Cyklistická bezdrátová sluchátka do 5000kč

281 nepřečtených
  • plysovykozisek

    Chtěl bych poradit s výběrem cyklistických bezdrátových sluchátek, které budu mimo jiné používat k jízdě na kole- samozřejmě budu jezdit bezpečně. Cenový limit je 5000Kč s DPH a hlavní podmínky: iPhone kompaktibilní, co největší voděodolnost a vodotěsnost, co největší výdrž a solidní zvuk. Nějaká témata se tu řešila, ale jsou staršího data. Proto zakládám nové téma.

    0 0
    • Alojs01  

      AfterShokz…

      0 0
    • Ujco  

      iPhone kompatibilní je v podstatě cokoliv s modrozubem; do práce po stezce je vozim také; ale na trénink??? P......a !!

      Njn každý si na to musí přijít sám :-), teda když to nebude náklaďák…

      Teď mám aktuálně levné, ale velice dobře hrající Jays f-Five; déšť ani pot nevadí; s Jablotronem 100% OK

      0 0
      • doubleingram  

        2k a jen SBC kodek teda nic moc.

        0 0
        • Ujco  

          Ne je vidět ze jsi odborník, jestli není teda těch 6 taky málo co??? A rozdíl v kodeku zrovna při sportu je problém nejmenší v praxi, samozřejmě teoretický to mas zmaknute 

          0 0
    • Jirra  

      Podle mého jezdit na kole se sluchátky je blbost, ale každý svého štěstí strůjce.

      https://avmania.zive.cz/…tooth-kodeky#…

      0 0
    • mrazik01  

      Nedám ti tip na konkrétní model, ale určitě si nekupuj něco ve stylu Airpods. Doporučuji bezdrátová sluchátka spojená kabelem k sobě a ideálně i s tou “ploutvičkou” která zapadne do ucha. Mnohem líp to drží v uchu a nikde to ze sebe nesetřepeš. Airpody jsou pak dobré třeba na procházku :)

      0 0
    • hoko25  

      Sluchátka na kole ?

      0 0
    • enzzo69  

      Dvakrát jsem viděl „cyklisty“ se sluchátky. To je na ranu, když se „hluchej“ motá v provozu a nevnímá klakson. Pro mě absolutně nepochopitelné.

      1 0
      • HonzaRez  

        No já třeba k jízdě žádný klakson nepotřebuju, jedu jako člověk. V čem dělám chybu, když mě nezajímají klaksony?

        0 0
    • carlyno  

      sluchátka na kole?,to jezdí jen sebevrazi!!!

      1 0
      • nzg  

        Tak jedno sluchátko se vozí, ale neposloucháš hudbu, ale teamoveho direktora.

        0 0
        • BabbaJagga  

          Mas pravdu, děje se tak na uzavřených komunikacích s vyloučením provozu. V případě tréninku s doprovodným vozidlem. To asi autor vlákna neplánuje, ze? Protože kdyby ano, sluchátka by nemusel shánět, vozil by ty od sponzora.

          0 0
          • plysovykozisek  

            Týmového directora mít nebudu, jezdím sám

            0 0
            • ladys  

              Lidi se sluchátkama jsou obecně v dopravě problém.

              A je jedno zda je to chodec, běžec nebo cyklista..A na auta asi netřeba zapomínat.

              Je běžná praxe i na stavbách, že jsou zakázaná rádia a sluchátka. Pokud nejde o ochranu sluchu..

              Důvod je úplně stejný a to bezpečnost.

              Jednou jsem si vzal sluchátka za dne na běhání a už to zkoušet nebudu.

              Vozím na kole i zvonek a stejně občas nastává problém.

              Každý si to musí vyhodnotit sám, a nést podle toho zodpovědnost…

              0 0
              • MatS  

                Se vším souhlas, až na ty rádia. Na většině staveb si nosí dělníci dnes již takové ty stavební rádia od Makity a podobných značek. Sluchátka jsou samozřejmě blbost a bylo by to porušení BOZP.

                0 0
                • ladys  

                  Radia už byla zakazované na stavbách co jsem zažil od roku cca 2004.

                  Někde by to zakázali i dříve, ale tam bylo tolik betonu, že se tam nic nedostalo…

                  Záleží jak přísný je dohled…

                  Ve fabrikách jsou zakázané rádia standartně, mimo případné řízené produkce.

                  A nejhorší bylo když zakázali chodit brigádnicím v bolérkách a kratáskách :D

                  0 0
    • fargo.  

      Hlavně, že nám vadí, že inlajnisti jezdí „zašpuntovaní“. Dvojí metr? Pokrytectví?

      0 1
      • Georrge  

        Klasika dvoji metr, protoze „tohle je neco jineho“ nebo „on se nebude motat a jezdit bezpece“ :)

        0 0
      • snas89  

        Me vadi i bruslari a dokonce v nejakych mistech i bezci…

        Zadny dvoji metr nepozoruju…:)

        0 0
        • JachymP  

          A ty jezdci na elektrickejch jednokolkách. Sluchátka v kombinaci se schopností na pětníku otočit směr o 90 stupňů jsou smrtící :(

          1 0
      • MirkoCarver  

        U inlajnistů je problém, že jsou pomalí a bez problémů zaberou celou cyklostezku. Běžce, chodce, i cyklistu předjedu bezpečně i bez toho, aby o mě věděl. Bruslaře musím upozornit, že ho chci předjet a to je problém, když neslyší. :-)

        Používám tyto sluchátka: Aftershokz Aeropex, u nich zůstává zvukovod ucha zcela volný a je slyšet jako bez nich.

        0 0
        • Jarunak  

          Take uvazuji o Aftershokz, chtel bych se zeptat jak hrajou basy. Neni ten zvuk jak z tranzistoraku?

          0 0
          • Archer  

            Včera jsem si koupil Aeropex, a docela me překvapilo, že basy tam skutečně jsou.

            0 0
            • JakeF  

              Když máš nulový očekávání, může tě všechno překvapit jen pozitivně :)).

              0 0
              • onuce  

                Není to drahé, tak je to špatné ;)

                0 0
              • Archer  

                No mam s cim porovnat – Airpods, DT880 :)

                0 0
                • JakeF  

                  B&O H8i, Sony WF 1000 XM3, když chceš soutěžit :)).

                  Aftershokz jsou jako sex s kondomem. Lepší než nic, ale na kvalitě požitku to nepřidá. A taky zní podobně, jak kdybys přes sluchátka ten kondom natáhnul :)).

                  0 0
                  • Archer  

                    Nechci soutěžit :) Airpods mam spíš k praci, na Webex, Teams… DT880 mam na poslech, jsou 250 ohm, mam k nim USB zvukovku se zesilovačem. A je to takový kompromis, co dobře sedí na hlavě a neteče mi z toho krev z uši :)))

                    Aftershokz beru jako sluchátka na sport – podcasty, radio, audioknihy, nenáročná hudba. Uvidím, zda bude stačit.

                    0 0
                    • Archer  

                      Tak po vyjížďce musím říct že jsou docela v pohodě. Zvuk je dobry, je to slyšet i přes foukaní větru. S klasickými špunty do uši mě začíná za nějakou dobu vadit ten pocit tlaku v uchu. U Aeropexu naprosto bez problému.

                      Jediný problem je můstek, který nevejde pod zimní čepici, musím ještě vyřešit jeho polohu.

                      0 0
                      • Fantomas111  

                        Jak jsi vyřešil tu polohu spojovacího můstku pod čepicí. Nemůžu najít polohu v které by to nevadilo.

                        0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ty Sony mají sice dobrý zvuk ale konektivita dost vypadává a NC občas šumí. Za mě lepší Earbuds od Samsungu, a to mají velké plus že narozdíl od Sobě jsou dobré i na sport.

                    0 0
                    • JakeF  

                      To máš zas moudra z netu, co? :)) S iPhonem mi konektivita nevypadává a ANC šumí sledovatelně akorát v úplně tichým prostředí, když máš vyplou hudbu. A v takový situaci nepotřebuješ nejenom ANC, ale ani sluchátka :)).

                      Na sport si je nikdo soudnej nekupuje.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tomu se říká praxe :)

                        0 0
                        • JakeF  

                          Říkáš, že ty sluchátka vlastníš a denně používáš? :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ne už je nevlastním. Byly vráceny ve 14 denní lhůtě a pořízené byly Galaxy buds+

                            0 0
                            • JakeF  

                              Takže já je mám, ty sis je chvíli zkusil, a chceš mi povídat o praxi? :)) Ty jsi fakt komik…

                              Ale je možný, že jsi v tom měl nějakej prastarej firmware a konektivita ti vypadávala kvůli tý čínský sračce, ke který jsi to zrovna připojoval.

                              0 0
              • Archer  

                Porovnáni Aeropex s předchozími Air: https://youtu.be/hW3s0cWKLZ8?…

                Změřeno na „plastové hlavě“.

