• Paja

    Pul osme a novy vlakno nikde, to koukam…:)

    0 0
    • mastihuba  

      Co bysme si bez tebe…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kua, neměl bych chlastat, ale mám zaplacený: https://www.besedaubigbitu.cz/

      0 0
    • Smazaný účet  

      To jsem neměl číst: https://www.bike-forum.cz/…imano-1x12-1#… :)

      0 0
    • pepek  

      Mista je tam kutwa dost :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Včera kolem 16,30 h jsem potkal ve směru od Tesca u Kauflandu na křižovatce v Krpoli známou postavu z fotek. Oranžová helma, dres komplet do modra a znám jistě obličej odtud, kdopak to byl? To jen tak pro pořádek. :-)

      0 0
    • Hammond  

      Pomalinku frčím delší štreku, na Vzpírárně dám první kousek,je hezky ,že?

      0 0
    • babicak  

      Bylo by to řešení výměna 10–42 na 10–46?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Řešení je 51z :)

        0 0
      • pepek  

        Jasně, je to 10%. 22/36 je ofšem ještě daleko lepší

        0 0
      • Smazaný účet  

        Čekuj na bazarech zánovního vorla, dost lidí přechází na Shimano…

        0 0
        • babicak  

          Ty budeš přecházet na SH? Zánovní Orlík, dál k tomu musíš koupit minimálně řazení, přehazku, řetěz, kliky bych si nechal staré, cena by byla kolem osmičky. Pokud vyměním jen kazetu s větším rozsahem, mám to jen za cenu kazety (předpokládám, že ta kazeta je naa XD ořech) a mám pěkný dárek k narozeninám, nebo k Vánocům :-).

          0 0
          • Smazaný účet  

            Šaltr pobere 46z bez problému?

            Můj nájezd na MTB se blíží nule, takže nemá smysl do toho cpat.

            0 0
      • LM  

        Hmotnost: 502 g – Ne, raději knihu :-)

        0 0
        • babicak  

          10–42 XG 11–50 má 400 g, dám lehčí plášť a úspora je tu – :). Popřípadě bezduse, ale to si nejsem jist hmotnostní úsporou

          0 0
          • LM  

            No mám na kolech kazety SRAM XG-1180 (315 g) a XG-1175 (325 g), takže bych si pohoršil výrazně (bezduše s minimem mlíka už tam jsou:-)).

            0 0
            • Paja  

              Tvl. to je psycho, ty ceny.

              0 0
              • novcze  

                dvanáctkové SLX to jistí

                https://www.bike-discount.de/…sette-847237?…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Bral bych komplet nový XTR vč. těch čtyřpístků, ale na co? Jezdit by mě to nepřinutilo, ve sjezdech by mi to nepomohlo.

                  0 0
                  • Excel  

                    No čéče v týdnu jsem na to sedl, ujel 1 km, vrátil se a šel raději dělat úplně něco jinýho.

                    0 0
                • babicak  

                  Pěkné, to ale nedáš na XD ořech, takže ještě přikoupit ořech ( plus řazení, přehazka, řetěz) a je otázka, zda by na ten můj náboj šel

                  0 0
                  • novcze  

                    já reagoval spíš na tu poznámku o cenách, ale 51 zubů by jistě řešení bylo :))

                    0 0
                  • LM  

                    To už můžeš koupit tu Sunrace 10–46z – je totiž lehčí než obě varianty SLXa a nemusíš měnit ořech ani řazení :-)

                    • approx. 513g – 10–45 (manufacturer information)
                    • approx. 534g – 10–51 (manufacturer information)
                    0 0
              • LM  

                V německu to je o trochu levnější nebo lovit na bazaru no :-)

                0 0
            • babicak  

              Aktuálně mám XG-1180, ale mám RaRa, který je o zhruba 200 g těžší, než byl původní Ground Control, ten tedy byl 2,1, teď RaRa 2,5 a Performance Addix verze. Takže při lehčím plášti bych byl na stejné hmotnosti. A myslím, že raminko u X1 přehazky by mohlo probrat o 4 zuby více. Kolik se ušetří, když se vyhodí duše a nalijte mléko? Myslel jsem, že se tam musí nalít minimálně deci, což velmi zhruba odpovídá váze duše

              0 0
              • Smazaný účet  

                S mlíkem nic neušetříš, spíš naopak se tam udělá vrstva starýho.

                0 0
              • nomecz  

                Obyc 29 duse ma tak minimalne 150 gramu mlika staci tak 80 ml takze na kole usetris tak cca 50 az 100 gramu podle vahy duse. Ale klesne ti valivej odpor takze ten wow efekt je o neco vetsi

                0 0
      • Polka  

        Jdes dobrou nejlevnejsi cestou podobne jako ja, netreba do toho davat dalsi prachy a hlavne neres vahu kazety u toho tvyho smrdlani :-) Pokud mas hazku X1 tak dle tabulky no problem.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nevíte, jestli tu cestu Padouch komplet vyasfaltovali? Jel jsem jen okolo odbočky směrem na Rudice a začátek cesty měl novej koberec. Asi zase zbylo zbytečně moc peněz z programu EU „Vyasfaltuj les“ a prskli tam asfalt.

      0 0
      • pepek  

        Jel jsem nedávno po té Kočárové a tam byl pěkný nový asfalt a ten Padouch myslím byl už nachystaný. Jen tak dál, ať je pěkný asfalt aspoň v lese, když už není v Brně.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Asi to berou komplet, když tam mají techniku. Ale spojovací silnička Ostrov u Macochy na Sloup (na mapě název 5. Srdcem jižní Moravy) byla snad už jen ze záplat. Ani jsem nezamykal vidlici. Potkal jsem nějakýho silničáře a až mi ho i bylo líto, klepal se na tom jak pes v zimě.

          Asi jsou priorita lesní cesty :-)

          0 0
    • TheJD  

      Nevite, jestli nekde v blizkosti maji testovaci sedla Selle Italia? Na netu jsem nasel jen bikegallery v Praze. Dik.

      0 0
    • LM  

      Trailové zpravodajství:

      • na Naučné je v cestě novej strom (foto 1)
      • na Kaštánkovi jsem kousek za výjezdem od potoka dával stranou kámen schovaný ve vysoké trávě přímo uprostřed pěšinky (WTF?), zbytek cajk
      • na lesní cestě vedle Rakovce (modrá TZ) je taky strom přes cestu (foto 2)
      0 0
      • TheJD  

        Jak to ted vypada na naucne? Ja uz tam dlouho nebyl kvuli popadanym stromum a taky kvuli zarostenym mistum. Na Kastenek nejezdim kvuli te zarostle sekci za potokem.

        0 0
      • nomecz  

        Doplnim :)

        Ten strom na naucne uz je odvetvenej , pred tydnem sme to tam pizlali protoze se tam nedalo skoro prolest

        A ten strom na modre TZ kdyz jedes dolu je za zatackou tzn brzdil sem i ocima …

        0 0
        • LM  

          Ten odvětvenej strom už tam není, někdo ho ufik komplet. Děkujeme.

          A na Kaštánkovi na několika místech potunila spodní okraj pěšinky divoká prasata, tak bacha :-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        Strom na modré potvrzuju. Krom toho jde dost blbě přelézt. Hlavně se musí přehodit kolo (spodem je málo místa), je to slušnej kus dřeva.

        0 0
        • obda  

          Jj, přelízání je tady trochu sportovnější výkon.

          0 0
      • ufoncz  

        Trochu to tu teda taky zaplevelím :-P

        Z minulýho týdne:

        1. Baba všechno cajk (nevyzkoušel jsem snad jen od Jinačovic k Zoo trailu podle potoka)
        2. Prigl trail včetně Křížovky a předcházejí kořenovce po sjetí z asfaltky v oboře taky cajk (v té oboře to není úplně samozřejmý)
        3. u Jedovnic si na těch pěkných kořenech na červené TZ těsně u Olšovca někdo vydupal zákazovou značku pro kola i z druhé strany – to je ale už tak měsíc :-(

        Teďka:

        1. Za rybníkama u nádraží Jehnice řekl bych v supr stavu, když to teď není přeschlý. Kdo nechce do vody a blata, musí ale přes tu skalku. Bacha, jižní břeh toho potoka, co je teď bez lávky, dost strhla vody – najel jsem do toho, že to je jako před tejdnem a div se nedělal kotoul i s kolem.
        2. Červená TZ od Jehnic na Lelky úplně perfekt už delší dobu, akorát tam ta boční kořenová alternativa dost zarůstá.
        3. „Anenský“ trail ok, když víte, jak v horní části plynule objet ty už dlouho nakácený stromy
        4. u Babích dolů je paradoxně v čudu jen ta zelená TZ, ostatní pěšiny fajn
        5. žlutá TZ od „U Buku“ směrem dolů k rybníčku Mates (Rakovci) je teď dobrá technická výzva – vymletý koryto, díry a hupy z kořenů, ráno k tomu tam ty neuvěřitelně nelogický zapuštěný strouchnivělý klády pěkně mokrý. Kdo už se nudí, tomu za mokra rozhodně doporučuju.
        6. Paintball – stačí pár hodin bez deště a hned se to sype, suchý. Skoro k neuvěření. To fakt jezdit nejlíp do pár hodin po chcancu.
        0 0
        • LM  

          ad: od Jinačovic k Zoo trailu podle potoka – cajk, jel jsem dneska včetně Zoo trailu

          ad: Za rybníkama u nádraží Jehnice resp. potok bez lávky – najel jsem tam od severu, že ten potok projedu a pak nějak vyjedu nahoru druhej břeh. Bylo to hodně naivní, zůstal jsem tam pod druhým břehem stát na kole ve vodě a měl co dělat, abych se vyškrábal nahoru s kolem v ruce bez namočení bot :-)

          ad: žlutá TZ od „U Buku“ směrem dolů k rybníčku Mates (Rakovci) – tam jsou klády v zemi paralelně na směr jízdy? To je to hnus i za sucha.

          0 0
          • ufoncz  

            Uz od nepameti. Cekam, kdy konecne uhnijou vsechny.

            0 0
          • obda  

            Jo, jsou a vždycky byly. Za vhodné konstelace byly jetelné i pro mne, ale dobrý pocit jsem z nich moc neměl.

            0 0
        • ufoncz  

          Přidám ještě něco vzdálenejšího a tak trochu z druhé ruky:

          1. Olšaňák (a teda i Modrej Nemojanskej) cajk
          2. (po dlouhé době) modrá TZ mezi Třema smrkama a Rakoveckým (U zabitého) kolem Bílé skály taky cajk
          3. Zelená TZ od Senetářova na Budkovan při sjetí (doprava na šotku) před tou úplně spodní části dtto

          Polka na té soc. síti nazvané podle žrádla bohužel reportoval nejetelnou modrou TZ kolem Luhy od Oborskýho dvora k Vlčí skále.

          0 0
          • tusiexet to xmetov cuez  

            2. co tam bylo necajk?

            3. které sjetí myslíš? Toto? To pak ale jedeš skoro furt po šotce a to se nemusí hlásit, ne? ;-) Důležité je, co je tam níž… Nebo je tam ještě nějaká šotka?

            0 0
            • ufoncz  

              2. Tam snad bylo přelejzání přes popadaný stromy (ve vlnách, jen s malýma přerušeníma, než to zase popadalo nebo to tam nakáceli) většinu z posledních tří let.

              3. Samozřejmě myslím sjetí až skoro dole – je tam takovej mírně vracecí žlíbek s cestou. Prostě až narazíš k vícero velkým padlým smrkům, tak se trochu vrátíš a vyjedeš to po lehce zarostlé cestě na šotku. Větší část toho pěknýho singlu si teda užiješ.

              0 0
          • Polka  

            Dával jsem to i sem ;-)

            0 0
          • ufoncz  

            Ještě jednou zkusím, jestli to Paja vydrží a nebude radši sám chtít oddělený vlákna :-) Ale ať je to komplet:

            [1] Na tohodle bacha, ten se s tím nesere. Myslím, že je to ten stejnej, co bez jakékoli cedule málem zabil holku se sluchátkama, co šla po zelené z Vranova do Kateřiny (aniž by o tom věděl, ale já to viděl, já tam byl :-)). Tady měl krátkej úsek se zákazem vstupu, ale stromy stejně už padaly jinde – jak jsem psal, nesere se s tím. Proč ale kácí i borovice a duby? A proč ŠLP Křtiny z trávy a kvítí kolem šotolinové dálnice Vojanka dělá z obou stran asi tak dva metry pruh „anglickýho trávníčku“? Jsem myslel, že se řeší kůrovec a sucho.

            [2] Ten lehčí trail po okraji Hádecké planiny (nevyhlídkovej) má jedinej větší padlej strom, jinak paráda, bez ostružin a dalších strastí.

            [3] Jak už tu padlo, sjezd přes zříceninu Obřanskýho hradu stojí za vyliž. Jet se to dá, užít asi těžko. Korýtka, suchý, sypký, drolivý. A ještě se tam zespoda drápou turisti (tak jsem to radši stočil na zřícenině do Těsnohlídka a pošetřil brzdy)

            [4–6] Těnohlídkovo údolí u chat dole vykáceli a pak taháním dřeva lakatošem (asi k Resslovce) rozjebali lesáci do stavu tak osm let zpátky. Pryč jsou sice i kopřivy, ale tentam je singlík přes čistej potůček, ta džungle je cesta kolem památníku nad zříceninu. Aspoňže trailík po severní straně potůčku tam v tý spodní části furt je.

            [7–8] Pepkův sjezdík zhruba ze začátku Obřanskýho trailu (u Hradiska) k mostu přes Svitavu u Těsnohlídka (s kvádříkem na konci) pořád obsahuje dva velký padlý stromy a mezi nima naprosto nepochopitelně ne až tak starý koňský hovna. Co tam v tom sklonu dělá kdo s hajtrou?

            0 0
            • pepek  

              Super. A ta Lužánecká už je ok, akorát uprostřed je furt ta jama :-)

              0 0
            • tusiexet to xmetov cuez  

              Na žluté pod Liščí lečí jsem trochu odstranil ostružiny, takže se to zase krásně klikatí bez krvavých následků, fotky nemám.

              0 0
      • Polka  

        Tudy teď také ne, přátelé.

        0 0
      • LM  
        • Odházel jsem dneska zase nějakej bordel stranou nahoře na Karáskovi a v jednom místě vyčistil+vyznačil objízdnou trasu → jde to teď projet bez šlápnutí na zem.
        • Paintball/Kuleho trail je dobré jezdit ráno/brzo dopoledne, kdy to rosa ještě drží trochu pohromadě :-).
        0 0
        • Smazaný účet  

          Můžu mít dotaz, to tě každý den baví?

          0 0
          • LM  

            No jezdím spíš obden a pokaždý jinam, aby mne to neomrzelo :-).

            Tenhle rok jsem byl 2 měsíce bez kola kvůli úrazúm (duben+červen), takže to dokud je pěkně zase doháním. Rameno už je skoro v původním stavu, tak začínám zase skákat.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ono to podle komentářů tady vypadá, že jen Kaštánek, Karásek a Kuleho trail. Proto asi ta otázka :-)

              0 0
              • LM  

                Není to trail, ale dám to sem. Vedle Provazníkové je rozkopanej a zapáskovanej chodník, kterým se dalo dojet z Tomkova náměstí na Kohoutovu a pokračovat v mírném sklonu na Lesnou či Krpole.

                Dneska jsem na to po 4 hodinách na kole smutně koukal a pak se škrábal v tom největším vedru nahoru Soběšickou :-/

                0 0
                • ufoncz  

                  Taky tama občas jezdím, ale mám u toho furt pocit, že správně se má na kole jet až kousek před tunel (kam už smí jen motorová vozidla) a tam se napojit na tu asfaltku parčíkem pod Husovičákem směr Kohoutova.

                  0 0
                  • Sistematicx  

                    No jo. A co kdyz jedes z vrchu. Tak prijedes k tunelu a pak stejne musis jet podel tech skal po tom uzkym chodniku. Jinak bys musel sesdnout z kola a jit az dolu na tomkac pres prechod pesky a u toho bazaru a pujcovny privesu nasednout.

                    0 0
                • Sistematicx  

                  Da se jet vic vpravo tim chodnikem podel tech baraku. Sirka je max na jedno kolo a je to trochu tarostle kerama ale projel jsem. Jinak je to rozkopany jeste pred tuneleme u toho servisniho odstavnyho pruhu jak je ta foto brana. Po cele delce je vykop na kabelaz takze bud prekrocit s kolem cca 0,5 metru mezeru nebo jet az ke kanalu co je tesne pred tunelem a tam se obtocit kolem antonicka…v patek jsem tak projel. Jezdim tama pravidelne domu a do hokny.

                  0 0
                  • LM  

                    Kolem baráků úzkým chodníčkem jsem projel a doufal že to dál bude lepší, ale nebylo, kolem výkopu hlína a hlavně ta páska – takže se mi tudy šaškovat s kolem v ruce nechtělo a lézt do hustého provozu už vůbec ne :-).

                    0 0
                    • TheJD  

                      Da se jet objizdkou tunelu pro auta, jak jezdi autobusy. Pres Merhautku. Lepsi nez Sobesicka, kdyz koncis vyjizdku a nejradsi by jsi jel po rovine. :)

                      0 0
        • LM  

          Zas jsem trochu odostružinil výjezd kolem Soběšických rybníčků. Tentokrát jsem trochu vzal i kopřivy čumící do cesty. Náročnost výjezdu stoupá po každém větším dešti, za chvíli z toho bude pěkný singl (s vymletým korytem po stranách) :-).

