• Woko_O

    Ahoj

    Dal jsem se na bikeparky, je to zábava, baví mě to. Akorát přemýšlím jak vylepšit svoji ochranu. Samozřejmě nejezdim kudlu, snažim se to moc nepokoušet, ale člověk nikdy neví co přijde. Zatím mám jen kolenni chrániče, lokty, rukavicea full face helmu.

    Zaujala mě Fox Titan vesta, která má navíc páteřák, ochranu hrudníku a ramen.

    Nemáte někdo zkušenost jestli omezuje pohyb? Nebo fotku jak vypadá pod dresem? Zase nechci chodit jak balon.. Leatt dělá lite vesty ale za 5k mi pouze měkká ochrana, i když stejná certifikace, příjde moc.

    Díky

    0 0
    • wilda81  

      Vzal bych spíš něco ve stylu Fox Raptor.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hele zalezi jake leatty koukas sice jsou mekke, ale neni to nahodou ta 3do pena? Ta tvrdne narazem.

      0 0
      • Woko_O  

        Jo jo, asi máš pravdu. Myslel jsem že to bude takový naprd za ty peníze, ale vzhledem k tomu, že ten FOX plní stejnou certifikaci ochrany, tak to bude vážně jedno.

        Ten Leatt není alespoň tak „bulky“ a bude pohodlnější..

        koupím asi toto: https://www.24mx.cz/…d-PM-2403752

        Případně tento komplet s lepší certifikaci: https://www.24mx.cz/…d-PM-2403748

        Sice to stojí dost, ale asi lepší než se léčit.. :D

        0 0
        • Sistematicx  

          Ta prvni leatt vypada dobre. Me dost zaujala poc vpd air+ tee bohuzel v cele evrope je vyprodana v M velikosti.

          Ten Leatt bych zvazil jako alternativu.

          https://www.kola-radotin.cz/…ranium-black

          0 0
          • Woko_O  

            Ono to ani s tím Leattem neni úplně růžový co se týče skladových zásob. Nevím jestli vypadly dodávky, nebo číňani nemakaj jako obvykle, ale v segmentu cyklistiky obecně mi příjde dost velkej nedostatek. Je to asi i tím, že se lidi zbláznili a začli všichni jezdit.. :)

            0 0
        • Breakpain  

          Na tu pěn bacha, je fajn, ale oplastování to nenahradí :)… Znatelný na kořenech a šutrech. Nicméně, ochrání to ;)… záleží na okolnostech.

          0 0
          • Fredos  

            Sakra, kolikrát si sebou praštil? Ještě v různých chráničích:D

            0 0
          • Woko_O  

            Jo, to jsem si taky řikal, to je pravda.. Akorát nevím jak ty plastový vypadají pod dresem a jak jsou pohodlný.

            0 0
            • Breakpain  

              Pohodlí OK. Ne pod, ale přes dres ;)…

              0 0
              • Woko_O  

                To se mi právě moc nechce. Mám radši když to je schovaný pod. Příjde mi to i pohodlnější.

                Ale když nebude zbytí, tak ok.. Zároveň jsem se rozhod, že pořídím i ten chránič krku. Není to úplně o tom, že bych měl jezdit rychle, ale náhoda je blbec a radši budu jezdit na kole, než na vozejku. Prachy vem čert.. :)

                1 0
                • Breakpain  

                  Co má společného pohodlí s tím, jestli je to nad nebo pod dresem… tak maximálně image…

                  0 0
                  • adam320  

                    Tak pokud to mas pres dres, tak nechapu proc ten dres vubec mas. To je prijemnejsi bavlneny triko

                    0 0
                    • Breakpain  

                      Rychle to schne, hodně vydrží a relativně ochrání proti odreni při pádu.

                      A doporučuju se naučit radit příspěvky;)

                      0 0
                      • Breakpain  

                        Už tě chápu;) .. v poho

                        Já vozim dres pod, když je bahno, tak přes- nemáš zaděláné chrániče;) … Jestli je nad nebo pod je mi vcelku jedno. To bych musel mít jen dres bez chráničů, abych ocenil, jak je to příjemný matros. A když nemám chrániče, vozim obyc triko s kr. rukávem.

