Geometrie Specialized Epic, Stumpjumper 2013/14

47 nepřečtených
  • ddan

    Kdo se chce podívat a pro srovnání… co to tu sleduju, tak je geo u 29-tek časté téma.

    A když přidám moji zkušenost, kdy jezdím Epic 29 ve vel.S (geo 2011–13 se 105mm představcem) s možností vyzkoušení na testech model 2014 v Koutech nad D. a přímého srovnání v té samé vel. tak mě to jaksi už úplně nesedělo… navíc ve výjezdech se mi to více stavělo na zadní. A zvláště když mám krátké nohy 78cm, tak u nových modelů ještě narostla výška v rozkroku ;(

    Pak nevím jestli to byl od spešlů úplně správný krok, když to zvedli s tím jak říkají, že 29 i pro malé ;)

    0 0
    • ddan  

      snad to bude líp čitelné ;)

      0 0
    • bagr84  

      Uvažuju o koupi SJ HT (model 2013), v hledáčku mám karbon, ale koukám že má trochu jinou geometrii než hliník (kterej jsem testoval a vím, že mi geo sedí jak prdel na hrnec).

      Dokáže mi někdo říct, jak je ta geometrie odlišná, či tam bude vůbec nějakej citelnej rozdíl? Na papíře to vypadá jakože těžko něco postrehnu, ale stejně se radši zeptám.

      PS: údaje jsem bral z modelu 2014, ale pokud se nepletu, rámy jsou stejný (měnila se jen geo u nejvyšších modelů).

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • McBlacky  

        podle mě si toho nevšimneš, moc nechápu jak můžeš mít stejný reach když máš delší aktuální trubku horní a stejné úhly.

        0 0
        • bagr84  

          Jsem ty rámy dal ve Photoshopu přes sebe a vypadá to jak kdyby měl kazdej trosku jinej úhel sedlové trubky, ale je to fakt nepatrný a na papíře maj úhel stejnej. Řekl bych ze rozdíl nepoznám.

          0 0
        • tonik666  

          Tak, že ti sedlová trubka nejde pod svým úhlem přímo do šlapacího středu, tj. je zalomená a má oproti středu posun.

          Teda za předpokladu,že úhel sedlové trubky je úhel trubky a ne úhel spojnice středu a trubky v místě doteku vodorovné TT.

          0 0
          • McBlacky  

            to je právě otázka, já myslím, že to je úhel spojnice. Budu to muset někde zjistit. Ne že by to byla taková krizovka, ale je to zajímavé. Čím dál víc se bude dělat ta prolomená sedlovka, aby se krátila zadní stavba

            0 0
            • MlokCZ  

              Úhel sedlové trubky může být měřen jakkoliv a tedy nemusí odpovídat.

              Přesto ale ta geometrie nesedí. Není totiž možné, aby bylo současně:

              • délka zadní stavby stejná
              • hlavový úhel stejný
              • délka hlavové trubky
              • BB drop
              • rozvor o 11mm různý

              k tomu už nemůže být reach rozdílný pouze o 1mm. Při platnosti předchozích roměrů by musel vyjít reach rozdílný také o 11mm.

              0 0
              • bagr84  

                Ja myslim ze ta geo je temer stejna. Osa prdniho kola, rodla, sedlo a stred jsou ve stejnych mistech, jen je vzadu videt ze to ma trosku jinej rozvor :)

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
      • RUSH  

        Pokud jde o modely 2013, také jsem testoval AL (dokonce jsem na modelu 2012 odjel v rámci testování jedeno kpž) a pak jsem šel do karbonu. Rozdíl v geometrii jsem nezaznamenal. Mám velikost 21. S modely STJ 2014 nemám žádnou zkušenost.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.