• rada09

    Minulý týden byla tiskovka, tak uvidíme evidentně plán na příští roky je rozšíření závodu (Praha), letos ještě „postaru“ se změnami, cíl nikoliv na DS ale na ČH sedle. Zatím přihlášené týmy velice zajimavé+ snad ještě 1WT.

    TV přenos ale zatím neznámý.

    Oficiální stránky: https://www.czechtour.com/

    Sportu zdar.

    0 0
    • Melvin  

      Už jsem myslel, že Stráně vynechají, ale naštěstí ne. A dokonce je pojedou 2× a pak až na ČHS. Ono ten dojezd na ČHS asi bude lepší, přece jenom tam je víc místa na zázemí.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • rada09  

      Tak Chris Froome potvrzen, https://www.czechtour.com/…a-czech-tour

      2 0
      • brtníček  

        Zrovna jsem to dal do vedlejšího vlákna.

        1 0
      • cyklista86  

        Tohle me fakt potesilo. Napred jsem si rikal, ze nic moc teamy a osobnosti, ale Chris to vynahradi plne. Letos si stopro nenecham ujit 1.2.4 etapu. Ted jeste uvazuju jestli se mam pokouset o cestu na Cervenohorsky sedlo. Byla by to pro me etapa totalne na krev, ale vzhledem k tomu, ze urcite potkam cestou tam i domu mraky cyklistu, tak to asi za to stat bude. :) Ted jeste aby vyslo pocasi bez veder…

        0 0
        • rada09  

          Já vedro chci :), minule sem na DS pěkně zmrznul.// Jinak týmy naopak letos byly dost dobrý i před Israelem, teď je to 3×WT,12×Pro,6×CT

          0 0
          • cyklista86  

            Jasne tymy mozna jo, ale za me stejne nejlepsi rocnik kdyz startoval za CR Styby a spol. a k tomu australani jak zavodnici tak reditele ktere znam z jejich yutube kanalu. To byla pecka. :) Chladno na kopcu se da vyresit vetrovkou. Umornemu vedru se ale uniknout neda..

            0 0
            • rada09  

              Jo myslím 2015 byl Quick step a Štyby pak i za nároďák, teďka je ta celková kvalita už jinde a dál.

              0 0
              • Feďa  

                Štybyho jsem si v Jeseníkách vyfotil v roce 2010 (ještě v dresu týmu Fidea), Honzu Hirta pak v roce 2017 na okruzích ve Šternberku.

                0 0
                • cyklista86  

                  To je ulet ta prvni fotka. Dobre retro ikdyz docela nedavno. Neskutecne kam se vsechno posunulo. :) Jinak ten prvni je bejk ne?

                  0 1
                • orm  

                  Pamatuji si, jak jsem cetl clanek, ze jezdil na cyklokrosce a mel kosiky pridelane zip paskama (protoze se kosiky na krosku dat nedaly), aby si nezvykal na jinej posed nez ma na CX.

                  0 0
                  • Aduldinho  

                    Tohle ale vypadá na regulérní silničku Ridley podle obrázku ;-)

                    0 0
                    • orm  

                      Vim, ale fakt si to pamatuji :-). Mozna nejaky jiny rocnik. Vim, ze to bylo jeste ridley a jezdil za fideu.

                      0 0
                      • Aduldinho  

                        Já si vzpomínám, že snad někdo jeden rok vyhrál i Rubéčko na cyklokrosce nebo se mýlím? ;-)

                        0 0
                      • gerrard  

                        Jj mel to tak, kroska s cantikama. :)

                        1 0
                  • zzabak  

                    JJ, taky si to pamatuju, to bylo Okolo Slovenska 2010, někde bude i rozhovor. Tady na fotce je to vidět https://www.roadcycling.cz/…71/23662.jpg

                    0 0
                    • orm  

                      Diky. Popletl jsem si teda asi zavody. Hledal jsem fotku pod CCT.

                      0 0
        • gerrard  

          Sorry, ale ty napises nic moc teamy pri te kvalite co je nahlasena a pak si u vytrzeni z odchazejici legendy co je dlouhodobe bez vyrazneho vysledku? Ta kvalita teamu je cim dal vetsi a je tam videt posun dopredu. Jo bude zajimave, jak Chris pojede, ale vysledek asi nebude zadny. Etapy jsou super, tak jeste uvidime jak se bude zavodit. Je to super videt tak kvalitni cyklistiku.

          0 0
          • cyklista86  

            Sorry, ale rad se podivam na zivo na nejakou legendu, ktera je klidne uz na sestupu nez na hromadu mladych kluku kteri maji sice neskutecnou vykonnost, ale vubec je neznam.. Takze ja to myslel z meho pohledu jinak nez ty. To ze kvalita zavodu jde nahoru me je jasne… Ze to je super, ze nam tady pod oknama jede tak kvalitni zavod, tak to je parada a jsem za to fakt rad.. :)

            0 0
          • cyklista86  

            " a pak si u vytrzeni z odchazejici legendy co je dlouhodobe bez vyrazneho vysledku? "

            Ale jak rikam, kdo by z toho nebyl nadsenej? Takova prilezitost, videt mozna i naposledy v cyklistickem nazivo kousek od bydliste takovou osobnost cyklistiky? Nejake vykony na trati fanousek stejne moc pozorovat nemuze. Projedou kolem silnice za par vterin a je po vsem. Ja se tesim hlavne kdyz je uvidim pred a postartu. Me nerikaj, ze se radsi nepodivas nazivo na Chrise nez na 30 mladych kteri jsou na vzestupu, ale vubec je neznas..

            0 0
            • Aduldinho  

              Souhlas, těším se na Chrise :-) Zažil sem tam už Vakyho, Štybyho, Bártiče, pana současného ředitele, Daryla Impeyho, atd. Vždy si tam někoho najdeš a pokud trošku sleduješ českou scénu, tak i z těch kluků místních ;-)

              Loni bohužel zrovně jeli přes Sloup, když sem byl v jižních Čechách ;-)

              0 0
              • gerrard  

                O nic nepřišels, pojali to v tom horku jako závod míru. :) Stál sem nahoře v Šošůvce a vyjeli si to v klidu napohodu. Sem to nestihal a stresoval v aute a pak sem na ne 20 min cekal.

                0 0
            • gerrard  

              Pořád to jsou jenom závody, takže primární chci vidět závodníky závodit. Třeba dojezd v Sterneberku je super. Mne jen zarazilo, že nevnímáš kvalitu týmů, která slibuje závodění, ale je pro tebe lákadlo primárně Froome, který už asi dělá spíš kapitána než někoho, kdo má dodat výsledky. Bude to příjemné oživení, ale zajímavé závody by to byly i bez něj.

              0 0
              • Aduldinho  

                Pro mě byli a jsou za hvězdu i Franta Raboň a Svoboďák :-)

                1 0
              • Aduldinho  

                Daryl 2019 :-)

                1 0
              • petryk  

                Já si hlavně myslím, že on sám z té účasti na CT není nadšený. Určitě měl na začátku sezóny jiné představy o závodech, které letos pojede.

                0 0
                • Aduldinho  

                  Ale my nadšení můžem býti ;-)

                  0 0
                • gerrard  

                  Zase se zná s Leem, tak možná rád přijede udělat PR známému na závody.

                  0 0
              • cyklista86  

                Ano stoupani po kostkach na „ecak“ je velka parada, ale proste jak jsem psal radsi se chci podivat na osobnosti, legendy a borce ktere znam ikdyz uz jsou za vrcholem. Nez na 18 lete kluky, kteri treba jedou rychleji.. Btw neni nekde mapka kde budou na tech etapach feed zony? Ze bych ukoristil nejakej bidon.. Pred lety kdyz jeli v Dolanech tak to bylo super. Tam typek od jednoho teamu otevrech chladak kde bylo tak 30 bidonu a vsichni se na to vrhli jak vosy. :D Pak prisel za tim borcem jeho kolega a cosi brblal ze to nemel vsechno rozdavat. :D

                0 0
                • gerrard  

                  Jo to se pravidelně stydím, když vidím lidi jak se vrhají pod kola, kvůli kusu plastu. Decka to mají přísně zakázané a můžou si vzít jen co jim skončí pod nohama.

                  4 0
                  • cyklista86  

                    Heh tak ja se taky nikam nevrham. V prvni rade si chcu uzit ten pohled na celou tu kolonu a ne ze budu hledat nekde v trave bidon a oni mezi tim projedou. :))) Ikdyby me bidon spadl mezi nohy a prisel malej kluk od pohledu cyklista nebo fanda cyklistiky, tak mu ho dam a udela me to radost, ale priznam se, ze me casto nasere, kdyz nejakej malej nenazranej smrad, kterej ani neni fanousek cyklistiky, kterej tam sel jen kolem s matkou tam pobere 10 bidonu.. :) Jeden takovej me nasral predminule, kdyz sem chtel pozadak Hirta o bidon, ale predbehl me smrad kterej uz mel za trikem asi 4. :D

                    0 0
                    • gerrard  

                      Decka mne neva, ale duchodci ano. Sem zazil, ze se cyklista tak tak vyhl a auto muselo zastavit. :) Proste mlha pred ocima a sber, kdyz je to zadarmo.

                      0 0
                • Melvin  

                  V sekci ke stažení na oficiálních stránkách je vždy brožůra s detailním rozpisem etap. Letos tam je excelovský dokument, kde je to vše rozepsané, ale bez mapky. Snad později dodají i s obrázky :-)

                  0 0
    • Agent007  

      Asi top závodníci budou Haller a Mulbrhan. Když pominu Frooma. A samozřejmě česká špička. No čekal jsem zvučnější jména. Tak aspoň to selfíčko s Chrisem před startem si zkusím udělat.

      1 0
      • Aduldinho  

        Hlavně mu nelez do cesty, až pojede balík :-)

        1 0
      • rada09  

        Ono se to mění pořad ty soupisky, po pauze se vrací třeba Rick Zabel ale favorit bude podle mě Sam Oomen z Jumba. Sem zvědavej na Vacka vypadá že chce zajet výsledek. No a Ottruba.

        1 0
        • Agent007  

          OOMEN by měl jet okolo Polska, takže ten ne. Já bych si tipnul Henok Mulbrhan z Eritreje. Letos už vyhrál dva etapáky. Má formu.

          0 0
    • cyklista86  

      Tak to zatim vypada, ze teploty budou letos uplne idealni kolem 20–25 stupnu. Snad nebudou nejake bourky a bude to fakt dokonale.

      0 0
    • cyklista86  

      Borci mam problem se vyznat v tech casech. V kolik bude asi idealni dojet na Dlouhe strane, abych tam nestal jako ocas hodinu? Budu vubec moct dojet az nahoru, abych si mohl u te nadrze udelat fotku, kdyz uz se tam vyskrabu? :)

      0 0
      • andy97  

        Tady máš podrobný časový plán a info o etapách. Je tam předpokládaný čas v kolik kde budou.

        https://www.czechtour.com/…_fin_web.pdf

        První přejezd bude cca: 14:50

        Druhý cca: 15:28

        Tak když tam dojedeš tak o 20min dřív tak to bude vpoho.

        0 0
        • cyklista86  

          Ok btw netusi nekdo jestli je tahle cesta ok jestli tam neni nekde nejaka zrada? :D https://en.mapy.cz/turisticka?…

          0 0
          • Melvin  

            Je to štěrková cesta, takže na biku či gravelu ok.

            0 0
          • rada09  

            Touhle cestou sem jel předloni na biku, ale až od napojení od Vernířovic, zprvu dokonce asfaltka pak už šotolina , kamínky par prudkejch úseků ale pěkná cesta. Po trase závodu od Loučné nahoru se dá jet před balíkem pak cca 10min před čelem už upozorňují cyklisty ať zastaví na bok a počkají.

            0 0
            • cyklista86  

              Zatim predpoved pocasi na sobotu nic moc teda. Aby tu etapu jeste nestopli predcasne jestli tam budou bourky..

              0 0
              • Melvin  

                Sobota nakonec asi nebude tak špatná, daleko horší by to bylo dneska, kdy je na kopcích nějakých 7 stupňů, vítr a déšť. Pátek taky nevypadá moc dobře. Ale ta sobota mě odrazuje jet na kole a možná místo toho dám výšlap na Stráně nebo ČHS.

                0 0
                • Aduldinho  

                  Tak momentálně vypadá nejhůř, co se klimatu týče, neděla :-( Zvažovel jsem, že bych se jel podívat kolmo do Šternberka, na okruzích bych si ty borce přece jenom více užil ;-)

                  0 0
                  • cyklista86  

                    Nestras. Kde to sledujes? Ja se divam na Ventusky a meni se to teda furt jen co je pravda. Ted to zase vypada v sobotu bez deste a nedele jen neco maleho..

                    0 0
                    • Aduldinho  

                      Na Kláře, ale tam se to mění každou chvíli, ani během hodiny to kolikrát není jistý, ale údajně to jede podle Norů? :-)

                      0 0
    • Puamik  

      Prostějov – máte někdo zkušenost z předešlých let, jak moc blízko se dá dostat k závodníkům, doprovodu......Mají uzavřený prostor nebo je to volně přístupné?

