• Charles2k

    Tak jsou již nějaké první informace o nových Forerunner 255 a 955

    • stručně – větší velikost displeje 1,3" (dříve 1,2) a větší rozlišení 260×260 (předtím 240×240)
    • 255 jsou i v menší verzi 255s 41mm s rozlišením 218×218
    • větší výdrž baterie
    • 955 mají i verzi solar, všechny verze 955 mají i možnost dotykového ovládání (které jde vypnout)
    • 955 umí příjmat signál s více satelitů současně (multiband) obdobně jako nejdražší verze Fenix 7
    • cena FR955 549,99E­UR/599,99USD, FR955 Solar 649,99EUR/699,99USD
    • ostatní v článku na https://www.fitness-tracker-test.info/…erunner-955/

    Info o 255/255s zde https://www.garmin.com/…010-02641-10

    0 0
    • Harmassan  

      „Palec hore“ za Garmin Pay i u FR255 … aktuálně mám 245Music a placení je jediná věc, co mi chybí…

      0 0
    • VojtaXY  

      na alze je

      • 255 za 8 690
      • 255 music 9 890
      • 955 za 14 990
      • 955 solar za 16 990
      0 0
    • Charles2k  

      Takže recenzí je již všude plno:

      https://www.dcrainmaker.com/…-review.html

      https://www.hodinky-365.cz/…55-s-recenze

      https://www.hodinky-365.cz/…-955-recenze

      Chtěl jsem 955, ale trochu mi vadí ta větší tloušťka. 255 by na rozdíl od předchozích 245 měly mít i multisport režimy, takže by mohly být lepší než 745.

      0 0
      • Forester  

        tak zkus 945 a ušetříš :-)

        0 0
        • Charles2k  

          Tak to už spíše ty nové 255. Mají větší displej, nové snímače, čipy, včetně multiband a jsou levnější než 945. Multisport funkce by také již měly umět.

          Jen nepatrně menší výdrž na baterii (u 945 s GPS se píše 36h, u 255 30h)

          0 0
          • Forester  

            asi bych doporučil vidět naživo a pak koupit :-). každopádně pokud nepotřebuješ mapy, tak 255 je asi dobrá volba.

            0 0
        • jandoo  

          Tak i ta 955 za 13,5k je super koupě. Ale jestli člověk nepotřebuje ultravýdrž a mapy, 255 je dobrá volba. Je fajn, že Garmin už tolik nerazí „Nokia“ filozofii, kdy každé hodinky měly něco navíc a naopak jim zase něco chybělo. Do 255 přidaly navigaci po trati, barometr. Jen škoda že do Venu2 (plus) nedali navigaci po trati :(

          0 0
      • Smazaný účet  

        745 jsou out, úplně zbytečný produkt se z nich stal.

        Ty 255 jsou skvělé. Podle číselného označení spadají do low-endu, ale tentokrát tomu tak není. Tyhle hodinky by stačily tak 70% běžců. Komu nevadí plasťáky, tomu poslouží …

        0 0
        • kemo  

          Přesně tohle mě po uvedení 255 napadlo. Že 745 teď totálně nedávají smysl.

          0 0
          • tomxxx  

            No a mě po uvedení 255 zase napadlo, že za 8500 je docela smutný, že menší verze má menší display než 245. Proto 745 furt dávají smysl, navíc umí waťák. Cenově jsou taky podobně 745 a 255. Když si vezmu, že na Vánoce jsem kupoval 245 za 4tisíce a teď se budou vyprodávat. 255 mi tolik smysl nedává. U garminu je obecně docela dobrý, že mezigeneračně nedělají takový skok a výběhové modely se dají koupit za slušný peníze.

            0 0
            • VojtaXY  

              asi chteli vetsi rozdil velikosti a moznost pouziti 55 a 745 jako velikost mezi

              0 0
        • Charles2k  

          Také mne hned praštilo do oka.

          Akorát snad 745 mají lepší sklo Gorilla Glass DX, 255 mají jen Gorilla Glass 3.

          Plus v základu 745 mají i hudbu.

          Ale jinak je snad ve všem 255 lepší.

          Nebo je ještě něco co 745 mají a 255 ne?

          0 0
        • Charles2k  

          Tak ještě pár drobností co mají 745 a 255 ne jsem našel, ale že jsou celkově 255 výhodnější je jásná věc.

          745 má ještě třeba:

          – wifi

          • Group Live Track
          • segmenty Garmin a Strava live
          • Climb Pro
          • pokročilá dynamika jízdy na kole
          • profil Swim-Run (nevím jestli jde nějak na 255 v rámci multisportu individuálně nakonfigurovat)

          více podrobné srovnání na

          https://buy.garmin.com/…areResult.ep?…

          0 0
        • VojtaXY  

          745 dava smysl jen jako mensi a lehci hodinky.

          1 0
    • Charles2k  

      Máte už někdo FR255? Potřeboval bych mít jistotu, zda umí brát hodnoty z dual wattmeteru (tj. pro každou kliku zvlášť). Můj starý FR735XT to umí, ale třeba Edge 130 to neumí a bere jen jednu hodnotu.

      0 0
      • MirosPikos  

        Mám. Dokážu to nějak zjistit?

        0 0
        • Charles2k  

          Zjistí se to jen, jestli má člověk duální wattmetr, tj. na obou klikách. Já mám třeba tenhle https://www.4iiii.cz/…-pro-3d-dual

          Ale princip je stejný i u jiných výrobců.

          A pak by to mělo hlásit hodnoty pro každou kliku zvlášť, resp. vyvážení levá-pravá.

          0 0
      • Charles2k  

        Mám půjčený FR255 a vypadá to, že hodnoty z dual wattmetru (zvlášť pro L a R kliku) neumí, obdobně jako tomu je u Edge 130. A to jsem psal předem dvakrát přesně formulovaný dotaz na technickou podporu Garminu, kde mi odpověděli zvláštním způsobem – nejdříve, že podporuje a na opakovaný dotaz pak, že podporuje data výkonu, ale ne pokročilé funkce Cycling Dynamics. Přitom jsem se jich jasně ptal, zda tedy podporují zvlášť W na L a R kliku, na což vlastně neodpověděli.

        Mám tomu rozumět tak, že pod Cycling Dynamics patří ono rozdělení wattů na L a R kliku?

        6 let staré FR735XT to přitom umí, jestli to FR255 neumí, tak je to pro mne dost zásadní omezení, potřebuji po úrazu znát rozložení L-R (mám na kole cca o 8% nohu po úrazu slabší). Nechápu proč tohle na nový model FR nedali a udělali z toho low end jako je Edge 130…

        0 0
        • distance  

          Je to tak, jak jsi už sám zjistil. FR255 neumí cycling dynamics. A do cycling dynamics patří i poměr pravá/levá.

          0 0
        • Barak  

          Nerekl bych rozhodně, že se FR255 dá označit za low end. Levnější modely byly vždy orezany o nějaké funkce a měly nižší cenovou. Tak to je.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Bohuzel je to tak a neco si musi nechat vyssi rada, v tomto pripade 955. Nutno ovsem podotknout, ze u 255 se nesetrilo a jsou to super hodinky.

