Kolo pro vysoké s vyšší váhou

75 nepřečtených
  • angel2002

    Čaute, chci se zeptat, jestli vůbec existuje nějaké kolo pro lidi, kteří jsou hodně vysocí s těžkou kostrou? Jedná se mi o výšku cca 203 cm a váhu tak 130–140 kg.

    Díky

     
    0 0
    • kloubik  

      podívej se na nabídku firem, co vyrábí 29" MTB kola. Jen tak z hlavy: Gary Fisher, Superior, Duratec (rám), Specialized, Niner, nově např. GT. Tyhle by se měli dát v pohodě sehnat v ČR, pak ještě spousta který se běžně nedováží: Ellsworth, Turner, Titus, a další…

      Myslím, že snad ani ta váha by neměla být problém. Nevim na jaký to chceš ježdění, bytelný kolo by mohlo být např. Niner WFO9.

      0 0
      • angel2002  

        Zatím co jsem se dívala, málo kde uvádí nosnost a když už tak jsou ty nosnosti docela nízký. Na ty 29" juknu.

        Bylo by to spíš tak jak na silnici tak něco málo do terénu, třeba polní cesta a pod., žádný drasťárny nebo velký štreky, spíš takový relaxační. Jde spíš hlavně o ten problém s výškou a váhou než o náročnost jako takovou.

        Díky moc

        0 0
        • ememem  

          neber to pls nejak v zlom ale „divala“?

          0 0
          • tassajara  

            ano, je to neuveritelne, ale na BF moze prist aj zena.

            0 0
            • ememem  

              sa ta niekto nieco pytal dement? (btw uz vies na akej vidle jazdis?)

              p.s. – mozes reagovat ako chces uz ti neodpoviem.

              0 0
          • angel2002  

            jj dívala, v čem je problém? Vyděsila tě výška a váha? :o))  to není pro mně :o)

            0 0
            • ememem  

              bol bych rad keby  toho nebol zbytocny flame, nic ma nevidesilo iba  prekvapilo, proste to nie je obvykle, nic viac a nic menej. ak sa ta to dotklo tak sa ospravedlnujem.

              0 0
            • tassajara  

              Si mala hned povedat ze hladas tandem, ale tam sa aj tak vysky ani vahy jazdcov nescitaju :o))

              0 0
            • dannii  

              ..zdravím :), řekla bych, že více lidí by poradilo, ale když jsem četla Tvůj dotaz a podívala se na profil, těžko by se dalo poradit, vzhledem k tomu, že není vyplněn a mohlo to více lidí zmást a samozřejmě jsem též nepochopila ze začátku, že je to kolo pro někoho jiného…proto by bylo více snadné, pokud chceš poradit, přesněji popsat jaké kolo, pro koho a na jaké ježdění..psát přesněji :)

              0 0
              • angel2002  

                Ani jsem nečekala tolik reakcí :o))  a právě jen kvůli tomuhle jsem se zaregistrovala, takže se pak mooooooooc nezabývám vyplňováním profilů a navíc nerada prozrazuju o sobě moc info ;o), tak mi to nedošlo, že by to mohlo zmást :o)

                0 0
                • tassajara  

                  A ja ze len sa Helenka Fibingerova dala na cyklistiku, a co ma jako bejt? :o))))

                  Ale vdaka za novu temu, my sme tu vsetci hasterivi a radi sa posekame do krvi, len potrebujeme nejaku zamienku, tak si nam dala jednu taku celkom vdacnu :o))

                  0 0
                  • angel2002  

                    Omlouvám se, ale dneska už jste mně rozesmáli na začátku a já se teď nemůžu přestat pořád smát, takže rubat se dneska do krve nebudu, ale třeba příště až zas vstanu špatnou nohou :o)))   to pak i vraždím pohledem ;o)

                    0 0
                    • tassajara  

                      Ty sa nemusis do toho krviprelievania nijako zapajat, uplne staci ze si dala prvotny impulz, teraz uz mozes stat nerusene opodial a skodolibe sa bavit na tom, co to s inventarom BF dokaze nadelat :o)))

                      Ale ak sme ta pobavili a nebodaj aj poradili, mame radost, net splnil svoj dnesny ucel.

