chrti full Giant anthem X3 nebo Cube AMS Messe 2010

26 nepřečtených
  • ALEX007

    ptal jsem se na rady k druhemu kolu,

    díky vsem,

    http://www.bike-forum.cz/…i-cross.html#…

    zkoušel jsem vylézt na docela dobré crossy..

    ale človek si zvykne na to odpružení tak zase inklinuju k chrtímu fullu

    tak to zužuji na svého srdcovoho favorita

    giant Anthem x3, ted ve slevách se dá vystavené/testovací sehnat kolem 38, 36 tisíc

    http://www.giant-bicycles.com/…/5702/39090/

    PAK CUBE AMS MESSE, u toho nemuzu dat link to kolo nikde nema specifikace..

    mohu ho sehnat z padesati litru dolu na cenu ctyricet dva litru plus minus

    HAYES SR brzdy, REBA SL vidle ČERNOŠEDÁ

    ma byt osazeno na XT cku..jinak to je asi jako ty vyšší AMS kola

    http://www.cyklosport-jesenice.cz/shop.php…

    tu je link…ale seznam osazeni jsem nikde nenašel

    pro referenci pridam do ankety i lapierre x control 310

    /…cz//shop.php?…

    na Anthemovi jsem se svezl, na Cube to asi pujde jenom kolem prodejny…u anthema mě zaujala akcelerace, zlvižnost, Cube jsem měl pocit že je zároven pohodlný a rychlý ale nemohl jsem ho vzít na testování neměl jsem čas

    co myslíte? jak jsou na tom ta kola? jaké tipujete vlastnosti toho Cubu? dík

    Anketa: Který z tech fullu koupit?

    25x
    71%
    0 0
    • PatrikL  

      aby si to mal ťažšie, tak aj ghosty zlacneli o 15% http://velosprint.sk/…0–10.p.12120 http://velosprint.sk/…0–10.p.12121

      0 0
    • ALEX007  

      tak, nesnadné nesnadné rozhodování…vylezl jsem na ten Messe dneska na krámě.

      je to supr kolo imho…z 50 tis na 40, komplet v XT, má to v zásadě geometrii jako AMS řada, rebaSL vidle zamykatelná z riditek

      velmi dobrý pomer vykon cena za ty peníze…

      akorát, měl jsem pocit že je oproti anthemovi trochu masivnější..jakoby ta akcelerace, raketový feel byl lepší u anthema..čím to muže být?

      taky, (nemohl jsem na tom jet extra dlouho, ani nemám tolik zkušeností s ruznymi fully) měl jsem pocit, jakobych cítil mírné vertikální oscilace..v rytmu šlapání… zdálo se mi to, anebo to muže být geometrií a přepákováním? prodejce tvrdil že tento typ přepákování se „nezamkne“ tj furt pruží, muže to být pravda?

      znamená to že Cube je víc pohodlný, a anthem akčnější?

      já zatím ten dojem měl

      0 0
      • MlokCZ  

        AMS Pro (což je tedy snad úplně totéž co se týká rámu, ale netuším co je za tlumič na té Messe verzi) je určitě malinko houpavější než Anthem a zase se vůbec nezamyká při šlapání a při šlapání je žehlivější.

        U AMS Pro ale hodně záleží na tlumiči a jeho interním nastavení. Jezdil jsem dlouhodobě AMS Pro s několika různými tlumiči (kdysi RS MC 3.R, chvíli letos RP23 s boost valve a velocity tune M + boost valve 200psi a teď tam mám RP23 s compression tune střed).

        I s compression tune střed je pořád ta stavba velmi citlivá a na druhou stranu pořád lehce houpavá (tak mi to sedí). Vždy se ale dá omezit propedalem (s CT střed to mám tak akorát, že se zapnutým propedalem na trojce mi to udrží ve stoje, při ostřejším záběru ze sedla lehce do zdvihu už jde i s propedalem).

