Celoodpruzene Rockrider xc 500s za 45 000

90 nepřečtených
  • Pincek

    Ahoj, nikde sem zde informace o tomto kole nenasel

    https://www.decathlon.cz/…8614814.html#…

    Já myslím ze za tu cenu je to bezkonkurenční celopero. Vidíte tam něco spatne? Zadní stavba hlinik, jinak Carbon. Zdvihy na xc slušné 120mm, přehazka nová GX lunar s tím ze kazeta je teda jen nx 11–50 což je možná trosku minus, ale stojí zase mene než 10–52… váha v S je 12,5 kg, což mě přijde super. Mám rockrider xc500 a asi ho vymenim. Ještě aby kolo dorazilo, zkusil jsem vzít velikost S, ikdyz podle tabulek bych měl mít M (mám 172 Cm) mám ale krátké nohy a normalni ruce, na mem xc500 ve velikosti M jsem musel dat kratší predstavec, tak doufám ze to S sedne. Jiná velikost stejne nesla objednat, mají v tom nějaký zmatky. Mají všechny velikosti zelené a pak v posledním kroku objednávky položka z košíku vypadne se sdělením ze není již skladem…

    Co si tom kole myslíte?

    Díky za připomínky, popřípadě na co si dat pozor až ho půjdu zkoušet? Celopero jsem nikdy neměl…

    0 0
    • novas752  

      Slaboučké brzdy a je to šeredně hnusný. Zbytek osazení ale vypadá docela fajn.

      0 0
    • obda  

      Je tu docela dost informací o XC 900S, které má stejný rám, ale některé komponenty lepší. Tak sew koukni tam. BTW ta váha bude IMHO v reálu o něco vyšší.

      0 0
      • Pincek  

        Díky podívám se. Mužů je tam pak zkusit poprosit o prevazeni, jestli kolo dorazí :)

        0 0
    • Tomcat  

      Co si tom kole myslíte?… Že kolo by jste mel kupovat s někým kdo tomu rozumí a to není ani personál Decatlonu.

      0 0
      • Pincek  

        No proto se ptám tady :) o kolech něco málo vím a většinu si toho na kole servisuji sám, celopero jsem ale nikdy neměl, tak jsem se chtěl zeptat zde zkusenejsich, kolo mě totiž přijde jako dobrej základ na seznámeni s celoperém…

        0 0
    • Hadato  

      Podle geo rozdíl v délce mezi M a S moc není (ale něco mi říká, že Reach možná nebude správně u S). Jinak je to celkem funkční základ. Brzdy a těžká kola jsou nicméně jasní kanadidáti na výměnu…

      0 0
      • Pincek  

        No zatím jediné co nevím zda bude stačit je délka sedlove trubky, je to jen 38 Cm a já mám tedka 40 a moc centaku navíc už v rámu zasunutych u 40 Cm sedlovky není no, myslím ze to bude naknap

        0 0
    • scalar  

      Základem jsou pružící jednotky, tak bych hledal informace o vidlici a tlumiči.

      0 0
      • Pincek  

        Co jsem tak hledal a moc toho nenasel, vypadají tlumič i vidlice jako slušná střední třída. Otázkou je, kdo a kde to pak umí servisovat, u rockshox to umí dost servisu, u manitou jsem toho moc nenasel. Zatím moc zkušenosti není, něco málo jsem našel z testovacek ve Francii, ale jsou to spíše produktové kydy… no uvidíme naživo no

        0 0
        • obda  

          Zatím moc zkušenosti není

          Co bys chtěl za zkušenosti? Ten rám se se stejným tlumičem vyrábí už několik let. Tlumák je Manitou Radium, reference vesměs dobré (před pár lety dávalo na kola třeba Cube), nicméně je pravda, že informace o servisu a rebuild kity se blbě shání. Ale nějakou dobu to vydrží, a vždycky můžeš časem vyměnit za jiný tlumič ve standardním rozměru 195×45.

          0 0
          • Pincek  

            Díky za info, je pravda ze vyměnit se dá vždycky kdyby byl problém

            0 0
    • cykrista  

      Ahoj. Na koniec si si kúpil Rockrider XC 900s?

