Mavic Crossmax 2019 + microspline ořech = vůle

2 nepřečtené
  • luxfer

    Ahojte,

    Mám kola crossmax elite 2019, původne byli s Xd ořechem. Kupoval jsem celé kolo z druhé ruky, kde kde měl borec nahozený microspline ořech s deore kazetou – vše ok. Kvůli výměně řetězu, jsem chtěl kazetu sundat a pořádně opucovat. Tady jde dolu krásne celá kazeta vč. ořechu, stačí zatáhnout a kazeta jde dolů i s koncovým QR adaptérem. Vše ok. Ale při montázi zpět jsem si všiml, že mezi koncovým adaptérem a vnějším ložiskem ořechu byla vložena pružná podložka – hmm okay, ale při dotažení zadní osy na 10Nm (zkoušel jsem i o něco méně) pravděpodobně podložka dosedá i na vnější kroužek vnějšího ložiska a při točení klikama je znát značný odpor.

    Podložku jsem tedy zkusil vyhodit – kolo se točí jak má, ale kazeta i s ořechem cca 0.5mm plave. Nechápu, jak tam ta podložka byla daná, zkoušel jsem ji tam vrátit otočenou na oba způsoby a oboje zle.

    Otázka – vadí ta axiální vůle, nebo mam sháňet nejakou podložku tak, aby její vnější průměr nepřesahoval vnější prstenec ložiska, co myslíte?

    Předem děkuji za názory

    0 0
    • luxfer  

      Resp. – vůle vadí a zkusit nějakou jinou podložku / nevadí a jezdit?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.