Merida Big Nine 300 2015 - upgrade na jednokolečko?

20 nepřečtených
  • piff

    Ahoj. Prosím nesežerte mě za možná hloupý dotaz. Mám 8 let starou Meridu, se kterou jsem opravdu spokojený. Zvažoval jsem už nákup nového kola, s větším zdvihem, ale tak nějak mi tohle kolo pořád stačí. Líbí se mi koncept, kdy je vepředu jedno ozubené kolečko a přehazovačka je pouze na zadní.

    Poradí mi někdo prosím, zda je na tuto Meridu Big nine 300 z roku 2015 možný upgrade na jednokolečko a co vše bude třeba vyměnit? Má to cenu nebo mám šetřit na nový bike? Moc díky za radu.

    https://jizdni-kola.heureka.cz/…ne-300-2015/#…

    Hezký den

    0 0
    • Slavik  

      Obávám se, že cena vysoce předežene hodnotu kola…

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 14 999 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 499 Kč -14% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • Vilém  

      Smysl v tom nevidim, ale budz.

      Aby to melo nejaky smysl, tak packy, kazeta, saltr, retez a prevodnik.asi za 11sp. Misto prevodniku by to spis chtelo cely kliky.

      Znasobis tim cenu kola, upgrade pri pripadnem prodeji nikdo neoceni.

      1 0
    • novas752  

      Vyhodit vše co se řazení týká a pořídit novou kazetu, přehazku, řadicí páčku, řetěz, kliky s převodníkem a středový složení.

      Jestli to má smysl? Dalo by se to udělat za takových 6–8 000, nové kolo se stejným nebo celkově lepším osazením dnes tak 25–30 a víc. Zaleží co od té změny očekáváš.

      0 0
    • piff  

      Já jsem s tím kolem jinak spokojený. Očekávám hlavně plynulé a přesné řazení. Tady se mi neustále stává, že některé převody nejdou úplně hladce, občas řetěz přeskočí při záběru apod. V servisu mi řekli, že ta přehazovačka nejde úplně seřídit, že je tam něco hnuté. Nevím, jaké máte zkušenosti a jestli je to jen o péči, ale ještě jsem asi neměl kolo, kde je přehazovačka vepředu i vzadu, která by spolehlivě fungovala na všech převodech. Přítelkyně má od loňska kolo s jednokolečkem a není tam nejmenší problém. Nerad bych teď třeba vyměnil drahou přehazovačku a za půl roku řešil to samé. Samozřejmě mi vrtá hlavou případná koupě nového biku, protože budou podzimní slevy, ale i tak ty kola jsou teď palba a mám pocit, že za 30K bych koupil kolo s možná horšími komponenty, než mám teď. Trochu jsem v pasti díky své nerozhodnosti :-D

      1 0
      • enjoy  

        Bez urážky..

        Tvoje kolo se prodávalo od 15 do 22 tisíc(dle Heureky). V rámci téhle informace mi přijde střašně kontraproduktivní do toho cpát tolik pěněz.

        Skoro cokoliv, co teď koupíš za 30k bude pro tebe velký skok dopředu. Rozhodně se nemusíš bát, že by sis nepolepšil:-)

        0 0
        • piff  

          Přesně tak. Kupoval jsem asi za 18K, ale mám pocit, že ty samé „nižší střední třída“ komponenty na novém kole budou dnes právě už kolem těch 30K.

          0 0
          • PatRyck  

            Nedávno jsem něco podobného dělal pro známého ve verzi 1×11. Vyšlo to na 7,7 tis., ale šlo by to udělat jen za cca 6 tis (s přehazovačkou Deore namísto XT a klikami Jiankun namísto Sram Truvativ Stylo).

            0 0
            • Tomcat  

              Jikdo neříká ze to mechanicky nejde , ale je vhodné dát 1/3 ceny nového kola ? Ikdyž se nikdy na nové za 18 nedostane?

              0 0
          • Tomcat  

            Jenže to kolo už nemá hodnotu 18K . Zbytková cena může být až poloviční a ikdyž do toho nalijete 6–9k tak se z toho kolo za ani za 20 nestane. Natož kolo za 30k.

            Pokud chcete aktuální kolo byl tady odkaz na výprodej Cannon za cca 20–21k . Nebo Qayron od 2X XXX,– bez slevy.

            0 0
      • Vilém  

        Dej to seridit nekomu kdo se v tom vyzna a nemel by byt problem.

        0 0
      • Tomcat  

        Současné kolo se z toho nestane jen změnou pohonu.

        Kvalitativně tohle nové kolo je dnes pod 15k-18k. Má jinou geometrii, rám i vidlici na pevnou osu, přípravu na bezduše a i ten „jiný pohon“.

        Přestavbu vidim jako plýtvání penězi.

        Samozřejmě že kolo které bude ve slevě za 30000,– může být na hony vzdálený z tomuhle co máte. Samo pokud neskočite na lep predraženych značkových lowend jako lowend Specialized, Trek, GT, Cannondale , Scoot a jiné.

        0 0
    • kubad  

      kolik do toho chceš investovat?

      pak se dá napsat co s tím

      0 0
    • Azmir  

      Za 25k jdou dneska koupit kola se Sidem a teleskopem. Zbav se ho a udělej si radost něčím na úrovni, bude to o světelné roky jinde.

      0 0
    • Lišák  

      To, co máš, nech seřídit někde, kde to umí. Pak ho prodej, něco přihoď a kup nové.

      Qayron

      Decathlon

      0 0
    • raschi  

      Nejlevnější varianta je Microshift Advent X 1×10 s kazetou 11–48, dohromady do 2500 Kč. To je částka, která by i u takového kola mohla dávat smysl (tedy pokud si to člověk udělá sám, nevím kolik by si účtoval za práci servis, ale časově je to tak 1 hodina)

      (přehazka 550, páčka 480, kazeta 660, řetěz 250, NW převodník z Ali na stávající kliky cca 250, něco na poštovné, nové bovdeny…)

      0 0
      • Tomcat  

        Normální servis si neúčtuje čas , ale úkon.

        A bylo to tu už stokrát s vlastníma díly Vás solidní servis pošle do (_|_) , ke konkurenci nebo bude přirážka. Protože nechce držet záruku na výrobek, který neprodal.

        0 0
        • enjoy  

          Nechce dělat na něčem, na čem nemá marži ze zboží.

          Záruka na práci a na díly jsou dvě různé věci.

          2 0
          • Tomcat  

            Záruka na práci a na díly jsou dvě různé věci… …to ovšem vysvětluj lidem co to neumí namontovat.

            0 1
    • Georrge  

      Deore razeni a hazka z bazaru za 1000, retez deore novy, prevodnik aliexpress za 200 (pokud mas kliky kde se da vymenit prevodnik za nejaky bezny), kazeta je spotrebak, bud novou, bazar nebo ali. Vymenit a seridit se musis naucit sam, cena za servis by byla vyssi, nez cena komponent.

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.