Nejdostupnější zobrazovadlo k radaru?

63 nepřečtených
 • DavidChru

  Zdravím.

  Otázka je v nadpisu.Hledám zobrazovadlo k Varia 515 za co nejlepší cenu.Momentálně danou funkci plní mobil,ale Garmin aplikace je nic moc a chtěl bych něco nebarevného tedy na slunci čitelného.Jinak požadavky nejsou vlastně žádné.Trasu zaznamenávají chytré hodinky,o mapy atd.se pořád postará mobil…

  Blízko k ideálu by byl třeba iGS520 nebo podobné cyklo počítače,ale nepodporují Variu..Nějaký levný počítač od jiného výrobce radar umí?

  Jako nejlevnější možnost vidím Garmin 130+…Nebo se pletu?

  Jenže 130 je poněkud nad ochotou utratit a to se již kloním k 530…Pokud tedy nepočkat rovnou na 540.Ale tam čekám že cena bude opět nechutná…

  Vím že u prvních radarů měl Garmin i nějaký zobrazovač tvořený pouze LED,ale nic podobného se dávno neprodává ne?

  Díky.

  Bazar asi ne,nechci za 1/2 roku řešit jak vyměním špatný akumulátor v navigaci/po­čítači…

  0 0
  • zderes  

   Proč na bazaru nekoupit něco v záruce?

   0 3
  • xtonda  

   Jo, Varia RDU už se neprodává

   https://svetla-na-kolo.heureka.cz/…in-varia-rdu

   igp sport má radar jen v nejvyšším barevném modelu, který je cenově mimo co si představuješ

   Nejlevnější co vím je tedy Bryton Rider 420

   https://www.brytonsport.com/#…

   Dá se koupit za 80 €, ale v ruce sem to neměl, takže jak moc to pípá a jak je to přehledné nemám zkušenost.

   https://www.bike-discount.de/…-rider-420-e

   Osobně taky používám mobil a vzhledem k tomu, že v té aplikaci je to bílé na černém, tak s čitelností problém nemám. Mobil stál dvojku, takže ani ten Bryton by nebyl levnější. Mobil je velký, ale mám ho i jako mapu, takže bych ho na řidítkách měl stejně. Nedávno dodělali podporu radaru v LocusMap, tak uvidím, jak to bude použitelné.

   0 0
  • xtonda  

   Ještě sem si vzpomněl, Radar podporuje i počítač Magene C406 Pro, cena podobná jako Bryton 420. Magene má ale vlastní radar, funkčnost s Garminem bych ještě radši ověřil.

   0 0
  • DavidChru  

   OK díky.

   Rider 420 nevypadá špatně ale…

   https://bicycles.stackexchange.com/…-varia-radar

   U C406 Pro se mi nepodařilo zjistit zda chodí v kombinaci s Garminem.

   Takže asi zůstanu u telefonu…

   0 1
   • xtonda  

    Našel sem na YT jedno video kde porovnává 5 kompů a jedním z nich je Rider 420

    https://www.youtube.com/watch?…

    Jeto dost blbě natočený, ale v jednu chvíli je vidět, že u Rideru 420 se tam fakt nic neposouvá, čili není z toho poznat vzdálenost ani počet vozidel, to je vážně naprd. Jednotky datových polí zasahují do toho proužku, je vidět, že to tam je dolepený dodatečně. Barevný Brytony to mají udělaný líp, ale to už je zase kolem pětilitru a víc.

    0 1
   • xtonda  

    Teď sem na webu Brytonu objevil tento obrázek a na jejich facebooku se během letoška objevilo oznámení o aktualizaci, takže to vypadá, že už umí ukazovat i pozici vozidel.

    1 0
    • Kotak  

     Potvrzuji, cca měsíc zpět aktualizace na mém Brytonu 420 a po ní už jsou vidět auta, jak se přibližují.