                0 0
    • plysovykozisek  

      Samozřejmě, kde je provoz sluchátka používat nebudu.

      0 0
      • Jezevec70  

        Ale dneska už je provoz všude.

        0 0
        • Radek Broz  

          Já teda na trailech moc aut nepotkávám.

          0 0
          • USPS  

            Provoz nedělají jenom auta…

            0 0
          • Jezevec70  

            Můžeš potkat pěšáky. A dost ti pomůže, když předtím uslyšíš třeba volání na děti nebo na psa.

            0 0
          • kandik psi zub  

            na trailu muzes slyset toho rychlejsiho za sebou, ze.....

            nevim, asi tu moderni spolecnost prestavam chapat, ale ***** kdyz jsem v prirode, proc si mam prat do hlavy jeste muziku? to je ten les sam o sobe malo?

            A aby nebylo omylu muziku konzumuju celej den, ale u kompu v praci. Ne v lese…

            0 0
            • mrazik01  

              Pokud někdo bydlí někde v paneláku tak je pro něho ten les asi zázrak…pro nás co v něm jsou každý den ani ne..

              0 0
            • plysovykozisek  

              Já jsem kolikrát neslyšel ty před sebou ani třeba za sebou, až když kolem mě projeli. Vítr nefoukal, nechápu to. Hudba s rozumnou hlasitostí nemůže škodit.

              0 0
              • mrazik01  

                Jediná věc kde to může škodit je to, že to člověka “nabudí” a jede bez nějakého většího přemýšlení

                0 0
    • easton  

      Vyzkoušel jsem jich velkou spoustu a nic lepšího než Aftershokz Aeropex jsem neměl. Doporučuju.

      0 0
      • jirkaRS  

        Přesně, kdo nevyzkouší, neví o čem je řeč :-)

        0 0
      • HoneyPablo  

        Tiež používam a môžem odporučiť.

        Hovorené slovo (podcasty, audioknihy) myslím, že je stále aj dostatočne bezpečné. Okolitá premávka je bez problémov počuť.

        0 0
      • plysovykozisek  

        Taky mě padly do oka, počkám na jiné tipy.

        0 0
      • xtonda  

        To vypadá zajímavě, až na tu cenu. Pecky nesnesu a špunty mi přijdou nechutný. Sou i další sluchátka s tímto způsobem přenosu přes kost, pokud možno levnější, klidně i drátový? Bral bych něco takového i na doma, pecky nesnesu, špunty mi přijdou nechutný a on ear a over ear sluchátka mi po delší době vadí kvůli brýlím.

        0 0
    • BabbaJagga  

      Hned v prvním souvětí máš chybu. Zde něco málo pro inspiraci ohledně bezpečné jízdy:

      https://www.lidovky.cz/…-doprava_zdp

      0 0
    • plysovykozisek  

      Co říkáte na tyto: https://www.datart.cz/…prtrblk.html

      Akorát jsem nenašel jestli jsou iPhone kompaktibilní

      0 0
      • JakeF  

        Mas nejakej iPhone bez bluetooth nebo proc by nemely bejt kompatibilni?

        0 0
    • plysovykozisek  

      Ještě mě napadlo máte někdo zkušenosti s něčím takovým. Myslím s kvalitou příjmu vodotěsností atd.?

      https://www.conrad.cz/…brna-1093177

      0 0
    • mikš  

      Opět diskuze ukazující ůpadek bf.Borec se ptá na sluchátka na kolo,a aniž by trolové věděli,kde chce s nima jezdit,spustí mravokárné poučování .

      Já je vozím.jen mimo asfaltové veřejné cesty,tam kudy neprojedou auta,a pěší potkám spíš vyjímečně.(já vím,teď se ozvou chytráci,že ohružuji srnky a jeleny)

      Za jízdy s nima vyřídím spoustu pracovních i soukromých hovorů,občas rádio,hlavně ale rytmická tvrdá hudba.

      Vystřídal jsem spoustu MP3,a sluchátek,pos­ledních deset let jen špunty bt,přes který mám přes uši čelenku,abych je neztratil.

      Momentálně vozím intezze B100,hrajou obstojně,ale hlavně vydrží hrát 7 hodin,a připojuji je k telefonu.Vozil jsem kdysi i zvukově kvalitnější(Klip­ch,Seny,aj.) a Flac Covon,ale ty byly s kabelem,na kolo zbytečný.

      Jakmile se přiblížím k civilizaci,hudbu vypínám.

      0 0
      • plysovykozisek  

        +++1

        0 0
      • scalar  

        Kdo vozí sluchátka, jezdí pod svoje možnosti.

        0 0
      • BabbaJagga  

        Ba že tak, kdo neposlouchá s námi, poslouchá proti nám a je automaticky troll. Soudruzi by měli radost, jak ti to zamlada do hlavičky natloukli. Btw, kde v Česku jsi daleko od civilizace?

        0 0
      • Alojs01  

        Me je vcelku sumak, co kdo kde posloucha, ale je mi lito lidi, kteri se diky svemu pocitu nepostradatelnosti stali se otrokem sveho mobilniho telefonu a musi vyrizovat behem vyjizdky spoutu soukromych a pracovnich hovoru…:-))

        1 0
    • black.horse  

      Ač jsem uživatel Androidu, tak na sport se mi osvědčili obyčejné Apple Airpods, na kolo, běh, turistiku, brusle prostě všechno, už pár let a fungují a hodně mi vyhovuje jejich tvar a dobře sedí a hlavně propouští zvuky z okolí…

      0 0
      • mrazik01  

        To si nedokáżu s airpody představit že bych s Aipody jel na mtb nebo po rozbité cestě a to mi docela sedí v uchu…

        0 0
        • black.horse  

          Asi jako u všech sluchátek, loterie na tvar uší… ale obecně když si dobře vyberu pecky, nikdy nevypadnou, pokud si je sám třeba při přetahováním trička přes hlavu nějak nevyhodím…

          0 0
        • plysovykozisek  

          Já taky ne.

          0 0
    • Barak  

      Kdyz jde o chlast na kole, s tim jsou vsichni v pohode. Jakmile si ale nekdo strci v lese do ucha sluchatka, vyroji se tady mraky moralistu. Klasicky B-F.:-)

      0 0
      • vasek80  

        Já si dříve vůbec nedovedl představit jezdit asfaltové švihy kolem 4 hodin bez sluchátek. První půl hodinu jsem neposlouchal nic a pak jsem se začal nudit a zbytek času pořád vozil špunty. Nechápu v čem někteří vidí problém. Hlasitost jsem měl nastavenou tak, že jsem auto za sebou slyšel. Beztak ať auto slyším na 20 metrů nebo na 200 tak své chování na kole neměním, jedu kousek od krajnice až na krajnici dle šíře vozovky a sluchátka na tom nic němění. Takto jsem najezdil stovky hodin a jediný problém byl ten, že jsem měl všechny své oblíbené interprety natolik ohrané, že jsem hudbu jinde než na kole neposlouchal.

        1 1
        • Giacomo  

          Napsal jsi to úplně přesně.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Tak já jezdil že jsem měl sluchátko jen v pravém uchu. V lese v obou. Odjel jsem tak i aimtec race a plzeňskou padesátku.

          Na silničce se pak na trasy 100km+ sluchátka hodí.

          0 0
    • onuce  

      Vozím tyto:

      https://www.alza.cz/…d5621603.htm?…

      Výborné!

      0 0
    • kiwaf  

      Aftershokz, nic jineho bych uz nechtel.

      0 0
      • easton  

        Přesně tak. Kdo si nechá poradit ušetří spousty a spousty zkoušení, otravného padání z uší, tahání kabelu, kterým jsou spojená některá BT sluchátka za všehno možné atd. atd.

        Nevím jak ostatní modely, ale konkrétně Aeropex navíc fakt hrají i velmi dobře. A ten pocit úplně volných uší je k nezaplacení.

        0 0
        • Kubiczech  

          Dlužno podotknout, že někdo – třeba já – nedává ty vibrace. Zase na druhou stranu Aeropex vibrují o dost méně než Air, ale ani tak to na hlavě nesnesu, a že jsem to pár týdnů zkoušel. Ale jo, v kategorii bone conduction sluchátek hrají asi nejlíp.

          0 0
          • easton  

            Jo, to je fakt, že to je asi dobré zmínit. Popravdě já na to zapomněl, protože absolutně žádné vibrace nevnímám. Vážně.

            Jde asi o to, že používám hlasitost cca na polovině možného rozsahu a ty vibrace jsou podle mě cítit až s volume skoro naplno.

            Měl jsem z toho taky trochu strach před koupí, ale u mě se to nepotvrdilo a vážně to vůbec nevnímám ani třeba po 3–4 hodinách nepřetržitého poslechu. Nekecal bych a klidně bych to přiznal. Nejsem dealer Aftershokz. ;)

            0 0
        • plysovykozisek  

          Já si nechám poradit!

