Dá se sehnat zadní stavba na Cube Stereo 120 2018?

91 nepřečtených
  • Sipal

    Praskla mi zadní stavba a mám docela problém sehnat náhradní. Kolo bylo koupené v Německu v kameňáku, tam tvrdí že Cube už to na skladě nemá, české servisy se se mnou vůbec nebaví potože jsem kolo nekoupil u nich. Nemáte třeba někdo tip kde to zkusit? Je to spodní díl, konkrétní označení LP CT STR 29 120.

    A s tím teda souvisí další dotaz – je normální to, že mě prodejci Cube posílají do pr.dele? Jako je jasný že tímhle si ze mě zákazníka neudělají a moje další kolo Cube nebude, ale zajímalo by mě jestli to tak je u všech značek, nebo jen u Cube? Nebo je to jen česká specialita?

    Případně máte někdo tip na výrobce kde je šance že na kolo seženu náhradní díl i po 6 letech? Nebo to je až moc naivni?

    0 0
    • Tomcat  
      • . napsat výrobci
      • důvod proč kola s rozšířenou zárukou ideálně doživotní
      • jestli máte tak starý tohle kolo a chcete zadní stavbu, tak z toho kšeft opravdu nekouká. A že si u nich nekoupíte kolo? A kolik pak myslíte, že jim při dnešních maržích jim dáte vydělat? Trochu nohama na zem.

      A ostatní? No vzpomeňte na takovou věc jako Brain u Spešlu u kol násobně dražších…

      0 0
    • va-bo  

      Jestli to nemá výrobce ani dovozce, tak asi smůla.

      0 0
    • Azmir  

      Aspoň máš důvod si koupit moderní rám :)

      0 0
    • theedge  

      Nechapu tu drzost hejtovat mistni servisy. Kolo davno po zaruce navic koupeny v zahranici.

      I kdyby nakrasne chteli tak s tim nikdo stejne nic neudela. Hlinik se znovu nesvaruje.

      Vyhod to a kup si novej ram. Stejne ti nic jinyho nezbyva.

      Reci o tom jak si z tebe jako zakaznika maji sednout na zadek si nech od cesty.

      0 0
      • Sipal  

        To si nerozumíme, nepsal jsem nic o záruce ani svařování. Chci úplně normálně koupit náhradní díl, jako koncák musím za prodejcem, ale nikdo není ani ochoten mi to objednat. To je to co nechápu, žiju v tom že něco prodat je tak nějak smysl existence obchodů.

        3 0
        • theedge  

          Odkud jsi spadnul … budou pro tebe složitě shánět díl kterej už stejně nebude se ziskem 0,0 nic.

          Máš dost zkreslenou představu o hodnotě tebe jako zákazníka a tvých ušmudlaných pár peněz za zadní stavbu. Prudičů co si u nich nic nekpupí a pak je otravujou s problémama je spousta.

          Tvůj prodejce je v německu tak se obrať na něj.

          0 5
          • va-bo  

            To nebude pár peněz, to bude spíš pár tisíc peněz. Dají si na to marži jako na všechno ostatní.

            0 0
            • theedge  

              ON je problému a ON něco potřebujee – dle toho bych očelkával přizpůsobený styl jednání.

              „A s tím teda souvisí další dotaz – je normální to, že mě prodejci Cube posílají do pr.dele? Jako je jasný že tímhle si ze mě zákazníka neudělají a moje další kolo Cube nebude, ale zajímalo by mě jestli to tak je u všech značek, nebo jen u Cube? Nebo je to jen česká specialita?“

              Co je tohle za arogantní pindy ?

              Kolo si koupil v zahraničí, tak ať se obrátí na svého prodejce a svoje problémy řeší tam.

              0 3
              • Sipal  

                Achjo, nevím co si do toho promítáš ale normálně jsem se ptal. Přesně ten jejich styl jednání předvádíš ty, neprodáváš náhodou Cube? Klidně ať mi to prodají s přirážkou, to je snad jasný a nemám s tím problém. Pořád by to bylo levnější než nový kolo, ale naprostej nezájem.

                1 0
                • Singlespeed  

                  Tak pokud tvrdí německý prodejce, že to už výrobce nemá, tak to asi opravdu nemá. S tím žádný prodejce u nás nic neudělá i kdyby se stavěl na hlavu.

                  2 0
                  • Sipal  

                    Tak může se to třeba někde válet na český centrále, vímjá jak to funguje? Zeptal bych se, řekli by jo nebo ne, a bylo by za pár minut hotovo. Bohužel to takhle nefunguje, tak brainstormuju na B-F :)

                    0 0
                    • novas752  

                      Nemůže, tyhle díly rámů si jen tak na sklad nikdo nebere pokud to jde resp. šlo sehnat z nějakýho vyššího místa. To by musela být velká náhoda, že by to měl nějaký prodejce, protože to objednal a zákazník se mezitim rozhodl jinak.

                      0 0
                  • va-bo  

                    Může to mít dovozce skladem pro případné reklamace. Nebo obvola prodejce, jestli se to někde nevadí. Chce to jen trochu ochoty.

                    0 0
                    • theedge  

                      Na slkad se bere jen to co se na 99% proda.

                      Nikdo nechce aby v tom roky lezely penize.

                      0 0
              • Micey  

                Presne tak, mel by si kleknout, slozit basen a uriznout si prst, aby byl hoden zeptat se na nahradni dil.

                0 0
              • embi  

                arogantní pindy tady máš ty. Když si půjdu do autosalonu koupit šroubek na deset let starý auto, tak mě nikdo vyhazovat nebude a objednají mi ho.

                1 0
                • theedge  

                  No jo embi opět toálně mimo :-)

                  Tak já to trošku zrekapituluju: Borec obejde místní distributory a koupí si kolo v německu. Ano dělá to tak spousta z nás – nižší výhodná cena. Pak mu u 2 generace starýho modelu praskne zadní stavba a jde svůj problém řešit s místním distributorem ( tím kterýho předtím obešel ). Ten když ho odmítne ( naprosto oprávněně ), tak tu borec začně psát uražený řeči a začne pomlouvat čechy …

                  Řeči o tom že on je zákazník který jim přináší zázračný kšeft jsou naprosto mimo, protože tento typ zákazníků nikdo nechce.

                  Zadní stavba ani na aktuální modely není standardně prodávaný díl, natož na modely starých generací. Řeší se to pouze v rámci záruky buď výměnou zadní stavby ( pokud ji výrobce má ) a nebo výměnou celýho rámu – proto jsem zmiňoval záruku pokud jsi nepochopil proč.

                  Tvůj příměr k trhu s auty je samozřejmě naprosto mimo. Zadní stavba na starý nevyráběný model není tvůj šroubek do auta. Příště to můžeš přirovnat třeba k letadlu a nebo ropnýmu tankeru ale furt to je stejnej nesmysl :-)

                  0 9
                  • Sipal  

                    Rekapituluješ to úplně blbě chlapče. Cena byla ceníková, a jel jsem´přes půl Německa abych měl kolo hned, protože místní prodejci neměli skladem nic rozumnýho. Víš kulový jestli jsem napřed sháněl tady nebo ne, nebo jaký jsem měl důvody. Vymejšlíš tu pohádky abys mohl vyvozovat nesmyslný závěry, ale nejvíc to vypovídá o tobě. Fakt vypadáš jako přesně ten uraženej prodejce Cube u kterýho jsem měl tu drzost nekoupit kolo.

                    2 0
                    • theedge  

                      Hele mě tvoje důvody vůbec nezajímají. Zákony ukládají prodejcům povinosti ale zároveň je taky chrání před lidmi jako ty. Na čechy umíš akorát nadávat. Kolo jsi si koupil v německu tak si to řeš se svým prodejcem. Můžeš tu napsat dalších 100 písniček ale nic se na tom nezmění.

                      Kola mě fakt neživí, můžeš být v klidu.

                      0 3
                      • Sipal  

                        Zákony? Co to meleš proboha, kdo tu řeší zákony? Jsem prostě chtěl koupit náhradní díl, že v tom hledáš nějakou kovbojku je tvůj problém. Sis vykonstuoval nějakej příběh a teď už jsi v tom zamotanej. Dej si pauzu, to bude lepší pro všechny.

                        0 0
                        • theedge  

                          „A s tím teda souvisí další dotaz – je normální to, že mě prodejci Cube posílají do pr.dele? Jako je jasný že tímhle si ze mě zákazníka neudělají a moje další kolo Cube nebude, ale zajímalo by mě jestli to tak je u všech značek, nebo jen u Cube? Nebo je to jen česká specialita?“

                          Odpovím ti: Ano je to normální :-)

                          0 0
                        • Tomcat  

                          Myslím že se už hádáte o.....

                          Ano jsou závazné předpisy, které pro některé zboží po uvedení na trh vyžadují dostupnost náhradních dílů. Týká se to třeba těch aut, nové elektroniky atd… …kola to ale nejsou. A hlavně to není povinnost pro někoho kdo Vám to neprodal.

                          …jak tu padlo shánět ten náhradní díl, není nic moc. A není se co divit, ta cena může být distributorem „zamčená“ a on pak vydělá třeba 200,– s DPH za x hodin shánění, skladování, vyúčtování? To není moc super. A teoreticky by ta stavba mohla stát ještě 2/3 co nový rám.

                          Prostě napsat zároveň jak na centrálu tak distributorovi a připravit se na drahý kus rámu. Nebo nový se slevou.

                          Přesně ze stejného důvodu sem brojil nedávno proti tlačence lowcost Norco kol s duralovou zadní stavbou. Protože tohle je scénář né tak neznámý. A tohle se netýká jen kol.

                          I s kolem za +5500€ do servisů kde jsem nekoupil, chopím s pokorou a vím že mě mohou vyhodit a taky často vyhodí.

                          0 0
                          • Slavik  

                            Takže vlastně dealeři jsou v tom nevinně. :-)

                            Ano, dále mě to utvrzuje, že CUBE prostě nebrat. Děkuji…

                            0 2
                            • theedge  

                              Ty jsi dobře sebestřednej :-)

                              Můžeš nějak rovézt co znamená „v tom“ a čím by měli být vinni ?

                              0 0
                              • cibi  

                                já bych řekl že je to nízká podpora zákazníků.

                                0 0
          • novas752  

            Složitě shánět = mrknout do b2b a do 5 minut říct odpověď maj to nebo to už nemaj. Maximálně tam napsat dotaz jestli to ještě někde nevyškrabnou. Za potencialní díl za několik tisíc dost malé úsilí.

            5 0
            • Sipal  

              Asi tak. Jako nemají zájem, OK, beru to, jejich volba. Ale fakt to nechápu.

              0 0
    • Vrci  

      Vztah prodejce a kupující je postavený na jejích rovnosti. Někdo se před nikým nebude hrbit. Pokud tys je poslal do míst, kam slunce nesvítí, protože si kolo jinde koupil, jinam chodil pro díly i na servis, tak se teď nediv. Kdyby tě znali, chovali by se jinak.

      0 0
      • Tatut  

        Ale no tak…

        Kšeft je kšeft.

        To jako když někdo doveze octavii z Německa tak nemůže do českého servisu?

        2 0
        • Singlespeed  

          Na starou oktávku najdeš většinu náhradních dílů na vrakovišti. Zadní stavby na staré Cube Stereo ovšem na vrakovišti jen tak nenajdeš a nikdo je už nevyrábí, takže jsi namydlenej.

          0 0
        • theedge  

          Muze, ale nemuze se divit odmitnuti s pozarucni opravou na dil co uz neni k sehnani.

          0 2
          • adam320  

            Co do toho porad tahas zaruku. On proste shani soucastku v kramu se soucastkama:) Nechapu co je na tom k nepochopeni. Pro dobro vsech potencialni h zakazniku doufam, ze se nezivis prodejem cehokoliv

            2 0
            • theedge  

              Co je špatně na tom co jsem napsal ? :-) Záruka v tom hraje zásadní roli. Dokud je výrobek v záruce, tak to s tebou tvůj prodejce / výrobce musí řešit. Po záruce nemusí nikdo nic. Žvlášť pokud jsi si u nich kolo nekupil.

              To se jaksi netýká jen kol. A když borcovi řeknou že ne, tak tu pindá cosi o české specialitě …

              0 0
          • embi  

            ale hovno. I jednickovou oktavku ti v autorizaku bez kecu oservisuji a objednaji jakykoliv nahradni dil. Vubec nechapu, co sem tahas zaruku.

            1 0
        • Vrci  

          Může, ale často s vyšší hodinovou sazbou a najít bližší termín bývá složitější.

          0 0
      • novas752  

        Možná. Nebo možná ne – ono je také třeba si uvědomit, že je v cykloservisech aktuálně vrchol sezóny a mnoho zakázek je odmítnuto už jen proto, protože jednoduše není čas se tomu věnovat.

        0 0
    • DDDD  

      Třeba trek má doživotní záruku na prvního majitele. Nějak zásadně jsem nastudoval podmínky, ale lidi okolo mě už tohle vyzkoušeli a funguje.

      Teda v tvém případně by to stejně asi byla smůla, co mi prodejce říkal, na zadní stavby se záruka nevztahuje :/.

      Výrobců s delší zárukou bude víc, stačí hledat.

      0 0
      • Tomcat  

        Záruka se jednak v čase proměňovala druhá , zadní stavba je z duralu že?… … málo kdo by si na to lajznul dát.

        0 0
        • Gru  

          Bohuzel, nikde se to nevali. A jako dil samostatne se neprodava a neni ani k sehnani. Pokud by to prasklo v zaruce, Cube doda komplet ram a ne jen zadni trojuhelnik, pokud by se uz model nevyrabel byl by nahrazen modelem aktualnim. Bohuzel Cube nema dozivotni zaruku na ram. Jak fabrika Cube, tak ani dovozce nedrzi zadnej ram pro pripad reklamace. Takze bud koupit novej aktualni ram, ten se da sem tam sehnat. Jedna se o ram vyrazeny z fabriky. Z ruznych duvodu, vetsinou nekde trosilinku odreny a nebo vada na laku. No a pak mozna nekde sehnat bourany ram s dobrou zadni stavbou.

          0 0
    • adam320  

      Zkus se podivat na ebay na Schlierseer Bikeparts Onlineshop. Maji ruzny ramy Cube starsiho data a jsou tam i Stereo 120(novy nejety)

      Uplne se nevyznam, abych ze tvy fotky poznal co to mas presne, ale za pokus to stoji. Ja jsem kdysi takhle zachranoval Intense m6 a musel jsem koupit dva cely ramy na dily:) jeden kvuli tlumaku a druhej kvuli zadni stavbe a pivotum…financne uplnej nesmysl, ale co uz

      0 0
    • Espen  

      Tomu věř, že to Cube na skladě nemá :-D!!!!

      0 0
    • BikerM  

      Ahoj! Kontakt na dovozce mam, ale je mi blbe ho davat nekomu koho neznam, navic je zavaleny praci a pochybuji, ze dil ma, spis na 99,999% ho nema. Jeho sklad se skladem uplne nazvat neda. Co mu prijde, to jde do obchodu napric CR a skladove prostory ma pokud vim spravne, fakt male.

      S tim, ze te vsude prodejci Cube poslali do haje nema se znackou nic spolecneho. Je to takovy trend tady u nas v CR skoro ve vsech cyklo obchodech. Zkratka nejoupil sis u nich kolo, tak nemas narok temer na nic. Max si u nich koupit plast a jit do haje. Bohuzel to tak je, taky se mi to nelibi.

      A dil (zadni stavbu) z roku 2018 uz ted nesezenes prakticky u zadneho vyrobce. Povetsinou jsou ty dily skladem rok vyroby + 1 az 2 dva roky po ukonceni prodeje daneho modelu, ale jen ve velmi omezenem mnozstvi. Protoze jinak by neskladovali prakticky nic jineho nez stare dily, kapacity nejsou nafukovaci a financne je to pro velke znacky taky velmi nevyhodne.

      Nejvetsi sanci budes mit, kdyz oslovis co nejvice prodejcu Cube v Nemecku, novy lezak tam mit nejspis nebudou. Ale trebas se jim nekde vali v mistnosti za dilnou rostreleny ram s netknutou zadni stavbou a maj ho tam pod prachem s tim, ze dorazi nekdo jako ty. U nas bych oslovil klidne vsechny co Cube prodavaji, ale vetsi sanci budes mit v Nemecku a vyrobce tyhle dily uz fakt mit nebude. Drzim palce. ;)

      0 0
      • embi  

        bych cekal ze bikovej prumysl, kterej prodava kola v cene aut zvladne zajistit vyrobu nahradnich dilu. Automobilka drzi kolik let ve vyrobe kazdy sroubek?

        0 0
        • novas752  

          Šroubky maj většinou dýl. Ale velký díly rámu, to často moc není ještě dřív. Samostatný přední trojúhelník držej maximálně tak pro reklamace pokud vůbec a zadek tak 3 roky po ukončení výroby.

          Ono automobilky taky nemaj náhradní kastli na 10 let starý auto, nebo ano? A to harampádí okolo je na kole většinou dostupný taky docela dobře.

          Např. tuhle jsem někde četl že Trek chce omezit počet SKU na skladě o 40%… skladovaní je drahý.

          0 0
          • embi  

            automobilky budou mít všechny části karoserie i po deseti letech

            0 0
          • novas752  

            Fakt bych se divil kdyby někde skladovali holý kastle ve všech provedeních (kombi apod.) na 2 generace starý modely.

            0 0
            • embi  

              zadny kastle jako nahradni dil imho nejsou. Prodavaji se casti karoserie, ktere jsou normalne vymenny dil. Nosniky, bocnice, strecha, apod… Nejvetsi dil je bocnice. Ta je bez problemu na dve generace starou fabii kombi dostupna do 24h.

              Ja chapu, ze je to horka pilulka videt jak moc je bikovej prumysl strasne ubohej.

              https://www.lkq.cz/…9029/9113315

              0 0
              • theedge  

                No jo – ti největší frajeři si nejvíc potřebujou dokazovat jak všichni okolo jsou ubozí. Čeští prodejci jsou ubozí, už i celej cykloprůmysl je ubohej. Kdo je ještě ubohej ?

                Že já ani nepiš … to beru jako samozřejmost :-)

                0 3
              • oddie  

                To je jen otázka toho, kolik lidí opravuje staré bourané fabie, místo aby si koupili novou, a kolik lidí opravuje kolo a nekoupí si místo toho nové. Ty rozdíly v počtech budou diametrální, a tedy i smysluplnost výroby/prodeje takových náhradních dílů je úplně někde jinde.

                0 0
        • Vrci  

          Automobilky k tomu nutí legislativa.

          1 0
          • theedge  

            +1

            0 0
          • Slavik  

            A proč? Protože se chovaly stejně, hrozně. Takže je asi třeba další legislativa (bič) na místní distributory kol, evidentně dobře jim tak.

            0 0
            • theedge  

              no je mi úplně janý proč se s tebou odmítli bavit :-D

              1 0
              • Slavik  

                Alespoň si přečti nicky. Mě nikdo neodmítl.

                0 0
                • theedge  

                  ale měli by :-)

                  0 0
                  • Slavik  

                    Ano, „správné chování“ obchodníka. Prostě u mě nenakoupil, tak ať si políbí prdeI i když je porušeno zlaté pravidlo obchodníka „kšeft je kšeft“ a on by si na té zadní stavbě mohl dát i 100% marži a zákoš by to vzal, páč nemá jinou možnost. jenže, to by musel zvednou tu zadnici a podívat se. Ale narcistická hrdost vítězí! Doufejme, že takto hrdých „taky obchodníků/de­alerů“ bude co nejméně. A toto vlákno mě také přesvědčilo, že teda CUBE pro manželku ne! Děkuji

                    0 0
                    • theedge  

                      Heslo kšeft je kšet tu razí člověk co by všechno řešil dlaší legislativou ( bičem ) :-D :-D

                      To tvoje zlatý pravidlo jsi slyšel někde u kolotočářů ne ?

                      0 0
                    • BikerM  

                      Proc ne Cube?? Myslis si, ze u jine znacky by to bylo jine u sest let stareho modelu??

                      0 0
                      • Slavik  

                        Tak on je velký rozdíl mezi vědomostí (Cube) a nevědomostí (ostatní značky). :-)

                        0 0
                      • adam320  

                        Vloni kamos kupoval zadni stavbu na pet let starej Radon. Stacilo napsat mail a za 150 ecek i s postou to pristalo primo na adresu kuryrem

                        Ja kdysi psal do intense kvuli vice prasklejm castem myho v ty dobe uz fakt dost staryho biku a taky mi odpovedeli, ze to maji. Akorat to stalo vic nez koupit dva cely jety ramy na dily. Takze jsem to nakonec s omluvou odmitl. Ale jako pristup k zakaznikovi dost hezkej

                        Osobne firme Cube nemam za zly ze uz to treba nemaji, to je uplne v poradku. Nikdo je k tomu nenuti

                        0 0
                        • Slavik  

                          Ano, nikdo je k tomu nenutí.

