• Norrec

    Ahoj, premyslim o novem kole a zaujala me Merida Matts FLX 3000 D se zadní karbonovou stavbou. Nasel jsem ji na www.cykloceny.cz za 37990. Koukal jsem ze je to docela dobra sleva. Co si o tom myslite ?? Na XT s Foxinou docela dobry…

    0 0
    • Evilcleaner  

      jo docela hezká cena, ale za stejné peníze by asi šel sehnat i TREK 8500 (08). a to bych šel do treku (byť nemá karbonovou zadní stavbu), jednak je mi značka sympatičtější (proč asi že:-D) a jedak bude určitě podstatně lehčí než ta merida (pokud jejich web nelže). výbava je hodně podobná, akorát bych řekl že trek má lepší záplety a taky doplňky mi přijdou lepší než to fsa co dává merida

      0 0
      • Marccoo  

        Tak ti nevím,srovnání bontrager vs. fsa.Bont mi je vysloveně protivný,jediný co se mi líbí jsou jejich sedla,jinak bych na nic od nich do regálu nešáhl.Fsa je podle mě lepší a celkově i ta Merida

        0 0
        • Evilcleaner  

          věc názoru no, já jezdím treka, a v rodině máme ještě dvě meridy. bontrager se mi líbí jen od úrovně race výše, select a níže je větčinou odpudivý. kdežto tyto díly od fsa mi přijdou docela obyčejné no, ale je to docela maličkost

          0 0
          • Marccoo  

            srovnávej srovnatelný.Jes­tliže srovnáváš nějakou nejnižší třídu od fsa a race od bont.,tak to je celkem jasný.Bont. vozí Trek a GF ani o jednom jsem nikdy neuvažoval,taková masovka jako merida,ale předražená.

            0 0
    • Evilcleaner  

      jo a ještě mě napadá, není ta vidlice na té meridě jen 80mm? mám pocit že ano, ale už nevím jestli jde přenastavit na 100

      třeba ten trek má 100 a to by pro mě byl určitě pádný důvod

      0 0
      • Marccoo  

        merida je dost chrtí,trek taková pohodovka

        0 0
        • Evilcleaner  

          tak to bych nikdy neřekl

          0 0
        • Sobi  

          nesouhlas, Trek je podle mne spíš machro-masñárna, něco jako černá audina. :-D

          0 0
          • dua  

            Přesně dneska jsem kokal na treka ve víloze a nechápal jsem tu cenu.

            0 0
            • Sobi  

              Jo souhlas… nejdražší je ta nálepka Trek! :-)

              0 0
              • Jarkis  

                no merida je jako u nás v ČR jako škoda favorit, akorát fávo reziví a Merida praská. a ty pozdější vůle v čepech BLE

                0 0
                • Marccoo  

                  jenom tlacháš,už jednous jsem ti psal,ukaž to svoje Vojto.

                  0 0
                • Sobi  

                  :-) no právě díky takovýmhle tlachům, se ta nadhodnota drží… typický zákazník Treku a až vyrosteš, tak určitě budeš chtít Audinu, protože ta je ta jediná co nerezivý a je super a všechno ostatní je nahovno…

                  Přesná ukázka, tohodle obchodníci chtějí dosáhnout a jak vidím tak se jim to daří.

                  :-) celkem jsem se pobavil :-)

                  0 0
                  • marekvnoucek  

                    no jo, lidi jsou divný… stačí jen zaslechnout drby alá „jedna pani povidala“ a už se to vleče, přitom jsou to dobrý kola.. Trek, GF, C´dale apod jsou jen předražený… a hlavně škoda lidí, který jsou natolik pitomý, že těmhle kydům podlehnou…

                    0 0
                    • Sobi  

                      Jo. přesně tak! Nemyslím si že jsou to špatná kola, jen jsou podle mne předražená. poměr kvalita/cena není u nich není tak dobrý jako třeba u jiných značek…

                      Osobně mám Meridu, nemyslím si že je to nejlepší kolo, ale pro mne zvítězilo skvělým poměrem cena kvalita/cena, fungl nový kolo za 50tkč na splátky bez navýšení a pojištění kola na rok. Kdybych ho měl kupovat za 70tkč tak ten poměr nevyjde tak dobře. Třeba Trek, líbí se mi jejich fully, uvažoval jsem i o něm, ale ta cena… neadekvátní kvalitě, kterou dostaneš

                      0 0
                  • nnoe  

                    jj, dobře řečeno…:-)

                    0 0
                • nnoe  

                  mno, opravdu konstruktivní názor…akorát reziví i jiná auta a praskaj i jiný rámy…

                  0 0
    • siafu  

      jo ta Merida vypadá dobře, pokud vyhovuje geometrie, tak proč ne… Jinak hmotnost kola se odvíjí od hmotnosti všech komponentů a tady předpokládám, že Merida rám bude přeci jen lehčí než Trek 8500 viz. Merida FLX 18" vs. Trek 8500 19.5"

      0 0
      • vikicek  

        Ta merida je fakt pěkná v tý červený :o)

        0 0
        • Marccoo  

          je boží

          0 0
          • Horyna  

            Ta merida je moc pěkná. Vzal bych ji radši než treka. Akorát tady na b-f je nevím proč je merida dost nepopulární, ale na to bych se vykvajznul.

            0 0
    • nnoe  

      Za ty prachy určitě výbornej kup…velmi slušný osazení a vypadá pěkně…pokud ti bude sedět, tak bych neváhal…:-)

      0 0
      • vikicek  

        Jediná ta foxka … 80mm je docela málo …

        0 0
        • Horyna  

          No 100mm by nebylo od věci. Geometrie by to určitě unesla. Nejde foxka upravit na vyšší zdvih?

          0 0
        • nnoe  

          Jo, to máš pravdu…80mm už je dnes spíš málo

          Ale zase je tu možnost, nechat si ji od nich hned vyměnit za 100mm, některý shopy to dělaj bez problému, ale to už záleží na domluvě…

          I když neodhadnu, jak by to změnilo geometrii, jestli by to pak nebylo moc „nakoplý“ 

          0 0
    • Hejdik  

      Když už chceš tu Meridu,tak bych možná připlatil(teda jestli je to v tvých možnostech)a třeba bych pořídil tohle.

      0 0
      • Hejdik  

        Stejně už je asi pozdě,ale stejně jsem si teď všiml,že je jenom ve 20"

        0 0
    •  

      Baník pyčo!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.