• milan.v

    Je tu druhý ročník této akce, pro někoho hlavně závodu, myslím si, že si zaslouží své vlastní vlákno.

    L'ETAPE CZECH REPUBLIC BY TOUR DE FRANCE

    11. 06. 2022

    https://www.letapeczech.cz/


    Odkaz na vlákno k prvnímu ročníku

    https://www.bike-forum.cz/…epublic-2021

    1 1
    • milan.v  

      Začalo to celkem zajímavou akcí ve spolupráci s Rouvy…

      https://www.letapeczech.cz/…ape-virtual/


      BOLEST, ALE ZÁBAVNÁ. VIRTUÁLNÍ ZÁVOD BY ROUVY NADCHL CYKLISTY DOMA I V HARFĚ

      https://www.letapeczech.cz/…a-i-v-harfe/

      0 0
    • milan.v  

      Druhý ročník L’Etape: nová trasa i elitní kategorie

      https://www.roadcycling.cz/…ni-kategorie

      0 0
    • milan.v  

      TRASY ZÁVODU 2022

      https://www.letapeczech.cz/…zavodu-2022/

      0 0
    • milan.v  

      KOPCE L’ETAPE CZECH REPUBLIC BY TOUR DE FRANCE 2022

      https://www.letapeczech.cz/…france-2022/?…

      0 0
    • marttoni  

      Dostal jsem startovné k narozkám, bude to můj první cyklistický závod. Sice jen dětská trasa, ale co už. Nakonec jsem vlastně asi rád, ten závěr bych na té delší trase určitě trpěl.

      0 0
    • Epe  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • myreczech  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Nechy  

      Nedávno jsem si projel část dlouhé trasy, cca 100 km z celkových 136 km, takový okruh z Unhoště do Unhoště.

      A musím říct, že oproti loňsku je trasa mnohem náročnější, loňská byla k hobíkům jako já přívětivější :-)

      Přibylo stoupání z Pustovět a kostkový výjezd poblíž hradu Křivoklát prověří nohy a plíce víc než loňská dlouhá.

      K tomu připočíst tradiční úseky Zbečno-Sýkořice,

      Nižbor-Bratronice + dalších několik brdků.

      Měl jsem toho plný kecky, ale loni bylo díky srpnovýmu termínu víc km v nohách, tak mi to možná přišlo snazší.

      3 0
    • Pikaču  

      Zavod se jede podle vln nebo jak se kdo postavi?

      0 0
      • rdx  

        Zařazení do jiného koridoru na startu

        Přeřazení do jiného koridoru je možné pomocí tzv. Divoké karty v pátek na Strahově. K přeřazení budeš potřebovat doložit výsledky z jiných závodů, tréninků nebo výkonů na Stravě, na základě kterých bude přeřazení posouzeno.

        Účastníci závodu jsou na startu řazeni do několika bloků dle výkonu z loňského roku a údajům zadaných při registraci/check-in procesu. Závodníci na Dlouhé trase mají startovní číslo černé barvy s čísly od 1 do 1 200, závodníci na Krátké trase mají startovní číslo bílé barvy s čísly od 2 001 do 3 200.

        Vstupy do startovních bloků jsou označeny rozpětím sartovních čísel a jsou následující:

        1 až 50/2001 až 2050

        51 až 199/2051 až 2199

        200 až 399/2200 až 2399 (týmy)

        400 až 599/2400 až 2599

        600 až 799/2600 až 2799

        přes 800/přes 2800

        0 0
        • Cavendish  

          Tak se tam v sobotu uvidíme. Mám dvatisícešestset něco….

          0 0
          • rdx  

            ja musim :)

            1 0
            • snas89  

              paráda…tak gratulace!:)

              0 0
            • keymaker  

              Tak drzim palce, vzhledem k tomu, jak jsem za tebou nedavno visel na cyklostezce od ZOO k Rezi bych byl asi v posledni vlne :-)

              0 1
            • Pikaču  

              Tak jak se jelo Radku? Nekde jsi mi cuknul nakonec a 3 min dojel predemnou.

              Jinak skvěly závod. Příště druhá vlna podle vysledku a snad tam budou vic tahat.

              Ty kopce daly ale zabrat.

              2 0
          • snas89  

            heh..teď koukám, že já mám 0117.

            se to okolo mě hned přežene všechno:D

            0 0
            • marttoni  

              Hned určitě ne, prvních 8 km je nezávodních. Ten start na Strahově je jakože slavnostní. A tak nějak sis ten 117. flek vysloužil, tak ty za tebou budou jen horší:-)

              0 0
              • novas752  

                Nebo jedou poprvé.

                0 0
              • celevra  

                Nebo vyzevlili checkin formulář.. :) ač loni dojeto v první 10, tak čislo 900+ bylo překvapení než sem zjistil, že sem měl vyplnit ještě checkin formulář, tak zkusím DK na místě.

                0 0
      • marttoni  

        Řazení dle schématu

        2 0
        • snas89  

          Jak dlouho cca se to bude řadit?

          Abych se do bloku 2 dostal…

          0 0
          • marttoni  

            Píšou v manuálu půl hodiny před startem otevření koridorů a řazení

            1 0
        • Pikaču  

          Tak 6 vlna dopi*i. Divoka karta dnes jedine osobne. Takze pres plnou moc fuck off prý.

          0 0
          • DDDD  

            Není to jedno? Na bednu to asi nebude a zbytek jede člověk snad jen pro pocit ne?

            1 0
            • Fazzy  

              No kdyby se mel clovek jen kochat, tak nemusi vyhazovat prachy za podobny akce. A kdyz chce aspon pseudozavodit, tak je mnohem zabavnejsi jet ve svoji vykonostni skupine a ne se k ni pul zavodu pracne dostavat nebo se do ni treba ani nedostat :)

              5 0
    • zlatak  

      Ahoj, kdo jede zítra?? Potřebuji ježek řízeni do sloupeku karbonového kola?? Zachrání mě. Díky

      0 0
      • novas752  

        Neni ježek jako ježek. Řiká se tomu expander a hlavně existují různé verze na různé vnitřní průměry krků.

        0 0
    • milan.v  

      L’Etape vyhrál v bouřlivé atmosféře Kollert, ženám vládla Sáblíková

      https://www.idnes.cz/…listika_malu

      0 0
      • McBlacky  

        Kollert tam jedinej mel team co na nej jel. Ale i tak to musel uslapat ;)

        Me seklo v Motole total, takze ze skupinky co prijela pod Motol a jela 34–60 flek jsem se doplazil 57. Ale i tak spoko. Cert vem trasu, nejlepsi byly fanynky. Jsem se minimalne desetkrat zamiloval 

        2 0
        • Pikaču  

          Ty jo tam bylo děvčat, žen a cizích manželek. Bylo na co koukat rozhodně.

          1 0
    • rejdy  

      Tak jaký to bylo? Prej nějaká smotka na 10. km, pro hodně lidí fatální. Přesně toho bych se na takový masový akci bál – kolo, nebo hůř zdraví v háji :-/

      0 0
    • tma  

      Pár fotek z Křivoklátu, sorry je to jen z mobilu a ještě oříznutý, takže kvalita na prd. Jsou z prvních skupin, tak snad si nebude stěžovat někdo na GDPR.

      3 0
    • snas89  

      Zavod a atmosfera luxusni.

      Uzil jsem si to maximalne, vlastne…to bylo poprvy, co jsem si kdy bez vyhrad uzil silnicku jako takovou.

      Trat super, lidi kolem taky. Silnice cela k dispozici a ve sjezdech rohlik…

      Takze za rok?