                        0 0
                      • adam320  

                        Jo s tim suchem ok, mne treba ten material tech dresu hrozne vadi mit na kuzi, takze bych to tak asi nedal. Ja vozim vzdycky tricko jako prvni vrstvu, vsiml jsem si ze nejsem sam, dres bych asi ani nemel kdyby mi ho nekoupila mlada :) no ale jsem furt mokrej no

                        0 0
                        • Woko_O  

                          Já to taky nemám rád jen na kůži. Vozím pod tím kompresní triko Nike Cool pro – to saje pot, chladí a ještě drží svaly prokrvený..

                          0 0
                        • Baba-Ji  

                          To je dres od dresu, nejsou vsechny ze stejneho matrose. Nektere jsou neprijemne, nektere OK.

                          0 0
                          • adam320  

                            Tak je to mozny, ale stejnak nevim proc ho vozit pod chranicema. Ja napr. vozim do Bikeparku tohle:

                            https://www.mtbr.com/…re-suit.html

                            No tak nejak nevim proc bych mel vozit dres pod tim a pak to jeste resit od bahna:)))

                            Rozumim klukum co vozi akorat paterak z pujcovny a maji ho pres, to vidam casto

                            0 0
                • OndrysM  

                  Voz buď DH/MX dres podle tvé velikosti jsou větší .. nebo obyčejný ve velikosti XXL ))

                  0 0
        • Sistematicx  

          Ten 24mx shop je dost pochybnej.

          Neni tam uveden zadnej kontakt ani adresa.

          0 0
    • romachain  

      Vozím starší verzi a su spokojenej.

      0 0
    • OndrysM  

      Mám 2019 a nemůžu si stěžovat minule na dvojaku rameno + loket v plný rychlosti přes řídítka .. a jen naražené po padu mi nic nebylo až další den :D

      Neomezuje v pohybu a drží dobře na těle já jsem si teda jen tu vnitřní “košilku” co drží hrudník trochu zapošil ale jinak mohu doporučit .. podobný děla ještě alpinstar tak zkus razzo v Praze a zkusit co ti bude sedět víc :)

      0 0
    • esmo  

      Nevím, jestli ještě vybíráš. Ale před nedávnem jsem pořídil toto a jsem maximálně spokojenej. Pod dres, na holý tělo. Krásně drží, nikde nedře. Jen nemá ty ramena…

      https://www.snowboard-zezula.cz/…ck/pn-115781?…

      0 0
      • Woko_O  

        Jo jo vybíram. Příští týden si snad vyzkouším Leatt 4.5 body protector – https://www.bike24.com/p2164474.html

        To splňuje víceméně všechno co bych asi chtěl a zároveň je to kompatibilní s krčákem. Ještě je verze 5.5 ale to už je opravdu robustní..

        0 0
    • Atilla  

      Rozhodně bych šel do chráničů typu krunýř. Alpinestar A8, A10, nebo něco v podobném gardu. Větrání a pohodlí je někde jinde než vesta a sundané to máš za 10 sekund. Fox krunýř je předražený a navíc není vůbec tvarovaný na tělo, malá ochrana.

      0 0
      • FooBar  

        O A8 premyslim, ale da se nekde jeste sehnat? Jsem ji nikde v eshopech nenasel…

        0 0
      • FooBar  

        Pripadne co ta jejich bionic vesta? Je to srovnatelne s A8/A10? Prekvapuje mne, ze se da sehnat za necele 4k…

        https://www.alpinestars.com/…st-protector?…

        0 0
        • Atilla  

          Tu má brácha a kámoš. Hodně větrá a je trochu lehčí než A8. Ale taky má slabší páteřák.

          0 0
          • Breakpain  

            Přijde mi to jako fajn kompromis, který lze strčit pod dres (odpadá čištění), je to vzdušný, přiléhavý, ramena budou dobře sedět i při pádu díky návleku a krk by měl být taky v pohodě :-) … v šutřech by to mělo být taky relativně cajk oproti samotné pěně – mně se to líbí. Až dojde na výměnu, viděl bych to na něco takového … :-)

            0 0
            • Woko_O  

              Nakonec mi pánové z Razzo odpovědeli na email, že Leatt 4.5 se jim zdá na kolo moc předimenzovaný jak hmotnostně tak i objemově, ale ty si říkal, že ho jezdíš a v pohodě.