     0 0
  • DavidChru  

   Díky za snahu,ale asi jsem moc (nenáročný) :)

   Na ten nápad mě přivedl kolega který koupil

   https://www.datart.cz/…0-cerny.html

   což skoro jistě je

   https://www.igpsport.com/igs520

   Za peníze na Datartu asi luxus.Ale neumí radar ale přitom jiné ANT+ ano…

   Jenže používám chytré hodinky a ty trasu atd měří…

   Osobně také vozím mobil.Ale aplikace od Garminu neumí měnit režim svícení a nic podobného.A již nevěřím že to někdy přidají…

   Ale asi to budu muset vydržet:)

   0 1
   • xtonda  

    Jo, ten IGS520 za 1300 vypadá fajn, to je cena jak na Aliexpressu, má to i navigaci. Skoro mám cukání to vzít, navigace za takové peníze, pak mi ale dochází, že mobilu na řídítkách by mě to kvůli radaru nezbavilo a vlastně by mi to bylo k ničemu. Blbý je, že mobil co mám jako navigaci mám 3 roky a baterka začíná být problém, takže musím každopádně něco řešit.

    IGS520 je straší model, tak nepodpora radaru je logická, ANT+ je jen protokol podobně jako Bluetooth, to neříká nic o tom, jaké typy zařízení to podporuje. Smutné ale je, že iGPSport má černobílou novinku BSC200 kolem dvou tisícovek a tam podporu radaru taky nedali. Pokud bys chtěl nastavovat režim světla radaru, tak to je zase jiný profil a komp co umí radar to nemusí, nevím jestli to vůbec nějaký komp co není od Garminu umí.

    0 1
    • ZbynekN  

     Hammerhead karoo 2 umi nastavit režim světla.

     0 1
    • DavidChru  

     Zdravím.

     Navigace u 520 funguje jenom v režimu předem nahraných tras.Takže polovičaté řešení.Statistiku mi řeší hodinky,takže nemám důvod ani místo na řidítkach ho kupovat:)

     Locus v free verzi podporuje Radar jenom 10 minut.A před­platné platit nebudu…

     Ale díky za snahu.

     0 2
     • milan.v  

      Chceš poradit, nebo hledáš jeden důvod za druhým, proč si nic nepořídit?

      Chápu cenové hledisko, ne každý chce vydat peníze za něco, co mu nedává to smysl, event. na to pochopitelně někdo nemá, řeší otázku priorit…

      Každopádně Edge 130 Plus je pro takové případy ideální zařízení, 540 je potom velmi drahé a zbytečné zařízení, pokud na něm nebudeš využívat vše, co umí, navigaci, atd…

      4 1
      • DavidChru  

       Jenom se ptám zda existuje něco dostupného a smysluplného místo telefonu .Nic víc.

       Přežil bych cenu dva,dva a půl max a tak nějak jsem doufal že nějaký cyklopočítač když již podporuje GPS a senzory bude umět i radar v této cenové kategorii.Vypadá že nic není takže zůstanu u telefonu…

       Edge 130 + je hezká pro někoho kdo potřebuje statistiku atd.Já ne,protože hodinky umí to samé a lépe:) Tempo a podobné krávovinky prostě nepotřebuji.Stejně v dohledné době přesedlám na elektrokolo…

       Radar je super,ale snaha natlačit lidi ke koupi jejich navigace je hnus.Jediný důvod proč aplikace neumí přepínat režim radaru atd je mimo marketingu přesně 0.Konkurenční radary toto snad umí i v aplikaci…Jenže GARMIN:)

       0 1
       • Slavik  

        Tohle prodej a kup si konkurenci…

        0 1
       • milan.v  

        Pokud ti jde pouze o přepínání režimů Radaru, podívej se do návodu, to hlavní tlačítko je kouzelné… ;o)

        2 1
        • xtonda  

         Ale není tam režim kdy to nesvítí a zároveň detekuje auta.

