Praxisy tak spatne? Bych do hnoje nehazel ani ty brzdy. Pripadne si za 3500 muze dat SLX, magury MT5 nebo levnejsi deorka pod 2k a sehr gut MT Trail. Jeste maji u farada / bikesteru.ch toto, taky spis „terennejsi“ kolo: https://www.fahrrad.de/…1224208.html Tady jednoznacne L. Fakt nobrainer. Ma na L krapet kratsi sedlovou trubku, takze clovek to nema tak na hrane s 150mm teleskop. sedlovkou jako u pro L standardnich 46cm. Mam 180, rozkrok 83cm. Ja mesic z5 sjizdel nemecke obchody v Drazdanech a v Bavorsku, sedel jsem na nem. Docela rovny posed, jak pantata. Takovy ten perinkovy typ- prejedes patnik a ani o tom nevis. Akorat houpacka ( povahou, nejen serizenim pruzeni). Vse si nekde neco veme. Pracka a susicka bude vzdy vic nez pracka se susickou.

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.