            Dva wattmetery nejsou zrovna mala investice a me by treba nenapadlo, ze takovy clovek se bude ohlizet po levnejsich, nez nejlepsich, hodinkach …

            2 0
            • JachymP  

              Přesně tak. Garmin spíš do 255 dal až moc funkcí, takže některé „vyšší“ modely ztratily smysl. Při vší úctě, bude fakt málo lidí s oboustranným wattmetrem co nemají Edge a chtějí jezdit s hodinkama a to ještě co nejlevnějšíma.

              1 0
            • Barak  

              Úplně nejlepší by bylo, kdyby sis na garmin webu zaklikal jen funkce které potřebuješ, vygenerováno by ti to nějaký licenční klíč nebo firmware a tomu by odpovídala cena. Prostě bys zaplatil jen věci, které chceš a zadne blbosti navic.:-)

              2 0
              • Smazaný účet  

                To by byl dobry chaos. Si neumim predstavit, jak by chodily aktualizace na X milion kombinaci a potom reseni naslednych problemu. Kazdy zakaznik by mel na foru vlastni vlakno, hehe …

                0 0
                • Barak  

                  Jasne, že je to asi unreal.

                  Ale u jiných zařízení to funguje. Funkce jsou součástí a odemknes je kodem, když si je zakoupis.

                  0 0
            • marttoni  

              Tak třeba já takový člověk jsem. Duální wattmetr jsem strašně chtěl, abych věděl…a teď už vím že 50:50. 255 mi proto naprosto stačí, navíc v cyklocompu mám ty ostatní metriky kdybych o ně stál.

              0 0
            • Charles2k  

              255 mi jinak ve všem ostatním (zatím) vyhovuje. Obzvlášť rozměry. Na 955 mi vadí tloušťka.

              Dual wattmeter mám od 4iiii, kupoval jsem ho s novými 105 klikami z Německa v akci a nevyšlo kdovíjak draho, bylo výrazně levnější než u dovozce v ČR.

              0 0
    • Charles2k  

      Postupně budu přidávat další postřehy ohledně FR255. Narazil jsem ještě na problém při měření SpO2 zabudovaným pulzním oxymetrem. Dost často mi to nezměří nic (teď třeba 10 pokusů a nic) a když změří, hlásí v průměru cca o 2–3 méně, než když mám externí pulzní oxymetr na prst. Ten externí mi změří hodnoty vždy a téměř okamžitě (a to mám nějaký nejlevnější za čtyři stovky).

      Řemínek mám na ruce utáhnutý normálně, ani moc ani málo. Chlupů mám na ruce tak průměr, nejsem medvěd ani holátko. Srdeční tepy se zdá, že měří dobře.

      Jaké máte zkušenosti s měřením SpO2? Nějaké tipy? Tohle je dost nepoužitelné.

      0 0
      • JachymP  

        Za mě je to nepoužitelné i když to měří. K čemu to má sloužit při cyklistice podle tebe? Jasně, i dělník ve šroubárně, ale jinak nevím ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Prvních pár měsíců jsem z toho byl nadšený, nová hračka, tak jsem se na to každé ráno díval. Pak jsem ale záhy zjistil, že tam je furt 98%, tak jsem to vypnul. Dneska bych to zapnul jen pokud bych se cítil nějak mizerně nebo bych šel na nějakou expedici – což se nejspíš nikdy nestane.

          Funkce rozhodně super, ale jen hrstka lidí to opravdu využije …

          0 0
        • Charles2k  

          Tak mě to třeba měří někdy i jen hodnoty 91% a ve spánku i třeba 89%, což jsou dost kritická čísla. Na tom externím je ale prakticky vždy OK.

          Nějaké srdeční problémy, ucpané cévy, vyšší cholesterol, o něco nižší hemoglobin totiž mám, tak se více sleduji…

          0 0
    • Charles2k  

      Přidávám porovnání přesnosti satelitních systémů.

      U FR255 zapnuta funkce všechny satelitní systémy a více frekvenčních pásem, u staršího FR735XT GPS+GLONASS

      Po chytnutí satelitů (FR255 chytlo vždy rychleji) vyčkány asi 2 minuty

      1./ silnice – většina trasy otevřená, mírně zvlněná, cca 20% trasy v údolí, ale nijak extrémní

      FR255 naměřil 15,35km

      FR735XT naměřil 15,3km

      • na otevřených rovinách rozdíl malý, poznat bylo jen v některých místech v údolí a v zatáčkách v zástavbě (FR255 přesnější)

      2./ MTB – údolím Mor.Krasu od Sloupa Pustým žlebem ke Skalnímu Mlýnu a zpět Suchým žlebem k Ostrovu u Macochy

      FR255 naměřil 19,13km

      FR735XT jen 18,62km což je dost značný rozdíl (při naklikání identické trasy do mapy.cz hlásí 19,0km)

      • v každém případě je FR255 přesnější, těch více frekvenčních pásem pro příjem pomáhá. V údolích Pustého žlebu to ustřeluje jen lehce (ale úplně ideál také není), FR735XT pak místy ustřeluje dost výrazně.

      3./ MTB ulicemi obce Sloup

      FR255 6,17km

      FR735XT 6,09km

      • opět FR255 přesnější, je poznat na různých krátkých otočkách, při vracečkách po stejné ulici, nebo třeba při průjezdu zakrytou obchodní pasáží, kde starý FR735XT ustřelil výrazně více

      Závěr – těch více frekvenčních pásem má pro přesnost určitě smysl. Jeden z hlavních důvodů pro pořízení FR255, žádný levnější sportester toto neumí – u Garminu až drahý Fenix 7 Sapphire a nový Edge 1040.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Na tom starším kousku byl zapnutý 1s záznam?

        0 0
      • Maska1  

        Pustý a Suchý žleb je ovšem extrém – většinou úzké údolí a vysoké stěny kolem a přitom na cca. 20km rozdíl cca. 0,5km. Tudíž na 100km trati v takovém terénu, což je nereálné, by byl rozdíl cca. 2,5km. Má tohle cenu vůbec řešit? Při 100km v normálním různorodém terénu bude rozdíl téměř 00nic. Tudíž všechny systémy GPS + vícepásmový příjem není až tak moc podstatné, aby se tím člověk trápil a kupoval drahé F7. U těch levných F255 se to již dá. Jinak díky za srovnávací test.

        0 0
      • kejda  

        Velikostně jak 255, tak i 955 odpovídají starým 945, akorát displej je už větší, není tam ten velky, prázdný kroužek…

        0 0
      • satch  

        Nemáte někho zkušenost s 255 na hodně úzkém zápěstí? Kolem 15–16cm. 225s je už zase fakt malá… Dle garminu píšou rozmezí od 13cm, ale zajímalo by mě, jak to pak sedí na ruce…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Toho bych se nebal … kdyz sedi velke Fenixy na zapesti 19cm … :-)

          Videl jsem 645 na damske rucicce a sedely dobre. Forerunnery sedi na malych rukach krasne, predevsim diky velmi nizke hmotnosti.

          0 0
        • marttoni  

          17cm

          0 0
          • satch  

            Takže u tebe při 17cm jsou ty hodinky širší (vyšší) než je šířka ruky?

            0 0
            • marttoni  

              Asi to zkresluje, posílám ještě fotku přímo shora. Předchozí Xiaomi byl +/- stejný průměr. Menší hodinky bych opravdu nechtěl.

              Edit. ještě jsem přihodil jednu foto

              0 0
              • satch  

                Ok. Díky

                0 0
              • Zafik245  

                Pardon nejak to napsalo dvakrat a nevim kde se to maze.

