Má smysl něco hledat nebo vzít Raockridera XC 120

89 nepřečtených
  • exBURN

    Ahoj.

    Sháním něco pro ženu a občasně pro mě na lehký trail (jinak mám gravela, ale jsme stejně vysocí). Měli jsem celopéro ale na ty naše malé vyjížďky to je těžké a zbytečné.

    No k otázce – má smysl hledat něco jiného než teď:

    https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330101?…

    Díval jsem se i na:

    https://www.decathlon.cz/…_/R-p-323483?…

    Líbí se mi dizajn a carbon je trendy, ale má to smysl ušetřit 500 gramů? Mám rád i Canyon, ale tam za 40–45 dostanu taky jen Recona a NX hazku. Nevím, zda vyspělejší rám poznám. Žena nepozná určitě, jen chce kolo co trochu pojede a zvládne základní terén.

    Je něco na co se zaměřit? U další konkurence jsem se díval, že za 25 hlína, deorko a judy max, karbon spíš není. Sám mám tribana z Dekáče a to kolo je úplně v pohodě, takže mě to nijak nedráždí.

    0 0
      • MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        od 10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

      • exBURN  

        Jo ale za 20k navíc dostanu stejnou vidlu a ušetřím 300–400gramů… nevíc zda to má smysl no. Zas asi lepší řazení a brzdy

        0 0
        • Vilém  

          Srovnaval bych srovnatelne, tj karbon vs karbon. Z tech bych osobne radsi vybral toho Canyona, uz jen kvuli komplet shimanu a dt kolum.

          0 1
          • exBURN  

            Já nevím, nikdy jsem karbon neměl, nevím co mi mimo pocitu přinese oproti hliníku…

            0 0
            • Simi82  

              Přinese to strach aby jsi to nikde nepoložil, ale jinak je to jinej level. V pocitu tuhosti a lehkosti je to opravdu znát. Za ty peníze to aspoň pro mě opravdu stálo.

              1 0
              • Pikaču  

                Tak pozna to tak az mu rupne hlinik ze ho neopravi. A ze je karbon pohodlnejsi.

                0 0
                • exBURN  

                  Nikdy mě u kola hliník nerupnul. Na ty dvě tři vyjíždky měsíčně je to trochu overkill si myslím :-(

                  2 0
                  • Vilém  

                    Sam jsi ho zvazoval ve vyberu, proto se tu resi:)

                    0 0
                    • exBURN  

                      Já se díval na tu nižší verzi za 40k, ale ta u Canyonu asi nedává smysl (oholená na kost) a u toho dekáče je to taky drahý ve srovnání s tím Canyonem. Jako mě to láká, ale bojím se že stejně na gravelu mě to baví víc a do terénu se dostanu tak málo…

                      0 0
                  • Pikaču  

                    Tak ptal ses a dostal jsi odpoved. Na ty dvě-tři vyjížďky měsíčně škoda psani na BF :))))

                    1 0
                  • Simi82  

                    No a mě hliník rupnul po 4 letech, šlo to opravit, ale byl to taky důvod se posunout dál a mít navíc zimáka :-)

                    1 0
                  • indet  

                    Mam 16let stary hlinik od Treku a stale nic a to mam 120Kg

                    0 0
                    • Synnex90  

                      Tak je hliník od Treku a pak je hliník od Decathlonu. Horák rupnul po půl roce v sedlové trubce a gravel Riverside s garantovanou nosností 170kg a prodloženou sedlovkou (450mm) rupnul taky v sedlové trubce. Merida a Cube drží už kolik let.

                      0 0
                      • exBURN  

                        A uznali záruku? Mají mít celoživotní na hliník.

                        0 0
                        • Synnex90  

                          Tak tu 540 jsem ještě nereklamoval, mám jí ve sklepě, nájezd asi 1000km a na garančce byla. Riverside 920 měla tak 10k km a stará byla rok a půl, minulý rok 3× prasklý zadní ráfek, dokud to bylo na bezduších tak žádný problém. Reklamace vždy uznána, no pak v zimě prasknul rám, kolo jsem odvezl a druhý den měl peníze na účtě.

                          0 0
                          • Synnex90  

                            Zde jsou fotky

                            0 0
                            • exBURN  

                              No z toho mi vychází zatím nejlíp ten XC 120 za tašku hrušek a ***** na to.

                              0 0
                            • Vilém  

                              Kdyz koukam na ten riverside, tak me to vubec neprekvapuje, ze to prdlo.