              Možná zkusím ten Alpinestar – http://shop.razzo.cz/…-black-grey/

              Ten má sice „jen“ level 1 ochranu ale vypadá vzdušnější. Jen ty ramena asi budou vypadat trochu terminátorsky.. :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                No tak nejak kluky nechapu proc to pisou, kdyz ten tvuj 4.5 pro je vicemene stejny jako 4.5 ktery je psany na DH, jen ma ramena navic a hlavne tak nejak je snad tvoje vec jak moc se chces chranit :) . Asi jako majitel(zames­tnanec) shopu s chranici bych teda zakaznikovi nepsal neco o predimenzova­nosti, zvlast kdyz nevim jak a co vlastne jezdi.

                0 0
                • Woko_O  

                  Jo, sám nevim. Zatím jsem to na sobě neměl, jen jsem se zeptal, jestli nemají zkušenost s velikostí a zda to je vyhovující pro kolo, převážně pro bikeparky s menším výšlapem. Byl to jen osobní názor prodejce, neodrazoval mě od koupě, to ne. Jen říkal, že lidi víc sahají na tohle využití po té měkké variantě Leatt 3DF airfit body tee..

                  Což jak jsme se shodli, není pro šutry a kořeny úplně top..

                  0 0
                  • Atilla  

                    Je pravda že ty vesty od leattu jsou poměrně těžké.

                    0 0
                    • Woko_O  

                      Asi zkusím tu Alpinestar, ta vypadá o něco vzdušnější i když teda za cenu menší ochrany.. ale tak co už, tak umřu no.. :D

                      0 0
                      • FooBar  

                        Tak aspon pater mohli mit na levelu 2. Zlamany zebra, rozdrceny ramena asi nejak casem rozchodim, ale zada.....Level 2 paterak mam i v blbym batuzku, tak to mohli dat i do toho Alpinestars Bionic. Kdyby meli pater level 2 a zbytek level 1, tak je to nobrainer a hned to kupuju :) Takhle jeste vaham :)

                        0 0
                        • Woko_O  

                          To je prave ono no. Zřejmě se snaži držet tu vzdušnost a malou váhu. S levelem 2 by to asi bylo na úrovni Leattu, tedy těžší a robustnějši. Je to asi něco za něco. Nevim co level 1 všechno snese, respektive jaký síly můžou bejt když se rozjebu se svými kily..

                          0 0
                          • FooBar  

                            Zalezi, z jake vysky na tebe spadne medicinbal :)

                            https://youtu.be/k4t0HmSzpA8?t=97

                            0 0
                            • Woko_O  

                              No, tak budu jezdit s medicimbalem, at se tomu vyhnu.. :)

                              0 0
                          • Atilla  

                            Hele brácha už se v ní párkrát vyndal a pomohlo to. Určitě je to lepší než pateřak v batohu evoc a nesrovnatelně s Fox krunýřem který je jen plastová deska

                            0 0
                            • FooBar  

                              To me zajima…myslis tim, ze paterova ochrana na bionicu (level 1) je lepsi, nez paterova ochrana v batohu (level 2)? Nebo ze je to lepsi jako celek oproti batohu? Docela by me prave zajimalo, jestli kdyz to poslu zadama na sutry, tak se lip vylizu v bionic veste, nebo s batohem, ktery ma sice lepsi certifikaci ochrany zad, ale nemusi 100% sedet (ikdyz par kotrmelcu s batohem jsem uz mel a sedelo to perfektne i pri padu), chybi mu zbytek ochran, atp…

                              0 0
                              • Atilla  

                                Netuším jestli je to vůbec stejná certifikace. Jedno je na MX a druhé na kolo. Třeba je v tom stejný rozdíl jako mx helma vs DH. A MX je jinde. Každopádně je to plast s podšívkou přes celá záda. Můžu to nechat vyfotit. Na A8 je pateřak masivní, ale zase nevětrá.

                                Ono s tím pádem můžeš mít smůlu a ani certifikát 2 ti nepomůže.

                                0 0
                                • FooBar  

                                  Norma je stejna (EN1621–2 – ta „-2“ je tusim specifikace patere) a ma 2 levely podle zbytkovych sil po tom, co na chranic hodis 5kg zavazi z metru nebo tak nejak. Pravda je, ze Evoc ma asi taky jen Level 1, to Camelbak KUDU ma Level 2 (ten vozim ja ted). Ale pravda je, ze brneni bude mit obecne lepsi kryci schopnosti nez jen batoh…asi ten bionic taky koupim. Ted jen kam tam strcim telefon, abych ho pri drzce nerozmackl :)

                                  0 0
                                  • Woko_O  

                                    Dej si ho do kapsy u kalhot. A až ucitíš, že něco prasklo, tak doufej, že to byl telefon.. :)

                                    0 0
              • Breakpain  

                Do BP to přežiješ na pohodu, na slapani nic moc. Já myslel pohodlí, pár kg to má, nevím… možná 5?

