Exceed CF 7 vs Rockrider XC Race 900 GX AXS

25 nepřečtených
  • KRPACVUT

    Ahoj všem, mohl bych poprosit o relevantní názory k výběru MTB kola?

    Rozhoduji se mezi:

    1. "Exceed CF 7 ":https://www.canyon.com/…-7/3437.html?…
    2. Rockrider XC Race 900 GX AXS

    Nejsem žádný vášnivý závoďák, dlouho jsem pravidelně nejezdil, dvě malé děti v zádech (momentálně už budu mít více času), tak jsem se rozhodl, že bych měl i více sportovat. Rád vyrazím na kolo do hor, zpevněné cesty, žádný těžší sjezdy, na to jsem už nejspíše starej.

    Rád si nechám odborně poradit, předchozí kolo jsem měl hliník, SUP, teď chci zkusit karbon. Kolo mě musí zaujmout na první dobrou, osazení zas tak neřeším, i když vím, že je důležité. Něco jsem pročetl, něčemu rozumím více, něčemu vůbec.

    Popřípadě si nechám doporučit jiné značky.

    Díky za postřehy.

    0 0
    • bluerider  

      Ať už si koupíš cokoliv, doporučuji neminout AXS, protože dělá velký rozdíl v komfortu řazení.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • Cyklofanatic  

      Myslím, že kategorii sis vybral na svoje použití dobře. I ten výběr je asi rozumný. Ten Canyon je teď docela drahý, u něj bych zvážil počkat na nějakou větší slevu (občas jsou). Koukni ještě třeba na tohle, pro rozšíření obzoru:

      https://www.rosebikes.de/…dq-1-2701980?…

      https://www.ramala-silhavy.cz/…black-l-2023

      0 0
      • Tatut  

        .

        0 0
      • KRPACVUT  

        Tím, že zde mám nový profil, tak jsem mohl reagovat pouze na 2 příspěvky během 24 hod. Canyon byl i –10 tis, teď je –5 tis..ale úplně nevím, jestli bych chtěl dát 70 tis za kolo, na které si nemůžu před koupí sednout.

        0 1
    • jecnak  

      Obě kola bych pro jízdu v terénu doplnil teleskopkou. Obě kola předělal na bezduše – přijdou osazená dušemi.

      0 0
      • KRPACVUT  

        Díky za info, mám v plánu časem, máte zde někdo nějakou osvědčenou? Moc se v tom nevyznám. Díky.

        0 0
        • Velomiwookie  

          oneup

          1 0
        • Tatut  

          u toho rockrideru víš jakou velikost?

          mě zrovna ten rám nesedl, protože jsem mezi L a XL a jak je to neurčité tak se mi blbě vybírá.

          Chtěl bych něco kde jsem třeba přesně na střed Lka :D

          0 0
          • KRPACVUT  

            Jsem právě to samé, něco mezi L a XL, dle Canyonu L. Mám 187 cm 80 kg, délka rozkroku 83 cm.

            0 0
            • Charlie_R  

              Měřil jsi to dobře? Já mám 180cm a rozkrok 84cm, a to nemám nijak dlouhé nohy. S 83cm rozhodně L.

              0 0
              • KRPACVUT  

                Myslím, že jsem to měřil podle návodu, co tam Canyon má.

                0 0
                • MatS  

                  Mám podobné míry jako ty, jen na výšku 185cm a mám Exceeda v L a sedí přesně.

                  0 0
        • Cyklofanatic  

          Tohle zatím vůbec nemusíš řešit, protože to zřejmě uděláš u všeho, bez ohledu na výběr kola. Takže to je teď druhotný.

          0 0
    • bluerider  

      Ještě bych dodal, že Canyon má praktičtější rám s větším vnitřním prostorem, kam snadno vejdou dva bidony a brašna. Hodně sešikmené horní rámové trubky jsou v tomto směru dost omezující.

      0 0
      • Lachtis  

        Ale taky bych dodal, ze Canyon ma debilitu v podobe integrovaneho zamku sedlovky :-(. Kamis to ma a furt to dotahuje, cisti, skripe to.

        0 0
        • bluerider  

          O tom jsem už taky slyšel. Taky vedení bowdenů a hadic není příliš user friendly.

          0 0
    • Velomiwookie  

      o dvojku drazsi tam mas v akci ten rockrider na karbonovjch reynoldsech

      0 0
      • KRPACVUT  

        Odkaz odkazuje na nejlevnější model Rockrideru, mám v plánu spíše ten nejdražší za 67 999 Kč

        1 0
    • mikymik  

      Ať to nemáš tak jednoduché. Chvála na IsoSpeed od Treka je docela běžná. Bych šel do tohoto ;)

      1 0
      • Cyklofanatic  

        Suprová cena. Pokud by sedla velikost vůbec bych neváhal. Ale nenapsal bohužel jak je velkej.

        0 0
      • Doyle  

        Trek má teď super slevy, u Šilhavého si klidně domluvíš ještě nižší cenu. Dnes jsem kupovat Procalibera 9.5 pro dceru a dostal jsem se na cenu pod 33tis. No neber to.

        0 0
        • KRPACVUT  

          Tak mi nabídli „super“ slevu. Kolo u nich stojí 59 990,– chtěli mi ho nechat za 59 000,– nebo 15% slevu na doplňky (Trek, Bontrager) + garančka za 0,– Kč (u nich za 200,–). Výše byl odkaz na velikost M/L za cca 52 990,– (chápu, nejspíše poslední kusy), ale i tak jsem myslel, že tam mají větší prostor ke slevě a ne pouhých 990,– Kč. Možná to též bylo tím, že mladý 5,5 roku měl na sobě sparťanskou mikunu :D

          Zkušenosti můžu porovnat třeba s Cyklo Adam (Praha-Suchdol). Kdykoliv jsem poptával kolo, tak mi byli ochotni dát u nezlevněných kol slevu 20 %, u zlevněných ještě dalších 5 % navíc a garančku měli vždy za 0,–

          A ještě k tomu kolu, tak z toho jsem si taky úplně nesedl na zadek, když jsem viděl v Dekáči toho Rockridera, tak jsem si na první donrou řekl, že se mi líbí, ale u toho Procalibra jsem z toho takvý dojem neměl.

          1 1
      • jecnak  

        Ke chvále IsoSpeedu se připojuju. Fakt to funguje (při jízdě v sedle) a člověk se o něj nemusí nijak starat.

        0 0
      • KRPACVUT  

        Měl jsem tohle kolo uložený v záložce, že kdybych si nevybral, tak zkusím právě Procaliber 9.7. Dnes, nebo zítra se na něj zajedu do Plzně podívat.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.