      Shut up and take my money:)

      0 0
      • Fazzy  

        No kor v tomhle pocasi to muselo bejt fajn. Nebejt letos lemra, tak jedu. A vsadim se, ze jestli se tam pristi rok dokopu, tak bude chcat jak nikdy :)

        0 0
      • Alojs01  

        Rohlik i na tom sterku ve sjezdech? :-)

        Asi jina liga…:-)

        0 0
    • Espen  

      Ty lidi u tratě byli moc fajn. To se mi moc líbilo.

      Jinak mě to popravdě moc nebavilo. Věděl jsem, že takový profil mi nevyhovuje. A přišlo mi, že všichni jedou nějak divně.

      0 0
      • McBlacky  

        Zacatek (teda 60km do Pustovet) to v prvni skupine byl full fas nebo nic. Co brdecek nastup na 600+w, krasny no ;)

        Rozumne se zacalo spolupracovat az od konce stoupani na Krivoklat (tak kde jsem jel ja).

        0 0
        • Espen  

          To já byl hoodně v zadu :-D. Jj, ten začátek byl vostrej. Nechápu, že ty hobíci jeli takovou kudlu, když musí vědět, že budou po dvou hodinách prošitý!!!

          Od 80 km jsem jel v podstatě sólo, nikdo nebyl schopný jet ani tak, abysme na pohodu dojeli.

          Tak jsme si s Káťou udělali víkend v Praze a vzali C4 na výlet :-).Nechce mi jí vůbec půjčovat :-D.

          0 0
          • novas752  

            Ta atmosféra lidi strhne, to je klasika že závodní nováčci nejdřív jedou hroznou kudlu a pak zařaděj zpátečku. Sběrný bus byl prej přecpanej. :-)

            0 0
            • Espen  

              Já to jel taky prvně a závodník nejsem už vůbec :-). Já ani nepřijel závodit, chtěl jsem to objet a kochat se. Bohužel jsem z toho moc neměl a hlavně tohle pořád nahoru dolů nesnáším, takže jsem byl dost otrávenej spíš.

              0 0
              • Trance  

                A proc sis nejdriv neprostudoval trasu? Usetril by sis otraveni :-)

                1 0
                • Espen  

                  Nejel jsem ani loni první ročník a neměl jsem v plánu jet ani druhý. Už jen to startovný 2000,– mi přijde, noo. Jenže někdy v březnu volal kamarád, že nemůže jet,, tak jestli to za přeci jen nepojedu. No, tak že tedy joo. Uděláme si s přítelkyní víkend v Praze a já se ještě budu moct svézt na kole.

                  Asi moje chyba, že jsem přijet s jinou představou o závodě hobíků.

                  0 0
              • novas752  

                Kdy by čekal že jsou na Křivoklátsku kopce, že?

                4 0
                • Vrci  

                  Ono jen už když se člověk rozhlédne na Strahově, tak je jasný, že když pojedete po startu dolů bude se vracet nahoru.

                  8 0
    • tma  

      Je to sice na vlastního polo-Plhu ale jelikož nepoužívám žádný dar přítele Zuckeberga, nenapadlo mě hodit neumělá nějak odkazatelná videjka s atmoškou jinam než na dar přítele Lukačoviče. https://pudupudu.rajce.idnes.cz/l_Etape_2022/ .Sorry speciálně za video na výšku, to je opravdu slepá ulička.

      Díky všem borcům za supr zážitek a za důvod návštěvy kostek Křivoklátu! Za mě parádní atmosféra zejména po průjezdu úplného čela. Holkám to taky moc slušelo ;-)

      Dotaz: když přijel Didi, byla na trati pro zvýšení autentičnosti také paní s cedulí ‚Allez Opi-Omi‘ (popř. s lokalizovanou verzí) ?

      1 0
      • rdx  

        hehe dik :)

        na krivoklatu byl dobrej randal :)

        1 0
      • rasto  

        hezké fotky, i s tím sběrným busem! ten Didi mě šokoval. příjemně. jsem si s ním musel v cíli plácnout. chudák už ani nemohl cítit ruku :-)

        0 0
    • petr_bd  

      Zase po roce pekna akce! Tentokrát jsem jel s kamosema v druhy polovine pole, ale i tak jsme dojeli do Vsetat s prumerkou 32. Za Zbecnem uz nas braly křeče takze to nebyl uplnej med.. Ale ten casovej limit jsem nakonec stihl jen o 10min.. Coz mi prislo celkem prisny teda.. Ze bych se uplne flakal se mi nezdalo a na bufetech jsem se taky zdrzoval tak max do 10min

      1 0
      • Kos_CZ  

        Tak hlavně Křivoklát je (kombinace kostky a sklon) dost hnusnej kopec – pak si trochu dáchneš ve sjezdu do Zbečna a už to rveš na Sýkořice. Tam to nejde moc ošidit ani si odpočinout. Když dojede člověk už načnutej, tak to tam dorazí. Jezdil jsem tam přes čtyřicet let na chatu a znám to jako své boty…

        3 0
        • petr_bd  

          jako jo nejsou to lehky kopce (navic po 80km jizdy), ale zase tech vyskovych metrun nebylo ani 2K.. tak me ty krece dost zaskocily.. vloni jsem zvladal 3k a nic me nebralo..

          je fakt ze jsem nikoho nevidel s podobne prosolenym dresem co jsem mel ja

          1 0
    • Vrci  

      Velmi dobře zorganizované. Dost blbě (dlouhou dobu) jsem hledal nějakou skupinku, která by chtěla (uměla) spolupracovat. Chvilku jsem se svezl s manželským párem (on dres pojišťovny, ona růžový Ale). Velmi mě zklamala kvalita silnic (štěrk, příčné nerovnosti., výtluky..). Bohužel mě někde kolem 90. km rozbolela záda, takže jsem musel zastavovat a nemohl se ohnout do oblouků.

      0 0
      • McBlacky  

        Ten pisek bohuzel byl po intenzivnich destich z minuleho tydne. Jinak tyto trasy jsou vicemene v pohode. Neni to ted jen kolem Prahy, muzu srovnat se Sumavou a je to ted taky plny pisku.

        1 0
        • Alojs01  

          Hmmm, to nebyl. Projizdeli jste tu trat cca pred 14 dny a sterk tam byl i pred destema.

          0 0
        • Vrci  

          To nebyl jen písek, byl i bordel po opravách způsobem: nalejeme asfalt a zasypeme drobným štěrkem. Já se motám hlavně v Novohradských horách na České i Rakouské straně a takhle to tam nevypadá.

          0 0
          • Krejza  

            Zvykni si, jsi ve středních Čechách

            0 1
            • kedi  

              Už nevím kde, ale někde jsem četl. že stř.Čechy mají nejvíce zanedbanou údržbu komunikací a nejhorší kvalitu povrchu silnic ze všech krajů.

              1 0
              • tma  

                JJ, taky jsem byl konsternovaný když jsem jako středočech/pražák zajel na západ (Tachovsko, Chebsko, …) a oni tam měli většinou silnice západní kvality, JČ paráda … že jsem v Rakousku poznám až když narazím na dálnici :-), MS kraj taky. Pardubický mě přijde kvalitou jen o něco lepší než SČ.

                0 0
              • Cavendish  

                Tak se někdy zajeď podívat na Zdarsko

                0 0
              • Krejza  

                Vím o jedné jediné silnici druhé třídy někde na kolínsku, kde při přejezdu z KH kraje najedeš na pěkný nový asfalt.

                Jinak stačí vyjet kamkoliv za hranice SČ kraje.