                Je mi to jedno, posilují / cvicim, chodím se zatezovou vestou, abych byl zvyklý. Samozřejmě když si vezmeš něco lehčího, pojede se Ti jinak. Ale když pominu váhu, není s ním problém. A ano, je to spíš krunyr na MX než na kolo, je vcelku masivní, ale já to řešil z pohledu bezpečnosti. Pod dres se vejde, ale je to znát, že je objemny.

                To od Alpinestars vypadá dobře, tam asi chybu taky neudělaš. V době kdy jsem vybral nebyl ;).

                0 0
          • FooBar  

            Je na biku velky rozdil mezi level 1 a level 2 certifikaci? Jasny, level 2 na hrudi i pateri u A10/8 a Leattu oproti levelu 1 u bionic je asi plus, ale jestli treba level 2 uz neni overkill a nestaci ten level 1 na drtivou vetsinu narazu. Na motorku je jasny level 2, tam jsou ty rychlosti jine…sam nevim

            0 0
            • Woko_O  

              Tak nějak si myslim, že to je hodně o tom jak dopadneš a na co.. Když to bude fakt blbě mířený, tak ti nepomůže žádnej level. Nevím teda jak provádí ty testy a co to musí splňovat, pravděpodobně nějaký síly působící na chráníč do kdy to ještě energii absorbuje a když už praskne společně s kostma.. :D

              Mysím si, že pokud člověk nebude jezdit vyloženě hrůzu mezi ostrejma šutrama, tak na takový ty běžný učenecký pády level 1 stačit bude. Bude to bolet, ale pomůže to.

              Sám hraju třeba hokej. Mám jako obyč vybavení, nic profi. Když dostanu pukem, nebo hit, bolí mě to, ale rozdejchám to a jedu dál. Stejně budou fungovat i tyhle chrániče.

              0 0
    • Salkrikaltor  

      Na tvém místě bych zvážil, kde všude budeš jezdit. Jestli čistě bikeparky, pak asi vesta je to nejvích chránící řešení. Pokud ale víš, že budeš i šlapat nahoru, už se to láme. Vozil jsem vestu s plastem a posléze jsem přešel na pěnu kvůli pohodlí, komfortu apod. Je to sice kompromis, ale zase nemusím řešit, že do bikeparku jedu vyšším stupněm ochrany a při ježdění po okolí se musím víc hlídat, nebo trpět ve vedru. Jinak určitě doporučuju mít chráněná i ramena, země i stromy jsou tvrdé.

      0 0
      • Atilla  

        Dej odkaz na to co vozíš na šlapání.

        0 0
        • Salkrikaltor  

          Teď vozím Leatt 3DF AirFit Lite Body Tee (to utažení okolo hrudi mě přesvědčilo), na léto bez rukávů, ale mohla by tě zajímat i verze s dlouhými rukávy. Je to kompatibilní i s chráničem krční páteře. Dřív jsem vozil 661 Pro Pressure Suit. V tom by to asi lépe klouzalo po kamenech, ale to se vracíme zase k tomu, kde jezdíš nejčastěji.

          0 0
          • Atilla  

            Tak tohle je fakt jen tak pro pocit. Měl jsem TLD 7850 a ta nabízela násobně větší ochranu a s Alpinestar A8 co mám teď se to stejně nedá srovnat a navíc je krunýř pohodlnější a víc větrá.

            0 0
            • Atilla  

              Tak moje chyba, podíval jsem se na špatný obrázek. Teď naopak nechápu, jak v tom můžeš šlapat:)

              0 0
          • Sistematicx  

            Ta Leatt se mi libi jako alternativa misto POC co jsem postoval.

            Jak je to s velikosti u Leattu?

            Mam L Oneal vestu a je tesnejsi trochu. Pak tu POC jsem zkousel v M a byla zase velikostne lepsi.

            0 0
            • Salkrikaltor  

              XXL u té vesty Leatt píše od 184 do 196 cm výšky. Mám nějakých 188 cm, sedí to akorát, možná by se dalo unosit i XL. Právě kvůli tomu staření okolo žeber to ale sedne dobře.