          0 0
          • easton  

            To je dobře. :)

            Ne, vážně… nebudu je už nikomu vnucovat, ale včera jsem to spočítal a momentálně se mi doma válí sedmery BT sluchátka v různých kvalitách i cenách a to jich spoustu už nemám. A všem něco chybělo. Až teď s Aeropex jsem spokojenej.

            0 0
    • Jarunak  

      Dobra muzika samozrejme ke sportu patri jako hudba k dobremu filmu.

      Zvysuje je to emocionalni zazitek a motivuje to k vetsimu vykonu.

      Jako vsude, musi se to delat s rozumem.

      V aute pokud zesilite neprimerene hudbu, tak take prestanemete vnimat urcite spektrum dopravy.

      Zajimalo by me, kolik zde kritizujicich posluchani hudby na kole se nikdy nehrala s mobilem pri rizeni auta.

      Ja jezdim s Apple Airpods s nizkou hlasitosti, tak abych vnimal okoli.

      Nejsou spatne pokud jsi v praci 24hodin jako ja a chces vyrizovat pripadne telefonaty.

      Taktez z nich vyjimecne pomoci hlasoveho prepisu mluveneho slova odpovidam na emaily, tak jak to delam obcas v aute prostrednictvim handfree.

      Bohuzel na kole mne trosicku vyjizdi z ucha a je potreba je casem upravit, Taktez o ne obcas zavadim popruhem z helmy. Takze uvazuji o tech co se nestrkaji do ucha.

      0 0
      • plysovykozisek  

        +1

        0 0
      • obda  

        To jsou zase kecy. Hudbu si ke sportu nepouštím a naprosto nechápu, o co bych tak přicházel (pro pořádek – zkusil jsem to, nechápu dál). S mobilem při řízení auta si zásadně nehraju a hovory v autě nepřijímám – ani s s handfree, ani bez. Na kole taky netelefonuju. Kde sluchátka chápu, je trenažér v garáži.

        0 0
        • moncco  

          No a já mám třeba zase opačný názor. Ale o tom tohle vlákno není, takže tvůj příspěvek má v tomto případě vypovídající hodnotu nula. Tak jako tento můj.

          0 0
          • obda  

            Nejsme ve při :) Reagoval jsem na tvrzeni „Dobra muzika samozrejme ke sportu patri jako hudba k dobremu filmu“ Speciálně na slovo samozřejmě. Na taková „samozřejmá“ tvrzení mám alergii ;)

            0 0
    • drood  

      A co nějaká typu bone conduction. Nedávají se do uší, takže slyšíš i okolí… Vodotěsnost zaručena, protože nemají reproduktory, značková v pohodě do 5k, na Ali široký výběr od cca 400 Kč…

      0 0
    • moncco  

      Používám tyhle https://www.huramobil.cz/…rt/blog-603/, převážně na běhání a plná spokojenost (plusy a mínusy viz recenze).

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já bral tyhle, mají i hlubší špunty takže nevypadnou. https://www.banggood.com/…1621093.html?… dají se sehnat i o něco levnější. Za mě mají hlavně dobrý zvuk, výdrž, konektivitu a jsou příjemně lehká.

      Tyhle za mě taky byly fajn https://sluchatka.heureka.cz/…h-earphones/?… ale už jsou staršího data a je to znát.

      Tyhle taky nejsou špatný a drží pěkně https://www.banggood.com/…1410522.html?… bohužel mi spadlo jedno a je KO.

      Air Dots pro nedoporučuji, po půl roce KO.

      Samsung Earbuds naopak top jak jedničky tak dvojky.

      0 0
    • hmm  

      A to jsem byl za ****** když jsem psal jestli se tu lidi během 300km švihu nenudí a nevozí sluchátka :-D U nás na stezce je vozí skoro všichni ale tajně.

      0 0
    • vasek80  

      Tento týden mi přišly AKG N200 kdysi jsem na ně koukal v Electrowoldu a to stály 2000. Teď je vyprodávají za 1400. Ergonomie je fajn, zvuk zatím syrový ale nechávám je každou volnou chvilku rozehrát a zprvu nepříjemné výšky se velmi uklidnily a myslím, že zvukově to bude na danou cenu nadprůměr. Takový zvuk by mne nezklamal ani u klasických drátových sluchátek v ceně nad 1000.

      https://www.datart.cz/…hahhfaa.html

      0 0
      • Espen  

        https://m.alza.cz/…d5632213.htm já koupil nedávno tyto. Co přesně znamená, že je necháváš rozehrát?

        0 0
        • vasek80  

          Zadej do vyhledávače „zahoření reproduktorů“. Vpodstatě každý reproduktor potřebuje až desítky hodin než se rozehraje. Někdy se používá zahořovací signál, kerý obsáhne všechny frekvence. Není to ale nezbytně nutné a stačí a rozehraje se i běžným poslechem.

          Jednou jsem si koupil sluchátka Jays kolem 1500 a první poslech katastrofa, nechutné sykavky a nedalo se to vůbec poslouchat. Nechal jsem je hrát každou volnou chvíli a po více jak 100 hodinách se mi už začal jejich zvuk hodně líbil, ale pořád jsem musel mít 16khz o pár db stažené. Po mnoha dalších hodinách hrozné sykavky zmizely a staly se z nih moje nejoblíbenější sluchátka.

          0 0
          • onuce  

            To potvrzuji, mně zas nová sluchátka většinou nedávají hloubky

            0 0
          • plysovykozisek  

            Zajímavá informace, to jsem ani nevěděl.

            0 0
            • onuce  

              A nejen sluchátka, samozřejmě i veškeré reproduktory musí „vyměknout“.

              0 0
              • plysovykozisek  

                Děkuji Mistře za cennou informaci, kterou jsem opět nevěděl.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Vyměkne ti péro po mrdání, repráky se tzv. zahořuj kvůli membráně.. A když ti vyměkne membrána je to spíše na škodu, většinou to je stářím.

                0 0
                • onuce  

                  Ano, jistě. Byl to jen „můj výraz“. A jinak souhlasím.

                  0 0
                  • vasek80  

                    Ono jsi měl i z části pravdu. Nejde jen o membránu, ale i o závěs a ten se opravdu při zahoření uvolní a tedy by se dalo říci, že vyměkne. Samozřejmě je rozdíl jestli je závěs pěnový, gumový, papírový nebo jiné méně časté materiály. Stejně tak jsou z mnoha materiálů membrány, spodní závěsy. Jsou také různé druhy reproduktorů dynamické, tlakové a stejně tak některým stačí na rozehrání chvilka, jiným to trvá až stovky hodin.

                    Obrovská výhoda je v tom, že se to nedá zkazit a jediný problém může být v tom, že při nákupu v elektře zamítneš sluchátka a nebo reproduktory na základě poslechu nerozehraných. V lepším studiu proto jsou připravené už zahořené a pak zase budeš zklamanej po nákupu, že to doma tak nehraje, což může být kvůli nezahoření a nebo akustikou místnosti a nejvíce to může trápit někoho, kdo se mixem nebo hudbou živí, ale takový člověk určitě nebude pracovat s nezahořenými studiovými monitory.

                    0 0
                    • mikš  

                      já,co by dobrovolný hasič ,mám odpor k zahoření.

                      0 0
                      • onuce  

                        Tento termín má však původ založený na skutečnosti. Sám si dobře pamatuji plameny v elektronce, při jejím prvním použití. Vyhořel zbytkový kyslík v baňce. A na skle pak zůstala šmouha sazí, zevnitř samozřejmě.

                        0 0
    • exxonvaldez  

      Nevím jak s kompaktibilitou, ale.....

      0 0
    • plysovykozisek  

      Máte někdo zkušenost s těmito sluchátky: https://sluchatka.heureka.cz/…-hive-bones/

      Asi koupím Aftershokz Aeropex, ale stejně se zeptám

      0 0
      • onuce  

        Jaké jste nakonec pořídil pane? Ještě jsem si dnes koupil tyto náhlavní

        https://www.datart.cz/…t-cerna.html?…

        Vím, že asi nejsou určeny na kolo, ale prostě je budu vozit. Zvuk je perfektní, pohodlí… Ale hlavně Spotify je poslouchá na slovo a jdou tam tak přehazovat skladby zpět, na začátek a donekonečna přeskakovat, což je jinak jen v placené verzi.

        0 0
        • Smazaný účet  

          A jak přes ně dáš helmu

          0 0
        • plysovykozisek  

          Mistře zatím žádné zatím to vypadá buď AfterShokz trainerz nebo AfterShox Aeropex. Hlavně teď přemýšlým jestli si koupit iphone12 128gb nebo iPhone 11pro 256gb. Jestli to bude 128gb nebo 256 gb to neřeším, jde mi o funkce, výdrž baterie, odolnost atd. Mohly by mi pomoci místní znalci. Sluchátka koupím společně s novým iPhonem fotografii sluchátek sem určitě dám!!

