Kolo do 1500euro a porovnání Rose bonero1/2

38 nepřečtených
  • TomRykyn

    Chci se poptat do čeho bych když tak měl jít pošlu jezdím technický traily a nějaký ty skoky chtěl bych hardtail nechce se mi pořád udržovat zadní stavbu a bazar taky ne joo měřím cca 180 cm vážím 57kg a cena nejlépe do 30k ale klidně připlatím 5k

    Odkaz1:https://www.rosebikes.com/…ro-1-2693545?…

    Odkaz2:https://www.rosebikes.com/…ro-2-2707808?…

    0 1
    • Sulka  

      Bonero 2. Pokud opravdu chces pevnaka. Ale takovejch uz bylo co si to mysleli a za pul roku stejne kupovali pero pod zadek.

      0 0
    • milan.v  

      Ostravaku, nemáš zač… Šílený písemný projev…

      0 0
    • tretys  

      Zajímal by mě názor majitelé full suspension kol, jak nákladný je servis a údržba zadní stavby.

      0 0
      • Azmir  

        Je nákladný tak, jak chce majitel. Záleží hlavně kolik toho najezdí a v jakém počasí.

        Zadní stavba funguje, dokud neodejdou ložiska, což je věc minimálně několika let i s nulovou údržbou. Výměna ložiska bývá max pár stovek i s prací, když chceš vyměnit všechny, tak materiál okolo litru.

        Tlumič je to samé, co vidla. Taky bude v pohodě mnoho let fungovat i bez údržby. Je ale lepší to třeba jednou za dva roky hodit na servis a máš klid.

        0 2
        • tretys  

          Asi taky dost záleží na typu výrobce, respektive rámu. Jestli jsou na něm speciální ložiska, speciální tlumiče,…

          1 0
        • McBlacky  

          Servis zadny stavby vcetne komplet loziskove sady muze byt v klidu par tisic. Bez tlumice

          0 0
    • Deadlift  

      Možná lehce přispěju do konverzace. V rámci black friday jsem koupil Bonero 2. Jako doplněk ke gravelu se mi jevilo kolo s trailovou geometrií jako rozumná volba. Zadání bylo něco jednoduchého a levného – ale přitom funkčního. S dopravou za 27 je myslím zadání splněno. Pike a deore (4 píst př. brzda) a teleskop – je myslím rozumné kombo. Ovšem- nečekal jsem, že s mými 192 cm mi bude XL spíše velké a kdybych vybíral znova, koupil bych Lko. Teleskop na maximu asi nikdy neuvidím jak vysoko bych seděl:) Už to tak nechám, ale moje blbost – měl jsem se výběru věnovat více.

      V rychlosti složeno a foceno „po tmě“. Až bude chvilka, tak nafotím ve finální podobě shora, zdola, zleva, zprava a s klikám ve třičtvrtě na tři s nějakým tím panoramatem:).

      0 0
      • TK75  

        Počkej…to jako nemáš tekeskop vyjetej úplně?Jestli ne, tak přece není problém povolit sedlovou objimku a dat ho niz plus vytáhnout bovden nebo zkrátit…máš tam ještě dost centaku místo k objimce

        Ty jsi ještě tekeskop neměl?

        0 0
        • Deadlift  

          Teleskop je 170 mm. Chybí tam tak 5 cm teď.. Dá se to dát celé dolů- to je fakt.

          Měl jsem reverb na 100 mm xc fullu, ale ten byl tusim jen 125 mm.

          Proste to xl je velky:)

          0 0
          • TK75  

            Až k objimce a snad to vyjde…ještě poslední záchrana kdyz bude chybět kousíček tak Spesl Power sedlo je nižší skoro o centak než většina..ma jen 4 cm na vysku vcetne kolejnic po vrch sedění.Ostatni sedla co mám doma mají 5 cm

            Potom už leda o pár milimetrů fiknout sedlovou trubku :)

            Nebo jinej teleskop s nastavitelnym zdvihem

            0 0
            • adam320  

              To kolo je mu uz z fotek veliky.

              Neni co resit

              0 0
            • fk3  

              Tato sedlovka má nastavitelný zdvih.

              0 0
              • TK75  

                Tobě to Bonero v eL sedí pěkně…kolik meris?

                0 0
                • fk3  

                  Jo, je mi jak šitý na míru. Mám 187 a velikost L.

                  0 0
                  • TK75  

                    Teď sem koukal že to ma Rose krom XL jeste i XXL…asi pro nadlidi )))

                    Jinak jo…ono i to eLko má reach 485 a 46 cm sedlovou trubku, to je slušný na tvoji velikost

                    0 0
    • Deadlift  

      Díky za tip s tím sedlem. Ono bez pedálů těžko říct jak to bude vypadat. Přeměřím to podle výšky sedla gravelu aspoň orientačně.