                Na druhou stranu, abych úplně nekřivdil, občas něco nově položí. Ale je toho žalostně málo.

                0 0
              • DDDD  

                Tak zrovna tahle část st. Kraje ke zlatá :)

                0 0
          • petr_bd  

            Taky jsem si tech rychlozaplat vsiml ktery tam o velikonocich myslim nebyly.. Ale jako v zatackach jsem na zadnej štěrk nenarazil takze za me jeste celkem ok

            0 0
    • HonzaP9  

      Z mě taky bezva zážitek, za rok určitě znova. Jeli jsme s kámošem jen krátkou, ale pro nás lemry to bylo tak akorát. Jeli jsme z posledního bloku, takže věci jako spolupráce se neřešily, protože tam s tím většina lidí včetně nás neměla zkušenosti a výkonnost byla hooodně různá. Spíš se průběžně tvořily a zase rozpadaly takový volnější skupinky a ke konci už to bylo pro všechny okolo jen o tom doplazit se do cíle, to už nebyly ani ty skupinky. :-)

      Výsledek na začátku sedmé stovky s průměrem 27,4 ausgerechnet tady není na chlubení, ale za normálních okolností takovej průměr jedu na 40km kolečku po placce v polabí, takže spokojenost. Na bednu jsem si myslel v kategorii „nejvíc retro kolo“, ale tam mě teda předběhli chlapci na Favoritech se sytičema…

      A nakonec poděkování výrobci Orange Seal – když hlásili řazení na start, tak jsem zjistil, že mám prázdný zadní kolo. Asi jsem chytil nějakej bordel cestou na Strahov, díra nebyla úplně malá. Rezervní galda sice v batohu byla, ale to bych nestihnul nasadit, tak jsem tam fouknul trochu tmelu a modlil se, aby vydržela. Měl jsem štěstí.

      0 0
      • jenda78  

        Taky jsem jel krátkou a jsem za to nakonec rád, posledních 20 mě braly záda. Jinak za mě paráda, lidi podél trati, počasí, závodníci. Moc jsem si to užil.

        0 0
        • Kos_CZ  

          Taky jsem jel krátkou. Do padesátého kilometru jsem přeskakoval z balíku do balíku, po padesátém mi došlo a dojížděl jsem kopce na večerníčka. Stoupání kolem Motola a pak poslední na Strahov byla celkem komická – povícero jedinců v křeči (včetně mne, zápasícího na pomezí mezi křečí a zastavením kola), jednoho jsem viděl jít pěšky, druhý visel na autě technických služeb… :D

          0 0
          • Espen  

            Přesně tohle mě docela překvapilo. Všichni jeli, jak kdyby se jelo jen 50km. Všichni prošitý, ve vláčku po 20 metrech.

            0 0
            • snas89  

              Jj, ani ja jsem moc nenarazel na skupiny, ktery by umeli spolupracovat.

              Po case jsem se propadl “ke svym” a slo to a jelo se pekne. Sice tahala jen polovina a ostatni se jen vezli, ale lepsi nez nic.

              Na obcerstvovacce na 70. Se to uz rozdelilo a do konce jsem za svy.

              Posledni dva kopce byly komicky:)

              1 0
              • Espen  

                Přesně tak. Já jel od 70–80 do konce taky za svý.

                Já byl za sebe prostě docela zklamaný.

                To bych to spíše pojal jako takový švih hobíků po méně náročné trase, kdy by se vepředu staralo o tempo pár borců, jeli max 40km/h a mohlo se jet, mávat lidem a kochat se kudy jedu. Nebo měli ty co chtějí fakt závodit pustit o 5 min dřív a zbytek si to měl užít.

                Já ani nevím kudy se jelo, z krajiny jsem neviděl nic.

                0 1
                • snas89  

                  Hele a co si od toho cekal? Ze te tam vsichni povezou do cile?:)

                  Ja treba vim, kudy se jelo a z krajiny jsem toho videl hodne:)

                  1 0
                  • Espen  

                    Já dělal celý život kolektivní sport, takže mě to prostě hodně překvapilo, jakým stylem se jelo.

                    0 0
                    • Fazzy  

                      To sis tam měl pozvat nějaký spoluhráče, jinak se obávám, že tam byli samí protihráči :)

                      5 0
                      • Espen  

                        Jestli bych měl jet i příští rok, tak jedině minimálně v nějaký 5–6 člený skupině.

                        0 0
          • marttoni  

            Ta Motol zaskočila. Říkal jsem si, že z Prahy to jelo po rovině, tak zpátky to bude stejné. Začátek kopce jsem valil na velkou pilu a říkal si, jak všechny hobluju, za chvíli mi ztuhnul úsměv, potom už jsem na kašpara hypnotizoval přední kolo a nabral ten plastový kužel co nás odděloval od aut. Překvapivě jsem to ustál. V tom kopci jsem dostal naloženo tak od dvaceti lidí.

            1 0
            • jenda78  

              Nojo, ty poslední dva kopce stály za to :)) Zejména ten úplně finální, myslel jsem, že slezu, měl jsem toho plný brejle :))

              2 0
              • macomb  

                Taky tak, nejhorší že to bylo beze stínu a vzduch se ani nepohnul, nohy by si daly říct, ale hlava mi pěkně pulzovala.

                0 0
                • snas89  

                  Presne.

                  Jenze…nekdy je proste moment neslejzat a uzit si to naplno:)))

                  Jinak ti marodi okolo me bavili.

                  Pritom…trasa samotna mi moc narocna neprisla. Byla tak akorat. Jen spousta “pupiku” to podcenila a vystrelila na zacatek.

                  3 0
                  • macomb  

                    Tak zrovna já jsem jeden z „pupíků“ (100kg), vysoké teploty a dlouhé kopce nejsou můj šálek kávy (né že bych je nezvládal, ale musím přizpůsobit tempo), ale po rovině umím slušně potahat a kratší kopce vybušit na sílu. Holt váhu v kopci neokecáš :-D

                    0 0
                  • Kos_CZ  

                    Já mám 70kg i s mosaznou postelí a přepálil jsem to taky (resp. jsem jel jak jsme zvyklý, když mám natrénováno. No neměl jsem)… :D

                    0 0
                  • JachymP  

                    Co znamená náročná trasa? Trasa je tak náročná, jak si to uděláš. Jak moc na hranici nebo za hranicí svých možností jedeš. Zničit se můžeš klidně na 50 km po rovině… ;)

                    2 0
    • Espen  

      Na těch záběrech ze sprintérské prémie jsem já :-D

      0 0
    • jiriga  

      to vypadalo jako pekna akce, mozna pristi rok zkusim taky:-) Ja teda dal v sobotu Sella Rondu a to byl teda taky fantasticky zazitek, i kdyz nezavodni. Cil byl (pro me ) to cele absolvovat:-)

      0 0
    • Kos_CZ  

      Takový totál amatérský dotaz:

      Já to jel poprvé a byl to můj první „závod“ v životě a divil jsem se, jak se jezdí – jednak se lidi bojí to pustit z kopce, ale to budiž – holt to má každý jinak nastavené. Ale je kopec dolů, lidi to rozjedou a pak protikopec a přišlo mi, že naprostá většina lidí prostě secvaká převody na lehké, vůbec se nesnaží udržet hybnost a rovnou přejde do frekvenčního stoupání nahoru. Já, než jsem chcípnul pro nenatrénovanost (Covid mne mezi dubnem a koncem května urval na 6 týdnů z tréninku), jsem takhle několikrát předjel desítky lidí a přišlo mi, že v podstatě zadarmo. Dělám to blbě já, nebo oni?