              Jinak, ten POC nemá vyztužené boky, jako Leatt, navíc vypadá, že se mu taky chránič zad na lopatkách nerozšiřuje a je celý ve stejné šířce. Což neříkám, že musí být špatně, ale může to hrát roli.

              0 0
      • Woko_O  

        Převážně bikeparky. Mě moc jako vyjíždky nebaví. Maximálně nějakej Smrk, nebo případně kdybych někdy zkusil amaterský Enduro závody.

        https://www.bike24.com/p2164474.html – tohle mi příjde, že by nemuselo být špatný i pro šlapání, vzhledem k tomu, že ve spod je to jen obyčejný triko.

        Hlavně se mi libí, že nemusím nosit aktivní triko navíc jako nosím teď pod dresem, ale dám tam tohle a na to dres.. :)

        0 0
        • Atilla  

          Velká nevýhoda tohohle je, že když je vedro, tak ti bude trvat než se z toho dostaneš. Krunýř máš hned dole a hlavně v zahraničí, kde máš přesuny lanovkou delší. Nebo si dáš někde kafe- oběd, tak je to velké plus.

          0 0
          • Breakpain  

            Tak tak, v tom se pekelně zapeče – mám vlastně to samé, ale bez košile, jen jako vestu a je to nebe a dudy. Jak sundání / nandání tak i větrání.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mam tu 4.5 ale bez ramen jde to nekde dokoupit? :)

              0 0
            • Woko_O  

              Na to jsem koukal, ale bohužel k nesehnání v menší velikosti..

              0 0
              • Breakpain  

                Kolik měřiš? Mám 187cm a mám tu největší velikost.

                0 0
                • Woko_O  

                  Právě že jsem hobit – 170 cm..

                  0 0
                  • Breakpain  

                    Jo, tak to Ti ta menší sedne – mně přijde i ta velká, že by mohla být delší :-) …

                    Si udělej výlet do Razza a ozkoušej, nic jiného Ti nezbude ;) …

                    0 0
                    • Woko_O  

                      Jo jo, už jsem koukal, že mají skladem i ten krunýř – zajedu tam až budu mít volněji a vyzkouším.

                      Díky

                      0 0
          • Woko_O  

            Ok, to je dobrej point a vlastně i souhlasím. Nicméně z propocenejch kompresních triček jsem docela zvyklej vylejzat. Tahle košile má po straně zip, což případný sundání usnadňuje. Ale je pravda, že hodit krunýř přes hlavu by bylo jednoduší.

            0 0
            • Atilla  

              Hele měl jsem toho už dost a krunýř je nejlepší. Ono když se podíváš co se vozí třeba ve Francii atd, tak z 90% mají krunýř bez ramen.

              0 0
              • Woko_O  

                Chápu no. Akorát ty krunýře nějak nejsou dostupný.. Nebo všude vidím jen L/XL nebo XXL ale žádný M. Na cizích stránkách to tedy označují jako Adult a XXL, takže je možný, že M se nedělá – teda alespoň Leatt

                0 0
    • motacek  

      A co tahle od Alpine Stars:

      https://www.moto-man.cz/…ot-jl-black/

      Není to uplne brneni, takze to bude i flexibilni. Ma k tomu nekdo nejake hodnoceni?

      0 0
    • Elwing  

      Nemá někdo zkušenost se Scott Vanguard? Líbí se mi, že to má ty kapsičky a místo na vak.

      K tématu – vozila sem od Alpinestars Bionic, ale starší typ, vše byl plast. Teď mám vestu od Dainese, kde není nic plastového, páteřák krátkej a dobrý pocit z toho nemám. Přemýšlím, že zase zkusím něco jiného. Ty vesty mi nepřišlo, že by omezovaly pohyb, to dělá hodně chránič krku.

      0 0
      • Woko_O  

        A je ten chránič krku hodně znát? Co se nekomfortu týče? Nebo je to hodně o zvyku? Pořád si řikám, že je lepší trocha nepohodlí než zlomený obratle. Jen nesmí být to omezení právě příčinou pádu..

        0 0
        • Atilla  

          Někomu to vadí, někomu ne. Už jsem měl pár pádů, kdy to určitě pomohlo, ale když si dáš na vrch hlavy, tak tě to před kompresní zlomeninou nezachrání.