          0 0
          • JakeF  

            Za mě kompromis… 12 Pro :))

            0 0
          • easton  

            Jen pozor… Aftershokz Trainerz nemají Bluetooth. Jsou primárně určené na plavání, takže maj jen vestavěnou paměť 4GB jako úložiště. To může pro někoho být problém samozřejmě.

            0 0
          • czechfixie  

            Osobně raději 12…

            Ne jen vychválená recenze zde – https://www.youtube.com/watch?…

            Zazní tam i to, že raději 11pro, ale asi si každý musí najít ty svá pro a proti.

            0 0
          • Smazaný účet  

            11 pro by mělo mít lepší výdrž baterky. Vyrojily se i fotky jak se iPhone 12 snadno škrábe. Ale co jsem koukal na Jerry Rigs everything, tak žádný rozdíl v odolnosti oproti řadě 11. Řada 12 má být odolnější při pádu ale rozdíl je docela malý. Osobně mi přijde i 11 hezčí ale cenově tam taky není moc velký rozdíl. Takže bych šel do 11 pro 256GB.

            0 0
          • Smazaný účet  

            A jestli ti jde o funkci, výdrž a odolnost. Tak bych Iphone určitě nebral.

            0 0
            • plysovykozisek  

              Já teď mám iPhone XR 128gb a nemůžu si stěžovat

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já ho měl taky…

                0 0
                • plysovykozisek  

                  A taky spokojenost?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    No prodal jsem ho. Něco mi vyhovovalo, třeba iCloud je bomba věc. Něco vyfotím ve výrobě a přijdu k notebooku a už jen tahám. U Androidu to jde suplovat ale není to ono. Výdrž baterie docela ok, Notch mě docela štval a silné rámečky taky, pak mě štvalo že každá aplikace měla jinde křížek na ukončení, dále jsem měl problém s blikáním displeje, prý je to docela časté a může za to automatické ztmavení. Pak jsem měl problém s facebookem, mám dva účty na hraní her a osobní. Když jsem zadal jeden, tak už jsem tam nemohl dát ten druhý. Ale asi jsem na to nepřišel. Také mě štvalo že nastavení kvality videa není v aplikaci foťáku ale nastvení telefonu. Takže jsem zase pořídil jako hlavní tel droida.

                    Přemýšlím že bych na zkoušku pořídil 11 Pro Max, 12 mě ani trošku nezaujala. Ale škoda toho notche, teď mám displej bez blbostí typu průstřel, notch, kapka a je to prima.

                    0 0
    • RadimCep  

      Mám nějaký true wirelless od xiaomi asi za 700Kč a za ty prachy supr. Jezdím jen s jedním a většinou jen v lese, chtěl jsem co nejlevnější, kdybych to náhodou někde ztratil.

      Jinak kdekoliv v provozu to nepoužívám a souhlasím s ostatními, ale v lese, kde jsem většinou sám, mi to přijde v pohodě.

      0 0
    • bouda.kve  

      Nezkoušel někdo Samsung Galaxy Buds Live? Hrají prý dobře,nějaký pot by měly vydržet, v uchu drží dobře a hlavně nejsou to špunty ale pecky, takže by mělo jít slyšet i okolí.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já mám plusa a super. Nahradili sony wf-1000×m3, které jsou na sport na nic a hlavně mají dost dětských nemocí – konektivita, občas problém s pískáním noise cancelingu atd.

        0 0
    • bouda.kve  

      O Buds + jsem take přemýšlel,ale chtěl bych se vyhnout natěsno ucpanému zvukovodu v uchu. Jen by mě zajímalo, jestli nedělá problém u Live obtékající vzduch při jízdě na kole, aby to nepřehlušilo muziku…

      0 0
    • plysovykozisek  

      Nemáte někdo zkušenost s těmito sluchátky, někde jsem četl, že jsou lepší než Beats by Dr. Dre Powerbeats Pro. Zaujala mě ta vodotěsnost. No iPhone 12 už je doma, ale sluchátka budu pořizovat až teď. Čekal jsem na toho iPhone 12. O značce Anker jsem neslyšel.

      https://www.salonydenon.cz/…irit-x2.html?…

      0 0
    • plysovykozisek  

      Jak to dopadlo, přemýšlel jsem o Anker Spirit X2 nebo Aftershox. Včera jsem navštívil prodejnu Datart, co by mě doporučili oni – prodavač mě doporučil Jlab Air Sport True Wireless, výdrž bez nabíjecího pouzdra 10+ hodin s nabíjecím pouzdrem 70+ hodin a IP66. O těch jsem taky přemýšlel, hodně se mě zamlouvaly JBL Reflect Flow černá měli to tam za 3990kč. Nakonec jsem vzal JLab air sport true wirelles+ připlatil jsem si bleskovou výměnu celkem tedy 3398kč. Zatím jsem zkoušel doma, zvuk mají slušný, akorát někdy nefunguje dotyk, nešel dokonce i zvuk, sluchátka jsem restartoval a je vše OK. Snad s nimi bude víc radosti než starosti. V uších drží skvěle.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak JBL je slušný standard. Nemám s žádným produktem od nich problém. Jinak co Iphone? vše šlape? Teď prej mají problém že jim vypadává signál na několik minut.

        0 0
    • Mr.Duck  

      Jestli chces co nejlip vodotesne, musim doporucit tyhle

      Jejich vydrz mi ale prijde neuveritelna – moje historie s nimi je takova ze jsem je nasel na jare ve Whistleru na parkovisti pod tajici hromadou nahrnuteho snehu ze vsech parkovist – cca 10m vysoka hromada snehu a sterku. Vzal jsem je s par dalsima kramama ze to tam trochu vycistim a vyhodim, ale vypadaly ok tak jsem je zkusil nabit, a pak jsem je 3 roky pouzival az jsem je par mesicu zpatky ztratil :( I po zime v hromade snehu mela baterka vydrz na nekolik dni v praci, vse fungovalo jak ma a i do integralky sedely v pohode.

      Zvuk maji dobry, neposloucham zadne dnb a podobne moderni sr*cky ale na kvalitni muziku pro lidi s mozkem hrajou super, na ten dnesni s**t to nemuzu posoudit.

      0 0
    • plysovykozisek  

      Drobeczech: Jo jo ty Jbl Reflect Flow by byly asi lepší volba, ale Jlab air Sport True Wireless jsou doma. Já jsem Aftershox zavrhl kvůli tomu, že tam není nabíjecí pouzdro a nabíjecí kabel se připojí ke sluchátkům. Já si dám sluchátka do nabíjecího pouzdra a můžu s tím chodit třeba po městě. Škoda, že u těchto sluchátek nejde aktualizovat firmware, třeba by se odstranil problém s někdy nefungujícím dotykem.

      Teď iPhone 12: problémy s výpadkem signálu mám taky, ale do max. 30 sekund to naskočí ten signál, někdy ťukající signál kláves je chvíli zvýšený, po pár písmenech se zvuk sníží na nastavenou hlasitost. Nejvíc mě štve, že telefon rád vyklouzává z ruky, musím ho šikovně držet, mám objednané odolné pouzdro s odolným sklem, a čekám na zásilku už 14 dní- už byla od prodejce před 14 ti dny odeslaná.

      0 0
    • moncco  

      Po roce používání jsem musel reklamovat svoje JBL Under Armour. Docházelo u nich k samovolnému vybíjení levého sluchátka. Reklamace uznána a vyřešena formou vrácení kupní ceny. Tak jsem vybíral náhradu a po důkladném zvážení všech pro a proti jsem nakonec pořídil Jabra Elite Active 75t. A musím říct, že jsem nadšenej…

      0 0
    • plysovykozisek  

      Ve středu jsem ty sluchátka testl na cyklostezce- lehký terén na silnici s provozem. Na cyklostezce jsem v pohodě slyšel vše okolo. Na silnici s provozem jsem si je dal potišeji a slyšel jsem hudbu i auta a okolní dění. Akorát jsem je měl propojený přes Bluetooth s iphonem 12 a překvapilo mě spotřeba dat. Mám mobilní internet 75mb na týden. Přemýšlím o MP3/ MP4 s Bluetooth, kde je rádio integrované a nejsou potřeba mobilní data. Rádio bych si mohl nainstalovat na Samsung Galaxy watch1, ale jde o to, že by to asi muselo být přes Bluetooth propojené s telefonem a mobilní data byly asi taky potřeba- musím to ještě zkusit.

      0 0
      • MatS  

        Bluetooth s mobilnimi daty nema nic spolecneho. Pokud si poslouchal z mobilu nejake internetove radio nebo spotify a jinou sluzbu, tak problem hledej v nich a v kvalite poslouchaneho obsahu.