      Možná to vyjde:)

      Jinak teleskop asi nastavitelný je: e*thirteen Vario Infinite Dropper Post, stealth black, aluminium 31,6mm/490–520mm/150–180mm Hub (180mm voreingestellt)

      0 0
      • jecnak  

        Takže se tady bavíme o kole, který je ti velký, ale nedal jsi na něj ani pedály, abys ho mohl reálně zkusit? Nebo máš oměřenou vzdálenost od pedálu v dolní úvrati k sedlu z jiného kola?

        1 0
        • Deadlift  

          Oměřeno z jiného kola. Data z bike fittingu. Chtěl jsem kolo, kde bude pohodlnější posed, tj. tomu nahrává to XL. Jezdit se na tom bude dát – jen je třeba snížit zdvih teleskopu, protože 180 mm na které je to nastavené teď je prostě moc. Mám cca 193 cm a je to tak na někoho tak 197, což mi jako XL připadá šílené s tím, že to má i XXL velikost.

          0 0
    • Deadlift  

      Takže – sice nahrubo. Nemohl jsem najít svoje pedály, tj. vzal jsem ze sklepa nějaké plasťáky co se tam válí. Na posed to nemá dramatický vliv.

      Neupravována přtedozadní poloha sedla, sklon, nic. teleskop max. vysunutý.

      Při 180 mm zdvihu je tohle můj posed.

      Při Lku bych seděl hlavou dolů snad:) Proto jsem bral XL – chtěl jsem vyšší hlavu. Reach je OK. Nelíbí se mi zasunutí teleskopu do sedlové trubky. Kdyby se upravil teleskop na 170 mm, tak bych ho vysunul výš nahoru ze sedlovky a mohlo by to být ok. Co myslíte?

      0 0
      • Lišák  

        Buď rád, že můžeš využívat celý zdvih teleskopu. Proč ho chceš snižovat?

        1 0
        • Deadlift  

          Teleskop je zasunut do sedlovky tak, že to už níž nejde. Na XC jsem vozil 125 mm reverb a zdálo se mi to ok. Tohle je jak kapesní výtah:)

          0 0
          • novas752  

            Tak to vem někam do terénu ne? Se svýma 178cm provozuju sedlovky 180 a 210 a že by to bylo „zbytečně moc“ se říct nedá. Čim níž sedlo je tim příjemnější to bude v prudkých místech.

            1 0
      • Jan D.  

        Takhle to nevypadá, že by ti to bylo velký. To nemá smysl snižovat. Když už bys to chtěl kvůli vzhledu, tak aspoň na 160. To párkrát projedeš a zjistíš, že je to fajn mít v rozbitém sjezdu pod prdelí tolik místa.

        0 0
        • Deadlift  

          Nevadí, že je ten teleskop vražené až k sedlové trubce? Měl jsem za to, že musí být trochu „výš“. teda tak jsem to dřív vozí – třeba 5 cm nad sedlovou trubkou.

          0 0
          • Jan D.  

            Tak pokud se ta hrana teleskopu neopírá o sedlovou trubku a máš to spravně utažené aby se nezasouvala, tak nevím, čemu by to kromě estetiky vadilo? Já to na Chiselu taky tak mám.

            Naopak můžeš být rád, když má sedlová trubka takový komín nad horní rámovou, že to máš zasunuté hluboko pod svár trubek a tolik ho nenamáháš.

            0 0
            • TK75  

              A uplne nejlip kdyz je to jak u Lectora..in­tegrovaný v rámu

              Nevím teda jestli bych to chtěl,asi jsem radši ze si můžu vybrat jakou chci teleskopku,ale to ze je to takhle nízko je super

              1 0
          • TK75  

            Ne…cim niz, tím lip

            Když to vyjde až k objimce tak je to to deset bodů z deseti )) 5 cm nad objimkou je plýtvání schopnostma kola

            2 0
            • Deadlift  

              Takže to tak mám nechat?:)

              Velikost je snad OK (?).

              0 0
              • TK75  

                Jasně…jestli máš takhle výšku sedla správně, tak to ze más teleskopku na největší moznej zdvih a az u objimky je fajn.Kor u pevnaka..tam je důležitý mit co nejvíc místa pro nohy/zadní stavba

                0 0
      • adam320  

        Tak takhle to uz ale vypada uplne jinak. Lepe!

        0 0
      • tomo_111  

        Pozeram ich sizing a 192 je na hrane pre L. Pre 196 (asi skor kratsie nohy, 91–92) by ste sli urcite XL?

        0 0
        • Deadlift  

          No, byla to volba- trochu menší L nebo trochu větší XL.

          Chtěl jse pohodlnější posed, vyšší hlavu. Kolo na kochačku keajinou. Ovladatelnost neřeším. Reach je ok. Stack hraniční- viz. posl. foto.kdybych kupoval znova, asi bych bral L. Bylo by to moje první Lko v životě:)

          Na 196 cm bych bral XL.

          1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.