          0 0
        • LM  
          • Trochu toho bordela, co jsem odtahal stranou na začátku Karáska, zase někdo natahal zpět. V horní části bylo pak ještě několik kusů dřeva „nastražených“ v cestě – všechno je dobře vidět a jde v klidu přejet/skočit, takže jsem to tam nechal. V prostřední části jsem kopnul stranou několik větví, které byly hozené přes pěšinku na délku. No a v závěrečné části mezi dvěma asfaltkama někdo vybudoval ze dřeva a hlíny odpal, který někdo jiný následně rozmlátil. Že by to byl ten spouštěč nevraživosti?
          • „Zrekonstruovaná“ pěšinka u Kriketového hřiště v Zamilcu byla vylepšena na každé straně o dřevěnou tyčku, na které jsou přidělané dvě zalaminované A4. Na první je piktogram Zákaz vjezdu jízdních kol a na druhé nápis Pouze pro pěší! No zakroutil jsem hlavou a jel opatrně dál. Během průjezdu jsem se od jedné hodné paní, které jsem uvolnil cestu zastavením ve křoví na kraji cestičky, dozvěděl, že ten zákaz je oficiální (přestože to tak nevypadá) a že ho tam dával sám starosta. Když jsem se ptal proč, tak: „Cyklisté v okolních lesích jezdí jak hovada a pěší si na to stěžují“. No potěš koště…
          0 0
          • pepek  

            Tak toho tunelu u baseballu je škoda. Ale zase když jsou to jen papírové značky, tak to nemůže být směroplatný. A silnější vítr to jistě brzo utrhne.

            0 0
          • LM  

            Hádejte co jsem dneska přejížděl a přeskakoval na trailu Za hřbitovem?

            Ano, i zde někdo nastřažil kusy dřeva. Větev ve tvaru samorostu na konci škvárového sjezdu je extra vypečená. Koním to evidentně podle čerstvých koblih nevadí.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Měli bychom se nad sebou zamyslet:

      Brněnská diskuze je soukromé tlachání pár známých a s cizími se nebaví.

      …vlákna Brno – měsíc jsou spíš takovej chat přátel z jedný hospody…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Asi se neumí do diskuze vetřít, někdo plachej. :-)

        0 0
      • Paja  

        …az na to s cizimi se nebavi to celkem sedi :)

        Tato moudra jsou v kterem vlakne?

        0 0
      • mastihuba  

        Ja to chapu, většinou každého odradite volbou trasy, rychlostí nebo zvolenou hospodou. :)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Chtěl poradit s Francií a Kolohnátem tak nechápu co hledá za štěstí ve vlákně Brno – měsíc. Já přece taky neplevelím Ufonovi Kvízovky tlacháním o ničom.

        0 0
        • obda  

          Nj, chudák netušil, že ve vláknech Brno-xxx píšou turisti, a ne enduristi (až na výjimky potvrzující pravidlo).

          0 0
        • pepek  

          A prečo ty vlastne nechodíš do oných kvízovek, súdruh?

          0 0
    • obda  

      Asi se přešaltruju na ranní ježdění. Teploty příjemné, a dneska jsem nepotkal vůbec nikoho – ani pěšky, ani na kole. A to jsem jel víceméně po značkách ři profláklých cyklopěšinkách. Jen ty vyplavené rygoly jsou trošku o ústa. BTW kolem Trnůvky a na Zlobici už to kůrovec schroustal slušně, a na Babě se to taky rozjíždí. Překvapil mne docela velký rozdíl oproti stavu v červnu :-/

      0 0
      • LM  

        jj, ráno/brzo dopoledne v 15–20 stupních je to mnohem lepší než v podvečer, kdy je stále 26+ :-)

        0 0
        • kankrlicek  

          Co furt máte proti třicítkám? To je krásná, pohodová teplota.

          0 0
          • LM  

            K vodě možná. Na kole je mi už moc teplo.

            Poslední vyjíždku v téhle teplotě jsem pečlivě naplánoval podle potoka (vyschnul), ve stínu stromů (lesáci vyrubali), takže jsem v tom kopci na slunku málem chcípnul a spodek Prygl trailu pak dojížděl s úpalem jak ve snu

            A přitom pár let zpět mi vysoké teploty nějak extra nevadili, divné :-)

            0 0
          • Motyll  

            Třicítky na mě začínají být mladý…

            0 0
    • RomanH  

      To mi taky dela dobre na c…a

      0 0
    • mastihuba  

      tvl. když vidim ten Romanuv škopek tak ve středu už to asi pude. :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Stav nouze: Nevíte o někom, kdo je schopen co nejdřív přeplést zadní kolo v Brně (samozřejmě za cenu servisu – ne ze známosti), popřípadě blízký okolí? Opět ruplej nipl a čekací doba na přepletení kde mají mou důvěru je 14 dní. Nebo kdo ze zaplítačů by měl hotový zapletený slušně udělaný kola rychle k prodeji. Co tu lítají jména, tak to je myslím všechno mimo Brno. Ale někoho tu někdo zmiňoval. Nebyl to někdo od ufona, že zaplítá?

      0 0
      • vit.sklenar  

        No já přeplýtal zadní kolo před týdnem u Lasla a říkal, že servisů moc nemá a udělal to do druhého dne.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Dík, odvolávám poplach, objednal jsem novou sadu kol. Nemám na to už nervy. Přepletl bych to a rupl by ráfek, nebo něco ořechem, praporek apod.

          0 0
    • Motyll  

      Já poslal synátora do světa… Dneska přišel pohled.

      0 0
    • Paja  

      Vzhledem k zitrejsi destove predpovedi jedeme s Jaroslavem a Dusanem uz dnes.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Kam? Jsem on road a free.

        0 0
        • Paja  

          Zatim nevim, cil asi nahore?

          0 0
        • Paja  

          Prijezd tradicne 18.30–19.00.

          0 0
          • Motyll  

            To možná dám…

            Mám téma k diskusi :)

            0 0
            • LM  

              Provinilcům přitom hrozí ve správním řízení pokuta až deset tisíc korun a především roční zákaz řízení a sedm trestných bodů.

              • to ty zahraniční řidiče fakt odradí…
              0 0
              • scoty  

                Od 19ti do 7mi v pravém pruhu a zbytek na dráhu.

                0 0
                • pepek  

                  Hmm. Popiš mi prosím přibližně vlak, který veze náklad kamionů, průběžně se nacházejících na D1. Stačí délka, počet vagonů a počet vlaků, vypravených ČD/den pro tento účel. Také spolehlivost a termín doručení až „ke dveřím“.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Lépe bych ten dotaz nesestavil.

                    0 0
                  • scoty  

                    Obávám se, soudruzi, že méně radikálním řešením již odzvonilo… :-)

                    0 0
                    • pepek  

                      To ovšem není odpověď na moji otázku.

                      0 0
                      • scoty  

                        Není.

                        V okamžiku nutnosti přijetí radikálních opatření, který je z mnoha důvodů blízko, se vskutku neřeší, kolik polských kamionů momentálně veze cigára přes Vysočinu z Itálie do NDR…

                        0 0
                • babicak  

                  Rozvážím návěsy ( jestli teda víš, co to je) přivezené po kolejích z vlakového terminálu v Brně, a myslím, že problematice i rozumím a pokud budeš mít zájem, tak Ti fundovaně vysvětlím, jak to chodí a nechodí. Ty fantasmagorie, že budeme vše místo po silnici vozit železnicí může říct jen člověk neznalý. Nebude to dlouho trvat, a příjde krize a bude se vozit zase méně. A uvědomělí lidé přestanou nakupovat zahraniční výrobky i české zboží aby ušetřili přírodu a omezily zbytečné jízdy nákladních aut – včetně dodávek. :-) :-)

                  Potrefená huse se ozve :-)

                  0 0
                  • scoty  

                    Tak to už nebude potřeba, ale mohl by ses třeba stát ve svém okolí váženým obuvníkem, jestli teda víš, co to je… :)

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Tak to je výzva.

                      0 0
                      • scoty  

                        V těchto úvahách není nic osobního. Za našeho života se počet lidí na planetě zdvojnásobil. Stávající způsob bytí bude muset být brzy změněn, chceme-li dál žít. Čistý pud sebezáchovy.

                        0 0
                        • pepek  

                          Greta nic takovýho neříkala. Za všechno prý můžou auta a lodě.

                          0 0
                          • Jaroslávek  

                            Nevím kdo je Greta, ale hlavně ty auta.

                            0 0
                              • novcze  

                                z ní bude prima teroristka až vyroste, zradikalizovaná je už teď

                                0 0
                              • pepek  

                                Greta Thunbergová se v březnu 2019 vyjádřila, že sama nemá ráda jadernou energetikou, ale že podle IPCC je i jaderná energetika jedním z řešení, které je potřeba použít ke snížení emisí CO2 a proto by neměli ochránci klimatu vystupovat proti ní. Někteří němečtí aktivisté toto prohlášení odsoudili a vyjádřili se, že je součástí jaderné lobby :-)

                                0 0
            • Motyll  

              .

              0 0
              • babicak  

                Vždyť jsem Ti to v úterý přesně takto vysvětloval :-). Ještě pro úplnost je potřeba dodat, že do nákladních aut se počítají i auta kategorie N1 což jsou dodávky a dříve i osobáky s přepážkou

                0 0
              • scoty  

                Chybí tam kolonka:

                Motal se přes půl republiky mezi nákladem na přetížených rozbitých silnicích a nakonec se trefil do druhého stejně unaveného taky v osobáku…

                0 0
              • babicak  

                Ještě ten titulek, kterým to začalo

                0 0
          • Smazaný účet  

            Je potřeba srazy přesně popsat, a hlavně být vstřícnější k nováčkům a trpělivě odpovídat, čekají jich prý davy, co by se přidali, a těch bikerek…

            0 0
    • mastihuba  

      Ste kundy, ja dneska nedavam. :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Navrhuji zakládat oddělená témata: Brno-pro všechny, Brno-trasy a sjízdnost, největší kopce, nejbrutálnější sjezdy, hádanky, ZK-prokrastinační pokec, VK-vinohrad a spol. :D

      0 0
      • Motyll  

        Nemáš tam svoje bi-polární vlákno pro nahodilá emoční zvolání :)

        0 0
      • Polka  

        Tak „Brno – sjízdnost cest“ nebo „Tudy ne, přátelé! – Brno a okolí 2“ by se vzhledem k narůstajícímu počtu postů celkem hodilo.

        0 0
        • ufoncz  

          Akorát by se musel změnit trochu nadpis. Protože často je hodnotná právě informace „Tudy teď už (zase/konečně) a­no“.

          0 0
          • LM  

            Tak tu hodnotnou informaci můžeš přidat bez ohledu na to, jak se vlákno jmenuje.

            Nebo můžeme mít vlákna dvě (ať je v tom pořádný bodel:-))

            • Tudy ne,přátelé!
            • Tudy už zase ano, přátelé!
            0 0
          • Polka  

            Já vlastně takový vlákno ani nepotřebuju…

            • jednak to moc nečtu a když to čtu, tak to pak stejně zapomenu
            • pravidelné aktuální informace o sjízdnosti podáváš ty sám na Stravě ;-)
            0 0
          • mastihuba  

            Myslím že temahle nepodstatnejma informacema je zbytečný to tady plevelit, vždycky se říkalo že nejlepší zkušenost je vlastní. :)

            0 0
      • Jaroslávek  

        Něco pro seniory bych prosil.

        0 0
      • nomecz  

        ještě to ENDURO jsi zapomněl …

        0 0
      • Excel  

        A tyto thready by se zakládaly samozřejmě každý měsíc, aby tam byly jen aktuální informace. Tedy každej měsíc 10 threadů Brno – xxx

        S tím, že by tam byl odkaz na tabulku kam by zvolený "nástěnkář " doplňoval a aktualizoval info k danému tématu.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Anebo se na všechno vys*at, automaticky bez domluvy se v pá a so jít zmrskat do štamgastské hospody :)

          0 0
        • Paja  

          …a nakonec to tu prejmenujeme na brno-forum :D

          0 0
    • pepek  

      Sportovní okénko

      0 0
    • Polka  

      Tak jak soudruzi, mám to už konečně vyměnit za druhou placku nebo to dojezdit na krev? Tahle má na zimáku 10tis.

      0 0
      • pepek  

        To už musí fest cukat řetězem, ne? Dreml by ještě trochu pomohl.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jinou reakci jsem nečekal :)

          0 0
        • Polka  

          Právě že necuká. Jen občas tahá, když je řetěz úplně suchej nebo od bahna, jinak cajk. Dremlovat se s tím právě nechcu, to je vojeb a taky bych to mohl odremlovat tak, že už by tam nebyly žádný zuby, některý jsou už dost tenký :-)

          0 0
          • LM  

            Nepadací převodník už to asi nebude :-).

            Nevydává to v záběru nějaký nepříjenmý zvuky jak se tam řetez snaží zapřít? Mám mnohem méně jetý Absolute Black Oval, který jsem kvůli pazvukům přestal používat…

            0 0
            • Polka  

              Tak je to na zimáku = provoz pouze cca 5 měsíců v roce + týden na těžko v létě. Na podzim a v zimě s tím jezdím bordelem, ale žádný rychlý vraždy a nikdy nespadl, je to origo sram x-sync a i teď na tom pořád krásně drží. Investice a použití na zimu se fakt vyplatily, předčí to mé očekávání. Pokud je namazanej, tak žádný zvuky nevydává. Mně šlo spíš o tu tlouštku zubů, zda to ještě riskovat, že při velkým záběru porupají a nedojedu na tom ani od krbu dom :-)

              0 0
          • Paja  

            Co je na dremlovani za ojeb? Vzdyt to mas za 5 minut i s vyndani a uklizenim Dremlu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              11s pilou rodinu nezruinuje, stejně je na odpis.

              0 0
              • Polka  

                Mám dávno náhradní 32z původně co byla na Spešlu, i kazetu, i několik řetězů. Mohu jezdit do aleluja.

                0 0
            • Polka  

              Proč bych to dělal, když to zatím funguje i tak? To dřív ojedu zuby na tloušťku jehly :-)

              0 0
              • Paja  

                Tak treba proto, ze by to netahalo?

                Poznamka nebyla k tomu proc bys to delal, ale ze to neni vojeb :)

                0 0
      • Motyll  

        3placka vydží 3× tolik!

        0 0
      • nomecz  

        pokud tě neirituje jízdní projev tak dojezdit do zimy a na novou sezonu přezut

        0 0
    • Sistematicx  

      Ukradenej commnecal v Brne. Ale dost drsnym zpusobem.

      Jesi si to ten manik nevymyslel tak potes koste.

      0 0
    • scoty  

      Pokračování kauzy:)

      Sláva, soudruhům se již podařilo zkrátit roxor téměř na polovinu…neuvě­řitelné, jen mám trochu obavu, zda trefí ten dálniční průtah správným směrem…

      0 0
      • Smazaný účet  

        V Událostech z regionu, říkali, že je málo úředníků, i na odboru dopravy, myslím, že tady je odborníků na dopravu a dopr. stavby hafo…

        0 0
        • babicak  

          Myslíš, že by mě v mém věku za úředníka vzali?

          0 0
          • Excel  

            Známýho vzali, v Brně, dokonce snad na tenhle odbor, měl po padesátce, jen musel do roka udělat ty zkoušky ze zákonů který se jeho odboru týkaj, ale myslím, že to bylo formou testu, takže to není až taková hrůza.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Prý je personální krize, takže by „neměl být problém“ najít si dobrou práci…

            0 0
            • nomecz  

              jo jo hlavně je problém najít dobré zaměstnance, začínám mít pocit že „mileniánské móresy“ už mají i lidé 40+

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak mě teď začal Jobs.cz posílat hodně nabidek, samozřejmě vše rutinní znalost Adobe CS.

                0 0
                • nomecz  

                  CS je tak nějak standard ne ? teda pokud nejsi vyloženě „modelář“.

                  ale nevím, tahle oblast jde trošku mimo mě

                  0 0
          • scoty  

            Ale tak vzali, pokud by zrovna nikdo kovaný z odboru, nebo jeho příbuzný neměl zájem…, což se u dobrých míst zpravidla nestává…

            Hlavně jestli jsi dlouho pracoval ve firmě kde je obvyklé mít tah na branku a sem tam nějaké výsledky, tak tohle se ve státní správě nemilosrdně trestá…

            0 0
            • LM  

              +1

              Bývalý kolega z bývalé práce (hrozný netáhlo) šel do státní správy (kde to nevadí) ale nejdřív musel opravit vedoucímu pobočky střechu na chatě aby ho přijali…

              0 0
              • mastihuba  

                tak já třeba začal karieru ve firmě lyžařskejma zájezdama a vysedáváním v hospodě :)

                0 0
              • scoty  

                přesně:))

                A nejhorší je, že smíš dělat práci tak 3hod a zbytek tam musíš být…

                0 0
      • LM  

        Požádal si je o dokončení díla nebo alespoň o obnovu reflexního nástřiku? :-)

        0 0
    • RomanH  

      Pro Jirika a Excela, aneb Modri vedi :-)

      0 0
      • ufoncz  

        A jak se ti s tou pevnou vidlí ze Súlova kolem Vlčí skály jezdí? ;-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Co s načatým wékendem? Hledám bikerku 20 – 45 let (vlastně ani nemusí jezdit na kole;)…

      0 0
    • scoty  

      …a je po srandě…

      https://www.google.cz/…ata=!5m1!1e1

      0 0
      • Karaya  

        Asi bude potřeba víc využívat průtahu přes město, zase se té Prace v něčem přiblížíme :-)

        0 0
        • scoty  

          Zatím jen do pondělka, nechali tam jeden pruh na most směr veslařská. Jede to dvacítkou, kolona až do Kr.pole…

          0 0
          • RomanH  

            Kua, já myslel, že je to v obráceném směru a 14 dni to beru do práce přes přehradu :-)

            Jaký teď bývá odpoledne provoz přes Veslařskou směrem ven v porovnání s předchozím stavem ? A jak vůbec cyklisti přejíždí ten most, když je přes něj svedena doprava z Žabovřeské ? Tam musí být docela plno, ne ?

