KOUPIT/NEKOUPIT-TESTOVACÍ KOLO LAPPIERE XEL. SL62021

73 nepřečtených
  • Makys224

    Ahoj!

    Dnes jsem se byl podívat v prodejně na kolo Lapierre Xelius SL6 2021. Kolo bylo dle prodejce testovací a taky se prodává ve slevě z 90 tisíc na 50 tisíc.

    Jsou na něm ale oděrky/škrában­ce/neduhy viz přiložené foto. Na kole jsou nová kola, pláště a destičky v brzách.

    Spec tady: https://www.mtbiker.cz/…p120975.html

    Koupili by jste na mém místě? Nebo je to za ty peníze hodně „dojebané“ a radši si počkat na něco jiného.

    Díky moc za rady!

    0 0
    • cyklista86  

      U te osy zadniho kola to tak ma byt nebo je tam uplne ulomeny kus ramu?

      0 0
    • Fineater  

      Tyjo, tak ta hazka vypadá teda dost obitá.. Asi bych nechtěl aby takhle vypadalo moje „nové“ kolo i kdybych na něj dostal skoro 50% slevu.

      5 0
    • Tomalda  

      Určitě ne, vypadá to dost hrozně, na upnutí zadní pevné osy snad i něco chybí!

      0 0
      • cyklista86  

        Nektera kola to tak maji, ale tohle fakt vypada jako vylomeny kus ramu. Jestli to teda tak fakt je, tak bych se toho prodavajiciho zeptal jestli je normalni tohle prodavat. To je ram na vyhozeni.

        0 0
    • Markony  

      Za měn ne , před par lety jsem se byl podívat v stejném obchodě na předávací kolo a zkušenost ta sama pravá strana kola super ale levé hrůza vpadalo to jak když ho smýkali po asfalt nevzal jsem ho. taky mě zarazila zadní osa.

      0 0
    • Vilém  

      Vypada to, ze na nem majitel kseftu 4 sezony jezdil, semtam padnul a ted to prodava jako testovaci.

      Da na to aspon normalni zaruku?

      0 0
      • Makys224  

        2 roky

        0 0
        • Vilém  

          Jako model 2021 bych zipoval, ze jej na ksefte mohl mit o eco driv,takze OK, 3 roky.

          0 0
      • Makys224  

        2 roky sice, ale nevím jak popř prokázat, že jsem kolo nerozbil já, když už je takhle „odřené“

        0 0
      • Makys224  

        no :D to je popř. dost smutný…

        Jako neználek kol mi to teda přijde dost sprostý

        0 0
    • tomvv  

      1/Testovací ? Podle toho opotřebení to někdo regulérně používal

      2/ tři roky starý model. Těch 50 000,– by to možná mělo hodnotu, kdyby bylo nový .

      1 0
      • Makys224  

        Takže taky tím pádem nebrat, díky :)

        1 0
        • cyklista86  

          Pokud je to u te zadni stavby vylomene, tak je to ram na vyhozeni.

          0 0
          • Makys224  

            hm, tak budu asi jen dál mlsně koukat na kola :D

            0 0
            • tomvv  

              Za ty prachy můžeš mít nový. Asi to nebude Ultegra ( i když i toto byl nějaký mix více sad) , ale 105 je za mě OK a pokud jak říkáš, tomu nerozumíš, tak bys to asi ani nepoznal ;-)

              0 0
            • Azmir  

              Měsíc zpět si mohl mít carbonovu Savu na ultegře s carbonovými koly za 29k. Počkej si, ono přijde něco lepšího. Být tebou bych sledoval na bazaru zánovní kousky, kor u silničky.

              2 1
              • Makys224  

                To jsem proj*bal no… :D

                0 0
              • Makys224  

                myslíš stránky jako cyklobazar?

                0 0
                • Azmir  

                  Ano, ten je největší. Ale to neznamená, že se něco nemůže objevit i tady na bf nebo bazoši/sbazaru/fb marketplacu. Často se tam prodávají nová/zánovní kola a je zbytečné platit plnou cenu z obchodu.

                  0 0
          • Vilém  

            Jestli myslis tu patku, tak mi to prijde jako urazeny lak.

            1 0
    • Raf  

      Půl bikefora nakoupila u Alzy Savo na totožné sadě za 30k, já bych to nechal být, tohle kolo tu hodnotu nemá…

      3 0
      • cyklista86  

        No typek bude nejakej vychcanek. Jak tu nekdo pise kdyby bylo bez tech poskozeni, tak za tech 50t ok, ale takhle ponicene 35–40t mozna.. Zase by se nemusel bat jako u funglovky kde to poprve odre.. :D

        0 0
    • Azmir  

      Tohle bych poslal na vedení mojekolo, jestli jim přijde normální prodávat kola v takovém stavu a ještě je označovat jako testovací. Pokud teda tím testovací není myšleno to, že kolo bylo použito při crash tecstech, protože tak vypadá. Takhle zřízené nebývají snad ani DH kola. Zánovní silničku v takovém ubohém stavu jsem snad ještě neviděl. Na jaké konkrétní pobočce to mají?