                      (U nas je jedno radio, kde v rannom vysielani opakuju slogan Nie je dolezite vstat, ale zobudit sa! - pouzi podla vlastneho uvazenia ;)

                      0 0
                      • Mirek1  

                        Přesně tak. Tak až Ti bude smutno, tak co si vzpomínám, jeden s nejlepších dotazu je na Mavic CrossRide :-) A hned všechny rozdělíš na 4 tábory:

                        1. Najdi si to v historii
                        2. Jsou za ty prachy super
                        3. Jsou k ničemu, nic nevydrží
                        4. Nejlepší jsou Fulcrumy

                        :-))))

                        0 0
                        • tassajara  

                          Ano, je vhodne si volit pri dotaze zensky resp. este lepsie divci nick, najlepsie taky co naznacuje vek dotycnej okolo 20 let (ale r.v. 2002 to uz je prehnane… :o)))) lebo tak sa da uniknut obcasnym chutkam trvaleho osadenstva BF tazajiciho ako novacka ihned ukamenovat… :o))

                          0 0
                          • angel2002  

                            Mňooooooo tenhle nick používám už ......... no od 2002  :o)) 

                            a jen tak mimochodem  pod tvým profilem se toho taky moc nedozvím :o)))

                            0 0
                            • tassajara  

                              Prazdny profil je v mojom pripade podmienkou zachovania dalsieho obehu telesnych tekutin v ramci mojej telesnej schranky aspon v tom stave v akom je. ;) Dufam, ze ty nie si nejaka rafinovana navnada na mna… :o))

                              0 0
                              • angel2002  

                                Jsem tajný agent převlečený za neřáda, ale nikomu to neříkej ;o)  Úplatky beru, takže máš ještě šanci.

                                0 0
                                • tassajara  

                                  No to bolo jasne… a ja uz ze romantika absolutna - laska na prvy klik :o)))

                                  0 0
    • angel2002  

      Ne ne, nehledám tandem :o) a určitě se mně to nedotklo, spíš se tu culím do monitoru na tu reakci.

      Dívám se po možnostech pro kolegu, on to dávno vzdal, zas taky do toho nechce dát šílený finance. Díky svojí výšce je strašně omezený aktivitama, obzvlášť má smůlu při většině co tu ostatní ve firmě podnikáme. Tak jsem chtěla kouknout jaký má možnosti, to kolo zrovna říkal, že by chtěl, ale je bez šance.

      0 0
      • Ricci  

        Treba mu ponuknut ine pohybove aktivity,nemusia byt zrovna sportove :-)

        0 0
      • tassajara  

        ;) Ja viem, to bol pokus o zert.

        Robia sa aj ramy na take vysoke postavy. Nesmie to byt nic odlahcene, namatkou ma teraz napadne horske kolo s rozmerom kol 29palcov  (to je taka novinka, pre extra vysokych prave vhodna) od Specialized s vyskou ramu 23 palcov, to by mohlo postacovat. Alebo sa robia aj klasicke MTB (teda kolesa priemeru 26 palcov) s ramami velkosti 24 palcov, nieco sa iste da najst. Alebo to chce cisto na silnice?

        Napriklad ta 29ka Specialized Rockhopper Comp Disc 29 existuje vo velkosti 23", tu je odkaz:

        www.specialized.com/…CBkModel.jsp?…

        To by mohlo byt aj na tak vysokeho ok.

        Kvoli tej hmotnosti mozno bude nutne dat ine obutie – v obchode si s tym poradia, daju sirsie odolne pohodlne plaste, to su uz detaily.

        0 0
        • tassajara  

          A este by som doplnil jeden tip: niekde v CR je pan Bares, kontakt iste najdete cez net, ten robi ramy na zakazku a isto bude vediet vyjst v ustrety prave extra vysokym postavam – da sa povedat ze budu tvorit podstatna cast jeho zakaznikov.

          0 0
          • tassajara  

            Tu je kontakt:

            http://www.cyklobares.cz/

            0 0
            • angel2002  

              Ty jo ty jsi zlatíčko :o)   moc moc moc moc moc kuju :o)

              0 0
              • tassajara  

                ano ano som, ale nikto iny mimo teba to nechape, anjelik (2002) :o)))

                0 0
                • angel2002  

                  To já umím ocenit dobrou duši, která je ochotná pomoct a poradit :o)

                  0 0
                  • tassajara  

                    No a zrovna take ja hladam! :o))) A potom zbieram. ;)

                    0 0
                    • angel2002  

                      :o))) soukromá sbírka? :o) Kolik exemplářů už máš ;o)