                              0 0
                              • Synnex90  

                                Myslíš kvůli té vytažené sedlovce? Byla tam prodloužená Gusty 450mm. Sedlovka byla asi dalších 7cm v rámu od značky max.

                                0 0
                                • Vilém  

                                  Ano myslim sedlovku. Dost podstatnou roli bude taky hrat umisteni vzper zadni stavby, ktere prispivaji ke zvysenemu namahani sedlove trubky.

                                  0 0
                            • HadVoe  

                              kdyby ti to nechteli reklamovat, zkus cykloadam.cz – varili mi ram nekolikrat a vzdy to drzelo.

                              0 0
                            • indet  

                              Kromě tech prasklych kol ( nevim ale kolik vaziš) je to chyba majitele. Maly ram a nesmyslne vysunuta sedlovka. O te 450 se ani nebavim. Taky jsem stejne v mladi zlomil 19" Heavy Tools s 400mm sedlovkou Roox nez jsem pochopil že musim mit 21".

                              0 0
                              • Synnex90  

                                Tak o kole tvrdí, že je pro 203cm chlapa, já mám 200cm. Servis mi nikdy nevytkl, že je sedlovka hodně vytažená a reklamaci uznali. Sedlovka a byla rámu zatažená dost, max, bylo 7cm pod úrovní rysky, origo sedlovka byla ještě od 2cm pod maximem. Tribana jezdím do teď a nepraskl viz. fotky. Canyon Grizl má sedlovku jen 350mm myslím, zase má delší sedlovou trubku.

                                0 0
                                • indet  

                                  Jasněžeti to nebudou rozporovat , jsi zakaznik. Kolega je stejne vysoky a jezdí XXL (23") ram od Treku. Predtim zlomil ve stejnem miste Canona v 23" s vyraznxm slopingem a ted ma 23" Procaliber a ten je ok. A váží okolo 105Kg. Neni to o vaze a spíš o vysunuti sedlovky a pace na sedlovou trubku. Jak píšu mam osobni zkušenosti s prasklinou ve stejnem místě.

                                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nemusí to tak byt bracha má stejný rám co ja. Ja ho mám o rok starší a jezdím mnohem víc. Řekneme ze on má najeto 2000 ja 6000km. . No a hádej komu praskl? Bratrovi…

                    0 0
                  •  

                    Řešil jsem prasklý hliníková rám u RockMachine, sedlová trubka. Bylo to v záruce, bez řečí uznali a dostal jsem nový ;-)

                    0 0
            • snas89  

              Ale my vime!:)

              Tak si koukej udelat radost a jit do karbonu!:)

              1 0
              • exBURN  

                no, začínám to zvažovat. Když koukám za co se prodávají pořád 3–4 leté karbonové kola na bazaru tak ten Canyon nebypadá vůbec zle. Karbonovou sedlovku, bezduše a může se s tím i celkem hezky jezdit.

                0 0
      • exBURN  

        Ale jako zas proč ne. Prachy úplně neřeším a když vidím ceny na bazaru, tak to zas tak dolů nepadá. Ta vidla tam je recoon silver nebo Gold? Dá se použít?

        0 0
    • indet  

      A nebo toto Bh 6.5 za lehce pres 30tKč.

      https://www.mammothbikes.com/…022/p-479070

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pro ženu raději rám se slopingem. Ten canyon má tu horni trubku vysoko..

        0 0
        • exBURN  

          Já nevím, mě u takového kola docela děsí ty Judy vidle…

          0 0
          • indet  

            Pro ženu to jde a za tyto penize ji když tak můžete později vyměnit za lepší, lepší kola a brzdy. Anebo to nechat tak a jezdit.

            0 0
    • HadVoe  

      ahoj,

      sám koukám po dámské qayronu – akuálně ve slevách 3 modely. za ty $ super kola

      https://www.joybike.cz/…kyra-mkii-1/

      mezi levějším a dražšim modelem je kilo rozdíl.. ale je to dámské, takže záleží na barvě :)

      0 0
    • MaTHa  

      Mám ten starší model. Rám je stejný jen jiná barva. Za mě v pohodě. Přežil se mnou i Trilogii a všemožné traily. Za ty peníze super.

      0 0
    • exBURN  

      Teď na to koukám a ten Canyon exceed cf5 má jen základního silvervrecona s ocelovyma mohama že? :(

      0 0
      • Simi82  

        Ano má, tuhle vidli mám na Meridě a není úplně špatná. Servis pro mě jednodušší než na Foxu u CF6.