                0 0
              • Zafik245  

                Sedi jak pribite? Ja mam ted Fenix 6× Pro a mam take zapesti mozna pod 17cm a svete div se take sedi dobre, ale priznam se, ze u behani to citim a kolikrat me boli i ruka pri delsim behu. Tak po nich pokukuji. Skoda jen, ze cerna neni bez hudby. Ta seda ja nevim no. Kdyby to telo bylo cerne a jen reminek sedy to bych zkousnul.

                0 0
                • marttoni  

                  Také jsem chtěl černou, ale hudbu nechci. Mají tam prostě blbé barevné kombinace. Zatím jsem s nimi neběžel, tak nemůžu posoudit jak sedí při běhu. Jinak ale proti těm Fenixům váží půlku a na ruce o nich normálně vůbec nevím. Zkusmo běžet na zahradě se na ruce ani nehnou.

                  0 0
      • Melvin  

        Problémy s rychlým vybíjením jsem měl u 645, které se objevilo po nějaké době. Nainstaloval jsem kvůli tomu aplikaci, která měřila spotřebu a ta byla skoro 10× větší než by měla být. Pak mi jednoho dne hodinky spadly na zem. Na displeji přestalo fungovat pár pixelů, ale od té doby už zase fungovaly jako předtím. Jinak takové ty pokusy s úplným vybitím baterky, různé reinstalace vůbec nepomáhaly.

        0 0
        • Smazaný účet  

          645 = velký špatný. Ty jsem nabíjel 3× týdně a to jsem toho tehdy moc nenaběhal – tehdy jsem trávil na GPS aktivitách co se týče hodinek týdně třeba jen 9 hodin. Na cyklistiku jsem měl Edge. Dnes si neumím ani představit mít takové hodinky. A nevadí mi ani tolik nabíjet hodinky každé dva dny, jako spíš ta brutální nespolehlivost. S tím už se nedalo po dvou letech běhat ani kolem baráku když trochu přeženu.

          Pak se stala nehoda, bohužel moc brzy, protože 955 nebo Fénix 7 ještě nebyly uvedeny.

          0 0
          • Melvin  

            Úplně stejně dopadly moje. Teď mám Fenix 6s a výdrž je o několik levelu jinde. Jen je znát, že jsou trochu vyšší, bo sněma často o něco zavadím, což se mi s 645 nestávalo.

            0 0
            • Esi  

              Hmm já mám 935 taky koukám po novych, ale když ony ty moje zatím pořad funguji k úplné spokojenosti i po 4 letech

              0 0
              • Barak  

                Mám je také a vůbec není potřeba to řešit, protože fungují bezvadne a nové modely mi neprinesou vubec nic nového.

                0 0
                • Esi  

                  jo zatím to vnímám stejně, pořád vydrží bez potíží celodenní vyjížďku na kole, na 24hodinovku nemám už dávno morál, a žádné další funkce nepotřebuju, možná tak garmin pay, ale stejně mám telefon u sebe vlastně vždycky. Kdyby bylo potřeba vyměnit tak mám asi dilema jestli 255 nebo 955, ale aktivně menit nebudu

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak na záznam tempa a vzdálenosti jsou 935 pořád dobrý tachec. Neztratí se ani ve volném čase – spolehlivě ukážou kolik je hodin. Ale když si vezmeš, že za ty 4 nebo 5 let sem přišly nové metriky a zdravotní funkce, solár, mapy, hudba, placení, lepší GPS čipy a hlavně HW obecně … je toho dost … a ty nic z toho nepovažuješ za nového …

                  Já už vím. Nemají vodotrysk! :-)

                  0 0
                  • myscho  

                    Ja skôr obdivujem jeho morál nepodľahnúť marketingu ;) Mám to horšie. Na druhú stranu, s novorodencom sa to asi už naučím :D

                    0 0
                    • Esi  

                      Ono ani tak s detma nejde o peníze, ale spíš o čas, tak ze na kolo jdu když mám čas a to jestli půjdu nijak nemůže ovlivnit to jestli hodinky zrovna vypočítali ze jsem správně odpočaty. Snad budou 955 lépe měřit vzdálenost při plavání ve volné vodě, protože 935 v této disciplíně měří fakt podle plotu, ±30% žádný problém, třeba je to problém jen toho mého kusu. Tak ze pokud to co mám přestane fungovat tak 955 je jasná volba, dokud funguji tak měnit nebudu nové funkce jsou sice fajn zajímavost ale nic co by ovlivnilo můj trénink a bidnou výkonnost

                      1 0
                  • Barak  

                    Na kolo mám 1030 Plus. FR935 na běhání, běžky, skialpinismus, turistiku. Mimo sportovní aktivity je nosím málokdy.

                    Metriky, zdravotní funkce, solar, mapy, hudba, placení, lepší čipy a HW obecně… to jsou pro me všechno vedlejší věci. Buď to vůbec nepotrebuji (solar, lepší metriky a zdravotní funkce) nebo jsou to banality (zbytek). Až současné odejdou, tak ok. Jinak to pro me nemá vůbec smysl.

                    0 0
                  • tomxxx  

                    Tak zrovna nové metriky a zdravotní funkce jsou leda k tomu, aby pupíkům co moc nesportují a hlavně koukají do aplikací, prodali nový hodinky, nesmíš to tak žrát.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak s tím teda nesouhlasím a pokud mi hodinky po probuzení řeknou HRV z noci a na základě toho doporučí trénink, tak to rozhodně není na škodu.

                      A to jsou přece věci, které od sporttesteru očekáváme, ne? Aby to byl náš nástroj k efektivnímu tréninku.

                      Mám F6, které mají polovinu těch funkcí a teď jedu tréninkový plán na maraton pod 3h – 3× týdně intervaly, 2× týdně čtyřstovky, 2× týdně sprinty … a věřím tomu, že více metrik a úprava tréninků na základě těchto věcí by mi rozhodně byla ku prospěchu. Můj názor … taky už jsem pěkně nalomený a jen čekám, kdy mi definitivně rupne v kouli a udělám upgrade hodinek.

                      Ti tvoji pupíci ani nemají představu o těchto funkcích a jejich významu …

                      2 0
                      • tomxxx  

                        Když myslíš. Já teda trénuji jak se cítím a né co mi řeknou hodinky.

                        0 2
                        • Smazaný účet  

                          Jak se citis nebo jak se ti chce nebo nechce? Pokud clovek pouzije termin „trenink“, predpokladam, ze tak cini proto aby se kazdou aktivitou posouval a zlepsoval.