      0 0
      • rada09  

        Víceméně volné, ovšem nebyl tady Froome o kteryho bude asi velkej zájem.

        0 0
      • Aduldinho  

        2013 v Uničově naprostá pohoda, mám i fotku s Honzem Bártou, TVL, to už je 10 let :-)

        0 0
      • Aduldinho  

        Tak dneska asi ty kluky vyšvihaný nestihnu, sic my pojedou skorem kolem baráku, ale budu zrovna v rachotě v Boskovicích, to bych musel na chvilku bajchnout, páč tudy taky pojedou ;-)

        0 0
        • cyklista86  

          Ja to mam na parku. Jsem skoncil tam kde jsem zrovna delal, abych si to letos mohl uzit. :))

          2 0
          • Aduldinho  

            Tož se těším na report! ;-)

            0 0
            • cyklista86  

              Jestli myslis tim reportem par fotek z mobilu tak jo no. :D

              2 0
              • Aduldinho  

                Naprosto stačí :-) Ofiko report si jistě někde přečtu ;-)

                0 0
    • milan.v  

      Starý název, stará trasa a zajímavá startovní listina. Czech Tour začíná už ve čtvrtek

      https://www.roadcycling.cz/…z-ve-ctvrtek

      2 0
    • cyklista86  

      Tady mozno sledovat on line kde jsou. Uz jedou kluci usati https://www.czechtour.com/cs/live

      0 0
      • Aduldinho  

        Taky sleduji tamtéž ;-)

        Jsem myslel, že budeš sledovat na Drahaňáku a skandovat! :-)

        0 0
    • cubista  

      A bude nějaký přenos?

      0 0
      • cyklista86  

        Ne CT se zmuze jen na sestrih s kazde etapy. Asi jsou zaneprazdeni natacenim nejakeho okresniho preboru ve florbale nebo neceho podobneho…

        1 0
        • Aduldinho  

          Na florbal mi nesahej! :-)

          0 0
        • cubista  

          No dost ostuda. Snad se to po vyhození stávajícího ředitele zlepší. Celá ČT je jedna velká tragedie.

          0 1
          • Aduldinho  

            Je to škoda, ale oni to beztak neumí viz třeba přenosy z MČR :-(

            0 0
        • gerrard  

          Zajistit přenos aby měl kvalitu není levne a není to ani technicky snadné. S využitím mobilní sítě by to na té dnešní trase nebylo nic moc. Radši nijak než zas nějaký trapas.

          0 0
          • Aduldinho  

            Prostě na to nemají výbavu, co si budeme :-(

            0 0
          • milan.v  

            Na druhou stranu největší český závod by si zasloužil minimálně stejně kvalitní přístup jako závody v Maďarsku, na Slovensku, Polsku,… Je to ostuda… A takto to tu řešíme už několikátý rok, takže už mě to nebaví se neustále opakovat…

            1 0
            • Aduldinho  

              Máš naprostou pravdu, navíc když každý rok pomalu a jistě získává na prestiži :-(

              0 0
            • gerrard  

              Já bych si to taky přál, ale díky aspoň za sportsoft na jiných závodech a jejich přenosy. To je podle mně minimum, aby to bylo snesitelné. Ale tam to jede přes mobilní síť a kvalita je vrtkavá. Snad se najde někdo kdo to zaplatí a protlačí do TV s pořádným vybavením.

              0 0
            • rada09  

              Jak bude etapa v Praze (jako, že na 99% příští rok bude) tak bude přenos jedna báseň… to se vsadím

              0 0
              • milan.v  

                Jasně, v Praze je tráva zelenější, voda mokřejší,…

                Celé by to zasloužilo kompletně překopat, mezi nami, i když jsou to hezká místa, v ČR by prostě museli začít rozdávat ve startu a v cíli věnec buřtů, aby to přilákalo více diváků… Musí to dostat někam do větších měst…

                0 0
                • milan.v  

                  … na startu…

                  0 0
                • Melvin  

                  Jako dovedl bych si představit dát 2 etapy i do Čech, když už je to Czech tour. Udělat slavnostní start či naopak dojezd v Praze by nebylo marné.

                  0 0
                  • cyklista86  

                    Jo mohli by dat treba prvni a posledni jako spurterske etapy v Praze a ty mezi tim nechat v Jesenikach, Beskydech.. Ikdyz organizacne by to byl uplne jiny level zabezpecit trat a vsechno v Praze nez v Unicove ze.. No machroval vcera nejakej typek na podiu, ze maji ambice se stat World tour zavodem, tak jsem zvedavej jak to bude pokracovat..

                    0 0
                    • milan.v  

                      To už hlásili minulý rok, nic nového, musí se snažit, těch závodů ve stejné kategorii a termínu se snad teď jede několik najednou…

                      https://www.procyclingstats.com

                      0 0
                      • cyklista86  

                        No TV prenos na urovni by ten zavod vystrelil nahoru okamzite to je jasne.. U toho bych zacal..

                        0 0
                    • gerrard  

                      Bez s takovyma napadama k sipku. Takove prejizdeni nikoho neba a za druhe tady ten region si vypiple zavod a pak si ho ma nekdo prisvojit? Nakaslat.

                      1 0
                      • cyklista86  

                        Sorry chtel sem byt trochu solidarni k prazakum. Ja jsem proto aby to zustalo tam kde to je to je snad jasny.. :D

                        0 0
                      • milan.v  

                        Aha, já myslel, že tady jde o zkvalitnění toho závodu a ono ne, s..e se sem zase ta hloupá nacionalistická nóta… Pak se divte…

                        Je to jako když potkám na dovolené strejce či rádobyborce v dresu mistra světa BORA, na 90 % to je Slovák a zbytek někdo z ČR… Prakticky nikdy to na sobě nemá nikdo jiný…

                        0 0
                        • gerrard  

                          Závod, který je postavený jako závodění v kopcích se zkvalitní dojezdem do Prahy? Tak ještě žes mně poučil. Kvalitu závodu dělá trať a závodníci. To první je cajk už teď to druhé se pořád zlepšuje a organizátorům za to dík.

                          1 0
                          • milan.v  

                            A okolo Prahy jsi někdy jel? ;o)

                            Já jen, že tam jsou ty kopce také a ani na TdF nejezdí každý den Alpe d'Huez…

                            1 0
                            • gerrard  

                              Podívej se na profily těch etap a pak mně dej vědět který kopec okolo Prahy má parametry ČHS, Dlouhých strání, Pusteven, Videl.

                              0 0
                            • cyklista86  

                              Ale Tour ma 21 etap. Tady na to maji zatim jen 4 dny doprat zavodnikum to nejnarocnejsi co tu mame. Neni potreba „prejezdovych/od­pocinkovych“ e­tap…

                              1 0
                              • milan.v  

                                A když se to rozšíří o pár dnů? ;o)

                                0 0
                                • cyklista86  

                                  Jak jsem psal nevidel bych v tom problem kdyz by dali nejake spurterske etapy do Prahy, ale nemyslim, ze to je to co by ten zavod vystrelilo treba do te World tour.. Proste potrebujes prenos to v prvni rade, aby to bylo neco jako okolo Polska a pod.. Bez toho se to nikam nehne..

                                  0 0
                                  • milan.v  

                                    A Okolo Polska asi také nejezdí jen do kopce, co? ;o)

                                    1 0
                                    • cyklista86  

                                      No ti maji hlavne ten slusnej prenos o to jde. Ze jsou videt ti jejich sponzori a pod.. Jako jak to chces prodat bez prenosu ty silnicni zavody. To neni nejaka akce v hale kde muzes prodavat vstupny..

                                      0 0
                                      • milan.v  

                                        Já jen, že tu jeden argumentujete tím, že se musí objet ty nejtěžší kopce, co v ČR jsou a druhý argumentuje, že to chce mít jen za svým barákem… To je pak těžké něco rozvíjet do světové kvality… Je to jako když si Bohuš koupí kolotoč na svou zahradu, je spokojený a i bazén u toho má… ;o)

                                        1 0
                                        • gerrard  

                                          A pak je tu jeden co plácá, že aby bylo v ČR něco světové, tak to musí být v Praze. :)

                                          0 0
                                          • rada09  

                                            Teď nevim na koho to je ta reakce ale čekal sem ze se toho někdo chytne, Prahu mám rad a vůbec to nesouvisí s ničím co do toho tahá někdo jinej nějakou nacionalistickou notu či co, prostě to je fakt ,že pražskej start bude přenos, prý to bude jen prolog nebo transportní etapa (nebo oboje). Nejsou vůbec podmínky pro nějakej celorepublikovej závod, samospráva na to neni připravena, proto je se jede tam kde se jede, výrazná podpora Ol a MS kraje.

                                            0 0
                                          • cubista  

                                            Ale takto je to regionální závod někde na Moravě, o kterém většina republiky ani neví. Což je logické, je to pro ně někde na okraji republiky a v TV to není. Aby to zajímalo celé Česko, tak to opravdu musí to Česko obsáhnout a být pokryté televizním přenosem. Pak si lidé vypěstují k závodu srdečný vztah a mají ho za svůj. Trasa se může každoročně měnit jako třeba u Deutschland Tour, Okolo Polska či Maďarska. Pokud v tomto nedojde ke změně, tak to bude pořád jen nějaký okresní závod.

                                            1 3
                                        • cyklista86  

                                          Zatim to je proste o tom, ze se jim to nevyplati to roztahnout pres celou republiku no.. Bez prenosu to je proste stale jen hnojak o kterem nema drtiva vetsina lidi poneti..

                                          0 0
                                • Singlespeed  

                                  Organizátoři jsou rádi, že jim UCI vyčlenila v kalendáři alespoň ty 4 dny.

                                  1 0
                                  • milan.v  

                                    Tak se změní termín…

                                    0 0
                                    • Singlespeed  

                                      Změníš termín a hodí tě do nižší kategorie. Takže to taky nehrozí.

                                      0 0
                                    • brtníček  

                                      Najít vhodný termín je v tom nabitém kalendáři téměř nemožné. O tom už se psalo několikrát.

                                      0 0
                      • Melvin  

                        Jo těch pár km nikoho neba. Se schválně podívej na sousedy. A ač jsem ze severu Moravy, tak bych vůbec nic neměl proti tomu, aby se jely třeba 2 etapy v Čechách.

                        1 0
                        • gerrard  

                          Tak nech někdo takový závod založí. Nech ho vypiplá a jezdí se po celé ČR. Nemám s tím problém, ale nevidím důvod proč na to transformovat CCT.

                          0 0
                          • Melvin  

                            Nesmíš být takový sobec. Jinak já bych očekával od Czech cycling tour, že se to pojede i v Čechách.

                            2 0
                            • Aduldinho  

                              Asi tak, není to Moravia Tour :-)

                              1 0
                            • gerrard  

                              Fakt nejsem sobec. Já jen vidím ty lidi co za těma závody stojí. A udělat takový závod stojí peníze, jsou na to potřeba vztahy a podpora samosprávy a policie. Proč závod co někde vznikne posouvat jinam. Ten závod si vybudoval nějakou pověst a tak se s ním počítá. Začít ho měnit počtem etap, profilem nebo regionem je na úrovní začít dělat jiný závod a k tomu nevidím důvod.

                              Proč není žádný závod v Praze kromě LEtap? Proč jsou všechny závody v regionech?

                              0 0
                              • Aduldinho  

                                Když opominu neustále zmiňovanou Prahu, tak tento závod asi vznikl úplně stejně jako spousta jiných neméně povedených, avšak ne s tak regionální a finanční podporou, jako například Vysočina Tour nebo Okolo jižních Čech, to že se vypracoval tam, kde momentálně je, je fakt suprový, i proto chápu ten jakoby mezinárodní název, pokud se budou však chtít posunout na vyšší level, tak asi už ta regionalita nebude úplně na místě. Proto tu vznikají i ty spekulace. Klidně ať to je, kde je, jen krapet lepší medializace a propagace by stála za zvážení, samozřejmě je zase vše o penězích :-(

                                0 0
                                • gerrard  

                                  Obávám se, že teď už je to jenom o penězích.

                                  0 0
                                  • Aduldinho  

                                    Já osobně jsem nadšený z každého takového počinu a i v těch jižních Čechách jsem u trati kdysi byl, vždy jsem to měl spojeno s nějakou cyklopoutí a kam jinam na silničním kole putovat než do nějakého dějiště silničních závodů ;-)

                                    Třeba se někdy dočkáme nějaké Prague Tour :-)

                                    0 0
                                    • gerrard  

                                      Obávám se, že v dohledné době nedočkáme. Stačí vzpomenout, jak dopadly Vary. :(

                                      0 0
                          • Aduldinho  

                            Za vypiplání hlubosklon určitě!

                            0 0
                        • Aduldinho  

                          Souhlasím, ač původem Čehůn a nyní naplavenina na Moravě, tak Moravu miluju od dětství díky návštěvám přibuzných na Znojemsku ;-) Ideál by byl 6 dní, zachovat cca původní skladbu etap a 2 švihnout na západ ČR :-) Máme tady totiž všude krásně a kopců požehnaně, Alpy to sice nejsou, ale nastoupat se tam dá neméně! Prahu úplně nepreferuji, ať radši obnoví jednorázovku PKVP, kterou jsem zde již několikrát zmiňoval ;-)

                          1 0
                        • rada09  

                          Kolem Slovenska má výraznou podporu přímo od státu, což u nás je naprosto mimo realitu, dokonce i zaplacenej přenos, ten fakt neplati ze svého organizator závodu. Podotykám na úrovni vlády.