      0 0
      • Makys224  

        Byl jsem se na to podívat v Praze ve Štěrboholech… ale údajně přijelo z pobočky v Kravařích.

        0 0
      • Makys224  

        Na prodejně mi bylo řečeno, že rámu by se oba páni prodávající nebáli, že vypadá dobře… Jak říkám , pro mě jako neznalce těžké posoudit a o to horší mi to přijde…

        0 0
    • jIrI___  

      Ruce pryč, to kolo (resp. rám) je zralý na šrot, mrkni na zadní patku. Ostudná snaha prodejce, ale u mojekolo mě to už ani nepřekvapuje :/. Zajímalo by mě, jestli to je jen snaha pohůnků z krámu nebo o této crash test testovačce ví i majitel společnosti.

      1 0
      • Makys224  

        jak jsem psal o komentář výše… to mi teda přijde fakt hrozný.

        Díky za rady, ještě že jsem se zeptal…

        0 0
        • Markony  

          Jo ještě zajímavé jsou informace nové kola plašte a desky, a PŘIJELO z Kravař to v mem případě mi bylo sděleno to samé.

          0 0
          • Makys224  

            taky si chtěl koupit?

            0 0
            • Markony  

              Ano taky jsem měl zájem o koupi testovacího kola značky Lappiere ale už nevím typ a je cca tři roky nazpět.

              0 0
              • vaclaw  

                Asi jezdí ty tři roky z těch Kravař každý den marně vyhlížejíc kupce…

                0 0
    • Potkan007  

      Nešel bych do toho ani omylem. Testovací kolo je něco, na čem se sem tam někdo na dvě hodinky projel, vyzkoušel, vrátil. Bude lehce zajeté, pláště budou z 10 % ojeté, proto ta sleva. Tohle někdo dolítal k smrti, rozhodně ho nešetřil a ty měněné díly (záplety, destičky, pláště) zaručeně nejsou z dobré vůli, ale protože to bylo totálně po smrti. Takhle vypadá zhuntovaný bazar, ne zánovní testovací kolo.

      8 0
    • mais  

      Hele nechtěl jsi tuhle nádheru po demolition derby tady takhle nedávno kitovat?

      https://bike-forum.cz/…ejak-kitovat

      1 1
      • gersa  

        0 0
      • Azmir  

        si přečti poslední komentář

        0 0
        • mais  

          23.4. "Díky všem,

          Já jsem právě koupil testovací kolo viz zde: https://www.mojekolo.cz/…-0-disc-m-3/?…

          Na kole jsou podle fotek, co mi poslali z prodejny drobné oděrky. Tak jsem se dopředu chtěl zeptat, jak to opravit :)

          Díky moc za rady!

          Kolo ještě nemám doma, tak nemůžu zatím ukázat víc.

          To reaguji i na komentář s „prodřenou“ gumou… zatím jsem kolo na živo neviděl, tak nevím co to je :/

          Když bude zájem, můžu se podělit o dojem s kola jestli bylo hodně dojebané, nebo dobrej poměr cena/výkon!

          Když by jste někdo měl link na konkrétní produkty, co jste použili, budu rád! :)

          Díky za rady!"

          A podívej se, kdy je založené tohle vlákno a na co ptá ;)

          0 1
        • Cyklofanatic  

          tak 23. píše, že koupí a dnes 25., jestli má koupit:-D

          0 0
          • Makys224  

            Dobře tak jinak, měl jsem objednávku s platbou na prodejně, kde jsem se byl včera podívat.

            Zaráží mě, že řešíte zrovna tohle teda. Chtěl jsem se zeptat o radu, protože v tom nejsem zkušenej. Tyhle komentáře mi přijdou teda dost zbytečný, dík.

            0 1
            • mais  

              možná, kdyby jsi si nevymýšlel pohádky a napsal to normálně jako člověk…ono to pak trochu vypadá, že si jako tázající vodíš odpovídající za nos ;)

              Za mě je to jednoduché…od doby, co jsem byl v korporátu pod vedením moneyžermentu, jsem na takové jednání velmi citlivý…a startuiu na první dobrou ;)

              0 2
              • jeniiiik  

                Ale jaké pohádky. Vždyť tam předtím psal že kolo ještě nemá, že jsou fotky od prodejce.