        0 0
        • exBURN  

          Jo, ona bude fajn, ale je to celkem těžítko oproti té GOLD variantě co je na tom Rockriderovi z dekáče :-(

          0 0
    • mirorek2  

      Z recenze na webu:

      Celkově mi kolo sedí perfektně, jen bych Decathlonu vytknul jednu věc. V případě problému nepočítejte s úspěšnou reklamací. Asi po měsíci mi začala lupat hlava řízení. Oznámil jsem to na garanční prohlídce a nic nenašli. Za nějakou dobu jsem kolo vezl s tímto problémem na reklamaci, kde mi opět řekli, že nic nenašli. Po ukázaní porézního místa, kde je uložené horní ložisko řízení, mi „mechanik“ řekl, že je to normální a že to není problém na reklamaci… Ložisko má ted v rámu vůli a pokud to nebudu řešit, může vytlačit karbon natolik, že řízení nepůjde utáhnout vůbec. Nečekal jsem od kola z Dekáče zázraky, ale když už prodává kola této kvality, měl by problémy v záruční době řešit… Bohužel kvalita zpracování nejspíš není nejlepší a nedostal jsem ani možnost kolo hodnotit jinak, než podle toho mého, které problém má.

      0 0
      • exBURN  

        Tohle mi přijde jako hodně velký problém. Plus na carbon dává dekáč myslím jen 2 roky záruku se kterou jak je vidno nemá smysl moc počítat.

        0 0
        • exBURN  

          Leda hned po koupi udělat rozborku a sborku a zkontrolovat zda je vše ok, bez vad. Stejně bych hned vyhazoval duše.

          0 0
          • mirorek2  

            jak zkontroluješ karbon? borcovi to povolilo evidentně brzy, svědčí to o kvalitě rámu

            0 0
            • exBURN  

              Tak vymontuju hlavko a mrknu zda je porezní – jak to popisuje je to po demontáži vidět.

              No a nebo se na to vyseru no a koupím něco jiného.

              0 0
              • mirorek2  

                tak třeba to poznáš, než se to vymačká, já bych se na to .....

                0 0
                • Smazaný účet  

                  zas ale dělat závěry na základě 1 recenze… to by se dalo najít myslím u všech značek kol.

                  0 0
                  • TK75  

                    To jo, ale chce to teda vědět co vybrat…já třeba nekupuji když to má stred presfit a stejně tak chci misky v hlavě, abych si mohl třeba sám nalisovat co chci…takhle ložiska přímo v rámu nemám rád

                    0 0
      • Synnex90  

        Riverside 920 – taky jsem měl vakl ve spodním ložisku v hlavové trubce. Servis s tím nic neudělá. Plus servis dekáče je docela podprůměr, základní věci umí ale i tak jsem si spoustu věcí musel dodělat spíš sám.

        0 0
        • bluerider  

          Stačí se podívat na ty studentíky na prodejně co se motají kolem kol a je jasné, že to žádní fachmani asi nebudou.

          0 0
    • exBURN  

      BTW když jsme u těch hliníku

      https://www.canyon.com/…mn/3157.html?…

      Na Neurona vzpomínám s láskou :) To kolo bylo hrozně fajn.

      0 0
      • Smazaný účet  

        jo ale tady by to chtělo odtučňovací kůru. S těmi plášti to moc nepojede.

        0 0
        • exBURN  

          Jo jo, ty jsou jasný + karbonovou sedlovku místo teleskopky, nicméně jinak celkem v pohodě osazené a cena o 10 nižší než letošní modely. Je nějaký problém u wmn verze když bych si jí občas půjčil na trail?

          0 0
    • Gwaihir  

      Ten dekáč klidně zkus, vrátit můžeš do 14 dnů. Mně osobně se nelíbí, ale funkční to bude.

      0 0
    • exBURN  

      Začínám se klonit k tomu neuronu. Dobrá cena/výbava. Žena ocení pohodlí, pojede to po přeplášťování taky dobře a já se s tím aspoň občas vyřádím na trailu.

      2 0
      • mirorek2  

        Za ty prachy pecka!

        1 0
        • exBURN  

          Objednáno, asi pro mě ke gravelu lepší volba než karbon XC a žena zas ocení dizajn a pohodlí. Na trailu budu za Gaye roku, ale to je mi buřt :-D

          0 0
    • exBURN  

      jj teď měla Fulla a vyhovovalo jí to. Jen to bylo nesmyslně těžké endurko na 27,5 kolech. Tohle poletí líp a na flowtraily pořád good.

