• GKM

    Ahoj hledám gravel do 65000,–

    Chtěl bych pokud možno velmi univerzální stroj takže co nejširší pláště (nebudou tam vždy ale aby byla možnost) a taky dost úchytů.

    Co se mi celkem líbilo je třeba Specialized Diverge nebo Ghost Fire Road ale rád si nechám doporučit další.

    Jo chtěl bych to na karbonu asi…

    0 0
    • AussigBiker  

      Trek Checkpoint SL5, karbon, Shimano 2×11 105, vejdou se pláště až tušim 46c. Ofiko cena 68k, ale 7–10% dostat cebu dolů nebude problém. Nebo mrkni na dvouplošník od Canyonu. Dostupnost ani u jednoho netuším. Jinak GT Grade, Cube… Za tyhle peníze se už dá vybrat m

      0 0
    • milan.v  

      Tak Diverge leda ten nový 2021, starší ročníky jsou jiné…

      0 0
      • GKM  

        Diverge jsem myslel tedy konkrétně tento.

        https://www.specialized.com/…bon/p/175287

        Ten Ghost má průchodnost na 29×2.0 možná i 2.1 zas se mi trochu nelíbí kliky s malým převodníkem. Plus je více úchytů a klasika hlávko. To tlumení u Diverge je něco co bych tam raději nechtěl.

        0 0
      • GKM  

        PS a čím se liší ten starší?

        0 0
        • TK75  

          Diverge 2018–2020 má průchodnost pneumatik max.700×42 nebo 650bx47 ten novej model 2021 by měl mít 700×47 mm, taky je tam víc úchytů na rámu a i vidlici.No a je o kousek delší rám a položenej víc hlavovej úhel.Jo a zadní stavba je delší takže pneumatika neolizuje sedlovou trubku:-)

          0 0
          • GKM  

            Jo tak to sem koukal na ten novej už.

            Mě tam vadí ta ,,blbost” v tom predstavci :)

            Jinak pěkné kolo, pravda kola to bude chtít vyměnit.

            A co ten Ghost přijde mi zajímavější – víc úchytů, větší prostupnost na široké pláště v základu lepší kola a hlavně klasický hlávko bez blbin.

            0 0
            • TK75  

              Vyzkoušet by to chtělo, jak Diverge tak Ghost jsou supr:-)

              Sám nevím co bych vybral, ale určitě tak abych neseděl tak ohnutej jak na cx

              0 0
              • GKM  

                Což jak na CX by nemělo být ani jedno ne.

                Jo třeba ten Ghost je nějaká 2018–19 docela bych čekal, že teď nebo příští rok přijde novej model který by třeba mohl mít pohodlnější geo a flat mount úchyty na brzdy. A to by mne pak pěkně štvalo.

                0 0
                • TK75  

                  Taky jsem si říkal, když je novej Lector jestli bude i novej gravel.Co je dobrý na něm vylepšit nevim.U Diverge tam teda opravdu je posun přesně u těch věcí, který jsem vnímal já osobně jako slabá místa.

                  0 0
                  • GKM  

                    Tak jako nějaké zásadní mínus post mount asi není aspoň né dnes zas na druhou stranu když jsi zmínil Lectora tak i tam je teď flat mount takže…

                    osobně si třeba říkám co ten malej převodník a zda tam nejsou CX kliky kvůli domku nebo jaký je důvod.

                    Prostě je to už skoro 3 roky starý model, cena nejde dolů a ten nástupce by mohl být třeba zas v něčem o dost dál. Ta hlava mi například přijde nižší, nebo řídítka by mohli osadit širší, prostor na vylepšení by jistě byl i když je to moc krásné kolo.

                    0 0
                    • AussigBiker  

                      Jak te tu tak ctu, tak mas v podstate vybrano :D Jesti na to nespechas, tak pockej s cim se Ghost Fire Road vytasi na pristi sezonu a uvidis co a jak.

                      0 0
                      • GKM  

                        Nojo a co když s ničím :D

                        Určitě bych koukl na Cervelo a Giant a Trek je pěknej ale zas ta dvouplacka jinak se mi líbí.

                        Ale určitě toho bude výrazně víc na co by bylo fajn kouknout.

                        0 0
                        • TK75  

                          https://gravelbike.cz/…-gravel-kola

                          Ale už celkem drahý, ale jsou tam hezký kola

                          0 0
                          • GKM  

                            Jj tam sem taky koukl. Mám novej typ.