                      0 0
                      • tassajara  

                        no malo, este len zacinam, ale hlavny problem – vhodnych exemplarov je seredne malo! Ak sa nechas ulapit, mozes byt nejaku dobu soliter, a k tomu aj zakladny kamen buducej expozicie – beries? :o))

                        0 0
                        • angel2002  

                          Tak taková nabídka se nedá odmítnout ;o)  :o))

                          0 0
                          • tassajara  

                            No fajn, tak to urychlene domluvime, kym prides na to co vsetko ta caka… :o))))

                            0 0
                            • angel2002  

                              :o)) že bych si naplánovala nějakou pracovní cestu na „školení“ hmmmmm přespříští týden už tam jedno jednání mám, ale to by bylo pozdě, to už bych tě mohla stihnout prokouknout :o)

                              0 0
                              • tassajara  

                                Ano netreba chodit okolo horucej kase, ale zaroven zelezo treba kut zahoruca… tak prosto musime to zorganizovat nejak medzi tym mliekom a zelezom ;)

                                0 0
        • angel2002  

          Ne ne, ne výhradně jen na silnice, to by byla nuda, občas z ní je třeba sjet někam do pole ;o) :o))))

           
          0 0
        • kloubik  

          Jaká novinka?! 29" je na trhu spoustu let…

          Jinak v nižší cenové hladině mě ještě napadá:

          Gary Fisher Cobia

          Superior 829

          Sám jsem GF Cobia jezdil, model 2007, a můžu to kolo jedině chválit, měřím 188 cm a jezdil jsem L-ko. Pro 203 cm bych volil určitě XL, dnes není problém takové kolo a velikost vyzkoušet, na ježdění které popisuješ by to byla podle mě vhodná volba.

          U toho Superiora případně pozor na pružinu ve vidlici, vzhledem k váze by mohla být moc měkká (vyšší model 929 už má vzduchovou, odkazovaný GF má taktéž – podle mě lepší volba).

          0 0
          • Vilém  

            To vis odbornik. 29" kola jsou novinka, kdesi v cechach se nejakej bares zivi stavbou maxikol… jsem zvedav co se jeste dovime:)

            0 0
          • tassajara  

            ziadna novinka, ale slo o to ze ten specialized sa robi aj ako vel. 23".

            Ta GF Cobia je maximalne 21ka, cize o velkost mensia nez SP – hardrock, a sup ako 23" je ovela kratsi nez 23ka od Specialized. Preto bude ako 29ka vhodnejsie to co pisem ja.

            0 0
          • Martin  

            sup 829 určitě ne. vidlice dart by těžkoy váhu nemusela vydržet ve zdraví, má pouze 28mm vnitřní nohy. pokud bike 29", což já jakožto 190/110 doporučuju, tak rozhodně vyšší model s pořádnou vidlou

            0 0
        • tassajara  

          Este male doplnenie k tomu Specialized Rockhopper Comp Disc 29: podla specifikacie vyrobcu je velkost 23" standardne vybavena predstavcom o dlzke 90 mm, takze vzhladom na vysku buduceho uzivatela odporucam hned v obchode poziadat o vymenu za 110 mm alebo az 120 mm, ak by ten povodny nevyhovoval, a pravdepodobne aj vymenu riadidiel za nejake extra siroke.

          angel2002 – No co, aspon ta kolega pochvalil co si mu nasla za stroje? :o)

          0 0
    • angel2002  

      A koukám, že je tady zajímavá společnost a nejen u nás ve firmě se konverzace zvrhá do zajímavých sfér :o))

      0 0
      • tassajara  

        Co ste prosim ta za firma? Dlhy+Siroky & Slecna Bystrozraka a.s. ? :o)))

        0 0
        • angel2002  

          :o))  sme Příšerky s.r.o., ale ku......va velký :o))

          ne, vtip, ale asi tu malou „Dino-žirafí“ sbírku mít budem :o)

          0 0
          • tassajara  

            No to je mozno idealna konstelacia, v akej sa hravo da prezit ta ekonomicka kriza :o)

            0 0
      • Mirek1  

        Nejsme kolegové? Tady je to taky masakr! :-)

        0 0
        • angel2002  

          hmmmmmmmm Mirek..... Mirek… řekni město a patro :o)) 

          0 0
          • Mirek1  

            Praha, 3. patro :-)

            0 0
            • angel2002  

              A sakra, z Prahy 3. patra jsem koncem loňskýho roku přemigrovala. :o))

              0 0
              • tassajara  

                Praha je uz poschodova?