                          Kdyz si rano natocim HRV a uvidim tam skore 20, ale citim se „divne“, tak vim, ze se mi jenom nechce. Neprijatelne. Telo je pripravene na vykon a moje pocity jsou jenom pohodli. Tak vznikaji ti tebou zmineni pupici. Kdyz se citim fakt fakt blbe a druhy den nejsem schopny podat vykon, tak je to nejspis proto, ze jsem to predesly den prehnal. To by se ti se sporttesterem stat nemelo pokud ho mas spravne nastaveny. A proto vznikaji tahle treninkova doporuceni …

                          3 0
                          • pazda  

                            V tomto naprosto souhlasim. Kdyz rano vidim, ze byl spanek dobry, telo je zregenerovane, ale necitim se uplne odpocate, tak se staci jen trochu zmacknout, vylezt z postele, kopnout do sebe kafe a jde se behat. A vetsinou nez vybehnu, tak jsem uplne OK a pak jsem rad, ze jsem sel. Naopak se muzu citit celkem OK, ale hodinky brblaji, ze bych mel jeste 40h regenerovat, doporucuji mi odpocivat, tak je bud poslechnu nebo jdu jen vymotat nohy. Proste je fajn znat pripravenost k treninku, clovek se muze zlepsovat trochu rychleji.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Na hodnoty body battery a udaje o spanku uz tolik nehraju, ale prekvapilo me, ze to mnohdy docela trefne vypovidalo. Uvedu priklad – dva spanky o delce jenom 5,5h po narocne vecerni aktivite. V jednom pripade mi tech 5,5h teda vubec nestacilo a body battery rano byla jen 65 ( vecer jsem usinal s hodnotou 10). Jindy zase, stejna delka spanku, ale pocitove jsem byl fakt mega fresh, body battery po probuzeni 92. Po pouhych 5,5h spanku. Neco to ma do sebe a mne se libi cisla a statistiky … cloveku to pomuze, minimalne v zacatcich zacatecnikovi, ktery nezna svoje telo. Pak se do toho dostanes a uz vis …

                              Ja si ted merim kazde rano HRV pres hrudak. To ted beru jako takovy jediny spolehlivy ukazatel …

                              Co je naopak totalne mimo je odhad doby regenerace. Ale jak jsem nyni cetl, je to vice provazane s treninky a dennimi souhrny a melo by to na novych zarizenich ukazovat smysluplnejsi numera.

                              Pokud nic z toho nekoho nezajima, tak mi neni jasne, proc si vlastne za tyhle funkce priplaci. Muze si koupit obycejne GPS hodinky, ty mu zmeri tempo a namalujou caru do mapy uplne stejne.

                              0 0
                              • pazda  

                                Přesně no. Ono dost záleží na spánkových fázích a jejich délce, pokud budeš mít jen lehký spánek, bez hlubokého a bez REM, tak moc fresh nebudeš ani po 8h. Mám právě Fenix 7× a proti starým Fenix 3 to hází celkem přesná čísla a dobu regenerace si celkem slušně upravuje podle kvality spánku, odpočinku nebo naopak větší námaze.

                                S body battery mám akorát jeden problém, občas se mi stane, že už třeba v 8 večer mám hodnotu 5 a spát jdu až kolem 11té. Po celou tu dobu se cítím ještě v pohodě, normálně funguju, ale hodnota dále neklesá. Navíc se to stává i několikrát během týdne, takže je tento ukazatel pořád celkem nepřesný a očividně se prozatím sám nekalibruje.

                                0 0
                                • Forester  

                                  K té Body battery. Ono tam není lineární úměra, takže zpočátku to klesá celkem rychle a ke konci už skoro vůbec. Předpokládám, že 0 nikdy nedosáhneš -). Dle mého, někde kolem 5 bude ta nejnižší hodnota :-).

                                  0 0
                                  • satch  

                                    Tak na nulu bys měl být mrtvej, ne? :)

                                    0 0
                                  • MaPa  

                                    Pod pět tě to nepustí. Já tomu říkám „umřít dle garminu“. Tohle je záznam 200km na kole přes celý den v partičce, dva dny předtím jsme dost zakalili, dlouhá cesta autem, spánek asi tři hodiny. Ale měl jsem „natrénováno“, tak to proběhlo úplně v pohodě. Dle garminu :-(.

                                    Imho když chci natrénovat na něco konkrétního, svěřím se trenérovi ať mi rozepíše tréninky (klidně jako hobíkovi) a kouká co dělám a co nedělám. Bude to mít daleko lepší výsledky a možná i ušetřím. Ale ať si každý dělá co chce, taky mám vysokou řádu FR a nesportuju nijak extrémně.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ja jsem po 200km MTB v terenu skoncil den s hodnotou body battery 15. Pri training effectu 5 a 2,8

                                      0 0
                                  • marttoni  

                                    Tak ono je to asi od Garminu aplikací nějak schválně omezené, protože před tím jsem měl hodinky, které používají stejný soft na analýzu jako Garmin (Firstbeat Analytics) a tam jsem nulu občas viděl.

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Na tom neco bude. V praci spis jen sedim a ubytek za dopoledne treba 50. Odpoledne tam poslu nejakou bombu na treninku a za cele odpoledne ubytek treba 30. Proto jsem to prestal sledovat.

                                    Taky tech par dnu, kdy jsem mel po probuzeni hodnotu treba 60 a odpoledne jsem jel fakt pres zavit treninky, tak jsem se pod hodnotu 10 nedostal.

                                    PS: nejnizsi skore spanku se mi jednou podarilo 25 :-D

                                    Ja se pozde vecer tak znicil, ze jsem nemohl ani zaspat. Hercna furt jela …

                                    0 0
                                • Mirec.K  

                                  Ako píše vyššie kolega, tiež som pod 5 nemal. Ani fakt blbé dni, kedy som mal 5 už o tretej, tak sa to už nepohlo. Čo som si ale tiež všimol, ak je to dlho na 5, tak ten rast je potom veľmi, veľmi pozvoľný, proste je človek preťažený a ten oddych tomu zodpovedá. Po podobnom dni ráno často nemám ani 50, už bolo aj pod 35.

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Ja mam kazdy den body battery kolem hodnoty 10 uz v 20h a citim se svezi :-)

                                  Doba regenerace – zkracuje se po spanku o delce 8h a vys. Ono to asi nerika dobu, po kterou bys nemel nic delat, jako spis dobu, kdy muzes takhle narocnou aktivitu znovu zaradit. Tak to vnimam ja. Po kazdych sprintech tam mam dobu regenerace 3 dny …

                                  0 0
                                  • pazda  

                                    Jo takhle, tak se možná flákám víc než bych musel :-D hlavně v doporučení jsem neustále přes limit

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Treba mas spatny odhad VO2Max a z toho plynou mala doporuceni. Mne zase na VO2MAX Garmin pridal …

                                      0 0
    • vylizplech  

      Mám dotaz, ta hudba se da do garmin f. 955 nahrat z mobilu co mam ulozene prikladne na SD karte, nebo se hudba do hodinek da stahovat jen s tech placenych(spo­tify, atd.)?

      0 0
    • Zafik245  

      Jak jste spokojeni s tlacitky ? Asi jsem mel smulu, ale tlacitko BACK tak to bylo tak vychozene, ze jsem to musel dnes vratit. Vcera vyzvednuto. Zabiralo tak az ve 2/3 mozna az skoro na konci. Fakt me to hodne prekvapilo. Tlacitko start/stop to cerne sice take chodilo jinak, ale tam je to asi schvalne. Ovsem to BACK hruza i prodejce nechapal.

      Jde videt, ze Garmin se fakt poucit neumi. Kdysi byly problemy u Fenix 6 a 6× s tim stejnym. Jinak hodinky nadherne lehke, ale pokud zkusim jeste jedny asi vezmu ty bez hudby, protoze tenhle plastacek si fakt cenu 10k nezaslouzi. I tech 8,5k za verzi bez hudby je moc, ale jo beru ty funkce ma super ne ze ne a ta lehkost oproti Fenixum 6× pro co nosim je strasny rozdil. Jak kdybych na te ruce fakt nic nemel. Mam jeste instincty a ty jsou asi o 4g tezsi a oproti nim jsem je take necitil.