            0 0
      • Smazaný účet  

        O září příštího roku tam nemaj 2 roky jezdit ani šaliny.

        Pak se má taky spravovat Veveří, z té by mohli udělat tu pěší zónu, Mendlson má být taky nový s narovnanou šalinou od Hlaváku, … jednou, jednou to bude krásné hypermoderní město :)

        0 0
        • scoty  

          …a chceme hypermoderní betonové město??

          0 0
          • ufoncz  

            My ne, ale na druhou stranu, když se to koncentruje v jedné hrůze (a tak nějak do výšky), je to možná lepší než další a další satelity ukusující z lesů, luk a polí.

            0 0
            • pepek  

              To tedy ne. Tady se zastavuje kdejaká proluka do výšky a doprava tomu není přizpůsobena. Radši ať se staví v mezerách mezi městem a okolními vesnicemi – právě ty Žabiny zastavět až na Monte Bu, Jundrov-tam se to dá natáhnout až k přehradě. A tady budou ty jen bulváry, kavárny a hipsteři.

              0 0
              • Smazaný účet  

                A biomatky posedávající před kavárničkami na paletách :)

                0 0
                • babicak  

                  U nás biomatky řeší, že je přeplněn řetízkový kontejner ne bioodpad, že nejvíc tam dal ten a ten pán, a že zjistili, že na zahradě ještě má další bioodpad, a co s tím tedy mají dělat. Sleduji kontejner a kdo kolik do něj dává. Jejich starosti bych chtěl mít :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    U nas obec dotovala kompostery… Kontejner na bioodpad aby tam lidi vozili zhnily jabka je největší picovina co sem kdy videl, este to chapu u hrbitova, ale todle by si mel kazdej na zahradě vyřešit sám.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Mně už začínají chybět igelitky. Do čeho si mám dávat krabičky s jídlem do baťůžku pro případ vytečení? Já snad budu muset začít kupovat sáčky do koša…

                      0 0
                  • Jaroslávek  

                    Ta fešná sousedka je taky biomatka ?

                    0 0
              • scoty  

                A nejsou ty žabiny cca stejně v centru jako některé další hustě zastavěné městské části, sudruh?

                https://mapy.cz/s/3xxSi

                0 0
              • scoty  

                Toto město bylo již před sto lety skvěle vymyšleno včetně úmyslně nezavěných ploch.

                Doporučuji: Karel Kuča: Brno vývoj města, předměstí a připojených vesnic

                Ovšem to co se děje nyní je apokalypsa…

                0 0
                • RomanH  

                  Vzdy je neco za neco. Ted uz holt nejsou Zabiny samostatna vesnice a ve meste nemuze byt nikdy klid, minimalni doprava a tolik zelene jako na zapadle vesnici.

                  0 0
                  • scoty  

                    To je pravda. Sice jsme přišli o vycházkovou zónu, zato máme pod okny mezinárodní dálnici…

                    Brávo:)

                    0 0
                    • pepek  

                      Si nestěžuj. Taková malá silnička.Tady byla dříve taky vycházková zóna.

                      0 0
                      • scoty  

                        Jenže ti už bez smogu nemohou žít…:-)

                        0 0
                        • Macik  

                          Já bych hlavně nechal zmrskat ty vesničany, co kvůli pár pitomejm stromům zrušili jedinou sjezdovku v Brně… ;-)

                          0 0
                          • babicak  

                            Když jsem v Žabinách bydlel, díval jsem se na ni z okna a znám lidi, kteří pořádali petice, aby byla zrušena, respektive neobnovena. Za časů studia na VUT se na ni lyžovalo na umělém povrchu za umělého osvětlení. Škoda ji.

                            0 0
                          • scoty  

                            Správně, to by si zasloužili.

                            Představ si to, že jim chtěli zdarma prodloužit sjezdovku až dolů k Jurkovičově vile 50m za jejich prvorepublikové vily, vybudovat zasněžování, osvětlení, hospodu, parkoviště,…celou noc by se o svah starali …a oni to ve své zaslepenosti odmítli. Dokonce zblbli dalších 5000 žabinských k podpisu petice a organizovali veřejné demonstrace…

                            Nakonec když se jim roku 2010 podařilo podvratně vrátit sjezdovku do největšího lesoparku v Brně, tak to ještě oslavovali přímo na ní, pivo zdarma teklo proudem, hrála muzika, lidi tančili po lese. I já se tam opil. Měl bych se stydět…

                            :-)

                            0 0
                            • Macik  

                              To by ses teda stydět měl!

                              0 0
                              • scoty  

                                Tak zase nám tam zbyl na památku překrásně modrý PVCtrail napříč svahem. Což by se také dalo považovat za raritu…

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Esi ty néseš moc náročné, máš tady okruh ME, umělé traily, pumptracky, bobovou dráhu, lanové centrum, boulderingovou stěnu, fitness venkovní hřiště, vodácký klub, íháčky (i skoro v centru), ......... :)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    A pri trose stesti snad konecne i tu R43 :-) A mohli by ji zacit budovat od Kurasu klidne uz pristi rok, kdyz to ma byt dva roky zavrene.

                                    0 0
              • scoty  

                :-)

                0 0
          • LM  

            Nás se na to někdo ptá?

            A kde teda nakonec bude to vlakové nádraží :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              To je dávno rozhodlé, teď jen záleží, jak se političtí zástupci developerů dohodnou s Babišem potažmo s Bruselem na financování výstavby i nové čtvrti.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Zajímavý je, že se rekonstrují mosty a žel. svršek vedle Uhelné, avšak architekti po přesunu nádru chtějí vrátit historický vzhled viaduktu, ale s kolejemi už se nepočítá…

                https://www.seznamzpravy.cz/…-metro-68938

                0 0
                • LM  

                  Mne přijde že s tím metrem už začínají nějak couvat :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak metru nevěří asi ani největší optimista :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ale zas ta myšlenka, že by vlaky od Tišnova místo objíždění Majlontu někde v Krpoli zakrtkovaly a vyjely až na novým nádru není špatná. A zároveň by tam jezdilo i něco jako vlakošalinametro s více zastávkami…

                      0 0
                • pepek  

                  v okolí vznikne nová čtvrť včetně bulváru, který má předčit Václavské náměstí v Praze. Zase budeme o 2 metry lepší. Akorát kde vezmou ty lidi, co by tam chodili, more? Turisti nejsou a hipsterů není moc, vejdou se skoro všichni na dvorek u starého nádraží.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Když teď jezdíš sólo, tak si ani nedáváš pivo ?

                    0 0
                    • pepek  

                      Jak to souvísí s nádražním boulevardem? Jako že bych tam jezdil na pivo? Myslím, že se nedočkám ani slavnostního položení základního kamene.

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Bulváry s tebou řešit nehodlám, jen jsem měl dotaz a zařadil jsem ho pod tvůj poslední příspěvek.

                        0 0
                    • pepek  

                      Ano někdy si dávám pivo. Třeba dnes Chotěboř u biomatek = nic moc. Spravil jsem se teď doma brniskem + tvarůžky = daleko lepší. (btw: za barákem máš teď optimální adhezní podmínky: hrabanka a bordel je odplavená, povrch tvrdý, suchý až zavadlý. Četné zelené mechové cestičky.

                      0 0
    • Smazaný účet  

      Kdo zná důchodcovskou občerstvovnu?

      0 0
    • scoty  

      Hádejte kudy se dá projet, když máte v této zatáčce najednou kolo v protisměru?

      0 0
      • Polka  

        Normální ****** to vezme holt napravo mezi sloupkem a barákem. Chris Akrigg by to strhl doleva a vyskočil na zábradlí ;-)

        0 0
        • scoty  

          :))

          Jde to, ale musíš mít pravou kliku v horní úvrati…

          0 0
      • Jáchym 1  

        On je tenhle úsek vůbec hustej.Když se začnou motat lidi(cyklisti i pěšáci)od přechodu směrem na Káčata nebo po stezce oběma směry,tak vznikají pěkný krizovky.Občas i nějaký auto.

        0 0
      • Karaya  

        wallride?

        0 0
    • mastihuba  

      Pulpan asi zmokne :)

      0 0
      • Polka  

        Sviňo…zmokl no, za Jiříkovicema :-)

        0 0
        • mastihuba  

          Tak sam sem presel dvur a zaclo pochcavat, jen sem tipoval kde te to může chytit. :)

          0 0
          • Polka  

            Buď rád, že jsem nezastavil a nešli jsme na pivo :-)

            0 0
            • mastihuba  

              Tos klidně mohl aspon bys nezmokl :P ja si dal dva radlery a sel chrnet. Apropo v sobotu sem byl mezi stromy a supr knajpa kousek od baraku.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Proč do sebe hrneš ty cukry před spaním?

                0 0
                • ufoncz  

                  Protoze je to lepsi nez ke snidani, ke ktere je naopak vhodnejsi nejakej tuk ci bilkovina (navzdory tomu, co se rikalo pred dvaceti lety). To, ze pokud clovek pres den fyzicky nic moc nedela, bylo by lepsi nula limonadicek, to uz je vec druha.

                  0 0
                  • pepek  

                    pres den fyzicky nic moc nedela – to je přesně on. Sedí ve vinohradě, nebo u měřáku a čumí do krajiny.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Proto ja bydlim na lontu kde se nemusi nic dělat a vy ve statlu, kde ste permanentně psychycky sedreni.

                      Ja ani tak nemam problém s tim že málo vydam jako s tím že dost příjmu. :)

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já bych opět doporučil Birell zel. jačmeň, jenže on zas jak je hořký, tak má člověk potom stejně mlsnou jak po škopku :)

                    0 0
                • Polka  

                  To neva, ty se spálí přes noc ;-) Viz. trénink/hubnutí Vakoče:

                  Nejefektivnějším způsobem, jak pálit tuk, je odepřít našemu organismu sacharidy úplně. Oblíbený je trénink na lačno, kdy člověk vyrazí na třiceti až devadesáti minutový trénink před snídaní. Během noci naše tělo použije většinu glykogenu – naší zásoby sacharidů. Tělo pak nemá jinou možnost než použít tuk jako zdroj energie.

                  Ještě efektivnější je dvoufázový trénink, kdy během dopolední, intenzivní fáze využijeme všechen glykogen. Dáme si lehký oběd bez sacharidů – například maso se salátem a pokračujeme odpoledním tréninkem. To již však musíme jet velmi nízkou intenzitou. Tento typ tréninku je ohromnou zátěží pro tělo a musí se do programu zařazovat velice opatrně. Trénink bez sacharidů, není vhodné zařazovat více než dvakrát za týden.

                  Další možností je snídat pouze tuky a bílkoviny, například vajíčka s ořechy a avokádem a poté vyrazit na vytrvalostní trénink. Jsem takto schopný objet i čtyři hodiny, bez toho abych si dal další jídlo. Člověk si však opět musí velice pečlivě hlídat intenzitu. Pokud to přeženete, dostanete hlaďáka – tělo vypotřebuje všechny sacharidy a přepne se do nouzového režimu. Párkrát se mi to povedlo a věřte mi, není to nic příjemného.

                  0 0
                  • pepek  

                    Já jsem to pochopil tak, že na vyjížďku si budu brát opět chleba se sádlem. Když jsem to dělal, tak jsem dával Babílom i večer po práci, tak to asi fungovalo.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Našel jsem v lednici, než totok, rači byť tén abstinent.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak Věchet (pořadatel nejstaršího a asi i největšího fesťáku) se rozkmotřil s trutnovskou radnicí a zkouší to s brněnskou, tohle kdyby mu klaplo tak Pisárky zažijí hašišácký megamasakr :)))

      https://www.idnes.cz/…-zpravy_krut

      0 0
      • RomanH  

        Mam radeji komorni akce, ale pokud by me tam neco zaujalo, tak bych si dal rici.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Nevíte prosím někdo, jestli už je odklizenej ten strom na modré Mokrá hora – Rakovec?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dnes, čtvrthodinka s bývalými kamarýdy? Minule ani nebyl čas rozvést akademickou diskuzi…

      0 0
      • Motyll  

        Franta byl včera, ale já asi jo. Teda pokud to oschne…

        0 0
      • les  

        Dobetonuju a jedu.

        0 0
        • Motyll  

          S Polkem mezi 6 a 7 jsme tam… Jedeme asfalt.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Vy si furt děláte prdel z CX, ale to jsou 3 kola v 1. S lehkým karbonovým rámem by to byl zas jinačí level. Proč jste mi ujížděli z kopce, na to jsem ještě nepřišel :) Zřejmě neplatí mlokovy teorie a 27 mm na 5 barů je prostě rozdíl oproti 25 mm na 8 barů?

            0 0
            • LM  

              Nejsou hmotnější než ty? Nebo mají třeba lepší mamazaný ložiska v nábojích :-).

              0 0
            • mastihuba  

              Otazka je proč ti odjížděli dva metrakovi borci do kopce… :)

              0 0
              • Polka  

                :-D

                0 0
              • Jaroslávek  

                Tak to je pod pás.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Tahle otázka mě tolik netrápí, protože důvod znám. Emanuela bych tipoval na 80 Kg.

                0 0
                • Polka  

                  Řekl bych, že Franta myslí spíš sebe a Zdenála na Drahanech nebo jiným kopci ;-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Frantu si teď nevybavuju, jestli mě nakonec předjel na Drahanech, ale jízdou do hokny 2× týdně po rovině fyzičku nevybuduji, že.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Franta ti neujížděl na drahanech, to ne, tam sem byl za tebou, napřed hodně daleko ale nahoru sme dojížděli společně. Spíš sem myslel nástupy kterýs nepochytal u kojálu a na proklestu :)

                      0 0
                    • Karaya  

                      Ne že bych v tomto byl zas tak kompetentní, ale záleží jak do té práce pojedeš. Pokud tak aby ses nezadýchal, tak je to opravdu na nic. Pokud si cestou střihneš nějaký interval, nebo pojedeš tak abys byl alespoň trochu zadýchán, tak to určitě pomůže.

                      0 0
            • Polka  

              Já mám 25mm na 7bar, to bude určitě tím :-)

              0 0
              • Motyll  

                Já 23 na 8,5 :)

                0 0
                • Polka  

                  Ještě ke včerejší debatě o CTP. Zde je uzemí, který jsem měl na mysli, tam to mělo vyrůst. Důležitý je, že ty pozemky ale nejsou jejich (viz. katastr), takže vaří z vody a různě to zkouší viz. „A bez podpory radnice je CTP v pasti, protože město vlastní většinovou část pozemků, na kterých má areál stát. Developer ovšem jednání nevzdává.“

                  Podle mě tedy úplně jiná situace než satelit na Buku.

                  0 0
                  • Paja  

                    A jaka je situace se satelitem na Buku, toto tema k nam nedoletelo (nebo probehlo az po nasem odjezdu)?

                    0 0
                    • Polka  

                      To musí popsat Motýl. Říkal něco jakože dřívější radnice to tam nechtěly, ale že i přes odpor se to tam nakonec postavilo a že vlastně nakonec nezmohly nic.

                      0 0
                  • mastihuba  

                    to si musí rozhodnout radnice. Je nějaká potřeba občanské vybavenosti, kapacita čističek, vodovodů, silnic apd.Z těhle všech podkladů by měl vycházet územní plán města. Nicméně územní plány se flikují podle momentálních potřeb developerů a podle toho který občanský sdružení víc řve na starostu. Nemužeš město zakonzervovat do stavu kdy ses do něj nastěhoval. Dnešní optika občanů je taková že já už bydlím a ostatní ať si naserou.

                    0 0
                    • Polka  

                      Moc nerozumím tomu komentu, vidím v něm protiřečení. Na jednu stranu zmiňuješ kapacitu čističek, vodovodů a silnic a na druhou bys sem rázem bez navýšení této kapacity prdnul 6200 lidí, skoro dvojnásobek stávajícího počtu obyvatel?

                      Jinak o zakonzervování nikdo nemluví, budou asi nějaké bytovky směrem na Ponětky. Zároveň vyrůstají postupně nový baráky směrem k hraničkám. To vše v rozumné míře, ne megalomanské nesmysly CTP právě bez řešení dopravní situace apod.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Tos blbě pochopil. Právě zminuju to že se většinou bez řešení infrastruktury do uzemnich plánů nacpou velký obytný plochy. Pokud to pude ruku v ruce s vybudováním obchvatu, školy, apd tak s tim nemam problém.

                        0 0
      • Jaroslávek  

        Já jedu.

        0 0
      • Excel  

        Jakože navrch?

