• Slam09

    Ahoj chlapi. Nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto kolem :

    https://www.xlivesport.cz/…n--red-2020/

    Myslím nějaké problémy s rámem nebo jiné.. A stojí podle vás za ty peníze? Díky za rady

    0 0
    • peter3531  

      Jazdím staršiu verziu rámu 3. sezónu. Teraz som menil ložiská v hornom uložení zadnej stavby a to viac-menej preventívne, ešte by sezónu dali. Ostatné sú stále OK. Nešetrím ho nijako extra, ročne cca 2t km, zatiaľ žiadny problém. Rám som kupoval samostatne, ostatné čo dom dal… Nebál by som sa kvality.

      0 0
    • Sipal  

      Mám model 2018, najeto kolem 10k. Zatím bez problémů, přežilo v pohodě i letošní zimu na bahně. Subjektivně trochu těžítko, ale bral jsem úmyslně robustnější rám, po tom co pode mnou praskly dvě kola. Cenu si musíš vyřešit sám, na mě to bylo dražší než jsem chtěl ale v tu dobu nebylo na výběr, bral jsem co bylo skladem.

      0 0
      • Sipal  

        Tak jsem to zakřikl. Dneska jsem zjistil, že mám prasklou zadní stavbu v oku hlavního čepu. Pak nemá člověk bejt pověrčivej.

        0 0
      • theedge  

        Kolik vážíš že pod tebou tak praskají kola ?

        0 0
        • Sipal  

          Hele to je asi karma, jinak netuším…Mám tak 90 kilo, teď míň, předtím víc, ale přes metrák už dlouho ne :). Mám dlouhý nohy, u těch předchozích dvou jsem musel mít dlouhou sedlovku na max a ta páka byla asi moc velká. To bych ještě chápal. Teď praskla zadní stavba u hlavního čepu, fakt netuším proč, žádný divočiny nejezdím. Mám trochu podezření na servis, resp. to je jediný moment, kdy se do těch míst sahalo. Když mi to vraceli, tak byl vakl v tom hlavním čepu, po upozornění to dotáhl a vypadalo to ok. Jestli to dotáhl moc a přestalo to v tom čepu chodit, tak se to mohlo začít namáhat jinak a ulomit. Ale to už je stejně jedno, uvidíme co reklamace.

          Jinak když jsem to zjistil, byl jsem 25km od baráku, a vypadalo to jen prasklý v tom oku, přes přesmykač je tam blbě vidět. Když jsem dojel domů a odstrojil, zjistil jsem že to je ulomený celý.

          Záruku snad mám, ale bylo to kupovaný v Německu, tak doufám že tam taky platí 2 roky. Čekám až se proberou po velikonocích, zatím vyjádření nemám. Dám vědět.

          0 0
          • theedge  

            Hmm zajímavý. Tak pohybuješ se kolem 90kg což je maximální váha udávaná výrobci kol a komponent a ještě jsi dlouhej …

            Co se týče servisu a toho volnýho čepu – mít fulla znamená mít momenťák a kontrolovat a dotahovat si čepy sám. Nic na tom není je to naprosto primitivní. To si musíš dělat průběžně sám. Je to stejná věc jak když si sám mažeš řetěz. Ale samozřejmě je divný že to tak přijelo ze servisu – to jsi tam nechával dělat konkrétně zadní stavbu ?

            Tak držím palce s reklamací.

            0 0
            • Sipal  

              90kg je myslím úplně v pohodě, to by nemělo být ani zdaleka na hraně. Možná u nějakých ultralight kol. Rose Bikes uvádí u silnic 110kg limit, u bajků snad 130 (přímo můj starý model jsem nenašel, ale jinde to píšou). Servis vůbec neměl být o zadní stavbě, potřeboval jsem srovnat hazku a seřídit řazení. Ale čistil i střed a vůbec se tomu asi věnoval, nechci ho obviňovat. Jen to to taková divná shoda. S reklamací dám určitě vědět.