      0 0
      • Pikaču  

        Zkus Krakonose pristi tyden, uvidis rozdil.

        0 0
      • Mikikuba  

        Tohle pro 90% lidí nebyl závod a nejeli tam zhusta závodníci, zvláště více vzadu. Zkus jakýkoli opravdu závod – maratón a myslím že nebudeš stíhat:)

        0 0
        • Kos_CZ  

          Tak maraton je o něčem jiné – o opravdu důsledné práci s efektivitou pohybu, správně nasazeném tempu atd. Ostatně, to si vyzkouším v srpnu kolem Republiky. Jen mi připadalo, že se na tímhle spousta lidí okrádala o energii. Zvláště u takových těch kopečku, co se dají na těžší převod prostě „přehoupnout“.

          A ano, já závodník nejsem – jen jsem si chtěl zkusit, jaké to je závod jet. Těch 50km jsem byl kolem první čtvrtiny pole a par jsem se „prohořel“ do půlky startovního pole… :D

          0 0
          • Alojs01  

            Cim casteji se chces „prehoupnout“, tim driv „prohoris“…:-)

            0 0
          • McBlacky  

            Ono jinak se jede solo a jinak v baliku. Tam kde bys sam nebrzdil tak najednou musis. Za zatacek se od 3–4 fleku spurtuje atd. Podobny to je s tema protikopcema, dost lidi nema misto tak musi za brzdy.

            2 0
          • Mikikuba  

            Maratón je především o tom kde v tom balíku jedeš. Čili to co píšeš je když člověk jede v klidu svoje tempo to ale většinou neplatí pro lidi kteří jedou na umístění. Já aspoň to co píšeš při těch x desítkách maratónů co jsem objela zažila možná tak v prvním:) A kolem Republiky to je úplně něco jinýho…Každý se bavíme o něčem jiným. A věř že vím o čem mluvím:).

            2 0
        • Melvin  

          Maratón nebude zas tak jiný jak tohle. Tam se to taky nadělí na skupinky a pak už si jedou to svoje. Větší peklo jsou ty regionální poháry (SPAC,JAL), kde se sejde třeba jen 50–100 lidí, ale skoro všechno nabušenci. Tam pokud to člověk v nějakém kopci neuvisí, tak je to defakto konec. Navíc když je tam třeba limit jen 10 min na hlavní balík.

          0 0
      • Espen  

        Myslím, že pro velkou část to byla hodně náročná trasa. I pro mě.

        0 0
      • rasto  

        mno, já jel z kopců opatrně – na jistotu. jednak jsem se bál ty šotky, jednak, aby někdo nelehnul. nevím, jak ostatní brzdí, zda vozí taky kotouče. sjezdy nikdy nebyla moje silná stránka, ani na mtb maratonech. těch pár cyklistů, 6–8, co mě ve sjezdu předjeli, jsem pak hravě předjel ve výjezdech. a pak už neviděl.

        ono vyjíždět na malou pilu má své kouzlo – oddálíš únavu, křeče. opravdu se jezdí frekvenčněji. taky ale využívám setrvačnosti na počátcích kopců.

        1 0
      • Melvin  

        Mě příjde, že je to u těch co moc nejezdí celkem obvyklé. Po rovině jet pilu a jakmile se to trochu zvedne tak parkují. Ale zas se to nesmí přehánět, že naletíš do kopce co to jde a pak postupně vadneš a sotva se pak přes vrchol přehoupneš. Chce to jet nějaké stabilní tempo a přes vrchol to zase rozjet.

        1 0
        • macomb  

          Tak já to mám taky tak, je pravda že až tak moc nejezdím, ale díky vyžranosti (100kg+) se v kopcích trápím, po rovině jsem sám i v závěru bych schopen jet 35 – 40, mírné sjezdy i 40+. Závěrečné prazšké stoupání jsem hlavně kvůli teplu vyloženě trpěl.

          0 0
      • bodlak2  

        Ono při sjezdu je asi rozdíl, jestli jedu sám nebo se kolem mě motá více lidí a raději si dávám více bacha.

        0 0
    • vorvan2  

      Tak já taky něco přihodím… závod jako dárek od Ježíška, jel jsem kratší trasu – první silniční závod v životě a asi nakonec zbytečný respekt, příště půjdu do dlouhé. Obrovsky jsem si užil silnici bez aut, i když hlavně tak prvních 40km tam zase dost překáželi cyklisti :) Výborné byly sjezdy, i když vzhledem ke své nezkušenosti jsem nikdy nešel na hranu, což se nakonec celkem i vyplatilo v tušímže nejdelším sjezdu okořeněném levou ostrou zatáčkou, borec přede mnou zaprášil až do krajnice, další to okomontoval „já málem vyletěl ty vole“, mě se na asfaltu zůstat podařilo. Pěkné byly průjezdy vesnicemi, obvykle mě fandění spíš obtěžuje (jsem v tomhle ohledu divnej), tentokrát mě bavilo, zaujali mě lidi fandící ze lžíce bagru zaparkovaného u cesty – jméno vesnice netuším. Počasí za mě bez připomínek, obvzlášť oceňuji bezvětří, voda mi kupodivu vydržela až do konce (2× litrová lahve + camel bag), poslední lok pod platanem za cílem :), občestvovačky jsem vyignoroval. Umístění na konci první pětiny je pro mě celkem nečekané, hodně mi pomohlo stoupání asi v Podkozí. https://www.strava.com/…s/7290437963

      2 0
      • jenda78  

        V tý zatáčce o který píšeš jsem měl hodně na mále. Jinak já měl startovný od zaměstnavatele, první akce tohoto druhu v životě a přišlo mi to fajn. Možná někdy zkusím i něco jiného. S umístěním jsem si udělal radost.

        0 0
      • Trance  

        Z bagru fandili v Chynave

        6 0
    • rasto  

      fotky na sportografu: https://www.sportograf.com/en/event/8521

      1 0
      • neminem laedere  

        Škoda, že jsou fotky oproti loňsku zpoplatněné a že nejdou procházet všechny (sice jich bude hodně, ale já bych se díky výrazným barvám dresu našel celkem rychle). Kdo si jako já startovní číslo zahnul kolem hlavové trubky, toho to nenajde… Daň za aerodynamiku :-)

        0 0
        • Vrci  

          Ani podle GPS?

          0 0
        • macomb  

          Já to loni měl taky tak, letos jsem byl opět trochu kreativní a naštěstí mi to nějaké fotky našlo :-D Ale málo za to nechtějí no. Ale co už v kontextu celé té zabavy :-D

          0 0
          • snas89  

            Vidíš..to ti vyšlo pěkně…

            já na všech vypadám jak debil:D

            JInak…možná bych i v kontextu tý ceny právě i čekal, že fotky budou v tom…

            0 0
            • macomb  

              Hele, já většinou taky, proto jsem se snažil se aspoň trochu tvářit do objektivu. Jinak samozřejmě jsou i jiné, viz závěrečná útrpná v Praze v posledním stoupání:-D

              1 0
        • Romanroman  

          Tak to je mazec . Startovne za 2500 kc a za fotky chteji 20 euro. 

          1 0
    • adam1  

      To jste museli jet jak blázni:)))proč jste se nedomluvili a nejelo v balíku a střídali se ?:))

      0 0
      • McBlacky  

        V tolika lidech to nejde

        0 0
      • Vrci  

        Pokud je na takové masovce skupinka větší jak 5 lidí, tak se to nefunguje. Na tohle byl super Rampušák, hned za startem kopec a všechno se pěkně nadělilo a nebyla ani moc velká tlačenice :-)

        0 0
    • Pikaču  

      Tak první dojem po závodě byl ok. Byla to pěkná akce. Já měl voucher a start z 6te vlny. Lepší jsem nedostal. Asi jak opovrhuji KPŽ a radši jezdím hnojáky co nejsou na sportsoftu.

