Kolo GHOST a jezdec 170cm výška, kolo 40 !

23 nepřečtených
  • An26

    Dobrý den ve spolek,

    rada bych se zeptala, na radu…

    koupila jsem si kolo GHOST a měřím 170cm. Kolo, které jsem si pořídila je ovšem 40. Měla bych mít správně 44 nebo 48, podle parametrů, jak zjišťuji nyní, přece, ale pozdě…

    Jezdí se mi na něm dobře, ale ostatní jež mě na něm vidí jezdit, byli na pochybách a říkali, že na tom sedím moc vzpřímeně..

    Taky si říkám, že mne asi trochu po delších cestách bolí nohy v koleni a možná je mám trochu skrčenější. Nyní mám vytáhlou, taky dozadu postrčenou sedačku a prodloužená řidítka. Už nesedím tak vzpřímeně, ale přece jen mne štve, že mám menší kolo než bych měla mít, že mi prodejci neřekli…na vás jistě 44 měříte 170!

    Ještě určitě plánuji, že zajdu do obchodu a zkusím si 44 GHOST abych věděla rozdíl, pokud to bude hodně znát asi kolo prodám…

    Co mi radíte? Měla bych mít rozhodně 44? Nebo 40 na mou výšku zas až tak nevadí …

    Moc Díky předem za Vaši radu… :)

    Anketa: Mám mít určitě větší kolo na svou výšku 170 než 40cítku?

    0 0
    • Zodiax  

      Kazdemu vyhovuje trochu jinej posed, tak je nejlepsi to fakt zkusit ;)

      Kazdopadne my ted domu kupovali pro drahou polovicku fulla od Ghosta a na jejich 169cm jsem bral 44cm, protoze chtela vic vzprimeny posed … ale pravdou je, ze mi prijde, ze na tom sedi vic nez rovne, ale vyhovuje ji to, nic ji neboli, slape jako o zivot, tak to neresim ;)

      Tim chci rict, ze 40 mi prijde fakt malo, 44–46 podle toho jak moc zavodni posed chces mit (pripadne to doladit sedlovkou/pred­stavcem)

      0 0
    • yetti  

      Fotka tvého kola, nebo nejlépe i toho jak na něm sedíš by určitě pomohla

      Tabulkově by pro tebe asi byla vhodnější velikost 43 (17"), ale zkus si nastavit kolo třeba podle tohohle návodu:

      http://www.ivelo.cz/…edu-na-kole/

      pokud se Ti to povede se stávajícím vybavením, tak je to v pohodě, pokud ne mělo by stačit vyměnit stávající sedlovku za delší 400mm s offsetem a případně předtavec za delší nebo i jiný úhel.

      Každopádně se snáze dá dohonit posez na kole menším, než kdeyby ti to bylo příliš velký

      0 0
      • An26  

        Zkusím přidat nějaké foto…jinak moc díky za rady nastavení kola :)

        0 0
    • siafu  

      na 170 cm spíš 44, posed je potřeba nastavit podle tohoto postupu – především body 5, 6 a 7, později doladit při jízdě.

      nevím, jaký Ghost, Ghost SE i Miss má v základu poměrně krátký představec 70 mm, můžeš dát delší – do délky 110 mm mi to na HT přijde pořád v pohodě – záleží, co jezdíš – na 165 cm mám rám 16 a představec 110 mm a spíš kratší nohy, tak preferuji raději nižší rám, proto by šel i 15.5

      0 0
      • An26  

        Mám delší nohy 94cm, a kolo je tento typ: Ghost MISS 2000 Womens Hardtail Bike SRAM 2012, bílá barva. Moc díky za reakci fotku posedu na kole, bych mohla přidat (TO:Yetti). Jezdím ve volném čase, horské výlety atd., nic závodního. Kolo mám teď nové, tak mne jen štve to zjištění, že je menší než by mělo být. Moc díky za všechny Vaše cenné reakce!!! :)

        0 0
        • newbie  

          nohy 94 na výšku 170??? :D to by ti končily někde skoro v podpaždí… cyklisti/bajkeři si je měřej trošku jinak než modelky

          nohy 94 mám já na výšku 192 a to jsou ještě na chlapa docela dlouhý… kolo mám 56 a sedlovku skoro na max

          0 0
          • An26  

            o.k. asi jsem se přepočítala, změřím znovu … :/

            0 0
          • An26  

            Pokud teď dobře měřím nohy, podle návodu tak mám cca 83cm

            0 0
    • hagi  

      Velikosti rámu kol GHOST podle výšky:

      http://www.ghost-bikes.cz/index/velikost

      44 nebo klidně i 48

      0 0
      • An26  

        díky za cenný názor…

        0 0
      • nox159  

        na tabulky bych se uplne vykaslal…

        jinak kolo v profilu pokud mas posed nasteveny dobre mas velke ;-)

        0 0
        • hony007  

          Mně se ta velikost na fotce líbí :-D

          0 0
        • hagi  

          jako možný to je, ale mně to tak vyhovuje.

          0 0
          • nox159  

            pan kuledrť?

            0 0
            • hagi  

              Je milé, že máš o mé kulky starost, ale buď bez obav. Sem už starší člověk, takže se raději kochám přírodou, než abych čuměl do země, že :-p

              0 0
              • An26  

                Ano, moc díky za Vaše cenné rady ohledně velikosti kola i kulek :)

                0 0
                • hagi  

                  Sorry za off topic, kolega se v tom asi vyžívá.

                  Abych měl ještě neco k tématu – Seděl by mi rám asi mezi 44 a 48. Jelikož jsem měl starší kolo taky o chlup větší (menší mi moc nesedí) a tu 48 jsem měl možnost vyzkoušet, rozhodl jsem se pro ní.

                  0 0
                  • An26  

                    Jo takže, 44 neb 48 je ideální…smůla, že mám tu 40cítku :(. Zajdu do prodejny, kde mají nejvíce ¨kol značky GHOST a zkusím si velikost 44 a taky 48 a uvidím co se dá dělat… Mimochodem je nějaká super prodejna, kterou by jste mi doporučily?

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.