              0 0
              • theedge  

                Tak pokud to do servisu přivezeš s tím že chceš seřídit hazku, tak ti nebudou automaticky kontrolovat čepy zadní stavby. Všechno je placený a většinou dělají to co si objednáš. Zvlášť u kola který jsi u nich nekoupil.

                Koupit momenťák a sám pravidelně kontrolovat. Kdo ví jak dlouho jsi to mohl mít povolený. při každým větším čištění a mazání / servisu kola si to kontroluju.

                Ale jestli to byl důvod toho prasknutí je samozřejmě otázka.

                0 0
            • krabica  

              Ty 90kg platí tak na nějaké UL komponenty, standard je 110kg a víc.

              0 0
          • Roura74  

            Měl jsem defacto to stejný o pár cm dál. Reklamace byla strašnej opruz, ale kupoval jsem v německu a nakonec to neuznali. Napsali na základě fotek, že to je po nehodě a hotovo. Měl jsem dohodu, že si to koupím a když se při prozkoumání zjistí že vada materiálu tak mi vrátí prachy. No a pak přestali komunikovat.

            Viz: https://www.bike-forum.cz/…-discount-de

            0 0
            • Sipal  

              Tos měl fakt smůlu. Ale dobrý, že se ten díl dá i koupit, a nezůstane mi nepojízdný kolo. Než abych měsíc čekal na reklamaci, tak to snad radši zaplatím. Jen doufám že už si v Cube umyli ruce a pošlou správnou velikost. Jinak já nekupoval v bike discountu ale v nějakým Zweirad Lorenz u Chemnitz, dojel jsem si na otočku. Prostě jsem kolo potřeboval a nikde blíž nebylo. Je to celkem velkej kameňák, tak snad budou mít lepší přístup.

              0 0
              • Roura74  

                Držím palce. Bike-discount je největší prodejce Cube a stejně takovej opruz. Třeba zadní pevnou osu mi nebyli schopní poslat vůbec. Je tam v patce trochu jinej závit než má třeba DT a pořád mi nutili něco jinýho. Pak jsem napsal do Brněnskýho bike life a dodali bez problému tu správnou.

                0 0
                • theedge  

                  Docela by mne zajímalo jestli ta pakárna vznikla v B-D nebo ze strany Cube …

                  0 0
                  • Roura74  

                    Já si myslím, že u každého část. B-D v sezóně odpovídá na email 3–7 dní, dovolat se správnýmu člověku je docela kumšt. Cube je nekontaktovatelnej. Zkoušel jsem psát několikrát na kontaktní formulář, facebook a instagram. Vše bez reakce.

                    0 0
              • chura  

                Hele ja resil reklamaci ramu Cube AMS150 na bike-discount asi pul roku, nakonec poslali novej ram a tamten ani nechteli zpet, vse jen podle fotek. Ale usoudil jsem, ze je lepsi to nechat u chlapika v Uhrinevsi svarit za 600, nez se srat s reklamaci. Ja tehdy nakonec koupil jeste jinej ram a postavil prave Stereo 120.

                0 0
              • Sipal  

                Tak update, psali mi že vidli už mají, ještě čekám na nový ložisko, protože mi přijde nějaký zatuhlý a radši bych ho rovnou vyměnil. Je klidně možný, že jak to špatně chodilo, tak se ta vidle namáhala moc a praskla. Každopádně to vypadá že reklamace je uznaná, žádný komplikace.

                Co mám ale větší problém, najít někoho kdo mi to ložisko vymění. Prodejci Cube v okolí mě svorně poslali do ******, že jsem si tam kolo nekoupil, tak co po nich chci servis. Ať si to odvezu do Německa. Jeden týpek mi vysvětlil že má zákazníků dost a jiný nepotřebuje. A to jsem dokonce zkoušel i ten díl rovnou objednat za peníze, abych nemusel čekat…naprosto bez zájmu. Fakt nechápu. Tak kdybyste třeba někdo věděli o někom v okolí Berouna, dejte vědět.

                0 0
    • theedge  

      Za mne velmi dobře vybavený turisticko – trailový kolo.

      Rok jsem měl předchozí rám a bez problému. Spíš záleží na jaký to chceš ježdění, za 100k už je fakt velký výběr.

