• linux

    Ahoj sháním nějaký grevel bike do 35000. Jezdit budu 80% silnice a 20% nějaké polní cesty. Ročně najezdím cca 3000–4000km na horském kole a chtěl bych zkusit změnu. Díval jsem se na CTM Koyuk 2.0 bohužel už ho nikde nemůžu najít ve své velikosti měřím jen 167cm. Co by jste hledali jiného v této cenovce a výbavě. Chtěl bych dvojplacku a pokud možno i hydraulické brzdy.

    0 0
    • tomasz70  

      Koukni na Kellys soot 50. Cena podobná, dvouplacka a solidní komponenty za ty prachy.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      GT Grade Elite 28 kolo, bordó Skladem > 2 ks

      Výprodej GT Grade Elite 28 kolo, bordó

      od 19 899 Kč -24% MOC 32 899 Kč

      GHOST Road Rage EQ 28 kolo, khaki matt/super light green Skladem > 2 ks

      Výprodej GHOST Road Rage EQ 28 kolo, khaki matt/super light green

      od 28 099 Kč -14% MOC 40 999 Kč

      GHOST Road Rage EQ 28 kolo, blue green/lime green Skladem 2 ks

      Výprodej GHOST Road Rage EQ 28 kolo, blue green/lime green

      28 799 Kč -12% MOC 40 999 Kč

    • Pety  

      Kross Esker

      0 1
    • squalo  

      52 skladem

      https://www.velo-team.com/…uk-2-0-2022/

      XS skladem

      https://www.bikero.cz/…022-p542471/

      Ctm a Kellys jsou asi jediný dvě kola co jdou sehnat s hydraulikou. Za 40 je už lepší výběr na německých e-shopech.

      0 0
      • linux  

        Chtěl bych se vejít do těch 35tisic a to ctm se mě líbilo jak geometrii tak výbavou ještě se podívám na ten Kellys co tu padl a pár příspěvků výš.

        0 0
    • Mike  

      KELLYS Soot 50. Nekdo tu dval ze sehnal za supr cenu i 70. https://www.mtbiker.cz/…_172550.html

      0 0
    • linux  

      Kterému z kol by jste dali přednost tomu Ctm Koyuk 2.0 nebo Kellys Soot 50. Zjistil jsem i díky vám, že obě jsou v mé velikosti možné sehnat a jsou dost podobné.

      0 0
    • robb  

      Skoro 11 kg, ale už s bezdušovými koly. Nevím, jestli s ním má tady někdo zkušenost.

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-313015?…

      0 0
      • Synnex90  

        Ja ho jezdil. Jedinej limit jsou mech. brzdy a RÚ. A raději mám jednoplacku.

        0 0
        • Cavendish  

          Ty brzdy jsou v pohodě. Jsou sice semi-hydraulické. Ale s dobrými kotouči to brzdí velice dobře.

          0 0
          • Synnex90  

            Tak bržení je v pohodě, spíš časem z toho trošku bolí ruce. Hydrauliky jsou prostě pohodlnější ale jak píšeš, není to tak tragické, jezdil jsem mechaniky a tam to bylo horší.

            0 0
    • Dzany  

      A co si teda vybral?

      0 0
      • linux  

        Koupím to ctm to se mě líbilo první a má všechno co jsem od toho chtěl

        0 0
    • Edis  

      Ahoj za mě také třeba tohle také za slušnou cenu

      https://www.newbike.cz/…-2021/d13543

      0 0
    • Dzany  

      Mrkni se na www.barnexsport.cz

      0 0
    • pazda  

      Za mě buď Kellys soot 50 nebo Canyon Grail:AL 6 případně Grizl:AL 6, ale je tam dlouhá dostupnost.

      0 0
    • tompca  

      CTM Koyuk 2.0, levnější o 7t. jak Grail, kliky GRX (střed BSA vs. Pressfit) a oproti Kellysu má širší ráfky 17 vs. 22mm.

      https://www.shopbike.cz/…yuk-2-0-2022#…

      0 0
      • BorisFR  

        Kupoval jsem v listopadu. Bohuzel, GRX kliky zjevne nebyly, tak tam mam FSA Omega, jinak osazeni dle katalogu.

        0 0
    • Jezek77  

      https://www.cube-store.cz/…ck--n--grey/?…

      Co říkáte na tohle, jeví se mi to jako slušný poměr cena/ výkon.Jen tedy zatím není skladem, snad cca za měsíc.

      0 0
      • Synnex90  

        Taky super a jakou chces velikost?

        0 0
        • Jezek77  

          Pravděpodobně 56cm, ale je možné, že to bude 53cm, asi jsem se 182cm na pomezí, mám nastaveného hlídacího psa, takže jak se objeví pojedu vyzkoušet.

          0 0
          • cyklista86  

            53 velikost na 182cm asi ne… Ja bych bral na 100% 56 a to mam 177cm, rozkrok 81cm.

            0 0
          • Jáchym 1  

            Jsi jednoznačně na 56cm,jak píší i druzí

            Jen bych úplně nespoléhal na to,že to kolo po nakladnění bude na krámě dlouho stát.Chodí to po jednom kuse a asi nebudeš jediný,kdo o něj bude mít zájem.