        0 0
        • ALEX007  

          ad mlok: že se zapnutým propedalem na trojce mi to udrží ve stoje, při ostřejším záběru ze sedla lehce do zdvihu už jde i s propedalem).

          super lamovina, rad bych si to upresnil…cos tady za moudro utrousnul? proped. zapnutý, a ty se muzez zvednout do stoje. co delají tlumice které tohle neumej? jako ze ty se zvednes, a tlumic se nestlaci? anebo co hezkého dělá?…čím to, že na tvym kole tohle de? to bych rád věděl…zatočím s tím. někdo tu má tlumiče které běžný sousstružník nesežene…!!"!!!!!

          sorry mirně AlcoholOffTopic

          0 0
          • MlokCZ  

            Pro takovéhle reakce je „radost“ něco psát (příště na takovou reakci už nic psát nebudu, to fakt nemám zapotřebí). Pokud si tak natvrdlý s chápáním, tak tady je ta věta pro méně chápavé ještě jednou:

            s CT střed to mám tak akorát, že se zapnutým propedalem na trojce mi to udrží při šlapání ve stoje bez pohupování, při ostřejším záběru ze sedla už to omezení propedalem na udržení stavby nestačí a lehce se zhoupne do zdvihu.

            Na úplné udržení i bez toho lehkého zhoupnutí i pro ostřejší záběr ze sedla by musel být nastavený na CT max, což už by zase bylo tupé (nežehlivé) i s vypnutým propedalem. S CT min (nebo jak umí Bikelive méně než min) by to už neudrželo vůbec a pohupovalo se to i při lehkém záběru ze sedla.

            0 0
            • ALEX007  

              jasně…sorry ale to je to co mně mátlo.

              psal jsi že kolo jde „do zdvihu“. laik si myslí že se nadzvedne.

              ty máš na mysli že kolo „využije zdvih“, tj když zabereš pedálama tak se stlačí (zkomprimuje) tlumič, tj kolo se přiblíží k zemi…v reakci na tlak pedálů.

              ty si to asi neuvědomuješ, ale používáš slang tuningářů tlumičů…

              tj „se zapnutým propedalem jde kolo do zdvihu“ znamená "mám propedalem utlumenou funkci tlumiče, ale přesto když zatlačím do pedálu svou vahou, tak kolo sesedne, zhoupne se dolu směrem k matičce Zemi, tlumič není pasivní, ale zafunguje.

              0 0
              • Ruprt2  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
              • fousek  

                Myslim ze kdyby si vic pouzival hlavu misto cizych slov tak zjistis ze Mlok to napsal dostatecne srozumitelne narozdil od tebe

                0 0
      • Jedlon  

        Mám necelý týden Ghostíka

        http://bike-forum.cz/…il-8994.html

        a nemůžu si ho vynachválit. Je kratší a pohodlnější než Anthem, který jsem zkoušek. Jinak jsem si pro něho byl v De. Usporil jsem hafo penez.

        0 0
        • vasek80  

          Prosím kde přesně v německu? Bydlím 15km od hranic a jeden Ghostík mi také vrtá hlavou.

          0 0
          • dancing dog  

            asi někde přímo ve Waldsassen, kde maj centrálu…

            0 0
            • Jedlon  

              koupil jsem ho v jednom mesecku v Bavorsku,uz nevim jak se jmenuje. vyhral jsem aukci na ebay, kolo bylo nove, nejete a cenu radeji psat nebudu.

              0 0
              • Pytlik  

                Mam ho necely tyden, nevim kde jsem ho koupil a cenu radeji psat nebudu???? To zni teda fakt duveryhodne…Resp. proc jsi to cele vubec psal?? Abys ho pochvalil? Stejne duveryhodne…

                0 0
    • Canno  

      neměl jsem možnost se svést na X3, ale tohodle Cuba mám, najeto 1000 a zatím max spokojenost. Osazení vidle Reba, vzadu Manitou, HS Traily a XT all.

      0 0
      • ALEX007  

        normalne brzdy neresim, ale zrovna brzdy vypadaj super na tomhle kole.

        0 0
        • op  

          brzdy hrozny, nevim jestli mam smulu.. Ale spis ne, vic lidi nadava.

