• klemi

    Tak tu máme opět další jaro a pro některé už tradiční „otevírák“ sezony Ch50. Předchozí vlákno, už se dlouho načítalo, tak zakládám nový :). Tak kdo letos jede a co říkáte na změnu trati? Já jsem s ní spokojenej, protože ten kopec s Jankovic na Bunč jsem srdečně nenáviděl :D.

    0 0
    • marapara  

      Já určitě nejedu, i když mám docela najeto, teda aspoň myslím :).

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Jedu, už je zaplaceno.

      Jaká změna proběhla? Je to ten dlouhý prudký kopec po asfaltu?

      0 0
      • klemi  

        http://www.cyklosportchropyne.cz/…-profil.html Tady je nová mapa, já si přesně nepamatuju jak to bylo loni, ale minimálně se nebude sjíždět do těch jankovic, ale pojede se na bunč po vrstevnicích

        0 0
        • Biker jak Pes  

          No, proto jsem se zeptal tady. Nemám ponětí, jak vypadal trasa loni, takže pro mě budou ty mapy stejně neznámé jako předtím. Nikdy se na ně nedívám, stejně jako, když mi řekneš „jankovice, bunč“… těžko říct, co a kde to je. :-D

          0 0
          • klemi  

            na bunči je občerstvovačka :D. To já kdybych se nepodíval na mapu, popř. profil, tak sem ztracenej :D

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Občerstvovačka vím, kde je. Ale nevzpomenu si, co jí předchází. Jenom vím, že pak se jelo dlouho po asfaltu z kopce.

              0 0
            • dobytek  

              Letos má být občerstvovačka posunutá na Salaš. Jinak přibylo asfaltu, takže terénu je bohužel jen několik km. Nevím, co je k tomu vedlo – že by loňský extrémní ročník? Podle jednoho roku se přece nedají dělat závěry…

              0 0
        • Babec  

          Hele a zůstal tam ten dlouhý asfaltový, tzv. Alpský ;) výjezd, že jo? Myslím že býval někde za bunčem a končil kousek od Brda

          0 0
      • Tomahomo  

        Tady bych dal otázku: Hledej 5 rozdílů :o)

        0 0
    • xshreck  

      To su zvědavý jak mě šeci budete předjíždět :D

      0 0
    • Chaingang  

      Po dlouhé době konečně asi zase pojedu…výsledek asi bude bídnej,ale nějak začít musím

      0 0
    • daymaker  

      po loňském roce si mě získal jako „otvírák sezóny“ Škoda bike maraton místo Chřibské. Je to blíž a víc to připomíná MTB závod… :-)

      0 0
    • blisterexist  

      je tu někdo kdo chce jet a nemá zaplacené startovné? potřebuju ho někde udat

      0 0
      • Corbett  

        To dáš, pár škrábanců tě přece nerozhodí : – ))

        0 0
        • blisterexist  

          :-Dno za měsíc si teprve mužu sednout na kolo:-),prej tam byli policajti a fotili si kolo:)nevíš o tom nic?

          0 0
          • Corbett  

            Nevím, mohu se zeptat, ale potřeboval bych k tomu vědět ještě pár detailů – kdy, kde v kolik hodin?

            0 0
            • blisterexist  

              řekl bych že tak středa-čtvrtek, někdy odpoledne

              0 0
              • Corbett  

                Tos mi toho moc neřekl. To se tě raději ani nebudu ptát kde se ti to stalo, když si přesně nepamatuješ den – zeptám se kluků, čus a dej se dohromady.

                0 0
                • blisterexist  

                  OK, byl to čtvrtek prej, a ve žlutavách v lese

                  0 0
                  • Corbett  

                    A ty jsi doma, nebo ve špitále? To ti nikdo nic neřekl. Někdo musel volat rychlou, také asi pčr, někdo musel zjistit kdo jsi, informovat zákoného zástupce atd.

