Kolo 29" - rám Scud 17" - velikost postavy 174cm

29 nepřečtených
  • Atilius

    Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám možnost koupit kolo pro dceru 14 let, výška 174 cm – a to rám 17", kola 29". Dneska má 26" a 17" a je jí t malé. Když se kouknu na stránku Scudu, tak doporučení pro 29" a 17" rám je do 176cm, pak už 19". Je asi nějaká pravděpodobnost, že je ještě trochu vyroste, ale nejspíš už to bude v jednotkách centimetrů.

    Bylo by samozřejmě nejlepší si to vyzkoušet, ale je to pro mě dost z ruky. Tak teď nevím, jestli ten rám 17" je pro ní akorát, nebo by bylo lepší mít 19".

    Zároveň, je to spíš na ježdění po Polabí, žádné supervzdálenost nebo závodění. Je to na rekreační ježdění.

    Co si o tom myslíte? Díky, Martin

    0 0
    • roman 3D  

      17

      2 1
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      od 10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

    • Alojs01  

      19 urcite ne.

      3 1
    • scalar  

      Změř vnitřní délku nohou, to napoví.

      1 0
      • Atilius  

        Má 90cm. A myslím, ež už moc nevyroste, rostla do teď. Max. jednotky cm, když 5 cm navíc, tak to bude úplně maximum, bych si tak tipnul

        0 0
        • scalar  

          90cm se mi nezdá, to je nějak moc.

          0 0
          • Atilius  

            Tak jsem ji měřil ještě jednou, bez bot, atp. a vyšlo mi cca 86cm.

            0 0
            • scalar  

              To mívají chlapi s výškou i dost přes 180cm, to by byl asi lepší 19" rám s kratší horní rámovou trubkou.

              1 0
            • xtonda  

              86 cm mám při výšce 182 cm a 19" rám mám v pohodě.

              1 0
    • šlapatko  

      Za mě 19. Mladá ještě poroste. Nejlépe vyzkoušet.

      0 0
    • yetti  

      A co znamená, že je jí stávající 17" /26" malá? Je jí to krátké, nízké, nebo..?

      Pokud je jí to skutečně malé, tak to jiným 17" rámem moc nepořešíš i když bude mít úplně jinou geometrii.

      Pokud je holce 14, tak nejspíš ještě poroste, takže buď jí teď kup delší sedlovku s větším offsetem a počkej jak moc ještě vyroste, nebo to musíš risknout a vzít velikost větší, ale myslím, že 19"/29" rám jí teď bude dost velký.

      0 0
      • Atilius  

        Tak jsem ji vyfotil na stávajícím kole, tj 26" kola, 17" rám.

        Vzdálenost od chodidel k rozkroku má 90 cm.

        0 0
        • Fofrník  

          To kolo jí je fakt malý. Je i krátký a to hodně.

          Na svůj věk je hodně vysoká a od pohledu má fakt dlouhý nohy. Zkus sehnat nákresy geometrií všech rámů – ten co má teď, a ty SCUDy v 17 a 19. Podle mě bude lepší ta 19, protože nesjpíš ještě trochu poroste. Délka nohou se už měnit moc nemusí, ale horní část těla může vytáhnout a skončí to tím, že se bude do SCUDa 17 zase balit. Tu 19 můžeš pro začátek vybavit krátkým představcem a později (pokud vyroste) dát delší.

          Už tady na těch fotkách má kolena daleko (moc vpředu) od osy pedálů a u toho SCUDa 17 to nebude o moc lepší.

          1 0
          • Atilius  

            Tady je rám Maxbike 17", s koly 26" – má teď. A rám Scud 17" pro 29". Je tam i geometrie 19".

            0 0
            • Fofrník  

              Když se podívám na fotky dcery, respektive mrknu na ten rám kola, co na něm sedí, je nízkej i krátkej.

              Pokud nechce závodit, hrají roli v geometrii kola pro hobíka hlavně délka sedlové trubky a délka rámu od sedlové trubky směrem dopředu k hlavové trubce.

              Její současný rám má sedlovou trubku dlouho 432 mm, SCUD 17" má stejnou hodnotu, takže koupí velikosti 17" by sis nepolepšil. Velikost 19 SCUD má o 5 cm víc a máš vyřešenou výšku rámu.

              Délka rámu (současný je jí extrémně krátký – má kolena téměř u řídítek) u současného kola je 562 mm, SCUD 17 má 586 mm. SCUD 19 má dokonce 606 mm. To je nárůst (současné vs SCUD 19) o 4,5 cm, takže se na něj krásně usadí. Případné kompenzace délky pro příjemný posez a náklon těla vpřed lze dělat pomocí změny délka představce. A taky budeš mít rezervu, kdyby dcera ještě trochu povyrostla.

              Jednoznačně 19".

              3 0
        • yetti  

          Má hodně dlouhé ruce i nohy takže 19" rám v pohodě snese a asi ještě poroste

          1 0
    • oddie  

      Když jí je 17" malá, tak schválně, jak jí bude jiná 17" ? :D

      Kór když ve 14 zřejmě ještě povyroste…

      0 0
    • Georrge  

      Taky by mě zajímalo, v čem jí je to malé. Protože ač větší kola, tak výměna 17" za 17" nemusí nic vyřešit.

      0 0
    • Tomas_82  

      Ještě je taky varianta, že pokud je to pánská 17", bude to akorát a pokud dámská 17", bude to malé…

      0 0
      • Atilius  

        Je to dámská 17"

        0 0
        • Tomas_82  

          Podle fotek rozhodně 19" s dámskou geo.

          0 0
        • Baroninakolech  

          Pokud chce na tom MTB fakt jezdit, tak jedině pánskou geo. Ta dámská kola jsou vhodná tak akorát na jízdu pro rohlíky nebo na plovárnu.

          Dcera i žena jezdí na pánských rámech a vyhovuje jim to víc mnohem než dámská varianta s posezem alá paní radová.

          1 0
          • Tomas_82  

            Jenže pro holky, co mají dlouhé nohy je „dámská“ geometrie nejlepší řešení, ale tohle chce vyzkoušet, jak jí to bude sedět. Nicméně z fotek je vidět, že 17" je na ní nízký, ale pánský 19" by byl dlouhý.

            1 0
    • Alojs01  

      Koukal bych i na ramy velikosti 17,5 nebo 18.

      Ale ta 19 ji bude fakt velka.

      0 0
    • Atilius  

      Díky všem za reakce a pomoc. Kolo je nakonec 29" a rám Scud 19" a je jí dobře.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.