• jimiAJ7

    Ahoj chci se zeptat, pri tom ze se blizi jaro, a teploty se zvedaji, jsem si puvodne myslel ze cvakani v mem totemu 2010 je pouze a jenom v nizke teplote, ale speltl jsem se, cvaka i kdyz je teplota vyssi, pri klasickem pruzeni na miste normalne nahoru a dolu nejde slyset nic, ale jakmile dojde k propruzeni rychle zasebou cili treba jizda hodne rozbitym terenem, kdy je tlumeni plne aktivni a rychle chodi nahoru a dolu se zacne ozyvat cvakani v pravidelnem intervalu ( jakoby zvuk rezonujici pruziny o telo noh, ale neni kontroloval jsem) . Ma nekdo nejakou zkusenost nebo radu , jedna se o model 2010 coil. Dik

    0 0
    • jimiAJ7  

      .

      0 0
    • jimiAJ7  

      Nikdo zadna zkusenost ???

      0 0
      • pitos  

        Pochybuji že tady někdo bude mít nějakou zkušenost s novým Totemem.Moc lidí ho ještě nemá a ti co ano tak na něm ještě kvůli zimě moc nenajeli.

        Mě zatím chodí potichu ale uvidíme jestli se to cvakání neobjeví později až začne sezóna a bude plně zatížen.

        Tobě se ty zvuky objevily hnedka anebo až byl zajetý?

        0 0
        • jimiAJ7  

          prave ze po zajeti,a ted ho jezdim prvni zimu, zkusim jeste pockat az bude tak kolem 5–10st a uvidim, pokud to bude delat, tak vymenim olej, tak jak radi fousek.

          0 0
    • fousek  

      Co mas za Totema? normal nebo DH? Normal by mel mit tlumic jako doposud, takze bude cvakat stejne jako stary a u DHcka bych rek ze to bude dost podobny, ale jisty to neni. Me napriklad Totem cvaka tak do 5 stupnu nad 0. Spis mi cvaka kdyz jde jde z velkyho zanoreni nazpatek, takze spis velky nerovnosti ridce za sebou. ALe muze to delat i v rychle po sobe jdoucich prekazkach, ale tam to uz neslysim protoze to prehlusitreba re­tez.

      To cvakani bych rek ze je zavisly na hustote oleje, s klesajici teplotou olej houstne a na odskoku zacne cvakat. Pokud je tam nejakej lepsi olej kterej neni tak zavislej na teplote tak nemusi cvakat i pod 0. Pokud tam je olej kterej tuhne uz nad 0 tak bude cvakat i nad 0. Tot muj zaver

      0 0
      • jimiAJ7  

        dik!

        0 0
      • jimiAJ7  

        jeste se zeptam, jaky olej by si dal ty ? stand. se dava 15Wt…

        0 0
        • jimiAJ7  

          .

          0 0
        • fousek  

          Ono jde o tlumic, takze 5w, kterej tam mam, ale mam tusim denicol a ten tuhne v zime docela dost.

          15w je mazaci v obouch nohach

          0 0
          • jimiAJ7  

            no paradox je ten ze jsem to tedy vypustil, a z nohy kde je stelovani odskoku mi vytekla spis voda nez mazaci tuk, a z leve nohy vykapalo neco co se podoba redrumu, ale 20cc jak uvadeji v tech na sram.com to teda v zadnem pripade neni.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Moje zkusenost, ze mazaci naplne RS trochu „ojebava“. Ze tri vidlic RS doma nemela zadna vporadku mazaci napln-jedna sla uplne nasucho:(

              0 0
      • hanz  

        cvakání způsobuje uzávěr tlumící nohy, je tam segrovka která drží hliníkovej kroužek s těsněním. Jenže ten kroužek má mezi tou segrovkou asi 0.5mm volného místa tak tam lítá. Někomu to dělá někomu ne. Oběvuje se to i u boxxerů 2010.

        Mě pro zmněnu cvaká reba SL 2010 co mám na pevnákovi, ale v pružící noze(dual air uturn). Zajímavé je že na max a min zdvih to nedělá, škoda že jí jezdím povytaženou :-)

        0 0
        • kali222  

          marne ocekaveme fotku spesla :D

          0 0
          • hanz  

            :-) ještě není doladěnej, mam tam zatím přední kolo z blura a singlspeed řešenej kazetou atd…už jezdím ale na fotku to ještě není :-)

            0 0
        • jimiAJ7  

          ahoj, divna vec je spis ta, ze kdyz sem vidlici sundal , a nechal asi den v pokojove teplote (cca 20st) prestalo to. nic nikde necvaka.

          0 0
        • Darius  

          tohle dela mechanismus u-turnu, reseno i na MTBR (Pike, RVL)

          0 0
    • jimiAJ7  

      tak sem vymenil olej ve spodnich nohach, vidlice dost velkym zpusobem zcitlivela, ale cvakani se porad vyskutuje…ma nekdo nejaky napad???Pripadne, Hanzi resil si to nejak? s tou segrovkou?

      0 0
      • fousek  

        cvakani se ozyva totiz z tlumici patrony. Me to ted cvaka taky porad. Musis s tim jezdit v poradnym bordelu, pak to neni slyset

        0 0
        • jimiAJ7  

          ono to je totiz dost hlasite,a hlavne to rezonuje do riditek, asi to rozeberu a zkusim neco vyspekulovat…

          0 0
        • Jenda  

          me ted zacal cvakat Lyric ale az v krajni poloze kdyz to slo nahoru – slysel jsem to hlavne pri jizde do kopce. Vcera jsem ho ale poradne projel a asi natekl olej nekam kde trochu chybel a je po cvakani (a nebo je to tou teplotou). Tak jsem zvedavej co dal – nechce se mi do toho zatim vrtat a zjistovat co a jak.

          0 0
    • jimiAJ7  

      .

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.