        0 0
    • chemik_mara  

      Na zootrailu někdo vytváří odpal z hlíny přes ten strom dole. Dřív tam býval kámen, kterej někdo čas od času odkutálel dolů a někdo z místních ho zase pracně dostával zpátky. Jako nemůžu říct, že umím bunnyhop, ale tady jsem to bral vždycky jako výzvu se přes ten kmen přehoupnout a občas se mi to i čistě zadařilo. Přitom se ten kmen dal přejet bez problémů i cestou nahoru. Teď to jaksi ztratí punc výzvy…

      0 0
      • Polka  

        Že by eLeMko? :-)

        0 0
        • LM  

          Nene, já se už mezítím naučil bunnyho, takže šutr nahoru nedávám ani nevidím důvod, proč tam dělat odpal :-).

          0 0
    • Smazaný účet  

      Díky za milý setkání na základně. :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        V reálu hrozní šulíni co? :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Vůbec ne. Ale za hodinu těžko soudit. Možná příště. :-)

          0 0
          • Paja  

            Jen pockej, jen co se najde nejakej Vendelin, co zacne objednavat panaky :D

            0 0
            • Smazaný účet  

              To jsem teda ujel včas. Ještě za světla a s ostrým viděním. :-)

              0 0
              • Paja  

                To je uz v Obranech.

                0 0
                • mastihuba  

                  Farma? Nebo radegast u řeky? Se už ztrácím

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Takže to byl dneska etapovej závod. No, od tam bych to měl blíž, ale i tak, panáky, to už je pro trénovaný.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Tobe chybí spousty zivotnich zkušeností :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Taky jsem býval mladej. Zkušenosti by byly. Teď už se bojím, policajti a provoz jsou čím dál divočejší.

                      0 0
                      • Paja  

                        To taky jsem byval mladej se ti vzhledem k Jardovi na fotce, opravdu povedlo :D

                        0 0
                  • Paja  

                    No prave a vis jak to je, jeden poruci rundu a … nastesti tuhle hru s Jaroslavem nehrajeme…

                    0 0
              • Excel  

                …a jeste bez zaplaceni.

                Jako nahral si mi, to neslo nenapsat. :,–)

                0 0
            • mastihuba  

              Důležité je si to umět udělat hezký „Bob“ :D ja bych skoro rekl že manas je unavenej, vypada to na virozu.

              0 0
            • RomanH  

              Takto na mobilu to z nahledu vypadalo, ze ma nejmenovany pan rozepnutou bilou kosili a povolenou slajfku – proste cesta z vecirku :-)

              0 0
              • Paja  

                Akorat tedy vecirek byl velmi decentni, zadnej Vendelin se nenasel a dokonce jsme z vrchu odjizdeli za svetla!

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Pěkná zpáteční cesta, z Ochozi(a,e, každý ať si vybere) každopádně lepší než zahrádky.

                  0 0
                  • Excel  

                    Včera gut. Žemlovka a dvě desiny mě tak nabily, že jsem si to dal do Račic bez brzd, aj jsem si zaskidoval jako správnej madafaka hipster.

                    0 0
                  • pepek  

                    To bych rád věděl, co je lepší, než (moje) návratový zahrádky. To jsou zase falešná slovíčka a hnusný větičky.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Copa se ti na záhrádkách kdy stalo?

                    0 0
                    • Jaroslávek  

                      Nestalo, ale včerejší cesta byla libová.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Vyhýbáš se jim jak čert kříži. Enem esli ten lepší dojem nebude spíš těma panákama na konci :)

                        Každopádně si začnu hledat bandu, která míň chlastá a víc jezdí.

                        :D

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Měl bys zkusit ten Kravák, Jonys je tam údajně úspěšně zaháčkovanej furt :-)

                          0 0
                        • mastihuba  

                          co ti brání? Karoša znáš dobře a pravidelně jezdí středeční treninky :D

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            To je otázka, jestli bych potom mohl ještě poslouchat black metal :)

                            0 0
                          • Karaya  

                            Jsem v tomto tolerantní. Jeden z nejbližších spolupracovníků v našem spolku hraje v Insanii a … prostě to neřešíme :-)

                            I když to poslední dílo.. nevím nevím, jestli bych mu to neměl prodiskutovat :D

                            0 0
                        • Paja  

                          Vcera tam naopak sam od sebe zamiril, asi mam na nej fakt dobrej vliv :D

                          0 0
              • Jaroslávek  

                :-))

                0 0
    • Smazaný účet  

      Opět jsem v práci za ******, dle Bisona má být kulatý díl návleku zezadu a né na koleně. Plamenná diskuze hned z rána, 20 let to vozím asi blbě.

      0 0
      • Jaroslávek  

        Bison je vůl.

        0 0
      • Paja  

        Pokud je latka dostatecne pruzna, neni potreba sesivat to z vice kusu, aktualne mam Castelli, nejlepsi navleky, co jsem kdy mel a je to cely z jednoho kusu…

        0 0
        • RomanH  

          Asi tak. Ja si v podstate nevybavuji navleky, krere jsou sesivane. Mel jsem Atexy, Giordanu (ty byly super), Force, Katka vozi Kalas. Vse z jednoho kusu. Ja myslel, ze ten plochej sev u Pellsu je jen kvuli designu.

          0 0
      • novcze  

        i z tý produktový fotky je vidět jak se to má nosit … mám tyhle Pellsy dlouhý a nosím to jak na fotce

        0 0
    • Motyll  

      .

      0 0
    • novcze  

      tak jsem včera potkal svou budoucnost, jedu si Kočičím žlebem od Ríšovky a borec na nějakým novějším bajku si to v té spodní rovnější části šmrdlal tak 40 protože asi neměl převody, já tam měl velkou tak jsem ho předlej tak 50-kou … asi mi to přišlapávání z kopce bude chybět, až budu na 1×12, ale samozřejmě lehčí převody do kopců jsou priorita :)

      0 0
      • Paja  

        To je taky napad jezdit Kocicim zlebem dolu…

        0 0
        • pepek  

          Tak. To jsem nejel, ani když jsem měl zlomenou pánev, žebra a klíčenku.

          0 0
        • novcze  

          no pravda, většinou to jezdím nahoru :)) … a už před 6 rokama jsem tam dokonce zavedl segment na Stravě https://www.strava.com/…ents/5158508

          … mám tam projetý většinu cestiček a jedu co zrovna chci ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Kdo nemá Stravu, FB, Instáč, Twitter, WA, LinkedIn… je v současném světě vyřízen. Kde se dá zdarma založit ten blog krom iDěs?

            0 0
            • novcze  

              účet na Stravě jde založit na www.strava.com

              0 0
            • Paja  

              Jeste, ze mam aspon ten WA, jinak bych byl uplne vyrizenej :D

              0 0
            • Polka  

              Ze jmenovaných nemám jen Twitter O:-)

              Ale tvůj problém s tretrama (měkký, tvrdý, nedá se v tom chodit apod.) by mohl být brzo vyřešen ;-)

              0 0
              • mastihuba  

                Když to vyrizne z překližky tak to bude za par korun :) ale takovy ekonomický rady nekomu kdo kupuje karbonovej cyklokros sou asi lichý. :)

                0 0
              • Smazaný účet  

                Já nemám problém na několik zacálovaných pokusů si ověřit tvrdost podrážky, já jen marně hledám výrobce, který na malíkové hraně přidá do šíře alespoň 1,5 cm :)

                0 0
                • Polka  

                  Je potřeba si konečně připustit, že žádnýho takovýho nenajdeš ;-)

                  0 0
          • ufoncz  

            Total retard segment.

            0 0
            • novcze  

              tak záleží jak ho jedeš, jde to i na total retarda :))

              0 0
    • Motyll  

      Kdyby někdo nevěděl co s posledním prázdninovým víkendem. V sobotu děcka, v neděli dospělí.

      Šíření dále povoleno (a vítáno)… :)

      0 0
    • Hammond  

      Pozvánečka.

      0 0
    • pepek  

      Dám to sem, bo do kvízovek někteří nechodí, že. NovýPěknýPřírod­níTrailík na Babě. Začíná to na křižovatce: U Boudy. Začátek je v prudkém sjezdu (na obrázku nahoře), je tam taková šikmá větev a ta znamená začátek trailu – doleva!.Je toho tam víc, je třeba jet tam, kde je to ako-tako uklizený-tzn kde jsem to pro vás uklidil, soudruzi. Ze začátku trochu křoví, pak pěkný jetelný trailík, který se na konci ztrácí, nicméně jízdou v původním směru zhruba po vrstevnici se dostaneš na místo, kde se to dělí do 3 směrů. A tam už mě to přestalo bavit a vrátil jsem se k té Boudě. Pokud by se snad, třeba, možná, našel jedinec, co by tam jel, tak zahr. nůžky a nějaká malá pilka nebudou zbytečné. A ten další sjezdík z modré doprava je taky docela dobrý. Ta šikmá větev na 4. obrázku znamená: jeď doprava!

      0 0
      • Paja  

        Peklo zamrzlo, pepek jezdi na Babu :D

        0 0
        • pepek  

          Když se teď dá vyhnout té centrální dálnici, po které to hrotí ti sveřepí, nadupaní bikeři, tak to tam není špatný. Dnes jsem např. potkal jen zcela neškodné kolaře v počtu do 4 kusů.

          0 0
      • RomanH  

        Ten zaznam trasy ve mne evokuje takovy to „Musis si to odskrtnout“

        0 0
      • Jaroslávek  

        Máš štěstí, že jsem to nezaložil.

        0 0
        • babicak  

          Kvizovky jsem teda založil já, ne Pepek:-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Nepochopils soudruhu, reagoval jsem na Pepkův příspěvek s tím, že kdybych založil srpnové vlákno já, bloknu mu to.

            0 0
            • Paja  

              Procpak?

              0 0
              • pepek  

                Pozůstatky totalitního myšlení. To víš, starýho psa nový kousky nenaučíš :-)

                0 0
              • Jaroslávek  

                Však to sám napsal, že to patří do Kvízovek.

                0 0
                • pepek  

                  To by nikdo nepoznal, bo ani stravenkáři tam nemají záznam. Tam nebyl nikdo min. 10 let. Objevil jsem to pouze proto, že jsem tam nějak skoro téměř asi zabloudil – což je nejlepší metoda hledání nových cest. (Franta: shut up!)

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Kdo mi naplánuje nějaký pěkný okruh na odpoledne?

      0 0
    • pepek  

      Stav vody na českých tocích: rychlá vrstevnica stále špatná. Lesní bar: hrubě přeobsazeno. (Nemá ty Ralfy nasazený naopak?)

      0 0
      • Jáchym 1  

        Pakliže je předek tohoto monstra tam kde je motor,tak to má dobře.

        0 0
        • pepek  

          Na silnici asi jo. Ale v lese to lezlo do kopca ramenem napřed

          0 0
      • mastihuba  

        Dybys mel FB tak to víš že se tam peče kýta. :)

        0 0
        • pepek  

          Nj. Tam je špatně ten asfalt . Takto tam dojede hafo lidí na kole i autem.

          0 0
    • mastihuba  

      Toto do kvizovek taky davat nebudu, bo je to dal vod Brna :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jaroslávkovi se omlouvám za včerejší odpolední neomalené pokřikování na ulici Bieblova. Oranžové helmy jsem si všiml dost pozdě na klidnější pozdrav :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Status: jsem sám se 4 babama v kanclu a všechny mě serou :) Ze sluchátek KOSS se mi sloupala koženka z náušníků, tím pádem vše slyším i když nechci.

      0 0
      • scoty  

        :))

        0 0
      • Smazaný účet  

        Asi Ti to nepomůže, ale můžeš zkusit AKG. Tam se rozložily celý. :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ty KOSSy maj doživotní záruku, ale to můžeš posílat na servis furt, za chvíli je to sloupaný. Doma mám zas s ovladačem hlasitosti na kabelu, a jak se tam dostane prach, je to v prdeli, nejradši bych to napájel bez něj, ale to bych zas přišel o tu záruku.

          0 0
      • Polka  

        Tvl, seš průkopník těch internetů. Všichni ostatní dávaj statusy na FB a Twitter, ale tys to posunul na jinej level, do vlákna na BF :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tam by to nikdo nečet, nebo naopak spolupracovníci a majitel ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            By ses divil. Vytvoříš stránku s nějakým „vtipným“ názvem např. Depka v depce, nahodíš pár hashtagů ke každýmu příspěvku #zasevpraci #blbanalada #zasepondeli #iuterystojizahovno #sdilenejkancl #uzmeserouivikendy, pak nalákáš podobně smýšlející. Až se Ti to podaří, pak se Ti to tam bude hemžit komentáři typu „Mluvíš mi z duše“ nebo „Konečně o tom někdo píše“ a budou chodit pozvánky do různých motivačních skupin jako „Zatoč se svou depresí“, „Buď sám sobě koučem“ apod. :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Sdružování depkařů nemůže skončit jinak než hromadným poletem do Macochy :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Cimrman: „Člověk si nepotřebuje povykládat. Člověk se potřebuje vykecat.“

                Na stejným principu fungujou i terapeutický skupiny. Lidi jsou rádi, když vidí, že v tom nejsou sami a ještě ze sebe dostanou co je tíží. A na druhých vidí, co dělají blbě :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Na to stačí přečíst si něco o každým třetím herci, lidi v těžší fázi by si ve skupině moc nepokecali.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Těžší asi ne, ale on se dneska mezi lidma depkařem prohlašuje každej druhej, těm to stačí. Tím samozřejmě nechci hodnotit kdo na tom jak je, nejsem odborník.

                    0 0
                    • Excel  

                      tož ja, třeba z těch tvej pivenek upadla do deprese nejedna prodavačka ;-p

                      0 0
                      • Paja  

                        ,:D

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Když jsme u toho, už je někdo úspěšně použil? Rád bych si odškrtl, že po mně nezůstal dluh a nápis na nástěnce „String jezdí do hospody bez peněz“ :-)

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Nejsem si jist, ale jelikož jsem je druhý den u sebe nenašel, visí na Buku někde na nástěnce pro výstrahu :-))

                          0 0
                        • Excel  

                          Myslím, že byly nafoceny, fotka byla anonymně poslána Schillerové, aby se na to podívala, s informací kdo a kde je získal a jak se je snažil, pokoutně, použít.

                          Zbytek jak píše Jaroslav.

                          0 0
            • Excel  

              Spíš bych pak ten směr klonil k tomu, že se stane jůtuberní influencer.

              0 0
              • RomanH  

                Za prve nevim, co to je, a za druhe me to urazi :-)

                0 0
              • Smazaný účet  

                :-)

                0 0
              • Paja  

                To uz je out, jedine tiktokovej influenser…

                Pro ty dinosaury, kteri by nevedeli, co to je, mam charakterizujici odstavecek z jednoho clanku, snad pobavi:)

                Po vlně youtuberů pravděpodobně přichází nová éra, v rámci které se bude přecházet z dlouhých trapných videí na krátká trapná videa. Evoluci zkrátka nezastavíme, ani kdybychom sami chtěli. Je dost možné, že youtubeři si při pohledu na musery připadají staří. Nejspíš při pohledu na jejich tvorbu žasnou stejně, jako žasnou lidé nad 18 let při pohledu na videa youtuberů.

                0 0
    • Excel  

      Tímto se omlouvám letonickému Tourmaletu.

      Včera mě Ždánickej les vyplivnul v díře zvané Snovídky, tak si říkám fajn, do Nesovic, jakože buzerantovic, je to kousek, jenže mě nenapadlo, že to je trasované přes takovou krátkou kurvu, prašivou, zamrdanou.V životě už mě tam nikdo neuvidí.

      0 0
      • Polka  

        To se ti enem zdálo :-D Oba dva mají místy max. kolem 13%.

        0 0
        • Excel  

          Morální dopad byl zdrcující, já už čekal jen cestu po rovině do Nesovic a vono toch tohle.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Seru na hledání optimálního commutera, chci džawu od „indošů“ :)

      https://www.garaz.cz/…-cr-21002393?…

      0 0
    • pepek  

      Tady na BF si soudruzi immervere stěžují na teror ze strany automobilistů. Dnes jsem si ovšem říkal, že někteří tu sprchu z ostřikovačů asi potřebují, aby se probudili. Kolista vysportovaného typu přijel ke křižovatce a protože chtěl doleva, tak se postavil logicky doprava. Blikla zelená, borec se rozjel doleva za urputného mávání levou rukou. V půlce oblouku začal mávat znovu za současného brzdění a parkování. Nechcaja mu najet do bicygla, poslal jsem to kolem něho doprava a protože nezbylo místo, tak na chodník. Místo provedení sebekritiky eště tam za mnou cosik pořvával.

      0 0
      • Paja  

        Mozna by nebyl spatnej pohled nestranneho pozorovatele ;)

        0 0
      • mastihuba  

        Co mas z toho. Znamej vcera dostal nahoře na slavkovaku dva bodycky od predjizdejiciho auta, kterymu se teda az napotreti povedlo predjet. :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Stížnosti na cyklisty ze strany řidičů jsou ve vysokým procentu oprávněný. Je mezi námi opravdu hodně idiotů. Co vidím denně u nás na ulici (křižovatka Chodská, Tábor, Domažlická), to je často přehlídka ignorantství, neznalosti jakýchkoli předpisů, vychcanosti a dalších neidentifikova­telných vlastností některých cyklistů.