      Z 6te vlny se dalo jet, jelo okolo spousta lidí co to měli zadarmo nebo vysoká čísla. Ale v balíku to nijak nefungovalo a nikdo nechtěl makat. Moje naivita občas to zkusit nebo tahat mi ale i tak dala zabrat na podkozí

      Chvíli jsem si pokecal i s rdx.

      Jako na závodě jsem se cítil až když nás dojelo čelo krátké trasy. Pak od 110 km už každý vypadal dost špatně. Tahat je nebylo ono. Pak nás dojela druhá skupinka z krátké a začalo to být znovu zajímavé.

      Zaplatil bych za to příští rok? Asi ne. Ani to zlevněné. Ale pěkné to bylo. Nejvíc se mi líbilo podávání bidonů.

      Druhý který jsem dostal křičel borec voda-voda. Krásně studený. Tak jsem si ho chrstnul za krk a už cítil tu sladkou vůni ve vzduchu :)))

      Skoda ze nikdo nespolupracoval, neukazoval loktem a nechtel pracovat. Ty brdky taky nikdo nechtěl jet a utrhnout se. Proto trvalo dlouho než se vyselektovalo.

      Nakonec 4h3min z šesté vlny dobrý trénink.

      2 0
      • Ice-goofy  

        To jsme se asi motali nekde kolem sebe, tedy.

        0 0
        • BOBEK  

          Taky se hlásím k tomuto času v cíli ;-) Cca 10km před napojením krátké trasy spadlý řetěz ve výjezdu, docvaknutí původní skupiny mě stálo hodně sil a pak už jsem v ní toho bohužel na své poměry moc nepředvedl… Ale i tak potěšila pochvala od ostatních v cíli, tak to snad taková katastrofa nebyla. Celkově ještě stále přetrvává nadšení z atmosféry kolem trati, tipnul bych si, že to bude ten spouštěč pro zopakování si i napřesrok ;-)

          Pecka bylo jak pavé v Unhošti tak výjezd na Křivoklát. A teď vzhůru na opravdové kopce na HERO !!! :-)

          1 0
          • Pikaču  

            Bila helma bílý rám? Rikal jsi mi ze ti spadl retez a pak jsme spolupracovali a jeli s celem kratke trasy a docvakli nasi skupinu. Pak se v cili zdravili.

            0 0
            • BOBEK  

              Jj, to jsem byl já :-) Ještě jednou díky !!! Mně přišlo, že si to jedeš jen tak mimochodem :-) Vůbec jsi nevypadal, že bys byl někde na hraně… Skvělá práce a budu se těšit třeba zase za rok ;-)

              1 0
              • Pikaču  

                No 10 dnu jsem měl donucenou pauzu predtim a nemohl se dostat do laufu. Bylo to pěkné tech par chvilek kde si clovek najde nekoho a zazavodi.

                Pristi rok snad uz z 1–2 vlny.

                2 0
    • Dimec  

      Po 2h a prumeru 36.5 uz dochazelo, letos narocne, jeli se porad kule, forma mizerna ale dojel jsem to. Zena zajela paradne a byl to 3 flek.

      6 0
    • pokor  

      Já přidám zajímavý zážitek ze zaváděcí části, kdy se na krátké trase jelo podél a někteří v tramvajových kolejích. Někdo od pořadatelů zařval „pozor kolejiště“ a tím začala podivná scénka. Ti, co byli v kolejišti se snažili z něj vyjet, ale pár lidem to moc nevyšlo. Na následujících 100 metrech se vždy cca. 5 až 10 sekundách poblíž mě někdo zasekl do kolejí a švihnul s sebou. Jako v nějaké grotesce. Bum, bác, bum, bác. Naprosto zbytečně si 4 kluci zkazili den hned na začátku. A kdoví, jestli to byli jen tihle 4, co jsem viděl já. Pak už jsem žádné pády nezaznamenal, jen jednoho jezdce, co stál u svodidel, kterého jsem se ptal, jestli je ok a on říká, že je v pohodě, ale někdo jiný prý šel přes svodidla a prý že mával, že to vyšplhá zpátky. Takže ok. :)

      0 0
      • Kos_CZ  

        To s kolejemi ze strany pořadatelů jsme taky ne úplně pochopil – na Bílé hoře před konečnou tramvaje všechny najednou hnali na protější stranu silnice ještě před přejezdem napojení smyčky tramvajové konečné. Celkem jsme se divil, že přede mnou nikdo nepadnul. Ale budiž – jen to převedení balíku bylo stylem, že tam chlapík u silnice hystericky něco řval – přepokládám, že když takhle na někoho vybafnul, mohla z toho být celkem mela…

        0 0
        • petr_bd  

          myslim ze ten typek poradatel ten chaos zapricinil.. vloni si nepamatuju, ze by se neco takovyho resilo.. znam to tam, takze vim ze se v klidu dalo jet po pravy strane rovne.. ale jet to poprve, tak se asi taky zacnu tlacit smerem kam ukazoval.. ta uz by na me ta kolej klidne vyjit mohla

          0 0
      • marttoni  

        No tak zrovna já jsem byl z těch, co ty podélné koleje přeskákal. Jen tak je přejet snad ani bez úhony nejde. Neznal jsem to tam, pořádně jsem nevěděl kam jedu a byl vytlačený až k těm kolejím. Dělalo to více lidí a nikoho jsem padnout neviděl.

        0 0
        • McBlacky  

          já jel přes ty koleje vpravo a no problem. Byly horší momenty. Ten chaos tam jsem moc nechápal. Ale pro někoho kdo má 22–23 galusky na 11atm to asi stres byl. Já s 28 ust na 60psi tohle neřeším.

          0 0
          • Vrci  

            Mám obutí, které popisuješ, ale stres to nebyl. Jel jsem vpravo, kde jsem čekal kolmý přejezd kolejí. Větší stres byly sjezdy na mizerným povrchu posypaným bordelem. Bohužel víc vážím a po bouračce se i víc bojím, tak jsem v zatáčkách opatrnější.

            0 0
            • Krejza  

              Na krátké žádné takové nebezpečné místo s bordelem nebylo, všechno super a v pohodě. Horší asfalt v Podkozí, ale taky bez problémů.

              0 0
    • Cavendish  

      Nestačím se divit :) ono to s tou trénovaností uživatelů BF asi nebude tak horký.

      1 0
      • Krejza  

        Můžu soudit u sjezdu a stopy v zatáčkách – souhlas.

        Ohledně motoru ani prd, jsem na úrovni 1,2 HTP.

        0 0
        • Cavendish  

          Soudím tak podle toho brekotu na kopce. Přitom to žádná hrůza nebyla. A přejezd přes koleje byl jen o pozornosti. Jak se přejíždí snad ví každý ne? Nechápu, že se tam někdo dokázal vykotit

          2 0
          • Krejza  

            Taky myslím, že to nebylo strašný, a to nejsem vrchař a ještě jsem měl od Podkozí křeče. Koleje, jejich přejezd a problémy ostatních nechápu. Mezi kolejemi jsou kostky a je to místo pěkně rozbité, je vcelku jedno, kudy se tam jede.

