• lupa

    Zdarec.

    Vozíte někdo na endurku 203mm kotouč vzadu?

    A pokud ano, je chlazení/brzdný účinek oproti 180mm reálně znát?

    Na DH jsem samozřejmě 203 vzadu vozil a jsem si tedy i vědom náchylnosti na deformace a poškození kotouče.

    Na druhou stranu si říkám, že šlo o 26 kola a tak na 29 si asi klidně na enduro 203 dopřát mohu :)

    (mimochodem mám nad 100kg v přejezdech/sjez­dech, třeba mezi Chatelem a Morzine, jsem již brzdy utavil, proto řeším, když už stavím :)..)

    Díky za zkušenosti.

    0 1
    • TJK  

      hele s rouhle vahou bych vubec neresil a tu 203 tam dal klidne i chlazeny desky a hlavne sintrovany

      1 0
    • Radek Broz  

      Já jo. Znát to trochu jde (rozhodně přínos vyváží tu trochu hmotnosti a to, že ho častěji někde škrtnu). Mám teď nějakých 74kg a jestli ty máš 100 a jezdíš s tím v Morzine, tak o menším ani neuvažuj. Dopředu jsem dal 220 a to je taky super – hlavně kvůli delším tratím ve Finále, doma bych to na 200/180 v pohodě zvládl, ale u vás jsou ty kopce taky ostřejší.

      1 0
      • lupa  

        Díky. 220? Tak to jsem ještě nezaznamenal, to tedy také zhodnotím :)

        0 0
        • TJK  

          Galfer treba, myslim ze i Magura je uz ma taky, asi bych moc nevahal a dal to jako komplet 220/200

          3 1
          • jeniiiik  

            Nové Sramy taky. Mám je připravené na kolo taky.

            1 1
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • Baba-Ji  

              Na jakych vidlich to vozivate?

              …ja mel za to ze je to pouzitelne na 38 vidlicich nebo dvoukorunkach

              0 0
              • jeniiiik  

                Zeby a 38…

                0 0
              • Breakpain  

                Ja na Boxxeru, takze dvoukorunka, tam je to v pohode, 240 jsem jeste nemel tu cest projet.

                0 0
              • Radek Broz  

                36

                0 0
                • kondor  

                  Nedělají ty kotouče od Magury kravál? Dost lidí si na tuto „funkci“ stěžuje

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Kdy? Při chladnutí samozřejmě cvakají – možná malinko víc než Hope. Jinak ne.

                    0 0
                    • kondor  

                      Např. v tomto videu od 1 minuty . Dle vyjádření Magury je to v pořádku, páč se ta vůle po zahřátí ztratí, bohužel mě to odradilo od těch kotoučů a asi půjdu do Sram Centerline, nebo Swissstop Catalyst Pro

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        Při jízdě mi to nic nedělá.

                        0 0
                      • krabica  

                        Tohle jsem nezkoušel, ale krom lehkého praskání při chladnutí, nedělá hluk ani jeden z mých 6 MDR-P kotoučů.

                        0 0
                        • mirorek2  

                          taky do nich nebuším při jízdě kladivem a nedělá mi to kromě chladnutí žehličky :-) žádné zvuky

                          0 0
                        • kondor  

                          Dík, tak teď jste mi nasadili brouka do hlavy. Asi jim dám přeci jen šanci.

                          0 0
                      • TJK  

                        tohle delaji vsechny hope… je to uplne normalni a pokud ti to vadi, vem kladivko a rizni do kazdyho cepu a ono to prestane… porad jde sle o zvuk ve studenym stavu, jakmile se zahrejou vule zmizi… nebavime se o milimetrech ale o setinach

                        0 0
                        • mirorek2  

                          do těch magur bych nebušil, tam je vůle opravdu potřeba a je velká oproti hope kotoučům

                          0 0
                      • my_dudesty  

                        Tohle zní jako nějaký extra vylágrovaný kus. 180mm to nedělá ani trochu a 220 trochu ano, ale zdaleka ne tak moc, jako v tom videu. Nicméně mě to donutilo jít do garáže a vyzkoušet to cvrnkáním do kotouče, protože za jízdy jsem si toho nikdy nevšiml :D

                        Ozývají se mi jen pod kopcem, když chladnou, ale ten zvuk mám rád, stějně jako svody a výfuky auta po příjezdu :)

                        2 0
        • Breakpain  

          Na DH už někteří mají 240 ;-) … já přežívám s 220, neumím jet takovou kudlu, abych to zmasakroval, ale na 200 bych na DH už nešel. Pokud se bavíme o 29kách … což je podstatné.

          1 0
    • kOmE  

      Velkej kotouč se líp davkuje. Vzadu to chce do velkejch hor desky s chladičem.

      1 0
    • va-bo  

      Velke kotouce jsou super, ale priprav se na to, ze 160 skrta malo, 180 obcas a 203 a vic skrta casto. Je potreba si zvyknout a neresit.

      0 0
      • jeniiiik  

        Je potřeba koupit pořádné kotouče. Nové hrubší sramy třeba. Nebo obdobu jinde.

        2 1
    • XNeo  

      Řešil jsem to samý, při dlouhých sjezdech 180 docela dostávala záhul. Dal jsem 203 a spokojenej. Metal desky, brzdy 9120 od Shimana. Mam to tak na dvou enduro kolech a nic neškrtá. Kotouče galfer

      0 0
      • va-bo  

        Jo Galfer jsou super, ale odesel jsem od nich z duvodu kratke zivotnosti. Vydrzely tak dvoje desticky (Galfer fialove) a na stredu brzdne plochy ubylo 0,3 mm, nasadil jsem Formuly.

        0 0
    • lupa  

      Tady mají zajímavou slevu… Nějaká zkušenost s tímto produktem?

      https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?…

      0 1
    • mr.antik  

      Nevidim žádný důvod ho tam nedat, jen není kotouč jako kotouč, třeba shimano mi pocitově brzdí hůř proti houpům. Vzadu bych třeba byl radši za „kousavější“ at to je snadno do smyku.

      0 0
    • maajkee  

      Pohybuju se taky věčně okolo metráku, někdy přes, někdy pod a s kombinací 203 vepředu a 180 vzadu jsem neměl nikde problém. Hodně záleží jaký gumy brzdíš, jaký máš kotouče atd. Samozřejmostí jsou sintrovaný desky. Kotouče mam XT icetech. Asi záleží co a kde člověk jezdí.

      3 0
      • lupa  

        No nakonec jsem také koupil XT icetech. Hodím 203 dopředu i dozadu. 220 dopředu, jsem raději zavrhl, pro tu vidlici, to nic příjemného nebude.. (Lyrik 170mm 36 nohy). Nasadím poprvé čtyřpísty a to od SLX a tak i to, už asi proti dvoupístům bude rozdíl. Tak uvidím na jaře.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.