                            0 0
                            • well  

                              Cervelo za 65? Tak možná rám. Co Giant Revolt nebo ta trošku divná Merida Silex?

                              0 0
                              • GKM  

                                No ne je už za 75 na Apexu ale koukl bych na to nespěchám a ta cena půjde v doprodeji dolu.

                                I když má jen základní možnosti montáže jako Spešl.

                                Ten Ghost a Salsa jdou výrazně zajímavější.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tak hlavně, aby nějakej doprodej vůbec byl :-D

                                  0 0
                                  • GKM  

                                    Toho se nebojím. V UK a DE jsou ceny na podzim a v zimě o 30% nižší.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      No já jen, že třeba Trek udělal z Domane 2020 automaticky 2021, tak že ten se zřejmě na slevy nechystá. Jinak s Německem máš celkem pravdu za normální situace, ale teď je i v Německu trochu problém sehnat určitý kolo, pokud teda nechceš čekat dva měsíce, což je někdy přislíbená (ne potvrzená) dodací doba ;-)

                                      0 0
                                      • GKM  

                                        Jj no jelikož mám stejně hlavní favority jako Ghost a Salsa tak stejně čekat budu muset než se k tomu někde dostanu.

                                        U toho Ghostu je otázka zda na 2021 nebude novej třeba na podzim – přeci jen je to model 2018 tak bych čekal nástupce.

                                        Sice bych to rád teď na léto ale raději si počkám co se ukáže ještě. Přeci jen v této kategorii je ten posun značný.

                                        Třeba ta Salsa Cutthroad to posunula extrémně. Vypadá to fantasticky univerzálně ale nikde žádné info jak se to chová třeba na 35–40mm pláštích.

                                        Ten Warbird je fajn ale těch montážních bodů je tam méně a 700×45 už taky není dnes nějak moc.

                                        A Ghost RR tam zas ten Post Mount prozrazuje stáří no a střed by byl lepší na závit.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          No, každopádně ti držím palce, aby jsi dobře vybral a byl spokojenej ;-)

                                          0 0
                                          • TK75  

                                            Zezačátku je to supr, určitě je gravel bych řekl lepší pro lidi co jsou na berany zvyklí.Je to rychlé a zábavné, projet se dá hromadu věcí.Jen ty berany tak nějak do terénu zas moc supr nejsou:-)

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Tak já gravel nemám a ani jsem ho v terenu nezkoušel ;-) tak že nemohu soudit :-)

                                              0 0
                                              • TK75  

                                                Já vím:-)

                                                To já jen aby to třeba případný budoucí čtenář kupec gravel bajku ještě pořádně zvážil

                                                0 0
                                              • GKM  

                                                Tak já jezdím žiletku takže berany nejsou problém. A gravela jsem měl pujčeného na týden.

                                                0 0
                                    • jIrI___  

                                      Mám trošku obavy, že letošní sezónní výprodeje budou trošku jiné. Spousta výrobců má ty lákavější gravely vyprodané už nyní…

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Nejen gravely ;-)

                                        0 0
                                        • Alojs01  

                                          A nejen lakavejsi nabidky…:-)

                                          0 0
                                          • GKM  

                                            No tak bude nová kolekce. Svět se nezastavil.

                                            0 0
                                            • Alojs01  

                                              A ta bude o 20% drazsi…:-)

                                              0 0
                                              • jIrI___  

                                                To by odpovídalo. Canyon během posledních tří měsíců zvedl cenu u dámského Grailu ze 40 tis Kč na 50 tis Kč :(

                                                0 0
                                              • TK75  

                                                Budou muset naopak zlevnit

                                                Přece kdo by v téhle době kupoval kolo:-)

                                                0 0
                                                • jIrI___  

                                                  Podle slov prodavačů v místním krámě i ti, kteří kolo viděli naposledy před dvaceti lety a to na obrázku. Prostě místní obyvatelstvo sice pláče, jak mají nízké mzdy a jak se mají špatně, ale ve skutečnosti to tak divoké není :)

                                                  0 0
                                                  • TK75  

                                                    No jo tady

                                                    Ale co Itálie atd. se ještě budou nadnárodní společnosti o kupce z Československa přetahovat

                                                    0 0
                                                  • TK75  

                                                    Pěkný:-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Popsal to hezky :-D

                                                    „Týká se to nejen chování řidičů, ale i kvality a hustoty sítě cyklostezek, která se snižuje od severu k jihu. „Jižní Tyrolsko se ještě dá srovnat se Skandinávií. Od Říma dolů je to ale spíš jako v Africe,“ konstatuje Tursi.“