      0 0
    • exBURN  

      Tak když jste mi tu tak hezky poradili, tak ještě prosím jaké nejlépe pláště? Asi bych dal dopředu 2,2 a dozadu i 2,1, ale co se vyplatí? Rocket ron? Fast track? asi bych dal bezduše – ty mám zatím na všech kolech a trochu odlehčit taky nebude marný.

      0 0
      • mirorek2  

        dnes se jezdí napříč disciplínami 2,3–2,5, nebál bych se šířky

        0 0
      • Synnex90  

        Záleží co chceš jezdit, já rám jezdím Race kingy, jsou docela rychlé a v terénu drží dobře na suchu, na mokru kloužou (bláto a kořeny) ale nic extrémního. Také jsem byl spokojen s Thunder Burtama, které mají i velkou odolnost a mám s nimi nejvyšší nájezdy, hned po Tufo Speedeero. 4500 – 6000km.

        0 0
    • exBURN  

      2,4 jsou tam z výroby. Asi ych šel níž, chtěl bych to víc do XC

      0 0
      • mirorek2  

        ale to není o objemu, ale o vzorku a směsi:-)

        1 0
        • exBURN  

          no a co koupit teda? :-)

          0 0
          • Krispinm  

            Maxxis Ikon

            0 0
          • mirorek2  

            Nechat tam, co tam bude, až to sjede, řešit gumy

            Dát to samozřejmě na bezduše, to udělá ve valivém odporu dost samo o sobě

            Jestli je tam NN, to jede obstojně

            0 0
            • exBURN  

              Je tam NN asi základ kevlar. Tak nenadchne neurazí, ale daj se koupit výrazně lehčí pláště…

              0 0
          • TK75  

            mam ted vzadu 2,35 Renegade Grid (62 mm pri 20+24 psi) predni kolo Ground Control a zadna 2" pneu co jsem mel nejede o nic lip…naopak

            Renegade grid je pekelna guma :⁠-⁠D kdxz si dovedes nastavit tlak tak ma tshle nova verze i v pohode grip, na leto a dozadu

            1 0
    • exBURN  

      Tak dneska akce na outlet –10%, tak jsem jim napsal a prej mi to po doručení kola potom vrátí! Takže Neuron na Foxu za 40k. Pecka :-)

      0 0
      • mirorek2  

        tvl pěkně

        0 0
      • exBURN  

        Tak kolo doma, složeno za 30 minut bez nejmenšího problému. Barva na živo úplně parádní, bez problému i pro mě :-) Co mě překvapilo tak oba pláště ve verzi EVO, speedgrip (modrý pruh) a ne ty levnější verze.

        A těch 10% navíc mi poslali hned když jsem jim napsal, takže je už mám na účtu – naprostá paráda.

        1 0
        • Synnex90  

          Tak to jsi měl docela štěstí, většina lidí čeká. Já čekal na kolo 3 měsíce.

          0 0
          • TK75  

            na jake kolo?Jestli grevl, tak tam je asi fronta :⁠-⁠)

            0 0
            • Synnex90  

              I na elektrokolo pro otce, gravel jsem měl štěstí že se objevil náhodou skladem a do týdne byl.

              0 0
        • Smazaný účet  

          postni real foto barvy… na dením světle… dík

          0 0
          • exBURN  

            Konečně jsem se k tomu dostal. Dnes jsem nahodil starou známou kombinaci Barzo/mezkal v brzduši a – 0,4 kg. S kolem velká spokojenost.

            Váha těch původních pneu nebyla tak hrozná – cca 850g

            1 0
      • Edwin  

        Kolik chtějí za dopravu?

        0 0
    • exBURN  

      Ahoj. Ještě k těm bezduším. Je normalní že to trochu fučí ve spoji ráfku? Že ten spoj není vzduchotěsný? Shodil jsem pásku, přidal trochu mlíka a už je to ok, ale nerozpadne se to?

      0 0
      • Synnex90  

        Taky mi to tam utíkalo, asi u 2–3 ráfků. Takže bych to neřešil.

        0 0
      • Tomcat  

        Vzduch těsní páska vs pneu. Bylo to tady už xxxx krát spoj a ráfek není vzduchotěsný, nemusí být vzduchotěsný.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.