Horské kolo 40 - 45.000 (Max. 55.000)

458 nepřečtených
  • Sateza

    Zdravím všechny znalé, nejprve jsem založil vlákno ohledně výběru oblečení a kola a poté, co jsem zde přečetl spousty vláken a rovněž procházím celý internet, tak bych se chtěl zaměřit jen na výběr kola.

    Je mi lehce přes 40, 191 cm, 96kg, celý život sportuji (z toho 20 let hokej – závodně, od 26 let pak již jen různé sporty jako fotbálek, tenis, občas kolo, běhání). Mám již spoustu a spoustu let výhřezy 2 plotének (ne moc velké – 3,5 mm u L4 a L5). Poslední roky jsem hodně běhal po horách od 10 do 40 km, občas i nějaký závod v délce 60 – 80 km s nastoupanými třeba 6.000 metry, takže fyzička nějaká je. Bohužel však nyní jsem 3 měsíce po operaci kolene a stále se to nelepší, takže (ale i ohledem na zdraví), chci přejít z běhu na kolo.

    Jak jsme prošel zdejší fórum a různé články na netu, tak jsem zjistil, že kolo okolo 25 – 30.000 Kč nic moc neřeší. Proto jsem se rozhodl opravdu zainvestovat a hodlám koupit skutečně dobré kolo, které bude sloužit a nebudu muset pořád něco řešit, případně dokupovat.

    Takže jak jsem všude vyrozuměl, jediné řešení pro mě bude horské kolo. Dosud jsem jezdil tak 80% asfalt a zbytek lesní cesty. Hodlám tento poměr pozměnit s tím, že asfalt by byl tak 50–60% a zbytek pak lesní cesty, lehký terén.

    Co jsem se tedy prozatím dočetl, tak pro mě by bylo určitě vhodné celoodpružené kolo. Určitě tedy 29" a velikost rámu 21" a pevné osy. Zdvih přední vidlice 100, ale raději 120mm, kotouče taky raději větší s ohledem na mou váhu.

    Cenově by to mělo být kolem 40–45.000, ale jsem ochoten jít až na 55.000 Kč.

    Jako první jsem našel kolo, které se mi vcelku líbí:

    https://www.kolacihal.cz/…960-29-2018/?…

    Budu moc rád, pokud mi tady poradíte, ať můžu co nejdříve něco objednat, dokud jsou ještě třeba modely 2018. Moc díky za rady a postřehy.

    0 0
    • Chlebovnik  

      Koukám na to a Neuron bude snad po všech stránkách lepší:

      https://www.canyon.com/…-al-7-0.html

      Akorát nemá zamykání z řidítek, ale pokud nezávodíš, tak se to dá oželet.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 199 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • scalar  

      Spíš se dívej po kolech, kde neplatíš tolik za značku. Třeba u toho Sparka to pak odnese osazení, kde se šetří – těžká vidlice s 30mm nohama, X- Fusion tlumič, Altus brzdy, Formula náboje…

      0 0
    • Sateza  

      Zamykani, ktere nebude na riditkach, nechci. Mam to ted tak na Haibiku a je to otrava. Kdyz uz, tak bych to chtel mit na riditkach.

      Jinak ten Canyon nevypada vubec spatne. Myslel jsem, ze bude drazsi. Cetl jsem zde nejake starsi tema a tehdy stal snad kolem 65.000kc.

      0 0
      • vapenna  

        já na Neuronu zamykání nevyužívám skoro vůbec,kolo se při šlapání(aspoň mém) houpe minimálně,ale skoro vše jezdím v sedle

        0 0
        • losik_p  

          jj, mam AL8 verzi 2018, pri prostredni pozici tlumice se pri slapani ze sedla nehoupe skoro vubec, kdyz jdu do pedalu, tak se musim snazit :)

          0 0
      • danielh  

        Zamykani vidle je uplne k ho.. mam to na riditkach a nepouzivam to skoro vubec, na co? Pri jizde do kopce me otevrena vidle nicim nelimituje a z kopce ji chci mit odemklou, spis bych bral zamykani tlumice, to se hodi dost casteji pri jizde do kopce po rovnejsim povrchu aby se neztracela sila do pedalu.

        0 0
        • Sateza  

          Tak v tomhle nemohu souhlasit…do kopce jsem zvykly busit ve stoje…a opravdu to neni treba jen 500 metru, ale klidne i dva tri kilometry…samoz­rejme, at me nikdo nechyta za slovo, nejedna se o kopec jako do sjezdovky, ale mirne stoupani jako treba na Praded jsrm schopen z poloviny busit ve stoje a na tohle MUSIM mit vidli zamklou!!!

          0 0
    • Sateza  

      4 Scalar:

      Nejsem jeste tak zbehly v terminologii, ale co je mysleno temi 30mm? To je prumer kazde nohy vidlice?

      0 0
      • Chlebovnik  

        Jenom pro přehlednost:

        Oranžové tlačítko REAGOVAT vpravo vždy pod konkrétním příspěvkem.

        Hezký den.

        0 0
      • scalar  

        30mm je průměr vnitřních nohou, to je dnes standard spíš u trekingových vidlic, u horských kol v této kategorii je to o 32mm, začíná se prosazovat 34mm. Má to samozřejmě vliv na tuhost a životnost.

        0 0
        • Petr8  

          Nemas prosim te zkusenost s RS Judy Gold RL ? Take 30mm nohy ,je na nekterych MTB HT kolech po kterych pokukuji,dik

          0 0
    • Smazaný účet  

      A jseš si jistý, že na asfalt a lesní cesty potřebuješ fulla?

      0 0
      • Rowdy  

        Taky mi přijde, že XC hardtail by na plánované použití byl víc než dost terénní volba. Vlastně i trekový kolo by tohle dalo bez omezení. Jezdit po cestách není problém skoro na čemkoli. Mám podobnou skladbu cestování (když jedu MTB), řekněme 60% různé polní a lesní cesty a kus holt musí být i asfalt a XC HT funguje k plné spokojenosti. S fullem by se mi rozhodně nechtělo tahat, když jezdím po cestách.

        Jo a těch 96 kg není pro brzdy problém. I kdyby to byly jen běžné 180mm kotouče.

        0 0
      • Sateza  

        Jde o ty me 2 vyhrezy plotynek. Co jsem se dibal do minulosti zde v ruznych vlaknech, tak vzdy radili full lidem s problemy se zady. A dokonce mi fulla doporucuje i ortoped.

        0 0
        • Pikaču  

          (Jak rikam. Jses mi hodne podobnej. Jenom jsem mladší. Hral jsem basket. A pak 2 roky jenom zraneni, doktori, ortopedi, fyzioterapeuti..... koleno mam taky v hajzlu proro jsem sel na kolo. Co ti rika ortoped ma castecne pravdu. Mně kazdy rikal za ty 2 roky jsem skoro mrzak. Artrozy v kolenech, kyčli, svalstvo chabe, páteř kriva, …A to jsem cely zivot sportoval.Nicmene uz to mam za sebou. )

          *Celopéro pro tebe neni vhodne protože jsi vysoký a mas problem se spodnima zadama. Vsechny celopera maji kratky stack. To znamena ze pokud mas cca 81 cm sedlo od stredu ( rozkrok si zmeris minus 10 cm) tak budou riditka cca 20 cm niz pod sedlem. Z duvodu toho stacku. Porovnej geometrie par kol a uvidis sam. RB ma tohle bezkonkurenční. Potom Canyon nebo třeba Duratec. Do Jezdekovic to nemas tak daleko. Jsi proste vysoký, mas smulu na geometrií a navic mas problém se zadama.

          To tlumeni se da resit sedlovkou a tlakem,jak jsem psal. Celopero to nebude ale alespon si nezlomis zada pri sezení jak budou riditka nizko.

          A pokud ti tu nekdo bude radit kdo ma 1.60 m tak to radsi vymaž. :)

          0 0
          • Sateza  

            Jasan, chapu. Jinak jsme byli s pritelkyni asi pred mesicem v Praze u MUDr. Smíška na SM System a uz mesic cvicime a opravdu pocituji zlepseni v bedrech.

            Urcite se mrknu na ty eshopy, co jste mi uvedli a sjedu tam, to uz neni tak daleko.

            0 0
            • Dag  

              SM systém doporučuji. Cvičím 6 měsíců a záda se rapidně zlepšila.

              0 0
              • Sateza  

                Ja to cvicim zatim jeden mesic a parada. Uz 18 let laboruju se zadama, prodelal jsem uz neskutecne vysetreni, nekolik injekci ozonu do patere, ruzne fyzio, akupunktura a nic. Az SM system zabral :-). Dokonce mi povolil golfovy loket.

                0 0
                • Pikaču  

                  Smisek je parádní. To a dornovka. Pak strecovani. A taky ma na to vliv i hlava.

                  0 0
    • Pikaču  

      Ahoj. Ty jses pripad skoro jako ja ( 195, 95, zada v hajzlu).

      Asi jako prvni ti napisu stejne reseni jako pro me a proc.

      • zajdi si do RB Praha a vyzkousej CRR 290 ve vel. 2XL. To nejpodstatnější pro tebe je nemít hodně nízko řídítka. Což u všech celopér při tve výšce je, a u 98% HT cek taky.

      Je pravda ze je fajn na zada mit celopero a tlumit narazy ale clovek si zada instinktivně chrání a zveda zadek u větších narazu. Ostatní řeší dobře nafouknute balony (řekněme 29×2.2 na tak.2.0 az 2.2 baru).

      A pokud potrebujes skutečně tlumit zada, canyon prodava delenou karbonovou sedlovku ktera tlumi hooodne. Mam na silnicce a naprosta pohoda.

      Jinak proč RB CRR 290 v 2XL. Stack 67 cm. Vidlice 120 mm. Riditka nemas ani náhodou nízko a na L4, L5 obratel to idealni ( z vlastni zkusenosti). Porovnej stack na celoperech, bude to 61 cm cca. To te zabije v zádech.

      A jako posledni kdyz uz mluvime o L4, L5. Kazdy den strečovat-protahovat zadni stranu.

      P.S. pokud existuje celopero ktere nebude mit šílený drop ve tve velikosti tak klidne.

      0 0
      • Nutribird  

        Pokud jsem dobře četl, zadavatel je z Frýdku Místku a to bude mít u RB blíž do Stěbořic u Opavy.

        0 0
        • Pikaču  

          Jj. Tak RB Jezdekovice. A prověřit jestli tam maji velikosti. L a 2XL by melo byt k dispozici.

          Jinak pri stavbě se dá říct nezkracovat krk vidlice a pak sám upravovat podle potreby.

          0 0
        • Sateza  

          Myslel jsi asi RB Bike Jezdkovice?

          0 0
      • Sateza  

        Jenom poprosim o trosku jinou mluvu, nez se zorientuji v te terminologii :-). Co je to STACK? :-)

        A bohuzel do Prahy to mam neco pres 400km, jsem z Frydecko Mistecka.

        0 0
        • Chlebovnik  

          STACK = jak vysoko je vršek hlavové trubky vůči středovému složení. Čím vyšší, tím vzpřímenější posed.

          REACH = to samé, ale měřeno na délku. Čím delší, tím nataženější posed.

          0 0
          • wilda81  

            Kolo s větším Reachem může mít klidně kratší posed! Reach určuje maximálně délku ve stoje.

            Kazdopadne nemotejte mu hlavu geometrii když neví ještě ani jaké kolo. Btw. Stack 3cm nazenes v klidu i pomocí podložek a vyššími řídítky.

            Nejlepe udělá, když si půjčí nějaká kola na test a zjistí co by mu mohlo vyhovovat. Já osobně bych na polovinu trasy volil CX, ale vzhledem k problémům se zady asi bude opravdu lepší nějaký full.

            0 0
            • Pikaču  

              Videl jsi nekdy kolo vysokého jezdce jaky ma drop? A 3 cm podlozek neresi nic.

              Ale souhlasim ze je full lepsi pokud mu padne geometrie a vyzkousi si všechny varianty.

              0 0
              • wilda81  

                Viděl. Dokonce nevozím o moc menší rámy než ty.

                Jaký je teda rozdíl pro polohu řidítek když máš stack na jednom kole o 3cm vyšší. A na druhém dáš o 1cm podložky navíc a o 20mm vyšší řidítka? Estetickou stránku věci neřeším…

                0 0
      • jandoo  

        Já bych doporučil fulla. Když už jsme u RB, tak Bandit 290 v 2XL má stack 66 cm. IQ290 v 3XL měl dokonce 66,7, už se ale nevyrábí. Záleží ale, jaké máš celkově proporce, délka nohou a tak. Z mého pohledu tak vysoký nejsi, takže bys mohl sehnat i v „konfekci“. Držím palce ;-)

        0 0
    • plysovykozisek  

      https://jizdni-kola.heureka.cz/…ace-29-2019/

      Ještě se zatím neprodává, ale brzy začne.

      0 0
      • Auditor  

        Norco Fluid FS 1?

        EDIT – aha, cenovy limit.

        0 0
        • Sateza  

          Jak jsem psal…jsem ochoten jit az na 55, ale zase 56 uz neni takovy rozdil ze? :-) :-) :-)

          0 0
          • capis  

            Ikdyž uznávám, že to není až tak velký rozdíl, podívej se na cenu. To není 56, ale 57.(bez desetikoruny) Baťovský fígl funguje.

            0 0
      • Sateza  

        Diky, povedu ho v patrnosti a hodim do zalozek pro budouci vyber :-)

        0 0
    • Sateza  

      Jak jsem uz psal vyse, neco malo jsem na kole pres sezonu najezdil. Dokonce, kdyz jsem si pred 6, 7 lety poridil Haibika, tak jsem tu sezonu najezdil 3000km. Posledni roky je to ale do 1000 km.

      Ale co bych se chtel jeste zeptat…kdyz jste vyse psali o stacku, a i kdyz jsrm tedy na kole uz sedel :-), chci se zeptat, jaky by mel mit clovek pocit, aby se mu na kole dobre sedelo? Resp. jaka by mela byt pozice? Chaou, ze to neni uplne idealni dotaz, ze to je o vlastnim pocitu kazdeho jezdce, ale i pres to budu rad za nazor.

      Taky jeste musim rict, ze jsem jezdil nejprve na kole s klasickymi pedaly, pak jsem si koupil boty (tenisky ne tretry) Shimano s SPDcky a vymenil pedaly za pedaly s SPD na jedne strane a na druhe se dalo klasicky jezdit v teniskach. Nicmene mi pak timto pevnym svazanim noh ke kolu zacaly nohy trnout, brnely mi prsty u nohou (uz treba po 10km) a proto jsem pak jezdil zase s klasickymi pedaly v teniskach. Takze jaky mate nazor na tohle? Muze byt problem ve spatnem nastaveni SPD nebo jeste jinde?

      Tedy by me zajimal posez a ty pedaly a brneni v prstech pri SPD.

      0 0
      • Rowdy  

        Stran sezení na kole a vůbec nastavení sedla, řidítek a tak se podívej na YouTube. Dej si tam vyhledat heslo „Bike fit adviser“. Je to sice anglicky, ale podle mě velmi rozumně a srozumitelně. Má tam již mraky videí na jednotlivá témata. Možná se vším nebude každý souhlasit, ale on se tím profesionálně živí, takže asi nebude úplně mimo. V těch jeho videích si najdi Test Your Cycling Balance. Tam pojednává o tom, jak by měl vyjít výsledný bike fit z pohledu držení řidítek.

        0 0
        • Sateza  

          V te anglictine to asi nebude mit pro me takovy vyznam :-(

          0 0
      • Pikaču  
        • Ten posed je individualni. Kdyz jsem zacinal jezdit pred 3 rokama na prvnim ( pro me nevhodnem kole) tak byla riditka moc nizko a bolela me bederni pater a za krkem.