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ty woe v Itálii kvůli Coroně dostaneš 300,– Eur na normální kolo a 500,– na éčko :-D

                                                    Teda v Jižním Tyrolsku, Italie to bude mít trochu jinak ;-)

                                                    0 0
                                                  • AussigBiker  

                                                    Kdyby mi Italie taky prispela na kolo, tak bych prodal ledvinu a koupil neco od Ernesta Colnaga na sade od sinogra Camnpagnola a zvednul Italii HDP :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To by jsi spíš potřeboval těch 60% :-)

                                                    0 0
                                                  • Alojs01  

                                                    Vzhledem k tomu, ze treba Trek a Specialized ma nektere modely vyprodane v cele evrope a kola budou v lepsim pripade na podzim v horsim v lednu, tak si myslim, ze je situace v zajranici stejna jako u nas…

                                                    Kola se zdrazi napric a protoze trh je stale hladovy, nebude dovod u zadanych kol snizovat cenu…:-)

                                                    Jeste ze mam garaz plnou a nic nepotrebuju…:-)))

                                                    0 0
                                                  • GKM  

                                                    Blbost je to jak s realitami a auty – teď se ceny ještě drží ale půjde to dolu. Krize teprve začíná a lidé teprve přijdou o práci a kolo je bohužel zbytečnost kterou si dost lidí odpustí pořizovat v této době.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Hele, ale on má třeba s tím Trekem pravdu ;-) Kupoval jsem v půlce května Trek Domane, naštěstí velikost kterou měl na skladě. Jiná velikost problém a jiná barva bez šance :-)

                                                    Zkoušel jsem i IT, ale nabídnou ti jen to co mají na krámě. Objednat jinou velikost už ani nenabízí :-)

                                                    0 0
                                                  • GKM  

                                                    Jasně jenže to je teď. Většina firem měla výpadky ve výrobě a td. Tohle se během pár měsíců zlepší když teď zas najíždějí na výrobu.

                                                    Jenže krize teprve začne v druhé polovině roku a to už bude dostatek zboží ale nebudou kupci. Ceny půjdou dolů – jednak krizí a jednak aby se zbavili toho co teď vyrábějí a mohli naskladnit nové modely.

                                                    0 0
                                                  • AussigBiker  

                                                    Podle toho, co se kde pise, tak zbaveny toho, co maj ted jsou uz davno :) Uvidime, jak to bude. Ja mam cyklo potreby pokryty na dlouhy leta dopredu, takze ja to neresim. Jenom treba kdyby se casem nekde nasla nejaka pekna ziletka za peknou cenu… :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Taky jsem zvědav ;-) ale myslím, že to nebude tak horký. Někdo něco sleví, někdo zdraží a někdo jen přečísluje rok a pojede bez slevy dál. Tak uvidíme :-)

                                                    Na druhou stranu, kdyby byly slevy 30% jak se píše nahoře a stát přidal 300,– Eur, tak už by to mohlo být někdy hodně zajímavý :-D

                                                    0 0
                                                  • GKM  

                                                    Slevy jsou v zahraničí běžně. Na kola jako Cannondale, Specialized, Trek a td jsem v UK vidal i 40% na rok a půl staré modely.

                                                    V ČR jsou slevy jen kosmetické.

                                                    0 0
                                                  • TK75  

                                                    Slevy kosmetické a reklamace problémové:-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To máš pravdu ;-) Má to jen maličký háček a to, že teď není běžný rok :-D

                                                    Ale uvidíme ;-)

                                                    0 0
                                                  • milan.v  

                                                    Myslím, že i u nás můžeš sehnat výraznou slevu, pár lidí tu má tak nakoupená kola Specialized například…

                                                    Jinak dost často se v zahraničí jedná o méně prodejné velikosti, takže je otázka, zdali tu tvou zrovna budou mít, všechny nemají…

                                                    0 0
                                                  • babkanakole  

                                                    Tak ono je kolo a kolo. Ty nenáročný plečky podle mě nahoru půjdou. Jednak na tom zase lidi začnou normálně jezdit po městech, a navíc to je celkem laciný způsob zábavy a sportu pro rodinu s dětmi.

                                                    Situace je jiná u kol za cenu ojeté Fabie, tam se to „zbytečnost“ stane dost rychle.