        Jízda na červenou (přece nebude čekat, že?) – to je tam vůbec největší legrace, protože to vypadá, že mají červenou všichni, ale střídají se směry Domažlická – Tábor, což cyklistovi nedojde a vlítne přímo před auto, který jede od spoda jak namydlenej blesk, protože nákup z Tesca by se v letošních vedrech mohl zkazit, ten ovšem cyklistu vidí až na poslední chvíli, protože to je esíčko. Hlavně taky nečeká, že tam ten pitomec pojede, když má červenou.

        Ignorování povinnosti využít stezku, takže se motá po silnici a za ním vytočenej řidič busu 67, kterej ho nemůže předjet, protože světe div, za skoro dva roky oprav ulice Chodská nestihli opravit i chodník. Ten začali opravovat až po otevření provozu, takže půlka silnice je zaskládaná technikou a značením.

        Hrnutí se na přechod pro chodce rychlostí startujícího letadla (jsou tam všude keře a ještě je stezka nad úrovní silnice, takže odbočující řidič mimo Chodskou rychle jedoucího cyklistu nevidí).

        Přejíždění do protisměru večer bez světla – asi se cyklisti domnívají, že je ulice pořád zavřená, jak byla poslední dva roky, a oni si z toho dělali vlastní komunikaci (to byl úplnej konec, co tam předváděli během stavby). Zavřená už není, ale čára není zeď, takže protisměr není problém – jéje, ono tu jede auto.

        O tomto místě a úseku Botanická – Chodská by se daly napsat celý odborný publikace s názvem Idioti mezi námi aneb chodci, řidiči, cyklisti, maminky s kočárky, babky se psy a jejich soužití.

        Zlatej hřeb jsou pitomci na elektrokoloběžkách se sluchátkama o velikosti kola z téhož vehyklu, po ránu ještě skoro za tmy samozřejmě taky radši bez světla. Na co světlo, když má koloběžku? Ta byla za pětku a na světlo už nezbylo (opačnej extrém – světlo o síle výbuchu supernovy peroucí ten výkon řidiči přímo do ksichtu). O koloběžkách až příště, to je na celou další knížku. :-)

        0 0
        • Excel  

          Takhle zrána takovej román :-)

          0 0
        • scoty  

          :-)

          Ale stejně první flek získává PŘECHOD PRO CYKLISTY u Anthroposu do zastávky trolejbusu se současnou zelenou z Veslařské… Xkrát jsem tam viděl tlačící cyklisty uzavřené trolejbusem v pruhu, do kterého se řítí smečka aut…

          0 0
          • novcze  

            tam se to dá podjet, ten přechod jsem nepoužil už několik let

            0 0
            • RomanH  

              Podjel jsem ho 1×, kdyz jsem tu od Tebe cetl, ze to jde, ale rychlejsi mi to teda neprislo.

              0 0
              • novcze  

                tak je otázka co od toho očekáváš jestli rychlost nebo pohodlnost a taky záleží jak zrovna vychází zelená na semaforu, mě osobně na tom přechodu odpuzuje už jen to motání mezi ostatníma kolistama a pěšákama

                0 0
                • LM  

                  Kudy to podjíždíte? Já to za přechodem beru rovně pěšinkou do parku, abych se vyhnul motání mezi čekajícími na trolejbus.

                  0 0
                • RomanH  

                  Mne proste to klickovani vadi, stejne jako na umelych singlech ala Jedovnice :-)

                  0 0
                  • Excel  

                    Takovej nelepečsko úsušskej singltrail megapark by nebyl od věci. Krásně by se to tam po těch vrstevnicách trasovalo, stejně se ty smrky vykácí, tak by to šlo udělat zgruntu a propojit se sjezdovkou s nějakým downhilíkem. Rovnou bych přidal travnatej minigolf, tréningové odpaliště a menší střelnici na asfaltový pávy a nějaký koně, ovce, lesní školku, ekologické a komunitní centrum, a nějaký biotopy. Rovnou by se v územním plánu vyčlenila oblast na infrastrukturu, camp, bungalovy, hospody, a takovou malou dřevostavbovou čtvrť s experimentál­ními domy.

                    To by, *****, šlo. ;-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Bych se divil, kdyby už nebyly na papíře Tišnowtrails, to bylo vždycky takový minibrno…

                      0 0
                      • Excel  

                        To už je všecko naplánovaný, dycky se to pověsí na nástěnku, kde to nikdo nečte, pak se mu kopne za barákem a pak už je pozdě honit i bycha.

                        0 0
                    • RomanH  

                      Kušuj

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Na tohle stačí najmout firmu na tahání dotací z EU a bagříky můžou vyjet. Hlavně se musí předem říct, že prdy z ovcí, koní a návštěvníků bude chytat speciální jednotka do papírových pytlíků a do nápojů půjdou jen papírový brčka, jinak by byl projekt v ohrožení. :-)

                      0 0
                      • Excel  

                        Tak jistě dá se to opsat jako projekt na zadržení vody v krajině, biotopy, mokřady, rybníčky s doplňkovou rekreační funkcí – ekogolf, ekolukostřelnice, ekocentrum, ekofarma, ekosingltraily.

                        Edit: Vím tam o baráku, kterej by byl vhodným infocentrem.

                        0 0
            • scoty  

              Osobně mi přijde nejbezpečnější rozhlédnout se a vzít to rovně po starým přejezdu…

              0 0
              • RomanH  

                Tam je zabradli, ne ? Nebo ktere misto presne myslis ?

                0 0
                • scoty  

                  Je krátké, objedeš, rekognoskuješ a hópneš.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Pri ceste do prace to tak delam (jedu vlevo), pri ceste z prace jedu naopak k prechodu (cili taky vlevo). Prijde mi to tak bezpecnejsi

                    0 0
        • Smazaný účet  

          Mi se stává na Křence, že čekám pokorně v pruhu mezi autama a kolisti zleva zprava to mydlí vpřed, z odbočovacího rovně, tak nevím, kdo je potom hňup?

          0 0
    • Smazaný účet  

      Naše zákaznice: https://mbpfw.com/…ika-kozakova

      Její heslo je genderless.

      WTF? WTF? WTF?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já jen, kdybych chtěl vypadnout z mého milovaného zaměstnání a dojet na sraz, tak bus odjíždí 13:39…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Tak o tomto si se mnou nepokecáš, ale třeba Peprle …

        0 0
      • LM  

        Z diskuze:

        No a? Ve vysokých stožárech zas teče proud 400 tisíc voltů, a vadí to někomu? :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Byla tady jedna, byl jsem s ní 2× na vyjíždce a má tady vlákno, že měla „výboj“ mezi nohama při průjezdu pod dráty VVN… :)

          0 0
          • pepek  

            V Bítyšce je to hned

            0 0
          • Jaroslávek  

            Ale, ale …

            0 0
          • LM  

            Z článku :-)

            „Velkou roli hraje aktuální počasí, vlhkost a tlak vzduchu. Právě za vlhka se stačí přiblížit na desítky centimetrů a dojde k výboji,“ upozorňuje vedoucí laboratoře.

            0 0
      • pepek  

        Tak feministky by ti jistě vysvětlily, že Ampéra může být stejně dobrá, ba i lepší v napětí, jak ten maskulinní Volt.

        0 0
    • Smazaný účet  

      :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dnes to nebude status, ale klasická kopřivnická masírka: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak přeci jen status: výpověď ano – ne?

        0 0
        • RomanH  

          Většina z nás nerentierů a neuhlobaronů si prvně najde novej job ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já o budoucnosti vůbec nepřemýšlím, pokud už ponorka je nenapravitelná a několik měsíců chodím vyřízený dom, tak jedině říct zdar. S novým jobem, to je furt dokola, na opravdového grafika bych se toho musel hafo doučit a v jiném oboru nemám vůbec páru co. Sorry, nemám se komu svěřit, doktor mi napíše recepis a naschledanou.

            0 0
            • RomanH  

              I skladník ve šroubárně může číst Vergilia v originále

              Obor si musíš rozmyslet sám, ale výpověď bez nového místa bych nedával. Ten Genesis máš už docela dlouho :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak ona mě spíš deptá jedna osoba. Genesis je na dojetí na Sokolák a Pod jabloň celkem OK ;) Spíš od Strání mám furt v hlavě 8 kg krosku, kterou vlastně nebudu potřebovat, když s tím tady seknu :D

                0 0
                • Excel  

                  V Kaufecu v Bohunicách hledaj pokladní, nástupní plat 25 litrů. Maj tam u kas vystavený áčko. Děláš píp-píp, to je v podstatě trashmetal. Hřbitov a nemocnice hned vedle.

                  0 0
            • Smazaný účet  

              Zas ale ber to tak, že svoje problémy tady už znáš. Ponorka je jedna věc, ale dycky může být hůř.

              Přijdeš jinam a tam budou jiní otrapové v kanclu, jinej systém práce, jinej šéf, jiní absolventi MBA (mladý, blbý, ambiciózní), menežéři apod.

              0 0
            • mastihuba  

              tvl. bydlíš na bytě, do hokny jezdíš na jeden flek na 8h, krom plamínků, což je tvoje běžná práce nic jinýho neřešíš, ***** z čeho seš nemocnej? :)

              0 0
              • RomanH  

                Nezamestnany namornik mysli na vzpouru

                On ten stereotyp muze nekoho deprimovat.

                0 0
                • mastihuba  

                  tak jako matně si na t vzpomínám, zetor, kancl, hovno co na prácu… vod voběda člověk vyhlíží štípačky, vo půl druhé už je u nich fronta a ve 14:01 už u nich neni ani noha… nadruhou stranu čistá hlava, v půl čtvrté jsem měl všechno hotový i ve vincku a vod 16:00 sem seděl v hospodě…

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Já jen potřebuju občas pochválit, vidět hotový dres v reálu, mít nějakou zpětnou vazbu, poděkování od zákoša, nebo naopak příště třeba umístit loga níž, výš atd. Neposlouchat stále v kanclu, že jsem starej, looser, a vše co řeknu negovat.

                0 0
                • nomecz  

                  Na lidi v kanclu se zvysoka vy*er, pokud si za svou prací stojíš a děláš ji dobře, tak tohle řekni šéfovi.

                  Pokud je co k čemu tak to pochopí, pokud to nepochopí tak jdi jinam, nebo to aspoň nadhoď.

                  Bohužel dnes se lidi sakra blbě sháněj a každá rozumná firma si schopné zaměstnance bude držet za každou cenu (je to stále nejlevnější varianta)

                  0 0
                • RomanH  

                  Uz jsem Ti to psal nekolikrat, ale klidne Te pochvalim znovu ;-)

                  Ja sice grafice vubec nerozumim, ale Tvoje napady se mi libi. A co se tyce realizace, Dusan Ti nabizel, at mu udelas navrh MX trik, ze si je pak vezme. Jestli Ti vadi kolektiv a doma se po vecer nudis, zkus se zaregistrovat na nejakem portalu sluzeb (Exiku, vim, co chces napsat ;-)) a treba se dostanes k necemu zajimavemu, co Te bude bavit a uzivi Te to.

                  0 0
                  • Excel  

                    Jako jak jako?

                    0 0
                  • LM  

                    zkus se zaregistrovat na nejakem portalu sluzeb

                    Myslíš online outsourcing, kde budeš konkurovat Indům a Číňanům, co dělají za hrst rýže?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Troufnu si tvrdit, ze Patrikovi v tomto pripade nejde o prachy, ale o zabavu, nenasilne zdokonaleni se a dodani sebeduvery. A taky si treba ujasni, jestli je pro nej lepsi delat doma, nebo chodit do prace.

                      0 0
                      • Macik  

                        Buď jak buď, je třeba se držet zásady, že nikdo nepochválí člověka tak jako on sám ;-)

                        0 0
                        • babicak  

                          Když se dívám na sebe, tak se musím pochválit, nevypadám já věru zle, zkrátka chlapec, jak má být

                          0 0
                      • pepek  

                        No dnes jsem si na Depku vzpomněl a uvědomil jsem si, že já vlastně mám jezdit Lakatošem a ne sedět v kanclu.

                        0 0
                        • Macik  

                          To je nějakej „Gravel Park“?

                          0 0
                          • LM  

                            jj, typická „gravel friendly“ lesní cesta :-D

                            0 0
                        • scoty  

                          .. tak hlavně že ten les uchránili před terénními jezdci na motocyklech..

                          0 0
                          • pepek  

                            A teď si představ: sedíš v té vyvážečce a můžeš jezdit po lese kam chceš, kopce jak sviňa a ještě ti za to zaplatí. Lepší už může být jenom soukromý tank, ale tam ti nikdo nezaplatí tu spotřebu.

                            0 0
                            • scoty  

                              Už za I.republiky se nesmělo 3dny po dešti do lesa s povozem…

                              Nejhorší je, že to změní vodoteč.

                              0 0
                          • babicak  

                            Asi tak

                            0 0
                            • scoty  

                              Humus docela..:-(

                              Za mé EXC éry jsem nejméně dvakrát zastavil pár metrů před drátem v zelené bužírce a kámoše sundali za rohem stodoly prknem, ovšem ten ostnáč to je pokus o vraždu teda…

                              0 0
    • Polka  

      Jedna kvízovka soudruzi. Jak si myslíte, že se toto mohlo někomu stát? :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        To je DUB? Pokud vím, tak osu rozdělenou v půli má Campa. Nepochopitelné.

        0 0
        • Macik  

          Podle teho platovýho bazmeku na vymezení vůle bych hádal taky DUB, kde jen mohl Sram udělat chybu? :)

          Stejně to ale vypadá na zeslabení průřezu v půlce – nechápu.

          0 0
          • Polka  

            Chyba nebyla u SRAMu, ale v předchozím uživateli.

            0 0
        • Polka  

          Jo, Stylo Dub. Rozdělilo se to postupně časem, ale schválně jak? :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Něco trčelo ze sedlové trubky? :)

            0 0
            • Polka  

              Nó, přihořívá. Nápověda je, že na rámu je teleskopka :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Bowden DO teleskopu?

                0 0
                • Polka  

                  Jo. Prostrčený do vzdálenějšího úchytu v rámu, tudíž nedostatečné zalomení bovdenu kolem středové osy a postupné odírání otáčením klik. Taková pilka na železo :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tam není ten kryt osy jak u Shimana (od jedné misce k druhé)? To by se přece nemohlo prodřít, ten se netočí.

                    0 0
                    • Polka  

                      No, to byla vlastně ta zásadní chyba mechanika, že tam ten plast záměrně nedal…zřejmě chtěl pogramařit :-)

                      0 0
                  • Macik  

                    A kruci. No to by mi taky nedošlo, že bude ten bowden bude drhnout o trubku. No díky za inspiraci, chtěl jsem takto upravit jeden starší rám a úplně vidím jak by to dopadlo…

                    0 0
                    • pepek  

                      Musíš to něčím rozepřít, aby to neleželo na ose, ale na stěně rámový trubky. Použil jsem takový to cosi, co vypadá jako polystyren, ale je to tuhý a nedrobí se to.

                      0 0
                    • Polka  

                      Pokud tam budeš mít kryt osy, tak by nemel být problém.

                      0 0
                      • Macik  

                        Pravda. To je hnedle jiná. Občas bych měl zapnout ten pupínek na krku, co se mu žertem říká hlava…

                        0 0
              • pepek  

                O ku*wa. Mně tam taky lehce šúcha bowden a hadica o tu trubku. (Ale mám to namazaný :-)

                0 0
      • mastihuba  

        je mladej, silnej a kdovi co v posilovně zobou :D

        0 0
    • Smazaný účet  

      Potřebuju přijít na jiné myšlenky, aneb důsledky vlákna nový rám: mám na cestě nové o 300g lehčí kliky (FSA by si ale prý nikdo dobrovolně na kolo nedal), tak jsem si řekl, že do nich nebudu montovat staré pedály, na bazaru jsem náhodou narazil na hydrobrzdy (pěkný těžítka:), už zbývá jen ten rám;). Na PlanetX bogužel jen jeden hnusný, další gravel (kam nejde dát smyk), třetí XL (vyžaduju úchyty na blatníky) :/

      0 0
      • RomanH  

        Ten Holdsworth se mi ciste subjektivne libi

        0 0
        • Smazaný účet  

          No mají teď akci, kurz libry jako euro, nevím jestli 1360g v M je až taková sláva…

          0 0
          • ufoncz  

            Za mě teda z té první sady čistě vzhledově On*One a Holdsworth hrůza. Takový divný jakoby retro mi k designu nejnovějšího Shimana vůbec nepasuje. Ten tmavej Holdsworth už je úplně jiná píseň.

            Rám Mantle bude na bazaru? ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak v konfigurátoru mají i gumy 43 mm, jakože na Romanových akcích můžu nosit i kolo s berany? :)

              0 0
          • Polka  

            Asi ti způsobím další depku…sláva to bohužel vůbec není. 1366g má můj starej bajkovej Spešl karbon v XL :-) Silniční Wilík v XL má 1150g. Motýlův Focus prej pod kilo (neověřeno). Ale ty hmotnosti šly od té doby ještě dolů (kolem kila nebo i pod kilo), takže by něco mělo jít sehnat. Ty asi ale hledáš CX rám, tak tam nevím jak se to vyvíjí s hmotnostma.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jasně, ale takový rámy nestojí £600. A gravel/CX musíš hmotnostně porovnávat spíš s bikovýma…

              0 0
            • Karaya  

              Přesně kilo má i moje letité CicliB v 61 velikosti. KTM má 1250 v XL. A teď čím to CicliB nahradit, abych si váhově nepohoršil :-) Rose má prý rámy pod kilo i v disc verzi, ale na horní rámovku se nesmíš ani křivě podívat :D.