        Pokud budes mit na hodinach apku na radio, tak zalezi, jestli vyuziva vestavene FM radio v mobilu (dnes spis rarita), nebo opet nejakou mobilni sluzbu a tudiz data.

        Nektere chytre hodinky maji dostatecne uloziste a muzes si do nich primo nahrat dost hudby v MP3 a nebude ti to zrat data a muzes si to ovladat na hodinkach.

        0 0
        • plysovykozisek  

          Mě bratr vysvětloval, že když mám třeba MP3 přehrávač s rozhraním Bluetooth s integrovaným rádiem, tak že mě radio z toho MP3 přehrávače přes Bluetooth na bezdrátových sluchátkách nepůjde. Že to půjde jenom to radio z MP3 přehrávače přes drátové sluchátka. Že kdybych chtěl přijímat radio přes bluetooth na bezdrátových sluchátkách, že bych musel mít interntové radio a mobilní data. A že přes MP3 přehrávač můžu přes Bluetooth přehrávat jenom písničky, které si do toho MP3 přehrávače nahraju.

          Pro ostatní: datový tarif si navýším, když je to internetové radio takový žrout dat, nemám s tím zkušenosti.

          0 0
          • Mr.Duck  

            To ti bratr vysvetloval blbe :) Teda kdyz si to ctu podruhy tak to asi myslel dobre ale neni to z toho moc jasne se mi zda..

            Bluetooth, radio a mobilni data (internetove radio jede pres mobilni data) maji spolecne jen to ze jsou to nejaky vlny, ale kdyz nepocitam ruseni tak to spolu nejak moc nesouvisi.

            Tvuj mp3 prehravac/telefon nebo cokoliv pouzivas na poslech bude bud nekde prijimat signal, bud z radia a nepotrebujes internet, nebo z internetu a na to by se dalo usoudit ze internet potrebujes. Tudiz tvoje zarizeni slouzi jako prijimac, nebo samozrejme muzes poslouchat muziku uz stazenou/ulozenou..

            Jedina situace kde by ti dratove sluchatka umoznily poslouchat bezne (ne-internetove) radio je kdyz tvuj prijimac pouziva sluchatka jako antenu, coz byvalo vcelku bezne ale uz hodne dlouho jsem radio neposlouchal ani nemel zarizeni co to umi tak nevim jestli se neco zmenilo :)

            Z toho zarizeni pak ten zvuk musis nejak dostat a jestli to je pres bluetooth nebo drat je ve vysledku vlastne jedno, jake pouzijes sluchatka by nemelo mit zadny vliv.

            0 0
            • Raf  

              Nefungují drátová sluchátka jako anténa?

              0 0
              • plysovykozisek  

                Drátová sluchátka jako anténa fungují.

                Jde mě o propojení bezdrátových sluchátek s MP3 přehrávačem s integrovaným rádiem přes Bluetooth s bezdrátovými sluchátky. Jestli můžu bezdrátovými sluchátkami propojenými přes Bluetooth s MP3 přehrávačem s integrovaným rádiem to radio s MP3 přehrávače poslouchat. To bych pokud by to šlo mohl radio pomocí Bluetooth bezdrátovými sluchátkami přijímat a bez internetového připojení, protože by to bylo radio z MP3 přehrávače, kde internetové připojení nepotřebuji.

                0 0
                • MatS  

                  Problem je, ze i FM prijem v mobilu s pripojenymi sluchatky je dost co se kvality prijmu nestastny. Na kole celkem nepouzitelny.

                  Jak jsem psal, stahnout par giga hudby do hodinek a spojit s bluetooth sluchatky a pohoda. Treba Huawei GT2.

                  0 0
              • plysovykozisek  

                A bezdrátová sluchátka nefungují jako anténa?

                0 0
            • moncco  

              Pokud zařízení (mobil, mp3 přehrávač…) disponuje integrovaným FM tunerem pro příjem pozemního vysílání (co se týká mobilů, tak v dnešní době již většina mobilů touto výbavou nedisponuje), vyžaduje pro svou správnou funkci připojení drátových sluchátek (drát v tomto případě slouží jako anténa). Takto se dá poslouchat rádio zdarma, bez nutnosti placeného internetu. Toto byl standard již před nástupem a rozmachem kategorie True wireless sluchátek a výrobci tak šetřili místo za jinak nutnou vlastní vestavnou anténu v zařízení.

              0 0
          • xtonda  

            Jo, to je pravda, koupil sem BT reprák, tak FM rádio na mobilu do něj prostě není schopné ten zvuk poslat. Aplikace na přehrávání MP3, Youtube atd. do BT repro hrají, ale vestavěná aplikace na FM radio prostě ne, zkoušena na Samsungu a na Xiaomi.

            Na Play jsou různé aplikace s názvem audio router, to jsem nezkoušel.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Tak to jsi frajer, 75MB FUP na tyden a streamujes si na pana hudbu. 75MB jsou tak 4 pisnicky ze Spotify …

        0 0
    • Smazaný účet  

      Používám Anker. Konkrétní model nechť si každý vybere sám, který mu vyhovuje a líbí se. Jen doporučuju koupit na Amazonu, na rozdíl od českých eshopů tam mají všechny své modely. Anker je méně známá značka u nás, ale například v USA je to jednička v prodeji kabelů, powerbank atd.

      Musím říct, že kvalitní zvuk už mají jejich sluchátka za 1000,– a začal jsem je používám i v civilu. Mám Anker SoundCore Spirit, už dva roky. Teď se chystám ještě koupit Liberty Air 2, jelikož moje AirPody mají akumulátory už úplně hin …

      0 0
      • MatS  

        No mam to stesti delat pro sesterskou firmu firmy, co Anker distribuuje v CR. A uprimne jsem mel moznost si vyzkouset dost veci od Anker, ale jako nic zvlastniho to neni. Neco je celkem povedene a neco nikoliv. Jako kazda jina cina. Z pochopitelnych duvodu nemuzu byt konkretni.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nic zvláštního to není, ale špatný to taky není. Za těch pár peněz nabídnou jejich sluchátka dobré zpracování a solidní zvuk za příznivou cenu. Ten zbytek jako powerbanky, kabely atd asi nemá smysl hodnotit, powerbanku dnes umí vyrobit každý a opletený kabel jakbysmet …

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • vsn  

      Ahoj, jaké doporučíte sluchátzka v roce 2021?

      Aftershokz jsem měl a žádný hitparáda to nebyla (byt nové verze jsou prý lepší)

      zaujala mě Samsung Galaxy Buds Live (tzn. fazolky), ale v recenzích co se týče ANC moc nadšení nevzbudily a někde jsem se dočetl, že přes vítr není nic slyšet. (má někdo osobní zkušenost?)

      požadavek je, aby byla slyšet hudba, pokud možno aby ANC trochu utlumilo vítr ale zároveň bylo slyšet i dění okolo.

      díky

      0 0
      • jirkaRS  

        Mám Aftershockz Titanium asi 4 roky a jsem spokojen. Dle tvého požadavku by jdi měl napsat do NASA, aby splnily tvoje přání. Slyšet hudbu, slyšet vše okolo a neslyšet vítr…

        0 0
        • Pikaču  

          Koupil jsem si ty nove aeropex a jsou super na práci :))).

          Na kole do kopců super. Ale na ziletce kde jedu 30, 40+ kmh je to už dost o ho*nu nebo maji trochu nedostatek jak jsou uši volne. Vitr dost fouka do uší a jedině slyším něco když hodně zesílím.

          Samozřejmě bych si jine-klasicke do ucha za provozu nedal. I přes hudbu s aeropexama slyším řetěz, hluk od plášťů, auta, garmin radar hlavně.

          Takže vlastně spokojenost

          0 0
        • vsn  

          Nesmíš to brát doslovně. Mají anc, takže teoreticky by statický hluk měly částečně filtrovat = nižší hlasitost hudby = lepší přehled o okolí. Proto jsem se ptal na zkušenosti. Ty Aftershokz Titanium jsem měl a po nějaké době už mi nebyly moc příjemné.

          0 0
          • jirkaRS  

            Jak píše Pikaču, na silničce v rychlosti 30+ stejně nic proti větru nebude fungovat. Jezdil jsem s nima v rámci katastru a po větru ok, ale proti větru nebyly skoro slyšet. Na bajku jsem je měl skoro 5 hodin a šlo to, ale byla o dost nižší rychlost.

            0 0
            • Pikaču  

              Nicméně je používám téměř na každý švih ( 90% silnice, 10 bajk) a jsou skvělé.

              0 0
              • ladys  

                Pokaždé když jedu po silnici si na tebe vzpomenu. I několikrát.