         0 1
        • DavidChru  

         Já vím že na Radaru lze režim přepínat.:)Takže znovu.Aplikace na telefonu je záměrně zmršený zmetek.

         0 1
       • virtualcop  

        Chtěl jsem se zeptat na to samé – proč sis teda pořídil Garmin a ne rovnou nějakej Bryton nebo Magene? (jeden z nich – nepamatuju se a nebudu hledat) to řízení režimů i funkční aplikaci má (myslím Bryton).

        0 0
        • DavidChru  

         Z prostého důvodu že v době koupě Garminu žádná alternativa na trhu nebyla…2021 jsem těžko mohl koupit něco jiného,že? Navíc Garmin sliboval na forech že otevře platformu pro aplikace třetích stran…Nějak neřekl že aplikace budou asi tři.

         0 0
       • xtonda  

        Existuje ten Magene C406 Pro, akorát je docela blbě dostupný a blbě by se vracel pokud by si to náhodou nerozumělo s radarem Garmin, i když nepředpokládám, že by byli tak blbí a udělali to takhle. A zobrazení jedoucích aut není moc přehledné, puntík jede přes datovou obrazovku a může splynou se zobrazenými údaji.

        Hodinky na kolo sou za mě blbost, protože na ně není vidět. Ale když už preferuješ hodinky, měl sis koupit Garmin s podporou radaru.

        1 0
     • xtonda  

      Jo, je to jen navigace podle přednahrané trasy bez mapy, ale zkoušel sem, že se podle toho dá jet. V kompu této velikosti a ceny se podpora map a autoroutingu nedá očekávat.

      Pokud chceš mapy, autorouting a podporu radaru, tak v tom budeš minimálně za pětilitr, Edge 530, Edge Explore nebo mapové kompy dalších výrobců.

      0 0
      • HadVoe  

       ahoj,

       chapu spravne, že ta 520 si ukazuje na LCD jen šipky kam mám odbočit? to je mi vcelku milé. nevíš jaká tam je myšlanka za tím? je to online spojené s mobile a dle toho určuje kam zahnout i když se odchýlim? nebo si to opravdu jen tupě nahraje trasu a říká mi při změně abych se vrátil? můj letitý ateas core fungoval mobil navigace v batohu a na computeru je šipky a vzdálenost do odbočky. což mi přišlo super za 1k oproti studování mapiček na malym lcd..

       diky.

       0 1
       • xtonda  

        Jestli myslíš tu igs520, tak to zobrazí na displeji tu trasu na bílém pozadí podobně jako Edge 130. Dají se najít videorecenze.

        0 0
  • bogas  

   Pokud vozíš mobil na řidítkách, vyzkoušej aplikaci Garmin Varia radar :

   https://play.google.com/…apps/details?…

   Já ji používám i když mám mobil v kapse, ale slyším zvukové upozornění na projíždějící auta a pokud auto projede, tak se ozve jiný zvuk, jako že je volno. Computer mám Wahoo Roam, ten taky pípá, ale slabě.

   0 0
   • DavidChru  

    Má a používám.Je to funkční,ale dost omezené.Pokud se nepletu nedá se ani nastavit jiný ton atd.O změně režimu Radaru ani nemluvě.Ano,dá se to provozovat na 1/2 displeji,ale plovoucí okno moc ne…

    Spíš nevím o žádné free offline navigaci nebo alespoň mapy kde by byla jeho podpora…

    0 0
    • virtualcop  

     Plovoucí okno je myslím otázka nastavení či aplikace v androidu (prostě na většině telefonů se toho pro určitou aplikaci dá dosáhnout). Pak si můžeš pustit klasickou navigaci (mapy.cz, waze, google mapy…) a hodit si radar jen do okýnka, co nebude tolik překážet.