                                                    0 0
                              • GKM  

                                Giant prohlídnu a Merida ne to je opravdu mimo :D Je to hnusný a umí to jen 42mm na 700c

                                0 0
                                • well  

                                  Já osobně víc než 42mm nepotřebuju, ale každý to máme jinak. Merida vypadá na živo výrazně líp než na fotkách, stejně jako třeba GT Grade. Koukni ještě na Rose Backroad a Norco Search. Já teď vybírat gravel, tak se rozhoduju mezi Orbeou Terrou (kterou teď mám), Look 765 Gravel nebo Basso Palta. Nastěstí Orbea ještě slouží a snad nějaký čas bude.

                                  0 0
                                  • GKM  

                                    Já nevím ta hlava vypadá otřesně i kdyby to na živo bylo lepší třeba mě z toho neklepne ale že se pozvracím na prodejně je pořád šance.

                                    Ale kouknu na to abych viděl nejošklivější kolo roku :D

                                    Jinak díky za tip kouknu se na ně jak to vypadá.

                                    Hele na běžné ježdění bych asi volil 40mm ale nikdy nevíš kdy tam do lesa budu chtít hodit víc a to že jsou dnes gravely co pojmou 29×2.0 a některé i 29×24 (dobře to už asi není gravel ale pevné mtb s berany) tak ta možnost je fajn.

                                    0 0
                                  • TK75  

                                    Tu Meridu jsem viděl v modré barvě a opravdu na živo hezký kolo( úplně jiný než na fotce)

                                    Pneumatiky už mně nestačej ani 50 mm

                                    :-)

                                    0 0
                                    • GKM  

                                      50 ti nestačí? :D

                                      No s jídlem roste chuť. To je důvod proč bych chtěl možnost osadit co nejvíc.

                                      A jaký rozměr jezdíš teď?

                                      0 0
                                      • TK75  

                                        650bx47 a říkal jsem si jak to budu střídat, ale už se mi na úzký nechce:-)

                                        0 0
                                        • well  

                                          Já mám Vittorky 38c, reálně 42mm a víc bych nechtěl. Přeci jen gravel mám rád jako kolo co dobře jede po silnici i v lese. Teď mi to přijde s tou silnicí na hraně.

                                          0 0
                                        • GKM  

                                          Aha já myslel že máš něco přes 50

                                          0 0
                                          • TK75  

                                            Ne, tohle je maximum co tam jde a už teď, jak to jde pěkně v terénu, tak mě zas začínají omezovat berany:-) Prostě víc už Diverge posunout nejde, ale musím ho pochválit, vydržel a zvládnul dost, bych řekl:-)

                                            0 0
                                            • GKM  

                                              Prosímtě a jak se chová to odpružení v tom hlavovém sloupku?

                                              Má to nějaký funkční smysl?

                                              A nevadí ti to potom za jízdy po silnici hlavně do kopce při jízdě ve stoje?

                                              Koukal jsem na to že to nemá žádné zamykání.

                                              Jak často se to musí servisovat? Dá se to servisovat doma nebo je k tomu zapitřebí speciální vercajk? Tam je pružina u levných a olej/vzduch u drahé verze?

                                              0 0
                                              • TK75  

                                                Funkční smysl to rozhodně má, v terénu to dost pomůže.Já nevím k čemu to přirovnat, ale například jako když máš na gravelu 38 mm gumu s duší a natvrdo nafouknutý a pak když místo toho dáš pneumatiky bez duše a v o hodně větší šířce a hezky nízký tlak tak asi tak

                                                Při jízdě to vůbec nevnímám a ani do kopce.Jsou to jen 2cm

                                                Zamykání je podle mě úplně zbytečný, prostě protože o tom vůbec nevím

                                                Na YT je dost návodů jak rozdělat atd. Není to složité

                                                Olej vzduch má až 2021 verze

                                                Pochopitelně je to prostě zas o součástku starost navíc.Osobně bych řekl, že je to supr, ale stejně tak supr bude gravel s pořádnou průchodností na bezdušovou pneumatiku.Takovej gravel si myslím f-šok skoro dorovná

                                                0 0
                                                • GKM  

                                                  Aha takže tohle má tedy pružinu, ale pláště na 700×47 nebo 650×2,1 ano?

                                                  Koukal jsem ta Salsa Warbird je dost nedostupné kolo co nikde není, toho Diverge mají všude, tak kdybych překousl to odpružení tak to vypadá jako fajn kolo. I když těch úchytů by mohlo být víc, ale tak to hlavní má a zas mám pocit má střed na závit což beru jako plus pro domácí servis.