          Pak sla riditka nahoru. Pak RB kolo a ted si riditka zase davam niz jak vic jezdím. Nekdy zase sednu na kolo a chce to zvedbout. Proto nekupovat kolo kde je krk vidlice uriznuty az na maximum, aby si clovek jako my, zvolil sam.

        • Ty tretry ti asi nesedli. Moc utazene, nebo uzke tretry. S spd je to lepsi nez s teniskama. Nebo pripadne neco co ma pevnou podrazku.
        0 0
      • scota  

        Pravděpodobně špatné nastavení SPD

        0 0
    • Sateza  

      Nasel jsem (mozna ten kanal znate) vcelku fajn video:

      https://youtu.be/RtVVs5Hs2ZM

      0 0
    • Rychlej turista  

      S tím fullem opatrně, to se nedá vyčíst. Pokud nebudeš jezdit nějaké kodrcavé ukruťárny, kde opravdu má opodstatnění, tak na běžné lesní cesty, sem tam díra/kořen, stačí HT a někomu dokonce i pevná vidle, protože na takový terén je to především o hlavě, jestli pružení nebo ne.

      0 0
      • theedge  

        Na lesni cesty nozna ne ale na spouste turistickych znacek jsem moc rad ze toho fulla mam a bez nej bych tam asi ani nejezdil a jezdil zase jen tam jak ty rikas – po lesnich cestach.

        I kdyz i ty lesni cesty jsou v posledni dobe zatrest, protoze jsou rozryty od tezby.

        0 0
    • maros.77  

      Další alternativou by byl Radon, ale na toho by sis musel chvilku počkat.

      https://www.bike-discount.de/…l-8.0-799303

      0 0
      • Sateza  

        Taky nevypada vubec zle, na to, ze to bude model 2019. Moc tam ale v anglictine nevyctu, jen, ze tam snad bude nejake osazezeni XT. Ani, kdy bude k prodeji.

        0 0
    • Sateza  

      Jen pripominam, ze toho fulla zvazuji hlavne s ohledem na 2 vyhrezle plotynky (L4 a L5 – cca 4 mm). Jinak bych o fullu asi ani neuvazoval. Ale hodne lidi, i sam ortoped, prave s ohledem na vyhrezy, radi fulla.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Protože požaduješ nesmysly jako je zamykání vidlice (takže i tlumiče) z řidítek, tak si fulla buď nepořizuj, nebo vyber takovýho co tohle má (hodně omezený výběr a pochybuju, že se vejdeš do rozpočtu). Radon z odkazu to rozhodně není.

        0 0
        • maros.77  

          Přesně jak říkáš, zamykání z rodel je u trailoveho kola zbytečné

          (a už vůbec, pokud chce fula kvůli zádům), nevím, že bych kdy na svém kole zamykal tlumič s vidlicí, jezdím pořád na středním nastavení a úplně otevírám je při delším sjezdu.

          0 0
        • Sateza  

          No jak jsem se dival na videa na youtube, tak to zamceni tlumice na riditkach asi nebude az tak nutne. Jen bych se zeptal…musi se zastavit a slezt z kola, kdyz chci zapnout/vypnout tlumic?

          0 0
      • Rychlej turista  

        Jde o to, jestli to ten ortoped neřekl jen tak, aniž by s tím (ježděním na kole) měl zkušenosti. Prostě, že když to pruží, tak to je pro záda dobré.

        Já měl zlomenou L1 a největší peklo první dva roky pro mě bylo bez hnutí sedět. Ať už na židli nebo na kole. Asi po pěti letech od úrazu jsem přesedlal ze silničky na bajka (HT s pevnou vidlí). To mě donutilo se na kole furt hýbat, hodně jezdit ze sedla a tím jsem si posílil celý vršek těla, včetně svalů, co drží pohromadě páteř. Teď mám prakticky klid. Píšeš, že rád jezdíš ze sedla v kopcích a to i dlouhých. To na problémy s páteří nevypadá. resp. to ukazuje na to, že jízda na HT by ti problém dělat neměla, protože ze sedla páteř dostává docela zápřah.

        0 0
    • Sateza  

      Vyhrezy mam diagnostikovany magnetickou rezonanci, takze opravdu problemy jsou. Ty vyhrezy mam uz opravdu roky a roky. Musim ale taky dodat, ze od te doby, co cvicim SM system, tak problemy se vyrazne zlepsily, nebo spis ustupuji bolesti.

      Me jde jen o to, at nekoupim jen odpruzenou vidli a za rok zjistim, ze by bylo super mit fulla. Preci se da jezdit se zamcenym tlumicem a odemykat jen ve spatnem terenu ne?

      0 0
      • Auditor  

        Pak si kup HT a neres fulla.

        S dnesnimi systeny pruzeni podle me pri normalnim jezdeni nepoznas, zda-li ti pruzeni ubira ci neubira vykon…

        0 0
        • Sateza  

          Tak ja HT nezavrhuji, jen zde hledam rady. Klidne si muzu poridit i „jen“ HT.

          0 0
          • Pikaču  

            A neni full jako full. Ja bych spis sel ( pokud do celopera) do neceho jako je canyon lux.

            Edit.

            A znovu rikam. Zajed si do RB vyzkouset kola a nekam jinam jeste celopero. Ve tve velikosti vse.

            A budes mit jasno.

            No a jelikoz jsi se asi nepodival, tak tuhle sedlovku kdyz das na HT tak obratle budou jako v bavlnce.

            https://www.canyon.com/cs/accessories/?…

            0 0
      • Smazaný účet  

        Než tady teoretizivat, někde se na fullu projeď. Uděláš líp než tady psát milion příspěvků.

        0 0
      • Metrick  

        RB dělá jako asi jeden z mála kola s reletivně vysokým stackem, Z F-M za Opavu (Jezdkovice) to nemáš daleko, tak osobní návštěva je asi nejlepší řešení. Jen jestli mají bandita 290 resp. CRR 290 v xl skladem k vyzkoušení?. Myslím, že moc fullů s vyšším stackem než bandit 290 moc na trhu není.

        0 0
        • Sateza  

          Jojo, uz jsem se dival, kde to je. Zrovna predevcirem jsme pres opavu jeli. Ale urcite si tam zavolam a objednam se.

          0 0
          • Nutribird  

            No svezení pár metrů na cestě stejně nic nedá nikomu. Full posunuje jízdu a její možnosti, řekl bych někam jinam. Dle zvoleného tipu kola, může být pomalejší, ale v lese bude zase zabiják. Pak může majitel velice rychle zapomenout na cyklostezky a začít vyhledávat traily. Pokud jde o kvalitní full s dobrým systémem, zamykání nemusí být vůbec třeba. Hodně lidí má strach z fulla právě z důvodu houpání. Pokud bude vše dobře nastavené neměl by být problém. Je pravda, že v RB by mohli mít všechny modely, měli by je umět dobře nastavit a nemuseli by mít zájem protlačit určité kolo. Takže by mohla být i nestrannost na straně prodejce. Jinak nabídka Nemčík pěkná, ale nebude to moc závodní geo ? Jak na tom tedy budou ty obratle ?

            0 0
    • zacatecnikamater  

      Tohle teď propaguje Němčík na facebooku.

      https://www.cyklonemcik.cz/…ition-9-7--1

      0 0
      • Smazaný účet  

        Splácanina na total low-end rámu s RÚ, případné změny nemusí být úplně jednoduché s p. N domluvit.

        0 0
      • Chlebovnik  

        No to je fakt strašný. Když se tam místo Tubolita dají normální duše a místo lehkých plášťů taky něco „normálního“, rázem to bude mít o 500 – 600g víc. To už bych vzal radši třeba RB nebo Specialized Chisela na jednoplacce. Vážit to nebude o moc víc, a navíc to bude aspoň vypadat trochu k světu.

        0 0
    • trefcz  

      To uzamykání z řídítek vůbec neřeš. Nezamykám ani ručně, mám stále naplno otevřeno, no co maximálně se víc nadřu. Je fakt že se co nejméně snažím jet ve stoje a jedu z 99% vsedě. Na fulla jsem si zvykl rychle a když sednu na HT, tak mám pocit, jako bych jel na drncajícím šutru. Kvůli tomu že mě bolí celkem často záda i jen při krátkých procházkách (stačí mi hodina), tak jsem právě bral raději full. Na kole bez problémů klidně 4h, sice mě pak bolí nohy, ale záda v pohodě. Přeji dobrou volbu a ať si spokojený.

      0 0
    • theedge  

      Dupat kopce ve stoje je na MTB nesmyslnej zlovyk … to je možná použitelný na silničce. Napřed si ujasni co vlastně chceš – máš v tom dost chaos protichůdnými požadavky.

      0 0
      • wilda81  

        Zajímavé, že ten „nesmyslný zlozvyk“ vidíš i v profi závodech :)

        0 0
        • theedge  

          on na tom chce závodit ?

          0 0
          • Rychlej turista  

            Nemusí závodit. Jízda se sedla byla kdysi zcela běžná věc, nad níž nikoho nenapadlo se podivovat a už vůbec ne pohoršovat se. Prostě tam pere velku a jede. Nač zbytečně řadit a kvedlat, když stačí zvednout prdel :-)

            0 0
            • kubad  

              Asi tak souhlas

              0 0
            • michomin  

              To funguje jenom na pevném podkladu, na asfaltu. Tedy silničářská záležitost. Takže se bavíme o silničáři na MTB. Pěkná blbost.

              0 0
              • Fazzy  

                Zadna blbost. Neexistuje duvod proc by nemohl s mtb na silnici a proc by tam nemohl jet kopce podle vlastniho uvazeni.. a kdyz ma v planu jezdit asfalt/teren – 60/40, tak nevim co jinyho nez mtb by mel chtit, kdyz potrebuje posetrit zada

                0 0
    • novas752  

      Důrazně doporučuju nejprve si nějaké ty kola vyzkoušet ať zjistíš na vlastní kůži o čem vlastně jsou.

      Za ty peníze se dá koupit velmi dobře osazenej hliníkovej hardtail (včetně pohodlných hardtailů jako např. Trek Procaliber s odtlumenou sedlovkou), dobře osazenej karbonovej hardtail nebo jakš takš osazenej hliníkovej full.

      Zadní stavby resp. tlumiče většiny fullů nejdou zavřít úplně na beton (jenom výrazně přituhnou), což by ti nejspíš mohlo na asfaltovym stoupání ve stoje vadit.

      0 0
      • theedge  

        Jo jednosznačně souhlas – je třeba vyzkoušet. Pokud chce vyhrávat spurterský etapy s dupáním ve stoje, tak si na to musí vybrat kolo. Pokud chce pohodlný kolo kvůli zádům tak fulla. Je ale potřeba počítat s tím že každej full se bude chovat trošku jinak dle chování zadní stavby.

        Nový moderní tlumiče jdou zamčít dost dobře – co jsem měl Fox DPS, tak ten mi přišel prakticky úplně tvrdej. RS SuperDeluxe RC3 (co mám teď na enduru) po zamčení jde ochotně do SAGu, ale pak taky úplně zatuhne, což se mi zdá ještě lepší chování než u toho Foxe kterej byl tuhej hned ze startu – tudíž po zamčení trochu měnil geometrii.

        0 0
      • Rychlej turista  

        Obávám se, že je to marné a že za ranec peněz koupí něco, co vlastně vůbec nechce a bez masáže (B-F a doktora, který jízdě na kole třeba vůbec nerozumí) by nikdy nepořídil. Jenomže to zistí, až už bude pozdě.

        0 0
    • Sateza  

      Ale no tak, lidi…prave proto, abych se dovedel co nejvice teorie, tak jsem zde napsal.

      Teprve potom pujdu do kamenneho obchodu a budu hledat i po prakticke strance.

      Stran slapani do kopce ve stoje…kdysi jsem slapal hodne v sede, ale pak jsem presel na slapani ve stoje. Samozrejme dlouhe tahle kopce, ne prilis strme. Proste se mi takhle slape lepe. Na tohle snad neexistuje presny postup…ze tady se ma slapat v sede, jinde ve stoje. A soucasne uz jsem zde nekolikrat zopakoval, ze na fullu primo netrvam. Jen, ze mi to bylo doporuceno a soucasne pri prochazeni zdejsiho fora je zde spoustu a spoustu vlaken, ve kterych si lide s obtizemi se zady fully chvali. Zatim to mam 50:50. Nejsem vubec rozhodnuty a nepriklanim se ani k jednomu. Chtel bych si pujcit v RB kolo na vikend a otestovat trosku vice.

      0 0
      • novas752  

        Právě v tom ti pomůže testování. Zdejší hromada teorie je jedna věc, osobní zkušenost druhá věc. Blíží se jaro, bude spousta testovacích akcí ve větších cyklo obchodech i mimo (jako třeba obrosvké Velo test festy apod.).

        Vyzkoušej si pár hardtailů, xc i pohodlnější trailové, nějaký xc a lehčí trailový cca 120mm full, pro srandu můžeš přidat i gravelbike a nějaký full s vyššim zdvihem. Pak si vybereš přesně to co chceš a co ti bude vyhovovat.

        0 0
    • Sateza  

      Jasan. Dekuji.

      0 0
      • Nutribird  

        Pokud jsem zde dobře pochopil za nějaký čas přočítána témata, mělo by to být nějak takto. HT by mělo mít položenější posed. Spíše závodní a stejně tak XC fully. Pak hodně záleží na nastaveném posedu. Trail full by měl mít posed více vzpřímený. Jestli by se zde neměl řešit spíš posed a jeho vliv na záda než druh kola. S dobrou technikou a zkušenostmi dokážeš rozhodně víc na kterém koliv střepu, než kdejaký lojza co umí jenom na kole šlapat a může mít kolo i přes 100000,– . Tedy v terénu. Zase na asfaltu, potřebuješ rychlost a výkon ? Opravdu ? Pokud budeš mít záda Ok, bude ti vadit, že se víc nadreš ? Asi takto, nechceš jezdit a vyhrávat závody, chceš jezdit, protože tě to baví a máš zdravotní omezení. Tomuhle podřizuj výběr, všechno ostatní je k ničemu. Bohužel se tady vždy začnou dohadovat tábory a prosazovat svoje priority. HT, full, XC, trail. Neřeš co bys chtěl, ale co potřebuješ a musíš mít. Pár rozumných názorů tady bylo. Jsou zde fakt lidi v obraze a pokud začnou reagovat na požadavek šetřit záda, může to vypadat jinak.

        0 0
        • Sateza  

          Díky za názor. Chápu, že zde je většina ryze cyklistů (ať už silničářů, nebo endurářů – to je vcelku jedno). Já nyní přecházím z ultra trailových běhů na kolo a kolo byl můj doposud jen okrajový sport. Nyní ale už nemohu jinak. Je leden, víc jak 3 měsíce od operace kolene a zatím se to vůbec nelepší, takže nechci na jaře úplně zahálet a hlavně začít hledat kolo až na jaře. Chtěl bych už být připraven. Proto hledám již nyní. Možná se koleno ještě zlepší, ale i kdyby na krásně ANO, tak už do budoucna cítím, že tyhle dlouhé běhací traily budu muset opustit. Hold si svou daň vybírá vrcholový sport od mých 5 do 28 let.

          Určitě nepotřebuji závodit, a i kdybych se někdy na nějaký závod přihlásil, tak spíš jen proto, abych si ho užil. Mé ego už nepotřebuje vítězit. Jak píšeš, chci jezdit, protože mě to baví, protože chci zůstat aktivní, protože se chci zpotit, hýbat se.