     S tímhle přístupem a požadavky (aby to stálo pár korun, nemusel si nic platit za aplikaci atd.) bych prostě zvolil dedikovaný android telefon (klidně starší, bazarový, třeba Xperia Z5 Compact + nová baterka, pokud dostačuje cca. 5 hodin výdrže, pokud ne, tak něco s velkou baterkou přes 5000mAh – ty vydržej klidně 7,8,9 hodin), koupit de daj od několika stovek po třeba 2000,– , vygooglit si, jak dostat aplikaci radaru do okýnka a máš ideální navigaci i zobrazovač radaru.

     Všechny ostatní řešení budou buď v nákupu dražší, nebo paušálně placené.

     0 0
     • DavidChru  

      Na Motorolách jsem nerozchodil ,,plovoucí okno,, ani na Defy 2021,G5G ani na Edge30…1/2 obrazovky ano.

      Nicméně,telefon to jistí.Jenom to slunce:)

      0 0
      • xtonda  

       Jo, tohle se liší podle výrobce a verze Androidu, na Redmi 7A i Honoru 20 začala být plovoucí okna použitelná až s příchodem Androidu 10, před tím sem musel používat splitscreen. A ovládá se to na každém úplně jinak.

       0 0
    • xtonda  

     Aplikace je sice základní, ale funguje v pohodě, tóny jsou zvoleny dobře, použití v okně je v pohodě, dokonce i v minimalizo­vaném.

     Ve free modu radar chodí v Ride with GPS, ale ta zase ve free modu nenaviguje. 10€ za Locus je oproti ostatním malá částka.

     0 1
  • krabica  

   A ti hodinky nestačí?

   https://www.garmin.com/cs-CZ/p/698001#…

   0 0
   • DavidChru  

    Mam Samsung active 2 + watch 4…Prodal jsem Polar protože chci jednu aplikaci pro veškerou ,,aktivitu,,

    Ale díky,

    0 0
  • yaourt  

   Dost možná příští měsíc vyjde nová řada 540/840 – nejspíš pak půjdou koupit x30 docela levně v bazaru…

   0 0
   • virtualcop  

    No, pochybuju, že dostupností 540/840 nějak extrarychle a extrahodně spadne cena 530/830 na bazarech. Určitě ne pod tu hranici, co by si tazatel představoval.

    A kvalita navigace (oproti telefonu) je alespoň (za mne) dost diskutabilní :)

    0 0
   • DavidChru  

    5 litrů včetně držáku bych u barvy a navigace asi přežil.Ovšem musel by v něčem výrazně deklasovat mobil.Což moc nevypadá…

    0 0
  • DavidChru  

   Možná by pro pomaleji chápající nebylo od věci že radar mám a stejně tak i mobil:)

   0 3
   • milan.v  

    Nekecej…

    0 1
   • virtualcop  

    No, pokud hledáš levné zobrazovadlo na radar od roku 2021 (od kterého si psal, že Varii máš), tak to hledáš celkem dlouho.

    Pak napíšeš, že cenu do cca. 5k bys ještě kousal (nějaký bazarový 530, 830, Wahoo, Bryton… by se určitě v téhle ceně sehnat dal, nicméně s kvalitní navigací jako znáš z telefonu úplně nepočítej), pak se ti nabízí dedikovanej Android telefon, (pokud si zvolíš takovej, kterej bude vyhovovat rozměrama, bateriíí=výdrží a možností si ho „vytunit“ tak, aby pustil Varia aplikaci v okně) – to je do 5k určitě řešitelné.

    Rovněž píšeš, že 10 éček za nějak placenej Locus nebo Osmand (který mají v placených verzích podporu radaru) bys taky dal.

    Tak vidím hned minimálně 3 rozumné alternativy – stávající telefon a nákup aplikace, nebo dedikovanej telefon s možností puštění navigace a Varia aplikaci v okně (jak snapshotnul xtonda), nebo zánovní, bazarovej cyklopočítač – těch se dá do 5k asi koupit taky pár, co uměj navigaci i radar.