          0 0
          • Woko_O  

            To je jasný. To je to o čem mluvím výše.. když spadneš blbě, tak nepomůže nic

            0 0
        • Breakpain  

          • měj správnou velikost
          • měj to aretovany na těle

          A za chvíli o tom ani nevíš. Dva jsem už zničil, věřím tomu, že díky tomu mám krk v cajku…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tvl chcu mit tvoje vuli jako fakt. ja takhle padat, uz nejezdim. Ja po kazdem padu se mam problem zas prinutit jezdit.

            0 0
            • Breakpain  

              to si trefil, jen ta vůle ;o) … skill tam chybí ;-), ale vzdát to… to by nebylo ono :-)

              0 0
            • Carloss  

              +1

              0 0
            • Woko_O  

              Kdo nepadá, nezrychluje.. :)

              Když jsou to jen odřeniny, pohomožděniny, je to v pohodě. Když jsou to fatály, tak to bývá horší.

              0 0
      • wladeq  

        Ten dainese vozim, je skvely, ten pocit volnosti je mazec…ale bohuzel potvrzuju, ze ten paterak je kratky…pochopil jsem, ze tu oblast spodnich obratlu maji chranit ty jejich sortky/kalhoty…snad spravne

        0 0
    • Sistematicx  

      Koupil jsem ted tuhle Leatt. Chranic zad a hrudniku by to mel byt level 2. Mozna i ramena jsou 2.

      Zkousel jsem i Leatt 5.5 vestu plastovou a ta vaha byla dost brutalni.

      Tu co ted mam tak spokojenost. Ted ji testuju na Klinovci a zatim neni problem. A to uz jsem to stihl polozit na DH v sutrech.

      0 0
      • Woko_O  

        To je ta verze Leatt 3DF AirFit Hybrid? Ta má záda a předek Level 2 a ramena 1. Váhově říkáš že je ok? A mobilita na kole taky? Možná v tom bude teplo, ale je hezký jak se to dá takhle celý rozepnout.. I když to teda stojí už docela ranec.. :)

        0 0
        • Sistematicx  

          Model nevim presne. Asi to bude ono. Zkousel jsem v tom moto man. Zkousel jsem uplne vsechno co tam bylo skladem. A pak mi borec doporucil tohle. Ja teda nechtel uplne s dlouhym rukavem. Ale nejaka uprava to poresi.

          Trochu teplo v tom bude. Ale dost to vetra. Ted na Klinovci je mi zima.

          Pohyb v tom je dobrej. Trochu mi cadi sirka pateraku u lopatek. Jezdil jsem dneska s batohem a vydelal jsem ten paterak, uplne v pohode.

          0 0
        • Sistematicx  

          https://www.moto-man.cz/…y-protector/

          Je to tento model. Dostal jsem na nej jeste 10% slevu.

          Ted po 3 dnech jezdeni muzu rict ze maximalni spokojenost. Kdyz jsem jezdil s batohem tak ze zad vynadam ten paterak a odlepim ten horni panel aby to bylo pohodlnejsi. Paterak mam v batohu (pinguin flux s paterakem sas-tech).

          To bocni stazeni pres žebra tu vestu krasne pritahne k telu. Nikde nic netlači a sedi to vyborne. Ješte premyslim ze bych ustrihl ty lokty a udelal to nejak na zip. Abych je mohl v pripade velkyho horka sundat.

          To lehke oplastovani je hodne dobry. Poslal jsem to na sutry a kdyby tam oplastovani nebylo. Ta latka by se roztrhala.

          https://www.moto-man.cz/…y-vest-2018/

          https://www.moto-man.cz/…dy-tee-2018/

          https://www.moto-man.cz/…tector-2020/

          Tyhle tri jsem zkousel taky. Vadil mi ten hrudni chranic. Je tam plastova deska pod tou sitkou ktera kryje tu 3df penu. Ale ta deska se ani pri utazeni kolem zeber nenatvaruje tak uplne dobre a po stranach odstava. Tu co jsme vzal je hrudnik lip natvarovanej a sedelo mi to lepe.

          https://www.moto-man.cz/…ector-black/

          Tenhle celo plastak byl hodne težkej. A pohyb v nem nebyl vubec dobrej. Tohle na kolo moc neni.

          https://www.moto-man.cz/…dy-tee-2020/

          Tahle je hodne lehka. Ale ta ochrana je hodne slaba. Paterak v pohode. Hrudnik je jen nejaka pěna tenka. A ramena sice maji tu chytrou 3d pěnu ale dost tenkou.