      Nema nekdo tu modrou verzi, ze by ro nafotil na ruce ? Ta seda ja nevim no :)

      0 0
      • marttoni  

        Tlačítko Back mi zabírá úplně stejně jako ostatní tlačítka. Potvrzovací tlačítko resp. tlačítko start/stop má dvě polohy, ale to je úmyslně. Holt si měl smůlu na špatný kus.

        0 0
    • marttoni  

      Dneska při sundání z nabíječky totální zamrznutí, nereagovalo to absolutně na nic. Na netu jsem našel, že podržením osvětlení se hodinky restartují a to zafungovalo. Vše co bylo v hodinkách tam zůstalo, jen pozastavená aktivita se ukončila a uložila se.

      0 0
    • mirekp  

      Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nepouziva 955 s jednostrannym wattmetrem. Konkretne Favero UNO. Mne to ukazuje polovinu wattu. 935 i Edge 530 umi hodnotu zdvojnasobit, aby to odpovidalo. Na 955 jsem to nikde nenasel. A poprave uz ani nevim, jak jsem to nastavoval na 935 a Edge 530.

      0 0
      • Forester  

        jen se zeptám, jak si s FR955 spokojen. Přemýšlím, zda nahradit FR945 nebo ještě počkat :-)

        0 0
      • distance  

        Máš ty pedály připojený k FR955 přes ANT+?

        0 0
      • vylizplech  

        Mam 955 a pouzivam s wattmeterem magene na jednostranne klice. Nic jsem nenastavoval, jen provedl kalibraci a dvojnasobi mi to.

        0 0
    • beet.cz  

      Nezkoušeli jste někdo jestli jdou u 255 použít QuickFit řemínky jako jsou u Fenix6? Samozřejmě po použití patřičných stěžejek. Jde mi o to, jestli se tam ten QuickFit fyzicky vejde?

      0 0
      • beet.cz  

        Tak si odpovím sám. Řemínek tam dostat jde, ale trochu tlačí na pouzdro, tudíž to není ideální.

        1 0
    • Pijer  

      Plánuju pořídit své sportující omladině FR255, když by jste někdo v rámci blížícího se Black Friday narazili na zajímavou cenu, dejte, prosím, vědět ????

      0 0
      • Charles2k  

        ispace.cz má s kódem BLACKFRIDAY cenu 7216.-Kč

        1 0
        • Pijer  

          Ještě jsem čekal, jestli se dnes někdo nevytasí s něčím zajímavým a před chvílí je omladině objednal. Díky

          0 0
      • beet.cz  

        Já kupoval minulý týden na kasa.cz vrácené zboží za 6200Kč.

        Hodinky nové, jen asi vybalené. S dvouletou zárukou, myslím fajn kup.

        1 0
    • kucka7  

      Prosim radu.

      Dcerce chci koupit garminy a rozhoduji se mezi 245 bazar s ještě rok zárukou a 255 momentalne na Alze použité s 2 letou zárukou za 6640.

      Nebo jiný tip ?

      Prioritně na běhání, ale nevyhýbá se ani jiným aktivitám.

      Díky

      0 0
      • Smazaný účet  

        S FR 255 neuděláš chybu.

        2 0
      • Pijer  

        Co jsem pochopil, tak 255 jsou s vyhodnocováním tréninku o hodně dál, než 245 a v něčem i než 945. Na nějaké jednorázové aktivity 245 stačí, při systematickém tréninku bych šel do 255, aspoň já to tak udělal.

        3 0
        • Shaby  

          A hlavně mají dual band GPS, což je jednoznačně největší plus pro mě.

          3 0
      • Charles2k  

        Jednoznačně FR255

        1 0
    • ra.ma1  

      Na bikeinn jsou FR 945 za 6,7k.

      Ktere by jste vzali 255 nebo 945 za tu cenu?

      0 0
      • beet.cz  

        Za mě určitě 255. Když jsem před měsícem uvažoval o koupi (a nakonec koupil), tak až na mapy a pár pro mě podružných věcí, jsou technologicky na úrovni F7.

        2 0
        • ra.ma1  

          Kurde mam celkem male zapesti, tak by mozna aj ty 255s sly a nebyly by takove cibule….dik za tip

          0 0
          • tomxxx  

            Jen je smutný, že 255s mají menší display než 245, v né o moc menším těle než 245. Chápu proč – potřebují vymezit 255 od 955 a ostatních lepších modelů, ale asi je na čase aby s těmi mini displayi začal garmin něco dělat.

            0 0
          • beet.cz  

            255S má jen 218×218 displej a řemínek 18mm. To už mi přijde docela málo.

            Teď řeším, jestli udělat upgrade ženě k Vánocům. Aktuálně má Vivoactive 3.

            Spíš se momentálně kloním v variantě bez S.

            1 0
        • kejda  

          255 Music v cenové úrovni cca 8500–9000, anebo 955 za 12 500, není zas až tak rozdíl. Rozdíl je ovšem určitě zjevný ve výbavě. Beru ceny v ČR, ne Německo. S tím srovnáním s F7 bych nebyl tak optimistický…

          0 1
          • tomxxx  

            Přítelkyně má 245, já F6s a že by byl ve výbavě nějaký mega rozdíl. Občas nějaká drobnost, ale z mého pohledu to jsou totální chujoviny. Jedině kdo chce párovat s waťákem, nevím jestli umí 255.

            Vybíral bych podle toho co chci připojovat, aby to už mělo multi band, zda chci mapy a hudbu. A pak už jen podle velikosti hodinek a displaye.

            0 0
            • marttoni  

              255 samozřejmě watty umí, jen neumí pokud máš oboustranný waťák, že bys viděl každou nohu zvlášť. Vidíš jen celkové watty.

              1 0
          • Pijer  

            Jeden z důvodů volby 255 je varianta „S“, 955 jsou pro holku už opravdu velké cibule.

            0 0
          • ra.ma1  

            https://m.alza.cz/…d7369773.htm

            955 rozbalene za 10,7k

            0 0
    • Pijer  

      Nějaký vyzkoušený tip na krycí sklo pro 255 a 255s?

      Někde jsem zahlédl, že na 255 přesně pasuje nějaké pro Samsung Watch.

      0 0
    • beet.cz  

      Ví někdo jak se u 255 dostat při spuštěné aktivitě na základní obrazovku s hodinama? Včera jsem měl zapnutou aktivitu chůze a potřeboval jsem se dostat na kroky a nebyl jsem schopen. Standartně by mělo fungovat tlačítko Back, pokud není použito jako označení okruhu. Ale bohužel nefunguje. Takhle to funguje u Fenixu, Instinktu, tady bohužel ne.

      Co jsem dohledal tak takhle to jde settings menu → appearance → watch face, ale je to trochu krkolomné.

      0 0
      • Forester  

        na 945 jsem měl klávesovou zkratku právě z toho uvedeného důvodu. Bohužel, nedokážu teď říct jakou, protože jsem si hodinky zresetoval. Zkusil bych tedy hledat tam, ve zkratkách..

        0 0
        • beet.cz  

          255 bohužel zkratky nemají. Jediná zkratka co mají tak je na hudbu a je to natvrdo. Nejde to změnit.