            0 0
            • Jezek77  

              Ok. Díky. Ptal jsem i na možnost nějaké rezervace formou složení zálohy, ale to nelze.

              0 0
              • Jáchym 1  

                Tak pak jedině okamžitě reagovat ve chvíli kdy Ti přijde oznámení o dostupnosti kola tím,že ho,,hodíš,,do košíku.

                Osobní odběr i platba na prodejně a tím by jsi to kolo měl mít bloknutý.Bývá to + – na tři dny.

                0 0
      • cyklista86  

        Jen to uchyceni sedlovky je prej docela blbe. Ze ty dva sroubecky co tam jsou se lehce strhnou.. Absolutne nechapu proc tam nenechali normalni sedlovou trubku s normalni objimkou.. Jakej to ma benefit takovej bazmek..

        0 0
        • jIrI___  

          Zbytečné obavy, ty šroubky se utahují na 5–6 Nm, tím je opravdu nestrhneš. Za mě to je naopak super elegantní řešení předcházející poškození karbonové sedlovky kvůli přetažené objímce/ostrým hranám na konci sedlové trubky, tlak na sedlovku působí na daleko větší ploše. A jako bonus je to, že používají standardní průřez sedlovky, ne žádný atyp, to už taky nebývá pravidlem :).

          Btw. už jsi nějakého toho gravela pořídil nebo takové 2–3 roky stále jen hledáš konstrukční nevýhody u jednotlivých výrobců? :)

          4 0
          • cyklista86  

            „Strongly suggest changing seat tube clamp bolts to steel or titanium. The included super duper cheap and soft aluminium ones will lose their hex head within 2–3 adjustments and also love to thread strip too. “

            „I have the cube race FE 2021. I have to agree about the seat clamp bolts. absolutely shocking, I managed to strip mine after like 4–5 adjustments.“

            „To be fair to OP fairly sure this is from the seat post of a cube nuroad, we stock them in our shop and stock these clamps as spares because of how frequently someone ruins the bolts. They're really meant to be set once and hardly touched, it's quite a poor design having seen it in person.“

            2 minuty hledani na internetu.

            0 0
        • Chramy  

          Mám rok Nuroad Race 2022, který to má taky a stále bez problémů. Já jsem s tím řešením 100% spokojený :)

          0 0
          • cyklista86  

            Muzes vyfotit jak to vypada pod tou gumou?

            0 0
            • Chramy  

              Mám tam horší přístup, snad bude stačit tohle. Je tam destička, která drží sedlovku. Odpoledne můžu kdyžtak vyndat sedlovku a vyfotit celé a lépe.

              0 0
              • cyklista86  

                No to je dalsi vec, ze ta guma asi moc netesni a bordel pada do ramu..

                0 0
                • jIrI___  

                  Prostě past vedle pasti :)

                  3 0
                • Alojs01  

                  „Asi“… videls to nekdy alespon na zivo? :-)

                  A i kdyby asi netesnila, tak tam navliknes kus duse a uz ti tam nespadne nic :-).

                  0 0
                  • cyklista86  

                    Ne nevidel sem to na zivo, ale vidim to tady na fotce ne? Pane boze..

                    0 0
                    • TK75  

                      .

                      0 0
                    • Alojs01  

                      Na obrazku vidis, jak to vypada pod tou gumou, samotnou gumu ne. Takze jen domneky…:-)

                      0 0
                      • cyklista86  

                        Ano vidim, ze ta guma nezabrani bordelu se dostat dovnitr. Jak vypada guma snad vim kdyz se to kolo s ni foti.. Lojzo ty jsi dnesna uplne mimo.. :)

                        0 0
      • Dzany  

        Má to mechanické brzdy. To chceš?

        0 0
        • plysovykozisek  

          Za 35k hydraulické to asi ne!

          0 0
        • MirosPikos  

          Tak koupí za pár peněz gravelový Zrace :)

          0 0
        • Synnex90  

          Tak do těch 30k je problém sehnat něco s hydrama. Já sháním do 30 –35k něco co má jednoplacku, pevné osy a hydry. Docela nereálné, kór když chci něco co je pro 2m jezdce. Nebo karbon rám s jednoplackou a hydrama do 60–70k.

          1 0
          • Bobbybike  

            Karbon, hydry, osy, jednoplacka + elektrika jako bonus:-)

            https://www.decathlon.cz/…_/R-p-331421?…

            2 0
            • Synnex90  

              Jo to je pěkný ale pro 2m chlapa to moc není. I to jejich XL bude krátké. ST je 555mm při sedlovce 400mm jsem na 955mm, výška nohou k rozkroku je nějakých 900 – 950mm.Takže při správném posedu bude sedlovka v rámu pár cm. Canyon XXL má ST 610, to už je o dost lepší.

              1 0
              • šlapatko  

                555mm je tak pro mě, měřím 193cm. Délka nohou 91cm.