                          1 0
                          • milan.v  

                            Ano, myslím, že to tu padalo někdy v minulosti, Eurosport přenos ze Slovenska stojí v řádu stovek tisíc EUR, to není o tom, že by si Eurosport sám rozhodl, co bude odkud vysílat…

                            A vláda to podpoří, protože to prospěje turistickému ruchu, ostatně všichni moc dobře víme, že když člověk vidí například ty etapy z TdF, chce se nám tam vyrazit si to zkusit…

                            Já to vnímám jako věc s mnohem větším dopadem než skoro 100 mil. Kč na podporu michelinské hvězdy nějaké soukromé restaurace, takové věci nemá vláda vůbec řešit… No, aspoň víme, čím se reálně zabývají…

                            0 0
                            • milan.v  

                              Pro doplnění, platí se poplatek, ne zabezpečení toho přenosu, aby bylo všem jasno…

                              0 0
                            • skaj  

                              Zrovna tedy Michelin (a neni to pro jednu restauraci a neni to na jeden rok) a tohle mi prijde uplne rovnocene. Za me nemam problem ani s jednim.

                              0 0
                          • Aduldinho  

                            Kasa je však skoro prázdná a je sotva na čutálisti :-D

                            0 0
                            • milan.v  

                              No, právě, že se na hlouposti vždy peníze najdou…

                              0 0
                            • cubista  

                              Kasa je prázdná jak na co.

                              0 0
                        • orm  

                          Dojezd na Cernou horu (v Krkonosich) by se mne libil :-).

                          0 0
                  • gerrard  

                    To není TdF ani závod míru. Rozšířit po celé ČR by znamenalo hromadu peněz navíc. Nutnost zajistit víc ubytování. Zajistit přejezd. Nevím jestli jsou v ČR podmínky na tak velký závod.

                    0 0
              • gerrard  

                Tak jasně, tam je GSM pokrytí lepší než uprostřed Drahanské, takže to nebude problém.

                0 0
              • Aduldinho  

                Nee…hlavně ne v Praze, stačí, že tam mají Le Etape :-) Beztak je zarážející, kolik dostane prostoru v televizi tento v uvozovkách hnoják před nejprestižnějším silničním závodem na našem území :-(

                Samozřejmě by bylo fajn, kdyby se Czech Tour opravdu neodehrávala jen na Moravě, máme tu přece jenom více pěkných lokací než je Praha. Zase na druhou stranu, kdyby se ta etapa odehrávala na trase staré dobré klasiky Praha-Karlovy Vary-Praha, tak proč né :-)

                0 0
                • Melvin  

                  Ale takový dojez na Václaváku ve stylu dojezdu Tour na Champs Elysees. A právě, kvůli té mediální pozornosti je to potřeba dostat i do větších měst. Jako je fajn, že je to u nás, ale pokud to budou chtít posunout na vyšší úroveň, budou muset to trochu změnit.

                  0 0
                  • Aduldinho  

                    Václavák by byl organizačně možná problém, ale když to umí v Paříži u vítěznýho oblouku a proti tej je Praha vlastně vesnice :-) Já bych je v rámci jednoho etapáku poslal na Krále Šumavy, Krušnoton, Rampušák, Mamut Tour a Beskyd Tour, ať si hoši trošku máknou! :-)

                    0 0
                    • milan.v  

                      Naopak si myslím, že uzavřít Václavák by byl úplně ten nejmenší problém…

                      Osobně jsem byl tenkrát na tom kritériu s Armstrongem, jak se na něm konal…

                      Nicméně by to tam několikrát obkroužili, nenapadá mě, odkud by to tam pořádně přivedli, snad po Strakonické od Chuchle jako se běhá maraton a přes vodu okolo Tančícího domu, Ječná, Štěpánská…

                      No, když to jde uzavřít při něm, mohlo by jít i pro cyklisty… A to je zvlášť skvěle udělaný, organizovaný a TV přenášený podnik… ;o)

                      1 0
                      • Aduldinho  

                        Máš vlastně pravdu, já úplně zapomněl na ty Pražské maratóny, jak nemám rád běh po tvrdém podkladu, tak bych to fakt radši běžel než jel na kole, jako profíci na tom umí, ale tfuj kostky a tramvajové pásy :-) Mně by se fakt líbil ten dojezd na Strahově alá P – KV – P, to byl moc pěknej závod :-(

                        0 0
                        • milan.v  

                          Kdyby je vzali po části trasy právě L'Etape po Křivoklátsku, pak někam okolo Berouna, Mníšek pod Brdy, Řevničák, tak by to i na tu Strakonickou zpátky mohlo vyjít… Bez problémů by tam nastoupali 2500 – 3000 m, lokality to jsou hustě obydlené, hodně diváků,… :o)

                          3 0
                          • Aduldinho  

                            Taky možnost ;-)

                            0 0
                          • cyklista86  

                            Namotat nastoupane metry se da defakto kdekoliv, ale neni to tak atraktivni jako trasa s tema nejvetsima kopcama u nas.. Proste nic lepsiho nez se motat v Jesenikach, Beskydech tady nevymyslis. Jenom to chce ten prenos, aby to zavodeni lidi mohli vubec videt ze… Dojezd na Praded s kvalitnim TV prenosem by byl epickej.. :)

                            0 0
                            • Aduldinho  

                              Jako, fakt vymyslíš, jel jsem několikrát Krále Šumavy, Krušnoton, Mamut Tour, Beskyd Tour, všude to bylo parádní, ale je fakt, že Beskydy se mi vryly do srdce asi nejvíc ;-)

                              A i to Křivoklátsko je krásný a kopce tam taky jsou, něco na způsob, co se jelo včera, takže jiné destinace bych nezavrhoval, ale opravdu by to obnášelo mnohem větší rozpočet a bylo by to samozřejmě logisticky komplikovanější, ale pokud by chtěli do WT, tak by jim zřejmě nic jiného nezbylo, každopádně CCT sleduji od jeho zrodu a když si vemu jeho začátky, tak teď je to už hodně topovej závod, co by si určitě zasloužil mnohem větší medializaci a propragaci!

                              Trošku mě mrzí, že jsem nezažil atmosféru Závodu míru, ale zase na druhou stranu bych byl teď už dost starej kmet, takže mě to vlastně ani nemrzí ;-)

                              1 0
                              • cubista  

                                Tak každej je jednou mladej a jednou starej. Je to jen posun stejného úseku v čase:-)))

                                1 0
                          • gerrard  

                            Nech si prazaci udelaji vlastni zavod. Proc stehovat neco co funguje do Prahy. Ale to spis udelaji zavod lidi z Plzne nebo Terezina, Jevicka nebo Lanskrouna, kteri delaji zavody pro mladezniky a delaji to srdcem. V praze by tak max nekdo delal penezovod.

                            0 0
                  • gerrard  

                    V Brně byla tento víkend V4 nejvyšší jednorázový závod u nás. Nevšiml sem si nějaké mediální smršti. V Praze by z toho byla jenom další matějská.

                    0 0
                • cyklista86  

                  Je krasne videt jak jim nejde o ten sport samotnej. Proste z te pakarny Le Etape vytriskaji mnohem vic penez a tak se o to staraji jako o svoje decko.. Z Ceske Televize bych udelal normalni soukromej podnik. Kvalita sluzeb asi stejne jako Ceska Posta… Pak at si nataceji co chcou smejdi..

                  0 0
                  • cubista  

                    Česká televize je tragická od začátku do konce, však taky konečně vyhodili ředitele.

                    0 4
    • cyklista86  

      Dneska maji DOKONALÉ pocasi. Lehce pod mrackem a pocitova teplota kolem 19 stupnu. Podobne by to melo byt vsechny etapy. Jen mozna sem tam trochu zmoknou. Urcite lepsi nez se skrabat na ty kopce ve 35 stupnich..

      0 0
    • Aduldinho  

      Stihl jsem jen pár cvaků před firemní budovou ;-)

      2 0
      • cyklista86  

        Hehe to je ulet co, ze ti jede Froom pod oknem. :))

        0 0
        • Aduldinho  

          Na tý rovince ale toho moc nestihneš, chtěl bych do toho Šternberku ;-)

          Ani nevím, nějak jsem ani Chrise nestihl zaregistrovat :-)

          0 0
        • Aduldinho  

          Jo a jede aj Domča, s tím se občas potkám někde v cukrárně, třeba na Severce v Blansku! :-)

          0 0
    • Speedy.HVR  

      Ahoj neporadí někdo ze zkušenějších kde se jít podívat kolem Oder nebo Nového Jičína

      na Pustevny už je to pro mne na kole z ruky a tady bych se nějak doplazil díky!

      0 0
    • 123J  

      Uničov

      0 0
    • milan.v  

      Co ten Froome?

      0 0
      • vik  

        Koukam, ze 119. A Kelemen nejakej divnej zasek a Jakub Toupalik DNS. Bude to drama:-)

        0 0
      • cyklista86  

        Dneska spis klasikarska/spur­terska etapa. Froome dojel na konci pelotonu. Uvidime jestli vystrci ruzky zbyle 3 etapy. Vsechny uz jsou fakt narocne..Bylo super jak se cekalo az Froome vyleze z karavanu a sklidil aplaus a pekne se i usmal. :) Cestou zpet jsem se zaradil za nejake stare pardaly. Jeli slusne bomby v tom vetru.. :) Par foto jen z prvniho okruhu. Na finalni spurt jsem si stoupl bliz cile a tak tak jsem stihl neco postrehnout. Natoz tam jeste saskovat s mobilem. Ale fotecka viteze jak se me divat primo do mobilu se povedla. :)

        4 0
        • Aduldinho  

          Já jel z jednoho CCT tuším za Tirolákama, když se přesouvali z Uničova po závodě někam na hotel a zároveň se jen vyjížděli, měl sem, co dělat je při tom jejich výletním tempu uviset a to sem byl samozřejmě mladší a v krapet lepší kondici :-)

          0 0
          • cyklista86  

            Ja jel v tom Unicove s tema zavodakama po konci na to namesti a je mazec jak je vetsina tech borcu subtilnich. Vzdyt oni nemaji zadny odpor vetru jeste kdyz poradne zalehne. To se jim to jede. Ja nejsem zadny macek, ale pripadal jsem si vedle nich jako hroch. :))) A ty kola delaji taky hodne no. Fakt male ramy s nizkym kokpitem. Je to parada se na ne divat zive no. :) Clovek si vzdycky uvedomi, ze to je fakt uplne jiny level hehe..

            0 0
            • Aduldinho  

              Včera byla prdel, za kolonou jel vystajlovanej borec v Cofidis dresu a my mu začali tleskat a povzbuzovat ho a on se jel taky jen podívat :-)

              1 0
      • HoF  

        Byl tam ;) Já si dal dneska sólo na kole 177km abych se na kluky podíval. Ale i tak super, to zázemí mají top.

        10 0
        • cyklista86  

          Ty jo seres me. Paradni fotky. :)

          0 0
          • HoF  

            Přišlo mi že nejvíc lidí bylo u pódia. U autobusů velice nikdo nebyl. U Izraele ano, ale po představení teamu dojeli zpět k autům a lidi už asi zůstali u startu. Tak jsem Chrise úplně v klidu poprosil o fotku a neměl s tím žádný problém.

            2 0
            • cyklista86  

              Jo na startu si je urcite clovek prohledne lepe nez v cili..

              1 0
            • Aduldinho  

              Tak ji sem šoupni, ne? ;-)

              0 0
              • HoF  

                9, rychle z ruky, nechtěl jsem ho zdržovat :)

                0 0
                • Aduldinho  

                  Sorry, nevšiml sem si, paráda! ;-)

                  0 0
                  • HoF  

                    V klidu ;)

                    Tady ještě pár fotek jak jsem se potuloval po náměstí:

                    5 0
                    • cubista  

                      Moc pěkný fotky.

                      0 0
                    • cubista  

                      Moc pěkný fotky.

                      0 0
                    • orm  

                      To zavodi s tema tezkejma hodinkama :-)?

                      0 0
                      • milan.v  

                        Tak když už ty rolexky má, musí je vytáhnout, ne?!? ;o)

                        0 0
                    • Aduldinho  

                      A Reného si někde nezahlíd? ;-)

                      0 0
                      • cyklista86  

                        Ja jo v Unicove.

                        1 0
                      • HoF  

                        Byl u auta před startem. Tak jsem jim popřál hodně štěstí a ptal se jak hodnotí účast Chrise. Říkal že zájem je obrovský, prý až moc velký. Však taky pak z náměstí Chis vyjížděl nějakou minutu za pelotonem.

                        1 0
            • Kacko  

              Oba fotky super, já tam být nemůžu, závidím :)

              0 0
        • brtníček  

          Ty jsi štíhlejší než Froome. Ten vypadá, že oproti nejlepším letům má pár kil navíc.