                Když mi jede za prdelí auto a i bez sluchátek o něm vůbec nevím…

                Pohádky jak slyším padající listí …

                Kamarád slyší i eklektický proud :D

                Asi by jste si rozuměli …

                0 0
                • jirkaRS  

                  Na to je dobrý mít radar od Garminu

                  0 0
                  • ladys  

                    Určitě je to dobrá věc, trochu cenově přepálená.

                    Ale nekoupím si jí z důvodu ježdění se sluchátky…

                    0 0
                    • jirkaRS  

                      Jasně, na 1. pohled je to drahé, ale když jsem tto vyzkoušel, tak jsem si řekl, že i kdyby to stálo 10K, tak si ho koupím, protože obzvlášť při jízdě na žiletce je tto pomocník k nezaplacení, obzvlášť při jízdě se sluchátky.

                      1 0
                      • ladys  

                        Aha, koupím si sluchátka za bura a pak radar jelikož neslyším provoz :D

                        Když tě bude chtít někdo srazit, tak se to stane. Ty to zjistíš chvilku dopředu…

                        0 1
                        • jirkaRS  

                          Já se sluchátky nejezdím, pokud to bereš takhle, tak nevychászej z domu, aby tě náhodou někdo nesrazil… ;-)

                          0 0
                    • Pikaču  

                      Samozrejmne jsem basnik a kecka ale jsou určité věci které vlastním a říkám ze jsou rozhodne uzitecna nebo ospravedlnuji cenu a koupi . Třeba radar od garminu je za mě top věc ze všech. A takto hodnotim i ty sluchátka. Samozřejmě stane se ze se nekdy auto vynoří vedle me a rikam si tvl. kde se vzalo, proc jsem nic neslyšel a funguje vůbec radar. Ale to jsou zřídka události. Většinou slyším radar nebo auto. A navíc casto jezdim ve skupině takze chci alespon slyšet ze na me nekdo mluví. To pak ztlumim a řeknu „cože“.

                      Do kopcu stačí fakt nizka hlasitost. A ve sjezdech davam na maximum. To pak asi slyším hovno ale ve sjezdu me stejne auto nedojede.

                      0 0
                      • Velomiwookie  

                        Zaklad je sparovat s radarem i mobil, pak jde pipnuti vedle edge take primo do sluchatek a pak je to nepreslechnutelne

                        0 0
      • GULIN  

        Já jsem spokojený s Galaxy Buds Plus.

        Nejsou to vyloženě sportovní sluchátka, ale výborně drží v uchu, výdrž parádní a nastavení okolního ruchu taky na velmi dobré úrovni.

        Poklepáním na levé nebo pravé si ovládám hlasitost, přijímám hovory, přepínám mezi skladbami, nebo zvuk vypnu úplně.

        Používám spolu s telefonem a hodinkami Samsung a vše funguje jak má.

        Telefon hodím do báglu a vše už ovládám přes hodinky nebo sluchátka

        0 0
    • Radez  

      Měl bych laický dotaz na zdejší sluchátkáře.

      Delší dobu hledám (zatím) nějaký nedrahý pecky a tyto: Huawei FreeBuds 4i

      zatím vypadají, že je pořídím.

      Chtěl bych se zeptat na pár věcí.

      Pár lidi zmiňovalo už v tomto vláknu nějaký drahý žábry, ale když jsem je zkoumal, tak se jednak v recenzích psalo, že dost blbě s tím lze telefonovat – že to není slyšet, když to nemá tu prodlouženou packu a hlavně co mě trápí asi nejví a s tím souvisí můj dotaz, tak u těch žaber se psalo, že lze použít jen jedno sluchátko na telefonování (když by člověk chtěl mít v uchu jen jedno), že to druhý na to není.

      Jak zjistím, že u těchto hajvejí lze mou myšlenku rozvinout a mít v uchu levý nebo pravý sluchátko a telefonovat oběma nezávisle – čili druhý by vždy bylo v pouzdře.

      Má tato funkce nějaký označení, podle kterýho bych se tuto informaci dozvěděl z toho popisu? že skutečně můžu mít jen levý nebo pravý sluchátko v uchu a normálně s ním telefonovat?

      Druhý dotaz tedy zní, je moje myšlenka správná, že když bych nechal jedno sluchátko v krabičce, tak je prostě ve vypnutým stavu a zvuk jde pouze do toho sluchátka, který mám v uchu a tím pádem se ani to, co je v krabičce nevybíjí?

      0 0
    • filous  

      pouzivam spokojene Bose free soundsport

      0 0
    • Radez  

      Símvas.

      Neřekli byste mi nějakej názor na tyto sluchandla? Nebo všeobecně na LAMAX?

      LAMAX HighComfort ANC

      Sluchadla za dva litry. Žádná videorecenze nikde není, ale podle toho, co jsem viděl na fotkách, by to mohlo splňovat moje očekávání.

      Popravdě audio vůbec nesleduju, takže netuším co je nebo není dobrý.

      1. Chci je přes hlavu – viz můj předchozí dotaz, kdy jsem si pořídil špunty, ale to nevydržím mít dlouho, pak se mi to navíc potí v uchu a je to nepříjemný, když to mám v kanclu, tak to vyndavat a zandavat a doma to je nereálný mít, že bych to měl v uchu furt kvůli volání.
      2. Nějaký zvůkový vlasnosti jsou mi jedno muziku vlastně ani neposlouchám, protože na to nemám čas.
      3. V drtivé většina čumím na youtube atd. případně bych na tom valil podcasty z telefonu.
      4. Chtěl jsem aby to bylo co nejvíc přes uši. Ale na druhou stranu tyto se mi už zdaní hodně masivní – právě jak není žádná videorecenze nikde, tak to nedokážu opticky porovnat.
      5. ANC – v těch technologiích se nevyznám, ale prostě pokud mi to bude tlumit hluk ve vlaku (jak se říká v letadle :-)) a ideálně hluk v kanclu, tak mi to bohatě stačí.
      6. Hodně se mi líbí ta cena – oproti Soňákům a Bosákům mi to přijde jiná kategorie. Skladnost atd mi přijde stejná.

      Jak jsem zmiňoval, kdyby tam byly nějaký ultrafunkce, tak je určitě nevyužiju. Pokud by byl nebo nebyl použitý nějaký levný materiál, tak to taky nepoznám, nebo spíš mi to je jedno. Že by se koženka nějak rozpadla? Pokud to bude třeba za 4 roky, tak mě to asi netrápí, pokud do půl roku, tak už by mi to vadilo.

      (teď koukám, jak ten čas letí, kdy jsem psal předchozí příspěvek, tak to bylo skoro před rokem)

      0 0
    • jIrI___  

      Přidám se s dotazem – sháním malá bezdrátová sluchátka do ucha. Podmínky jsou následující:

      1. pecky, ne špunty,
      2. skvělá kvalita mikrofonu, použití na telefonování,
      3. samozřejmě v rámci možností slušná kvalita reprodukované hud­by,
      4. ANC potěší, ale v této cenovce je asi jen snem :),
      5. cena max. kolem 2000 Kč.

      Na trhu je hromada výrobků a absolutně se v tom neorientuju. Nebo je to v této cenovce jako u levných kol všechno na jedno brdo a mám vybrat sluchátka, které se mi designově líbí?

      0 0
      • tomxxx  

        Chválený jsou huawei freebuds 4, asi nic lepšího za dvojku neseženeš, teď jsou v akci na Alze, jen mají nic moc výdrž.

        Jinak je trh plný nabrandovaných z číny, a takový soundcore a samsung, které jdou občas sehnat fakt za dobrý peníze a mají skoro prémiové funkce, nedělají pecky

        0 0
        • jIrI___  

          Na Huawei jsem se díval, ty by ve všem vyhovovaly, ale ta výdrž je fakt nedostatečná :(

          0 0
        • Smazaný účet  

          To jsou pecky a prý mají ANC. To jsem ještě neviděl. Jak to může fungovat? :-D

          0 0
          • MatS  

            Tak mají mikrofon, mají DSP procesor, takže není problém. Mikrofonem snímají okolní hluk a v opačné fázi ho v určité míře pošlou s užitečným signálem do tvých uší. Jelikož je v protifázi, tak se hluk značně potlačí (odečte).

            Je to jen velmi zestručněno. Ve skutečnosti je to mnohem složitější, ale funguje to.

            0 0
      • Smazaný účet  

        Na jedno brdo to není vždy, ale kamaráde, pecky … vezmi co najdeš, výběr není …

        1 0
      • skaj  

        Velmi dobry recenze maji Soundpeat Air 3. Nechces si je koupit a potvrdit? Bych potreboval predskokana:)

        Moc zkusenosti nemam – ted mam levne Niceboy, dokazu s nimi zit, ale rad bych snazsi prepinani ntb/tablet/mobil a lepsi bluetooth dosah. Vyzkousel jsem Airpods, ale ty mi nesedi v uchu, jedno vypadava a druhe tlaci:( A nejsem v okoli sam, komu sluchatka nesednou tvarove (at uz airpods nebo jina). Takze bych doporucoval koupi s moznosti vraceni.