          Zkoušel jsme i nekolik tech Alpinestar vest. Jenze to mi prislo takove neohebne vsechno.

          0 0
          • Woko_O  

            Hele a nepříjde ti ten hlavní zip, přes celou vestu jako odfláklej, že se brzy rozjede, nebo utrhne? Na netu na to lidi vcelku reagujou, že si myslí, že to bude první co odejde.

            Pokud jo, když se na to podíváš, myslíš že by to šikovná švadlena opravila?

            Líbí se mi tohle a Alpinestar Bionic Tech V2..

            0 0
            • Breakpain  

              Tak o tom ani nepochybuj, zip tomu dřív nebo později povolí jako první ;) … a ano, švadlena to myslím bez problému opraví ;)

              0 0
              • Woko_O  

                Ono záleží jak je to udělaný no. Koikrát používám věci na hokej, kde ty zipy drží i po letech. Takže když to někdo odflákne tak je jasný že to půjde do kytek co nevidět..

                V tomhle je krunýř přes palici jednoznačně ve výhodě.. :)

                0 0
                • Breakpain  

                  Neřešil bych zip ;-)… krunýř po dvou sezónách vypadá, že se za chvíli rozsype ;-)… prostě pokud to používáš často – začne to být vidět a cítit…

                  0 0
            • Sistematicx  

              Netuším. Už je to přes 20 let co jsem mel na zakladni škole nejakej předmet šití :-D. Nepřijde mi že by ten zip nejak pohledove byl aušus oproti ostatnim zipum na dalšich vecech co mam (bundy, kalhoty, atd…).

              Ale když neviš zeptej se maminky, ta řikala že ten zip neni problem vymenit. Jen bude muset koupit nejakou specialni nit prej :-D.

              Ja teda na to žádny recenze nečetl. Je na to 2 roky zaruka. Když se rozjede zip tak reklamace…

              0 0
              • Woko_O  

                Jak mamka řekla, že to půjde, tak jsem klidnej.. :D

                0 0
                • Sistematicx  

                  Jsem s tou vestou velice spokojen. Po trech dnech jezdeni nemam co bych vytknul.

                  Kdyz mam bagl tak ten paterak vydelam a pohyb v tom je volnejsi.

                  Ted na Klinovci v chladnejsim pocasi jsem aji ten dlouhej rukav ocenil. Na leto jeste nejak poladim aby se daly lokty odepinat, treba na zip. Cenove nastejno jak POC co jsem mel v hledacku nejvic. Za me v pohode.

                  0 0
      • Carloss  

        proč ty záda dělaj tak krátký sakra? :( pak je potřeba si koupit i ty jejich chráničový gatě

        0 0
        • Breakpain  

          Protože někdo vozí ty šortky nebo něco jiného a s dlouhým páteřákem má pak problém ;-). A opačně – vždyť výrobců je plno, lze vybrat od jiného výrobce, kde budou záda dlouhá. Já naopak preferuju kratší záda, protože většinou vozím ledvinku a hezky to na sebe navazuje. Vymlel jsem se s touhle kombinací X krát a „ťuk, ťuk“, zatím dobrý.

          0 0
          • Carloss  

            no právě že všecny co se mi jinak líbí mají ta krátká zada.. dalo by se to přitom elegantně a jednoduše řešit odendávacím spodním dílem (co tak zatím vypadá, že si to dobastlím ze starého pateřáku)

            0 0
            • Breakpain  

              Pokud to jo chceš – ledvinak od Leattu. Ten má certifikaci levlu 2. Na motorce to vcelku jde, nicméně na kole mi to vadilo… To fakt nechceš… Ale komu nevadí klasický paterak, který se stahuje přes břicho, měl by být v pohodě… já to nesnáším (cokoliv staženého přes bricho).