      0 0
    • indet  

      Mam objednanou posledni XL, tento tyden ma dorazit. Jen spekujuji zda vzit starší verzi za 57tKc, nebo počkat na novou v září na Sidu Select a Sidluxu Select+ s karbonovou zadni stavbou za minimálně 74tKc (tedy o vice jak 17tKc dražší)

      0 0
      • Smazaný účet  

        a to chceš odpískat celou letošní sezonu? Nebo na čem budeš jezdit? Vždy bude něco lepšího :)

        0 0
      • vztekloun  

        A to jako že ho máš už přímo objednané pro sebe a potvrzené nebo mají ještě na sklad dorazit volné kusy? Kdybys ho měl objednané a nakonec do něj nešel, tak bych ho vzal. Dva týdny u nás v prodejně slibují, že by ještě mělo pár XL dorazit, ale kde nic, tu nic a rezervaci mi udělat prý nemůžou. Honza

        0 0
        • indet  

          Mam ho objednane na sebe ( pres e-shop Decathlonu, když pred 14 dny bylo dostupných 7 ks pro celou Evropu). Na info lince mi rekli ze již žádné v XL nemaji prijit krom verze 2022 prelom srpen / zari za 74tKc. Ale třeba se ještě někde starší vyloupnou.

          0 0
          • deeneo  

            Moc bych se neradoval. Jejich eshop je tragickej, skladník ve Francii blbej.. Jednoduše ti zruší objednávku protože skladník kolo ve skladu v den expedice nenašel. Takže ne, že by počkal do druhého dne kdy znovu přijdou na sklad, ale rovnou tě pošle do háje. Objednej si znovu chlapče

            0 0
            • indet  

              Uz jej ma dopravce a veze se :-)

              1 0
              • vztekloun  

                Těch 7 ks si pamatuji, ale než jsem se rozhoupal, tak byly fuč. Teď mi tvrdí, že prý ještě během května mají naskladnit další. No kdyby sis koupi náhodou rozmyslel, tak dej vědět:)

                0 0
                • indet  

                  Ty nechceš pockat na novou variantu Sidu?

                  0 0
                  • vztekloun  

                    chci co nejdřív jezdit:) a na XLku:) jsem teď bez kola a dcera na mě tlačí, abych s ní začal jezdit a to teď a hned:) A můj 20 let starý RockMachine domachinoval a jediné co řeším je, aby to bylo celopéro, XL a mělo možnost vypnout odskok vidle a zadku z řídítek, ponevadž jsem na to zvyklej z motorky. V dávných dobách bych to strašně řešil, ale dnes? Dnes pro své témeř padesátileté tělo a mysl víc nepotřebuji:) Vlastně bych si klidně koupil jen Rockrider ST900 S, ale prostě XLka pro dvoumetrového chlapa teď nikde neseženu.. Tak asi tak:)

                    0 0
                    • indet  

                      Jojo taky jsem Husakovo dítě :-)

                      Jen s tim rozdilem že ja tlačim na kolo děti a to se mi povede tak maximalně jednou týdně a stojí to hodně úsilí.

                      Ja zas přemýšlel ze bych kolo pojezdil tak 3–5 let a pak nechal mladému a koupil si nové. Pokud bych si to rozmyslel dam vědět.

                      0 0
                    • Vilém  

                      Na co ze jsi zvyklej z motorky?

                      0 0
                      • vztekloun  

                        z motorky jsem zvyklej na ovládání tlumičů z řídítek:)

                        0 0
                        • Vilém  

                          Na motorce nic takoveho nemam, co se tam da ovladat?

                          0 0
                          • vztekloun  

                            předpětí (výška podvozku) a útlum (sport-normal-komfort)

                            0 0
                            • Vilém  

                              Tak to ti kolo delat nebude:)

                              0 0
                              • vztekloun  

                                bohatě mi stačí to zamknutí/odemknutí vidle a zadku z řídítek co je na ST900 S. i když ty 3 polohy co má XC500/900 S jsou ještě hezčí, ale což..:)

                                0 0
                                • mais  

                                  Používáš na dnešním kole zámek vidle? Za 11 let na fullech, jsem zamkl nějaký podvozek tak 50×, z toho 40× zadní.