                    Jinak nějaké info je na cestě.

                    0 0
                    • blisterexist  

                      já už jsem doma, v sobotu mě pustili,…

                      no a prej jsem dokonce volal rodičům když jsem spadl ale nevěděl jsem kde sem, a pak mě tam kdosi prej našel a už to nějak pořešil, ale já si vubec nic nepamatuju

                      0 0
      • Skip11  

        Máš ještě to startovné,nebo jsi ho už udal?

        0 0
    • dobytek  

      Uvažuju, že bych letos jel. Dneska jsem si projížděl trasu. Nové úseky ještě nejsou vyznačené (hlavně zamrzí ten u Kostelan – radši jsem to jel postaru, abych se tam v lese neztratil). Pořadatele asi čeká dost práce, trati by se chtělo trochu pověnovat. Jsem zvědav, jak se s tím porvou. V lese na mnoha místech probíhá intenzivní těžba. Chtělo by to upravit dvě místa ve sjezdu do Salaše, po zelené na Staré Hutě jsou hromady pokácených stromů a nejhorší je to asi v terénním sjezdu od Vlčáka – hromada pokácených stromů a větví na cestě v délce cca 50m, velice špatně se to s kolem na zádech překonává. Jestli to budou tahat traktorem, tak to tam bude teda vypadat:-(

      0 0
      • Kawka  

        A s bahnem to vypadá jak?

        0 0
        • dobytek  

          Pár kaluží, nic zvláštního. Akorát na konci lesní cesty nad Jankovicemi, kdy se najíždí na štěrkovou cestu vedoucí po červené ke Komínkům to bylo hodně rozrýpané od traktoru.

          0 0
      • xshreck  

        U kostelan jsme taky bloudili, ale trasoval jsem GPSkou takže vím cca kde jsme špatně odbočili :-) tak vzali jsme to zkratkou přes louku a jakésik mostek.

        0 0
    • drevik  

      Ja to pojedu po prvé takže čekám na moment překvapení,nechal jsem se překecat.Trasa je prý po loňsku dost přesunutá na zpevněné cesty,takže pár lidiček to bude pálit na trekingách,co vím.

      0 0
    • Jaja a Paja  

      Ahojte, přihlásil jsem se, i když mi trať moc nevyhovuje (moc asfaltu)..Podle dnešní předpovědi to vypadá, že do soboty by mohlo zapršet, tak to možná bude zajímavé:-)..Dnes jsem si kousek projel a úsek od Sypčin ke Komínkám je marast( i když narozdíl od minulého týdne se to dalo jaktak projet)..jak nato zaprší bude sranda:-)..Ono najít ted na jaře nějakou od lesáků nezničenou lesní cestu je zázrak..Jednou z mála je úžasný úsek zelené TZ z Komínek na Kudlovskou..do­poručuju

      0 0
      • faba  

        Dnes měli pořadatelé akci Z a vyčistili i pěkný sjezd za Vlčákem dolů na Kamínka.

        0 0
    • bagr84  

      Tak vam decka nevim, jak to tak ctu, co obout dozadu?

      Chribskou jsem nikdy nejel, trat neznam, vlastne jsem v tech koncinach nikdy nebyl… Nechat vzadu sjetes race king a spolehat na mrte asfaltu nebo radsi nobby nic vzhledem k ocekavanymu marastu (podle predpovedi snad tri dny destu)?

      Dokazal by to nekdo srovnat treba s lonskou Selou?

      0 0
      • The_Trooper  

        Je docela sucho, minulý rok byl otřesný co se týče bahna. Minulá chřibská blato neskutečné no a šela ještě lepší tam jsem sjel desky na kov..

