Kompatibilita klik Shimano XT FC-M8000 x FC-M8100

9 nepřečtených
  • hroudislav

    Zdar, mám na horáku (Superior XP 979 2017) kliky Shimano XT FC-M8000 38/28T a koupil jsem si novou levou kliku s wattmetrem z řady FC-M8100. K mému překvapení je však nová klika o cca 2–3 mm užší v místě středového složení, takže ji není možno dotáhnout tím plastovým středovým šroubem a viklá se. Chtěl bych proto požádat o radu zdejší odborníky, zda by se to dalo vyřešit tím, že koupím i pravou kliku z edice M8100? Nebo na tu zase nepůjdou nandat převodníky 38/28, které se už v edici M8100 nedělají (max 36/26)? Další věc, kde tápu, je, že edice M8100 je pro 12 rychlostí, zatímco M8000 pro 11, pokud bych se tedy musel spokojit s tím, že dám na kolo M8100–2 36/26, bude to fungovat se zbytkem kola?

    Díky.

    P.

    0 0
    • Hrabex1  

      Nebylo by jednodussi tu uzsi kliku trochu vypodlozit?

      idealne podlozkou s gumovym tesnenim, co se davala k silnicnim klikam

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tohle bastlení vzájemně nekompatibilních komponent za to nestojí. 11sp. a 12sp. pohony mají jiný řetěz a tomu odpovídající tvar zubů, jiný způsob uchycení převodníku atd…

      0 0
    • tsunami  

      Použil bych nějakou takovou podložku pod levou kliku: https://www.aliexpress.com/…6860184.html Je součástí některých sad pro horská kola, tak by to nemusel být problém.

      0 0
    • scortis  

      Hele a nebylo by jednodušší dát podložku na levou stranu pod středové složení a tím vymezit tu vůli?

      Edit: jo koukám že tam je pressfit, tak s tím by asi bylo trochu větší j*bání než se šroubovacím kde to jde snadno…

      0 0
    • JDF  

      Kdybys přecházel na 12spd, tak mám k dispozici XT kliky s 26–36 převodníky (pro non boost rámy) – najeto 1266 km.

      0 0
    • hroudislav  

      Díky všem za nápady!

      Původně jsem chtěl zkusit tu podložku, ale když jsem viděl, že není jen tak ji sehnat a nebyla by ani rychle, tak mě to přestalo bavit a rozhodl jsem se, i po zvážení ostatních možností, to vyřešit tak, že jsem poslal kliku zpátky do reichu. Na horáku najedu tak 1000 km za rok, takže tam ten wattmetr oželím, koneckonců jsem ho chtěl hlavně proto, že na silničce i krosce ho mám, tak abych nepřicházel o data, třeba až budu tahat v létě chariota. Beru to jako daň za to, že mám starý kolo, protože nechci dnes tak oblíbený jednopřevodník, a zároveň nemám chuť ztrácet čas nějakým kutěním okolo, to si radši koupim celý nový kolo, ale to jsme zase u toho, že už teď mi 38/11 na 29" místy nestačí a i když jsem spíš frekvenční jezdec, na moje použití je to prostě málo…

      P.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.