            0 0
          • adam1  

            Přesně rak !Neplajat nad sebou a trenovattt:)))

            O ničem to není :)

            0 0
    • rasto  

      za mě vynikající report od Cepa https://www.mtbiker.sk/…ic-2022.html

      2 0
      • Pikaču  

        Report a video pěkné.

        Jinak sem zkopiruji z toho reportu. Kámoš mi posilal diskuzi kde mu píše borec že si rozsekal kolo za 260 tisic kvuli nemehlu co nezavodi aby si na zacatku dojel na špici a udělal selfie se štybarem.

        Je to zavod pro 200 lidí a 1000 lidí jdou na projížďku. Smíchat to dohromady je pak o drzku.

        Ale i na větší čistě zavodni akci jsou nemehla a paka.

        1 0
        • milan.v  

          Je to tak…

          Docela by mě zajímalo, jak se to celé seběhlo…

          0 0
        • roud  

          Mno nevím je zapotřebí si uvědomit že ten závod se dělá právě kvůli těm 800 hobíkům a i ten Štybar je tam vlastně jen kvůli nim :D

          6 0
          • Pikaču  

            Tak ja si to taky myslel ze je to pouze vyjížďka pro hobiky. Ale pak me zacali lanarit a presvedcovat o opaku. Takze za to muze těch prvnich 200 borcu co si prijelo zazavodit.

            Hele akce to byla skvela. Ale chtelo by to rozdělit ty 2 kategorie. A to poradatel neumel. A navic mu spis jde o ty co zaplatili nez o ty co to dostali gratis na poslední chvili.

            0 0
        • Cavendish  

          Pokud někdo jede na masovku, kde je 1200 lidí a 80% z toho amatéři, tak musí počítat se vším. Sestřelit ho mohl kdoliv kdykoliv jindy.

          5 0
        • marttoni  

          Tak padá se i v profipelotonu a ne málo. Moc se mi nechce věřit, že by se někdo tlačil dopředu jen kvůli selfie se Štybym. A pokud se dostal až takhle dopředu, tak asi úplně začátečník být nemohl, bo tam se turisticky opravdu nejelo.

          2 0
          • Pikaču  

            Prvních 7km-8km byla chranena zona bez predjizdeni.

            Spousta hobiku startovala z druhe a třetí vlny. Prvních 50 se stybym jeli za autem na pohodu. Dostat se k nim z druhe a třetí vlne šlo bez problemu.

            Samozrejmne během těch zaváděcích 7–8km je zákaz předjíždění. To ale nikdo nedodrzoval. Ani my z posledni vlny. Jen se to muselo delat decentně.

            0 0
            • marttoni  

              Tak kolem mě to dodržoval vesměs každý. Ano výjimka se našla, ale nebezpečné situace jsem si nevšiml. Já jel ve druhé vlně a moc dobře sem věděl, že na víc výsledkově stejně nemám, tak proč se tlačit? Jako vysloveně úplně zakázané to nebylo, bylo tam napsáno něco ve smyslu riskantní předjíždění a jízda po chodníku nebo tak nějak. A ten pád asi nebyl v tom ůvodu, néé?

              0 0
              • Kos_CZ  

                Občas nějaká krizovčička asi nastala – na krátké trase, při sjezdu z Bílé hory (za křižovatkou u Hornbachu, v kopci před odbočkou k Benzině) se brzdilo – byl velmi silně cítit pach spálené gumy – když jsem někde v půlce pole projížděl, tak nebylo jasné proč…

                0 0
              • marttoni  

                Den před závodem jsem si jen kvůli téhle akci koupil rukavice pro případ držkopádu a celou dobu měl dilema, jestli si raději nevzít hliníkovou „dvojku“ :-)

                0 0
              • Pikaču  

                Ja videl 3 pady:

                1. Koleje ( 2 lidi minamalne )
                2. Cca 6 ty kilometr ( 3 borci, kellys Bikeranch dres jsem videl)
                3. pak 8–11 km ( tam bylo asi 8–10 lidi pres silnici). Ta cisla kilometru jsou cca.

                V podstatě je to vse začátek ktery si dojede kde kdo.

                0 0
                • marttoni  

                  No a to kolo za čtvrt míče se rozštípalo v tom úvodu?

                  0 0
                  • Pikaču  

                    Myslíš na kolejich? To jsem videl tam nezvládli koleje a chybně je tam posílali na druhou stranu.

                    Spis si myslím ze to bylo na tom třetím miste.

                    Ja se neptal, jen mi kamarad poslal printscreen a ze je to borec z Prahy ze znameho cykloobchodu. Jsou to jeho slova doslova az na to ze nepouzil nemehlo ale č…k :)

                    0 0
                    • marttoni  

                      Tím úvodem jsem myslel celkově v té „nezávodní“ části. Mazec teda:(

                      0 0
                      • Kaire  

                        Klasika všech velký závodů pro hobbíky. od 100. – 500. místo je to nesmyslně nervózní, protože to tam par bláznů hrotí.

                        0 0
                    • zirecek  

                      Takže zprostředkovaná informace přes třetí koleno. Tedy v reálu to mohlo být jinak, :-).

                      0 0
                      • Pikaču  

                        Tak snad nebudu sdilet printscreen s jeho jménem a kde v praze pracuje.

                        Nebo co je sprostredkovane kdyz jsem videl ty 3 hromaďáky?

                        0 0
                  • novas752  

                    Jedno takové bylo krátce po tom ostrém startu, rám naprasklý na 4 místech.

                    0 0
      • Dubys  

        Jj, jet se Zdenkem spic, to je asi sen kazdeho hobika, jen na to musi clovek asi neco malo najeto:)

        1 0
        • Pikaču  

          Tak je rozdil hobik co pouze jezdi ale najeto ma a hobik co zavodi a umi fungovat v baliku.

          1 0
    • Dubys  

      Jasne, myslim nekoho (jako sem ja), kdo se obcas projede a tomu tempu, co se jede vepredu, by nestacil ani s maximalnim nasazenim …

      1 0
    • Molikori  

      Našel by se někdo s nevyužitým kódem pro registraci na příští ročník 2023? K registracím z roku 2021 dávají i jeden navíc :)

      0 0
    • Vrci  

      Docela mě překvapil časový limit na dlouhou na příští rok a i kvalifikační požadavek z letoška.

      0 0
      • Pikaču  

        To je tak do 350 teho mista z letoska a 4h30min.

        Me spis zaráží opět ta cena 2500,– pokud registrujes do konce tohoto mesice.

        0 0
        • zirecek  

          Co tě na té ceně zaráží?

          0 0
          • Pikaču  

            Treba to ze to neni Tour ve francii kde jedes Alp. D Huez ale okolo Prahy za 2500 ( pozdeji za 3700) si odpustim.

            0 0
            • zirecek  

              Chápu to, ale oba víme, že to kupce má a mít bude. Řekl bych, že nyní to moc výdělečné nebude. Budují tomu jméno, dávají hodně vstupenek zdarma, aby nalákaly lidi, aby se to dostalo pod kůži. Časem se to omezí a zdraží, avšak stále to bude mít kupce. Tohle je moderní PR koncept – nalákat pozvolně lidí a až později je zkasírovat. My dva cílovka nejsme, ale to nemůžeme moc říkat, ať zase nemažou na b-f příspěvky, :-).

              1 0
              • Trance  

                Hele, ja si teda myslim, ze takovouhle akci ze startovnyho nezaplatis, ani kdyby to stalo bura…

                1 0
                • marttoni  

                  Přesně tohle někde pořadatel říkal, že startovné ten rozpočet akce nepokryje.