          0 0
    • Tom-T45  

      První průjezd Uničovem a Froome na tiskovce. Až mi ho bylo trochu líto, na jaké zázemí asi byl zvyklý a teď měl po dojezdu k dispozici jen trochu větší obytňák a k tomu musí dávat rozhovor v Uničově na náměstí :-).

      1 0
      • Aduldinho  

        Fotka parádní, ale proč líto? Ten kluk se narodil v Africe, Uničov je proti tomu luxus místo k životu! ;-)

        1 0
      • orm  

        Za tech par mega eur za rok bych si v Unicove na namesti stoupl take :-).

        0 0
    • cyklista86  

      Takove slaveni kdyz to je docela tesne se casto nevyplaci.. :))

      0 0
    • yory  

      Ahoj, chtěl bych vzít děcka na sobotní etapu. Nevíte kam nejveš a nejblíž cíli se dá dostat autem? Chtěli bysme zkouknout a zafandit „od škarpy“ z nějakýho slušnýho místa. Dík

      0 0
      • Melvin  

        Tak do cíle na Červenohorském sedle se normálně může autem.

        0 0
        • tvargy  

          Cesta na ČHS bude pro auta od 12:30 zavřená, to by tam musel být hodně brzy čekal nějaké 3 hoďky. A s parkováním to tam bude na levačku

          0 0
          • gerrard  

            Dojede ráno, zaparkuje. Dá si túru oběd, zafandí a pojede domů.

            0 0
            • milan.v  

              No vidíš, a to je možná ten problém, že organizátoři přemýšlí stejně male jako ty… ;o)

              Větší závody jsou show, mají doprovodné akce okolo, něco, co tam ty diváky udrží déle… A ne jako na těch fotkách, kdy tam je pár skalních fanoušků a maminy s dětmi ve vesnici, když šly zrovna na nákup… Je to ad absurdum, nechci samozřejmě dehonestovat kohokoliv, kdo přišel opravdu fandit s baví se tím…

              0 0
              • cyklista86  

                Me osobne sralo uz to malo lidi co tam prislo a evidentne nejsou fanousci cyklistiky. Jen chteli byt soucasti nejakeho halo a tim blokuji vyhled fakt fanouskum cyklistiky kteri se na to tesili fakt dlouho. Takze predstava ze to je 10× vetsi cirkus nekde v Praze plny lidi kteri nemaji nic spolecneho s cyklistikou, kde to fanousek cyklistiky odnese to se me fakt nelibi sorry.. Lidi treba v tom Unicove bylo fakt mraky a Froome urcite dlouho nedostal takovou davku pozornosti. Prijed se podivat do Sternberka jak pojedou po kostkach nahoru na ECCE. To proste nema chybu. Mraky lidi a drtiva vetsina aktivni cyklisti kteri tam fandi jak blazni, delaji bordel rechtackama. Paradni zazitek stokrat lepsi nez 5000 lidi v Praze kteri tam prisli protoze tam rozdavaji neco zadarmo a jsou tam kolotoce..

                5 1
              • gerrard  

                Místo blbého teoretizování, jak by to mohlo být v Praze lepší se na ty závody aspoň jednou reálně zajeď podívat. Možná si pak trochu změníš úhel pohledu. Nevidím žádný důvod k exportu úspěšného regionálního závodu, kterým ten region žije do Prahy.

                1 0
                • milan.v  

                  Začínáš se opakovat, a to velmi hloupě, zjevně jsi nepochopil jádro věci…

                  0 0
                  • gerrard  

                    Tak jedna otázka stačí jen ano nebo ne. Viděls reálně aspoň jednu etapu CCT na vlastní oči?

                    0 0
                    • milan.v  

                      Myslíš, že nemám dost koule, abych řekl, že ne? Tak to jsi zrovna u mě celkem vedle…

                      Nicméně toto asi není nic zásadního pro debatu k dalšímu rozvoji závodu… Já jen čistě rozvíjím myšlenky, kam ten závod posunout, nic víc… Člověk zvenčí se standardně zakomponovává do projektových týmů, aby se to v tom týmu nezaprdělo těmi, co spolu standardně fungují… ;o)

                      A je to také díky všem možným důvodům, například teď je čas dovolených…

                      0 0
                      • gerrard  

                        Tak se tam prosím jeď podívat. Letos to ještě stihneš. Pustevny, ČHS nebo kolečka ve Štemberku, ať nerozvíjíš něco cos nikdy neviděl. Děkuji

                        0 0
                        • milan.v  

                          Jako že bych se přelevitoval od moře na kopec na Moravu, jo? :-D

                          Máme v tomto termínu dovolenou každoročně, asi to nebudu měnit kvůli tomu, abych mohl vyrazit na tento závod…

                          0 0
                      • Aduldinho  

                        Každopádně mi to tady od klávesnice nevyřeším, můžeme o tom jen v rámci slušnosti a výměny názorů diskutovat a špekulovat, co by se nám líbilo a nelíbilo, čas ukáže, kam to hoši chcou posunout! ;-)

                        1 0
                • cubista  

                  Cesta není přesun do Prahy, ale sehnání peněz a rozšíření na celé Česko. Pak se může z regionálního závodu stát významější závod.

                  0 0
          • Melvin  

            Na ČHS se dá vyjet i z druhé strany, nebo to taky bude zavřené, když tam ani nejedou? Jinak vloni zavírali cestu cca 20 minut před průjezdem, ale věřím, že letos to může být jinak.

            0 0
            • tvargy  

              z druhé strany to bude přístupné

              0 0
      • Aduldinho  

        Nedémonizoval bych to, není to Tour de France :-)

        0 0
    • Aduldinho  

      Jedná pěkná Slópská, nésu autorem :-)

      0 0
    • Agent007  

      Čerstvě ze startu v Olomouci. Chris je sympaťák

      2 0
      • Aduldinho  

        To každopádně! ;-)

        0 0
      • Agent007  

        Nevím to jistě, ten chlápek v modré čepici na třetí fotce je Andrle? A ten kluk u dveří pravděpodobně jeho syn?

        0 0
      • cubista  

        Je vidět, jak už je na konci kariéry uvolněný a v pohodě. Sagič by to mohl okouknout.

        0 0
      • lith  

        Filda si nechal podepsat Factora ????

        0 0
        • cyklista86  

          Taky jsem myslel, ze to je Factor a nechaji si ho vystavene v te prodejne Kolarna, ale je to Pardus.. Video z toho mas v tom linku co jsem sem dal Olomoucky denik..

          0 0
    • Agent007  

      A autobus BORA řídí ženská…

      1 0
      • orm  

        Na tom ti divne prijde co, ze je to potreba to zminovat?

        0 0
        • cyklista86  

          Tak je to zajimavost ktera se tak bezne nevidi. Tak co je na tom to zminit? Ja se na to rad podivam. Prijde me to hrozne suprk dyz vidim peknou zenskou ktera jeste zvladne to co plno chlapu ne. :)

          0 0
          • Agent007  

            Jo, musela projet ty úzké uličky co vedou na náměstí, docela mě to zaujalo. No ale pokud se to nějakých ormů dotklo, tak se omlouvám :-)

            0 0
          • orm  

            Ok, v Brne v MHD to neni nic zvlastniho, kdyz autobus nebo salinu ridi zenska, takze jsem nevidel duvod neco takoveho zminovat, ale chapu, ze nekde to je jeste jinak :-).

            0 0
            • Singlespeed  

              Tohle není MHD ani šalina :-).

              0 0
            • cyklista86  

              Takze ty prirovnavas rizeni tramvaje v Brne k rizeni takoveho busu treba nekde Alpach? Tak to potom jo. Pro tebe nic zajimaveho…

              0 0
              • orm  

                Za prve jsem psal o saline. Za druhe jsem zminoval i autobus MHD. A ano myslim, ze rizeni autobusu MHD v Brne je narocnejsi nez rizeni autobusu v Unicove. Nebo kde jsi vzal ty alpy? V okamziku, kdy vsechny moderni autobusy a nakladaky maji posilovac rizeni, tak proc by mel byt rozdil mezi ridicem a ridickou? Takze ano, nic zajimaveho a prekvapuje me, ze se tomu nekdo v dnesni dobe muze jeste divit.

                0 0
                • cubista  

                  A vidíš, diví se. Já také když vidím ženskou, co umí dobře řídit, tak smekám. Není to zdaleka pravidlem.

                  0 0
                  • Honzas  

                    Jako by chlap, co umí řídit, byl nějakým pravidlem…

                    0 0
                    • cubista  

                      Ale přece jen je jich víc, a proto šikovným řidičkám fandím. Že ubývá dobrých řidičů napříč populací je jiná otázka. Asi se vrátíme raději k cyklistice.

                      0 0
    • cyklista86  

      Par nic moc fotek. Libi se me Barta jak se furt smeje. Prijde me, ze si dobre uvedomuje jaky stesti ma, ze se muze zivit konickem. Plno tech mladych na tom predstavovani vypadalo jako znudeni a otraveni skolaci, kteri jsou nasrani, ze musi jit do skoly. :) Jeste mam kratke video s Froomem jak se ho na neco pta moderatorka, ale nevim kam to uploadnout, abych se nemusel nikde registrovat a pod..

      7 0
      • Agent007  

        Já jsem přišel pozdě, až po té prezentaci, a viděl jsem chumel lidí u menší dodávky, tak jsem se šel mrknout, a byl tam Chris, podepisoval fotky, podepisoval kola, dělal selfíčka, já měl štěstí že jsem byl kousek od něho když jel na start, zastavil se u auta a já ho poprosil o selfíčko, mám ho !!! :-D on jel na start až mezi posledními.

        Pokud se chce někdo dostat do těsné blizkosti Frooma, doporučuji se ochomejtat kolem jejich týmových aut, né u startu, cíle, nebo na prezentaci, tam jsou mraky lidí. Já měl štěstí a měl jsem Chrise 5 sekund jen pro sebe :)

        1 0
        • cyklista86  

          Jj. Clovek nemuze byt vsude no. Ja bych ho fotkou nebo autogramem neotravoval. Hlavne ze jsem ho taky videl na zivo to me stacilo. :)) Zitra to vypada ze bude asi zase prset tak ted nevim jestli se mam trmacet do tech Jeseniku. Pro lidi co tam uz byli minule kde je nejlepsi byt nekde na tech Stranich nebo az na Cervenohorskym Se­dle?

          0 0
          • rada09  

            Náš plán je: Z Loučné nahoru k přehradě, sjezd přes Kouty zpátkyaž zase do Loučné, 1.nájezd pelotonu nahoru, pak hned po silnici zpátky nahoru Kouty a počkat na 1.sjezd závodníků ze Strání a pak hned začít stoupat na ČHS. Změny vyhrazeny dle počasí, možná zůstanem u auta no. Divny počasí na červenec ale má být nějaká přeháňka snad jen. Dnes to byl očistec na Pustevnách i bez kola.

            0 0
            • cyklista86  

              Jo dojet tam autem a pesky jit na kopec to se asi da, ale ja tam na kole saskovat nebudu.. Necham si to na nedelu do Sternberka. Tam pojedu ikdyby chcalo…

              0 0
              • Aduldinho  

                Ach jo, chcel jsem taky do toho Šternberka, ale vypadá to, že ten původní dnešní déšť se přesunul na zítra! V dešťu nejedu, na to je to moc daleko :-(

                0 0
                • cyklista86  

                  Netusim odkud jedes, ale podle Ventusky kolem Sternberka neni nic.. Jinak ja se dnes teda na posledni chvilku rozhodl, ze se podivam aspon do Janovic u Rymarova na feed zonu. Byla to parada. Zase jsem potkal cestou tam ty stejne borce jako ve ctvrtek a jel jsem s nema 35km az do Trdkova. Po rovine pres Pnovice sme jeli kolem 40km/h. Typek na trekovem kole v keckach a jel jak na elektrokole. :D Tahl to teda jeho kamos uz radne vybaven na Bianchi oltre asi nejaky byvaly zavodak.. V kopcu nam vzdycky ujel a pak se vracel k nam. Typek odhadem kolem 50 let. Co bych dal za jeho energii v mem veku lol… Na feed zone ja blb jsem si stoupl hned na zacatku, takze misto bidonu me akorat zahazeli prazdyma gelama a obalama od tycinek. :D Celej den krasny pocasi. Prijel jsem dom a 5 minut na to bourka jako prase.. Borci se zdrzeli v hospode ve Sternberku, takze ty to asi chytlo nekde po ceste dom. Hehe nemaji chlastat. :)) Krasny cyklsiticky den. Pro me plno zazitku z kterych musim vyzit zase do pristiho roku heh..

                  0 0
                  • Aduldinho  

                    No teď už to zase vypadá, že to zítra nebude tak žhavé s tím deštěm, ráno uvidím ;-)

                    Jasný, je fajn nasát atmošku!