    Takže máš na třeba další 2 roky nad čím přemýšlet, než se rozhodneš.

    Není mou vinou, že tyhle věci na kolo něco stojej a že Varia není samostatně funkční jednotkou a potřebuje „displej“.

    A znovu asi po třetí opakuji – celkem mne udivuje, kolik lidí tedy investuje do celkem drahého radaru, bez toho, aby měli nějak pročtené, promyšlené a rozmyšlené, že další investice musí být nějaké zobrazovadlo a že to zobrazovadlo musí být také s radarem kompatibilní (u telefonu aplikací, u počítače potvrzením výrobce a obecnými zkušenostmi, že to prostě funguje).

    2 0
    • DavidChru  

     Ano Radar byl koupený na podzim 2021 s tím že zatím pojede s telefonem a později snad přijde nějaký ideálně Catye tachák s podporou Garminu.Kolega koupil onen Iget a za ty peníze až na otřesnou aplikaci super.Ale Číňana bych za Japonce asi nevyměnil.Spíš bych bral něco jako je Padrone Smart+ s podporou Garmunu.Není a nebude.OK.

     Stejně jsem koupil minulý rok dva telefony extra pro zobrazení Radaru.Nejprve Defy a později za pár šupů krám od Doogee…

     A neřekl bych že Radar je drahý.Solidní zadní blikačka od Catyey mě stála 1500.Přední také…Příplatek za bezpečnost není mnoho.

     Ovšem,ačkoliv je na trhu řada levných počítaču s GPS,s podporou Radaru je to bída.Škoda…

     0 0
     • virtualcop  

      Tak já nějak nerozumím stylu myšlení – radar je podle tebe celkem levnej (obecně asi není, ale vzhledem k bezpečnosti si to dokážu obhájit), ale zobrazovadlo je drahý, nebo není (vzhledem k tomu, že radar uměj bazarový Garminy snad už od 510/810, další všechny novější + většina nových hodinek, dále ho umí Wahoo, Karoo 1,2, novější Sigmy, Brytony (taky x modelů), najdou se i echt číňani, co ho uměj… tak nějak nechápu to trochu schizofrenní uvažování.

      Ale tak ty něco řešíš a furt se ti něco nezdá nebo nevyhovuje, já to mám naštěstí dávno vyřešeno… :)

      2 0
      • ladys  

       A to ještě koupil dva mobily a blikacku za 1500 :D

       0 0
       • DavidChru  

        A ? Defy je skvělá že je odolná.A koupil jsem telefony tři.:) Primární Motorolu G5G jsem vyměnil za Edge 30.:) A takovou krásku přece nebudu ničit na kole,ne?

        A blikačka od Cateye je super,stejně tak jak tachák a přední světlo.Teď jenom čekám až Cat snad konečně uvede nějaké novinky a já zase budu v pokušení nad novým tachákem:)

        0 0
      • DavidChru  

       Nejde o to že je drahý,dobře trochu.Ale že nepřinese nic navíc proti telefonu.Prostě rád bych JENOM zobrazovadlo ideálně nezávislé na telefonu a ideálně s klasickým nebarevným led a tím pádem dobrou čitelnost na slunci…Jak jsem psal,bazar ne.Nebudu řešit mrtvou baterku za 1/2 roku.

       0 0
       • virtualcop  

        No, pak hledáš asi jednorožce :) Můžeš to vymyslet, navrhnout a vyplnit díru na trhu.

        Těch (asi tak dalších deset lidí na celém světě), které mají stejnou potřebu a názor na věc, ti určitě poděkuje, až přijdeš na trh s novým produktem, podle tvých představ :)

        My (úplně běžní) se skřípěním zubů třeba koupíme správnej cyklopočítač, nebo nám postačí telefon a aplikace, sežene si Varia RDU (a odpustí mu, že nepípá) nebo Varia Vision na brejle atd…

        0 0
        • DavidChru  

         Tak ono se něco podobného řešilo na reddit a bylo téma i na XDA kolem Garmin aplikace.Tedy,roz­hodně nejsem sám kdo podobné dilema řešil.

