• barsley

    Čau. Po vypočítání zadního náboje mi vyšla delka drátů 263 mm a 265 mm. Ale nikde na netu jsem v eshopu tuhle délku drátů nenašel. Takže bych potřeboval poradit jestli koupit 264 a 266 mm nebo 262 a 264 mm. Díky

    0 0
    • Hnoj  

      To je poměrně dost dlouhý. Na jakou je to kombinaci náboje + ráfku?

      0 0
      • barsley  

        Zadní náboj Shimano XT FH-M785 32 děr

        ráfky: Matts PRO D

        jsou to ráfky originál Merida Matts TFS 500-D 2011

        0 0
        • Hnoj  

          Aha, tak to bohůžel nemůžu potvrdit ani vyvrátit.

          Každopádně tyhle dráty mam k dispozici Sapim Leader a Sapim Race, tak mi kdyžtak napiš a můžeš se u mě třeba 31. pro ně stavit.

          0 0
    • oddie  

      Abych nezakládal prakticky stejné téma, nemáte někdo v Praze po ruce nějaké úplně nejobyčejnější dráty 248 a 250mm? Takové ty za dvě kačky kus… Potřebuju akorát na jedno zadní kolo (18 + 18 ks).

      0 0
      • Jakobo  

        A v kamenaku nikde nemaji obyc pozinkovane? To bych se celkem divil. Nebo pohledej pres eshop, ja takhle kupuju DT Swiss Champion po 3 Kc za kus vcetne niple, zkus kolonet, cyklosen…

        0 0
        • oddie  

          Takhle krátké ne, většinou se dávaj nějaké 258, 260, tohle už je dost nestandardní délka. Kdybych chtěl ty 258, 260, tak těch maj všude pytel. Objednat to kdyžtak jde, ale to je až poslední možnost, to bude stát 2× tolik pošta :)

          0 0
      • Hnoj  

        250mm mam, ale Sapim po 7kč.

        0 0
      • stip1978  

        Mám doma myslím nějaké nevyužité 252mm nerez. Můžu nabídnout za přátelskou cenu, když je najdu.

        0 0
        • oddie  

          252 mm už mám trochu strach, jestli nebude moc dlouhé, ale kdyžtak bych to zkusil, kdyby se našly za rozumně.

          0 0
          • Jakobo  

            Pokud to mas na nejaky hokus pokus, tak pak kup jakekoliv delsi spice a na konci udelej hacek. Pokud ti staci 250 mm na obe strany, tak na kolonetu maji Championy 1.8 mm po 3 Kc vcetne niple, sice zaplatis postovne, ale tak prihodis nejake naradi nebo dily, maji to tam levnejsi nez jinde.

            0 0
            • oddie  

              Hokus pokus je zadní kolo s Nexusem 7 pro ženu, nechce klasickou přehazovačku. Zkusím se ještě cestou stavit v nějakém krámě a pak to asi objednám, dík za tip.

              0 0
              • Jakobo  

                Ja jsem kdysi rozpletal 26" kolo s nexusem kvuli te nabe, draty bych snad jeste nasel, ale posilat je odsud by byl stejne nesmysl a navic rafek byl obyc jednostenny.

                Hlavne si poradne spocitej delku dratu. Buh vi proc, ale mne poprve veskere vypocty pro ten nexus totalne selhaly, draty jsem koupil asi o 5–6 mm kratsi, nez bylo treba, vubec to nechapu, zmerene bylo vsechno spravne. Kdosi mne rikal, ze u naboju s vysokyma prirubama (u toho nexuse to je tusim pres 60 mm) uz to nektere kalkulatory nepoberou. DT byl uplne mimo, stejne tak ty ruzne vzorce, nejlip vychazel Sapim calc.

                Rozdil v delce dratu v pravo a v levo je minimalni, nejvys 1 mm. Pocet der je 36, 1.8 mm spice budou dostatecne.

                0 0
                • oddie  

                  Jo, ten Nexus má průměr 83 mm… Spočítané je to u Sapimu i tuším DT stejně. Kdyby náhodou byly třeba o 5 mm delší, 255 dráty už tu na jednom plonkovém kole mám.

                  0 0
      • nox159  

        250 pozink, 250 a 248 nerez za par supu nove , ale nejsem z prahy no…

        0 0
    • roura  

      Máte někdo osvědčenou prodejnu kde bych sehnal cca 25 dratu 296 mm obyč pozink někde v okoli Žižkova … našel jsem cyklosen ale ten to prodava po 100 kusech, to nechci, co bych s tim dělal :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.