          0 0
          • Pijer  

            Tak by to šlo řešit přidáním datového pole, do kterého si dáš tyhle věci, co chceš vidět a v základu se tam nezobrazují.

            0 0
            • beet.cz  

              To jsem taky zkoušel, ale konkrétně kroky jdou přidat, ale jsou to kroky pouze v aktivitě, ne celkové. Což je mi na prd.

              Podle mě je to chyba. Na základní obrazovku by jsi měl mít možnost se dostav vždy.

              Psal jsem do Garminu, tak uvidíme co odpoví.

              1 0
              • myscho  

                Tiez je pre mna najvacsi stres ked mam zapnutu aktivitu a potrebujem zaplatit kartou :D

                Na zaciatku som tak v 50% pripadoch aktivitu dokazal svoju sikovnostou zmazat. (pouzivam Vivoactive 4)

                0 0
              • J1RKA  

                a v mobilu to nevidis?

                0 0
                • beet.cz  

                  Nevím. Já to chci vidět na hodinkách. ;)

                  0 0
                  • J1RKA  

                    jasny, to jsem pochopil, ale uplne nevim, k cemu jeto bezpodminecne nutne to videt, pokud mas cil nejakech kroku, tak to se da nastavit upozornenim, promin, ze se vtom stouram

                    0 0
                    • beet.cz  

                      Upozornění na cíl samozřejmě mám.

                      Já bych to ale rád viděl průběžně, ať vím jestli jít ještě dlouhý okruh, nebo už mi stačí jen krátký. :)

                      0 0
              • jaja01  

                celkove kroky zobrazuje datove pole od pana Třísky, jen mu musis napsat, aby pridal FR255 do podporovanych zarizeni, to by pro nej nemel byt problem

                Simple Steps

                0 0
                • beet.cz  

                  Díky za tip. Tohle bude asi až poslední možnost. Nikdy jsem přídavné datové pole na žádných garminech nepoužil.

                  A přijde mi to i zbytečné, když by mělo stačit jedno zmáčnutí tlačítka Back.

                  0 0
      • Barak  

        Back nefunguje ani, když ho chvilku podržíš?

        0 0
      • Pebe  

        stopneš aktivitu, dáš Resume later a jsi na domácí stránce

        0 0
        • beet.cz  

          Jasně, tohle funguje stejně jako tohle settings menu → appearance → watch face.

          Ale to není úplně to co chceš, když to má fungovat jednoduše a u ostatních řad to jednoduše funguje.

          0 0
      • beet.cz  

        Tak z garminu mi odepsali, že vytvořili ticket. Tedy přesněji řečeno, že vytvořili report.

        Tak uvidíme co to bude znamenat. :)

        0 0
        • RM-ELNINO  

          Ahoj, prosím tě jak to dopadlo?

          Mám 255 krátce a jsou to moje první G. Při poslední aktivitě, jsem chtěl přepnou na ovládání hudby, ale bohužel se mi níc nepodařilo.

          Můžeš mi prosím poradit, jakym tlačítkem bych se mohl dostat do ovládání hudby, resp platbu kartou..

          Jaké tlačítko popř.dlouhy/krátký stisk.

          A za druhé bych rád, kdyby jste mi napsali, které aplikace jsou vhodné a popř. proč. a k čemu slouží.

          Nějaké rady a tipy. Já jsem si stáhnul pouze pár ciferníku a tím moje tuning aktivita končí.

          Děkuji

          0 0
          • Karlos009  

            Na FR 245 jsem v průběhu aktivity podržel tlačítko LIGHT, otevřelo se menu ovládacích prvků a tam šlo zvolit ovládání hudby. To by mělo fungovat i na 255. Úplně stejně i platba.

            1 0
    • kejda  

      Kontrolní otázka. 955 nemá možnost, nebo jsem nenašel :(, nastavení zón TF pro Jiné sporty. Jde nastavit pouze pro běh, plavání a kolo. 945 měla tuto variantu v nastavení jako čtvrtou možnost.

      Jedině, co jsem našel, je Výchozí zóny TF, což by mohlo být ono, ale ještě jsem to nezkoušel. Nějaký podnětný zkušenosti prosím?

      0 0
    • Touš  

      Dotaz… podporují 255 funkci climb pro a strava segmenty?

      Sháním hodinky primárně na cyklistiku, tak asi bude lepší fenix 6× pro.

      0 0
    • krokus  

      Jak moc ty hodinky utahujete? Je tohle už moc? Nosím je po většinu dne, i přes noc. Když nechám pásek povolenější, blbne měření tepu a NFC (hodinky „zapomínají“ heslo).

      0 1
      • marttoni  

        Mám to utažené asi stejně a NFC heslo je časově omezené, tam na to tep vliv nemá…teda má na to vliv ten den, druhý den už musíš dávat PIN znovu si myslím.

        0 0
        • krokus  

          A mas to takhle utažené cely den, i v noci? Ruka ti zatim neupadla?:⁠-⁠) S utazenym reminkem heslo v danem dni vydrzi, s povolenym ne (podle me se hodinky zakvedlaji a senzor ztrati kontakt s kuzi).

          0 0
          • marttoni  

            Hodinky nesundávám, teda pouze na trenažéru, kdy je mám před sebou na řidítkách. Na ruce o nich v podstatě nevím, ale ten vymáčknutý senzor vidím na ruce stejně jako máš ty, ale je možné, že tak jako ty je utažené nemám. Pod pásek dokážu narvat prst.

            0 0
      • kejda  

        955 mají hodně vystouplý ten senzor tepu, takže otlak je, i když to utáhneš míň. Ale vliv na NFC to mít určitě nebude.

        0 0
      • beet.cz  

        Já nosím v rozsahu tří možná dokonce čtyř dírek na řemínku. Přes den a na noc volnější, to otlak rozhodně nemám. Na jakoukoliv aktivitu utahuju víc.

        1 0
        • krokus  

          Jo, asi to budu dělat právě takhle.

          0 0
          • J1RKA  

            nechciti do toho hazet vidle, ale sledovat tepovku pomoci snimace na hodinkach, je proste vzdy, tak trochu orientacni, mame doma 2 garminy, 645 a venu 2 plus a jeste stare polar rcx 5 < ten ma hrudni pas >

            utazeni reminku nema az tak zasadni vliv, zkousel jsem < pouze 2× > nicmene pokazde se stejnym vysledkem, garmin udela obcas chybu < cca 10sec > kdy ukazuje kraviny < nicmene, vysledna data jsou stejna na obou > a u polaru je krasne videt ta rychlost zmeny tepu, < hlavne narust > ktery garmin proste nezaznamena.

            0 0
            • kejda  

              Tohle už je všechno známá věc. Ale tvoje čeština, respektive paní, to je trochu oříšek…

              0 0
              • J1RKA  

                < Ale tvoje čeština, respektive paní > co chces rozlousknout?

                0 1
                • kejda  

                  Paní – psaní, sorry. Už nic, možná snad, proč používáš matematická znaménka?

                  0 0
                  • J1RKA  

                    nj, v praci do toho zapisuju < parametr > mam to misto zavorek, proste zvyk, a nepouzivame diakritiku, uz asi 20 let, tak potom to muze byt se mnou tezky.

                    jo, a mluvim jak mi zobak narost, a i tak pisu, nicmene jsou tu i vetsi experti :D

                    1 1
    • krokus  

      Dá se nějak jednoduše řešit připojování tepáku střídavě k Forerunneru a ke Garminu 530? Prostě když půjdu běhat, chci ho míř připojený k hodinkám, a když pojedu na kole, tak k cyklocomputeru, i když budu mít na ruce hodinky.