      Největší konkurent asi bude Canyon Neuron CF 9 SL, který v podobné výbavě, ale s karbonovými koly váží o kilo víc – Cubu ty váhy fakt sedí.

      Cube má malinko položenější HA a o pár mm delší Reach.

      0 0
    • Roura74  

      Mám 2018. Kolo je to super, až na prasklou zadní stavbu. Kdyby v Cube nebyli kokoti, tak bych ani nenadával. Někde tu je popsána celá historie reklamace. Nicméně kolo má najeto tak 14 tis km a pořád vše v pohodě včetně ložisek zadní stavby. Klidně bych do něj šel znovu. Ale chytil mě gravel, tak jezdím momentálně víc na něm.

      0 0
    • Slam09  

      Ok. Díky za reakce

      0 0
    • chura  

      ja jsem Stereo stavěl na rámu 2016, i s 32mm vidlicí a super rychlý a zároveň dost terenní kolo, ale vyšlo mě asi tak na 62tis (i když některý komponenty nebyly nový). Ale bohužel ty zadní stavby jim asi praskaj dost, moje zatím ok, ale předchozí AMS150 taky prasklina ve stejném místě jako kolegům zde. Jinak určitě je dobrý, že tam teď dávají tlustší vidli 34mm s větším zdvihem 130.

      0 0
    • Sipal  

      Nevíte někdo jak zjistit, jestli tenhle čep pasuje do Cube Stereo 120 HPC SLT 2018 (a případně jestli vůbec koukám na správnou součástku, viz fotka)? Nikde nemůžu najít rozměry nebo specifikace, a nechce se mi to klikat úplně naslepo. V českém servisu mě odbyli, že toho mají moc, a když jsem to koupil v Německu tak v podstatě ať to řeším s nima. A to i když zdůrazňuju že neřeším reklamaci ale chci placenej servisní úkon. Tak se snažím to nějak pořešit vlastníma silama.

      0 0
      • chura  

        Jo taky to ted budu resit na Stereo 120 HPC 2017 protoze mam vuli pod hlavou tohohle sroubu hlavniho loziska mezi okem zadni stavby a tim sroubem, neresil jste to nekdo me prijde ze se vymlatilo to oko a i kdyz to mam dobre dotazeny tak tam podelna vule furt je? a vubec nikde nevidim zadny rozmery lozisek napsany, ze bych koupil nejaky lepsi nez tohle co k tomu davaj, buhvi co je to zac.

        0 0
        • Sipal  

          Můžu ti to zkusit změřit, ale mám jen nějakou plastovou šupleru, tak nevím jestli to nebude spíš na škodu :)

          0 0
    • Sipal  

      Dneska dorazila zadní stavba i nový šroub a ložiska. Odesláno minulé pondělí :) Kvůli koroně prý čekali dlouho na ty ložiska, takže se to protáhlo, ale je to doma, reklamace vyřešená.

      0 0
    • Sipal  

      Story pokračuje, dneska jsem zjistil že mi pro změnu praskl hlavní čep. Zadní stavba snad drží, i když jsem asi nějakou dobu jezdil jen na půlce čepu, tak dostala zabrat. Bohužel to vypadá, že ta správná sada čepu a ložisek není nikde skladem ani v Německu (mělo by to být tohle). Máte zkušenosti jestli se dá použít čep z jiný sady? Zkusím vytáhnout rozumy z nějakých servisů, ale po zážitcích z minula nečekám nic dobrýho.

      0 0
    • jiriry  

      Oživím téma, abych nezakládal nové. Nějaké další zkušenosti s tímto kolem: https://www.cube.eu/…ck-anodized/

      Má smysl nad ním uvažovat na rekreační flow traily i na vyjížďky kolem komína?

      0 0
      • Lukes1997  

        Koupil jsem ho měsíc zpět jako první celopéro a naprostá spokojenost :)

        0 0
        • Marxxi  

          Ja se na nej jedu podivat pristi tyden ;-)

          dost jsem zvazoval Neurona

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.