          Zde specifikace toho Messe

          Jinak muj AMS Comp vypada skoro uplne to samy jako AMS Messe, akorat kliky jsou SLX a packy Deore. Zde me zkusenosti (cca 3000km) – prvni bylo treba upravit posed a kokpit (sedlo bylo hrozny, to slo pryc prvni), pak riditka vymena na rovny (original vlajdy + vysoky predni sloupek = moc vysoky predek), pak vymena radicich pacek na XT, brzdy problem od zacatku do konce, porad stelovat, obcas to vystelovat ani nejde, sundani kola = stelovani, hlavne zadni, v zime vymenim. Zbyle problemy: vaha je dost vysoka (a to jsem vymenil komponenty za lehky Controltech a dal sedlovku carbon, originalni EC30 byly hrozny tezitka), tlumic: tezko najit tlak, aby se nehoupal a zarovne sel alespon trochu do zdvihu. Mam to kolo rad, funkce zadni stavby je perfekt, tuhost a tak, ale ty ostatni problemy … priste bych do nej nesel, sel by do Athemu, ale X2 .

          0 0
          •  

            taktéž vybírám chrtí full a ve výběru zústala pouze tato Merida 96 http://www.korunka.cz/…-3000-d-2010?… , po výměně kol za lehčí si myslím že bych mohl být spokojenej i přes vyšší váhu rámu

            0 0
            • roud  

              Ta hliníková verze meridy je parodie na chrtí kolo už ten rám je ***** těžká…

              0 0
              •  

                vzhledem k tomu že ostatní kola mají za stejný prachy někdy horší výbavu tak mě zas celková váha cca. +200 – 300 gr. nerozhází zvlášť když se na kolech a pláštích (budu hned měnit) dá ušetřit celkem dost tak mi to je při mých 9o kg celkem buřt, navíc jsem nedávno zkoušek Athema X2 tak mi subjektivně připadá víc chrtější a tužší Merida, že se to jmenuje Merida mě už vůbec neva

                0 0
                • roud  

                  Nejde o nápis ale třeba tvoje merida má skoro tři kila (rám + tlumič zatímco třeba hliníkovej spark má ±2400g což je rozdíl 500g jen na rámu :O( komponenty časem člověk stejnak vymění a nejdýl mu zůstane právě ten rám kterej je zároveñ základ celýho bajka ale rozhodnutí je na tobě jen ti to píšu pro srovnání a proto že ta merida prostě neni žádnej zázrak i když funguje dobře…

                  0 0
                  •  

                    sparka ano, ale komponentově by to musel být spark 35 a to je už úplně o jinejch pěnězích a tu meridu budu mít pod 40 tis. Kč a samozřejmě i finance rozhodujou

                    0 0
          • ALEX007  

            Op:

            díky, potvrzuješ mi muj pocit, nebyl jsem si jistej…jak jsem psal, měl jsem pocit že se houpe v rytmu šlapání…mírně ale trochu…podobný, ale silnější pocit jsem měl z jednočepu RaceBike Rb minulý rok…IQ nebo tak nějak se jmenoval

            taky rám mi přišel dost masivní.

            0 0
            • op  

              rozhoupal jsem se taky ja, a poslal informativni dotaz do TF Tuned, jestli by dokazali vytunit a dodat FOX RP23 na to moje kolo. Za 300 liber bych do toho mozna v zime sel, ale asi maji dovolenou nebo se mnou nekomunikuji .. zatim. Pak uz by to asi bylo superkolo. Brzdu momentalne testuju zadni SLX, nastesti ma skoro stejny tvar paky jako Hayes, takze ani nevadi, ze mam momentalne kazdou brzdu jinou. Zatim se osvedcuje, sice mnohem vetsi houbovitost proti Hayesu, ale to mi tolik nevadi, prevlada vyhoda mnohem delsiho kroku desticek a funkcniho samostelovani .. dokonce se mi dari vymenit kola za jiny par bez prestelovani brzdy (u Hayesu nehrozi), to je pro me nejvetsi vyhoda.. Ale zatim neprosla zadnym bahennim a dlouhodobejsim testem, takze definitivni rezult bude az za par mesicu. Kazdopadne je to ale nejdrazsi varinta .. upgradovat. Priste lepsi koupit nebo postavit kolo bez kompromisu. Dneska bych volil setup kdybych stavel nebo kupoval nove kolo: RS SID nebo Reba, tlumic FOX s propedalem, brzdy asi XT. .. a tak nejak to ma ten Anthem X2, akorat FOX vidli (a tu bych taky prezil :)))).

              0 0
    • marapara  

      Šel bych do Giantu z těchto kol.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.