                                                  https://www.specialized.com/…bon/p/175287

                                                  0 0
                                                  • TK75  

                                                    Ano, tenhle má stejnej pružinovej šok jako mám já na 2020.Má to novou geo rámu a větší prostor pro pneumatiky.Těch 700×47 bude ale nejspíš dost na hraně.Podle fotek na netu bych řekl že rozumný maximum co tam jde je 45 mm.To je ale jen můj odhad:-)

                                                    0 0
                                                  • GKM  

                                                    Hm si to poměřím.

                                                    Vejít se tam víc bylo by to dobrý i když tomu ,,šoku” moc nevěřím ale tak ještě jsem ho nejel.

                                                    Ten Ghost má PM třmeny a Press Fit což mi vadí jinak asi ideál.

                                                    Jak na to koukám výběr asi bude vždy kompromis.

                                                    0 0
                                                  • GKM  

                                                    Jak často ten shock servisuješ?

                                                    Nevíš náhodou co ten novej 2.0 jaké to má intervaly na servis?

                                                    0 0
                                                  • TK75  

                                                    Praskla mi ta gumová prachovka, protože vozím tu brašnu a ten pásek mám okolo.Tak se rozedřela.Vyměnil jsem jí a přitom sem to rozdělal, spíš ze zvědavosti,ale nebylo co servisovat.Funguje, nic nedře.

                                                    0 0
                                                  • GKM  

                                                    Tak se mi podařilo zjistit že rozměry 700×47 a 650×2,1 počítají s mezerou v každém směru v přední i zadní stavbě 6 mm – takže tam jdou obout i 29×2,0 při mezeře 4 mm což mi ještě přijde jako ok na suší povrch.

                                                    0 0
                                                  • TK75  

                                                    No tak to je dobrý

                                                    0 0
                                                  • GKM  

                                                    Jo do bláta by 4mm asi byly málo už.

                                                    Schválně se pokusím zjistit jakou mezeru má Ghost při 29×2,0

                                                    0 0
                                  • GKM  

                                    Norco Search vypadá fajn.

                                    Sice taky jen 700×45 ale použitelný to bude.

                                    Osazení fajn na GRX co mi ale vadí že za těch 65 je to na dvouplacce což je škoda… max že by to prodejce byl ochoten přehodit na jednoplacku.

                                    0 0
                                  • GKM  

                                    Jinak Rose se mi nelíbí a LOOK a Basso mají nedostatečnou prostupnost na pláště. A ceny už moc vysoko.

                                    0 0
    • khonza  

      Já ti poradím tohle:

      https://www.zookee.cz/…2020_z34265/

      Mám předchozí generaci. Zvládne to od asfaltu po černý v Jedovnici.

      Jako jel jsem i Diverge a Road Rage Fire – obě jsou to fantastický kola, ani s jedním neuděláš chybu. Jen ten Niner bude ojedinělý (moc jich není) a když pár korun přidáš máš ho v oceli.

      https://www.zookee.cz/…2020_z34264/

      0 0
      • GKM  

        Tyjo za 60 hliník s horším osazením to je mazec..... to opravdu ne.

        A za 72 na oceli, tu bych třeba až tak nezavrhoval ale to osazení je katastrofa za ty peníze.

        Ono né že by třeba ten Spešl nebo Ghost měli nějakou top výbavu v té ceně ale je to aspoň 11s na Apexu.

        0 0
      • GKM  

        Ten rám vypadá pěkně ocelovej, karbonovej se mi vzhledem moc nelíbí. Každopádně dobrá prostupnost na pláště a možnosti montáže.

        Ale to osazení z odkazů je mizerné jak na kole za 20 tisíc.

        0 0
    • GKM  

      Co třeba Salsa Warbird sice myslím jen 700×45 ale použitelný by to bylo.

      Nebo trochu víc cestovatelský Salsa Cutthroad to vypadá moc zajímavě ta prostupnost na 29×2,4. – beru že tohle už je MTB na pevné vidlici, ale ty možnosti osazení a td to vypadá fantasticky.

      Ceny jsou tedy trochu vyšší ale v zahraničí na podzim by měli jít o něco dolu ne.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • snas89  

      Co basso? V tyhle cene se mi libily moc.

      0 0
    • GKM  

      Tak jsem objevil další zajímavé kolo. Ridley Kanzo Adventure které pojme pláště 700×47 nebo 650×50.

      Za cenu cca 70 tisíc je na Sram Rival 1 s koly Shimano.

      Ale umožňuje zakoupit i samotnou rámovou sadu za cca 45 tisíc s výběrem barvy což zní docela zajímavě.

      Viděl někdo na živo?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.