              0 0
      • Jaroslávek  

        Orange rulezz !

        0 0
    • pepek  

      Kulturní revoluce pokračuje se vzrůstající silou

      0 0
    • mastihuba  

      Dnes to bude delší :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Status: jedeme, lejeme…

      0 0
    • Smazaný účet  

      … jdu tisknout výpověď a stará cartrige vynechává, novou HP nebere, co to znamená?

      0 0
      • pepek  

        To je znamení. (Že máš výpověď vytisknout v práci.)

        0 0
        • Smazaný účet  

          …tiskárna nelze na síti najít :)

          0 0
          • RomanH  

            DHL

            0 0
            • Smazaný účet  

              Je to můj šestý job, ještě nikdy jsem neměl plynulý přechod bez pauzy.

              0 0
              • Smazaný účet  

                No nevím, co řeknou moje bubínky na 2 měsíce po 8 hod. s Marshalama, vidím to na neschopenku, myslím bud rád, když mi aspoň někdo 31.10. řekne poslední ahoj.

                https://www.di.fm/channels

                0 0
                • RomanH  

                  Takze podano ?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Bez jakékoli vnější reakce, u šéfa i spolupracovníků.

                    0 0
                    • Excel  

                      Bude večírek?

                      0 0
                    • RomanH  

                      Hlavne si posefuj ten konec zari, at nejsi na neschopence (kvuli pripadne kontrole).

                      Ja Ti jsem schopen zajistit maximalne razitko z gyndy, a to Ti hadam bude k prdu :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Výjimečně může ošetřující lékař v případech, kdy mimořádně náročný léčebný plán, probíhající intenzivní léčba, nepříznivé vedlejší účinky léčby nebo celkově závažný zdravotní stav neumožňují pojištěnci, aby využil pevně stanovenou dobu vycházek, povolit, aby si tento pojištěnec volil dobu vycházek sám podle svého aktuálního zdravotního stavu (v tomto případě tedy neplatí uvedené limity, vycházky jsou povoleny „bez omezení“). V praxi se bude jednat například o onkologická nebo psychiatrická onemocnění.

                        0 0
          • Karaya  

            Mallorka, servis už máš z těch rošád beztak v malíku.

            0 0
            • mastihuba  

              Od nas klucina tam delal loni na jaře, jen je dobry mit ridicak, protože obcas delas taxikara na letiště. Když bych neměl co dělat tak todle by nebylo zas tak spatny.

              0 0
      • Smazaný účet  

        Je to rozbitý.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Romantici…

      0 0
    • obda  

      Gratulace Polkovi k Bukole! A deset vteřin na Boba jistě potěšilo ;)

      0 0
      • Paja  

        +1 vzhledem k tomu mimozemstanovi na prvnim miste je to prakticky vitezstvi ;)

        0 0
        • obda  

          Akorát příští tok bude muset přidat, v kategorii 40–49 je větší konkurence ;)

          0 0
      • Polka  

        Dík. Nejtěžší ovšem nebývá samotný závod, ale přežít ten zbytek dne (noci) a nějak se doštrachat dom :-D

        0 0
        • Paja  

          :D v tom uz mas ale letitou praxi.

          0 0
        • babicak  

          Však se Tvá sobotní cesta domů včera do podrobna probirala. „Žije Polka?, Polka je nezvestný, Polka už se našel“ :-) :-) :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nechci nic přivolávat, ale jednou se může opravdu stát něco vážného. Včera byla na Šmelcu skupinka, nosili si škopky a panáky na tácu v nemálo opakováních, potáceli se, newim, jak dojeli dom.

            0 0
            • mastihuba  

              Ono už se jenou ucho utrhlo, od te doby popravdě jezdim opatrneji, otazka je kde ta hranice opatrnosti je, protože jednou se vyflakas za bílého dne prakticky cistej a jednou po zelené smrstiza deště potmě. Popravdě jsem rád že jsem si to odbyl v poklidu už v pátek a sobotu sem ten sprint mohl vynechat. :)

              0 0
            • Excel  

              No…já mám nastřelený rameno a naraženou držku, tož asi tak :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ntvl, je potřeba to prokládat nealkem.

                0 0
                • mastihuba  

                  to sou ty vaše plnotuky, po desině sedneš a jedeš do hajzlu

                  0 0
                  • babicak  

                    Řízné pivo pro všední i sváteční dny, k nevšední zábavě s přátely doma i ve Vaší hospůdce. Typické svojí barvou, jemnou hořkou chutí a sladkou vůní.

                    Starobrno 10, max 4,0 % vol.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Dá se narazit ve štatlu i na kvalitní 8°, ovšem u ležáků v cool ochutnávkových pivnicích už se pomalu, ale jistě dostáváme na cenovou hranici Pilsneru na Bláhovce.

                      0 0
            • Polka  

              Tady to bylo trošku jinak, já se z toho celkem vyspal už na zahrádce, probudila mě až ranní kosa O:-) Rizikem tak byla spíš jízda bez světla, ale tu už jsem si s Chromajzlem taky párkrát částečně vyzkoušel, takže jsem to riskl, stejně mně nic jinýho nezbývalo. Auto jsem nepotkal žádný.

              0 0
              • mastihuba  

                evidentně ani návěs s cihlama :P, bez toho světla to relativně de

                0 0
              • pepek  

                A když, tak máš přece tu skvělou pojistku:-) Jinak také gratuluji k úspěchu v této světové akci.

                0 0
      • Motyll  

        Co Boba, ale mne s tím časem nas*al!!! :)

        0 0
    • Jaroslávek  

      Kdyby mě náhodou někdo hledal, víš kde jsem …

      0 0
      • Paja  

        Jawohl.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Co to je za šifry?

          0 0
          • Paja  

            Jarda je jak hrad v Karpatech…ale ve skutecnosti jede s ecyklistama na zajezd ;) (tedy on samozrejme za svoje)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Má štěstí, teď už mě jeho pětadvacátá dovolená v roce nerozčiluje :)

              0 0
              • Paja  

                Tak on uz by mohl delat jen duchodce, kdyby chtel.

                0 0
            • pepek  

              Prý se na elektro cvičí více,říkali vědci

              0 0
              • Smazaný účet  

                :-) Z univerzity v Třebíči.

                0 0
              • Paja  

                …protoze jinak by na to temer nesedli, coz neni uplne Jaroslavuv pripad.

                0 0
              • LM  

                Tak jestli ten normální cyklista, podle kterého to porovnávají, jezdí na kole jen do hospody, tak by to mohlo sedět :-)

                Na druhou stranu vyšlo najevo taktéž to, že lidé jezdící na normálních kolech mají nižší BMI (body mass index), a to v průměru 23,8 oproti 24,8 u elektro­cyklistů. To dle autorů studie může být způsobeno tím, že jízda na elektrokole přirozeně přitahuje jedince, kteří jsou fyzicky méně zdatní. Další zajímavá informace vyplývající ze studie je, že průměrný věk normálních cyklistů je 41,4 let a elektrocyklistů 48,1 let.

                Hm, BMI mám vyšší jak elektro, věk nižší než normální a tlustej fakt nejsem – co dělám špatně?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Málo chlastáš ;)

                  0 0
                • novcze  

                  to by mě zajímalo co e-cyklistům snižuje ten průměr BMI, já jsem tak kolem 25 a před cca pěti roky jsem měl po sezoně 22,84, ale to jsem vůbec nežral a všichni mě říkali, že vypadám jak nemocnej

                  0 0
                • mastihuba  

                  Pokud by mi koupe ecka snizila bmi na 25 tak do toho du, ani bych na tom nemusel jezdit :)

                  0 0
                • ufoncz  

                  BMI je kokotina. Ale tvrdit, ze ses vysekanej jak anticka socha taky nemuzes – na takovy to posledni oplacani docela pomaha obcas nejakej ten maximalni srot do kopca. V zime to nedelam a na jare je to poznat. V lete to delam a na podzim je to pak taky poznat.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Neví někdo jaký jsou pravidla jízdy na kole a pohybu na území Přírodní památka (Pekárna u Žebětína, cesta úplně na okraji)? Marně jsem hledal informace na internetu a nic konkrétního jsem nenašel. Odpoledne se se mnou chtěl nějakej vytočenej zelenej mužík se psem na volno prát během pomalé jízdy (ano, opravdu pomalé, když jsem viděl psa na volno) okolo něj. Nejdřív mrmlal, že to je k posrání. Tak jsem se zeptal jestli je pomalu jedoucí kolo k posrání. On pokračoval, že to je přírodní památka a že tam nemám co dělat (jízda po vydupané cestě od koní a lidí). Jen jsem se zeptal, jestli nevadí i pes na volno. Už jsem naštěstí byl od něj dál, ale hulákal, ať si to jdu vyřídit na férovku. Byli dva a pes a hnala se bouřka, krom toho se neumím prát, tak jsem radši zmizel. Proto otázka, jestli měl právo držkovat.

      0 0
      • pepek  

        Tady píšou, že cykloturista může. Nesmíš mít enduro helmu a barevný gatě.

        0 0
        • LM  

          A sakra :-D

          0 0
        • Smazaný účet  

          Asi pán nepoznal, že jsem cykloturista, když jezdím v tom oblečku ala idiot (kupkolo vršek i spodek – za ty prachy, nekup to). Myslel, že asi jedu o metál pro nejpomalejšího zavodníka. Možná ho jen nasrala stará. Člověk ať jezdí slušně nebo neslušně, vždycky dostane minimálně jednou za vyjížďku od někoho vysvětleno, že to dělá špatně.

          0 0
      • hony007  

        https://www.treking.cz/…-uzemich.htm

        V chráněných krajinných oblastech (CHKO), přírodních rezervacích (PR), národních přírodních památkách (NPP) a přírodních památkách (PP) se turista smí pohybovat i mimo značené turistické trasy s tím, že turista nesmí ohrozit předmět ochrany ať již maloplošného a nebo velkoplošného chráněného území. Naopak vjezd cyklistů je omezen pouze na značené cyklostezky. Nejen ve zvláště chráněných územích, ale i v lesích mimo lesních cest (podle lesního zákona § 20 písm. j).

        0 0
      • Smazaný účet  

        Kola imho nesmí jen do NP, NPR. Pak taky záleží na místních vyhláškách. Akademik jistě dodá přesné odkazy…

        0 0
        • RomanH  

          Presne

          0 0
        • Smazaný účet  

          Po všech příspěvcích chápu, že není všeobecný předpis a mám se řídit konkrétní lokalitou. V odkazu od Pepka je, že jako cykloturista tam můžu. Takže budu dál cestu využívat a budu držet hubu. Tímto všem díky za komentáře. :-)

          0 0
          • mastihuba  

            Zelenej muzik? Nebo nimrod? :)

            0 0
            • Paja  

              …kazdopadne *****.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Měli na sobě oba dva (zelení mužíci) hadry ala hajnej, lesák…prostě všechno do zelena a kšandy. K tomu Ohaře, což by taky k myslivcům sedělo.

                0 0
              • RomanH  

                To vubec nic neznamena. Obycejny myslivec Te nema pravo z lesa vykazovat.

                A že si slabší tak na to ser, předměty různý do ruky ber – Orlík :-)

                Edit : To bylo samo na Stringa. Druhe kafe jeste nezabralo :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  Nebav se s volem nemasli v ruce klacek. :)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak. A kdo uteče, vyhraje. :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tys to tady rozhrábl, lze očekávat zvýšenou aktivitu strážců, by mě v životě nenapadlo, že se tam po těch širokých cestách nesmí na kole.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jako že si to tady přečtou a půjdou tam strážit?

                        Můžou, ještě se naštěstí dá jezdit druhou stranou tím údolím a tam ta cesta vede mimo tzv. památku. A nebo z Žebálu po silnici kolem prasat. Tam ale člověk zas bude vytáčet řidiče, procházkáře, běžce, maminky s kočárky, pejskaře a další. Prostě cyklista – ten tvrdej chleba má. :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Ono už to tady jednou proběhlo i s finančním postihem.

                          0 0
                          • babicak  

                            To bylo v Národním parku, ty máme v ČR jen 4 a k tomu jak jsem slyšel, byla i osoba předzvědná :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              U obnovované topolové aleje u kriketu v Krpoli jsem zaregistroval cedule kola v červeném kolečku…

                              0 0
                        • Excel  

                          By mohla bej propojená ta Strava, že by Vás upozorňovala kudy možete jet.

                          0 0
                          • babicak  

                            Nebo opačně, po vyhodnocení zaznamenané projeté trasy by uživateli automaticky přišla pokuta za jízdu mimo vyznačené trasy.

                            0 0
                            • Excel  

                              To by byl ideální stav.

                              0 0
                              • pepek  

                                Jo! Tak by se stravenkáři museli zase vrátit na ty šotoliny, kkoti.

                                0 0
                            • Smazaný účet  

                              To je blbý, to se bude líbit. Šel bych ještě dál. Strava sama vybere trasu a strhne předem peníze za průjezd lesem. Lidi by neměli mít už v dnešní době tolik manévrovacího prostoru. Společnost se musí trochu posunout k lepším zítřkům.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Snímač v gripu by měl z potu rozeznávat hladinku a spouštět blokaci klik.

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  Tak nevim co bych musel delat, abych se cestou domu spotil. Na dlani? :)

                                  0 0
                              • Excel  

                                Je třeba si uvědomit, že les pomalu a jistě přestane plnit funkci hospodářskou (smrky vykácený, všude jen listnáče) a spíš bude plnit funkci rekreační. Tudíž na údržbu bude třeba vygenerovat prachy a přiznejme si, toto je cesta.

                                0 0
        • obda  

          Paja mne predbeh, nevisim furt na netu :) Spousta se toho dá najít na http://drusop.nature.cz

          0 0
      • Paja  

        Tady pisou, ze ani na hajtrach, ani na kole.

        0 0
        • Paja  

          Ale vlastne pisou, ze na horskych kolech, takze mozna na cyklokrostce nebo silnicce by to slo ;)

          0 0
        • obda  

          Jo, kdysi jsem tu vyhlasovaci dokumentaci taky hledal. Ale hajtry ani pesaci tam nesmi taky ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Asi jsem slepej, ale nic o zákazech kdo kam může nevidím. Kde to všichni čtete?

            0 0
            • Paja  

              Pravni dokumentace – vyhlasovaci dokumentace.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Aha, vyhláška k rozkliknutí. Už to vidím, ne tady (nečitelný), ale otevřel jsem si to :-)

                0 0
          • Paja  

            Pesaci jako chodci nebo jako psi?

            Prvni tam pisou, ze po cestach muzou a pokud jsou vlastnici nebo najemci pozemku, tak prip. i mimo a o druhych jsem tam nic nenasel :)

            0 0
            • obda  

              Vycházel jsem ze Stringova popisu „jízda po vydupané cestě od koní a lidí“. Což je poněkud v rozporu se „Vstup a pohyb je povolen pouze po cestách vyznačených orgánem ochrany přírody.“ Předpokládám, že ta cesta nebyla vyznačená ;)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tam snad žádný značený cesty ani nevedou. Na mapy.cz je vidět hustá síť, já jezdím jen po těch na kraji Pekárny z jedné nebo druhé strany. Prostředkem jsem nikdy nejel, takže ty neznám.

                0 0
              • Paja  

                Aha, to mas pravdu, predpokladam, ze s vyznacovanim cehokoliv se uz organ, jak tomu tak byva, neobtezoval…

                0 0
                • obda  

                  Já měl za to, že tam žádné cesty nechtějí.

                  0 0
                • obda  

                  Tak oprava – asi kdysi vyznačil:

                  Při pěší turistice, venčení psů příp. jiných aktivitách je nutné důsledně uplatňovat bližší podmínky ochrany PP Pekárna, tzn. nepřipustit volný pohyb mimo stávající orgánem ochrany přírody vyznačené cesty. V této souvislosti by mělo dojít k obnovení tohoto značení.

                  0 0
            • obda  

              Jinak největší problém jsou v Pekárně koně – viz aktuální Plán péče:

              Nejvýraznějším problémem je však devastující dotčení ZCHÚ nepovoleným, dlouhotrvajícím (cca 20 let), neregulovaným a navíc masovým projížděním jezdců na koních. Převážná většina koní je ustájena v areálu klubu Eliot, který se nachází západním směrem v bezprostřední blízkosti chráněného území, a to zhruba od roku 1989. Lesní porosty jsou v současnosti protkány poměrně hustou sítí stezek vzniklých uvedeným protiprávním jednáním fyzických osob. Jezdci a majitelé koní, přestože vědí o existenci PP Pekárna a navzdory osvětě, trvale porušují bližší ochranné podmínky. Koňmo vjíždějí nejen na neoprávněně vyznačené jezdecké stezky, ale přímo i do lesních porostů a území tak soustavně devastují (a pokračuje to dál).

              Cyklisty tam zmiňují jen ve spojení se starou bikroskou.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ještě, že jsem tam nezapadl mezi ty hádavý koňáky, ostatně jako nikam že :) Ale ten parkur plac už tam imho nějaký pátek bude…

                0 0
          • RomanH  

            toto jsi uz videl ? Kdyz jsi mluvil o Skotsku, nijak intenzivne jsem to nevnimal, ale musim uznat, ze je to pecka.