                    0 0
                    • cyklista86  

                      Heh ted ta predpoved zase vypada, ze bude prset. Ale ma byt teplo, takze voda nevadi. Aspon to bude zajimavejsi a hlavne kdo tam bude, tak bude fakt fanousek cyklistiky a rodinky s detma a duchodci, ktere cyklistika nezajima, ale jen chcou byt nekde kde se neco deje zustanou doma.. Jen teda asi budu muset nasadit aspon zadni blatnik no.. Trochu fopa ale co uz. :D

                      0 0
                  • rada09  

                    Nakonec sme to dali podle plánu, Stráně, návrat do Loučné po průjezdu balíku přejezd zpátky k úpatí ČHS a odbočce ze sjezdu ze Strání a pak hned nahoru na sedlo. Nebýt toho mordoru kterej přišel s 40.závodníkem v cíli tak skvělý, ale tak vylezli sme akorát na vyhlášení a pak velká porce jídla v Chatě na sedle a sjezd už sice na mokrým ale aspoň i se sluníčkem. Lidí zas hodně stoupání na DS hodně lidí za své Škoda jen ze letos nepřeje v těch dojzdech to počasí.

                    3 0
                    • cyklista86  

                      Tak dneska maji byt bourky ve Sternberku hm… To je fakt po hodne dlouhe dobe, kdy nevyjde pocasi… Nejvic blbe je, ze nemam vodotesny mobil, abych si tam mohl delat fotky.. v prutrzi mracen… :))

                      0 0
                      • Aduldinho  

                        Vypadá to na chcavec, házím na to bobanec! Tak si to užij! ;-)

                        0 0
      • Aduldinho  

        Parádníí fotky, ještě prosím nafotit ty BMCčka :-)

        JJ, Honza B. je bourák, mám s ním fotku z roku 2013, takže já ani selfie s Froomičem vlastně nepotřebuji ;-)

        0 0
    • Jan D.  

      Tak on si včera jede Froome sousední vesnicí a já o tom ani nevěděl, sakra:)

      0 0
    • kolvys  

      2. etapa Kozlov

      https://youtu.be/OJQ-tFdQZrQ

      0 0
    • cyklista86  

      Tak dnes Froome dojel 22 minut za vitezem. Toupalik jel dobre 4. a Otruba taky 8. misto.. Mazec ze Otruba tak dava ty kopce. Postavu ma teda spis jako klasikar oproti tem vrcharskym blecham..

      https://www.czechtour.com/…ral-lipowitz

      Zajimavost maser Israele z Hlusovic. :)

      https://www.czechtour.com/…-hlusovicich

      0 0
    • milan.v  

      Už jste někdo vyfotil Froomeho kolo?

      Zajímá mě detail převodníků.

      0 0
      • HoF  

        Mám ho, ale z druhé strany

        0 0
        • milan.v  

          Díky, škoda, takto to snad ani jako Osymetricy nevypadá, on už ale bez toho neumí jezdit…

          0 0
      • andy97  

        Však to najdeš na internetu. Předpokládám, že pořad jezdí ovál od Rotoru. Od letoška teda vozí fsa ale jestli to jsou i převodníky těžko říct.

        0 0
      • AK84  

        Dnes jsem stihl vyfotit Froomeho kolo na Červenohorském se­dle.

        1 0
    • HoF  

      Něco málo z dneška, než přišla ta průtrž mračen

      1 0
    • tiarko  

      Zaráží mě, že některé týmy mají na závodních kolech Ultegru. To je nedostatkem financí, že tam nefláknou Duru? Nebo tím dávají najevo, že je to víceméně to samé?

      1 0
      • cyklista86  

        Ano pokud nejsi team jako Jumbo VIsma, Bora a pod.. Tak ty teamy setri kde se da. Plno z nich meli na autech i mechanicke sady na kolech.. Dresy taky casto vidis dost onosene, seprane, parajici se u tech borcu z chudsich teamu. Vsak tady mas clanek kde to popisuje Juraj Sagan. https://www.czechtour.com/…abadal-sagan

        5 0
        • tiarko  

          Včera na startu to bylo do očí bijící, jak hobící co se přijeli podívat na start často dojeli na výrazně dražších kolech, než závodníci na chvostu pelotonu :)

          1 0
          • adam1  

            O kolech ,řazení to není :)))

            1 0
        • BikerM  

          Co me prekvapilo z toho clanku, ze nemaji vysilacky. To podle me nebude kvuli penezum, vysilacky na spouste zavodech v zahranici maji uz i ,,clubove” tymy. Ale na druhou stranu je to dobre, kluci se tak nauci zavodit instinktivne a pokud zrovna oni s jejich kvalitou startuji na zavodech 2.1, tak stejne nemaji moc moznosti jak zavod ovlivnit a casto to bude jen o preziti. Prijde mi, ze v tom tymu se treba Voltr hezky zvednul, porad je mladej a muze ho to nakopnout do dalsich let a vetsich tymu. :)

          0 0
          • gerrard  

            Vysílačky jsou na této úrovni zakázané.

            0 0
            • BikerM  

              Zakazane neznamena, ze je nepouzivaji. Videl jsem to mockrat. :)

              0 0
            • brtníček  

              Vysílačky dnes měli a i vítěz říkal, že se ve vysilačce ujištoval jestli nemá jet ještě jedno kolo. Takže asi zakázané nebudou.

              0 0
              • gerrard  

                Hm divné, mrknu do pravidel jestli se něco nezměnilo. Díky za upozornění.

                0 0
          • rada09  

            Je to 1.kategorie takže vysílačky jsou povoleny, zakázány jsou ve 2.kat Tj. třeba Brno-Mikulov-Brno nebo Okolo jižních čech

            0 0
      • rada09  

        Mají to i týmy kat.Pro teda ty který jezdí i WT závody a GT ono když maji takovou spotřebu materiálu tak se to nevyplatí kola jsou stejně váhově omezená a evidentně rozdíl je zanedbatelnej ale cena ne.

        0 0
      • UHU  

        kolem r. 95 měl Ultegru na TdF třeba i Gewiss-Balan

        0 0
    • tiarko  

      Ve Šternberku na tom nejvíce vydělává ten vietnamec dole s tou velkou cedulí deštníky :D

      2 0
      • brtníček  

        Jo právě jsme dojeli a začalo pršet. Překvapilo mne na Přemyslovském sedle jakou ztrátu někteří závodníci už měli. To bylo přes 5 minut. Kvůli počasí jsme kola nebrali.

        0 0
        • rada09  

          Počasí můžeme prohlásit v letošním ročníku za nevydařené. Lidi už před hodinou čekali v kopci ve Šternberku…škoda mohla být na české poměry epická atmosféra.

          0 0
    • zbartos  

      Adam Ťoupalík dnes dle https://www.czechtour.com/cs/live vyhrál etapu !

      0 0
      • rada09  

        Vyhrál i reálně????????

        0 0
        • zbartos  

          Ano. Viz https://www.procyclingstats.com/…2023/stage-4 . A celkově skočil Otruba na 3. místo a Adam Ťoupalík na 10. !

          0 0
        • brtníček  

          Ten závěr byl nějaký chaos ne? Veselí všichni, že je konec? A když byli jezdci předjetí o kolo, mohli pokračovat dál? A Froome to zabalil kde?

          0 0
          • haďák  

            Co mam info od doprovázejících motorkářů, tak to ukončil na Sedle. Vyjel nahoru a sedl do auta…

            0 0
            • Aduldinho  

              Tak ale poblouznil, udělal si PR a o tom to jeee ;-)

              0 0
          • rada09  

            Ne. Rozhodčí UCI čekal na výjezdu z kostek kde se napojuje na ecce homo na poslední skupinu která sjížděla od Mor.Berouna, ti přijeli včetně Frooma asi 2min před čelem který už bylo v tom kole, takže měl seznam kteří prijeli pozdě a pak některi vlezli do aut někteři volně jeli dál a zabalili až dole ale někteří to dostali asi befelem ty kilometry odjet ale z té skupiny nikdo neni klasifikovanej.

            0 0
            • rada09  

              a nakonec pár lidí z těch opozdilců opravdu dorazilo do cíle se ztrátou 29min rovnou to vzali jako vyjetí asi…

              0 0
            • Tom-T45  

              Tady je Froome ve Šternberku na začátku stoupání na Ecce Homo:

              https://www.czechtour.com/…e4_br_18.JPG

              https://mapy.cz/s/kovudejano

              Stáli jsme o cca 300 m dál a už jsme ho nezaregistrovali. Buď jsme si ho nevšimli, nebo si ve Štb. objel čestný okruh a zabalil to těsně před nájezdem na kostky. Škoda, původně jsme si chtěli stoupnout přímo na místo, odkud je ta fotka :-(

              0 0
              • cyklista86  

                Hehe to fakt vypada, ze si chtel jen vyzkouset ten usek po kostkach nahoru o kterem mu asi Leo hodne vykladal.. Rene mu ukazuje kam ma jet, aby nezabloudil.. :D ja jel dolu docela pozde a taky jsem si ho nevsiml. Ikdyz je mozny ze jsem kolem nej profrcel. Dolu je to docela sesup a clovek musi davat bacha a ne koukat po xichtech..

                0 0
                • Tom-T45  

                  Tohle je ještě určitě ze závodu. Ve Štb. při prvním průjezdu pršelo, pak déšť postupně ustával a při posledním průjezdu už svítilo slunce a asfalt osychal.

                  0 0
                  • cyklista86  

                    Nahoru ale behem zavodu urcite nejel. Cekal jsem na nej, ale nedockal se.. Jinak bych sem dal jeho fotku..

                    0 0
              • rada09  

                Možná odbočil doleva k Penzionu u Hradu :)

                0 0
                • Tom-T45  

                  Byli jsme právě na křižovatce u penzionu a tam už asi fakt nedojel. Stálo tam spousta lidí a určitě by si ho někdo všiml. Žena mi přitom říkala, stoupneme si na ten chodník nad silnicí (přímo na té fotce), tam bude dobře vidět a já na to ne, půjdeme výš, na kostky, tam pojedou pomalu, tak si je budem moc prohlídnout :-) Holt někdy se vyplatí poslouchat manželku :-)

                  0 0
                  • cyklista86  

                    Tak logicky nejlepsi je stat az uplne nahore, protoze vidis ty borce v maximalnim vypeti. Stat na zacatku kam naleti setrvacnosti neni ono. Nahore uz jeli kole 17km/h a hubu v křeči. :)

                    0 0
                  • rada09  

                    Tak jedině, že by to otočil dolů ale na to by bylo určitě nějaky svědectví, ještě mu Andrle ukazuje doleva jako fakt k penzionu :). Já sem ho viděl přijet po ecce homo od Lipiny kde je zastavil rozhodčí ale pak nějak mě unikl otáčel se k tým.autu který bylo za něma a pak už sem šel kopcem dolů.

                    0 0
              • Aduldinho  

                Tak až z těch reportáži sem se dověděl, že má problémy se zády a ladí posed, takže to spíš jen zkoušel a dělal PR, ale i tak byl určitě fajn a vstřícný! ;-)

                0 0
                • orm  

                  Prijde mne to zvlastni, kdyz pred, a v ramci tour, prohlasoval, jak je mu lito, ze neni ve vyberu a jak byl dobre pripraveny.

                  0 0
                  • cyklista86  

                    To je fakt a pak nedojede do konce ani 4 etapy po brdkach tady v CR.. :))

                    0 0
                  • Tom-T45  

                    Tak říkat, že už na to už nemá ( i když si to určitě uvědomuje) asi nebude :-). Připadalo mi, že to tady pojal – a určitě to byl i záměr pořadatelů, jako exhibici. Na konci roku končí smlouva, chápe, že žádnou dobrou nabídku jako jezdec už nedostane, v kariéře dosáhl na naprostý vrchol, takže nějakým místním hnojákem mezi Šumperkem a Šternberkem se nebude stresovat :-). Navíc si všude, kde to šlo, udělal čas na fanoušky, podepisoval se, pózoval na selfie, v rozhovorech říkal, jak je skvělé, že může závodit v ČR a jak si to užívá, takže pro propagaci Czech Tour udělal určitě maximum.

                    1 0
                • Singlespeed  

                  Docela zajímavý článek: https://sport.ceskatelevize.cz/…55b5ebd5e6bb

                  1 0
                  • Tom-T45  

                    Jo, po přečtení jsem si říkal, jestli ho sem neposlali za trest :-D

                    0 0
        • rada09  

          se omlouvám neměly tam být ty otazníky ale vykřičníky když jsem to sledoval z 10m.

          0 0
          • cyklista86  

            Byl si tam dnes? Nemel si nahodou batoh a hnede kratasy? To jsi ty kdo ve vlakne czech tour v minulem roce psal, ze jsem te vyfotil ne? :))

            0 0
            • rada09  

              Byl, kraťasy sedí ale batoh sem neměl ,bundu kšiltovku na palici a deštník…

              0 0
              • cyklista86  

                Ses dival na meho horaka opreneho o strom ne? Mam pamet jako slon co. Si te pamatuju z te fotky z predminuleho roku jak jsi psal, ze to jsi ty na te fotce.. :))

                0 0
                • rada09  

                  Tak o tom horáku nevím teda…:)

                  0 0
    • cyklista86  

      Tak dneska zase super. Tu nejhorsi prutrz mracen jsem preckal pod nadjezdem a 15 minut pred prijezdem zavodniku jsem vyrazil. Jel jsem nahoru na ECCAK, kde uz jely prvni motorky a vyplasenej policajt me nechtel pustit dal, tak jsem musel jit pesky a az jsem byl z jeho dohledu, tak jsem jel dal. Potkal jsem cestou nahoru dalsi 4 policajty a ti nerikali nic. To da rozum. Jsem kolo u krajnice a ne nakladak… Bylo super sledovat jak sjizdi z ECCE v zatacce. I auta se baly jet rychle/agresivne na tom mokru.. Pak stoupani po kostkach klasika parada. Jen ja tutan klasicky jsem vubec nepostrehl, ze uz projeli ctyrikrat(to jsem si overil az ted doma z fotek.. :D ) takze jsem sjel k cili docela pozde a uz tam nikdo nebyl. Jen nakladali jednoho do sanitky a druhemu osetrovali loket. Vubec nevim co se tam stalo.. Par fotek se me docela povedlo jak to Toupalik, Otruba a spol drti nahoru..