          0 0
    • jardalee  

      cely sem to tady precetl no a je to asi uplna blbost ale :) za 55tisic by se dal sehnat celokarbonovej gravel mozna i neco lepsiho :) ,no sice nechtels silnicni kolo .ale tak nejak pocitam ze stejne nakej ultra teren jezdit nebudes ,no a s tema zadama bych tam dal naprosto nelogickou vec a to triatlonovo/ca­sovkarskou hrazdu ,potom budes mit hodne vahy na rukach a zadek a zada hodne odlehcis a otresy tlumi karbon a plaste ,ale teda nevim jestli nevadi ze budes ohnutej a teda mozna te zacne bolet za krkem :) samozrejme jeste sirsi plaste na MTB toho utlumi jeste vic ale ohledne celoodpruzeny kola bych necekal uplny zazraky od toho tlumice to je spis do lesa na koreny kameny a proste velky rany ,ktery ale stejne ucitis

      0 0
    • Sateza  

      Jeste se zeptam i na plaste na kolo. Momentalne mam na Haibiku tyhle:

      Schwalbe Big Apple RaceGuard 29×2,35" MTB plášť drát

      Co doporucujete vy?

      0 0
      • theedge  

        Je nesmysl řešit pláště když ještě ani nevíš na jaký kolo … jiný pláště to bude chtít na chrtí XC hardtail, jiný na trailového fulla.

        0 0
        • Sateza  

          Tak ma ty plaste jsem se ptal spise ze zvedavosti a spise jen s ohledem na ty big apply, jak je treba nekdo hodnoti.

          0 0
          • novas752  

            Jsou dost rychle, s rozumnym tlakem i pohodlne, ale mimo zpevnene cesty (silnice, sotoliny, lepsi lesni a polni cesty) je to s nima na houby – nemaji v podstate zadny vzorek.

            0 0
            • Sateza  

              Tak ja jsem s nimi jezdil i po lese a i tam to bylo OK, ale nesmelo byt mokro, blato. To pak mely trakci nic moc. Ale jinak byly dobre.

              0 0
              • Nutribird  

                Hele v tom RB budou mít kola všeho zaměření. Tam bych jel prvně a udělal si nějakou představu. Jako základ bych bral pozici těla na určitém druhu kola s ohledem na tvou páteř. Podle kola pak velice rychle zjistíš kam směřovat zbytek. Takový trail full, tě určitě dostane úplně jinam než si zvyklí a pak budeš řešit pláště aby jeli, drželi a vydrželi.

                0 0
    • Nikovlas  

      Vím, že to tu není bazar a v úvodním příspěvku se píše o fullu, nicméně kdyby došlo k nějakému kotrmelci v preferencích, mám na prodej hardtail Specialized Epic HT Expert. Kdyžtak do soukromé zprávy. Konec spamu.

      0 0
    • Sateza  

      Tak po nejake dobe se ozvyvam. Co by jste rekli na tahle kola:

      https://www.cannondalebikes.cz/…_si-carbon-5

      za nejakych 47.000 Kc nebo tohle:

      https://www.cannondalebikes.cz/…scalpel_si-6

      za cca 58.000 Kc, nebo tohle:

      https://www.giant-bicycles.com/…em-29-3-2019

      za cca 50.000 Kc, neno jeste tohle:

      http://m.jumpsport.cz/…00-1x11-disc

      za cca 47.000 Kc s tim, ze by se tam vymenil 1 prevodnik za 2.

      0 0
    • Šaffy  

      Dobrý den,

      Potřebuji poradit, libí se mi tento bike, ale nevím zda je k ceně slušně osazen. Nebo spíš něco jiného? Max 40000,– HT, žádné náročné ježdění, víkendové výlety, ročně 2200–2800 km nájezd.

      https://www.giant-bicycles.com/…-2--ge--2019

      Děkuji moc za rady.

      0 0
      • novas752  

        Tohle bych nechtěl. NX Eagle nic moc funkce, malý rozsah a těžký. Level T brzdy dost slabé. Pokud vážíš víc, mohla by vadit i vidlice s jen 30mm nohama (také celkem těžítko).

        0 0
        • Šaffy  

          Aha, a něco jiného teda za stejných finančních podmínek? Mohl bys prosím doporučit?

          0 0
        • Šaffy  

          No a teď canyon a nebo toho stevans? Co myslíte?

          0 0
      • Šaffy  

        Našel jsem ještě toto

        https://www.cyklosvec.cz/…ean54712.php

        0 0
        • Šaffy  

          Jo to se mi libí, ale jsem z Písku a nevim kam bych to dával na servis. Tady u nás když nemáš od nich, tak buď mega drahý a nebo to vůbec neberou na servis.

          0 0
          • Nutribird  

            Nejlepší je naučit se.

            0 0
          • novas752  

            Jedinej autorizovanej servis na vidlice Fox máš přímo u baráku a zbytek neni žádná raketová věda.

            0 0
            • Šaffy  

              Jojo to máš pravdu. A ten zbytek by u té vidlice taky mohli udělat co?

              0 0
              • Šaffy  

                Ale toho canyona nikde asi nevyzkoušim. Mám 178 některá kola M a některá zas L :-/

                0 0
                • novas752  

                  Najdi si geometrii rámů svých kol a prorvnej si ji s timhle…

                  0 0
                • MatS  

                  Změř se podle tohoto návodu – https://www.canyon.com/…article.html?…

                  A pak hodnoty zadej sem – https://www.canyon.com/cs/tools/pps/?…

                  Pokud si měřil správně, tak ti vyhodí velikost, jaká +/- odpovídá tvým rozměrům. Samozřejmě u atypických postav to nemusí vycházet optimálně a je nutné se s někým poradit. Stejně tak si o radu můžeš napsat na CZ technickou podporu Canyonu.

                  0 0
                • jardalee  

                  no da se rict ze nejdulezitejsi je virtualni delka TT a vyska hlavove trubky ,to rozhoduje o posedu ,pokud chces jezdit spis zavodneji tak hledej ram co ma hodne dlouhy TT a nizkou hlavovou trubku ,pokud chces neco turistickyho tak kratsi ramy a vyssi hlavovou trubku ,ono se to da dohnat predstavcem a podlozkama ale nevypada to obcas dobre a je to jenom do urcite miry ,priklad zaskar je celkem zavodni a tyax spis pohodlny kolo

                  0 0
                  • jardalee  

                    dodam ze je to videt i na hodnote stack ,pokud ji vyrobce uvadi ,zjednodusene cim vetsi, tim budes mit riditka vys bez pouziti podlozek je to hodnota od stredu po vrchol ramu

                    0 0
                    • jardalee  

                      aha ty kupujes celoodpruzeny tak to klidne muzes zapomenout co sem psal :) sem myslel ze kupujes HT raketu :D

                      0 0
    • Sateza  

      Lidi, jaky mate nazor na ramy SENZA a FLET?

      0 0
    • Sateza  

      Dneska jsem se byl podivat v olomouci v moolbiku a meli tam tyhle kola. Hlavne ta SENZA vypada velmi solidne. Proto se ptam na nazor na tyhle znacky rámů.

      0 0
      • MatS  

        Ten Felt je za nesmyslne penize, zastarale osazeni. Ta Senza se zda good, jen by to chtelo videt cele kolo, ne jen cedulku.

        0 0
      • Marek 2  

        Senza je na 27,5" kolech,bál bych se že za pár let na něj neseženu dobré pláště.Vybíral bych jen 29.Tedˇ jsem objednával pevného Canyona na karbonu.Canyon má dobrý výkon-cena.Dva známí v okolí Canyony jezdí (pevné na hliníku cena kolem 40) a nemůžou si je vynachválit.

        0 0
    • Sateza  

      Případně pak ještě třeba tehle author:

      https://www.moolbike.cz/…xc-29--kolo/

      0 0
      • Marek 2  

        To je jednoduché,první se rozhodnout jestli chci PEVNE nebo FULA ,a pak vybírat dále,jinak takové střílení odkazy na různé kole je pak marné.

        0 0
        • Sateza  

          Porad resim dilema. Nedokazu se zatim rozhodnout. Mam jeste sve starsi kolo Haibike Attack SL. Takze tohle starsi bych si mohl nechat na trasy vice asfaltove a k nemu poridit fulla. Na druhou stranu poridit karbon HT, tak si myslim, ze bych s nim udelal taky paradu v terenu.

          0 0
          • Nutribird  

            A už ses na tom svezl ? Full ti odpustí v terénu techniku a v terénu by tě měl zrychlit. HT raketa bude rychlá, ale v terénu bez techniky to bude horší. Musíš si to projet a více tipů kol. Taky jsem měl strach, že nové kolo nepojede a nakonec ho stále více posouvám do pomala a více do terénu. Musíš se projet.

            0 0
          • theedge  

            Pokud si můžes nechat staré HT tak bych šel jednoznačně do Fulla jako třeba Canyon Neuron

            0 0
            • Sateza  

              Ano, urcite si muzu nechat starsi kolo. Jenze ten canyon nevyzkousim :-(.

              Jaky je u canyonu tlumic? Je mozne ho uplne uzamknout? Aby se s kolem dalo jet i po asfaltu?

              0 0
              • vapenna  

                Určitě

                0 0
              • novas752  

                S kolem se da bezproblemu jet po asfaltu i se zcela otevrenym tlumicem. Zamykaci tlumic ani nemam a klidne s tim jezdim 80km vyjizdku lehcim terenem a silnicema nebo vyjizdku s prevysenim skoro 2000m ha odpoledne. Kdyz je dobre navrzena kinematika zadni stavby a clovek trochu umi slapat kruhove, neni v tom zadny problem.

                0 0
    • Sateza  

      A dalsi problem u canyonu je pripadna reklamace :-(

      0 0
      • Sateza  

        A další věc je servis :-(, zejména tlumiče. Našel jsem zde vlákno, kde si borec stěžuje, že po cca 1.000 km mu začal téct tlumič, který má neuron…takže jednak případná reklamace, ale taky i servis. Všichni víme, jak se tváří prodejci/servisy, když kolo nemáte od nich!!!

        0 0
        • theedge  

          OMG to že někomu tekl tlumič nijak nesouvisí s výrobcem / typem kola. Tlumič ti může úplně stejně téct na jakýmkoliv kole co sem hážeš odkazy. Tlumič se servisuje samostatně – na to nemusíš nikam posílat nebo vozit celý kolo.

          Velké množství lidí tu kola z německa kupuje ( vč. mne ).

          Nový Neurom je výborný univerzál s výborným poměrem cena – výbava. Ale jinak si kup co chceš.

          0 0
          • Sateza  

            Nechci se zde nikoho dotknout, ale trošku mi přijde, že někteří lidé zde svůj názor prezentují jen proto, aby ukojili své nabubřelé ego.

            Nezlob se na mě, ale nepsal jsem zde, že borcovi tekl tlumič právě s ohledem na případný servis nebo reklamaci Canyonu, který se kupuje na netu. Ne proto, že se jedná přímo o daný typ tlumiče. Šlo mi čistě a jen o to, že pak může vyvstat problém, jak Canyon reklamovat a nebo tlumič případně servisovat. Já si servis tlumiče sám neudělám a vím jak to chodí, když přijdu do prodejny udělat servis, a kolo budu mít koupené jinde. To se všude na vás lidi dívají, že jste jim snad něco ukradli.

            Chápu, že je vás zde drtivá většina odborníků, ale proto sem my, laici chodíme, pro radu. Ne proto, aby ses tady vystříkal.

            Ne každý má znalosti z tohoto odvětví, když se dosud věnoval jiné aktivitě.

            Mě osobně se to nijak nedotklo, na to už mám dost let a zkušeností, aby mě tohle rozhodilo, ale nelíbí se mi, že když tady někdo položí dotaz, tak hned každý píše OMG, obrací oči v sloup a podobně. To tady rovnou nemusíš ani psát.

            0 0
            • Dave13  

              Nikdo se na mě nikdy blbě nedíval, když mu nesu něco na servis a tím pádem mu nesu peníze, toho bych se nebál. Servisuju v bikegarage Prostějov, borec prodává Comencal, ale je mu úplně jedno co servisuje a dělá jak vidle, tak tlumiče. Jsou i servisy co kola neprodávají.

              0 0
              • Sateza  

                Tak to mas asi stesti na lidi, coz je jenom dobre. Tady v okoli je to ale na prd. Kdyz clovek prijde se starsim kolem, tak to jeste jde, kdyz ale dojdes se skoro novym, je to problem.

                0 0
            • theedge  

              Chodis sem pro radu a kdyz ti nekdo radi tak to stejne neposlouchas. Takze dobre ti tak. Kup si drbku protoze ti ji doporuci tvuj mistni kram :-) Kecy se strikanim si strc do …

              0 0
            • novas752  

              No tak jim do servisu přineseš jen samotný tlumič, že. :) Z kola ho vymontuješ pomocí dvou šroubů na imbus nebo torx.

              A pokud je to tlumič Fox, jediný servis který ho záručně oservisuje celý včetně tlumení je jediný autorizovaný servis v ČR – Cyklo Švec Písek.

              0 0
            • scota  

              Servis vidlice a tlumiče můžeš řešit např. v KGbike. v Havířově.

              http://www.kgbike.cz

              0 0
    • Sateza  

      A teď mě ještě napadla jedna věc…pro případ, že bych pořídil nějaké kolo z karbonu…jak je to s jeho přepravou na nosiči auta? Někde jsem slyšel, že se ani moc nedoporučuje karbonové kolo vozit na nosiči auta právě s ohledem na ten karbon a jeho upínání do nosiče. Díky.

      0 0
      • Nutribird  

        Zkus se někde svézt na Giant atnthem. Zamykání není třeba pokud je dobrý systém.

        0 0
        • Sateza  

          No a třeba u nás mají v Jump sportu právě tohle kolo za stejnou cenu jako ten canyon neuron:

          https://jumpsport.cz/…ow-vell-2019

          a měl bych tímto i servis po ruce.

          0 0
          • Nutribird  

            No tak na co čekáš ? Hurá do prodejny, pěkně se projet a máš představu. Musí ti to taky dobře nastavit na tvou váhu. Jinak to bude hrůza a pokud to nafuní moc, bude to tvrdé a nebude to pracovat. Pokud řešíš servis a bojíš se toho, musíš vybrat něco z okolí. Ostravu máš, ale blízko a měl by být pěkný výběr.

            0 0
            • Sateza  

              A doporucujes v Ostrave nejaky obchod? Nejaka zkusenost s dobrym obchodem?

              Jinak uz jsem v tom obchode (Jump sport) byl. Dokonce tam maji vzadu ve skladu valce, na ktere te muzou posadit s kolem, kdyz to venku nejde. Ale chapu, ze to neni teren.

              0 0
          • Edwin  

            Anthema určitě vyzkoušej. Sám mám předchozí model a funguje to parádně. I co jsem to půjčil kámošům na projetí, tak byli nadšení. Taky trpím na záda, takže nic nezamykam a žádný houpací kůň to není. Jen mám 198cm, takže se na to hůř skládám. U tebe by ale problém být neměl, kor s novým modelem. Hodně štěstí při výběru.

            0 0
      • Pikaču  

        Karbon neni dobre upinat do stresniho nosice, pak do montazniho nosice, do trenazeru. Do nosiče na tezne taky ne kdyz je mokro.

        Ale vsichni to delame, s citem a ochranou ( treba Thule 984 Carbon Frame Protector ).

        0 0
      • Dave13  

        https://www.thule.com/…ide-_-599001

        Budu resit tímhle

        0 0
      • theedge  

        Bez problémů to vozím v tomto

        https://www.thule.com/…ide-_-598001

        ty čelisti co drží rám jsou měké

        0 0
    • Pikaču  

      Už je to mesic co jsi zalozil vlákno. Za tu dobu bych sel vyzkouset nejaka kola. Udelal si výlet někam kde je výběr.(Ono v XL stejnak neni nikde výběr ).Zjistis konecne jestli HT nebo Full kvůli tvemu posedu atd.