        0 0
      • t29  

        pohledej si loňské bahenní fotky, ať máš inspiraci :)

        V sobotu jsem byl v lese a bylo celkem sucho, dneska taky moc nenapršelo, takže zatím bych ti klidně doporučil RK. Z nedělních fotek tady si uděláš jakž takž představu – trasa závodu vede přes všechny tři místa, to lesákama rozryté místo je snad vyjímečný případ, spíš čekej něco jako na těch prvních dvou fotkách.

        0 0
      • Babec  

        loni bylo 20 cm bahna, ale na Chřibské se v terénu jezdí jen z kopce, vsechny vyjezdy jsou po šotolině nebo něčem pevným, po bahně jen sjezdy

        0 0
        • romachain  

          Vloni mi to v jednom jediným krátkým výjezdu někde odhadem v prvních 10km podkluzovalo, celkově se mi ale vyplatilo mít vzadu rychlou gumu…

          0 0
    • Jaja a Paja  

      Dnes tu trochu zapršelo, ale nic zásadního…zřejmě by to chtělo nějaké rychlejší gumy..v pondělí jsem si projel celou trať a měl pocit že se na asfalt doslova lepím:-(

      0 0
      • xshreck  

        bezesrandy já přemýšlel o úzkůch silničních kolech … ale místama by to byl o hubu :( jinak zatím to bylo na něco rychlejšího, žádné lepidla… :)

        0 0
        • Jaja a Paja  

          No bohužel můj výběr plášťů je omezený:-)..Takže asi to nejrychlejší co mám je NN 2.1 dopředu a ROR 2.1 dozadu…pak mám ještě Maxxis Ranchero 2.0 Michelin XC AT 2.0 a Ritchey Z-max 1.9…Tak co by jste poradily? Ještě je tu možnost narychlo zprovoznit starého favorita :-)

          0 0
          • blisterexist  

            já byh zvolil favorita, stejně je to spíš silniční závod a aspoň si nezkurvíš kolo v blátě:-)

            0 0
    • epsilon  

      Zdravím … nejede tam někdo ze Zlína a nemá místo v autě ?? Že bych se přidal … pls

      0 0
      • Skip11  

        Já mám v plánu jet.Vyjíždím s Podvesné, jestli chceš tak dej vědět.

        0 0
    • xshreck  

      Jak se tak koukám na buchlov z okna mého pokoje, ty tuny vody co tam padaj … to se mi nelíbí :D

      0 0
      • epsilon  

        bude blátíčko :D

        0 0
        • xshreck  

          hlavně se bojím toho „blátíčka“ pod komínskejma :D

          0 0
          • Jaja a Paja  

            V pondělí jsem projel ostrým tempem celou trat a poradatelé to tam zrovna čistili..takže to tam bude celkem v pohodě..já bych tyhle úseky bral raději než ten nový asfaltový koberec co se po něm x-kiláků jede :-)..Jinak, oproti mapě..se ze Sypčin jede přímo po červené přes pastviny na Komínky..

            0 0
      • faba  

        Ty jsi dobrý plašan :-) Zatím jen lehké přeháňky.

        0 0
        • xshreck  

          Já se podíval z okna a vypadalo to děsně! :D

          jaja a paja: projížděli jsme to několikrát, dá se frčet všady .-)) jen u těch komínskejch to vypadalo fakt děsně, kor přes měsícem … mi tam zapadlo kolo v jendom místě po kotouč než to uschlo :D

          0 0
    • Babec  

      Tak co, nevíte někdo, jak to vypadá v lese po těch přeháňkách, kolik je bahna? Takové peklo jak loni to ale určitě nebude;)

      0 0
      • t29  

        zatím napršelo cca 15 mm… co to udělalo v lese, nemám tucha

        0 0
        • marapara  

          Tak 15 mm je už celkem dost na pořádnou bahenní rošádu :)

          0 0
          • Babec  

            Treba to behem zitrka a soboty rano jeste trochu obeschne :)

            0 0
          • bagr84  

            No potes… treba to ten vitr aspon trochu vyfouka. Zbozny prani :)

            0 0
            • dobytek  

              Klííd. Terénu je tam maximálně 10 km, to se dá přežít.