         Nicméně,dostal jsem telefon s rozbitým GSM,ale na zobrazení map či Garmin aplikace je to zcela OK.

         Navíc,v dohledné době mají přijít telefony s e-ink což by bylo ideál.

         0 0
  • larssen  

   Amazon má do zítřka velikonoční slevovou akci. Je tam i levnější Garmin Edge 130+ https://www.amazon.de/…p/B08KSGN384 Po přepočtu za 3123 Kč, v českých obchodech je o dost dražší.

   0 1
   • Eseker  

    Jsem v tomhle absolutní laik, ale přemýšlím, že bych si něco podobného pořídil na kolo.. Bude to fungovat tak, že tohle zařízení propojim s mobilem nebo tabletem kde si v mapách.cz vytvořím trasu, exportuju ji do gpx souboru a ten pak jde „překopírovat“ přes bluetooth do tohohle zařízení a za jízdy mě to bude navigovat kudy jet? Snad jsem to napsal srozumitelně.. Popřípadě doporučíte mi zařízení, které tohle splňuje, nemám představu od kolika Kč se dá pořídit, šlo by mi primárně o to navigování..

    0 0
    • Velomiwookie  

     Ano takto to funguje, jen ta 130 ma pouze slepou mapu – cara a sipka – je to pouzitelne tak max na silnicni svihy mimo mesto.

     Normalni mapu pak maji ty drazsi barevne verze, 530+

     0 0
    • Velomiwookie  

     Ano takto to funguje, jen ta 130 ma pouze slepou mapu – cara a sipka – je to pouzitelne tak max na silnicni svihy mimo mesto.

     Normalni mapu pak maji ty drazsi barevne verze, 530+

     0 0
  • Maska1  

   Pokud budu, kvůli slabé baterii, displej Garmin RDU při požívání na řídítkách dobíjet z powerbanky, bude normálně detekovat auta, nebo bude mimo a fungovat bude až po dobití a odpojení kabelu od powerbanky? Popř. za jakou dobu se RDU dobije, stačí např. půl hodiny při svačině? Mám možnost si jeden starší pořídit a nevím, jak moc dobrá je na něm baterie, jak dlouho vydrží. Díky.

   0 0
  • DaD  

   Radar a Wahoo. Jen čirou náhodou. Nějaká fičura, kde je možné nastavit intenzitu svícení radaru a nebo režimy v kompu Wahoo, existuje?

   Ten blbec svítí v noci tak nepříjemně, že to se.re mě samotného, natož řidiče:(

   0 1
   • xtonda  

    Wahoo není zrovna levné zobrazovadlo, takže to sem asi nepaří, ale bez ohledu na komp lze tlačítkem na radaru nastavit režim peloton.

    0 0
    • DaD  

     To samozřejmě vím, ale i ten režim peloton je ve tmě stejně na prd jako ty ostatní. Ve tmě zbytečně silný.

     0 0
  • tompca  

   Bryton R420, nyní na bikeinn i s dopravou za cca. 2.200,–

   https://www.tradeinn.com/…/137402703/p

   0 0
  • mika24  

   podle vyjadreni prodejce by radary mel podporovat tez IGsport bsc300

   https://www.kupkolo.cz/…300_z124217/

   0 0
  • mika24  

   Ja jsem predtim pouzival na mobilu split screen apku, kde se nadefinovalo, jake 2 aplikace se maji pustit (mapy.cz a garmin radar) takze na jednu iconu mi krasne oboje nabehlo.

   Bohuzel byl problem ze zvukem – zvukova signalizace radaru způsobila onemneni navigace.. Takze stejne ve finale mam na kole jak mobil pro navigaci a edge explorer jako zobrazovadlo radaru..

   0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.