• JLCZ

    Zdravím všechny na BF (můj první – snad ne poslední- příspěvek),

    řeším aktuálně (dar k Vánocům = ne zdevastované) kolo pro syna s ‚parametry‘ : výška 130cm, rozkrok 60cm,aktualní kolo bylo Superior Paint 20" za cca 1300 z blízkého bazaru → ± toto:

    https://images.mtbiker.sk/…825e8186.jpg

    Dotaz: co dál? 24" nebo 26"? v tom samém bazaru vidím:

    • 24" Specializied hotrock 24" s 13" rámem
    • 26" Author a matrix s 13,5" rámem

    = mohl by se aspoň projet na obou

    kratší kliky apod jsem tu už studoval, stejně tak přední pevné vidlice atd atd.

    Někdo ochotný poradit?

    Moje aktuální varianty (při preferovaném rozpočtu do 6000 včetně prvotních úprav):

    (domácí úpravy raději ne = ‚já – levej jak šavle‘)

    S variantou přední vidlice– pevná nebo odpružená není problém – bylo to pochopeno i synem a je ochoten přejít i nějaké barevné deviace

    Díky předem za každý názor!

    (p.s. já = jezdím když nemůžu běhat = nejsem nejlepší vzor :-/ )

    0 0
    • Jáchym 1  

      Pokusím se o postřehy.

      Hodně záleží jak je chlapec šikovnej.

      Z 20" na 26" může být velkej skok,ale záleží taky na konkrétním modelu.

      Preferival bych pevnou vidlici.Úspora váhy(cca1.5kg)

      Použít objemnější pláště.

      Možnost projetí se na kole.

      0 0
    • Karbic  

      Tohle jsem před několika lety taky řešil, akorát jsem potřeboval kola dvě, protože mám dvojčata. Nakonec jsem jednomu koupil bazarovku na 24" kolech a tuším 14" rám a druhýmu Beany Zero na 26" kolech, ale s 12" rámem.

      Po této zkušenosti bych jednoznačně volil 24", protože je to pro děti mnohem lépe ovladatelné a skok z 20" na 26" je opravdu velký. Navíc u toho 12" rámu jsme se dostali poměrně brzy na limit vysunutí sedlovky, takže ve výsledku bylo delší dobu použitelné to kolo na 24" kolech s vyváženou velikostí rámu, než to s velkými koly a malým rámem.

      Po dvou letech už jsem jim ale musel pořídit větší kola a šel jsem do 26" s větším rámem, takže jim to zase pár let vydrží, pak eventuálně budou moci používat moje kola a až mě přenosnou, tak se už snad dostanou na svoji finální velikost… Výhodou je, že 26" kolo s dospěláckym rámem velikostí S/M se dá sehnat za hubičku a vyladit k obrazu svému (bude mít ve předu trojplacku, což se dětem nemusí zamlouvat, takže bude možná potřeba vyladit řešení 1×11 nebo tak něco).

      0 0
      • JLCZ  

        Taky díky za názor, zatím se tedy přikláním k 24", kde by to mohlo být:

        Decathlon kolo „new“

        nebo Author A-Matrix napr

        https://sport.bazos.cz/…ske-kolo.php

        https://sport.bazos.cz/…ix-sl-24.php

        nebo porad

        https://sport.bazos.cz/…-kolo-24.php

        viz prvni prispevek

        0 0
        • Karbic  

          Tak tady jde už o osobní preference a očekávání. Ta RST Capa je pěkný těžítko, synovi jsem ji vyměnil za pevnou, širší gumy u dětí na pružení stačí a aspoň se naučí volit stopu;-) Rozhodoval bych se podle hmotnosti, barvy a vůbec toho, co by se mu víc líbilo. Akorát chápu, že si asi dárek k Vánocům nebude vybírat sám…

          Ten author, když se dá alu vidle bude asi lehčí a pružinová může zůstat v záloze pro případ, že by chtěl synek začít trochu blbnout.

          0 0
    • Cabasekxxx  

      Já to řešil celkem nedávno a zkušenost stejná jako u Karbice. Ta 24" se určitě vyplatí. Mladej na ní jezdil taky a i tak na 26" ze začátku trochu vandroval než si zvyknul. Představa, že by šel z 20" rovnou na 26" byla hrozná. Takže já osobně bych šel do 24". Určitě to má smysl.

      0 0
      • trpaslik72  

        Osobně jsem řešil nedávno stejné dilema. Dcerka, 7 let, necelých 130 cm. V mých očích začala vyrůstat z 20ky (Superior FLY), tak jsem váhal, jestli 24 nebo 26. Nakonec jsem poskládal 26 Ultrasonica, ale malá se s tím příliš pere, je to dlouhý a za hranou je i výška rozkroku. Takže na novou sezónu dostane přeci jen ještě nějakou bazarovou 24ku.

        0 0
        • Jáchym 1  

          Takhle to prostě je.Než znechutit dítku cyklistiku nevhodnou velikostí kola tak raději ,,přechodovku,,

          Rozumné řešení.

          0 0
        • scalar  

          To si zase tatínek udělal radost a dítěti se nechtělo dorůst, šmejdi nevděční :-)

          0 0
          • oddie  

            A přitom si mohl udělat radost dvojitou a poskládat kola dvě, i tu čtyřiadvacítku :)

            0 0
          • trpaslik72  

            Od toho tatínkové jsou ne? :)) Aby dělali blbosti :)) Od zodpovědnosti máme maminky…

            2 0
    • tonik666  

      U nás 24" vydržela 3 roky, což není úplně málo, od 126cm do 142cm.

      0 0
    • yetti  

      Jednoznačně 24". Syn byl stejně vysokej, když jsem mu vloni pořizoval 24" kolo a i po odježděné sezoně mu perfektně sedí a určitě minimálně ještě rok bude. To kolo mu dovolí, aby si s tím v terénu mohl hrát.

      26" jsme také zkoušeli a byl to pro něj těžko ovladatelný nesmyl, se kterým se zbytečně pral.

      1 0
    • JLCZ  

      diky vsem za reakce,trochu jsme rozhodnuti posunuli,konecne v patek jsme zkusili specialized hotrock 24 s ramem 13 a nevypadalo to zle za jizdy.

      A zaujalo me https://www.headsportshop.cz/…de-1x8-2203/ vaha nevypada zle jestli je realna,pevna vidlice, packy misto gripshift (s gripshift na 20 kole se pral celou dobu), jen nevim jak vlastne vychazi ten rozdil 1×8 aproti starsim kolum s 3×7…nevadi kdyz si trochu v kopcich makne ale zas aby s tim nechodil pesky

      0 0
      • Lišák  

        32 / 32 není úplně supr převod do kopců. Na 24" jsem po různých přestavbách skončil na 30 / 11 – 40 a tlační do kopců už se pak nikdy nekonalo.

        0 0
      • tompca  

        Kolo váží 11kg, převody 32/11–32, kliky dlouhé 152mm najdi něco lepšího.

        0 0
    • scota  

      Kdyby někdo měl zájem o RB KID 240 (dříve 110) prosím SZ. Jinak jsme šli cestou postupného zvětšování kol: 16", 20", 24" a nyní má syn 26"

      https://www.bike-forum.cz/…-kid-110-240

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.