                  0 0
                  • mikub  

                    Tenhle „argument“ je sice hezký, ale rozpočet akce se musí brát jako balíček. A když na jedno místo naženu 1500+ lidí, tak bych měl očekávat, že z nich vyrazím víc, než jen startovné. Díky těm lidem seženu partnery, kteří mi něco daj. Něco mi zaplatí catering + další stánkaři, že tam můžou fungovat. Takže v totálu mám profitabilní akci.

                    Že je to vyplaceno prací hromady dobrovolníků, je další věc. To ale asi pořadatele zas tak netrápí, protože dokud budou dobrovolníci pracovat za oběd, tak je v pohodě.

                    Ale argumentovat, že část příjmů nezaplatí celkové náklady, mi přijde jako trošku ekonomicky neopodstatněné.

                    1 0
                    • marttoni  

                      Tak určitě na té akci neprodělají, nikdo by to nedotoval ze svého. Hodně tady rezonuje, že to startovné je raketa, ale to je jako vše ostatní na světě relativní.

                      0 0
                      • milan.v  

                        Přesně tak, určitě se to nedotuje + ti lidé jsou tam jako brigádníci, když to nejsou kmenoví zaměstnanci…

                        0 0
                    • McBlacky  

                      Uz na KPZ je stanek v radu desitek tisic na ten jeden den, takze tady to bude vic. Hlavni sponzoring Skody, to bych tipoval v sedmimistne castce.

                      0 0
                    • Trance  

                      No, jestli si myslis, ze dneska nejakej brigadnik pracuje za obed a mozna tricko k tomu, tak ses uplne mimo :-)

                      0 1
                      • Kaire  

                        Třeba na RunCzech se furt chodí zadarmo. Teda dostaneš triko, čepici a píšťalku…

                        0 0
                        • Trance  

                          Tak to jsem nevedel… Tady jsou dobrovolnici nak zaplaceny. Preci jen, nechat na sebe rvat od nas.anejch ridicu jen kvuli tricku… :-)

                          0 0
                          • Kaire  

                            Jo tak na běžeckých zase dostáváš bídu od chodců, kteří zrovna dnes nemůžou počkat ani 10s než proběhnou závodníci.

                            0 0
                      • mikub  

                        Zrovna dneska ráno jsem poslouchal podcast s Přemkem Novákem (hlavní organizátor Letape) a ten docela otevřeně říkal, že na rušných a důležitých křižovatkách jsou placení lidi. Ale jinak především dobrovolníci. Jinak by ses asi divil, kolik je v amatérském sportu dobrovolné práce.

                        0 0
                        • Vrci  

                          Jo to je. A i v tom oficiálně organizovaném pod ČUSem, Sokolem nebo FAČRem.

                          0 0
        • Vrci  

          Poptávka je, tak proč ne. Pro mě je ten limit KO. Já jel na průměr 28. Možná bych ho na rovinách před Prahou trochou zvednul. Ale záda řekla jinak, stavěl jsem kvůli protahování a od 100. km se použil 20.

          0 0
      • marttoni  

        Tak ta dlouhá je teda přísná. Jdu do zlatého středu:)

        0 0
        • rasto  

          ve středu bude obrovský nával. já pojedu na jistotu, dlouhou :-)

          0 0
          • marttoni  

            To sice ano, ale třeba v případě defektu bych se nervózně ohlížel kdy se ze zatáčky vyloupne sběrný autobus:)

            0 0
      • nzg  

        Super, to omezení na průměr je fajn. Ten start byl letos dost o nervy. Dva hromadné pády v okolí mě naštěstí minuly, dva kámoši si odvezli zlomené rámy. Jeden to dojel, skončil v teamove soutěži třetí a až v cíli zjistil, že má diru v předním karbon ráfku a prasklou sedlovou vzpěru! Prej to ve sjezdu trochu plavalo 

        0 0
        • Cavendish  

          A víš o tom že to rozdělení nic neřeší a může vás sejmout i mnohem zkušenější borec?

          0 1
        • McBlacky  

          I 500 lidi se muze smotat. Nejvetsi pad byl kolem 30–50. mista ;)

          0 0
      • Alojs01  

        Mel jsem prumer pres 31, tak to by me i obycejny defekt posadil do sberaku…:-)))

        0 0
      • jIrI___  

        Tak to by aspoň na dlouhé trati mohl být příští rok závod a ne organizované setkání instagramerů, manažerů a mamilů, jak kdosi zhodnotil letošní ročník :)

        2 0
        • McBlacky  

          Nemyslim, ze by prvni stovka jela pro insta fotky ;)

          Ono v CR zase tolik zavodaku neni, abys vyprodal takovou akci a nebylo tam 90% lidi do poctu. Vlastne jako vsude.

          3 0
        • mikub  

          Závodů máš hromadu v libovolných délkách (od 250km mamuta po 15km časovky). Nechápu brečení, že další akce není pravověrnej závod. Ostatně, to co píšeš se dalo čekat před prvním ročníkem, když tuhle akci vyhlásili. A například já na tom nevidím nic špatného.

          Je třeba si taky uvědomit, že (dle tvého) hromada mamilů a manažerů zaplatila ani ne stovce závodníků možnost se projet po kompletně zavřených silnicích se všema kudrlinkama okolo. Dovolil bych si tipnout, že tuhle možnost mělo před Letape tak 5 lidí ze startovního pole a není to standard ani v domácí nejvyšší soutěži.

          4 0
        • HonzaP9  

          Jakkoli chápu argumenty místních závodníků i „závodníků“, tak mi přijde trochu nefér házet hned všechny účastníky do kategorie instagramerů a mamilů. Myslím, že soudnýmu člověku je jasný, že tahle akce je „závod“ jen jako a pro dvě třetiny lidí se jedná především o zážitek, možnost porovnat se s ostatníma, projet se bez obavy, že mě někde za horizontem smete nějakej magor 1.9 TDi…

          Pokud s tím má kdokoli problém, tak existuje demokratická varianta se neúčastnit…

          0 0
          • Krejza  

            Počkej, to nemyslíš vážně, ne?

            Neexistuje varianta se nezúčastnit a akci nechat běžet. Nás několik pravověrných se musí zasadit o diskreditaci a zrušení takové ubohé zábavy. Rozhodně musíme začít tím, že budeme zásadně proti, vymyslíme jakýkoliv důvod, proč se ostatní nesmí účastnit a samozřejmě je od jízdy budeme odrazovat.

            0 0
            • HonzaP9  

              Hele neboj, nebude dlouho trvat, a někdo to nahlásí na úřad pro potírání dezinformací. Oni pak odborně vyhodnotí, jestli to teda je závod nebo není a my se pak nebudeme mít o čem dohadovat ;-)

              0 0
              • Krejza  

                Ježiši, tak svkělá taktika nás nenapadla. Hned to prásknu vedoucímu roadcyclistovi a jeho zástupci zireckovi, určitě budou mít radost. Tohle se musí povést :-D

                0 0
                • zirecek  

                  Zajímavá úroveň diskuze. Co vše dokážeš vyplodit na základě jednoho názoru. Je vidět, že Ti to nedá spát a stále potřebuješ vymýšlet nové a nové teorie. Čekám další myšlenkové pochody, :-).