            0 0
            • Paja  

              Jojo, to je uzasny (az na ty picurdy, kvuli kterejm musis chodit se siti na hlave).

              0 0
            • obda  

              Jo. Většinu na živo a víckrát. A na většinu kopců na fotkách (kromě severu Skye, který mne zas tolik nenadchl – oproti jihu je to mrňavé) i vylezl. Mám absťák jak prase :)

              0 0
    • mastihuba  

      Když je tady ta řeč o kokotech, tak mi tak pripadne cca 10–20% řidičů co jedou rano do práce. Kua aby aviatik klickoval z pruhu do pruhu, když oba jedou prakticky stejně to mi hlava nebere. Asi zase zacnu jezdit 5:15

      0 0
      • pepek  

        Mně zase vadí ti pomalujedoucí-to si myslíš, že tě pouští a on zatím čumí do mobilu, který drží u šaltpáky, aby na něho nebylo vidět.

        0 0
        • mastihuba  

          Mne sere kazdej kdo nejede plynule nebo plynulost rozbíjí, jak pomalici, tak namustrovani zavodnici, komu tim pomůžeš ze ses na cervene o 300m dal o cely 3 vteriny spíš?

          0 0
    • Smazaný účet  

      Dost dobrý, streetartista Timo: https://www.idnes.cz/…-zpravy_krut

      Vymyslím něco do té ****** tady ;)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Zase jdeš pozdě. Už je to dávno vymyšlený.

        0 0
        • Excel  

          Dobře!

          0 0
          • Smazaný účet  

            Už vím kam, teď potřebuji ten ftipný rozlučkový text ;)))

            0 0
            • Motyll  

              Já myslím, že s tím tvým proklamovaným pracovním zápalem, musíš mít z BF zasypanou schránku pracovníma nabídkama… :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tvl, teď s kvalitníma sluchátkama, kdy se s nikým nebavím a jsem nasranej jak tur, že tady ještě musím dřepět, mám největší produktivitu, co jsem tady.

                Můj limit na jednom postu jsou tak 3 roky (už 2 přesluhuju), pak potřebuju dělat něco jinýho, nebo dlouhou pauzu.

                Majitel nechtěl abych šel.

                0 0
                • RomanH  

                  A proc sis s nim nedomluvil ten HomeOffice ?

                  0 0
                  • babicak  

                    Neplacené volno na dva, tři měsíce, vypadnout z Brna a najdeš novou chuť do práce.

                    0 0
                • Polka  

                  Ty seš Lojza. Měl sis říct o víc peněz, lepší pracovní podmínky, změnu pracovních postupů, kurz Adobe CS, homeoffice jak píše Roman apod.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já se potřebuju dostat někam mezi „umělce“ :), kde nebude Corel.

                    0 0
                    • LM  

                      No ten kurz Adobe CS, homeoffice by tomuhle mohli jít dost naproti :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Snad mi ÚP už konečně ten kurz zaplatí, sám od sebe se učit nebudu :) Nejlíp se učí na konkrétní zakázce, přímo ve firmě, když už nic jiného nezbývá.

                        0 0
                        • Polka  

                          Tak místo aby sis zaplatil kurz sám nebo přes Bisona, kterej si ho dá stejně do nákladů, tak ti ho zaplatíme my všichni. Tomu říkám přístup.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Před Bisonem jsem 4 roky na ÚP nebral jakoukoli dávku, moje svědomí je čisté. Pokud systém chce mít psychopaty v pracovním procesu, musí počítat s častými výpadky a hysterickými odchody.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              tvl. ty seš mačo, my tady lepíme každej dementní seminář za účelem chlastačky a ty si neřekneš o kurz základního pracovního nástroje… :)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Já su korunovaná ******, dlouhodobě nezvedám čísla mimo seznam, jelikož mi volají jen energie, teď mi málem jeden důležitý unikl, kokotovič.

                                0 0
                                • ufoncz  

                                  V tomto bych tě (se) nevinil. Jakmile se tvoje číslo takhle proflákne, tak v podstatě není jiný řešení, než co píšeš.

                                  Dělám to taky tak a nedávno jsem čekal nějakej hovor, takže jsem číslo mimo seznam vzal. Boreček milým hlasem začal chrlit nějaký nabídky od E.ONu, měření a kdesi cosi, tak jsem ho po chvíli (slušně) zarazil, že jsem nedal svoje svolení k marketingovýmu rozhovoru a že se teda loučím, načež došlo k okamžité změně tónu hlasu, ozvalo se „tak mi vyliž ču***a, p**o“ a zavěsil.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Ten konec se začíná množit. Nedávno jsem taky chytl něco podobnýho. Volal jednou – slušně. Pak volal znovu a už byl drzejší. Než jsem to číslo zablokoval, tak volal potřetí. Já to zvedl, že mu řeknu, aby mě už neobtěžoval, to už byl sprostej jak kanál. Možná stejnej zaměstnanec telemarketingu :-)

                                    0 0
    • scoty  

      Jak to vypadá, když s. čobol rekonstruuje dvoupodlažní domek ve vilkové čtvrti…

      Čtvrté patro zatím zastavily stížnosti a petice sousedů…

      0 0
      • RomanH  

        Když vy přistavět, tak my to poženem vo štok, když vy břízolit, tak my kachličky

        0 0
      • Smazaný účet  

        Kde je problém? Že bydlíš vedle? :)

        0 0
      • Excel  

        To je novostavba, ne? Chápu to, že povolené měl něco, ale tohle rozhodně ne?

        0 0
        • Paja  

          To znam, to se urcite taky jmenuje rekonstrukce nastavbou a pristavbou (u ktere z puvodni stavby nezustane ani cihla).

          0 0
          • Excel  

            Tož jmenovat se to může jak chce, ale takhle jak to vypadá je to regulérní odstranění stavby a nová stavba.

            Ale tohle není můj boj, ať si to užijou právníci.

            0 0
        • scoty  

          Jasně. Povoleny měl 2patra se sedlovou střechou a staví 4patra s plochou, 8bytů…

          0 0
          • Excel  

            Tož to dej vědít jak to dopadne.

            0 0
            • Smazaný účet  

              To je jasný předem. Dostaví to a zaplatí pokutu. Tím to skončí. :-)

              0 0
              • Excel  

                To není jistý, zastínění, parkování, narušení rázu zástavby – dominantní stavba. Je spoustu věcí na kterých to může shořet resp., který je třeba vykompenzovat. Jde jen o formu, jestli municí a kapříkama nebo zdravotní prevencí – o rozdrcené čéšky fakt nikdo nestojí.

                0 0
                • scoty  

                  Přesně. Vše co jsi zmínil sedí. Projektanti ve 20.letech dobře věděli jak odstupňovat zástavbu…

                  A ještě jedno: precedens…

                  0 0
                  • Karaya  

                    Tak třeba tady staví už 20 let na vlastním, povolení na něco jiného samozřejmě a vypadá to, že stavební úřad vyhraje a jednou to půjde dolů. A to je v tom utopených hodně peněz…

                    0 0
              • Vilém  

                Co ty vis, asi tak mesic zpet rozrezali na kusy tento sporny barak na Lesne.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Dobře, to vidím jako rozdíl. Tam to majitel postavil na neexistujícím stavebním pozemku. Tady byl barák už předtím a ten majitel zlikvidoval a staví novej. Což samozřejmě oprava není a ještě to žene do výšky. Abych nevypadal, že se ho zastávám.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Do výšky je špatně, do šířky (satelity) taky špatně, je potřeba válka, epidemie? Tady na jihu je spousta volných domků…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já neříkám co je a není dobře. Jen bude asi rozpor ohlášená oprava a místo toho staví něco úplně jinýho. Co se týká výšky, to bývá problém pro sousedy, když najednou čumí z okna místo do zahrady do zdi, najednou je v původně světlým bytě tma atd.. Ale to samozřejmě nemůžu posoudit, nejsem znalec. Jinak s Tebou souhlasím, že lidí je víc a víc a míst na bydlení málo.

                      0 0
                      • scoty  

                        I když dodrží výšku hřebene sousedního domu, tak šířkou a tvarem střechy zastíní nejbližší sousedy…

                        0 0
          • Paja  

            8 bytu v tomto? Tak mozna 8 garsonek, ne?

            0 0
          • Macik  

            8 bytů, tj. 16 dalších aut na ulici, že? :)

            0 0
            • scoty  

              Nejméně:) Teď se jich tam vejde 12. Proto všichni staví brány, aby se už nedalo parkovat na ulici…

              0 0
    • obda  

      Když už jsem hledal tu Pekárnu, tak jsem se koukl i na Mniší horu (zootrail). V novém Plánu péče jsem našel některé zajímavé pasáže :)

      Při severním a východním okraji ZCHÚ jsou stále patrné rezavějící zbytky původního drátěného oplocení ZOO. Přestože hyzdí zdejší krajinu, je vhodné je v lesních porostech i nadále ponechat, a to především jako bariéru proti případnému nežádoucímu pohybu cyklistů, motorkářů i hipoturistů.

      V minulosti byla v údolní nivě zjištěna zvýšená aktivita terénních cyklistů a výstavba dráhy se skokanskými můstky, tu se však podařilo včas zlikvidovat

      U severního okraje a podél plotu ZOO sporadicky projíždějí cykloturisté a hipoturisté, ale zatím k jejich pohybu dochází v tak malé míře, že nepoškozují půdní kryt, a není tedy nutné proti nim zasahovat.

      0 0
      • scoty  

        Tohle zní úplně jak popis válečných operací…

        0 0
      • Excel  

        Preventivně bych tam postavil dva zelený s trubkama vstřikovacíma a jak se objeví hipoturista hned bych ho jebl do hlavy, hned bych ho zabil.

        0 0
      • RomanH  

        Nechce se mi to hledat, ale nepadlo už někde soudní rozhodnutí, podle kterého nelze znevýhodňovat jednu skupinu před druhou (např. pěší x cyklisté) ? Samo s vyjímkou NP a NPR. Mám pocit, že to tenkrát vyšlo ve starém VELU (taková kartička jako manuál, když frčela Kvasničkova ČEMBA).

        0 0
      • novcze  

        tak ať si dají hranice PP s plotem zoo a bude po problému :)) … to stejný Pekárna, úplně bych zrušil nějaké PP, stejně to tam funguje jako park pro Bystrc a tranzit pro kola z/do Žebětína.

        Celá Pekárna je protkaná cestičkama takže ten provoz tam je velký, ale třeba to vylepší ta cyklostezka co tam mají dělat :))

        https://zpravy-brno.cz/…take-raduji/

        … ví někdo něco o trase? … já tipuju, že to bude kolem toho potůčku

        0 0
    • Paja  

      Dnes tradicne v 16.00 odjezd, cca 18.30 prijezd hore, pokud by se k nam s Dusanem chtel nekdo nekde pripojit at da vedet.

      0 0
      • Motyll  

        Já, ale až v cíli.

        0 0
      • LM  

        Odkud budete tradičně odjíždet? Zase hřbitov? :-)

        0 0
        • Paja  

          V tech 16 ze Slatiny, pres hrbitov ;) jet muzeme,xtj. cca 16.20–30.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Že by jedna z posledních BukoFelt jízd? Dokonce mám zadní blikačku + přední mini na houno.

            0 0
          • pepek  

            V takovým horku sa bicyglovať není zdravý.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Býval si výborný trasér na klimatisované bezbolestné výjazdy ;)

              0 0
              • pepek  

                Na co trasér, když drtíte furt ty stejné cesty? Mám nových tras v zásobě neurékom. (Stejně byste mi to zase pomluvili :-)

                0 0
                • Paja  

                  Vymluvicky, pomluvili jsme ti jen vylozeny voleje, ktery jsme si odskrtnout nepotrebovali.

                  0 0
                  • babicak  

                    Kde sme?

                    0 0
                    • pepek  

                      Kinderleicht. Kousek od dálnice, voe.

                      0 0
                    • Excel  

                      To je bukanyrska budka, tam se picha do dvojky.

                      0 0
                      • babicak  

                        I trocha technického umu bylo třeba, Obda radil, já pro jistotu jen svítil :-)

                        0 0
                        • obda  

                          Docela by mne zajímalo, jak dopadne ohledání za světla.

                          0 0
                          • Paja  

                            Zatim nebyl cas neco ohlodavat ;)

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            To je rovnání patky, nebo jaká noční procedůra? :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              Povolil se jeden (mozna oba) ze sroubku drzicich patku, (mozna se v dusledku toho ohnula i ta patka, je celkem mekka), nehazelo mi to na 3 nejtezsi prevody.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Na kolik let máš patky ještě v zásobě? :)

                                0 0
                              • pepek  

                                nehazelo mi to na 3 nejtezsi prevody. – to je závada, kterou bych asi v noci a pod vlivem raději neřešil.

                                0 0
                                • Paja  

                                  Pod zadnym vlivem jsem nebyl, nemuzes to brat podle sebe, kterej po trech desinach krizis lidem stopu :D

                                  0 0
                          • Paja  

                            Jo tak abych nezapomnel, krom povolenyho sroubku patky (ktery nakonec na to razeni asi nemel vliv), to delala koncovka lanka prehazovacky, ktera se tak sikovne chytla za spodni kloub prehazovacky, ze tam pusobila jako klinek, takze hazka se dal nemohla „zavirat“:)

                            0 0
                            • LM  

                              Zanedbaná udržba?

                              Poté, co jsem při štělovaní přehazky zjistil, že to dělá povolený šroub, který to drží na patce, jsem všechny šrouby poznačil bílou lihovkou (čárka přes šroub a okolí – odkoukáno z trolejbusu) a teď jenom kouknu a vidím, že se něco někde povolilo :-)

                              0 0
                              • Paja  

                                Prave, ze ten sroubek na to razeni vliv nemel, je tam jeste jeden a navic to drzi upinak (ale kdyz se s tim zahybalo, by poznat, ze je to povoleny).

                                Pricina byla ta koncovka lanka ;)

                                0 0
                            • Smazaný účet  

                              Já jel takhle jednou kousek za pánem a ten měl kolo jak na motor. Jen jsem mrkl po zvuku a říkám: „Když si ohnete to lanko dál od výpletu a kazety, nebude vám to dělat ten zvuk.“ A on na to: „Jé, díky. Já si říkal, že to je nějak hlučný.“ Strašný, co některý lidi vydrží poslouchat a v jakým stavu mají kolo. Nic ve zlým, teda. :-)

                              0 0
                              • Paja  

                                Nemyslim, ze by technicky stav meho kola byl v nejak spatnym stavu, na to, co ma za sebou, slape jak svycarsky hodinky.

                                0 0
          • LM  

            Tak na hřbitov nemusíte, dneska se tak brzo na kolo nedostanu :-/

            0 0
      • Smazaný účet  

        Je to úplně jiný level, dojet střízliv za šera, během pár minut na slickách, bez chcaní a vyprndávání, ráno plně připraven do pracovního procesu :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      E-koloběžky Bird: https://www.idnes.cz/…-zpravy_mos1

      Ve vloženém odstavci:

      Prostor, kde se dá jezdit, je ohraničený na severu Technologickým parkem, směrem na západ Rosického náměstím až ke Campus Square, na jihu míří kousek za Vaňkovku, pak kopíruje hranice Koliště a končí v Černých Polích. Pokud koloběžka zajede mimo vytyčený prostor, sama se vypne.

      Jedno plné nabití koloběžky vystačí na 45 kilometrů jíz­dy.

      Maximální rychlost je asi 30 km/h, v pěších zónách okolo náměstí Svobody koloběžka automaticky zpomalí na 15 km/h.

      0 0
      • Paja  

        Brno zaplavilo 150 kolobezek :D

        0 0
        • LM  

          No už jsem zahlédl pár vyloženě debilně zaparkovaných (co třeba to nechat na chodníku na konci přechodu).

          Za odemknutí zákazník zaplatí 22 Kč, pak 3 Kč za každou další minutu.

          a to se vyplatí!

          0 0
          • Paja  

            Proc se tyto sluzby plati od minuty a ne km mi nejak unika, kdyz stejne vsechny maji monitorovany pres gps, asi chteji uzivatele motivovat k jizde na cervenou…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ono je to asi dobře, ale na druhou stranu mě trochu děsí, že rychlost řídí gps soft…

              0 0
    • mastihuba  

      Josefe neexistuje nejaka moto strava? Segmenty a tak? 

      0 0
      • Motyll  

        Určitě existuje, jsem teď na Plumlově diskutoval u snídaně s nějakým Bavorem na BMW. Projížděl CZ a ukazoval mi mapu (německá), kde byly vyznačeny motorkářsky zajímavé úseky. Byla tam i avg/top speed na daný segment. Byla to teda silniční verze…

        0 0
      • pepek  

        Jo, třeba tady

        0 0
    • novcze  

      tady https://mapy.cz/s/jajofahuzu byl dopoledne odstavenej pes na vodítku, ale nevěděl jsem jestli si ho tam někdo dočasně nepřivázal, jestli ho tam ještě budete vidět, tak mu zavolejte policajty

      jinak jednička v mariánským tak trochu navlhlá … jak kdyby včera pršelo i když jsem nic kolem Brna nezaznamenal

      0 0
      • obda  

        Ta průtrž v noci z pondělí na úterý ti nestačila?

        0 0
      • LM  

        Přšelo totiž už předevčírem a celkem fest. Včera večer bylo místama v lese hodně navhlo :-)

        0 0
        • novcze  

          to vím, ale pršelo chvíli a je teplo, tak jsem čekal, že to bude víc suchý …

          0 0
          • obda  

            Tak u nás 16 mm, to zas tak rychle nevyschne. Co jsem se včera díval, tak zatímco u Soběšic napršelo víc, za Bílovicema na V už bylo sucho.