        Pokud se s nimi ma fakt dlouho volat, hledal bych takova, kde bude stacit jedno sluchatko a druhe se zatim nabijet.

        Jeste dodam, ze pokazde kdyz nasadim poradna sluchatka po peckach, dostanu chut je zahodit… Kvalita zvuku je uplne jina.

        0 0
        • jIrI___  

          Ty Soundpeat vypadají takřka jako to, co hledám, navíc jsou výrazně pod cenovým stropem, takže díky za tip :). Sluchátka nejsou pro mě, já jsem extrémně spokojený s Realme Buds Air 3 . Ve zvuku se nevyznám, ale na můj vkus hrají dostatečně dobře a navíc ANC funguje fakt super – z hlučné výrobní haly vyrobí tichý ráj na zemi :). Bohužel budoucí majitelka má příliš malé uši a všechny špunty ji tlačí, resp. je vůbec nedostane tak hluboko do ucha, jak by měly být. Proto ten požadavek na pecky. Teď má Intezze Evo, zvuk prý v pohodě, v uchu sedí skvěle, ale mají otřesný mikrofon – telefonovat se s tím absolutně nedá, druhá strana volajícího slyší tak nějak vzdáleně, jakoby by byl metr od mikrofonu. Navíc připojení k telefonu je vždy na několik pokusů, někdy se nepřipojí vůbec a nastoupí stará dobrá drátová sluchátka… Jo a reakce na ovládání mají zpoždění, to je taky takový lehce nasírací prvek :)

          0 0
          • keymaker  

            A jak s potem? Všechny jsem zatím oddělal na tomto :-) máte někdo zkušenosti s nějakýma odolnějšíma. Potím se jen se na kolo podívám :-D Už jsem vyzkoušel nějaká sluchátka od Intezze, NiceBoy a všechny nejdéle do půl roku KO. Rád bych aby neměly dotykové ovládání. Jak v zimě zpotím čepici, začne to reagovat :-)

            0 0
            • Breakpain  

              Jabra active sport maji mechanicke cudliky, ale co s nimi udela pot, to nevim.

              0 0
              • kemo  

                Mám, potím se jak prase a dva roky fungují bez problémů.

                0 0
            • keymaker  

              Tak jsem dnes vyzvedl tyto a uvidíme :-) https://www.alza.cz/…d7400394.htm

              0 0
              • MatS  

                Dej pak vedet, at kolegum v praci reknu, co to vozi. ;-) Soundeus je nase „in house“ znacka. Takovy celkem slusny sluchatka za prijemnou cenu.

                0 0
                • keymaker  

                  Dneska jsem je jen zkousel doma a byl jsem prijemne prekvapenej zvukem. Ty klipy za usi jsou nahore zbytecne veliky, takze nekopiruji ucho. Tot prvni zjisteni :-)

                  0 0
                • keymaker  

                  Tak po nejakem case davam update. Zvuk dobry, ale ani pri chuzi, natoz pri jizde pry nejsem moc slyset pri telefonovani. Na chuzi a tak sundavam ty bazmeky a mam jen pichle v uchu. Na kolo pridavam ty zausniky, aby mi to nevypadlo.

                  0 0
              • Synnex90  

                Ahoj, tak jak ti slouží? Já už je 3× reklamoval. Pokaždý po dešti. Dneska je jdu vrátit.

                0 0
                • keymaker  

                  Zatim dobrý, ale záhul dostanou až se vrátíme z jarních prázdnin. Začnu zas jezdit do práce na kole :-). Dostanou pořádně potu :-)

                  0 0
                  • Synnex90  

                    Já právě jezdil celoročně, byl jsem s nima spokojen. Lepší jak Bone od Ekoi, které nepoužívám, protože jsou fakt k ničemu. Ale vydržely vždy tak měsíc dva než odešly.

                    0 0
                    • keymaker  

                      Tak zatím drží, jen začínají reznout ty kovové zobáčky od odnímacích kousků za uši

                      0 0
                      • Synnex90  

                        Hm, tak to jsem měl asi vadný kus. Zkusím je znovu reklamovat a koupit jiný, nevím jestli mi měnily kus za kus nebo se to snažili opravit. Problém byl, jak se ti při rozložení mají zapnout, tak se nezapnuly. Někdy fungovaly nějak napůl ale pak odešly kompletně. Je to škoda, byl jsem s nimi hodně spokojen z hlediska zvuku, hlasitosti a pohodlí.

                        0 0
                        • keymaker  

                          Jj, za mne poměr cena výkon ideální :-)

                          0 0
                        • keymaker  

                          Tak o víkendu mi přestalo pravé sluchátko dobíjet. Dneska je hodím na reklamačku :-)

                          0 0
                          • Synnex90  

                            Tak uvidíš, mě vrátli prachy a objednal jsem je z alzy za 1000KČ, takže za méně jak půlku. Upřímně to zas tak kvalitní produkt není, nosníky mě docela tlačí do nosu, mlží se víc jak ostatní brýle ale dobijení tím jejich speciálním kabelem není zrovna pohodlné.

                            0 0
                            • keymaker  

                              To asi nebude úplně k tématu, ne? :-) sluchátka mne do nosu teda netlačí a mlžení jsem také nezaznamenal :-)

                              0 0
                              • Synnex90  

                                Jé sorry já myslel že máš od nich ty cyklistické brýle s repro. Moje chyba. Ale koukám že kvalita u nich docela pokulhává, škoda, rád bych podpořil českou firmu.

                                0 0
        • jIrI___  

          Tak jsem Soundpeat Air 3 koupil a potvrzuju :). Na to, že to jsou pecky, mě ten zvuk fakt překvapil. U pecek jsem byl vždycky zvyklý na takový nějaký plochý plechový zvuk a ty Soundpeat jsou úplně jiné, daleko blíže špuntům. Bohužel mikrofon není ve srovnání se zmiňovanými Realme žádná velká hitparáda, ale je daleko lepší než u Intezze, tzn. je použitelný. Co mi ale vyrazilo dech, a to v negativním slova smyslu, je zpracování sluchátek samotných i krabičky. Na omak velice levný matný plast, ostré okraje jednotlivých odlitků (ke slovu přišel i pilník na nehty ke sražení otřepu, který řezal do ucha), krabička je velice lehká (jakoby v ní ani nebyl akumulátor) a s rozviklaným pantem, materiál stejný jako v případě sluchátek. Nebojím se říci, že tak mechanicky nekvalitně působící sluchátka jsem snad ještě nikdy nedržel v ruce a to jsem vždy kupoval sluchátka z nižších cenových hladin. Ale hrajou pěkně, dá se s nimi telefonovat, ovládání nemá zpoždění a především sedí perfektně v uchu, tak zůstaly doma. Být to sluchátka pro mě, tak je vracím, protože to zpracování bych mentálně nedal :)

          0 0
      • Barak  

        Jabra Elite 3, jsou to sice špunty, ale hrají velice dobře. Původně tato firma vyráběla mikrofony, takže kvalita při telefonování je výborná.

        0 0
        • sorak  

          Mel jsem cosi s fy Jabra spolecneho, takze jen opravim – je to danska firma, ktera ma 150let zkusenosti s vyrobou naslouchadel a pripravku pro korekci sluchu, nasledne profesionalnich nahlavnich souprav pro byznys pouziti (noise-canceling) a pak taky sportovnich / life style (vyvoj novych produktu ve spolupraci s univerzitou v Kodani).

          IMHO jsou to dost odbornici a maji hodne kvalitni veci (pouzival jsem/pouzivam 5 jejich vyrobku), ale pro bezneho ceskeho uzivatele predrazene a jejich znacka neni tak znama, takze neni nijak siroce vnimana jako jedna z lepsich.

          0 0
          • Barak  

            Dík za upřesnění. Já jsem je našel přes nějaké recenze a tam právě psali o mikrofonech.

            0 0
    • sorak  

      Reakce na puvodni tema – me se odsvedcili Jabra Sport Pulse, akorat to mereni pulzu jsem uplne nepouzival :) Jen tedy po tech letech baterka uz tolik nevydrzi, tak se ohlizim po novych.

      Souhlas s tim, ze vozit sluchatka na kole je nebezpecne, ja je ale pouzivam doma na trenazeru :D Je to pro me lepsi varianta jak repraky – nerusim tolik zbytek rodiny, sluchatka potlacuji hluk z okoli, takze tolik nevnimam huceni trenazeru/kola a zaroven maji mikrofon pro pokec na Discord.

      0 0
    • capo  

      Začal jsem trochu zvažovat nějaký bone conduct sluchátka. Jak je to s jízdou na kole – když pojedu 35km/h je vůbec něco slyšet, nebo už je vítr slyšet více než hudba a taková sluchátka jsou pak na silničním kole na nic?