      5 0
    • cyklista86  

      Jinak teda Toupalik neskutecnej vykon. Mohl by se dostat konecne do nejakeho World Tour teamu.. Otruba taky super. Ten mel urcite hodne extra motivace se ukazat, kdyz se zavodilo tam kde neustale trenuje..

      0 0
      • andy97  

        Jak Toupalik tak i Otruba mají na world Tour ale je těžký se tam dostat no.

        0 0
        • cyklista86  

          Jo otruba by byl dobrej domestik a borec do uniku..

          0 0
    • zdenek  

      Škoda, že ten večerní sestřih má jen 5 minut. To i L'Etape mělo větší mediální podporu…

      0 0
      • cyklista86  

        Muzu se zeptat kde najdu sestrihy se vseh tech etap?

        0 0
          • cyklista86  

            dik

            0 0
          • Aduldinho  

            Sestřihy celkem povedené, alespoň něco, lepší než drátem do oka ;-)

            0 0
            • Lukster  

              No mě celkem zarazilo, že jako sponzor toho sestřihu byla samotná CzechTour – takže zaplatili ČT, aby udělali sestřih… Docela smutné teda…

              1 0
              • rada09  

                A my platíme ČT aby si ona nechala za naprosto minimalistický sestřih největšího českého profi závodu zaplatit od organizátora. No nic snad za rok se něco stane ale pokud se chce CT posunout do kategorie Pro (bývalé HC) tak tam je podmínkou přímý přenos.

                0 0
                • tiarko  

                  Než to stavět od základu, tak by bylo lepší se asi domluvit s někým (klidně ze zahraničí) kdo s tím má zkušenosti, a nechat si od něj vyrobit přenos jako službu.

                  0 0
      • tiarko  

        Jako jeden rok se pokoušeli o tv přenos poslední etapy. Bylo to ale jak z mobilu epileptika. Totálně nekoukatelné.

        0 0
        • Aduldinho  

          JJ, to bylo právě ze Šternberku z těch okruhů, fakt smutný, že to nedokážou nějak odšéfnout :-( Ale když si vzpomenu na poslední mistrák, to byla extra trága ;-)

          0 0
          • cyklista86  

            Nebylo to nahodou v Dolanech? Myslim ze jo a komentoval to tam Bencik… Jezdil se tento okruh. https://en.mapy.cz/turisticka?…

            To byla taky zajimava trasa. Je tam stoupani a byl tam i usek po kostkach..

            0 0
            • gerrard  

              Taky si myslim, ze to byly tehdy Dolany co uz se nejezdi.

              0 0
              • Aduldinho  

                Máte pravdu, hoši! ;-)

                0 0
              • petryk  

                Jo, Dolany a komentoval to Lojza Kankovsky.

                0 0
                • gerrard  

                  A vyhrál Štyby. Jsme tam nahoře na kopci honili signál a dívali se na to a pak hurá do cíle.

                  0 0
                  • cyklista86  

                    Ja si zase pamatuju jak jel ve Sternberku po tech kostkach nahoru. Stal jsem na chodniku jako vzdycky a cumel do mobilu a cekal na ne. Projela motorka a zarval na me bacha jede po chodniku. Uskocil jsem do travy a Styby proficel kolem me. :) Si hledal stopu kde to klade mensi odpor.. Letos sem videl jen jednoho borce co byl i v uniku, kteremu jsem musel uhnout protoze jel po tom obrubniku. :)

                    0 0
    • Aduldinho  

      Moc pěkné shrnutí od roadcyclingu.cz! ;-)

      0 0
    • Aduldinho  

      Celkem pěkný dokument : https://www.ceskatelevize.cz/…h-tour-2023/

      3 1
      • cyklista86  

        Na to by to chtelo pruhledenj lak jinak to tam moc dlouho nevydrzi..

        1 0
        • Aduldinho  

          Nebo alespoň nějakou průhlednou lepící fólii ;-)

          0 0
      • brtníček  

        Teď na ČT pořadatelé prozradili, že letos bude Czech Tour v Ostravě a cíl v Praze. Asi to fakt s tím startem TDF v Praze v budoucnu myslí vážně.

        0 0
        • cyklista86  

          Skoda. Melo to peknou tradici ty vyjezdy po kostkach na Ecce Homo. Uvidime jakou udelaji atmosferu prazaci.

          1 0
          • andy97  

            Ano, bylo to pěkný. Ale bylo načase to posunout na vyšší úroveň, což by logický v Praze mělo být. A určitě to muže rapidně pomoct ke startů nějaké grand tour do budoucna.

            0 0
            • cyklista86  

              Na zaklade ceho by mela byt logicky vyssi uroven v Praze? Aby to neskoncilo tak, ze budou jezdit okruhy v nejake okrajove casti mezi nekde v prumyslove zone.. Pochybuju ze zavrou centrum jako ve Sternberku a udelaji tam nejake epicke stoupani po kostkach.. Jako nebudu to hanit dopredu a pockame si na vysledek, ale mam znacne obavy, ze to uz nebude ono..

              1 0
              • Jason Voorhees  

                Závod míru se jezdil na Strahov, na Václaváku se jezdily kritéria…nevidim problém (o vikendu). Kvůli maratonu je taky půlka centra zavřená.

                1 0
              • milan.v  

                Tak už to tu předtím, nejen ode mě, padalo, v Praze se dá bez problémů udělat rozumný závod, uzavřít část města… Jde o jen o prachy…

                0 1
              • andy97  

                V to doufám, že povede nějakými pěknými místy v Praze, přeci jen už to chtělo to posunout více do celé republiky. Doufám, že se pojede víc než jedna etapa v Čechách. Třeba takový 2 etapy na Moravě a 2 Čechách. První etapa by mohla byt nějaká víc rovinatá okolo Olomouce, další klasika dlouhé straně, Červenohorske sedlo. Umím si představit i dojezd na Ještědu. A v Praze předpokládám, že by se jeli na konci klasicky okruhy.

                V to by mělo logický vést větší popularizaci ve veřejností (médiích).

                Jsem zvědav jak to bude vypadat.

                2 0
              • ladys  

                Prachy, pak možná přijedou lepší týmy. Nemusí to být okruh v Praze, v okolí se dá udělat pěkná etapa.

                0 0
                • rada09  

                  No nevím ty prachy, pochybuju, že někdo rozbil měšec krom Sazky a zrovna ta úplně reklamu nepotřebuje, pokud se to takhle roztáhlo tak měla být 1 etapa navíc asi. Mimochodem taky ta Praha může skončit fiaskem, jasně v Paříži, Madridu se taky dojíždí ale tam je víc fanoušků než řvoucích řidičů kteří se za každou cenu v neděli odpoledne chtějí dostat z chalup zpět domů. Ale rád se nechám překvapit. Etapy přesně neznáme snad tam něco z původního itineráře zůstane. Mimochodem všiml sem si, že na Procyclingstats se u Czech Tour objevil UAE, může to být ale jen kachna.

                  0 0
                • rada09  

                  No nevím ty prachy, pochybuju, že někdo rozbil měšec krom Sazky a zrovna ta úplně reklamu nepotřebuje, pokud se to takhle roztáhlo tak měla být 1 etapa navíc asi. Mimochodem taky ta Praha může skončit fiaskem, jasně v Paříži, Madridu se taky dojíždí ale tam je víc fanoušků než řvoucích řidičů kteří se za každou cenu v neděli odpoledne chtějí dostat z chalup zpět domů. Ale rád se nechám překvapit. Etapy přesně neznáme snad tam něco z původního itineráře zůstane. Mimochodem všiml sem si, že na Procyclingstats se u Czech Tour objevil UAE, může to být ale jen kachna.

                  0 0
                  • HoF  

                    No na Procyclingstats mají dobré informace i přímo od teamů a prozatím to vypadá víc než hezky. Tak uvidíme kdy přijde případné potrvzení.

                    1 0
                    • rada09  

                      Takže UAE už má Czech tour normálně na svejch stránkách v programu!!

                      2 0
                      • Aduldinho  

                        Jen pozor, je to ten development team, Pogi zřejmě nedorazí ;-)

                        0 0
                        • Melvin  

                          Na PCS je to uvedené u WT týmu. U developmentu to nemají. Ale Pogi nedorazí ani tak.

                          0 0
                        • andy97  

                          To jde očekávat od všech WT týmu, že sem nevezmou žádné velké jméno. U Froome to bylo hlavně díky, že mají v týmu Andrlého.

                          0 0
                          • cyklista86  

                            Tak ty top hvezdy sem nejezdi, ale ze by vsechny ty teamy sem poslali ty nejhorsi se taky rict neda. Zalezi to proste od toho jak se to sejde s jejich programem..

                            0 0
                            • Aduldinho  

                              JJ, Daryl Impey, co to tu vyhrál, tož to není žádnej nazdárek! ;-)

                              0 0
                        • rada09  

                          Nikoliv je to WT , development bude Lidl-Trek

                          1 0
                          • Aduldinho  

                            Máš pravdu, pardón, údajně za ně pojede možná Vacour ;-)

                            0 0
                        • andy97  

                          Má vůbec UAE development tým?

                          0 0
                          • rada09  

                            Má, UAE Team Emirates Gen Z , všechny WT už mají(nebo dokonce musí) , někdy ale nemají stejnej nebo podobnej název jako hlavní tým.

                            0 0
                            • Melvin  

                              Třeba u Ineosu si nevybavuji nějaký development či jinak spřízněný tým.

                              0 0
        • Melvin  

          Tak se naplnilo co jsme tady před rokem řešili. Jsem zvědavý, jak poskládají etapy. Jestli jenom místo jedné etapy u nás na Moravě hodí jednu, která bude končit v Praze, nebo to nějak natáhnou po celé republice a přeskládají to úplně jinak. A jestli zanechají stejný počet dnů.

          2 0
          • gerrard  

            Ano a je mně z toho smutno. To je jak kdyby najednou čtyři dny v Dunkerq končily v Paříži. :( Ale dál bych se v tom nepitval, prostě peníze a vyšší zájmy promluvily.

            0 0
            • lith  

              Má to název Czech Tour a z toho mi jasně vyplývá, že držet závod na jednom místě Moravy je nesmysl. A to píšu jako Olomoučák. Pokud Leo chce závod někam posunout, tak tohle je jediná možnost. Budu držet palce!

              1 0
              • 123J  

                když se to na Moravě proslavilo a je o to zájem i mezi jezdci, tak to přebere Praha. Před tím o to neměli vůbec zájem. Aby se jim to nevymstilo.

                0 0
                • milan.v  

                  Ježiš… To přece nemá s „Prahou“ nic společného…

                  1 0
                • andy97  

                  Všechno je o organizátorem, kam směřují. A bát se, že by se nejelo už na Moravě je blbost. Toto je logicky nějaký pokrok kam posunout. A mít poslední dojezd v Praze je pochopitelný z vícero důvodu.

                  0 0
                • vrazdit  

                  tak já nevím, ale i jako moravák naprosto chápu, že to chtějí posunout výš a taky že to asi logicky nebude závěrečnou etapou do Brodku u Přerova :)

                  0 0
                  • cyklista86  

                    No uvidime co to „posunout výš“ bude znamenat v praxi.. Za me si myslim, ze primej prenos by to posunul vys mnohem vic.. Ale jestli fakt vypusti tu kralovskou etapu ve ktere jedou jeseniky a pak konci okruhama ve Sternberku na Ecce Homo, tak je to proste obrovska skoda.. Tu etapu s koncem v Unicove klidne muzou zrusit a dat misto toho nejake okruhy nekde v te Praze..

                    1 0
                    • Melvin  

                      Tak přesun etapy do Prahy zase může přilákat potencionální sponzory. Přeci jenom je rozdíl mít reklamu na hrazení v Uničově, nebo v Praze. I pro potencionální přenos Praha a okolí přinese další atraktivní místa. Jako já tam zatím vidím spíš plusy a celkem logický posun.

                      0 0
                    • vrazdit  

                      tak je asi jasné, že v Práglu nevyčarujou kopec na Dlouhé stráně a tomu podobné, snad z toho nechtějí udělat nějaký čistě rovinářský závod, toho bych se úplně nebál… pokud jde o to dostat to víc do médií a podobně, tak samozřejmě přímý přenos by to vytáhnul neskutečně, ale tady se obávám, aby to nebylo podceněné a nebylo to spíš k vzteku a pošramocení pověsti, přece jenom cyklistika na neokruhové trati nejde moc dobře natočit na jednu kameru na motorce…

                      0 0
                      • Melvin  

                        Ten přenos je hlavně problém proto, že ČT na to nemá vybavení a musí se zaplatit někdo zvenčí. Takže to stojí ranec.