      0 0
      • Sateza  

        To počasí tomu moc nyní nepřeje. Tady u nás máme 40 cm sněhu :-)

        0 0
        • Pikaču  

          Na parkovisti sníh není. Zjistis to behem par minut jízdy, možná i pár vteřin. A pak podle toho nuzes dal googlit nebo pockat. Takhle nevis vubec nic.

          A btw. Servis. Fakt si najdi nejakej bez keců co delaji vsechno, a jsou milý. Jsou to tvoje penize komu je nechavas.

          0 0
          • Sateza  

            Ok, dikes. Protoze jsem tady nekolikraz cetl, jak zde lidi psali, ze to prave clovek behem par minut nekde na parkovisti nema sanci poznat.

            0 0
            • Pikaču  

              Myslel jsem posed. Hele jses vysokej. Ja taky. Mas problem s bederni pateri. Ja taky. Nemusis ty kola kupovat. RB mas kousek. Pak nekam jinam na karbonova celopera nebo jine znacky. Uvidis ty rozdily v posedu. Budes vedet kam dal směřovat. Tohle je o nicem kdyz si na kolo nesednes. Hlavne zjistis to co jsem vickrat psal, stack= výška riditek. Treba te to nebude limitovat jako me.

              0 0
            • Nutribird  

              No pořád je to víc než nic nezkusit. Přejet nějaký obrubník, nějaké hrbolky. V Ostravě nemám obchod, ale určitě tady někdo poradí. Pokud někdo nechce servisovat kolo, které není od něj, nesvěřil bych mu žádné. Servis ho živý a nevím co má za problém. Svoje kolo jsem vybíral spíš aby se mi líbilo a původně chtěl XC full, právě Anthem. Měl jsem strach aby to jelo. Nakonec mám Trance trail full a po seřízení tlumení to bylo mega super změna, ale mě to táhlo stále do terénu a cestám upraveným se snažím vyhýbat. Rychlost sleduju, měřím si časy, ale priorita je pro mě pohodlí a zábava. Nakonec jsem objednal přes net u Nemčíka a solidní servis stejně asi budeš muset hledat. Je fakt, že si budeš muset ujasnit co chceš a Anthem bývá solidně hodnocený a prý si nechá líbit hodně i na trailech. Jo a Pikaču ti radí dobře. Navíc tady u Opavy je jaro a teď by to mohlo maximálně zmrznout. Takže podmínky super. Máš to hodinku cesty.

              0 0
    • Sateza  

      Jojo, chystám se mimo jiné i tam, ale teď to ještě nejde…nemám čas. Snad tak za 14 dnů. Za týden je LH24 a je to prostě všechno nabité, že nestíhám.

      0 0
    • Sateza  

      Zdravím lidi, tak nakonec jsem se rozhodl pro HT. Jednak jsem si tedy sjel na fullu od známého a jednak mě k tomu vede více dalších aspektů.

      Zejména tedy skladba mých tras – v tomto ohledu mi určitě bude stačit HT. Nebudu jezdit žádné překotné terény a pokud se vydám (občas) nebo sjedu omylem do hrubšího terénu, tak to jistě i kvalitní HT zvládne.

      Co se týče problému se zády, tak tyto nyní velmi dobře zvládám (klepu to na dřevo) s pomocí cvičení SM systému a věřím, že to bude dobré a jen a jen lepší.

      Další věcí je (proti fullu) další díl navíc (tlumič) a tedy jednak vyšší váha, ale zejména jeho servis.

      A další věcí je cena, kdy je nezpochybnitelné, že za řekněme cca 50.000 Kč seženu lepší HT než full.

      Takže v tomhle už mám jasno a teď ještě sehnat suprové HT :-)

      0 0
      • marius  

        Jak jsem to pročetl, tak si taky myslím, že pro tvoje potřeby je HT lepší volba.

        0 0
        • Sateza  

          K tomuto závěru jsem taky došel :-)

          0 0
          • Edwin  

            Můžu se jen zeptat, na jakém fullu jsi se svezl, že jsi se rozhodl pro HT?

            0 0
    • Sateza  

      Na giantu anthem.

      0 0
    • Sateza  

      Takze zrejme jsem se uz rozhodl.

      Je to Superior xp 929 model 2019.

      Dokonce doslo k takove paradoxni situaci, ze na modelu (vel. L), ktery jsem si prohlizel, byla misto vidlice, ktera byla v katalogu a mela tam byt spravne Rock Shock RECON, tak byla nasazena vidlice Rock Shock SID.

      Jelikoz ale potrebuji velikost ramu XL, tak objednaji tuto velikost a vidlici mi na ni prehodi, takze misto Reconu tam budu mit SIDa.

      Nikdo nechapal, jak se ta vidlice na kolo dostala, ale proste tam byla :-).

      Kolo ma pevne osy, coz jsem pozadoval, je to karbon a za cenu 40.000 Kc si myslim dobry.

      Urcite mi zde nekteri reknou, ze za ty penize se da sehnat…, ale zase budu mit servis za domem a kolo pro me potreby urcite splni vse, co ocekavam.

      Navic jeste vemem druhe kolo pro zenu, Superior 909, taky s pevnyma osama a to bude za nejakych 22.000 Kc.

      0 0
      • TeryPV  

        Nechci být špatným prorokem, ale když jsem měl tohle kolo (pravda ročník 2018) na víkend půjčený, tak jsem z něj byl vyloženě zklamaný. Půjčil jsem si jej pak i na test fest, zda jsem nebyl jen ve špatném rozpoložení a pocit byl stejný. Dva největší problémy toho kola co jsme já registroval. Je to hrozně tvrdý karbon. Pocit z jízdy na tom je jako na AL rámu. A pak to neskutečné bouchání vnitřního vedení. To bylo vyloženě na hození kola do škarpy. Možná 2019 modely jsou jiné, ale i tak bych si minimálně to klepání vedení ověřil. Je to peklo.

        0 0
        • Maran1  

          +1 měl jsem to stejně.

          0 0
          • raw 4  

            Pěkně jste mu rozkopali hračky…

            0 0
            • Sateza  

              Jen se neboj, nikdo mi nic nerozkopal. Kolo to je urcite dobre.

              0 0
              • jardalee  

                ona to bude vlastnost karbonu ,proste je to takovej dutej plast ,kterej rezonuje :) ale urcite je figl jak ty hadice necim podlozit aby se tam nehejbaly

                0 0
                • Nutribird  

                  Jo narvat tam kus molitanu.

                  0 0
                • raw 4  

                  Ale prd… měl jsem karbonovy ht a bowdeny vedený vnitřkem a bylo tichůčko…

                  0 0
                  • Nutribird  

                    Někdy to holt klepe no a jednoduché, je tam vtlačit kouse molitanu. Ten vytěsní prostor, neklepe to a dají se normálně vyměnit bovdenu.

                    0 0
            • TeryPV  

              O to mi vůbec nešlo. Jen jsem popsal svoji zkušenost. Aby si na to dal pozor.

              0 0
        • Sateza  

          Jako ze bovdeny uvnitr ramubo nej triskaly?

          0 0
          • TeryPV  

            Na řazení nejsou bowdeny dle mě, tam je vedené jen lanko uvnitř rámu. Ale spíš asi brzdová hadice… nevím co přesně, ale kravál je to solidní

            0 0
        • Petr8  

          Prosim te a jake znacky maji podle tebe mekci karbon? Rad bych si vybral neco pohodlnejsiho v HT , dik

          0 0
        • radi5  

          Jsi si jistý, ze jsi jel na 2018 a ne třeba 2016? To co popisuješ bylo typické pro staré rámy do roku 2016. Od 2017 jsou totiž rámy zcela jiné. Na mé XP969 2017 vůbec nic neklepe a rozhodně pruzí lépe než hliník. Při koupi XP969 máš navíc (na sérii) velice pěkná a lehká kola a lepší vidli. Váženo 10,4kg z krabice včetně pedálů při velikosti L. Cena byla po slevě 43900,–.

          0 0
          • TeryPV  

            Tak jsem zapátral a opravdu to byl model 2016. To to letí… v tom případě se omlouvám za špatnou informaci.

            0 0
      • TeryPV  

        teď se dívám, že na kole za 40k jsou BL-MT400 … tak to je síla

        0 0
        • jardalee  

          to je celkem bezny a nechapu proc je problem tam nedat aspon ty Deore BR-M6000 ,kdyz jsou o 1000–2000 drazsi nez ty co tam daj

          0 0
          • TeryPV  

            Vždyť i m500 když už šetřit, ale 400?

            0 0
            • jardalee  

              no me to prijde na kolech tak do 45k dat tam cokoliv ,hlavne ne aspon deore :) nadhernej lektor s brzdama BR-M365 ,ale treba author uz na kola kolem 40tisic ty deore da

              0 0
    • Sateza  

      Tak hlavne ale to je vec, na ktere se da rok odjezdit a pak to vymenit za vyssi řadu.

      0 0
      • Nutribird  

        Nebo to zkus vyměnit hned v prodejně s doplatkem a odpočtem nějaké částky.

        0 0
        • Sateza  

          Jasne, to by nemel byt vubec problem.

          A pokud se mrknete na osazeni modelu 2019, co by jeste stalo za vymenu?

          Jak jsem uz psal, tak misto Reconu tam bude vidle Sid.

          0 0
          • jardalee  

            ty brzdy by meli stacit ,jestli teda souhlasy ty naboje DT swiss :) nejslabsim clankem seriovych kol jsou brzdy ,vidlice a naboje to ostatni byva slusny

            0 0
    • Sateza  

      Jojo, naboje jsou Swisy, to jsem videl primo na kole. A jak jsem uz 2× psal vyse, vidli budu mit Rock Shock Sid.

      0 0
    • honzabike  

      Nevím no, superiory asi nejsou špatná kola, ale podle mě to sou hlavně závoďáky.

      Pokud potřebuješ hltat kilometry a čas tak asi OK. Ale jinak existují daleko zábavnější, hravější a pohodlnější HT. Třeba od Rock Machinu.

      0 0
      • Sateza  

        Tak treba po teto znacce jsem se nedival vubec a priznam se, ze mi ani moc nesedi…pocitove, subjektivne samozrejme.

        0 0
    • honzabike  

      Jasný, každýmu sedí něco jinýho. Tak pak napiš jak se Ti na něm jezdí.

      0 0
    • Pikaču  

      Nicméně dobrej výběr. Ať to jezdí.

      0 0
    • Sateza  

      Tak nakonec jsem jeste nakup pozdrzel. Na zaklade reakci zde a jeste taky reakci od dalsich lidi odjinud jsem to jeste nekoupil.

      Dneska mi jeden kolega jeste hodil tip na Trek Procaliber 9.6. Shodou okolnosti mam zitra cestu do Brna, tak se zajedu na kolo podivat do Svorada kola.

      0 0
    • Petr8  

      Zkus loňský Giant

      https://www.giant-bicycles.com/…nced-29-2-ge

      Už o něm uvažuji asi rok, teď je cena asi 42tis, to už je slušný a mají jen XL.

      Jinak Trek 9.6 vypadá skvěle,já ho bohužel nikde v prodejně poblíž nemám, loňský model se mi líbí, protože má 2×11

      0 0
      • TeryPV  

        No jako kolo pěkný, ale za ty peníze ta vidlice… A zase ty brzdy.

        0 0
        • novas752  

          Hlavně že to má kliky XT. :) brzdy Altus, no co no…

          0 0
          • Petr8  

            To jsou acera ne:) brzdy se tady prakticky nikdy nikomu a na ničem nelíbí;) Já bych za aktuálně 40tis asi žádné mouchy nehledal;)

            0 0
            • novas752  

              Já mám teda tajný typ v karbonu na DT kolech, 2×11 SLX, Reconu a s brzdama mt500. :)

              0 0
              • Petr8  

                Řekni;)

                0 0
              • Petr8  

                A když neřekneš tipuju canyon:)

                0 0
              • Sateza  

                Tak se pochlub :-)

                0 0
                • Petr8  

                  https://www.canyon.com/…-sl-6-0.html

                  Tenhle určitě, je moc pěkný. Ale co jsem vyčetl je dost „tvrdý“ a to nechci. Možná to není pravda,ale nemám možnost zkusit.

                  0 0
                  • TeryPV  

                    Hlavně pánové trochu neuvádí celou pravdu se dívám. Mají napsané brzdy Deore, ale označení mt500, což je sice deore páka, ale alivko třmeny. :)

                    0 0
                    • Petr8  

                      Kotouče SLX:)

                      0 0
                    • Sateza  

                      Toto napsali na chatu na dotaz:

                      Zdravim, zajimalo by me, proc uvadite brzdy Deore, ale označení mt500??? Kde je tedy pravda?

                      Dobrý den,

                      u jakého modelu ?

                      9:52

                      https://www.canyon.com/…-sl-6-0.html

                      9:58

                      páky jsou deore a třmen je mt500 mimo řadu.

                      Adam

                      Takze trmeny jsou acera?

                      je to mimořadovka a odpovídá to skupině deore

                      Adam

                      Ok, tak dekuji

                      0 0
                      • TeryPV  

                        Je tam rozdí v v třmenech, že do nich, dle mě, dříve to tak bylo, nedostaneš desky s chladičem a desky se dají vytáhnout akorát směrem ke kotouči, nikoli od něj. Navíc je tam myslím i rozdíl uchycení brzdové hadice ve třmenu, kdy pro zkrácení je třeba oliva a trn. Ale to je u koupě kola asi irelevantní. Samozřejmě je to mimo řadovka, ale nazývat to deore je při nejlepší sporné.

                        0 0
                        • xtonda  

                          Používá to destičky B01S, tedy stejné jako všechny levné třmeny, Shimano pro to dělá destičky pouze polymerové. Úroveň Deore to určitě není.

                          0 0
                    • novas752  

                      Jo asi tam jsou MT500 takže Alivio třmeny + páky Deore ale tyhle brzdy nebrzdí vůbec špatně a vzhledem ke zbytku osazení je to prkotina. Řekl bych že to bude brzdit líp než „komplet“ Deorka na nějakých levných smrt10 kotoučích.

                      0 0
                  • Sateza  

                    Kolo je to krasne. Problem canyonu je, ze si to clovek nikde nevyzkousi.

                    0 0
        • maajkee  

          Na závodním kole přeci není potřeba moc brzdit! :)

          0 0
    • Sateza  

      No prave, ja taky nemam prodejnu pobliz. Jen zitra jedi do brna, tak se tam stavim. Prave, ze lonsky model ma 2 prevodniky a to bych si pral. Prevod 1×12 spise nechci.

      0 0
      • Sateza  

        Problem je, ze velikost XL u modelu 2018 uz asi nikde neni.

        0 0
      • Nutribird  

        Až zkusíš 1 × 12 nebudeš chtít jinak. Má to vše co 2 × 10 a je to mnohem jednodušší.

        0 0
    • Sateza  

      A na tom Giantu je jak se divam ujel hlavove trubky 71°, a zde mi lidi rikali, ze uz se pouziva spise 68°.

      0 0
      • Petr8  

        Giant má 70° , ale v tomhle já se nevyznám. Každopádně rám byl nový v roce 2017.

        0 0
      • novas752  

        Zalezi co s tim chces jezdit. 71° bude lepsi na sil icich a ultra lehkych terenech typu lesni dvoustopa cesta, 68° zase prijde vhod ve sjezdech mimo normalni cesty.