                0 0
                • Synnex90  

                  Já měl toho jejich Riverside 920. Tam taky mají že je pro 2m chlapa a st je 530mm, tak jsem ho vzal. 2× krát jsem reklamoval zadní ráfek. Po roce a pár měsících mi praskl i rám u sedlovky, a to jsem tam měl 450mm jen pro jistotu. Koupil jsem jako zimáka a náhradní kolo tu jejich Rockrider 540 a tam to samé. Takže kola z decathlonu už ne. Ano vážím 120kilo ale Riverside má být na 170kg.

                  1 0
                  • cyklista86  

                    Ty mas idealni rozmery na poradne cestovni enduro no. Sis vybral blbej konicek.. :D

                    0 0
                    • Synnex90  

                      Tak praskly mi zatím jen rámy z decathlonu. Cube (2 kola), Merida(4 kola) a rám na zakázku od Kovaříka jsou pořád OK. A to jsou i rámy starší 10 let, kde by měl už docela degradovat hliník. Měl jsem ještě Triban 520 na 105 ale ten jsem po dvou měsících prodal a vyměnil právě za ten Riverside.

                      0 0
    • Kristyna92  

      Ahoj, přidávám se a prosím o radu, po delší době se plánuju vracet k ježdění (dřív jsem měla klasika horáka a jezdila jsem s ním spíš tak pro zábavu, žádné velké výkony, takže tak okolo 1500 za rok) a když jsem si dávala dohromady, kde se budu vyskytovat, tak mi z toho vyšel spíš gravel. Mám 175 cenťáků CTMko už nikde není, Kellys – byť je v super výbavě. mi prostě vizuálně vůbec nesedí, podobný příběh je RockMachine, a tím, že začínám, do toho zas nechci dát úplnou raketu, takže jsem vyřazovací metodou došla k dvěma volbám:

      https://www.bike-life.cz/…-2023/d44828 (jenze tady není jisté, kdy ho dodají)

      https://www.topontrail.cz/…ut-al2-black (tam bych se dostala s cenou na 36k)

      Poradili byste mi prosím, co z toho byste brali?

      Děkuju moc!

      0 0
      • jIrI___  

        Z toho tvého výběru bych nebral ani jedno, protože obě kola mají mechanické brzdy a to na gravel fakt nechceš, zvlášť pro holku. Zkusil bych pohledat, jestli v nějakém eshopu najdeš zapomenutý třeba CTM Koyuk 2.0 (ať už letošní model nebo 2022), případně bych se s tvým rozpočtem vůbec nebál bazaru

        1 0
      • Kos_CZ  

        Přesně jak píše jIrI___, mechanický brzdy nebrat. Je to takový hybrid mezi čelisťovými ráfkovými a hydraulickými kotoučovkami a je s tím dost voser – seštelovat to jde, ale co se u toho člověk navzteká.

        Rozhodně bych doporučoval malinko přišetřit a koupit něco s hydraulikou – i klidně z bazaru.

        0 0
        • makimaki  

          Seřídit mechanický brzdy, konkrétně TRP, lze normálně, není s tím žádný problém.

          2 0
        • Synnex90  

          Mechaniky jdou seridit snadneji jak hydry. Navic k tomu staci naradi co ma vetsina lidi doma.

          4 1
      • Feďa  

        Jak se píše níže – Koyuk 2.0. Jestli není loňský ve slevě, tak letošní. Kupoval jsem před 14 dny a maximální spokojenost. Hydraulické brzdy, řazení GRX, vnitřní vedení lanek, pevné osy…

        Jestli máš 175 cm, pak by ti mohlo sedět i loňské L, to mají tady

        Ale asi bych to raději vyzkoušel;-)

        A nebo zkusit některého z distributorů ohledně modelu 2023

        0 0
        • Synnex90  

          Ten je super. Škoda že by mi byl malý. Sháním něco pro 2m, a zatím by mi seděl Canyon Grizl.

          0 0
          • Dzany  

            To je trošku težší záležitost.

            0 0
            • Synnex90  

              Poštěstilo se v pátek 2XL skladem, v úterý byl doma.

              1 0
              • Dzany  

                Tak to gratuluji :) ať to jezdí…Takže Grizl? :)

                0 0
                • Synnex90  

                  Jj za cenu krasnych 51 tisíc. Přemýšlel jsem to tom s elektrikou ale ten cenově nedává smysl. Elektrika stojí 25k ale kolo je dražši o 30k.

                  0 0
    • Maca.k  

      Zdravím, taky se pohlížím po gravelu a mám spadeno na tenhle kousek. Řekněte prosím svůj názor. Děkuji

      https://www.maxbike.cz/eshop/onyx-2

      0 0
      • jIrI___  

        Za mě je to vzhledem k ceně fajn volba – karbonová vidlice, na gravel rozumně poskládané převody (včetně velikosti převodníků, to v této ceně mnohdy nebývá obvyklé), ráfky připravené na bezdušové použití, ochuzeno je to snad jen na levných drátových pláštích. Takže pokud sedne geometrie, vůbec bych se toho Maxbike nebál.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.