                        0 0
                        • cyklista86  

                          A proc ma treba Okolo Polska paradni prenos? Tak si pozvu jejich team ne.. Jinak motorkari kteri zajistujou trat co to delaji uz roky jsou velci profici. Jde jen o to sehnat kameramany s kamerama a tu techniku no. :D

                          0 0
                          • Melvin  

                            Však jo. Ale proto to stojí víc než, když si to TV udělá sama. Na Okolo Slovenska museli najmout Francouze. A nejsou to jen vrtulníky, ale i posádky na motorkách atd. Ale jako jde to, jen to někdo musí zaplatit. A v případě Slovenska to sponzoroval i stát jestli se nepletu.

                            0 0
                            • cyklista86  

                              To jsem chtel taky napsat aby si zaplatili borce co delaji zavody ve Francii. Protoze ti maji bez debat nejlepsi prenosy..

                              0 0
                        • vrazdit  

                          já myslím že ČT by to určitě zvládla, ale nemyslím si, že by to ani ČT dělala za nějakou almužnu, páč to musí být organizačně/fi­nančně pěkný ranec a to že je to veřejnoprávní TV nznamená, že bude něco dělat jen tak z plezíru pro pořadatele čehokoliv…

                          0 0
                          • Melvin  

                            Nezvládla. Nemá na to vybavení a ani lidi.

                            0 0
                            • vrazdit  

                              to fakt přesně nevím, kdyby chtěli, určitě by si to zařídili/outsou­rcovali, nicméně i kdyby to všechno ČT měla, nebude to dělat zadarmo pro větší slávu svého ředitele…

                              0 0
                              • cyklista86  

                                Delat prenos silnicnich zavodu je dost specificka zalezitost. Jak vypadaly okruhy v Dolanech kdyz ten prenos delali jsem videli. Bylo to horsi nez kdyby to delali nejaci nadsenci svepomoci.. Treba ve Spanelsku se ty prenosy nenaucili dodnes a jak dlouho uz to delaji. :D Proste jsme zvykli na tu top kvalitu borcu co delaji TdF, Roubaix a pod.. Tomu se tezko vyrovnava..

                                1 0
                      • Agent007  

                        Co si matně pamatuju to MS co se jelo v Praze, tuším že 1981, tak tam byl docela výživný okruh, jelo se nějak přes Strahovský kopec a možná i Hradčany, nebo Petřín, už nevím přesně,takže pořád nahoru dolů. Takže i v centru Prahy se dá najet nějaký ten výškový metr…

                        1 0
                    • Aduldinho  

                      Co tady hoši furt špěkulujete, na Králi bylo vše řečeno: https://www.ceskatelevize.cz/…71291099101/ ;-)

                      Zhruba v čase 1:07:00.

                      Dokonce, že bude livestream a příští rok třeba bude vysílání i na Eurosportu! ;-)

                      2 0
                      • cyklista86  

                        Dik za odkaz tato akce me nejak uplne unika. :D

                        0 0
                      • gerrard  

                        Hm takže totální překopání původní koncepce. Tak OK. Nechápu proč nevznikne nový závod a je potřeba zničit fungující formát s nějakou tradicí. :(

                        0 0
                        • cyklista86  

                          Heléé no proč asíí no protožééé Prahááá néééé?

                          0 0
                          • Aduldinho  

                            Neviděl bych to tak černě! Když Czech Tour, tak Czech Tour! ;-) Jsem zvědav, co vymyslí na tom Ostravsku a tu Prahu samozřejmě taky ;-)

                            0 0
                            • cyklista86  

                              Kdyby to nekoho zajimalo tak je to v case 1 hodina a 7 minut. Takze chcou primej prenos na eurosportu jen letos to nevyjde kvuli Olympiade a etapa v Praze ma koncit na „velmi vyznamenam miste“. tak uvidime.. :)

                              1 0
                              • Aduldinho  

                                Hih, vždyť jsem to s tím časem psal výše, pane Plha?! :-)

                                0 0
                            • keymaker  

                              By mohli dat kriterium skrz Vitkovicke zelezarny ;-)

                              1 0
                              • Aduldinho  

                                Na cykros dobrý, ale Beskydy budou ideálnější terén ;-)

                                0 0
                            • gerrard  

                              A přitom stačilo v Praze ukončit jednu etapu okolo Jižních Čech. Ale ne to se musí stěhovat CT. :)

                              0 0
                              • Melvin  

                                Já furt nechápu co ti na tom vadí. Jednou se to jmenuje Czech cycling tour, tak by bylo vhodné, kdyby ten závod zavítal i jinam než na Severní Moravu. A to říkám jako místní, který pravidelně jezdí koukat na nějakou z etap. Naopak by mi vůbec nevadilo, kdyby třeba byla i nějaká rovinatá etapa na Jižní Moravě, nebo v Jižních Čechách. Obvzlášť pokud to bude v televizi a budu tak moci vidět i jiné místa.

                                0 0
                                • gerrard  

                                  Tak já to zopakuju. Vadí mně zbytečný přerod regionálního závodu, který měl svoji specifickou tvář do národního formátu a tím pádem jeho zánik v podobě jak je teď. Prostě ten formát skončil a ten závod už bude jiný. Formát to byl podle mně úspěšný. Jedna horská Beskydy, jedna Jeseníky a mezitím dvě zvlněné okolo nebo dřív týmová časovka. Žádné velké cestování všechno v podstatě jeden region. Poslední etapa s epickým cílem v Štenberku vynikající. Když měli ambici dělat národní závod, tak si měli udělat jiný nakoncipovat ho jako celonárodní od začátku a CT mohlo zůstat. Takto se jen odepsala fungující věc a využila na předělání do jiného formátu.

                                  4 0
                                  • Aduldinho  

                                    Původní koncept závodu byl samozřejmě super, ale pokud tam byla od počátku ambice růst a postupovat výše v cyklistickém žebříčku, tak ta expanze byla nevyhnutelná, zažil jsem doby, kdy tam jezdil reprezentační výběr, výběr cyklokrosařů s Raboněm a Svoboďákem z Kolokrámu, Sparta, atd.. Pro ty byl původní koncept jistě dostačující, ale pokud chtějí přilákat WT teamy a věhlasnější jména, tak to rozšíření a televizní přenos má logiku. A buďme rádi, že tu takový závod máme, dlouhá léta tu nic kloudného nebylo :-(

                                    2 0
                                    • cyklista86  

                                      Nic lepsiho nez zabery z vrtulniku na Dlouhe strane tu nemame. Tak snad nechaji tu etapu pres Jeseniky a dojezd ve Sternberku. Ty ostatni muzou klidne dat jinam..

                                      4 0
                                      • brtníček  

                                        Když to bude okolo Ostravy tak top by byla Lysá hora, ale tam ten cyklistický cirkus ochranáři nepustí.

                                        1 0
                                      • Jason Voorhees  

                                        Co třeba záběry například na Českej Krumlov, a Jižní Čechy vůbec? To by taky nebylo marný…a pak do tý Prahy ;-).

                                        2 0
                                      • skaj  

                                        Hele nejezdi se typicky etapaky po ruznych trasach kazdy rok? Ja jen ze Tour na Alp de Huez se taky nejede kazdy rok. A kopcu podobnych Dlouhym stranim je tu take par dalsich. Treba zabery z vrtulniku na Jested jsou urcite srovnatelny. Tim nemam nic proti Dlouhym stranim, ale namotat horskou etapu jde treba na Sumave (Svojse), v Krusnych (Klinovec) a pokud ochranar da, tak i v Krkonosich.

                                        Takze pokud to zvladnou organizacne, muzou beze strachu objizdet celou republiku. A nakonec tak muzou ziskat i podporu od statu, protoze budou navenek propagovat CR a ne severni Moravu (a znovu, nic proti severni Morave). Zaroven tak dostanou zavod do povedomi lidi po cele CR. Protoze narovinu – ted je to regionalni zalezitost a mimo po tom nestekne ani pes (z siroke verejnosti). Za me, pokud chteji rust (a to oni evidentne chteji) a rikat si Czech Tour, tak jina sance, nez zahodit sentiment a zmenit a variovat trasu neni.

                                        Ostatne co udela se zavodem sikovny organizator a misto konani Praha uz vime, viz lEtape.

                                        4 0
                                        • gerrard  

                                          Ani ne, spíš naopak. Cyklistika je v podstatě velmi konzervativní sport. TdF jede taky v podstatě pořád hodně se opakujících etap. Jen jich mají tolik, že je nejedou každý rok, ale pouze jednou za čas. Stejně tak Giro nebo Vuelta a o klasikách ani nemluvě.

                                          0 0
                                          • kubomiso  

                                            To vůbec není pravda. TdF se taky hodně měnila v průběhu svého „života“. Alpe d'Huez bylo poprvé zařazeno až v 50 letech, pak 20 let pauza a teď je to ikonické stoupání. To samé dojezd v Paříží, taky začal až někdy v 70/80 letech. Prostě ten závod se do téhle podoby vyvíjel kontinuálně, jak počtem a typem etap (půletapy), tak přidáváním nových vrcholů a cílových měst. I název Le Tour de France byl změněn pouze na Le Tour, aby byli víc „mezinárodní“. Puy de Dome byl v minulosti zařazován co 2 roky do trasy Tour, jako časovka nebo klasická etapa a pak 50 let pauza a až v 2023 opět. Vuelta dokonce měnila termín z jara na konec léta až v 80 letech (opravte mě, pokud se mýlím). Ikonické Angliru je v itineráří až od 1999. Prostě vymýšlejí nové etapy, nové trasy, nové stoupání. Pokud se osvědčí a jsou divácky příznivé, tak se začnou opakovat, ale není to každý rok stejný závod. Se stejnou logikou i Czech Tour může mít cca 10–15 etap které se budou opakovat v průběhu let. Uvidíme. Držím organizátorům palce a těším se na závod napříč celou republikou.

                                            2 0
                                            • gerrard  

                                              Jasně, že se nejede každý rok úplně přesně to samé a to sem ani nepsal. Ale žádné převratné novoty se nekonají. Tam je to dokonce postavené hlavně na byznysu kolik které město na trati zaplatí za start, cíl nebo průjezd. Ale koncept zůstává stejný a mění se jen málo často Alpy, Pyreneje, centrální masiv, nějaké roviny, něco zvlněného, občas start v zahraničí, když se to finančně vyplatí. Má to nějaký koncept a toho se drží. Stejně tak mají nějaký koncept i další etapové závody. Si tu občas připadám jak s děckama v mateřské školce. :) Dokud to člověk nevysvětlí polopatě, tak se nedomluví. :)

                                              0 0
                                              • kubomiso  

                                                „Prostě ten závod se do téhle podoby vyvíjel kontinuálně…“ Tak vypadá že čtení s porozuměním nám nejde oběma, že jo :)

                                                Máš pravdu že žádné převratné novoty se nekonají. V současnosti. Posledních zhruba 30 let. Předtím se to měnilo takřka s každou Tour až to dozrálo na velikou akci kterou známe teď. A to zas píšu já. Czech Tour chce růst a chce se rozvíjet, tak ať do toho jedou, je to mladý závod a má potenciál na to být větší, celonárodní a musí si najít ten jak říkáš koncept.

                                                Kdyby takhle přemýšleli při 15 ročníku Tour a „žádné převratné novoty by se nekonali“ tak dnes sledujeme sedm 400km etap v rozmezí dvou týdnu. Jednu v Pyrenejích, jednu v Alpách, jednu v masivu a zbytek po rovině kolem Francie.

                                                0 0
                                          • skaj  

                                            To se ale pleteš. Kromě závěrečné etapy na Champ Elysse se každý rok etapy úplně změní. Prostě na Tourmalet nejezdí každý rok. A to je i můj point s Dlouhymi stranemi. Ty jsou bezesporu super, ale klidně můžou být každý druhý rok a Czech Tour tím nijak neutrpí, právě naopak – pořád ma co srovnatelného nabídnout jinde. Zatímco pro regionální závod na severu Moravy je jejich absence samozřejmě problem.

                                            2 0
                                            • cyklista86  

                                              Srovnávat top world tour zavody s uplne ji ym rozpočtem s Czech Tour je úlet. Uvědom si, že u takového závodu stoupá ta kvalita s kazdym ročníkem protože se vychytavaji detaily. Motorkáři znají ty trasy dokonale a pod.. Nemůžeš každý rok kompletne menit koncept toho závodu. Jinak klasik jsou každý rok stejná trasa a na atraktivitě to přidává…

                                              0 0
                                              • skaj  

                                                Neni, protoze Czech Tour se evidentne chce srovnat s Okolo Polska, Okolo Madarska (kde se trasy pravidelne meni) a ne zustat Okolo Jeseniku. Samozrejme, chapu, ze je to pro patrioty blby. Nicmene cesta k „vetsimu“ zavodu jina neni. Kupni sila, atraktivita pro sponzory, televizi atd. je na celostatni urovni uplne jinde ve srovnani s tim samym pro severni Moravu. A prosim rozlisujme „prekopat koncept zavodu“ a „jezdit kazdy rok na Dlouhe strane a ve Sternberku“. Proste beze zmeny trasy nevyrostou, a mam pocit, ze si to moc dobre uvedomuji.