        0 0
    • Sateza  

      Tak hlavne vsichni rikaji, ze 71,5° je uz dneska prehistorie…a pak aby se v tech nazorech cert vyznal… Kazdy rika neco jineho :-(

      0 0
      • novas752  

        Je to historie, protoze horsky kola nejsou delany na to co driv. Dneska se geometrie prizpusobuje jezdeni v terenech po vzoru svetovyho poharu (byt to na xc kolech krome zavodniku temer nikdo nejezdi) a z druhe strany se tam vtlacuji gravelbiky…

        0 0
        • koko0925  

          Já jsem kupříkladu teď koupil bazarovýho Felta Nine 3 z 2016, myslím že se tu taky objevil ve vlákně. Má úhel hlavovky 71,5. přesedlal jsem na něj z 26ky z 2012. Čekal jsem, že se s tím na chodníku neotočím, ale opak je pravdou, je to mnohem obratnější než původní starší kolo. A to ještě mám tabulkově větší rám a vůbec mi to nevadí, naopak, takže z toho plyne, že se to fakt musí zkoušet a nedat na obecné názory.

          0 0
        • Pikaču  

          Tak to mam úplnou historií 72° na svem RB cku.

          0 0
          • novas752  

            Máš no, ale že je něco historie vůbec neznamená že je to špatné. Akorát to neodpovídá modernímu mainstreamu.

            0 0
    • Sateza  

      No a jeste nekdo s nazorem na ten trek procaliber 9.6? :-)

      Ani ten giant nevypada zle. Ale u toho treku me vcelku oslovuje system IsoSpeed s ohledem na ma zada. Taky hodne pisou, ze ma velmi dobrou geometrii

      0 0
      • novas752  

        Nejlepšejší je si to sám vyzkoušet. Trek testovačky má a Giant jistě taky.

        0 0
      • Deadlink  

        Uz sem to nekde psal, trek je delsi, vice natazeny posed, sportovnejsi jizda. Nevim jak giant

        0 0
      • TeryPV  

        Dívej, já osobně bych Ti doporučil následující. https://www.newbike.cz/…d11905/v8276

        Loni si jej koupil kamarád. Výbavě není co vytknout, více méně, Komplet na 1*11 SLX/XT, pevné osy, vše již na boost a i brzdy jsou tam aspoň MT500, což je i tak na míle vzdáleno MT400 nedejbože nějaké třístovky.

        Blbé je, že již není v TS bohemia, tam byl za 40 a dalo se na něj mrknout v prodejně. Jinak mají skvěle řešený rám, kdy sedlová trubka a horní rámovka nejsou klasicky pevně spojeny, ale je tam nějaký jejich systém, který zajišťuje „pružení“. Kamarád na tom má nalítáno celkem dost, Beskydy, Rychleby, traily různého druhu a naprosto v pohodě. Jediné co, tak sice mají psáno do 120KG, ale přímo majitel TS nám říkal, že za sebe by ho nikomu přes 100kg raději nedoporučil.

        0 0
        • Petr8  

          No a tady jsme zrovna u vysokých postav a 100kg je celkem běžný. Ale kolo pěkný a brzdy asi ok:)

          0 0
        • Sateza  

          Jak jsem se dival, tak velikost maji „jen“ L. Ja mam 191cm, takze aby to nebylo malo. Vaha aktualne 97kg :-)

          0 0
          • Petr8  

            Myslím,že L u tebe vůbec nehrozí. Soudím podle sebe mám 188cm/98kg a když jsem zkoušel kola někde na prodejně vždy mě z L vyhnali na XL asi jsem na L vypadal blbě;)

            0 0
            • Sateza  

              No ja prave o L vubec neuvazuji. Jednoznacne jedine u me pouze XL (21).

              0 0
          • Sateza  

            A zase je to „jen“ 1×11 :-(

            0 0
    • Sateza  

      Nevite, kde by se dal sehnat ten trek procaliber 9.6 model 2018? Aby mel 2 prevodniky…

      0 0
      • Nutribird  

        Já ti jenom přeji, abys vybral dobře na ty tvoje záda a kolo nedával po dvou měsících pryč. Zdá se mi, že začínáš brousit na pěkně rychlé rakety, cílíš na výbavu a ten hlavní důvod jde mimo. Pokud si dobře pamatuji chtěl si kolo, které ulehčí zádům.

        0 0
        • Pikaču  

          Zadum ulehčí cvičení a strecing. Taky jsem takto vybíral a ted jdou podložy dolu, o dost. Zjistil jsem ze zadum ulehcis spis v predklonu nez ve vzprimenem posedu.

          A telo si zvykne. Krk si zvykne. Jen je treba cvicit a nebo strecovat. A jezdit, jezdit…

          0 0
          • Sateza  

            Prave, ze zada se mi ted hoooodne zlepsila, co cvicim SM system!!!!!

            0 0
            • Pikaču  

              Ja vím. Smíška delam jen to zatahovani břicha s kombinaci strecingu. Na ostatni jsem se vykašlal.

              Obcas se kontroluju podle dornovky. A pak nejake cviky na core. Ale to ti supluje SM pokud delas vse.

              0 0
              • Sateza  

                Byli jsme primo u Smiska v Praze se zenou a cvicim 4 cviky. Mam jich celkem 6, ale na jeden nemam doma dost mista a druhy se mi moc cvicit nechce, tak cvicim 4 cviky :-).

                0 0
            • Nutribird  

              Hele v klidu, nehledej za tím nic špatného. Myslím to upřímně.

              0 0
    • Sateza  

      Tak mi, prosim, rekni, ktere by to mohlo ze segmentu HT byt? Ten procaliber 9.6 ne? Zde na BF jsem nasel jeden topic, kde pisou prave o te sedlovce isospeed a chvalili si to prave s ohledem na nerovnosti a pohodli. A model 2018 ma oproti 2019 2 prevodniky.

      0 0
      • Rowdy  

        Ale Procaliber je mezi HT asi nejpohodlnější stran odfiltrování vibrací. Jen se to nesmí chápat tak, že je to skoro full. Je to furt HT, jen to trochu míň kope do zadnice. Nerovnosti, drsný povrch a tak to vezme líp než jiné HT. Ale díry, kořeny a pod. to nevyžehlí. Mluvím z vlastní zkušenosti. Mám toho hliníkového. Na smysluplné cesty je to pohodlné. Ale rozemletá cesta od lesáků ti nakope zadek, pokud se neumíš nadlehčovat. Jinak po roce užívání jsem na něm nenašel nic, na co bych si stěžoval. Jezdím asi to, co popisuješ. Většinou lesní a polní cesty a mezi to nějaké ty nezbytné asfalty, aby se člověk přiblížil. Nejezdím traily ani s tím nechci nikam skákat. Chci relativně svižně cestovat a kochat se krajinou a tak. A na to je tohle kolo fajn.

        0 0
        • Sateza  

          To je mi uplne jasne, ze to neni zadny full :-). Alenprislo mi to jako dobry system :-)

          0 0
    • Blunderbuss  

      Zkus Víška. Procaliber 9.6 2018 by měl mít skladem ve vel. 19,5 https://www.kola-visek.cz/114961//?s=26 . Případně 21,5 by měl mít model 2017 https://www.kola-visek.cz/…caliber-9-6/?s=26 . ISO speed je znát.

      0 0
      • Sateza  

        Napsal jsem jim email, jestli by nedali na tu 21" nejakou slevu a odpovedeli mi, ze ne.

        0 0
    • honzabike  

      A proč že nechceš jít vlastně do Fulla? Jestli máš problémy se zádama, tak tam by Ti to právě pěkně tlumilo ty nárazy co Ti dou jinak do páteře.

      0 0
      • novas752  

        A tak by seděl na sedle více než na hardtailu a ve výsledku měl záda „namasírovaný“ víc než na hardtailu.

        Navíc full za 40–45 max je oproti hardtailu ve stejnym rozpočtu, no…

        0 0
    • Sateza  

      Presne tak chlapi. Fulla uz jsem zavrhnul. Jak se stale opakuji, zada uz vcelku dobre resim cvicenim a uz me tak netrapi. A nez kupovat podprumerny full, tak radeji lepsi HT. Stejne tak servis tlumice a cepy atd. HT bude dobra volba, jen jeste vybrat. Libi se mi ten procaliber 9.6, 2018. U Víška je za nejakych 44.000 a slevit nechtel a nebo objednam nejaky canyon.

      0 0
    • honzabike  

      Ja bych se toho fulla nebál, já sem třeba koupil na podzim za 45K fulla, mám to na Rebě, 2×11, 3polohovej fox vzadu, brzdy M675, kola mavic XA – což určitě nejsou podprůměrný komponenty, akorat je to hlina, což mě netankuje. Ten trend je jednoznačnej – napřed tu byly kola bez odpružení, pak se začlo s odpruženou vidlicí, a teď tu máme celopéra. Tak proč nejít s dobou…

      0 0
      • Sateza  

        Tak jít s dobou můžeš, pokud to využiješ. Taky si nebudeš kupovat notebook za 50.000 Kč, když ho chceš jen na internet a nějak ten film. A nebudeš si kupovat fulla, když budeš chtít jezdit silnici, takže vše je o tom, co potřebuješ. Nemyslím si, že rčení „jít s dobou“ odpovídá tomu, aby si teď každý koupil fulla.

        0 0
      • novas752  

        Jenze na pepsich cestach nema full zadnou vyhodu, odpruzeni funguje az na nejake drobne nerovnosti ale jeste drobnejsi vibrace nepochyti.

        0 0
    • honzabike  

      Tak já vycházím ztoho že kdo si kupuje horáka, tak hlavně jako kolo do terénu, do přírody. A tam jsou 2 péra určitě víc než jedno.

      0 0
    • Sateza  

      I tohle jsem uz zde nekolikrat zminoval, ze zadny opravdu narocny teren nebo silene sjezdy nemam v planu. A na bezny teren, lehky les mi ht urxite bude stacit.

      0 0
      • Petr8  

        Mám to nějak stejně, na fullu jsem se svezl a ten asi nepotřebuji,takže opět HT, to i teď mám, jen bych rád malý posun tak chci zkusit karbon. Koukal jsem opět Giant, Trek, Scott , zkoušel Cube,to mi nějak nesedlo, na netu prohlížel canyon,co jsem uvedl výše.

        A teď jsem už téměř potvrdil toho Gianta, měl by být docela „komfortní“ podle pár recenzí a mám ho dostupný,jak v krámě tak i teď trochu cenově, sedí výbava chci 2×11 shimano všechno a vidli ROCK SHOX ;)

        0 0
    • Sateza  

      Musim rict, ze se mi na strankach canyonu strasne spatne hleda mezi temi koly…

      0 0
    • Sateza  

      Takze abych uz to rozsekl, zde je vyber kol, jednak s mymi koly, co jsem nasel a jednak s vasi pomoci a nyni se jen rozhodnout. Je jich asi vice, ale zase je alespon z ceho vybirat. A nejde mi jen o NEJ kolo, ale je mozne zohlednit i pomer cena/vykon. Zde je seznam:

      https://m.jumpsport.cz/…on-5-blk-grn

      https://m.jumpsport.cz/…5-black-vell

      https://www.giant-bicycles.com/…nced-29-2-ge

      https://www.kola-visek.cz/…caliber-9-6/

      https://www.kolasvorada.cz/…ack-2019-155

      https://www.canyon.com/…-sl-6-0.html

      https://www.canyon.com/…-sl-7-0.html

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já propadl Canyonu, takže bych bral ten. Když jen kouknu na brzdy ostatních tebou zmíněných kol, tak Canyon jasně vítězí. Brzdy nejsou všechno, ale tady vidíš, že Canyon ví, jaké komponenty jsou důležité.

        Rozdíl těch 13 k mezi verzemi je dost. Já bych klidně bral tu levnější variantu.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jo a je mi 19, takže ber můj názor s ohledem :-)

        0 0
      • Rowdy  

        Ten seznam neobsahuje špatnou volbu. Snad jen u Cannondalů se říká, že mohou být trable se středovým složením. Jak moc to brát v úvahu sám ze své zkušenosti nevím. Rok jsem jezdil CAAD 12 a byl s tím moc spokojenej. Problém se středovým složením jsem neměl. S Canyon i Trekem mám velmi dobré zkušenosti. Giant jsem nikdy neměl.

        Držím palce, ať je volba šťastná. (hele fakt nejde z tohohle vybrat nic špatnýho)

        0 0
      • Marushin  

        Na podzim jsem řešil podobný dilema a taky jsem chtěl dvouplacku. Vybíral jsem mezi Trek Procaliber 9.7 a Canyon Exceed CF SL 7.0. Trek už u nás byl taky vyprodanej, ale nakonec jsem ho sehnal na Slovensku, jinak bych jezdil Canyona. Za mě bych bral toho Canyon Exceed 7.0 .

        0 0
      • palo7  

        První, nebo poslední

        0 0
    • honzabike  

      No a když už teda HT tak co trošku trailovější geošku s vyšším zdvihem.

      https://rockmachine.us/…ue-dark-grey

      0 0
    • Sateza  

      To mi tady taky nekdo zminoval a ja k teto znacce nemam vztah. Neni to nic osobniho, jen vnitrni hlas. A taky (to jsem treba nevedel) je delaji ve stejne tovarne jako Supy, takze kdyz uz jsem zavrhnul (na zaklade zdejsich apelu) supa, nechci koupit neco velmi totozneho, tedy rockmachine. Urcite se uz budu drzet vyse uvedenych kol a jedno z nich vyberu.

      0 0
    • honzabike  

      Tak vtom případě bych bejt tebou šel do toho 6kovýho canyonu. Slušná výbava za rozumnou cenu, nejlepší poměr cena/výkon.

      0 0
    • Sateza  

      Jediny problem s canyonem mam, ze jsem na nej jeste nesedel. Nevim, jakou maji geo. Ale valna vetsina lidi jej chvali, takze z toho nemam az takovy strach.

      0 0
    • Sateza  

      Takze panove, zrejme je vybrano. Na jinem miste jsem jeste dostal tip na yogi.cz v ostrave. Napsal jsem tam email a zanedlouho mi volali s tim, ze model 2018 procaliber uz nemaji, ale ze nemaji vubec problem s tim mi nahodit na model 2019 dva prevodniky.

      Takze se tam musim v dohledne dobe zastavit i se zenou a koupime obe kola tam.

      Takze nakonec Trek Procaliber 9.6, 2019 s dvema prevodniky :-)

      Prozatim diky vsem za diskuzi, rady a pomoc. Jakmile budu vedet neco dal, tak tase napisu :-).

      0 0
      • Nutribird  

        Pokud tam je eagle, tak na tom nic neměň.

        0 0
        • Sateza  

          Je to tohle:

          https://www.kolasvorada.cz/…ack-2019-155

          Tedy nebudu ho kupovat u Svorady, ale na tomhle odkazu je osazeni. Je tam Eagle.

          A proc bych to nemel menit?

          0 0
          • Kalic  

            Otázka zní opačně, proč na tom něco měnit?

            0 0
            • Kalic  

              … kromě brzd, brzdy dej samozřejmě lepší. A asi větší převodník.

              0 0
            • Sateza  

              Protoze bych mel rad vetsi moznost rozsahů, tedy mit stale vice moznosti si detailneji nastavovat zaber. Na deuhou stranu, proc se o to pripravit? Dneska zacinaji byt moderni jednoplacky a snizuji se moznosti razeni a rozsahů. U auta prece taky nechces mit jen jednu rychlost? I u aut se ty rozsahy zvysuji. Kdysi byly 4 stupne, dneska jich mame 6 nebo klidne i 8.

              Chapu, ze je to zjednoduseni, snizeni vahy, ale me 2 placky prijdou jako dobry kompromis.

              Nikde tam ale nevidim pocet zubu na te jedne placce.

              0 0
              • theedge  

                napřed to pořádně projeď a až potom uvažuj jestli a co ti tam vůbec chybí …

                0 0
                • Sateza  

                  Ok, nejprve na to sednu, pak to tam jeste proberu a uvidim, co mi poradi a k cemu se nakonec rozhodnu.

                  0 0
              • Kalic  

                Myslím, že nevíš o čem mluvíš. Je tam eagle.

                0 0
                • Sateza  

                  Tak alespon, ze jsi mi to vysvetlil :-)

                  0 0
                  • Kalic  

                    Tak tedy proč to nechat tak jak to je:

                    • kazeta 11–50 má zcela dostatečný rozsah
                    • 12 převodů je dostatečně jemné odstupňování
                    • NX eagle je 1×12 sada a nemá option pro 2×12
                    • úplně bych se nespolíhal na to, že to perfektně rozchodí s přesmykačem. Dávali by jiný kliky? Jaký? Co páčka přesmykače, z jaké sady? Co řetězová linka? Mohla by z toho vzniknout pěkná slátanina a kdo ví jak by se jim to podařilo nebo nepodařilo vyladit.
                    0 0
                    • Sateza  

                      Ok, diky za vysvetleni. No zitra to proberu na prodejne :-)

                      0 0
                      • Kalic  

                        Leda že by vyměnili komplet pohon sram za 2×11 shimano, to by bylo jediný čistý řešení.

                        0 0
                    • novas752  

                      Bod 1 je hodne individualni, me by na xc kolo pro lehci tereny uplne dokonale nepadnul ani neosizenej eagle 10–50, potreboval bych tak 10–54.

                      Bod 2 to same, na lehci tereny je to odstupnovani celkem fajn mit jemnejsi a radsi bych 11spd kazetu 11–40z.

                      0 0
                • palo7  

                  Ojebaný eagle NX :-(

                  0 0
                • Pikaču  

                  Neni eagle jako eagle. NX bych nechtel ani zadarmo. To radsi XT.

                  0 0
          • Nutribird  

            Proč jo, je to jednodušší na ovládání, lehčí a je tam dostatečný rozsah. Není tam smyk a řazení k němu. Převodník jednoduše vyměníš dle libosti. Nejezdíš žádné vraždy aby si to někde smotal a stejně máš 29 kola. Jediné co bych udělal, tak vyměnil na ramínku hazky horní šroubek za delší cca 2,– Kč a minuta práce.

            0 0
    • honzabike  

      Jestli tomu dobře rozumím tak si šel z jednoplacky 30 zubů na dvouplacku 26–36 a vzadu nechal kazetu 10–50 která je dělaná na jednoplacku? Nevím no, mě dvouplacka nevadí ale když už bych měl vzadu v základu 10–50, tak bych si dal vepředu jednopilu 34 nebo 36 zubů a fertig.

      0 0
      • Sateza  

        Zitra se tam chci zastavit odpoledne domluvit, takze az na miste ai to upresnime.

        0 0
    • honzabike  

      No jestli je vzadu 10–50, tak je fakt kravina jit na dvouplacku. Maximalne bych se bavil jakou tam dat tu velkou pilu 32, 34 nebo 36. Optimum bych pro tebe videl asi tech 34.

      0 0
      • MatS  

        V popisu kola ale maji 11–50 kazetu NX, takze zadna vyhra.

        0 0
      • palo7  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Sateza  

      Na jednu stranu zde nekteri rikaji, jak to neni dobre kolo, na druhou stranu se tady poprve objevi nejaky palo7, ktery za celou dobu nedal jediny prispevek do meho dotazu, takze tvuj nazor me vubec nezajima, nebot neni zcela jiste relevantni.

      0 0
      • Nutribird  

        Hele kašli na to, pokud budeš mít 34 pilu na 29 kolech, je otázka jak často si využíval nejtěžší převod. Do lehka to bude ok. Evoluce jde vpřed a než sjedeš kazetu bude XT 12 Shimano, které by mělo být kompatibilní. Někdo tady určitě upřesní. Nejsi profík a bůhví jestli vůbec poznáš rozdíl. Váha by měla být ± buřt. Máš 100 kg a pak tady někdo řeší pár gramů.

        0 0
      • novas752  

        Docela je – normalni eagle gx, x01, xx1 maj kazetu 10–50z, nx ma ale jen 11–50z. A 10 vs 11z je sakra rozdil – je to rozsah 500% versus jen 454%. A navic je ta nx kazeta hrozne tezka – 600g je dost i na me co vahu moc neresim.

        Pokud ale nechces jezdit prudsi stoupani (= rychlosti pod 6–7km/h) a/nebo slapat nad nejakych 35km/h, mel by ti i ten nx eagle stacit…

        0 0
      • palo7  

        Tak proč to mažeš? Mohlo být vidět co je nerelevantniho na mém příspěvku a vyjádřit se k tomu i ostatní. Jestli čekáš chválu na NX sadu, tak to nevím nevím…

        0 0
        • Sateza  

          Smazal jsem ti to proto, ze se asi neumis smysluplne vyjadrit a pouzivas dost silne vulgarismy, coz me vubec nezajima. Pokud se neumis vyjadrit a nebo chces klast duraz na sva tvrzeni jen samymi vulgarismy, tak si zaloz sve vlakno, kde se muzes realizovat. Hledam rady a pomoc a ne vykriky nekoho, kdo si potrebuje zvednout ego.

          0 0
          • palo7  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
    • honzabike  

      Na ty převody ale bacha, nechtěls fulla, takže počítám že by to měl být jezdivejsi ht. Pokud jednoplacka, tak jednoznačené vzadu 10–50. Pak i na 34 převodník v kombinaci s 10kovym pastorkem dosáhne ještě slušne rychlosti odpovídající 36–11. Pokud trvas na dvouplacce tak ideál 26–36 nebo 28–38 a vzadu 11–40 nebo 11–42.

      0 0
      • Petr8  

        Myslím si to samé pokud 1×12 34převodník a 10–50kazeta a to se úplně lehce nehledá v kombinaci se všemi ostatními požadavky, možná reálnější těch 2×11 36/26(38/28) převodník a 11–42kazeta .

        A myslím,že několikrát naznačil,že takové převody chce(2×11)

        0 0
    • Sateza  

      Za celou dobu jsem zde nezminil, ze bych nejak resil vahu kola. To je pri mych 97kg uplne jedno. Takze o vaze kola to vubec neni.

      Jde mi ciste jen o komfort a moznost vetsiho rozsahu. Nic vic, nic min.

      0 0
      • honzabike  

        No sem zvědav jak to nakonec vypytlíkuješ stěma převodama, pak napiš. Jinak k té váze je velkej omyl myslet si že když vážím 97 tak je jedno kolik má kolo, že radši zhubnu. Sám sem přešel z kola co mělo 17kg na kolo 14kg a je to sakra cejtit. A už teď vím že na dalším kole bych se rád dostal o pár kg zase níž.

        0 0
    • Sateza  

      Dneska odpo tam jedu a uvidim, k cemu se tedy nakonec rozhodnu.

      0 0
      • bikloozer  

        Nechci ti do toho kecat, ale za tolik peněz jen NX? Platíš za to, že budeš mít Treka od Svorady, ne za výbavu kola. Sada NX je masovka, je udělaná tak, aby se mohla montovat i na kola za 25 tis. Aby se marketingově využil boom 1×12. Sám jsem ji dal dceři a pošlu ji raději dál, Sram jedině od GX. Jinak klidně Shimano SLX 2×11, jestli ti nevadí přesmyk, tak je to supr volba za supr peníze. Doporučuji vpředu 38/28 a vzadu 11–42.

        0 0
        • Sateza  

          Kdyby sis to precetl poradne, tak bys vedel, ze kolo nebudu kupovat u svorady.

          Ale prozatim se tady nikdo nevyjadril, ze by to bylo spatne koli s vylozene spatnym osazenim.

          0 0
          • Kalic  

            no ale je to osazení 1×12, který za žádnou cenu nechceš, že? :-) Když chceš 2×11 tak si kup 2×11 – dává to smysl, nebo ne?

            0 0
          • bikloozer  

            Ok, to jsem přehlídl. Chtěl jsem jen říct, že u toho kola neplatíš za výbavu. Sram NX 1×12 je masovka pro lidi co tomu moc nerozumí, ale ví, že teď frčí 1×12. Přijde mi šílený, že tu je přes 330 příspěvků a rad a končí to výbavou NX na kole za 40 – 50 tis. Pokud nevyzkoušíš nic jinýho, tak budeš spokojenej. A brzdy Acera …, to je vidět, jak se šidí hotový kola. Kdyby sis to nechal postavit, tak to máš s úplně jinou výbavou. Ale asi by na tom nebyl nápis Trek :-) To jen takovej postřeh, rad už tady bylo hodně.

            0 0
          • theedge  

            Ty jsi tak trochu arogantni namyslenej magor ne? Nekdo de ti snazi v dobre vire poradit a ty mu umis akorat nadat :-)

            0 0
    • trefcz  

      Já se těším až nastane situace kdy mi nebude stačit rozsah jednoplacky. Nedovedu si představit terén, kde to nebude stačit. Jesnoplacka na MTB, je to nejlepší co kdo vymyslel. Jediné co bych chtěl, tak řazení, kde můžu podařit o dva stupně, ale akutní to není. Co jsem tím chtěl říct… Bejt tebou neřeším jako prioritu jestli je kolo osazeno jednoplackou nebo dvou, jak to projedeš tak uvidíš.. Pokud tam bude jednoplacka, myslím že u ní zustaneš.

      0 0
    • Sateza  

      Nechapu nektere zde. Dal jsem zde 6.2. ve 20.53h vycet kol a dneska mi tacinate psat, jak je ten trek spatny. Vazne uz nevim, co si o nekterych zde myslet. Prijde mi to zde uz lehce schizofrenni. Sice mi znami rikali, ze je to zde VELMI tezke chtit rady, ze zdejsi forum je hodne narocne, co se prispevatelu tyce. Myslim, ze se rozhodnu uz tak nejak podle sebe, protoze at se rozhodnu jakkoli, vzdy se zde najdou lidi, co mi reknou, ze jsem si nemohl vybrat hur.

      0 0
      • trefcz  

        Proto se musíš rozhodnout ty, oni za tebe na tom kole jezdit nebudou. Vždycky se někdo najde, tomu se nebude líbit to, tomu zas to, ale jejich to nebude. Důležitý je aby se to líbilo tobě a aby si byl spokojený.

        0 0
      • Kalic  

        To je problém spousty lidí, kteří sem přijdou pro radu. Očekávájí, že „fórum“ jim poradí, nasměruje. Ale není žádné „fórum“. Je tady skupina lidí, kteří mají různé názory a samozřejmě tyto lidi nemůžou působit jednotně nebo konzistentně jako nějaká „Bike fórum entita“. Věř tomu nebo ne, ale většina lidí tady ti chce v dobré víře poradit, i když formulují různě, někdy nevybíravě. Jak si to ty přebereš, už je na tobě. Ale nadávat na „fórum“, že se neshodne na tom či onom nebo že lidi reagují pozdě na nějaký tvůj příspěvek je úplně mimo.

        0 0
        • Sateza  

          Defacto se mi na muj vycet kol vyjadrili fakticky snad 2 lide a zbytek uz se mnou resil jen 2 nebo 1 placku. Na muj vycet kol az na 2 lidi nikdo nereagoval.

          0 0
          • theedge  

            Protoze se chovas jak vul tak na tebe kazdej kasle. Tady nikdo nema zadnou povinost se ti k necemu vyjadrovat.

            0 0
          • Kalic  

            To je výsostné právo každého reagovat na to, co uzná za vhodné a nereagovat na to, na co nechce. Nauč se s tím žít.

            0 0
      • palo7  

        Nechceš rady, chceš potvrdit tvoje nesmyslné řešení

        0 0
    • Sateza  

      Me nejde o to, ze se neshodne. Ale nejprve mi skoro vsichni konzistentne na zacatku tlacili canyony a ted, kdyz jsou v tom vyberu, tak to snad zminil jeden clovek. Tohle mi jako schiza prijde. Rovnez je mi jasne, ze se musim nakonec rozhodnout sam. A jak rikam, urcite si to sam rozhodnu.

      0 0
      • Edwin  

        Já tu diskusi sleduju celou a řekl bych, že se to pořád vyvíjí a samozřejmě každý má jiná očekávání, co by mělo nebo nemělo být na kole za 50.000,– Kč. Ta kola jsou veskrze stejná (neuděláš chybu ani s jednim), ale při tom dost jiná, kdy se šetří na některých důležitých komponentech. A to tu ti lidi řeší… že na kole za 50k by měly být např. lepší brzdy, vidlice, kola, řazení, pohon… A je už jen na tobě, co si z toho vezmeš a co je tvá priorita. Myslím, že to fungovat bude, jak to je a až tě něco začne omezovat, tak bych to teprve začal řešit. Nenech si to znechutit. Vybíráš kolo pro sebe, pro nikoho jinýho.

        0 0
      • Rowdy  

        Víš co, v týhle cenový relaci můžeš mít buď super vybavenej hliník, nebo solidní karbonovej rám a nějaké ty kompromisy ve výbavě. Všechny ty kola, cos postoval, jsou na tom podobně. Prima rám, celkem slušná výbava, ale každej to ošidí někde jinde. Jaké z těch ošizení ti bude vadit, to si musíš zvážit sám. Kola samotný budou klidně sloužit, ať je to jakékoli z nich.

        Mě osobně se ta varianta, že by ti Treka předělali z toho NX na SLX 2×11, líbila. Otázka je, co za to budou chtít a jestli to budeš chtít dát. Když ale sáhneš po Canyonu nebo Cannondalu, rozhodně taky neuděláš chybu.

        Tak snad jen na závěr, zvaž i podle toho, jak a kde to chceš servisovat, zda ti umožněj testovací jízdu. Jak ochotně ti vysvětlej detaily. A jestli jsou tyhle netechnické parametry pro tebe důležité.

        0 0
      • honzabike  

        Však Ti tu lidi doporučovali ten canyon Exceed CF SL 6.0 – pěkný kolo za pěkný peníze ze slušnym osazením – není co řešit pokud ti nevadí objednávka z německa. Jenže tys pak napsal že sis vybral Treka, kterej je jednak o 10K dražší, má vzadu jen 11kovej NX a navíc že tam budeš pytlíkovat dvě placky. A jelikož tu sou lidi co se kolem kol pohybují a něco o tom vědí tak Ti to samozřejmě zkritizovali.

        0 0
      • bikloozer  

        To je jasný, že si to sám rozhodneš, ale i zaplatíš :-)

        Jde o to, že jsi chtěl radu a těch se ti dostalo docela dost, ale teď jde o to, si něco z toho vybrat. Každej to vidí trochu jinak. Já se dívám na peníze a co za ně kupuješ. Proto říkám Trek s NX za 50 je fakt drahej, ale jestli je Trek tvoje srdcovka tak proč ne? Z diskuze vyplynulo, že ale není. Klidně jednoplacka, je super. Nebo dvouplacka, ale na kole za 50 tis. řada NX a brzdy Acera? Každá pozdější výměna komponentu je dražší, než si na začátku dobře vybrat. Za 50 jsem viděl postavenýho karbonovýho Cuba komplet v XT M8000 2×11, opravdu komplet – brzdy, kotouče, náboje, … a s rebou. To jen můj pohled na věc.

        0 0
    • Petr8  

      Ja rikal Giant, nebo Trek 2018 oba 2*11 co jsi chtel a Canyon ne,jen proto ,ze si myslim, ze je jeho ram tvrdsi.

      A ty jsi jako dalsi chtel trochu pohodli :)

      0 0
      • Petr8  

        A v realu ten Giant vypada takhle ,ma trochu jine barvy nez na cz ofiko webu

        0 0
    • Sateza  

      Takze… Byl jsem v obchode na toho Treka. Pan, co mi kolo mel predstavit a sdelit mi blizsi info, tak mi nedokazal moc odpovedet. Byly to velmi obecne odpovedi. Ptal jsem ho na tu zamenu prevodniku a sdelil mi, ze to prehodi z jineho treku (fulla), ze na tom fullu jedno placka vadit nebude. Kdyz jsem se ho ptal na eagel a na jeho kvalitu, tak mi jen rekl, ze je to super kvalita a by on sam nic jineho nechtel. Kolo bylo zaveseno uplne nekde u stropu a ani mi jej nesundal, o nejake jizde nemohla byt rec. Takze jsem mu podekoval a rozloucil se.

      Po ceste domu jsem se pak znova zastavil v Jump sportu. Byl tam opet chlapek, se kterym jsem uz pred tim jednal. Tohle bylo uplne jine jednani a zejmena jeho znalosti byly prikladne. Znova se mi naplno venoval, vse mi vysvetlil, na me dotazy umel věcně odpovedet. Po mem vyberu dofoukl kola, predni vidli na mou vahu, nahodil pedaly a oproti obcanky mi rekl, at se jedu projet jak dlouho chci. Kolo bylo paradni, geometrie super. Dobre se mi sedelo, se zady jsem se citil velmi komfortne.

      Uz jsem se na to kolo dival uplne na zacatku a dal jsem ho i zde do posledniho vyberu a nakonec jsem tedy vybral:

      https://m.jumpsport.cz/…on-5-blk-grn

      K nemu jsme pak jeste vybrali pro zenu GT Zaskar 29" Comp.

      Dohodli jsme si jeste i nastaveni kola na pristi tyden, az tam bude kolega, ktery mi upravi posed, nastavi spd pedaly, doladi predstavec, proste kompletni diagnostiku a nastaveni.

      Pro toto kolo jsem mel nekolik duvodu:

      • jednak tedy mnou pozadovane 2 prevodniky,
      • pevne osy,
      • predni vidlice Rock Shock Reba
      • osazeni XT/SLX,
      • dalsi velky duvod – mam to domu kousek a budu mit servis po ruce,
      • a plusove body byly i za pristup a znalosti prodejce a jak jsem se docetl na netu, tak i spokojenost zakazniku.

      Takze vse se vyresilo, kolo je koupeno, druhe pro zenu.

      Dekuji vsem za nazory, i za ty negativni.

      0 0
      • bikloozer  

        Tak si to užij! :-)

        Za mně je to lepší než ten Trek.

        0 0
      • Kalic  

        V rámci nutnýho bakšiše za nápis na rámu dobrý, jen by si kolo za takový prachy zasloužilo lepší pláště, ale to asi poladíš časem.

        0 0
      • Deadlink  

        To ma jako obnažené lanko prehazovačky u karbonového rámu?

        Zase jenom par centimetrů? Tohle fakt nepochopim. Zhovadilost. Sorry.

        0 0
      • Edwin  

        Paráda, ať slouží!

        0 0
      • palo7  

        Cannondale na zvýšení Ega patří mezi špičku, takže pro tebe super volba ;-)

        Z těch co jsi měl ve výběru, určitě ta lepší volba a pokud vyměníš brzdy (stačí i SLX), tak nemá nějaké slabé místo a stává se nejlepší volbou z tvého výběru.

        0 0
      • Maadaf  

        Dobrá volba, kór s těma XT brzdama.

        Co ty kola, jaká se dá očekávat váha a tuhost?

        0 0
      • Robertilos  

        Pevné osy? Vážně? Tak se podívej na uchycení zadního kola. Doporučuju ti co nejdříve koupit jiné lepší kola se zadním na 10mm osu nebo nechat do stávajícího zaplést jiný náboj na 10mm osu. Udělal jsem stejnou chybu a koupil stejné kolo na stejném místě. Úroveň jejich servisu jde pěkně vidět na tom, jak ti navedli hadici přední brzdy. Měl jsi vzít kolo na rámu 2019, tam už je vzadu pevná osa.

        0 0
    • Sateza  

      Jeste mi nabizi moznost hodit i brzdy na XT s tim, ze by kus vysel cca na 600, ale uz to asi necham tak.

      0 0
      • Kalic  

        Z mt-500 na xt za 600 je dobrá nabídka, do toho určitě stojí za to jít. Už jen proto jak blbě se v těch základních mění destičky.

        0 0
        • MatS  

          Taky bych do toho sel. Hned uz nebude na vybavu zadna vytka. Navic to bude mit bez prace.

          0 0
      • honzabike  

        No ty brzdy je otázka, přeci jenom vzhledem k tvé váze by se možná lepší brzdná sílá hodila. Lepší brzdy mají taky výhodu vtom že můžeš brzdit jedním prstem. Jinak kolo pěkný, trochu se teda divím že tam nedali lock vidlice na řidítka, ale když do toho nebudeš bušit ve stoje tak vpohodě.

        0 0
    • Sateza  

      Tak to asi jeste necham dodelat :-)

      0 0
      • Kalic  

        Ještě by to chtělo naučit se mačkat správný tlačítko „reagovat“ :-)

        0 0
      • Nutribird  

        Brzdy určitě a za ty peníze, super.

        0 0
      • Kellly  

        Pokud nabízí brzdu XT opravdu za + 600-, tak neváhej a ber.

        Mimochodem, take jsem „Reagoval“ o příspěvek výš a zařadilo zde.

        0 0
        • Sateza  

          S tim reagovanim a razenim prispevku mas pravdu, obcas to zaradi spatne.

          V pondeli tam skocim a necham dodelat jeste ty brzdy.

          0 0
          • trefcz  

            Připlatit za ty brzdy je dobrá volba, na to zamykání z řídítek bych se vykašlal.

            0 0
    • Sateza  

      Sice uplne off topic, ale tohle mi skocilo na youtube, tak pro odlehceni a pro potěchu oka :-)

      https://youtu.be/xQ_IQS3VKjA

      0 0
    • trefcz  

      Vidíš s někdo kdo má kolo na deore skoro za 50k ti to bude hanit… 

      0 0
    • Sateza  

      Lidi, jeste by me zajimalo a nechci zakladat dalsi tema, jake pouzivate batohy na kolo?

      Potrebuju nejaky poridit, protoze dosud jsem mel brasny na kole, ale na novem je vozit nebudu (a nemuzu).

      Takze zrejme by mel mit parametry, aby dobre sedel, aby byl lehky, mel dobre odvetrana zada. Cena by mela byt rovnez primerena.

      Jen trosku nevim, jaky objem – 10 nebo 20 ltr?

      Co vozim s sebou? Urcite budu muset mit nahradni dusi, vozim rukavice k vymene duse, nytovacku (i kdyz tu nemusim mit na jednodenni vylety), pumpicku, nejake proteinove tycinky, tablety isostaru, mobil, penezenku (penize).

      Kdyz uz je pak chladneji, tak i nejakou bundu navic.

      0 0
      • michomin  

        Na to, co jsi popsal, ti stačí malý batoh do 10 l.

        0 0
      • honzabike  

        Já mám FORCE-PILOT-10L, ale záda se potějí, taky si rád nechám poradit lepší…

        0 0
        • Petr8  

          Já mám Husky Pelen 13l myslim,.Je fajn,ale taky se potim,nevěřím že to s nějakým batohem půjde bez pocení:)

          0 0
          • stanik48  

            Já ho mám taky už 3 rokem. Jsem spokojen, za mě.lepsi než force, záda se potí i na batozich se síťkou. Používám i na lehkou turistiku a na teď na bezky..

            0 0
      • jiriga  

        myslim, ze 10l je docela malo, kor , kdyz by to clovek mel pouzivat od jara do podzimu. Vozim tento Evoc a musim rici, ze odvetravani je naprsoto skvele, byt bych ted bral o neco vetsi objem jeste.

        https://www.evocsports.com/…ks/stage-18l

        0 0
      • Kalic  

        Za mě batohu na záda na kole velké NE. Kvůli odvětrávání/pocení a komfortu, pocitu. Navíc, pro to co píšeš vůbec není potřeba. Stačí podsedlová brašna a kapsy v dresu. A když bude potřeba vozit něco objemějšího, tak to pověsit na kolo: buď rámová brašna, nebo větší podsedlová. Ty velké mají třeba až 17l objem.

        0 0
        • Sateza  

          Na tyhle podsedlovky jsem se taky dival v jumpsportu. Maji je tam tusim do objemu 5ltr. vzhledem k vaze pod sedlovku. Vyssi objem a tim pademni vaha, se nedoporucuje. Zejmena, pokud je sedlovka karbonova.

          Ale zase ta brasna na sedlovce je takova nouzova a nebo spise na „privetivejsi“ te­ren.

          Ten batuzek mi prijde vhodnejsi a to rikam i pres to, ze na svem kole mam brasny a jezdim s jimi uz 6 let :-)

          Ale ted jsem tedy poridil karbonove kolo a na nem brasny vozit nemuzu, proto chci sehnat ke.kolu i dobry batuzek na zada.

          0 0
          • Kalic  

            Za prvé na tvým novým kole nemáš karbonovou sedlovku a za druhé i kdybys měl, není žádný racionální důvod proč by se na ni nemohla pověsit podsedlová brašna o rozumné váze. Problém s karbonovou sedlovkou jsou nosiče upevněné na sedlovku, ale to je jiná story. Ale jestli preferuješ batoh tak samozřejmě nic proti tomu.

            0 0
            • novas752  

              Presne tak. Na vyse popsane staci stredni az vetsi podsedlovka.

              Ja na mtb ale vozim taky batoh. A zada se pod nim proste poti vic nez jen v dresu na silnicce, je to ale jen a jen o zvyku – na silnicce jezdim daleko mene a fam mi prijde na zadech podivne prazdno. :) A muzu tam nalozit veci na celodenni vyjizdku (mam 10+3l na vodni vak) aniz bych mel kolo nabaleny jak vanocni stromecek.

              Ja mam batoh Camelbak volt LR 13, uz se sice nedela ale pro me je perfektni. Dulezite je zapinani pres 2 popruhy, spodni idealne co nejsirsi aby pevne obepinal ale neskrtil. A male kapsicky na tom spodnim popruhu po stranach jsou taky vyborna vec – do jedne dam mobil (mapa, fotak…), do druhe podle potreby klice domu/do prace, nebo nejakou svacinu, a pak nemusim skoro vubec batoh sundavat – vse co obvykle pouzivam mam po ruce i za jizdy.

              0 0
            • Sateza  

              Vim, ze nemam karvonovou. O tom jsem se bavil i s prodejcem s ohledem na brasnu na sedlovku. Jen jsem to zminil, ze pokud by byla karbonova, tak ji lze zatizit snad cca 5kg.

              Ale jak rikam, o te sedlove ani moc neuvazuju…nechci vypadat jako páv :-)

              Takze radeji batuzek.

              A jak pises, jeatli ho preferuji…no spis asi ne, ale na karbonovem kole toho moc nevymyslim.

              Kdysi, je to asi tak 7 let, to jsem byl v nejakych zivotnich kotrmelcich a kamosi mi rikali, at s nimi jedu na kole na 4 dny na vylet. Mel jsem staricke kolo a k tomu vubec nic, nebot jsem na kole jezdil strasne malo. Ale vydal jsem se s nimi a jeli jsme prvni den cca 125 km. A ja, jelikoz jsem nic na kolo nemel, tak jsem jel v bavlnenem triku a s batohem na zadech. S batohem na 4 dny. Mel snad 15kg. Tlacil mi zadek do sedla a ja mel po prvnim dni zadek jako pavian. Nakonec jsem vse uslapal, ale kdyz jsem se vratil domu, tak jsem sedl na net a koupil nove kolo, ale mmj. i brasny a byla to silena uleva, nemuset mit vse na zadech. A pak jsem zacal trosku vice jezdit na kole.

              Takze batoh na zada sice jo, ale v rozumne mire a velmi pohodlny a ne moc tezky :-)

              0 0
              • novas752  

                Ktery je velmi pohodlny je velmi individualni.

                A vsechny cyklo batohy podobneho objemu vazi cca stejne. A pak zalezi co do neho nalozis.

                Ja bezne vozim 1–3kg vody a 1–2kg tech drobnosti + svacina + nekdy nejaky to obleceni. A nijak extra to nevnimam. Duletitej je batoh kterej se da dobre pritahnout, protoze jak na zadech neposkakuje, nezda se tak tezky.

                0 0
              • Kalic  

                Píšeš nesmysly s tím zatížením karbonové sedlovky. Podsedlová brašna je podobný typ zatížení pro sedlovku jako když na kole sedíš.

                0 0
                • Sateza  

                  To si nemyslim. Uu z logiky veci a z fyzikalniho hlediska je to snad jasne, ze kdyz das podsedkovku, tak ta pusobi na sedlovku uplne jinak svou vahou. Telo tlaci dolu do sedlovky, kdezto brasna na ni tlaci tak, jakoby ji chtela vylomit smerem dopredu. Jsou to odlisne pusobici sily.

                  0 0
                  • Kalic  

                    Opět nesmysl. Sedlová trubka nemá pravý úhel s vodorovnou rovinou, tj tělo nepůsobí přímo dolů do sedlovky, taky působí jinak a sedlovka je na to stavěná. Brašna svou tíhou působí primárně na sedlo, její těžiště je a musí být velice blízko sedla, aby s sebou moc neházela. Karbon sedlovka s tímto nemůže mít žádný problém. Vem si jaké síly působí třeba na řídítka (která můžou být taky karbonová) u představce když na ně přeneseš váhu. Tam je to úplně jinej level než u sedlovky.

                    0 0
                    • Sateza  

                      V pohode, takze kolik tam podle tebe muzes nalozit?

                      0 0
                      • Kalic  

                        Limit je především u těch brašen; to co vydrží sedlovka je daleko za tím. U velkých brašen to bývá to kolem 5kg, u některých víc.

                        Ale, jak jsem psal už výše, na to abys pobral to co píšeš, ti stačí mini podsedlová brašnička na nářadí/duši a kapsy u dresu na zbytek.

                        0 0
                  • novas752  

                    Mluvíme tady o podsedlové brašně na nutné příslušenství ke kolu = hmotnost 0,5kg maximálně (1 duše, montpáky, multitool, lepení nebo bombička + knoty na bezdušáky, spojka řetězu, náhradní ventilek, gumový rukavice, nějaký bankovky kdyby něco apod.), to žádnym způsobem neovlivní ani nějaké superodlehčované kusy. A působení je úplně stejné akorát řádově menší než když na kole sedíš – furt to sedlovku páčí směrem dozadu a přesně na to jsou kupodivu dělané.

                    Pití dáš do košíků na rámu, pumpičku pod košík na rámu a svačinu + mobil do kapsy dresu. A nebo na kolo nic a vše do batohu.

                    0 0
                    • Sateza  

                      Jasne. Diky za odpovedi.

                      Nicmene ja si starsi kolo nechavam, takze na nem i brasny. Tudiz radeji asi budu chtit nejaky batuzek, nebot na novem kole nebudu chtit vozit zadnou brasnu…max takovou uplne tu malickou na dusi a naradi.

                      0 0
                      • Nutribird  

                        No pokud ti nebude vadit čína koukni, jezdím s tímto a je celkem fajn. Mám v něm vak na vodu, duši, základní nářadí, krabička na CO pumpičku plus bombičky a světlo. Fajn kapsička na mobil. Cítím se sním dobře.

                        s://www.aliex­press.com/item/18L-Ultralight-Outdoor-Rucksack-Backpack-Bicycle-Bike-Cycling-Hiking-Climbing-Bag-with-Rain-Cover/32654289­769.html?spm=a2­g01.12539925.la­yer-yv2llf.7.22ca750djqg­XRd&gps-id=6085007&sc­m=1007.16233.119941­.0&scm_id=1007­.16233.119941­.0&scm-url=1007.16233­.119941.0&pvid=2839­60f2-fb6e-4ab0–84ac-83a34e1ee1ef

                        https://www.aliexpress.com/…anniers.html?…

                        https://www.aliexpress.com/…kle-bag.html?…

                        0 0
                        • Sateza  

                          Ty odkazy asi nejsou uplne korektni. Jeden odkazuje na obecny dotaz a dva nefunguji.