              0 0
              • bagr84  

                S tim pocitam, nakonec beru sjetej RK a hezky ho naboucham :))

                0 0
                • epsilon  

                  mno .. já pořád přemýšlím dozadu nad NN a krutě jetým crossmarkem :D … a furt nevím

                  0 0
                • Chaingang  

                  jedu oblíbenou kombinaci WTB NanoRaptor vepředu a WTB Vulpine vzadu…tak uvidíme

                  0 0
            • marapara  

              Tak na to bych se nespoléhal. Vítr tolik nefouká a v Chřibech jsou často hliněné a jílové cesty, které schnou daleko pomaleji, než písčité či kamenité.

              Nicméně, přeji příjemné zážitky :). S těma jetýma pláštěma, zvlášť ještě na sucho, to bude asi docela dobrodružné :).

              0 0
              • xshreck  

                Vcera jsem vycentroval kola,nasadil iksiky. Dnes dat do kupy razeni a zitra bblbnout .)

                0 0
              • bagr84  

                nestras nebo to prezuju… :)

                0 0
              • epsilon  

                serete mě … jeden říká to druhý zase to … a pak si má člověk vybrat :D

                0 0
                • bagr84  

                  kasli na ne, vem crossmark. Aspon v tom kdyztak nebudu sam :)

                  0 0
                  • epsilon  

                    tak jako … NN mi na výkonu neubere .. páč forma není :D ale je pravda že ty výjezdy jsou skoro všechny po pevném .. akorát mám strach že to ten crossmark už nevydrží bo má celkem dost zasebou :D … a vůbec .. zatím se tam nemám jak dostat takže nakonec budu sedět doma :D :D

                    0 0
                • Skama  

                  Jak se tu již psalo, všechny výjezdy jsou po asfaltu. Veškerý terén je vždy z mírného kopce dolů a celkově ho moc není. Já za sebe beru rychlé pláště na sucho (Racing Ralph)

                  0 0
                  • bagr84  

                    To jsem potreboval slyset :)

                    0 0
                  • marapara  

                    Máš pravdu, cca 80% je asfalt nebo šotolina, ale těch zbývajících 20% bude docela masakr :). Ať už do kopce nebo z kopce.

                    0 0
                    • Skama  

                      Souhlas. Nicméně v terénu se to stejně ucpe, takže nepůjde moc jet. Rozhodovat budou dlouhé výjezdy po asfaltu.

                      0 0
                  • klemi  

                    já to zatím vidím na klasiku, racing ralph dozadu a nobby nic dopředu, ale uvidím co tam večer nazuju :)

                    0 0
    • epsilon  

      Nejede zítra někdo ze Zlína nebo přes Zlín a má místo v autě místo ???… přidal bych se .. na PHM samozřejmě přispěju

      0 0
      • Skip11  

        Já mám v plánu jet.Vyjíždím s Podvesné, jestli chceš tak dej vědět. Pošlu ti tel. jstli se mi podaří přihlásit na ICQ.

        0 0
      • Adrenaline  

        Zdravím, taktéž sháním odvoz na chřibskou pár lidí mi vybouchlo a samotnému se mi nechce, nejede někdo ze Zlína?

        0 0
        • daymaker  

          to máš kousek… na kole :-)

          0 0
          • blisterexist  

            já se tam pojedu podívat na silnici ze zlína:-)

            0 0
          • drevik  

            jasánek,já jedu ze Zlámance po vlastní ose,čeká mě i se závodem cca 120km na fullu.Namažu záda a ráno už padám :)přes Kudlovskou dolinu na Kamínka.Ale radši si beru světlo a blikačku :)

            0 0
            • daymaker  

              tak doufám, že si to přežil… tomu říkám správný přístup k bikingu… :-)

              0 0
              • drevik  

                No přežil jsem to spodivem dobře,po cestě jsem lupl ještě 3 pivka a v 19,00 jsem byl doma.Dneska se mě na kolo ani nechtělo :) stejnak jsem ho musel umyt:) Kilometrově to dělalo nakonec 135 km.Na Šelu ale jedu radši autem :)

                0 0
            • mr.nikdo  

              To jsi slusny machr teda.