                                                0 0
                                                • brtníček  

                                                  Řekl bych, že König se v tom umí už dobře orientovat a viděl, že marketingově je ta stará trasa už vyčpělá. Pro organizátory asi bylo lepší jezdit každý rok stejnou trasu, asi to chtěli i trochu oddělit od ZM U23. Tam je ta trasa v Jeseníkách hodně podobná. Z mého pohledu je to krok dopředu, i když na okruhy ve Šternberku jsem se jezdil dívat rád. Uvidime jak nakonec bude trasa vypadat.

                                                  0 0
                                                • cyklista86  

                                                  Úplný nesmysl že bez změn tras nevyrostou. Ja neříkám aby se to neroztahlo po celé CR to smysl dava. Zatím to bylo jen na Moravě kvuli snazší organizací a protoze to už mají najete. Měli by přidat pár etap. 4 je málo ale není sebemensi důvod proč nenajit ideální trasy které splňují všechno od atraktivity po podporu místních a pod. A pak to tak dalších X ročníku nechat a jen vylepšovat. Až si to upevní pozici etapaku kterej je na úrovni a kde všechno šlape pak můžeš pomalu vymyslet něco nového. Už tak to bude velká výzva pro ně.. Takze znovu ať klidně přidají nové etapy jinde a zruší tu nudnejsi s dojezdem v Uničov treba, ale je nesmysl rušit ty Straně nebo Ecce homo. Nic takového tady jinde nenajdes. Ja ještě doufam ze udělají dojezd na Pradedu. To by byla pecka..

                                                  0 0
                                                  • skaj  

                                                    No jo, jenze dojezd treba na Prazsky hrad taky jinde nenajdes a zajimal by asi tak 100× vic lidi nez dojezd na Ecce Homo. Blby a nespravedlivy, ale je to realita. S Dlouhymi stranemi tady take najdes srovnatelne veci, uz jsem je i uvedl. To ze je neznas, neznamena, ze nejsou:) A bez toho, abys pritahl zajem cele republiky prachy nesezenes. Takze pridat k stavajicim dojezd na Praded by bylo fajn, pokud dal cilis na format regionalniho zavodu na severu Moravy, ale pokud tu chces to nej ze zavodniku, co zrovna nejede velkou trojku, nic jineho nez motorkare naucit jine trasy nezbyva. Zvladli to Slovaci, Rakusaci, Polaci, Madari, Nemci – oni to zvladnou i tihle.

                                                    0 0
                                                  • gerrard  

                                                    BTW tušíš kolik silničních závodů na úrovní ČP a výš je na území Prahy nebo Středočeského kra­je?

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Takovou vodní nadrz/elektrárnu na kopců mají málo kde. Lidi na ty záběry z vrtulníku cumet s hubou do korán. :) Jinak já jsem pro aby se udělalo všechno proto aby sem fakt jezdily ty největší hvězdy. Rozhodně nechcu aby úroveň zůstala stejná jem protoze se můžu na kole zajet podívat na vsechny etapy.. Stejně tam člověk teď 90% závodníků nezna.. Jinak znovu opakuju srovnávat WT etapaky ve Francii a pod. s CR se fakt nedá..

                                                    0 0
                                                  • skaj  

                                                    Stejne tak jako malo kde maji Jested, Prazsky hrad apod.:) Hele Dlouhe strane jsou super, naprosto bez debat, ale fakt to neni dostatecny duvod jezdit jeden kopec kazdorocne. A Sternberk uz tuplovane ne. Tim bys ten zavod neposunul ale postupne zabil.

                                                    Nicmene myslim, ze nehlede na nasi diskuzi si to udelaji organizatori stejne po svem. Yuro, tak se tu za par let sejdeme, ty zase s novym nickem:) a reknem si, jak to dopadlo.

                                                    1 0
                                                  • gerrard  

                                                    Tak uvidíme, jak jim půjde vyřizovat podvolení napříč ČR. Kdo trochu sleduje, tak tuší, že jsou regiony zaslíbené, kde to jde a regiony, kde to je problém.

                                                    0 0
                                                  • Melvin  

                                                    Pochybuji, že by ohlásili, že bude etapa v Čechách a neměli by to ošéfované. Ono se stačí podívat na L'etape a to je akce pro amatéry.

                                                    0 0
                                                  • Aduldinho  

                                                    Střední Čechy budou cajk, stejně tak jako asi Ústecký kraj, kde se léta konal Krušnoton! ;-)

                                                    0 0
                                                  • Aduldinho  

                                                    To máš pravdu, na Plzeňsku zazdili Krále! :-( V Orličkách zase Rampušáka! :-(

                                                    0 0
                                              • Krov  

                                                Ani klasiky nejsou každý rok stejná trasa. Mění se i samotné dojezdy – třeba Amstel, LBL…

                                                0 0
                                                • cyklista86  

                                                  Většina klasik má plus mínus stejnou trasu..

                                                  0 0
                                            • gerrard  

                                              Ach jo. Zkus si přečíst co píšu a trochu nad tím popřemýšlet.

                                              0 0
                                              • skaj  

                                                Popremyslel jsem, spis mi prijde, ze nectes ty. (A ostatne nejenom me, evidentne bud blbe ctes nebo pises) Nehlede na konzervativnost o ktere pises a kterou nerozporuji, plati co tvrdim – Na jeden konkretni kopec kazdorocne etapaky nejezdi. Dojezdy meni a variuji, aby ziskali pozornost co nejvyssi masy lidi. Takze nechapu, proc by Czech Tour mela byt vyjimka, kdyz srovnatelnych kopcu mame v CR nekolik a Czech Tour evidentne miri k tomu, byt zavodem na urovni celostatni.

                                                0 0
                                                • gerrard  

                                                  Kde přišels na to, že CT jede každý rok úplně to samé a nic nemění?

                                                  0 0
                                                  • skaj  

                                                    Ja jsem reagoval na cyklistu, ktery chce, aby se kazdy rok jezdilo na Dlouhe strane a dojezd Ecce Homo – „protoze tu nic lepsiho nemame“.

                                                    Takze problem se ctenim a razenim prispevku, mame vyjasneno:)

                                                    0 0
                                              • brtníček  

                                                Fakt moc nerozumím co vlastně chceš říct. TDF se změnila hodně. Zkratily se etapy, časovek bylo méně a jsou výrazně kratší, hledají taky nové dojezdy a kopce, Třeba Loze. Jasně, že se kopce opakují ani v Alpách jich není nepřeberné množství. Jak píšeš je to o penězích a třeba se naCzech Tour bude Praha finančně podílet víc než Olomoucký kraj. A hlavně je to zkouška na případnou kandidaturu na start TDF v ČR.

                                                1 0
                                                • gerrard  

                                                  Je o koncept závodu. TdF je celofrancouzský závod po celé Francii. To se za ty roky prostě nemění. CT se mění z regionálního závodu pro vrchaře na celorepublikový pro koho vlastně ještě jaksi nevíme, protože není jasná trasa. A ano možná to píšu nejasně, za to se omlouvám.

                                                  0 0
                                                  • brtníček  

                                                    Přesně tak. A to je to asi o co pořadatelům jde. Udělat z toho závod s republikový záběrem, ne už pouze regionální záležitost. Praha má daleko větší marketingový a finanční potenciál než chudá severní Morava ne?

                                                    0 0
                                                  • gerrard  

                                                    No a mně se ta změna konceptu nelíbí a chtěl bych, aby vznikl nový celorepublikový závod a tento zůstal zachovaný v tom formátu jak je. A to je vlastně všechno, když vyignoruju tu Severní Moravu. :)

                                                    0 0
                                                  • brtníček  

                                                    Pro nový závod není v cyklustickem kalendáři téměř žádný prostor , aby mělo smysl nějaký další etapovy závod pořádat. To by musel nějaký etapák v Evropě skončit, jinak na termín není šance.

                                                    0 0
                                                  • Aduldinho  

                                                    Takže Moravia Tour? ;-)

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Je to nesmysl. Czech Tour má být od začátku nejprestižnější závod v CR. Doteď byl na Moravě jen kvůli tomu, že měli prostě na to místo nějaké vazby a neměli na to aby byl roztahany po celé republice.. Nechme se překvapit jak to dopadne. :)

                                                    0 0
                                          • polo  

                                            Ještě bych doplnil, že není výjimka, že Tour i Giro startují v zahraničí a to i dost vzdáleném (Giro nedávno v Maďarsku).

                                            Vuelta zařazuje úplně nová stoupání na základě tipů od veřejnosti.

                                            To všechno je také doklad o otevřenosti organizátorů ke změnám.

                                            2 0
                                            • Aduldinho  

                                              Přesně, takže CT se pojede na Moravě a bude končit v Práglu (v zahraničí)! :-D

                                              2 0
                                              • andy97  

                                                Tak tak, konec bude v Čechistánu :D U nás na Moravě se pojedou ty nejlepší etapy.

                                                1 0
                                                • Aduldinho  

                                                  Tak on Prágl je vlastně stát ve státě, takže koncept naplněn! :-)

                                                  0 0
    • rada09  

      Tak nevím kdy se definitivně rozhodlo o změně formátu, nicméně od 23–27.7. je Olomouckej Clarion obsazenej a nelze rezervovat pokoje, tak jako každej rok při Czech Tour, takže dost možná centrum závodu zůstáva jen se bude vyjíždět jinam na starty a cíle etap budou jinde než bylo zvykem. Odkus pojede pak finále do Prahy to by mě zajímalo.

      0 0
      • cyklista86  

        To je dobra znamka toho, ze vetsina etap zustane na Morave. Jinak by prece zabrali hotel jinde..

        0 0
    • rada09  

      15.ledna aktualizovali událost na FB, je tam za podpory : a seznam obcí krajů a proč tam není ta Praha, že by jen školácká chyba. https://www.facebook.com/…117883103124

      0 0
    • rada09  

      Pod článkem na idnes někdo napsal „údajně etapy“ takto

      1.etapa Prostějov – Ostrava

      2.etapa Zlín – Pustevny

      3. etapa M.Třebová – Č.sedlo

      4. etapa Svitavy – Praha (před Spartou cíl)

      Tak uvidíme.....

      3 0
      • cyklista86  

        Ty wole to je strasny kde je Sternberk? :D Sem zvedavej kolik jim tam pokradou kol v te Ostrave. :))

        0 0
        • Melvin  

          Tak Šternberk by teoreticky mohli jet na trase z Prostějova do OV. Vzhledm k tomu jak blízko je Zlín k Pustevnám, tak by to mohla být krásná Beskydská etapa. Stráně taky budou ve 3. etapě. No a pak teda konec v Praze. Za mě je to ok.

          0 0
          • cyklista86  

            Průjezd me nezajímá. Mě šlo o okruhy.. :) Ale aspoň si dám pěkný švih na to C. Sedlo jak jsem chtěl minulý rok. Pokud budu moct.. :)

            0 0
      • mart910  

        Snad klapne ten Zlín, to bych se zajel i podívat :)

        0 0
    • rada09  

      Dalším WT týmem je Bahrain-Victorious

      0 0
    • Robertilos  

      Myslím, že tímto příspěvkem na FB Czech Tour je etapa na Pustevny potvrzená :)

      „Něco na zavodnění, synku! Jezdci si od nás kromě zážitku občas odvezou i něco ostřejšího. ???? Mimochodem, sprinterská prémie u cyklosportu Prašivka je legendární. Vidíme se v létě?“

      0 0
      • rada09  

        A zároveň i další 2 WT týmy, zatím teda není nikde oficiálně potvrzen start UAE ale jejich stránky hovoří jasně, asi k tomu chtějí udělat zvlášť tiskovku.

        https://www.czechtour.com/…lease-a-bike

        2 0
        • Aduldinho  

          To vypadá na parádní obsazení! ;-)

          0 0
        • brtníček  

          https://www.czechtour.com/…ogacaruv-tym takže UAE potvrzení.

          1 0
          • Aduldinho  

            JJ, četl jsem i na idnesu ;-) Pogi prej nejspíš nepříjede! :-)

            0 0
          • cyklista86  

            Spartakus by mohl prijet s Tudorem. :)

            0 0
          • rada09  

            K tomu ještě teda RK s Bahrain Victorius kterej ještě nepotvrdili ačkoliv mají to na svejch stránkách, takže 6 WT 8 PRO 3 CONT, a cca 4 místa volná. Ale evidentně jsou problémy s trasou jinak už by dávno byla zveřejněna, jo když se po letech odkloní od zavedeného formátu začíná se skoro od nuly, stačí jedna etapa tam kde se nikdy nic pořádnyho nejelo a je problém…

            0 0
            • cyklista86  

              Tak snad dostanou rozum a zustane trasa stejna.. :))

              1 0
              • Aduldinho  

                Já tedy kvituji určitě jednu změněnou etapu, ať se to krapet rozšíří víc na západ! ;-)

                0 0
            • petryk  

              Ano, je to tak. Mají problémy, ale třeba se to postupně naučí.

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce