• kapo22

    Zdravím,

    při minulé výměně brzdových destiček jsem asi moc utáhl šroubek, který je drží, a teď mi za boha nejde povolil. Když zaberu víc, už to smrdí rozdrbáním hlavy šroubku.

    Zkusil jsem aplikovat WD40 a nic.

    Docela nutně potřebuju destičky vyměnit, nebrzdí a dřou kotouč.

    Nejhorší možný scénář je koupě nového třmene :-/

    Napadá vás nějaké lepší řešení?

    Díky

    0 0
    • milan.v  

      Nahřej fénem, zkus povolit potom…

      1 0
    • jIrI___  

      Zkus to nahřát, kupovat nový třmen je takové hodně ultimátní řešení :). Osobně si nedokážu představit, jak moc jsi ho musel utáhnout, když teď nejde povolit. Dle manuálu se ten šroubek má utahovat tuším na 1,5 Nm, což je takřka nic…

      0 0
    • kapo22  

      Nahřátí mě nenapadlo. Zkusím.

      Díky

      0 0
    • kapo22  

      Tak ani nahřátí nepomohlo. Šroubek drží jako přilepený.

      Nějaké další nápady? :-)

      0 0
      • Kouba_2005  

        Dobře podložit a poklepat? Pořádná rána by ho uvolnila, otázkou je, co na to třmen :-)

        0 0
    • Espen  

      Zrovna nedávno jsem ten šroub musel odvrtat Závit je až v té části, kde je pak zavlacka. Když nepovolíš, uříznout šroub na straně zavlacky na obou stranách tělesa třmenu, odvrtat menším vrtákem a vzít závitníkem.

      0 0
      • kapo22  

        A jde nějak rozumně sehnat samotný šroub?

        Napadlo mě, že bych to fiknul v půlce a zkusil zabrat klešteme. Úvaha skončila právě na možnosti sehnat samostatný nový šroub.

        0 0
        • Espen  

          Ono, kdybys tam dal hřebík, taky by to přežilo. Dřív byly jen zavlacky

          2 0
        • va-bo  

          Da se koupit běžně. Nebo dát závlačku.

          0 0
        • kadlec  

          Ja tam dal sroub z mtb tremu. Je sice krapet delsi, ale ma inbus hlavu a ne tu pojeblou drazku. Maj ho bezne snad vsude.

          0 0
    • designer  

      Zkus použít torx, který se tam největší vleze. A silou… Tady ti nic jiného nezbývá. Výhoda je, že nic jiného než šroub neznicis. Dokud neseženes nový, můžeš použít závlačku

      1 0
      • Vilém  

        To bude chtit dost sily, dostat tam torx:)

        1 0
      • Kouba_2005  

        Do hlavy se šlicem rvát torx? Prosím o fotodokumentaci.

        0 0
        • designer  

          Do hlavy se slicem bych určitě torx nerval, tohle mi prosím nepodsouvej. Mám pochopitelně na mysli hlavu s vnitřním šestihranem, kde při stržení pomůže právě torx.

          1 0
          • Kouba_2005  

            Akorát že třmen GRX400 má šroubek se šlicem, tak si, prosím, nejdřív pečlivě přečti dotaz a něco nastuduj, než začneš radit hovadiny.

            0 1
            • designer  

              Já mám šroubek se šestihranem. Ale jestli jsem tě urazil mou neznalostí typu hlavy šroubku, který má tazatel na třmenu, tak je mi tě líto. To věčné moralizování na bike fóru tímto dostává úplně nový rozměr.

              0 3
              • gersa  

                Jen se zeptám, ty máš GRX třmen?

                0 0
              • Kouba_2005  

                Lítost si šetři pro sebe, až někdo takhle „dobře“ poradí tobě. Máš jinej třmen s jiným šroubkem, ale radit pitomosti budeš. Nejde o žádný moralizování, prostě jsi napsal nesmysl, tak bys měl stáhnout ocas a raději držet hubu.

                1 2
                • DaD  

                  Já bych to tak nehrotil. Některé třmeny mají to a jiné zase ono, zaleží kdo tam co při výměně dá. Já dávám všude s imbus hlavou a stejně to dotahuji opravdu s rozumem. A na imbusy ty Torxy fungují překvapivě dobře.

                  Šrouby se šlicem jsou naprd. Bordel z desek se zapeče a je občas problém to povolit.

                  2 0
                • designer  

                  Ty jsi ko*ot :-D

                  0 5
    • kapo22  

      To mě nenapadlo, tam narvat cokoliv jiného nebo obyč závlačku.

      Díky všem za pomoc. To už nějak zvládnu :-)

      0 0
    • Doyle  

      Zvolit hlavně správnou šířku šroubováku, poklepávat na hlavu šroubováku a zkoušet přitom šroubovákem otáčet. To musí povolit takový šroubeček.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.