              Podle kola bych rekl, ze jsme byly vedle sebe na startu :-)

              0 0
    • HROOLI  

      Jsou někde výsledky ?? Jak jsou první 3 u elite a juniorů ??

      0 0
    • bagr84  

      Tak zavod vcelku peknej, trat teda o nicem, vazne si dokazu predstavit jak to nekdo vyhraje na krosce, ale jak rekl kamos, na „otvirak sezony“ ideal.

      Jo a jsem rad ze jsem nenasazoval zadnej drapak, asi bych tu pak musel nekomu rozbit hubu! :D Proste zavod pro chrty na asfaltu…

      Poradatelsky vcelku v pohode, kufrovani nehrozilo, meli lidi kde meli mit. Vysledky hned, ikdyz asi ne kompletni. Jen na webu uz by neco mohli mit. A na obcerstvovacce me nasrali, vymenit bidon za bidon se jim nechtelo a nalivali mi to tam z varnice asi dve minuty… To vedet tak ani nepribrzduju.

      0 0
      • Roman1492  

        na začátku jsem přemýšlel jestli vzít dvě flašky a nezastavovat na doplnění nebo jen jednu a doplnit na občerstvovačce, nakonec byla třetí varianta – jeden bidon na celou trať bez doplnění, občerstvovačku jsem proletěl jak drak :)))

        0 0
        • xshreck  

          Slečna co dávala na občerstvovačce pití tam stála… natáhlá ruka… týpek co jel předemnou po tom kelímku chňapl a celý si ho vylél :D:D:D

          0 0
          • prasík  

            myslíš mě? (bílý dres) :D.. celej ne, jen půlku :D… jen nám tam vynadali, co tam zastavujem, když jsme kolem 50. místa, že nemáme zastavovat a jet :D… jen já jsem počítal, že si možná i doplním, pač jsem měl jen 0,5l, ale stačilo :)

            0 0
            • xshreck  

              Nevím, asi jo :D já se tomu strašně smál a když jsem to viděl tak jsem radši jel dál :D:D

              0 0
          • bagr84  

            u slecny jsem pribrzdoval, ale naposledni chvili s kelimkem ucukla, asi jsem jel na jeji vkus moc rychle a pocakal bych ji… To jsem cumel. Tak rikam kaslu na obcerstovacku, ale bidon prazdnej, tak jsem zagumoval u posledniho poradatele s pitim.

            Bidon menit nechtel, tak ten muj zacal se slovy „jejda ty to mas ale utazeny“ pomalu otvirat a malym sufanem plnit. Rikam jestli by nemohl prosim trosku pohnout ze tady zavodim, o on ze jasny, pohoda. Najednou pustil sufan a bidon do varnice a zacal tleskat a rvat „dobre Ráďo, jeď jeď, to dáš, máš na to“, to kolem projizdel asi nejakej znamej, ja jako bych tam nebyl. Pet vterin na to se par metru pred obcerstvovackou nekdo katapultoval pres rodla, to jsem moc nechapal, asfalt rovina, ale bylo mi to uplne jedno jak jsem byl nasranej, tomu cloveku se evidentne stejne nic nestalo. Navic kolem nej bylo 5 dalsich poradatelu, no ten muj doplnovac samozrejme pocitil potrebu to s otevrenou hubou pozorovat.

            Vzal jsem mu bidon z ruky, zasrouboval a pak se nalepil na zada nekomu koho jsem predjizdel pred peti kilometrama. Proste super!