      0 0
      • jirkuc  

        Nevím, jestli se to dá nějak jednoduše přehazovat (kromě vypínání a zapínání modrého zubu na jednom či druhém), ale při použití ANT připojení místo BT se to, myslím si, nemusí vůbec řešit, dokonce to může běžet souběžně na hodinkách i cyklopočítači.

        1 0
      • virtualcop  

        Pokud myslíš tepák jako popruh a máš ho připojenej přes ANT+, tak se automaticky při použití spojí s hodinkama i počítačem – přes ANT+ je ten tepák v podstatě jen vysílač a kolik přístrojů ho chytá, je mu jedno.

        Takže když ho jednou spáruješ s hodinkama i s počítačem, nemusíš vůbec nic řešit – tep si hodinky i počítač pak berou z něho.

        0 0
      • krokus  

        Aha, to jsem netušil, přitom taková dost základní věc. Dík oběma.

        0 0
        • Esi  

          Stejne funguji i čidla rychlosti a kadence, mám sparovano s hodinkama a Edge 1000

          0 0
          • krokus  

            Aktivitu (cyklo) máš ale předpokládám puštěnou jen na jednom zařízení?

            0 0
            • Esi  

              Na obou, ale hodinky synchronizuji s garmin Connect , cyklo computer mám offline jen abych viděl čísla na riditkach.

              0 0
    • lazy commuter  

      Kolegové, jdu si k vám pro radu.

      Na běhaní jsem si přenastavil datové obrazovky. Dohromady jich mám nastavených 7, ale při běhu můžu listovat jen pěti (dvě prostě chybí).

      Když vlezu do nastavení (i během aktivity), tak se mi jich zobrazí požadovaných 7.

      Proč tedy při aktivitě dvě chybí?

      Vypnout/zapnout samozřejmě proběhlo :D

      0 0
      • Pebe  

        A jaké jsou ty dvě? Pokud to je třeba běžecká dynamika a nemáš pás k tomu určený, tak to zobrazovat nemusí.

        0 0
        • lazy commuter  

          Jo, je to dynamika běhu (3 pole: Vyvážení DKZ, Doba kontaktu se zemí a Kadence) a dynamika běhu 2 (též 3 pole: Vertikální poměr, Vertikální oscilace a Délka kroku). V náhledu (viz foto) to ani neukazuje rozvržení polí jako u ostatních datových obrazovek.

          Kdybych k tomu neměl požadovaný pás, předpokládám, že datová obrazovka by by se zobrazovala, ale místo číselných hodnot by to ukazovalo pouze pomlčky. Nehledě na to, že když jsem při běhu zašel do nastavení, datové obrazovky tam byly a ukazovaly dané hodnoty (mimo snad jediného pole).

          0 0
          • Pebe  

            A co máš tedy za pás?

            0 0
            • lazy commuter  
              1. Koukám, že jsem špatně formuloval větu. Pás nemám připojený (problém číslo 2 níže), ale i tak předpokládám, že datová obrazovka by se měla zobrazovat, ale místo číselných hodnot by to ukazovalo pouze pomlčky. Nehledě na to, že když jsem při běhu zašel do nastavení, datové obrazovky tam byly a ukazovaly i dané hodnoty (mimo snad jediného pole)
              2. Hrudní pás mám od Edge 530 Bundle, ale hodinky (Forerunner 255) mi ten snímač nechtějí najít. Taky nevím proč…
              0 0
              • Pebe  

                udělal bych ti hned video, kde na Forerunner 945 NEMÁM obrazovky dynamiky běhu dokud nepřipojím kompatibilní pás.

                A k tomu je NUTNÉ mít pád HRM-TRI, HRM-PRO nebo HRM-PRO+(bílý, žlutý nebo modrý pás).

                Prostě doku nepřipojíš pás se sledováním dynamiky běhu, můžeš mít obrazovky v Nastavení přidané, ale během aktivity se ty obrazovky nezobrazují.

                2 0
                • lazy commuter  

                  Máš pravdu, jakmile není připojený pás na sledování dynamiky, při aktivitě se datové obrazovky s názvem Dynamika nezobrazují. A to přes to, že k zobrazování pěti hodnot ze šesti (Vyvážení DKZ, Doba kontaktu se zemí, Kadence, Vertikální poměr, Vertikální oscilace a Délka kroku) ten pás není potřeba. Bez něj mi to neukazuje pouze Vyvážení DKZ. Vše ostatní se měří a zobrazuje (v nastavení při běhu).

                  Nakonec to ale lze obejít. Vytvořil jsem dvě nové „vlastní“ datové obrazovky, nastavil stejné datové pole, které jsem měl v obrazovkách Dynamika, a už mi to ukazuje hodnoty i při aktivitě.

                  0 0
          • mirek100  

            Nastavování datových obrazovek z telefonu funguje jen u FR955 nebo v poslední verzi Connectu?

            0 0
            • Forester  

              řekl bych, že pouze v nových přístrojích. zkoušel jsem to teď s FR945 a nic :-(

              0 0
              • beet.cz  

                Asi to tak bude.

                Na FR255 nastavovaní z telefonu funguje.

                Na Fenix6 nikoliv.

                0 0
      • kejda  

        A kolik máš polí na jednu obrazovku, že potřebuješ 7 obrazovek?

        0 0
    • Aduldinho  

      Zdar, nevím, jestli to zde již někde nezaznělo, existuje pro FR 255 nějaký takovýto adaptér: https://www.hodinky-365.cz/…arq-x1206980?… ?

      Předem díky za kladné odpovědi ;-)

      0 0
      • Auditor  

        Alternativou je treba takovyhle drzak treba z Decathlonu … mam jej na me Enduro a spokojenost.

        0 0
        • Aduldinho  

          Ano toto již několik let vlastním ;-) Chtěl jsem spíš ten adaptér na předsazený držák, který mám již osazený na všech kolech, navíc tohle není úplně ideálka u toho komba, co mám u Yoelóčka viz: https://img41.rajce.idnes.cz/…0_181753.jpg?… ;-)

          Uvažuji totiž stále více o radaru a zároveň mi nějak dosluhují Garmin Vivoactive 3, takže též zvažuji pořízení FR255, můj stávající cyklokomp bohužel radar nepodporuje, i když ukazuje vše, co potřebuji ;-)

          Chtěl jsem prostě zabít dvě mouchy jednou ranou, ale vypadá to bledě a do Fenixů se mi jít nechce, za tu cenu bych měl FR255 i nějakej kompatibilní komp, prostě špekuluju, noo, mrzí mě, že nic takového jako ten adaptér pro Fenix neexistuje :-(

          1 0
          • Auditor  

            Aha, pekne obsazena riditka :)

            A 3d tisk?

            Mel sem tak kdysi od kamaráda vytisten drzak pro Oregon/Dakotu s garmin mountem, ktery byl misto vicka predstavce.

            0 0
      • J1RKA  

        https://www.hodinky-365.cz/…nky-x1182577

        proc ne tenhle?