                                  0 0
                                  • vztekloun  

                                    Když jsem před 20 lety přešel ze silnice na MTB, tak me vždy vadilo, že při jízdě ze sedla se mi zanořuje vidle. Teď jsem na kole asi 15 let nejezdil. Nedávno jsem si vyzkoušel celopéro a pro moje dokurvená záda je to požitek, ale když jsem jel po silnici do kopce ze stupaček, tak mě fakt štvalo, že mi kolo pod zadkem s každým šlápnutím pruží jak trampolína:) a zamykat rukou přímo na tlumiči mě fakt nebavilo. Na motorce je tlačítko pro změnu režimu tlumičů pro mě tím tím nejpoužívanějším a za den ho zmáčknu asi tak 20–200× :) A proto jsem to chtěl mít jako na motorce. Dnes jsem si projel své nové ST900 S a na silnici (hlavně do kopce) jsem ho prostě podvědomě vždy locknul, na rozbité silnici a v offu zase odemknul. A tak stále dokola a jsem happy..

                                    1 0
                    • jonti  

                      Kdyz meris 200cm, tak bych byl s tim rockriderem opatrny at ti neni maly, to XL neni moc velke, je spis na tech 190–195 cm.

                      0 0
                      • Krispinm  

                        Já mám L a 183 cm. Sedlovka vytažená 5,5 cm (to zbývá do max vytažení) a drop jak na silničním kole

                        0 0
                        • vztekloun  

                          měřím 197cm a tak jsem si zvykl, že mi je vše většinou tak nějak malé. Nakonec jsem dnes pořídil lehce jeté ST900 S v XLku a je mi docela fajn, tedy aspoň oproti mému 20 let starému RockMachine s 19” rámem, půlmetrovou sedlovkou, mega zvednutým představcem a 80kama vlaštovkama:) Vím, že je to rozdíl oproti XC500/900 S, ale jak jsem psal výše, důležité pro mě jsou 3 věci: XL, celopéro a ovládání tlumičů z řídítek. Ostatní vlastnosti tolik neřeším. V nejhorším budu za chvilku řešit výměnu, ale chtěl jsem jezdit hned a nečekat, zda v Dekáči něco naskladní nebo ne. Dcera je šťastná jak blecha, že už zítra můžeme začít jezdit a to je pro mě nejvíc..

                          0 0
                      • indet  

                        Mam 194cm a dnes odpoledne si pro nej mam přijet.

                        0 0
                        • vztekloun  

                          Tak at ti sedne a máš z něj radost. PS: přes den jsem ti psal zprávu, že si jedu pro tu ST900 S

                          0 0
                          • indet  

                            Tak jej mam doma taky, prvni dojem je ze kolo vypada hezky jen me nastvalo ze misto GX kazety zacali cpat NX. Jeste na jaře byla ve specifikaci GX kazeta. Zitra vyzkouším.

                            0 0
                            • petyn  

                              Tak to hned nafoť do našich biku.

                              0 0
                            • indet  

                              Tak dle specifikace na strankach Deca v den objednání tam ma byt Sram PG1275 1052 tedy 520%. Vypada to ze to vymeni za spravnou kazetu a XD orech.

                              0 0
                              • Krispinm  

                                Mě zase v době objednání psali že je tam NX ale naštěstí kolo bylo s GX

                                0 0
                                • jonti  

                                  To by tam museli davat i kola s jinym orechem, se mi nezda, ze by delali takovou zmenu.

                                  0 0
                                  • Krispinm  

                                    Mavic Crossmax má ID 360 a na to jsou klasické, XD a microspline ořechy. Výměna bez nářadí (sám jsem měnil). Bavím se o variantě kola XC900 s

                                    0 0
                                    • indet  

                                      Na franc. strankach je Hg orech a kazeta PG1230 (NX)11–50 tedy to na čem kolo reálně přišlo, na českých strankach je ořech HG ale kazeta PG1275 10–52. Servisak mi slíbil že to prohodi, tedy kazetu i ořech. Tak uvidim.