            0 0
            • Paja  

              No, na „rychle vrstevnici“ od Hadku byly celkem kaluze.

              0 0
    • obda  

      Včera to nějak zapadlo, ale dotaz nejspíš na Polku a Motýla. Nějaký tip na 27.5" pláště pro kluka? Lehké a levné, šíře 2.1–2.25, zatím nejspíše s duší.

      0 0
      • Polka  

        Dává se zpravidla klasika RoRo ve 2,1" (taky máme), ale asi už neseženeš za dobrou cenu. Šel bych případně do tohoto. Nejsou o tolik těžší a cena celkem dobrá. Mladýmu ty Rony vydržely 2 roky, letos je dojezdí. Situaci na DE shopech neznám.

        0 0
        • ufoncz  

          Nebo Conti RaceSport (Xking nebo už pod značením Cross King – za 900 Kč na koloshopu, za 400 Kč to tu dával LM, ale už jsem ho toho zbavil), nebo Specialized FastTrak, nebo klidně i Maxxis Ikon (jestli nejezdí většinu po silnici – pokud jo, tak pak od Conti ne Cross King, ale Race King či Speed King). Jinak pokud nemaj vyloženej (a ne takovej ten fingovanej, kde jsou škrtnutý jakýsi nesmyslně nadsazený ceny) výprodej, tak gumy v DE zpravidla neseženeš výhodněji než u nás, např.:

          https://www.bike-discount.de/…lding-690511 (je srovnatelný s Koloshopem)

          Edit: Jinak ještě pořád mají tohle u Svorady – https://www.kolasvorada.cz/…rak-650bx2.2

          Edit 2: Zapomněl jsem ještě na Maxxis Aspen. Pokud překousneš šíři 2,1 (úzký) pro 27,5", tak je to ve všech ohledech dobrej plášť na XC.

          • dva jsem koupil ženě na kolo, hmotnost průměrně myslím kolem 530 g, šířka není na ráfku i23 poctivá – je to kolem 53 mm a směs je tvrdší. Letí to na asfaltu a na šotce, půjčil jsem si to jednou v mokru a ustřelovalo to hodně.
          0 0
          • obda  

            Taky díky, projdu to. Cross Kinga moc nemusím, nejede, a v mokru stejně nedrží :-/ Fast Trak mne nenapadl.

            0 0
            • pepek  

              Tak to už dělám 3 roky něco špatně? Jsem myslel, že jede. A mokro? Cotoje mokro?

              0 0
              • ufoncz  

                Cross King ve verzi RaceSport samozřejmě jede. A hodně dobře. Obligátní testy valivýho odporu sem dávat nebudu, ale mám to i z vlastní zkušenosti. A jako zadní guma je solidní i co se gripu týče, na předku s ním musí člověk bejt sakra vopatrnej, to jo.

                0 0
                • obda  

                  Ve srovnání s RK je (a býval) vždy pomalejší, minimálně bejval hubenější a zas o tolik líp nedržel. Dopředu bych si RK ani XK dobrovolně nedal, vzadu je/byl RK jasná volba (větší balon, menší odpor). Ale fakt jsem to už léta nezjišťoval, takže můžu být úplně mimo. Já jsem spokojenej s klasikou NN/RaR 2.25 (u RaR teda stará verze, nakoupil jsem do zásoby ve výprodeji :))

                  0 0
                  • Paja  

                    Raceking mel vzadu dost slabej zaber. Ve srovnani v RaRa to bylo zklamani.

                    0 0
                  • pepek  

                    Mně se naopak vpředu zdá být Xking zcela čitelný a državý plášť.

                    0 0
                    • LM  

                      Šťastný to člověk. Já si při první pomalé a opatrné jízdě několikrát málem rozbil hubu, pak ho hned dal na zadní kolo a ani tam to nebylo ono :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Třeba je to jak v F1 – když s tím jedeš pomalu, tak to nedrží a nebrzdí :-)

                        0 0
                        • LM  

                          Že ty tam máš duše?

                          Se mi to bez duše s rozumným tlakem vepředu žvejkalo, s vyšším tlakem to zase odskakovalo a nedrželo. I na zadním kole mi to v odkloněném svahu odjíždělo dolů zatímco přední kolo s jiným pláštěm drželo stopu :-)

                          0 0
                          • pepek  

                            To se mi stávalo s RR bez duše, že jsem stejně nemohl použít nižší tlaky, bo se to žvejkalo a řezalo se to na boku.

                            0 0
                    • obda  

                      To jako fakt? Já už ve předu nic míň državého jak NN nechci, hubu si umím rozbít i jinak :D

                      Nicméně kdo umí, odjede na čemkoliv. Viz tady Sam Pilgrim…

                      0 0
              • obda  

                Tak možná se něco změnilo, původní XKing moc nejel (třeba ve srovnání s RK nebo RaRa).

                0 0
        • obda  

          Díky. Něco o RoRo jsem si matně pamatoval (dcera na 26" je má), ale ta cena mne trochu vyděsila. Z Ralpha vpředu mám trochu obavy, nicméně je pravda, že za mokra s děckama moc nejezdím.

          0 0
          • Polka  

            Na Mojekolo jsem jeste nasel RoRo s bilym pruhem a ve 2,25 (pro decka zbytecne overkill) a nebo treba Conti, ale s tema nemam zkusenost.

            0 0
            • obda  

              Díky, zkusím prošmejdit UK a DE shopy.

              0 0
            • ufoncz  

              Myslíš, že ten v reálu tak 2,1–2,15" a 510gramovej RoRo je v něčem pro děcka overkill? Spíš bych se bál, jak dlouho a jak to kde bylo skladovaný.

              Ten RaceKing je dost možná nějaká ta OEM varianta Performance. Což u RK nevadí tolik jako u XK. Připomněl bych, že RK oproti XK výrazně hůř brzdí a v blatě se to vůbec nedá srovnat. Takže záleží na to, co by se s tím jezdilo.

              0 0
              • Polka  

                Schwalbe 2.25" mají přece odjakživa 56–57mm. Je to zbytečný pořizovat pro 30–40kg dítě, když bohatě stačí 2.1" i na celopevňáku + ještě nižší hmotnost pláště jako bonus.

                0 0
      • Smazaný účet  

        Oni to maj jinak, Warps :)

        0 0
      • Excel  

        vyjstegumy :-)

        0 0
      • mastihuba  

        Za fidorku ti venuju crosmark

        0 0
    • RomanH  

      Svet se v prdel obraci

      Pritom tam legalne muzes bivakovat – pokud by spali pod tapem, mohli je poslat do …

      0 0
      • Excel  

        To zas zavání pozemšťanováním co je stan, co není stan a co je vlastně stanování. :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Čvančarová 38 minuta: https://www.ceskatelevize.cz/…20551212015/ ;)

          0 0
        • RomanH  

          To neni o stanovani, ale taboreni x bivak.

          U soudu uz padl prelomovy verdikt, bivakovat muzes v CR prakticky kdekoliv. Pral bych si, aby to kluci dotahli k soudu, vyhrali ho, a cajti dostali po tapkach.

          Edit : A co tyce vyuziti dronu k monitoringu pozaru, tak na prvni pohled mi to prijde fajn, ale rusit pres noc v CHKO ptaky dronem asi taky nebude uplne OK. Cele mi to tak nejak vyzniva, ze si kluci koupili hracku, a ted ji chteji obhajit.

          0 0
      • obda  

        To mi taky doáže zvednout adrenalin. Přitom z pohledu ochrany přírody je tohle mnohem větší hrůza: https://www.idnes.cz/…po-cesku_hig

        0 0
      • LM  

        Budeš těch kurzů z úřadu práce asi potřebovat více:

        prace v Corel Draw, Photoshop, Flexi Engrave a Flexi Letter

        0 0
      • RomanH  

        Ha, pachatel se vraci na misto cinu :-D

        Alespon nam muzes domluvit volny prujezd mlynem a nejakou tu chlastaci akci tam

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hicom. Průjezd mlýnem…jo Holomek. Tak to jo. Měli jsme kousek od Stejskalova mlýna chatu. Než to koupil tady ten pán. Takže si pamatuju éru toho místa před a po něm. Nedávno jsme tam byli trochu zavzpomínat a už zabral i louky na druhé straně řeky. Za chvilku koupí možná i Tasov. :-)

          0 0
          • obda  

            Holomek je… Škoda že se někdo, s právnickým vzděláním i bez, nerozhodl Holomkovi omezení průchodu přes jeho pozemky překazit. IMHO se to dalo vyhrát, zabrat staletí používanou veřejnou cestu není jen tak :-/ Kdyby se něco podobného dělo teď, mohl by to být pro mne nebo někoho podobného docela zajímavý koníček…

            0 0
            • RomanH  

              jj, naprostej souhlas.

              Kdysi jsme jezdili primo podel reky. Pak to Holomek koupil, zahradil vjezd do mlyna, tak jsme to tlacili kousek nad kolem zriceniny. Nasledne tam Holomek nainstaloval plankovy plot, tak jsem pres nej prehazoval kolo a prelezal jsem ho. Asi nas bylo vice, tak hned za nim postavil dalsi. Oplocene to bylo cele, takze jsi musel prelezat celkem ctyri chatrne ploty.

              Pred par lety jsem objevil krkolomnou, ale misty hodne zabavnou pesinu po druhem brehu, tak uz jezdim tudy.

              Je zajimave, jak mu oploceni lesa proslo – udelal z nej lesni skolku – vykacel par vzrostlych stromu a zasazel nove male. Tak me napada, ze uz by mohly byt vzrostle a duvod oploceni by tedy pominul – jestli se teda toho chces chytnout ;-)

              0 0
              • obda  

                Hehe. Že bych se tam zajel podívat? :D

                0 0
              • obda  

                Tak to máme § 32 Zákona o lesích:

                (7) Je zakázáno oplocovat les z důvodů vlastnických nebo za účelem omezení obecného užívání lesa (§ 19 odst. 1); to se netýká lesních školek, oplocení zřízeného k ochraně lesních porostů před zvěří a oplocení obor6) nebo farmových chovů zvěře.21a)

                Školku na skále/kopci asi mít nebude, takže to bude ta ochrana lesních porostů před zvěří. To vypadá zajímavě…

                0 0
              • obda  

                Tak zpět, parchant tam zřejmě něco jako školku má. Na mapě LHO (Lesní hospodářské osnovy, odkaz je na http://www.uhul.cz/…ch-informaci) tam má u několika porostů napsáno „Porost u lesní školky na hřbetu“. Nicméně školku samotnou jsem tam nenašel. Začíná mne to zajímat :D

                0 0
                • obda  

                  Ale pod deset let stáří porostu tam má jen ty žluté kousky :) Jinde nemá k oplocení důvod (v popisu je oplocenka jen u 1a),

                  0 0
              • Smazaný účet  

                Přesně tak to bylo. Po tom co koupil barák, hned začal drátovat celý okolí.

                Jen nechápu kudy jezdíš po druhé straně, tam byl vždycky problém jít i pěšky. Možná někde kde to neznám, což by mě udivilo po trávení v těch končinách komplet letních prázdnin a nespočet víkendů po celý moje dětství od narození po asi 25 let. Pak z důvodu komplikovanýho spoluvlastnění chaty s další rodinou tu půlku naše rodina prodala. Nedávno jsme se tam byli podívat ze sentimentu po okolí a ani mi to není líto. Kde byly lesy, tam je pustina, jinde zase zarostlý jakýmsi plevelem a trávama. Ty starý pěkný lesy už si budeme maximálně pouštět ze starých dokumentů.

                0 0
                • RomanH  

                  Parkrat si tam slapnes, ale vetsina jde po tech sutrech prehopsat.

                  0 0
          • obda  

            Tak zříceninu Tasov (Dub, Tassenberg) už má…

            0 0
          • RomanH  

            Hned na ten jeho erb u silnice mu nekdo napsal, ze je <|>

            0 0
    • Smazaný účet  

      Tý jo, mě ty dresy asi začínaj bavit, f poklidu to namrskám do šablony, přidám „kreativní kudrlinu“, kterou bych si dřív nedovolil… :)))

      0 0
      • LM  

        Na výpoovědní lhútě je krásné, že už máš v ******, takže se nemusíš omezovat z obav o následky :-D

        0 0
      • RomanH  

        Kudrnate plaminky Oo:-)

        0 0
    • Excel  

      Rameno dnes kulminuje.

      Mlýn se zase točí…cha cha chá

      0 0
      • RomanH  

        Davej davej ;-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        To je nějaká ČH piovina z Veveří? Pokud ano, tak je to urážka této oblasti ) Zítra MHD StreetFest rullez :) Čekám Vás!

        0 0
        • Excel  

          Mamut. Bašty, pičo!

          0 0
        • Smazaný účet  

          Lidu hafo, minimum toho, co není vidět normálně v provozu, aspoň ty kočenky…

          0 0
          • Smazaný účet  

            2 kolo lepší…

            0 0
            • Polka  

              Jak můžou být psychopati ovce…to mi hlava nebere :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Nejčastější psycho poruchy maj dle Hösla stejný základ (schýza a bipolarita dříve maniodepresevita). Druhé charakterizováno jako 3 v 1.

                0 0
              • RomanH  

                Ja taky nechapu, jak nekdo muze jit na oslavu DPMB. Do ted mam v pameti jeho aferu Vanicek z r.1994, nasledovano reklamkou Snip&Co, predrazene jizdne, ktere neodpovida komfortu dopravy, atd…

                0 0
                • obda  

                  Někdo jde na oslavu, někdo se kouknout na starý šaliny a busy ;)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Stačilo sedět U Chleba, imho v posl. době jedna z nej pivnic a sledovat, jak se řadí. Představování současných vozů mi přišlo dost trapný a „bitky“ šotoušů o nej místo k focení též.

                    0 0
          • obda  

            Když se dívám na ty fotky, tak jsme dobře udělali, že jsme šli až na večer :) A konečně jsem si projel šalinou vozovnu v Medlánkách :)

            0 0
          • pepek  

            A zbyl tam po vás pěknej bordel, soudruzi. Nechápu, že někdo sežere nějakou potravinu a papír hodí na zem? Občany by bylo třeba vychovat tak jak v Singapuru. *Pokud se ovšem někdo proviní poprvé a navíc zahodí jen drobnost jako obal od bonbonu nebo nedopalek, čeká ho místo úklidu „pouze pokuta ve výši 300 dolarů (4 800 Kč)":https://www.idnes.cz/…na-cestu_amu

            0 0
            • novcze  

              hlavně mělo mít dpmb zajištěný úklid, taky jsem na to koukal, když jsem jel ráno po Lidické a největší bordel byl kolem přeplněných kontejnerů na odpad

              0 0
              • Smazaný účet  

                Totiž i hospody čepovaly do kelímků a koš/kontejner byl problém najít.

                0 0
                • novcze  

                  však nic proti tomu, ale měl to pořadatel pak uklidit, ale asi v 7:30 ráno bych čekal moc

                  0 0
                • obda  

                  S odpadkáčema to hrubě podcenili.

                  0 0
    • LM  

      Čertík na Pisáreckém XCO okruhu vesele eroduje a je to stále větší maso :-).

      0 0
    • kankrlicek  

      Je září.Pod jakým názvem mám hledat?

      0 0
    • Lipown  

      Ahoj, nemáte někdo tady v Brně na půjčení klíč na misky Hollowtech II prosím?

      0 0
    • mastihuba  

      už to zamkni :)

      0 0
      • Paja  

        Takovy veci ja nedelam :)

        0 0
        • mastihuba  

          Si snad příště natocim budík :)

          0 0
          • kankrlicek  

            Dělá nám v tom bordel!

            0 0
            • LM  

              Však sem už nemusíte psát, máme nové vlákno :-)

              0 0
              • mastihuba  

                Me spis sere ta debata vo salinach, vo tom si můžou tlachat na buku :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mě zas nebaví 90% debat VK, zvlášť u tebe často vůbec nevím o čem je řeč ;)

                  0 0
                  • Paja  

                    :D

                    0 0
                  • mastihuba  

                    tak nemužeš vědět všecko jako já :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já se zkusím přesunout na jinou platformu (planetu).

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Hele, já se taky při pondělku v kanclu v kontrastním skoku z ježdění na kole v Beskydech cejtím na hovno, ale něco pozitivního si určitě najdeš. V návaznosti na jeden z tvejch předchozích nihilistickejch komentářů sem napíšu zajímavou informaci od kolegy, co žije v Mikulově: do místních podniků prej zhusta jezdí v noci pracovat vysokoškolačky z Brna. Tak jestli už nechceš vyhazovat prachy za kolo a chceš to rvát do ženských, tohle je příležitost (se kterou se dá snadno kdykoli přestat) ;-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          poslední vlak z brna 22:28 první odjezd z mikulova 3:50, za tu dobu se snad vydovádí :)

                          0 0
                          • Excel  

                            Takže vod plodný debaty vo gumách se přešlo na plodnější debatu vo cálovaný dročce v Mikulově.

                            Proč vlakem, když se dá na kole.

                            0 0
                        • Motyll  

                          Minulé pondělí jsem na Základně potkal ca 8 bikerek na společné vyjížďce po SMK a vypadaly, že jezdí pravidelně…

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.