                Udělal objednávku (kolo koupil) s osobním odběrem a teprve teď se na něj byl podívat a eventuálně ho zaplatit a odvézt.

                0 0
              • Makys224  

                nechci se vůbec hádat a ani jsem nechtěl nikoho mistifikovat. Jestli jsem to napsal nezřetelně, tak pardon :). Myslím ale, že jsem tam uvedl, že kolo nemám fyzicky a ptal jsem se dopředu, jestli to půjde nějak opravit, abych se na to mohl připravit. Nevěděl jsem, že kolo bude takhle rozšvihaný.

                0 0
                • cyklista86  

                  Jak pisou ostatni. Ta cena neni zajimava na to v jakem to je stavu. Kupovat kolo 3 roky stare s puvodni cenou 90 tisic za 50 tisic v takovem stavu a jeste resit jak to opravit to opravdu neee… Za 40 bych o tom uvazoval. Rekni jim, ze v realu to je v horsim stavu nez sis myslel s fotek a jestli ti nedaji lepsi cenu. Klidne ze by jsi tech 10 tisic utratil u nich..

                  4 1
            • Cyklofanatic  

              Tak sorry, nemyslel jsem to nějak zle :-).

              Každopádně asi jak píše Cyklista86, pokud to kolo sedí a chceš ho, tak by to chtělo stlačit aspoň na těch 40, ale spíš 35. Za 50 bych to takhle obroušený nebral.

              0 0
    • snas89  

      Rozhodne ne.

      0 0
      • Markony  

        No nevím, přivezeš kolo dmu a zjistíš ješe par věci navíc co jsis předtím nevšimnul a bude tě to mega srat . Já bych do toho nešel. Mam kolo z roku 2016 a není tak dojebané jako toto.

        1 0
    • camillio  

      Jestli na tom testič jezdil jeden řetěz bůh ví jak dlouho, tak by mohla jeho výměna taky překvapit…

      0 0
    • Makys224  

      Ahoj všem,

      Díky za rady a kolo jsem nakonec nevzal.

      Napsal jsem i na moje kolo docela ostrej mail – bez odpovědi.

      Naštěstí už ale kolo aspoň nenabízí dál v nabídce (trošku jsem to od nich čekal).

      Ještě jednou díky všem! :)

      3 0
    • Makys224  

      Pro pobavení / nasrání.

      Ten vrak už je zas v prodeji!!!

      0 0
      • Azmir  

        To nebude ono(minimálně tam nejdou vidět ty oděrky, co by šly na reálných foto vidět; jiné kotouče…) nebo neodpovídají fotky a jsou to ještě větší zmrdi, než jsme si mysleli.

        0 0
        • Makys224  

          Neodpovídají ty fotky!

          Když jsem jim před koupí psal, jestli to kolo na fotce je to, co prodávají, tak odpověděli, že to je jen jedno z těch 8 co měli. Takže nafotili to nejlepší, který bylo třeba jen vystavený a zbytek je loterie.

          Jsou to fakt hovada

          0 0
          • cyklista86  

            Zajimave ze jim to za to stoji si takhle delat spatnou povest. Tam to musi vest hroznej blb..

            1 0
            • Makys224  

              Jako opravdu mě to zklamalo. A i když jednu pobočku mám kousek, tak si jdu dneska radši pedály koupit jinam.

              S nima už nikdy nic.

              1 0
            • jeniiiik  

              Jen aby bylo jasno, já už to přes půl roku nejsem. ;)

              1 0
          • Azmir  

            Jim tam někdo napište o reálné fotky a jestli to bude to kolo, tak by se asi mělo napsat někam vejš a na sociální sítě, ať se proberou.

            0 0
        • Vilém  

          Nevim, ty kola nemam v oku, ale ze by toto byl M ram?

          0 0
    • Dizie  

      Keď som predával svoje 6 rokov staré kolo, tak vyzeralo podstatne lepšie, ako tento kúsok a 50 by som za tento stav nedával. Btw, pôvodné ceny v CZ bývajú často dobrý o*eb. Pozrel by som sa koľko to stojí nové v DE. Tu napríklad za 3100 € v nové v mtbiker, čo je dosť ďaleko od 90 000.

      0 0
      • Azmir  

        Poslední kus, zbytek je za skoro 83k a to není moc daleko od 90k…

        0 0
        • Dizie  

          Tak napríklad aj tu za 3K. Nejde o tú cenu, ale o to, že automaticky, keď sa dopredávajú minuloročné modely, tak cena aj úplne nového biku ide radikálne dolu. Preto hovorím, že porovnávať pôvodnú cenu je len pasca, tá vec by tu cena nemala ani keby dnes niekto vytiahol z krabice nepoužitý model 2021 a to nehovorím o tomto katastrofickom sta­ve.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.