                                      0 0
                              • indet  

                                Tak po měsíci čekání mě dnes čekalo v Decathlonu příjemné překvapení. Byla mi vyměněna obě kola včetně kazety. Poznáte co je jinak?

                                0 0
                                • Vilém  

                                  Mensi uz nemeli?

                                  0 0
                                  • indet  

                                    To je XL, větší se už nedělá. Sedlovka klame, ma ještě 5 cm rezervu zasunutou v ramu.

                                    0 0
                                    • Vilém  

                                      Spis me prastil do oci ten predstavec.

                                      0 0
                                      • indet  

                                        Zkouším různé představce, mam problem se zády a 194cm.

                                        0 0
                                        • petyn  

                                          Vyzkoušej 60mm představec a vlaštovky řidítka. Teď jsem to montoval kamošovi a po 90 km švihu si to moc pochvaloval.

                                          0 0
                                          • indet  

                                            Prave ze na starem kole jsem mel vlastovky a bylo to lepsi. Uvidim neco vymyslím.

                                            0 0
                                • Krispinm  

                                  Oproti mému únorovému modelu nový model kol a jiné pláště. A vypadá to na bezdusove ventilky, ale nevím proč je každá čepička jiná.

                                  0 0
                                  • indet  

                                    Jo, jo dostal jsem k GX Lunar kazetě Crossmax SL 29 :-). Pláště jsou origo , na těch jsem to koupil.

                                    0 0
                                    • MatS  

                                      Jen by chtělo srovnat loga na ráfku a plášti, ať je to hezčí. Jinak kolo je překvapivě celkem hezký. Jen bílá barva dost nepraktická.

                                      0 0
                  • indet  

                    Na novy model na Sidu?

                    0 0
    • indet  

      Mam alu HT Treka 8000 co mam v profilu. Včera jsem mu dal nový řetěz a budu jej mit jako kolo do práce. Šlo mi o to se zbytečně neukvapit. Jen nevim zda za těch 17tKc navic za model 2022 ( to je zatim předběžné naceneni v Decathlonu, ale cena může být ve finále spíš vyšší) docilim adekvatni posun ve zlepšení vlastnosti kola. Jedine co je pro mne neznama je tlumič Manitou Radium expert metric na aktuálním modelu.

      0 0
      • Krispinm  

        Tlumič je naprosto v pohodě (vážím 70 kg a foukám na 65 PSI), dělá co má. To bych se spíše bál Reby. Měl jsem SR Axon a ta byla malinko lepší. Posun oproti HT na 26 bude tak velký, že už bych neřešil jestli Sid a celokarbon nebo Reba

        0 0
    • indet  

      Zde je odkaz na manuál tlumiče Manitou Expert Stranky Manitou

      0 0
    • dvoris  

      Co si o tom myslím? Tohle si o tom myslím. https://www.bike-forum.cz/…z-decathlonu Dávej si pak doma pozor na nástavce od smetáku, aby ti to nepromacklo rám z lepidla. To bude pravděpodobně i důvod, proč to dokáží udělat tak levné. Zastaralá geometrie a karbonový rám bez karbonu.

      0 3
      • Krispinm  

        Četl jsi to celé? Decathlon prodává takové množství kol, že by se systémová chyba musela objevovat opakovaně. Nic takového jsem ale nezaznamenal. A o jaké geometrii se bavíš? U kola za 10, 20 nebo 50 tis. O starých nebo nových modelech?

        0 0
        • kubad  

          však to vlákno je jeho :D on ten rám prostřelil

          0 0
          • Krispinm  

            Co to s tím má společného? Informací pro a proti tam je dost. Z jedné zkušenosti dělat takové závěry je blbost 

            0 0
            • kubad  

              jen to že je těžce zaujatý

              0 0
            • mais  

              Tak pokud to byl jeho rám, co nevydržel…

              0 0
              • indet  

                Ta spodni ramova trubka ma obroskou plochu. Pokud se klacek do ni zapichne je to jasné. Muj ram je lehce rozdilny protoze jdeo full, ale materialove tobude podobne.