                0 0
                • Mirek1  

                  Jasně, třeba Můstek, metro B je patro –2 :-)))

                  0 0
                  • angel2002  

                    Brrrrrrrrr B a A sem neměla ráda, i když moje přestupní zastávka na C (Vltavská), plná santusáků taky nic moc. Jenže oni ty potvory sou úplně všude.

                     
                    0 0
              • Mirek1  

                Povýšila jsi do 4? :-O

                0 0
                • angel2002  

                  Ty jo když budu počítat techniky co nám sedí v podzemnim patře, tak to třetí ve kterym jsem můžu brát jako čtvrtý :o))))

                  Teda fuj to je ale zkomolenina. Ale jinak přesun ze třetího patra do třetího ve stejné firmě, akorát v jinym městě. :o)

                  0 0
                  • tassajara  

                    U vas uz su v prevadzke tie teleporty? Tym padom je cyklistika mrtva. Vyklidte BF!

                    0 0
                    • angel2002  

                      Aaaaaaale kdepak, míváme vzpomínkový týdny na dobu starších generací, kdy se teleporty ještě nepoužívaly. To si pak naložíme kancelář na vozíček za kolo a vyrazíme pracovat do přírody. Bohužel degenerace teleportama působí, takže se občas někdo cestou zpátky zatoulá na nějaké jiné oddělení, nebo města a pak takhle musí čekat na další vzpomínkovej týden na kolech než se přesune zase zpátky ;o)

                      0 0
                    • drtyc  

                      teleport

                      0 0
    • meikyq  

      Koukni do vlákna 125 kg v terénu. Tam se to docela řešilo.

      0 0
    • gerrard  

      Mam dva kamarady basketaky pres 2m vysky. Jeden jezdi na meride a druhy na Schwinnu a oba jsou spokojeni. Co se tyce vahy kolem 130kg, tam zase muzu hodnotit ja :), mam Meridu a Cube a ani jedno kolo jeste nemelo problem. Jenom bych poradil odpruzenou vidlici vzduchovou, da se jednoduse nafoukat podle vahy. U pruzinove je prizpusobeni vaze slozitejsi a stoji penize. 

      0 0
    • jaroh  

      Uz som to tu pisal: Ja som 198 cm a 120–135 kg (podla sezony).

      MTB mam Specialized Rockhopper 2007 na 26 palcovych kolesach. Je to 23-palcovy ram, zniesol by som aj vacsi, ale vacsi nerobia a da sa aj na tomto, je to OK :-) Ked som si vyberal bicykel, tak som velmi pozeral na rozmery ramu (teda nie na oznacenie velkosti, ale na fyzicke rozmery) a tento Spesl patri medzi najvacsie. Dolezite je, ze je zo zliatiny M4, co je pevnejsia ako tie 6– a 7--- zliatiny. Treba sa pripravit (alebo to urobit preventivne hned) na novy vyplet kola, povodne bolo 1.8, teraz 2.0 a zatial bez problemov. Vidlu mam pruzinovu RS Tora, dal som tam najtvrdsiu pruzinu, zniesol by som aj tvrdsiu, ale da sa (dost zalezi aj na nastaveni vidlice). Problem vidim s dostupnostou 23-palcoveho ramu a jeho vyskusanim si vopred. Bicykel znesie aj pri mojej hmotnosti zakladne veci – zjazdiky po rozbitych kamenistych cestach, malicke skoky a pod.

      Ako trekingovy bicykel pouzivam Trek 7300FX, 25-palcovy ram, a zatial ziadne problemy ani staznosti, je to velmi pohodlny bicykel aj pre nas vysokych.

      Osobne si myslim, ze bezne MTB nemozu mat s hmotnostou cez 130 kg problem.

      0 0
      • jonti  

        Len tak, to M4 je marketingove oznacenie zliatiny od Specialized, nespecifikuju aka zliatina to je, ale nemyslim si, ze by bola nejak horsia alebo lepsia, alebo ina ako zliatiny inych vyrobcov. Urcite si Specialized vlastne zliatiny nevyvija.

        Proste len marketing.

        0 0
      • drtyc  

        kdy byl kupovany a ten trekovy jezdis jak casto?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.