        0 0
        • Aduldinho  

          Mám tu levnější Dekáč variantu, co zmiňuje kolega výše, ale to mé požadavky jaksi nesplňuje :-(

          0 0
      • Pebe  

        A tohle víš že nebude fungovat?

        Akorát 255 má narozdíl od Fenixů a 945 nebo 955 pouze Quick release, tekže stěžejka zůstane po sundání v pásku. Musel bys sehnat 22mm stěžejky o průměru 2,5mm a nějaký pásek s Quickfit systémem. Sťežejky by zůstávaly v Garminu a ty bys po sundání řemínku měl za co chytit Garmin.

        Na FR945 s roztečí nožek 22 mm používám originál držak od Garminu

        0 0
    • ferokulda  

      Zdravím.

      Co prosím znamená tato ikonka na ciferníku?

      0 0
      • VojtaXY  

        Neni to kalendar?

        0 0
        • ferokulda  

          Vypadá to tak. Má signalizovat úkoly v kalendáři? Nemohu to zprovoznit, stále tam mám místo čísla jen dvě čárky. Notifikace SMS i volání fungují. Mám iPhone, v Nastavení ⇒ Oznámení ⇒ Kalendář to mám nastavené stejně jakou u zpráv a telefonu (volání).

          Dále bych se zeptal, má někdo zkušenosti s tvorbou vlastních ciferníků na stránkách https://garmin.watchfacebuilder.com/…ine-builder/

          0 0
    • Charles2k  

      Nový Forerunner 965 s AMOLED displejem v podrobném testu na dcrainmaker

      https://www.dcrainmaker.com/…-review.html

      1 0
    • MirosPikos  

      Setkal jste se někdo s tímto? Dá se to řešit jinak než reklamací? Jak nejlépe reklamovat?

      Tak po roce už je to s Forerunner 255 k nevydržení. Sem tam se mi stávalo, že hodiny špatně měřily tep. Vyjel jsem kolem komína a první cca 2–3 km mi to ukazovalo někde kolem 70–80 tepů. Když jsem sáhl na zápěstí, měl jsem jistě 120 a víc. Hodinky jsem různě sundaval, utahoval, povoloval, čistil…pak se to chytlo a klid.

      Teď už to dělá příliš často. Včera jsem se s tím hodně trápil. Výšlapy do kopce, jazyk na představci a tep 77. Zkusil jsem hodiny vypnout a zapnout, aby se senzory zmátořili. Bez výsledku.

      Hodiny čistý, nepoškrábaný. Žádné mechanické poškození. Firmware poslední 15.19.

      0 0
      • tatranka1  

        Mám sice 955, ale poslední dobou mi to dělá také. Tam kde podle hruďáku mám 150 a více na hodinkách 84, pak se to zvedne na nějakou vyšší hodnotu a vypadá to jako v pohodě, ale po pauze nebo obnovení aktivity to samé:)

        FW také 15.19. Nejhorší je to, že při aktivitě v hodinkách ne – běh chůze plavání apod. tam to nějak koresponduje s mými pocity a snad i se „skutečným stavem“, ale na kolo používám vysílání TF do Edge a tam si to dělá co chce. Hodinky mám od března. A ještě mám jeden poznatek, na špičky TF jako u hrudního pásu jsem se s hodinkami nikdy nedostal. Ale to bylo stejné i u F3, FR945. Prostě měření TF ze zápěstí je velmi nepřesné nebo spíše závislé na mnoha proměnných, bohužel kvůli kožním problémům tak min. ještě měsíc nemohu hruďák používat.

        1 0
        • MirosPikos  

          No, tak to možná počkám na novější verzi FW a pak případně reklamace. Každopádně takhle je to pro trénink nepoužitelné. Když to fungovalo, jak mělo, tak mi to celkem spolehlivě měřilo i špičky TF hodně přes 180. Teď plivu krev, chytám tech a ukáže mi to třeba 112 :-D

          0 0
      • beet.cz  

        Já si žádných problémů s tepovkou nevšiml. F255 FW15.19. Aktivita z minulého týdne. Celkem to kopíruje kopce. Mám hodinky nad zápěstím nad rukavicí.

        1 0
        • MirosPikos  

          Po přečtení doporučení to také vyzkouším, posunout trochu nahoru. Nechám se překvapit, pak pošlu report. Třeba to vzniklo tak, že jezdím teď hodně bez rukavic a mám hodinky trochu jinak. Ale začalo to ještě zjara, když jsme jezdil v rukavicích.

          Přikládám graf z jednoho takovýho nepříjemnýho stoupání, kde to vůbec nejede. Tep někde kolem 112 je nesmysl :)

          0 0
          • MirosPikos  

            Tak jsem si dal kolečko kolem komínu a myslím, že dobrý. Tak fajn. Jeden problém před dovolenou vyřešen.

            0 0
      • Charles2k  

        Při běhu a na kole mi měří celkem dobře(mám 11 měsíců). Jediný problém je u plavání – tam se mi stává, že často prvních cca 10 minut měří poměrně nízký tep (což by mohlo být v reálu tak max. 2 minuty) a pak náhle vyskočí třeba o 20 nahoru a drží se tak až do ukončení plavání (a řekl bych že po tom skoku nahoru pak odpovídá realitě).

        0 0
    • krokus  

      Mám dotaz k měření tepu u 255: Měření nižších tepů zdá se mi sedí, ale tepy při zátěži (kolo, běžky a tak) jsou hodně mimo, oproti hrudnímu pásu (kterému věřím) vycházejí cca o 15–20 tepů míň. Máte podobnou zkušenost? Utažení pásku podle mě nehraje roli. Přitom v některých recezních, které jsem četl, jim přesnost měření tepu při sportu vycházela dobře, tak nevím.

      Aha, pardon, až teď koukám, že se to výše řešilo. Ale nevím. Zkoušeli jste někdo reklamaci?

      0 0
      • MirosPikos  

        Jako reklamaci zkusit můžeš. Každopádně napřed zkus jinou polohu výš od zápěstí. Mě to od té doby měří naprosto spolehlivě. Vysoký tepy jsem si zkusil teď v Alpách.

        0 0
    • krokus  

      Nejde někde nastavit, aby se při navigaci záznam trasy kreslil jinou barvou než naplánována trasa? Nepřišel jsem na to. Obě ty linie jsou červené, někdy je to matoucí.

      0 0
      • Slavik  

        Hledej Map Themes kmtf files…

        0 0
      • tomxxx  

        Divný je, že mi to začalo dělat letos, dřív jsem to měl ruznou barvou. Podezřívám mapy.cz, že teď maji v gpx souboru i barvu lajny a dřív ji nemeli a garmin barvu přiřadil.

        0 0
      • MaPa  

        Barva tracku se nastavuje buď pro všechny aktivity jako defaultní, nebo lze i pro každý typ aktivity zvlášť.

        Nejlépe asi přímo v Aktivitě: levý střední dlouho: „XactivityX Settings“->„Map“->„Use Sys.Settings“->„Off“, když to přepneš tak se pod tím objeví to co normálně nastavuješ v Settings->Map, tzn. pro tento typ aktivity si to nastavíš zvlášť. Mj. „Track Color“→ a vybereš si barvu.

        Asi v rámci nějaký aktualizace se to přehodilo na nějakou jejich zadanou, tuším že default u nic je azurová. Naplánovaná je vždy růžová/fialová.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.