                          Mě zase nikdo nenutí kupovat CUBE. :-)

                          0 0
                          • novas752  

                            No, ale v oboru to neni s tou dostupností resp. nedostupností nic vyjímečného

                            I pro ty značky co mají nějaké delší/doživotní záruky je časem prostě levnější nabídnout celý aktuální rám než držet skladem stovky různých starých dílů a rámů. 2, možná 3 roky po ukončení výroby se dá víceméně sehnat vše co bylo na ten rám potřeba. Dál už je to doprodej náhodných zbytků – na nějaký rám třeba 12 let starý vahadlo náhodou seženeš, na druhý jen 5 let starý už neni a nebude…

                            A netýká se to jen výrobců kol – sežeň si nějaký díl na starší vidlici Fox třeba, nebo něco do náboje na 10 let starý Mavic XY…

                            0 0
                            • Tatut  

                              Dokonce někteří výrobci ani neposkytnou novy rám ale finanční plnění a kup si pak co chceš

                              0 0
                    • Vrci  

                      V tuhle chvíli je sezóna, práce je nad hlavu, takže se musíš rozhodnout jestli se budeš věnovat svým věrným klientům a kterých máš výhled na dlouhodobost vztahu a jak ty říkáš „kšeftu“ nebo věnuješ čas někomu, koho vidíš poprvé a naposledy.

                      0 0
          • embi  

            akorát že vůbec. zase nepravda a žerou to tady i s navijákem. bikovej svět je prostě prolezlej prašivejma nechopnejma lidma a amaterismem nejhrubšího zrna. Já vím, těžký strávit, ale je to tak.

            https://www.auto.cz/…-omyl-150439

            0 0
        • kubad  

          U aut je nařízeno 10 let, po ukončení výroby musí být díly, u kol to neplatí

          0 0
          • mais  

            A jsou značky, co to mnohonásobně přetahují, pac když nedostane zákazník díly na klasika, nové si nekoupi (citát přímo od dealera)

            0 0
    • černápole  

      Můžu se soptat, jak probíhalo to poslání dopr.ele u českých prodejců, oproavdu použili tento termín nebo se omluvili, že tento úkol nemohou z objektivních důvodů splnit?-)

      1 0
      • Sipal  

        No já bych to tu uzavřel, všem dík za reakce a hledačům za kontakty. V pondělí zkusím zavolat dovozci, moc od toho nečekám ale uvidíme.

        Jinak tento termín samozřejmě nepoužili, jsou to profíci a zvládli to podat slušně. Ale já to pochopil i tak :) Omluva a termín objektivní důvody, pokud nebereš jako objektivní důvod že jsem si kolo nekoupil u nich, tam fakt nezazněly. A nikam dál jsme se vlastně nedostali.

        0 0
    • Roura74  

      To tě lituju. Já řešil prasklou zadní stavbu v záruce přes bike-discount a přes Cube DE a komunikace tragédie. Někde tu v historii popisuju zkušenosti. Nakonec jsem si ji stejně musel zaplatit. Nicméně loni jsem chtěl preventivně vyměnit všechny ložiska a čepy v zadní stavbě a nikde jsem nepochodil s objednávkou. Co jsem se ptal po pár prodejcích v ČR, tak dovozce prý komunikuje velmi špatně a pomalu, prý nestíhají. Jo a potřeboval jsem zadní pevnou osu, která je atypická a to byl taky porod.

      Z toho plyne moje poučení, CUBE už nikdy více.

      0 0
      • Jáchym 1  

        https://www.slovkolex.sk/pre-odpruzenie/

        Na Cube beru o nich.

        0 0
        • Roura74  

          Bohužel pro Cube Stereo 120 HPC SLT 2018 tam set nemají. Zjišťoval jsem už dřív jestli třeba 2016 nebo 2020 jsou stejný a nikdo mi nebyl schopnej odpovědět.

          0 0
          • Jáchym 1  

            Kouknu do starých katalogů.

            1 0
            • Sipal  

              Kdyžtak tak díl má označení LP CT STR 29 120

              2 0
              • Jáchym 1  

                Bohužel jsem se moc daleko neprobojoval.

                Z fotek je patrno,že zadní stavby jsou rozdílné.

                Podle čísel se dají dohledat jen sady ložisek a čepů.

                1 0
      • Sipal  

        Nejsem první? No praskla mi už podruhý, tak se zase tak nedivím. S ložiskama stejně, jednou jsem objednával někde z Belgie, teď mám naštěstí servisáka co to uměl někde sehnat. Ale už to asi nebudu muset řešit :⁠-⁠) Jinak kupoval jsem osu na vozík na https://robertaxleproject.com/, levný to nebylo ale mají tam asi úplně všechno.

        0 0
    • vysmátej bajker  

      svařit a začít hledat nové kolo :).

      1 0
      • Tomcat  

        a proti nedávné zde propagované „opravě“ rámu bude progress tavka, nebo bio eko fairtrade rýžový škob?

        0 0
      • Floydie  

        Presne, at to necha svarit a jezdi dokud to zase nepraskne.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.