                  0 0
                  • McBlacky  

                    Ty tady posledni dobou pises, na vice mistech, jen hate a negativni komentare. Tak se nediv, ze to “nese ovoce ´

                    3 0
                    • zirecek  

                      Když by nezaujatý čitatel šel po vláknu „diskuze“, tak si sám udělá představu, kdo píše konkrétně a kdo nemá potřebu posuzovat druhého na první dobrou. Komu dojdou argumenty, píše na jiná témata, podsouvá upravené texy, lži, posuzuje osobu druhého a podobné nesmysly mimo téma. A to jen proto, že nesdílím názor, že pořadatel je hrdina, že to uspořádal, že máme být všichni rádi, děkovat mu. Prostě jsem vysazen na strohý byznys baštěný s naviákem v obálce dobra a hrdinských činů. A kdo tohle nesdílí, tak píše hejty a negace a tak nemá právo vůbec psát a budeme mazat kompletní diskuze bez udání pravidel, argumentů? To je pouze zavádění praxe růžového FB s moderovanou diskuzí výhradně dle pocitů tvůrce webu/článku.

                      Neboj, my 30–50 let brzy zmizíme a bude zde plně zářící svět, který to bude baštit bez připomínek…

                      Kdyby nebyla provedena medvědí služba opakovaného mazání diskuze pod videem bez reakce, normálně by to v klidu vyšumělo do ztracena…

                      2 0
                      • Fazzy  

                        No, nemáš rád, když někdo někomu něco podsouvá a překrucuje, ale tady děláš něco podobnýho, nezdá se ti? Nebo tohle „pořadatel je hrdina, že to uspořádal, že máme být všichni rádi, děkovat mu“ někdo tvrdil? :)

                        Ta akce se pochopitelně nemusí každýmu líbit a jde v ní pochopitelně o zisk. A není nic špatnýho na tom napsat, že se ti nelíbí a nemáš podobný akce rád, nicméně tady se objevila řada komentů (nevím jestli i od tebe), který se snaží tu akci, potažmo její účastníky zesměšnit a to se logicky kdekoho dotkne :)

                        0 0
                        • milan.v  

                          Tak jo, názory obou táborů zde zazněly, takže bude fajn, když už se tu bude zase řešit ta akce/závod…

                          0 0
                        • Krejza  

                          A nedělej si z takovýho … prdel. To prostě nejde.

                          0 0
    • snas89  

      Jako hobikovi, co rad jezdi dlouhy trasy, davala nejvetsi smysl prave ta nejdelsi: na ty km docela maly prevyseni, max 500 lidi na trase.

      Ten limit ale nedavam a jsem mimo:/

      Takze jit kvuli tomu do nejvic problemovy stredni, kde bude zase nejvic hroticich kokotu, dokud se to neroztahne. Jako nevim…tohle asi vynecham.

      2 0
      • Vrci  

        Jsem na tom stejně. Kdyby byl limit 27, tak bych ho s odřenýma ušima dal.

        Kvůli krátký se do Prahy nepoženu.

        Takže se přihlásím na střední a zkusím si odzadu najít skupinku. Doufám, že plašanům, co chtějí ale nemají na to, se tak vyhnu.

        0 0
      • gregorus  

        Taky mi to přijde celkem škoda, respektive jsem si myslel, že význam té akce je trochu jinde, než udělat závod pro omezenou skupinu výkonnostních hobíků a pak nemotivující trasy pro zbylou většinu. Pořadatelé k tomu určitě mají nějaké důvody, ale možná to šlo řešit jinak.

        0 0
      • zirecek  

        Dle mne nebude dlouho trvat a podmínky účasti se rozvolní včetně snížení průměrné rychlosti.

        2 1
        • Jason Voorhees  

          Co je bílý na černým je dáno!

          0 0
          • zirecek  

            Když jde primárně o byznys, tak lze černou a bílou upravovat.

            1 1
          • Vrci  

            Je to dáno pro ten určitý okamžik. Jakmile ten pomine…

            … budou vyhlášeny oficiální propozice.

            0 0
    • Cavendish  

      Příští rok sem chtěl dlouhou. No tak nic no, jel sem krátkou a to ještě s průměrem pouze 29,5 :(

      0 0
    • rdx  

      Ja se znova nechystam, ale tohle oddeleni zrna od plev je celkem ok :)

      4 0
      • McBlacky  

        My na to jako team uz sereme komplet. Dvakrat stacilo. Mezni uzitek kazde dalsi ucasti je velmi maly.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Takže to nehodnotíš nějak moc kladně?

          0 0
          • McBlacky  

            Me se to libilo, ale takova vec staci zazit jednou. Nenachazim duvod to jezdit opakovane. V Evrope je tolik krasnych silnicnich zavodu, ze kdybys vybral 3 rocne, budes jezdit 20 let minimalne a nepojedes nic dvakrat.

            ***** se kolem Prahy zas takovy highlight neni ;)

            11 1
            • Peslezedirou  

              Jasan rozumím, chvilku jsem zapřemýšlel, že bych jel…bydlím v Kladně, tak mám tuhle lokalitu za barákem, tak si to spíš projedu v rámci křivo kruhů na pohodu :-)

              0 0
      • ms82  

        Rychlostni limit se da splnit, ze si to clovek projede sam treba? ;-)

        0 0
        • McBlacky  

          Klidne na motorce ;)

          0 0
          • ms82  

            Na hlavni kategorie mi prijde 30 km/h limit v pohode. Organizovana projizdka po trati (klidne se tomu muze rikat taky zavod) mensi rychlosti muze byt zvlast.

            0 0
            • McBlacky  

              Me taky, na 146/1800 by to klidne mohli dat na 32. Problem toho prumeru je, ze lidi se nedohodnou, dal v poli, jak rozumne jet.

              0 0
    • ladys  

      Pokud by někdo nevyužil kód, tak by jsem šel do dlouhé. Děkuji

      0 0
    • Espen  

      S myšlenkou, že 100km naplno dám, se na tý střední budou všichni štvát ještě víc než letos na dlouhý :-D.

      Tak to nevím jestli pojedu. To už bych si nemohl na občerstvovačce zastavit ani na cígo.

      0 0
    • Kos_CZ  

      Přihlášen na střední. Uvidíme… Budu na sobě muset zapracovat.

      0 0
    • pawouk56  

      co tak čtu, tak vepředu si všichni chtěli dokazovat závodění a ze zadních vln to bylo v pohodě, protože všichni věděli, že je dřív nebo později (spíš dřív) jejich fyzička doběhne

      0 0
    • Krejza  

      Změnili vám dlouhou na 27,5 na registraci a limit na 28.

      0 0
      • zirecek  

        Stačí pár příspěvků na b-f a pořadatel už mění podmínky, paráda, :-D. Myslím, že to ještě posuneme dolů časem.

        0 0
        • Vrci  

          Nebo registraci podmínit nejen průměrem z letošního roku, ale i záznamem ze stravy, connectu…

          0 0
        • Jason Voorhees  

          nuže, mýlil jsem se, teď již to vím

          0 0
          • Vrci  

            Vzhledem k tomu, že náklady jsou v podstatě fixní bez ohledu na rozložení účastníků mezi trasami, ale příjmy jsou variabilní, bude se rychlostní limit a možná i počet účastníků upravovat tak, aby se navýšily příjmy. Takže možná se s divokými kartami a uvolněním rezerv dostaneme k 700 míst.

            0 0
        • UHU  

          pokud pořadatel sledoval b-f již dříve, musel dospět k přesvědčení, že zde všichni jezdí průměry vysoko přes 30, takže limit ještě podsekl. Vono ve skupině průměr 30 i na 100/1500up zase takový výkon není.

          2 0
          • milan.v  

            Tak určitě, toto se dává na tatranku a bez vody…

            6 0
          • Trance  

            Pokud sledoval bf drive a stale jeste sleduje, da limit na 35km/hod ve vlastni kategorii Bike-Forum :-) protoze 30 se tady jezdi prece tak na biku, ne na silnicce

            3 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.