                          0 0
                          • Nutribird  

                            Vozím hned ten první Lixada, ale v červené barvě. Měl být ten první nefunkční odkaz. Ty zbylé jsem se snažil abys měl nějakou představu co tam ještě může být. Je tam toho dost. Vyhovujou mi hrubší perforované popruhy. Nezařezávají se, nestudí v zimě jako pouze síťované a v létě jsem zase neměl problém s přílišným pocením. Tedy neuvědomuji si to. Stejný materiál jako na ramenech i na záda a za mě OK. Dnes jsem jej měl 2 hodiny a voda ve vaku udržuje příjemnou teplotu a záda OK, mokrý jsem byl jenom od zastříkání z kola, jelikož je obleva.

                            0 0
                            • Nutribird  

                              Jo mám jej tedy už dva nebo tři roky.

                              0 0
                              • Sateza  

                                Myslel jsi tenhle?

                                US $21.99 42%OFF | Lixada Bicycle Bags Ultralight Outdoor Backpack Nylon Breathable Bike Bag with Rain Cover Hydration Water Bag casco ciclismo

                                https://s.click.aliexpress.com/e/cHreL1Ml

                                0 0
                                • Nutribird  

                                  Jo to je přesně on a max. spokojenost, mám i jiný menší, levnější a není to ono. Je tam víc batohů, které vypadají solidně. Myslím, že se dá najít i s jakoby páteřákem, různé rozměry, barvy a řekl bych celkem solidní ceny.

                                  0 0
    • Sateza  

      Nemyslim si, ze vubec existuje nejaky batoh, pod kterym by se nepotily zada. Ale alespon trosku to minimalizovat.

      Je to stejne jako s botami…a ze jsem jich na behani po horach mel silene mnozstvi. Jak rika mij kamarad: nepromokavou botu jeste nikdo nikdy nevymyslel. Jedina nepromokava je gumak (pro lidi z čech: holinky :-) ).

      Ale preci jen bude rozdil kvalitni cyklo batoh, oproti beznemu batuzku.

      0 0
      • MatS  

        Kvalitni batohy se skvelym odvetranim zad, mnozstvim sikovnych kapsicek a vychytavek dela Osprey. Doma jich mame nekolik a bomba.

        https://www.ospreyeurope.com/…eu_en/biking

        Jen ty ceny u nas jsou dost vysoke, takze doporucuju se podivat i v zahranicnich eshopech.

        0 0
        • Sateza  

          Trosku me nebavi ty jejich barvy… Za tyhle penize uz chci mit moznost si vybrat i hezkou barvu. Ale jinak vypadaji dobre.

          0 0
          • MatS  

            Chce to videt v realu, vypada to mnohem lepe. Navic pro dany objem delaji ruzne velikosti popruhu, aby to sedlo kazdemu optimalne. Znaci to jako velikosti obleceni (S,M,L) a je dobre si to vyzkouset.

            0 0
      • rafyn  

        Koukni na značku VAUDE

        0 0
        • Kellly  

          Používám v jiné barvě už asi 4 roky Crossroad LIGHTECH 13

          Velikost dle mne dostatečná na nějakou náhradní mikinu, rukavice, větrovku nebo vestu, pláštěnku, nějakou tyčinku atd. V zimě s ním jezdím na běžky. Vosky i termosku tam také nacpu. Samozřejmě jezdění bez batohu je příjemnější, ale suchá mikina nebo pláštěnka se občas při celodenním výjezdu hodí. A nebo, když cestou z práce potřebuješ někam dát teplé svršky z chladného rána. Na popruh jsem si ještě dal sáček – kapsičku na mobil z nějakého běhacího baťůžku nebo vesty.

          0 0
          • FilipVM  

            Za ty peníze je fajn, akorát ten svrchní matroš není zrovna odolný, ja ho poměrně rychle natrhl o malou větev. Na kolo teď vozím nějaký penguin a spokojenost.

            0 0
      • mattew1  

        Ferriono Zephyr 12+3 L. Prodysna zada, material je myslim kvalitni a navic hodne lehkej. Cena cca 1700,–. Kdyby jsi chtel usetrit tak jsem koupil Lidlu hodne podobnej batoh, taky odvetrana zada. Cena okolo 400,– myslim, zatim ho testuji v Kanade a drzi.

        0 0
    • Sateza  

      Tak vcera jsem privezl obe kola domu (moje i pro zenu).

      A jeste tady psal honzabike dne 8.2.2019 20:20, ze to nema zamykani nabriditkach, ale kolo ma zamykani z riditek. Akorat bych se potreboval zeptat…jeste jsem na riditkach zamykani nemel…jsou tam dvebl packy a na vidli jsou vykresleny 3 polohy – odemceno, zamceno a treti poloha nejaky motion. A me se pak ukazuje pri prepinani bud odemceno a nebo ten motion a pritom to stale pruzi a vidlice nejde uplne zamknout. Poradite?

      0 0
      • novas752  

        A vy budete jezdit intenzivne do kopce jak na zavodech, ze potrebujete zamykani?

        Vidlice nejde uplne zamknout schvalne, kdybys totiz na uplne zamceny vidlici vlitnul do nejake diry apod., mohla by se uvnitr poskodit.

        0 0
        • Sateza  

          Nejedna se zcela urcite o „intenzivni“ jezdeni do kopce. Spis mi jde o to, ze kdyz nekde stoupam, napriklad na Praded po asfaltce, tak jsem z toho 8km stoupani schopen jet pulku ve stoje. A na takove vzdalenosti se uz zrejme projevi to, ze cast energie jde zbytecne pryc do vidlice.

          Navic, kdyz jsem zkousel vidli na GT Zaskar (druha fotka – kolo zeny) tak ta vidle je pri zamceni uplne zamcena a nepruzi. Nemyslim si, ze u predni vidlice je to stejne jako u tlumice, tedy takova ochrana. Predni vidlice by mela jit zcela zamknout ne???

          0 0
          • MatS  

            Ty tam máš na tom Cannonovi Rebu a ta nemá tvrdý lock, přesně jak psal novas.

            Na tom GT Zaskar Comp 2017 máš RockShox 30 Gold TK, která má víceméně tvrdý lock.

            Je to vše dáno konstrukcí vidlice a nemusíš mít strach, že když půjdeš s Rebou do pedálů na stojáka, že se ti i odemčená bude nějak propadat. Já ji jezdím a většina lidí u ní ani lock nepoužívá. Navíc to, že i zamčená trošičku pruží oceníš i na asfaltu, kde jsou samé záplaty a rigoly. Jo a doufám, že ji máš správně nafoukanou. To co je v tabulce na vidlici (noze), tak je dost. Ale to musíš dle toho až si na to sedneš a jak ti vyjde sag. Podle toho upravit.

            Jinak na Rebě nápis motion znamená Motion control (typ tlumící patrony). Dále ti doporučuji je co nejdříve nechat seservisovat (servis spodních nohou), protože z výroby chodí s minimem oleje nebo úplně bez. Stojí to pár korun a vidle ti za to poděkuje a odmění sametovým chodem.

            0 0
          • novas752  

            Přesně tak, Reba má Motion Control, 30 má Turn Key. Obojí je otevřená lázeň, liší se kompresní/zamy­kací část.

            0 0
      • Kalic  

        Tak ať vám kola dobře slouží.

        Jenom škoda, že ti takhle u toho kanona sprznili vedení hadice k přední brzdě. Dělal to Pat, nebo Mat? :-)

        0 0
      • TeryPV  

        Já vím, je to hodně individuální… ale za ty peníze bych si tak šíleně škaredé kolo opravdu nekoupil…

        0 0
    • Sateza  

      Tak uz jsem na to prisel, bylo spatne nastavene lanko z riditek, takze to nepreplo poradne do locku.

      Zitra planujem nejaky vylet a v pondeli jdu s kolem na nastaveni…nastaveni spdcek, predstavce. Jinak nafoukanou mam vidlici nad 90kg. Jine nastaveni tam neni…jsou tam ruzne hodnoty do 90kg a nad 90.

      0 0
      • novas752  

        No jenze ta tabulka ukazuje casto uplne nesmysly, nafoukej si to tak aby se vidlice po nasednuti zanorila o nejakych 20–25% – od toho tam ta stupnice na vnitrnich nohach je.

        0 0
      • koko0925  

        Máš k tomu správnou pumpičku? Reguluje se to po kouskách, manometr je jen pro orientaci.

        0 0
    • Sateza  

      Takze dneska prvnich 92km, prevyseni 850m.

      Po prvnich 15km jsem mel pocit, ze jsem moc natazeny dopredu a neni to uplne ono. Meli jsme po ceste prodejnu, kde jsem kolo koupil, takze jsem tam sjel a nechal si vymenit predstavec. Bylo to lepsi, ale jeste mi kousicek schazi k tomu, abych se citil komfortne. Na pondeli tam mam dohodnuto nastaveni kola na mou postavu…posed, specka, predstavec, takze si jeste zitra pomerim stare kolo a snad to tam doladime.

      Jinak je kolo peckovni. Jede jako ďas, je opravdu dobre…jen poladit jeste ten naklon dopredu, protoze me pak zacaly bolet trapezy a krcni pater, tudiz asi potrebuji jeste vice vzprimenejsi posed.

      Jinak jsem max spokojen. I prevody byly super. Mit dve placky jsem opravdu chtel a to se ukazalo jako spravna volba.

      0 0
      • mattew1  

        Treba je to jen o zvyku, druha, treti vyjizdka a uz te treba nebude bolet nic :)

        0 0
        • Sateza  

          Mozna ano, dneska si chci porovnat stare kolo s novym, pomerit nektere rozmery a uvidim.

          0 0
    • Sateza  

      To uz je malickost. To uz poladim riditky.

      0 0
    • Sateza  

      Tak vcera jsem absolvoval nastaveni posedu. Dali jsme novy predstavec (hodne do pozitiva) a taky riditka vlastovky. Sedlo jsme nechali tak, jak bylo, i kdyz je tam jeste moznost jej posunout malicko dopredu, ale zase by se tim uz zbytecne narusilo slapani. A jeste mi bylo doporuceno, ze by se mi hodne mohla osvedcit karbonova sedlovka.

      0 0
      • MatS  

        Takže se nemůžu ubránit dojmu, že to kolo ti je malé. To musíš vypadat na tom jak paní radová.

        Karbonová sedlovka, pokud je menšího průměru a trochu s offsetem je pak znát celkem slušně. Když různě pohledáš i v zahraničí, tak seženeš i značkovou za slušnou cenu. Někdo riskuje i Čínu, ale je to na zvážení.

        Já třeba bral z CRC sedlovku Nukeproof Sam Hill series za cca 1500,– a je luxusní.

        https://www.chainreactioncycles.com/…p-prod140160

        nebo

        https://www.chainreactioncycles.com/…p-prod158767

        Jen jsou bez offsetu.

        0 0
        • jardalee  

          maly mu byt nemusi ,proste ma zavodni kolo kde je krk hodne kratkej a ram hodne dlouhej je to celkem bezna vlastnost HT 29er ,plno lidi vozi potom krasnej kominek z podlozek :) a jeste vlastovky

          0 0
          • Robertilos  

            Vlaštovky na fsi, no to musí být krása..

            0 0
          • MatS  

            Prislo mi to kvuli te vytazene sedlovce. No jo no, chci zavodni kolo (geo), ale nechci byt natazenej jako chrt. To je pak tezky.

            0 0
            • Edwin  

              Jenže ono kola s nízkým zdvihem jiný než „závodní“ prostě nedělají.

              0 0
            • theedge  

              no vlajdy v kombinaci s nějakým 80mm +10 / +15 představcem …

              0 0
      • raw 4  

        Ola aby to nebylo kolo ala onuce…

        0 0
      • Kalic  

        No, resi se tady hovadinky typu jednoprevodnik, dvouprevodnik, tyhle brzdy, tamhle ty brzdy a pritom se zapomene na uplne nejdulezitejsi vec – jak kolo/geometrie padne uzivateli, jeho posedu a zamereni. Pak se to musi resit nasledne nesmyslama jako vlajdy a predstavec nahoru.

        0 0
        • honzabike  

          A proc jsou nesmysl predstavec nahoru a zahly riditka? Ze to nevypada dobre? Kdyz se mu na tom bude dobre jezdit tak je to snad jedno ne? Sam sem to mel podobne, vybral sem si kolo podle vybavy, a az kdyz sem ho mel doma sem zacal resit kratsi a vyssi predstavec, polohu sedla atd.

          0 0
          • theedge  

            Tak že jsi to tak udělal ty ještě neznamená že to tak je dobře …

            Základ přece je aby mi sedla geometrie – tu pak už nemůžeš změnit. Můžěs na kole vyměnit brzdy a všecko okolo, ale nemůžeš změnit geometrii kola. V dané geometrii ( která ti +/- bude vyhovovat ) pak hledáš výbavu kterou jsi stavu zaplatit. Napsat → vybral jsem kolo podle výbavy a až doma řešil jestli mi sedne je špatně.

            Od toho jsou údaje jako třeba Stack ze kerýho lze snadno odvodit že když má dlouhý nohy tak třeba bude mít velkej drop k řidítkům, v kombinaci s delším rámem to pak znamaná hodně nataženej posed …

            Je jasný že doladění posedu je potřeba vždycky ( každej jsme jinak šišatej ), ale není ideální se tím snažit předělat charakter kola.

            0 0
            • honzabike  

              Víme jak to je, stack se u spousty kol neuvádí, zkušební projíždka kolikrát není možná, takže člověk tak nějak vybere podle toho co chce HT/ full / materiál/ zdvihy / design /výbava / akce. Ktomu nejakou odpovídající velikost a zbytek se nějak poladí. Jen jsem psal, že pokud někomu sedí vlaštovky s vysokým představcem tak ať je tam má. Byť se to někomu nemusí zdát estetické

              0 0
              • theedge  

                Neznám výrobce kola který by u geometrie neuváděl Stack – i tvůj Klleys to uvádí. Je to základní údaj geometrie kola. Spíš spousta lidí vůbec neví co to je ;-)

                0 0
            • novas752  

              To je fakt. Ale na druhou stranu v lepších xc kolech neni zrovna velkej výběr kol s vysokou hlavou, to je proti akzuálnímu trendu co nejnižších. Velcí výrobci prostě u závodně orientovanýho rámu nepočítají se vzpřímenym posedem, takže by podložkoval tak i tak. A třeba se rohjezdí a časem to sníží

              0 0
              • theedge  

                Tak třeba mu to pak sedne. Je ale potřeba si uvědomit že dávno pryč je doba, kdy se vyráběly jen šunty a jediný použitelný věci byly ty závodní a ty přese byly mega-super, protože to bylo to jediný kvalitní co se dalo sehnat.

                Dneska závodní prostě znamená určené na závody a to má svoje specifika – malou pohodlnost a velkou efektivitu ( pokud se bavíme o XC ). Pokud nechci závodit a chci to mít pohodlný, pak je třeba se dívat jinam.

                0 0
              • Kalic  

                Další věc ke zvážení – čím vzpřímenější posed, tím hůř pro záda z hlediska přenášení otřesů na páteř. Posed není nic co by bylo pevně danýho, je to z velké části záležitost zvyku, případně zlepšení flexibility těla, na čemž lze zapracovat cvičením.

                0 0
              • Pikaču  

                Zapomínate na jednu věc. U vysokých lidí, a velkých kol tam prostě drop je a bude ( kromě RB který nabízí 690mm stack)!!

                Časem si zvykne a bude zase snižovat riditka a otáčet predstavec. Vše má svůj čas.

                0 0
    • Nutribird  

      Nebo holt bude vybírat kolo znovu a teď už bude vědět co a proč.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.