            0 0
            • Blade  

              Já vůbec nechápu tohle umísťování občerstvovaček na rychlý asfaltový úseky ve sjezdu. Navíc když po 100m následovala prudká pravá a za ní mírnej krátkej kopeček.

              0 0
            • blisterexist  

              to je na ranu:-D, proto vozím rači vždy víc pití a na občerstvovačky nespoléhám:-)

              0 0
            • mikino  

              hele,máš spisovatelský talent, takhle výstižně popsat scénku… Chápu, že ti do smíchu nebylo,ale já se tady teď minutu smál nad krásným popisem situace. Pro mě na té občerstvovačce bylo nepochopitelné, že tam nebyla k dispozici voda v kelímcích – chtěl jsem jen přibrzdit u toho prvního stolu a vidím, že všechny kelímky jsou jen s ionťákem. Tak na ně volám „Voda, kde je prosím voda?“ ženský hlas „Tadyyy!“ a na konci stolu stála cérka nad barelem s vodou, v ruce takovou divnou nálevku a nic jiného… Tak jí povídám že chci kelímek s vodou. Tvářila se stejně nešťastně a nechápavě jako ten tvůj doplňovač iontu… fakt pět sekund s nálevkou v ruce, do toho její kolega říká: „a ¡jó, kelímky s vodou tu nejsou, příště pošli sms a my ti ho nachystáme“… Už jsem jí chtěl tu konvičku vytrhnout z ruky a napít se z ní když se objevila její kolegyně s jedním (slovy JEDNÍM) kelímkem v ruce. Nalila do něj tu vodu, už mi ji podávala, když za mnou zastavil bajker s úplně stejným požadavkem „vodu, jen čistou vodu“ a ona upřela oči na něj a natažená ruka s kelímkem s pomalu začala otáčet ode mě k němu… No zkrátím to – jsem od přírody nesmělý a slušně vychovaný… ale tentokrát jsem se neudržel, a kolegovi bajkerovi, který po kelímku už už sahal, jsem ho vytrhl před očima, vypil jsem tu půlku kelímku a fičel dál (promiň neznámý kolego, ale stál jsem tam dřív, tak to snad pochopíš :-)

              No byla sranda, ale jinak si vůbec nestěžuju – skvělý závod, skvěle pořadatelsky připravený – to myslím vážně a pořadatelům upřímný dík s jedinou výtkou – příště na občerstvovačce do kelímků i obyč. vodu :-)

              0 0
              • bagr84  

                :)

                Jo, ze tam nemeli vodu me taky zaskocilo. A ten iontak nebo co to tam nalejvali chutove nic moc, ale na zizen to stacilo…

                0 0
    • xshreck  

      Jinak už jsou výsledky koukám … nvm jestli šecky

      http://www.cyklosportchropyne.cz/…ysledky.html

      0 0
    • xshreck  

      Bylo tam docela dost fotografů co přihlíželi – nemá někdo fotky? :-) jestli fotil někdo z rodin či tak .))

      0 0
      • Roman1492  

        taky už jsem prohledával rajče :)))

        0 0
        • xshreck  

          Já právě taky :) rád bych se podíval, halvně v nějyakých blátivých úsecích kde padali lidi :D

          0 0
          • Roman1492  

            kua dyť tam nebylo kde spadnout :)))

            0 0
            • xshreck  

              By ses divil … já viděl minimálně 2 natáhlé a kotel lidí kteří si aspoň pořádně šlápli do bláta :D:D:D:D

              0 0
          • marapara  

            Vždyť jste říkali, že se bude prášit :)

            0 0
    • Babec  

      nemá někdo nějaké další fotky, vždyť na trati bylo aspoň 7 fotografů ;)

      0 0
    • Lucik_bikerka  

      Ahoj, chystáte se letos někdo? Jak technicky náročná je trasa?

      0 0
      • grafik  

        Jo, chystám. Jede se po polních a zpevněných cestách.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.