• Pospa

    Hele mám hrozný dilema. Jelikož můj RS Duke už dosloužil tak chci novou vidlici. Už jsem byl rozhodnut, že vezmu Rock Shox Revelation 426 Air U-Turn o které se všude píše jen v dobrém, ale přece jenom moje touha vždy byla mítMarzocchi a tedy vidli Marzocchi XC 700 SL 90–130mm ke které ještě bohužel nenapsal žádnou recenzi, nemáte někdo zkušenosti s výše uvedenými vidlicemi. Díky, v historii to vážně není :-)) www.kupkolo.cz/…rn_2201.html www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

    Anketa: Tak čemu by jste dali přednost?

    0 0
    • marapara  

      Tady jsem našel ještě lepší cenu:

      www.kupkolo.cz/…dej_122/Akce

      Jezdím RVL od konce července minulého roku. Mám na ní cca 6000 km a zatím no problem. Můžu jen doporučit. Ohledně té marcočky ti moc neporadím.

      0 0
    • marapara  

      Předtím jsem shodou okolností jezdil taky Duka XC … pružina olej. RVL je proti němu veletuhý. Duke se mi celkem kroutil, protože jsem mu dával. RVL v pohodě

      0 0
    • Thidney  

      tak abych ti to zkomplikoval tak jsem ti oskenoval co si myslí o těchto dvou vidlicích soudruzi v ndr z MB-magazine. V07/3 testovali 20 vidli.

      0 0
      • Thidney  

        marzocchi btw vážně o ni uvažuju, mýmu kolu by slušela :-))

        0 0
      • Thidney  

        revelation

        0 0
        • Pospa  

          Díky moc, sčeho jsem hlavně takový rozpačitý, tak, žejsem ji měl na sportlive-výstavě v ruce a když jsem ji chytnul do ruk a zkusil s ní trošku zacvičit tak v předozadním pohybu všechno ok, ale když jsem zkusil dát nohy od sebe k sobě tak tam byl jasný vakl, jak kdyby tam přeskakovalo, samozřejmě jsem byl hned upozorněn, že k takovému pohybu nedochází, že to přece drží náboj, ale přece. Zkusil jsem to ještě jednou v Cursoru v Ostravě a to samé, takže to vadný kus nebyl a prostě to má do boku vakl.

          0 0
    • mountaineer  

      Hodim nahoru stary dred-resim ted ty same vidlice Marzocchi XC 700 SL a RS RVL 426 U turn Air.Kdyz si odmyslite ceny,kterou a proc by jste doporucili?Re­velationa jezdi dost lidi ale tuhle Marzocchu moc lidi nema.Chci pohodlnou vidlici,zmena zdvihu je vitana,pujde to na ram RM ETSX.

      0 0
    • Archer  

      Marzocchi XC 700 SL ma velice pekny chod, libil se mi vic nez Talas. Ale z technicky stranky je to strasna sracka… vyhni se ji obloukem.

      0 0
      • mountaineer  

        Muzes byt trochu kokretni?Tece?

        0 0
        • Archer  

          Tec nemuze, ma uzavrene kartridge.

          • po prvnich 50km pretrhla se „tkanicka“ ktera drzi plovouci pistek uvnitr. Nasledkem byl unik tlaku z PAR komory do SFA. Reklamovano u prodejce (~20–25 dni bez vidlice), opraveno.
          • po 500km zase stejny problem. Na reklamace jsem se vysral, odnesl ji Milanovi, on to pekne spravil po svym. Tento problem se uz neopakoval.
          • skoro celou dobu na ni jezdila holka 50kg. Jen o vikendu, jen po rovine, zadny extrem. Po sezone (500–700km?) vakl v nohach, a dost citelny.

          Proste tento model se jim nepovedl z technicke stranky.

          Ale jeste jednou opakuji – chod ma perfektny.

          0 0
          • Archer  

            Jeste upresnim, jsem mel model '07, s tenkim mustkem. A nejspis z prvni varki. Problem s „tkanickou“ pry Marzocchi vyresila. A v roce '08 zmenila i design.

            Ale ja osobne uz riskovat ne budu, „M“ uz nechci, neverim teto znacke.

            0 0
            • vladkyxxx  

              to mi je luto, ze taketo veci pocujem na bombery, vola vidlice to je to co na vidlici najviac nenavidim. keby mi to mala robit po sezone, vidla za take prachy, no nevim nevim.

              0 0
              • Archer  

                Jeste jsem zapomnel na dobre zamy bug – ATA se casem samo protaci, a snizuje zdvih. Klidne na 1–2cm za jednu vyjizdku.

                0 0
          • mountaineer  

            Muzu ji mit za 10.500,– novou 2008,takze vaham vaham:o(

            0 0
            • Archer  

              O modelu 2008 nic neznam.

              Za 10.5t muzes kouput novu Revelation Dual-Air: http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… Nebo o 600kc drazsi Air-U-Turn: http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…

              0 0
              • mountaineer  

                No jsem z plzne,bartonicka mam na dosah takze bych mozna risknul vzit 700ku na zkousku a jestli bude tohle vsechno delat tak ji reklamovat.RVL air u-turn je druha varianta-obe maji zmenu zdvihu kterou chci.a obe jsou bily:o)Nemas srovnani jak je to se zmenou zdvihu u ATA systemu,taky musis tocit tim koleckem tak moc jako u RS?

                0 0
                • Archer  

                  Ano, musis tocit.

                  0 0
                  • mountaineer  

                    Tocit to je jasny ale je to spis jako u RVL nebo bliz k Talasu?

                    0 0
                    • jizby  

                      Napočítal jsem u tý svý 9 celých otáček. Zatím to jde dost ztuha, takže samovolně se to neprotočí, ale za jízdy s tím točit je opruz. Chtělo by to nějakou kliku na řidítka, stejně jako ovládání locku. nevíte někdo, jestli na to něco existuje, třeba i z jiných vidlí? Pokud vím, výrobce ve svým katalogu ovládání z rodel nenabízí.

                      0 0
                    • Archer  

                      U Talasu ('07+) nemusis tocit, v rozsahu 45 stupnu packy mas vsichni tri polohy (100–120–140).

                      0 0
          • jizby  

            S tím tečením oleje – nic není nemožné:-) dole z ATY chrchá olej při nasazování pumpy a taky mi z pravý nohy (TST2) sákl olej nahoru přes vadný ventilek. To jsem si spravil sám:)

            ten utržený plovoucí pístek – v tomto stavu jsem ji koupil a pak byla u Bart. v opravě.

            ještě jsem si všiml, O kroužky skoro často nařezaný od toho, jak se nacucaj do závitů při sborce. Opracování? nevím.

            Funkce se mi zdá OK,o žehlení se nedá  mluvit, ale to mi neva a když tak je tu Milan

            tož tak..

            0 0
            • Archer  

              Pokud olej tece z ventilku, to neni nic zlvastniho, vzduchova komora se musi mazat. Pro me „tece“ znamena, ze olej leze ze sroubu nebo z prachovek.

              Ta moje zehlila (z zehli) super. Po Milanovi stala jeste lepsi. Ted' se snazim najit cas znovu ji mu odvezt, na opravu vaklu.

              0 0
            • mountaineer  

              A jekej mas rok?07 nebo 08?Nemeril si jaky ma odtrh?

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.