              Tak holt výběr pozměnit ;)…

              0 0
          • wladeq  

            Stary Dainesse, ten cervenobily, ma paterak az po prdel, a vzivote mi to nevadilo. Jo trochu to v attack pozišn odstava, a to neni z hlediska ochrany asi nejstastnejsi reseni, ale rozhodne je to lepsi, nez hole spodni obratle. Jako je fajn, ze mysli na to, at citis aspon pulku tela, ja bych ale treba i rad chodil :)…dival jsem se na nabidku dainesse i leatt, a ty jejich sortky maji vzadu prd. Proste na ochranu te oblasti nenabizi nic. Na starych fox kratasech jsem mel aspon velkou hrubou gumu (logo), ktera by asi leccos zachranila. Fakt moc nechapu zamer. to si mam jako neco dodelat doma? omotat se v pase molitanem? Rikal jsem si, jestli nemam spatnou velikost, ale ocividne nejsem sam, kdo ma s tim problem, a pochybuju, ze vetsi velikost ma o deset cisel delsi paterak

            0 0
            • Atilla  

              Ty spodní obratle nejsou tak náchylné a nejvíc to pak jde kombinovat s ledvinou.

              0 0
              • Sistematicx  

                Ted jsem jezdil na Koprivne s tou Leatt vestou. Ta taky ma kratkej paterak. A vzal jsem k tomu ledvinku od Evoc. Ma nejakou vyztuhu plastovou a pak cca 3cm tlustou gumu profilovanou jako ventilaci. V kombinaci s Leatt je to parada. Hodil jsem tam klice, telefon a nejaky mensi naradi, nemam kratase s kapsama a batoh jsem nechtel. Celej den se v tom jezdilo v pohode. Takze ledvinkou jsem dokryl zbytek patere.

                0 0
                • Breakpain  

                  přesně tak to dělám … na to je ta kratší verze ideál

                  0 0
                  • Pavel119  

                    Díval jsem se na tvé bajky a meta je krásná super odladěná taky jsem nad ni přemýšlel a nakonec vyhrálo banshee prime . Ale i tak krásný stroj meta .

                    0 0
            • Breakpain  

              led-viňák/vinka ;-) … doplňuju to tímhle a díky tomu je to v podstatě jako ten dlouhý. Naopak s dlouhým by to nefungovalo ;) … neříkal jsem, ať jezdí s odkrytými bedry :-)…

              0 0
    • nomecz  

      https://www.bike24.com/p268560.html co tohle ? nějaké zkušenosti ?

      0 0
      • Madrid  

        Taky na Evoc Protector koukám a líbí se mi. Možná ho bude mít v únoru Elementstore, případně koupit ve Německu:

        https://www.evocsports.com/…301509100-XL

        Z měkkých vest se mi zdá nejlepší protože: má dlouhá záda (dole i nahoře) i ramena chráněná Level 2 (to je u ramen málokdy a já už mám jedno z pádu pochroumaný), přidržovaná pásky, aby neuhla. Hrudník kryje jen minimalisticky, ale tam se v nejhorším zlomí žebra a pak zase srostou a je klid, to už znám :) Potrhaný vazy v ramenech můžou být na celý život, o páteři nemluvě. Ve vedru/výšlapu jde snadno rozepnout. Slabina je, že není kompatibilní s krčním chráničem, kvůli tomu váhám s koupí.

        Možná koupím tento Evoc i plastový krunýř Leat/Alpinstar a budu střídat podle terénu…

        0 0
        • Breakpain  

          Stridam … vesta a krk nebo penovy zada.

          Ramena, pokud nemaji plast nebudou klouzat, takze na utrzeni vazu mi to prijde jedno, spis nebudou dobita…

          Dlouha zada, pozor nato, muze byt neprijemny na kole… osobne mam rad kratka zada, protoze jezdim s ledvinkou, ale to uz je na kazdem…

          0 0
    • Pavel119  

      Ahoj řeším úplně stejný problém čím se ochránit , pěně úplně nevěřím zákon schvalnosti funguje ja půjdu do krunýře s rameny .

      Ještě řeším integrálu co prosím vozíte ???

      0 0
    • Pavel119  

      Jo a děkuji za super diskuzi pomohla mě se rozhodnout co pořídit jestli krunýř nebo pěnu .Ještě mě napadlo jestli se nepodepište o zkušenosti s ledvinkou kdo jakou vozí atd .

      Předem moc děkuji .

      0 0
      • Breakpain  

        Od Evocu mám velkou a malou 1l a 5l a nemůžu si stěžovat ;). Ale tady si prostě vybirej dle vnitřní organizace kapsiček, na tom nejde moc co ****** :)…

        0 0
      • Atilla  

        Teď vozím acepac onyx 5l, česká za pár korun a je perfektní. Měl jsem deuter má lepší orgnizér, ale nemá tolik vychytávek na upevnění bundy, pláštěnku, kapsu na lahev, atd

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.