      Právě si i s ohledem na to říkám, zda má smysl pak cpát peníze do Shokz, nebo postačí třeba Haylou BC01 které jsou dostupnější a pořád na úrovni „slušných“.

      0 0
      • Fantomas111  

        K rychlosti ti moc neřeknu, jezdím v terénu. Pokud je okolní ruch velký, např. doprava ve městě tak toho moc slyšet není. Ale jak se dostanu z města tak už bez problému.

        0 0
    • wego1991  

      Po asi roce ne moc intenzivního používání na kole mi odešly postupně obě sluchátka (používám vždy jen jedno). Nejspíš z důvodu potu. Jednalo se o tyto sluchátka.

      Vybírám tedy nové sluchátka za uši a ve výběru mám tyto sluchátka:

      1. Intezze Core

      2. JBL Endurance Peak 3

      Má někdo s některými z nich zkušenosti? Vydrží pot? Případně jiný tip na bezdrátové sluchátka za uši?

      0 0
      • keymaker  

        Niceboy mi uz nesmi do baraku :-). Cca pred rokem koupeny tyto – https://www.alza.cz/…d7400394.htm a zatim drzi. Daji se pouzit jako pecky nebo s tim bazmekem na usi. Takze na kolo s bazmekem a jinak bez. Intezze core nebrat – 4 reklamace behem roku.

        0 0
        • wego1991  

          Ty Intezze se mi právě zamlouvají – co si u nich reklamoval? JBL taky nevypadají špatně, ale už se bojím, že budou ty bazmeky za uši vadit brýlím..

          0 0
          • keymaker  

            Dobijeni. Vzdycky jedno z nich prestalo dobijet. Nejdriv sluchatka a pres to bryle.

            0 0
            • wego1991  

              Jo to se mi stalo i u těch Niceboy. Levé přestalo nabíjet a pak i hrát. Pravé včera přestalo hrát, ale nabíjí :D

              Prvně brýle a pak sluchátka dělám, spíš se mi zdá že ta nožička za uchem u JBL je od pohledu hrubší..

              Pokud má někdo ještě tip do cca 5k budu rád.

              0 0
      • mikš  

        Intezze CORE mám dva roky,prakticky denně několik hodin používám a jsem spokojenej.Bez problému i v bazénu,v uchu mi drží.Zvuk vzhledem cenně ok

        0 0
      • wego1991  

        Ještě uvažiji jestli nezkusit pecky, špunty nebo jak to nazvat s nějákými těmi křidélky pro lepší držení v uchu. Klasické pecky mi nikdy na kole nedržely (jen v zimě s čepicí). To bych i vyzkoušel a pokud nebudou sedět, tak vrátit a půjdu cestou sluchátek za ucho.

        Máte někdo s nějákými zkušenost? Do cca 5k. Na rychlo jako příklad něco takového.

        0 0
      • wego1991  

        Aby to bylo kompletní a kdyby to někoho v budoucnu zajímalo, tak už asi 3 týdny mám JBL Reflect Aero – riskl sem to díky těm křidélkům a sedí nad očekávání skvěle – na kole, turistice a běhu se ani nehnou. Křidélka jsou v balení ve 3 rozměrech, stejně jako špunty ostatně jako asi u každých sluchátek. Na kolo používám jen jedno sluchátko (nefunguje ambient aware, noise canceling), ale u turistiky a běhu používám obě sluchátka a tyto funkce fungují výborně stejně jako talk thrue, když chcete s někým mluvit, tak není třeba sundávat sluchátka. Zvuk a hovory za mě taky cajk. Automatické spuštění/vypnutí hudby při sundání je taky super věc. Když by sluchátko přeci jen vypadlo dají se přes app najít – vydávájí zvuk. App do mobilu sem neměl v plánu používat, ale ze zvědavosti sem ji nainstaloval a musím říct, že to je skoro nutnost. Gesta pro ovládání, rozdílná hlasitost sluchátek, včetně equalizeru (a to i vlastního) apod. Jo a mají IP68 takže oplach vodou od potu zvládnou bez problému. Co mi trošku vadí, tak je zvuk větru na kole jinak sem z nich nadšený. Výdrž není největší, ale pro mě až až a stačí mi to s velkou rezervou. Celé sluchátka jsou velké asi jako krabička od sirek.

        0 0
    • Lukas99  

      Ahoj všem. Využiju této diskuze ke svému dotazu :)

      Vybírám pro sebe sluchátka, které budu používat převážně při běhu a občas také na kole (samozřejmě polňačky, bez dopravy). Chci si užít hudbu, ale taky mít pocit bezpečí (slyšet okolní zvuk – auta, chodce)

      Po dlouhém Googlení, sledování recenzí na Youtube a zjišťování zkušenostní od různých lidí mě zaujala sluchátka zn. JBL. Celkem vychvalovaná na sport jsou sluchátka JBL Endurance Peak 3 popřípadě Jbl Reflect Aero tws. Někdo nějaké zkušenosti? Popřípadě srovnání?

      Koukal jsem, že @wego1991 vlastní/vlastnil Jbl Reflect Aero? Jaké jsou zkušenosti po delší době používání? Někde jsem četl, že je veliká poruchovost (reklamovanost).

      Jaké jiné mě doporučíte v cenové relaci cca do 3.000,– Kč?

      Díky, ať to jezdí.

      1 0
      • keymaker  

        Pisu to uz vyse. Zatim nejlepsi vydrz tyto – https://m.alza.cz/…d7400394.htm pouzivam na kole a pri chuzi. Po roce reklamace, jedno se prestalo dobijet. Pri jizde slysim i okoli, to je dulezite, navic mam radar a ten taky pomaha s prehledem o situaci. Mel jsem Niceboy, Intezze a tyto. Prvni dve znacky velmi spatna zkusenost.

        0 0
        • Synnex90  

          Tak super že ti fungujou, ty jejich brýle jsem reklamoval 3× až mi vrátili prachy. Teď jsem je koupil znovu, nic lepšího za rozumnou cenu stejně není a výměna je otázka dne.

          0 0
      • wego1991  

        Poruchovost nevím. Moje stále drží, ale mám je ani ne půl roku.

        Původně sem chtěl ty JBL Endrurance Peak 3, protože sem měl předchozí sluchátka taky konstrukce za ucho. Ale z fotek a videí na netu mi přišly oproti těm předešlým obrovské a bál sem se, že by mi vadily s brýlemi při sportu ještě víc.

        Tak sem si řekl, že dám další šanci nějakým špuntům (nikdy mi tento typ sluchátek pro sport nevyhovoval – nedržely). Tak sem testoval a jako jediné mi sedly ty JBL Reflect Aero s těmi křidélky. Ambient aware nebo jak JBL nazývá to, že slyšíš i okolní zvuk funguje, ale nepoužívám to. Naopak používám potlačení zvuku, kde okolní zvuk nejde slyšet. Turistika, chůze s kočárkem normálně obě sluchátka, ale na kolo sem zvyklý jezdit jen s pravým sluchátkem. Super je Talk tru, kdy tuto funkci poklepáním (gesta jde různě nastavit v appce v mobilu) na sluchátko zapneš a můžeš mluvit s lidmi, aniž bys musel sluchátka sundat.

        Pokud tě něco zajímá, tak se ptej nevím co víc o tom říct. Já na moje nenáročné použití sem spokojen. Nepotřeboval sem velkou výdrž, tak mi vyhovuje, že krabička je opravdu mini. Používám hlavně na podcasty, ale i hudba je za mě naprosto ok (ale nejsem moc audiofil) – případně v app jdou nastavit vlastní equalizéry…

        0 0
        • horolezec  

          Manželka má ty samý a bohužel se začaly s..t. Blbne tam baterka v tom pouzdru. Asi po půl roce. Takže právě půjdou na reklamaci. Předchozí model jsme reklamovali po dvou letech, takže kvalita je asi slabší. Na druhou stranu asi hodně záleží na štěstí a použití. Já mám ten starší model a šlapou víc jak tři roky. Rozdíl je, že já je používám sporadicky, manželka téměř denně. Ovšem lépe držící sluchátka na běh jsem nenašel, takže náhrada se jen tak nenajde.

          0 0
        • Lukas99  

          Ano, mám stejnou obavu, že bych nesnesl brýle a konstrukci za ucho. Tyhle jsou asi za tu cenu TOP.

          Jak píše @horolezec, tak je asi opravdu problém s kvalitou a hodně jich reklamují.

          Uvidíme co nakonec vyberu… :-D

          Nemáte někdo zkušenosti s Redmi Buds 5 Pro ??

          0 0
    • keymaker  

      https://www.idnes.cz/…to-video_nyv – asi to nebude do pěti litrů :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.