                0 0
        • indet  

          Rockrider XC900 a XC900S ma hlavovku 68 což odpovida trendu xc kol z roku 2019, tedy roku vzniku. Dnes leti DC s hlavou okolo 66,5 , ale subjektivně se mi pri jizde zdalo být i těch 68 u vidle XC900S strašně podražené oproti Treku z roku 2006 :-).

          0 0
          • Krispinm  

            Tak 66,5 má jaké kolo? Canon Lux 69,5, Merida

            Ninety Six RC 68,5, Giant Anthem Advanced Pro 69, SCOTT SPARK RC 67,2.

            0 0
            • indet  

              Lux Trail ma 67,5 , Scalpel SE 67 , Epic EVO ma 66,5 , Lapierre XRM 66

              0 0
              • Krispinm  

                Lux Trail není XC, S-Works Epic má 67,5, Lapierre XRM není XC. Pořád nevidím tu převahu 66,5. Lux CF 69,5, Lapierre XR 69

                0 0
          • tomxxx  

            Ono je zase trochu na čase, aby se lidi s těma hlavovejma úhlama uklidnili. Pamatuju si, jak 10 let zpět (to letí) každý řešil délku zadní stavby, aby pak čahouni zjistili, že úplně krátká taky není ideál. Za pár let lidi zjistí, že ty položená kola taky nejsou úplně ok na ty shity co běžný pupík na tom XC jezdí a hlavně občas potřebuješ jet i nahoru. 68 je úplně v klidu. 66 mělo kde jaké enduro ještě v minulé generaci.

            4 1
            • indet  

              Ja to kolo beru jako dobry poměr ceny / výkonu za ty peníze. Pro mé účely dostatečné. Ještě jsem pokukoval po LUX Trail CF6, ale už je vyprodali v XL. Skoro bych řekl že to Rockrieru XC 900S sluší v tom XL víc, jak v menších velikostech. Na fotce na synových kolech SUN Ringle 30.

              0 0
              • Krispinm  

                Z toho sedla bych asi spadl a koukám že představec také není origo. Mě celkem vyhovuje.

                0 0
                • indet  

                  Sedlo prijde vyměnit, a tady jsem mel SAG 30 % tak proto ten sklon sedla.

                  0 0
                  • Charlie_R  

                    SAG je, když na kole sedíš, ne? Nebo si myslel tlumič?

                    1 0
                    • indet  

                      Ano SAG tlumiče.

                      0 0
                    • Krispinm  

                      Když si na kolo sedne, tak bude úhel sedla ještě víc dolů = ještě víc z kopce. Každému vyhovuje něco jiného, já bych z toho spadl.

                      0 0
                      • novas752  

                        Nebude, to by musel mít na vidlici 30%+ což je na xc nejezditelné.

                        0 0
                      • indet  

                        Kdyz je SAG vidlice menší než tlumiče, kolo si vzadu vice sedne. Bouchla mi chvilku předtím hadička na vysokotlaké pumpičce, tak jsem do toho už nevrtal a byl rad ze můžu dojet domů.

                        0 0
        • indet  

          Rockrider XC900 a XC900S ma hlavovku 68 což odpovida trendu xc kol z roku 2019, tedy roku vzniku. Dnes leti DC s hlavou okolo 66,5 , ale subjektivně se mi pri jizde zdalo být i těch 68 u vidle XC900S strašně podraženejch o proti Treku z roku 2006 :-).

          0 0
    • indet  

      Tak jsem trochu poladil posed a kolo. Brzdy XT, ESI gripy. sedlo dle sedacich kosti od Spešlu a uz jsem na kolo vratil Crosmaxi. A musím říct ze včerejší projížďka me potěšila. Hlavně ty zaplety. Zakladni kola od Mavicu , ale fakt super za ty prachy. Nebal bych se je srovnat s DT XR1650 na Orbei.

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.