DEORE M6100 1*12 (10-51) + 34z/36z?

9 nepřečtených
  • martin999

    Ahoj,

    po dlouhé době na trekovém kole vybírám 29"MTB v ceně ca do 30 000Kč. Láká mě pohon 1×12, ale bojím se že při mém stylu jízdy to není vhodné – jezdím hlavně cyklostezky (do 35km/h), ale střídám to i s prudkými výjezdy do kopců. Starý trek má převody hodně do rychla (z 3×8 jsem využil max. 3–6, zato 1–1 mě bylo v kopcích někdy málo). Na druhou stranu 1×12 s běžnými klikami 30z/32z mě přijdou dle kalkulátoru hodně do pomala.

    Otázka je – je možné dát na tento pohon kliky s 34z nebo i 36z? Je to vůbec dobrý nápad? Jezdíte tak někdo?

    Díky moc!

    0 0
    • Tomcat  
      • nové kolo vůbec nemusí 36z podporovat.
      • nejde o to kolik jste převodů měl ale jaký měly převodový poměr
      • záleží i na délce klik
      • 32 × 10–51 bude hodně lidem vyhovovat.

      Naklikejte si do https://www.gear-calculator.com/ svoje staré kolo a potencionální nové pro srovnání. Jinak to je dotaz ale … pane Lorez uvezu to?…

      0 0
      • martin999  

        nové kolo vůbec nemusí 36z podporovat – to je právě moje otázka, je to možné?

        nejde o to kolik jste převodů měl ale jaký měly převodový poměr – to je jasné, tak moje otázka ani nezněla

        záleží i na délce klik – jakým způsobem? díky

        32 × 10–51 bude hodně lidem vyhovovat – to je možné, jezdí hodně lidí přes 30km/h po rovince?

        Převodový poměr jsem už zkoumal, bohužel kolo teď nemám u sebe tak si nejsem jistý některými detaily.

        0 0
        • Tomcat  

          záleží i na délce klik – jakým způsobem? … …Obsahem Bike-fora není suplovat Vaše nedostatky Fyziky pro z druhý stupeň základní školy.

          1 0
          • martin999  

            OMG, nechápu proč reaguješ když nechceš pomoci. Už se prosím nevyjadřuj když to nevíš. Díky

            0 3
        • Lišák  

          32 / 10 pojedeš na 29" při 80 ot/min 35 km/h. To by šlo, ne?

          Viz.

          0 0
          • martin999  

            Super, díky moc za odkaz. Je to pro mě asi nejlepší stránka tohoto typu, rychlé a přehledné.

            Můj nejpoužívanější převod na rovince je 3–5 (ratio 2,74), občas jsem šel na 3–6 (3,29). Obojí 1×12 zvládá a zároveň jde až na 0,69 do kopců.

            0 0
    • jonti  

      u vetsiny starsich kol neni problem 36z prevodnik, casto se vejde i vetsi.

      Problem nastava az u novejsich kol, kde se vetsi prevodnik nevejde kvuli vetsimu prostoru pro sirsi pneu.

      Idealni je zjistiti max prevodnik pro konkretni ram.

      0 0
    • bathed  

      34 v terenu na 29, to budes muset mit fest nohy! :-)…. 36? – jde o to jestli se ti vleze ta pilka vedle dolni vzpery a nebudes frezovat hlinik :-)). Jinak uz to tu kdosi psal: 32/10 bude rychle dostatecne! A pokud prece jenom zatouzis po rychlejsim pomeru, ty dva zuby rozdil by ti mel “sezrat” i jeden retez, tak pred nejakym poletem treba po vinnych sklipcich po jizni Morave, kde je rychlost dulezita muzes snadno prehodit. U shimano klik je to otazka par minut….

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.