• scret

    Rad bych se zeptal hlavne nejspis divek nebo panu s mensim vzrustem, vozite 170 kliky? nebo je to „buřt“ a vozite klasiku cili 175?

    ma nekdo moznost porovnat treba 170 a 175ky?

    Anketa: 170 kliky ?

    Ano
    0x
    0%
    Ne
    1x
    100%
    0x
    0%
    0 0
    • petebike  

      podle vejsky cloveka a delky nohou, znam hodne dobry zavodniky kteri jsou stejne velky jako ja „neco pres 180“ a maj 172,5, ja mam osobne 175…

      0 0
    • nooski  

      Začínal jsem na 170 klikách, pak jsem ukroutil závit na pedál a přešel na 175 a jsem za to rád. Ikdyž měřím jen 175cm, tak mi 175mm dlouhé kliky naprosto vyhovují. Hlavně kvůli tomu, že jezdím silově a točím nízkou kadenci. A k rozdílu: hodně lidí tvrdí, že to nepoznají, ale pro mě je to naprosto neskutečný rozdíl. Poznám to po pár otočeních klikou.

      0 0
    • náčelník  

      Měřím 178 cm a kliky 170 mm vozím od roku 1996. Koupil jsem tenkrát kolo, kde byly namontovány kliky této délky a už mi to nějak zůstalo. Nikdy mi to ani v nejmenším nevadilo. Porovnáním ale sloužit nemůžu. 

      0 0
    • vysmátej bajker  

      Záleží bajk nebo silnička.Dočetl jsem se že 82cm do rozkroku je min.pro 175 kliky.

      0 0
    • siafu  

      Zdar

      měřím do 165 cm, rozkrok asi 78 cm a vozím XT kliky 170 mm… srovnání se 175 mm klikami nemám, už na dřívějším kole (rám 17.5") byla délka 170 mm – no a teď k rámu 16" kupovat 175 mm mi připadá docela blbost, takže pro mě rozhodně 170 mm, akorát se blbě shání :(

      0 0
    • MlokCZ  

      Mám délku nohou 84,5cm (od země do rozkroku) a kdysi před už dost lety jsem 2 roky vozil 170mm kliky, dalo se to, ale po přechodu zpět na 175mm kliky to bylo lepší a to jezdím přitom dost frekvenčně.

      Ale je to hodně individuální, pro menší postavu to určitě má smysl zkusit (ty 170mm).

      0 0
    • scret  

      se divim ze docela i dost vyssich lidi jezdi 170ky…

      ja osobne to teda taky poznam po par slapnutich… ale pro mensi lidi (kolem 160) to musi byt lepsi…

      0 0
    • Hrabě  

      Letos jsem koupil fulla a na něm 170ky. Další důvod může být menší náchylnost v terénu brousit o zem.

      0 0
    • mr.antik  

      Až budu kupovat kliky, určitě zkusim 170, kdysi jsem je jezdil a na výkonu to znát nebylo, ale bylo to určitě pohodlnější. A možná to je i lepší na kolena

      0 0
    • Jenda  

      hmm ja zase naopak cekam az budou za normalni cenu nekde k sehnani 185. V delce klik zastavam Sosenkuv nazor a podle odkazu co jsem kdysi cetl v pelotonu mi to vychazi ze bych mel mit 185 (rozkrok 86). Jenze davat 8 litru za Gebhardy fakt nebudu:-(

      0 0
      • jecnak  

        Nemyslis 180ky? 185 jsem videl jen u Gebhadu apod. Shimano/Truvativ apod dela jen do 180.

        0 0
      • náčelník  

        Kliky 180 mm jsou určeny pro dlouhány okolo dvou metrů výšky. 185 mm snad nejde ani utočit …

        0 0
    • Tomcat  

      No sem malej ale ze bych nekdy mel nutnost mit kratky klik? Nemam pocit. Mel sem moznost jet 165 a 170ky. No pruchodnost terenem dobra ale, rozjed des mala paka. Pak sem na bikrosu testnul 180ky paka jak nikdy starty fakt mazec. Problem ze v otackach ze me slehaly plameny. Udejchat to bylo horsi, ale problem byl teren. Na fourcrosu clovek uz moc chytal o zem.

      Takze 175 idealni

      0 0
    • Bully  

      Nekde jsem jednou v anglictine cetl vysledek srovnavacich pokusu s ruznymi delkami klik. Vyslo jim zhruba to, ze pokud clovek nemeri zrovna 2 metry, muze bez ztraty vykonu a rychlosti pouzivat kliky od myslim snad i 150 mm do tech 175. Jenom pri kratsi delce podvedome slape s vyssi frekvenci, nic vic.

      Sam mam na silnicce kompakty se 170 mm, na biku ted XTR se 172,5 mm. Po pravde receno i kdyz jsem mel driv na biku 175 mm kliky, rozdil v pocitu slapani mezi obema koly se nejak nekonal, zato ted se mi slape na biku lip. Kamos ma pres 190 cm, a kdyz naopak zase presedlal ze 180 mm klik na 185 mm, tvrdi, ze se mu vykon zvysil prumerne o 20W. Jenom pry mel par dni problem si na to zvyknout, bolely ho pry vic nohy :o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.