• Paja

    Tak, a vše je při starém ;)

    0 0
    • obda  

      Byls rychlejší :)

      0 0
    • les  

      Kdy bude ta tiskofka soudruzi ?

      0 0
      • Paja  

        Na stredu vytrvale predpovidaji dest, tak asi ve ctvrtek, to zas ale mozna nebudu moct dojet :/

        0 0
        • RomanH  

          Toto je ta e-kolobka, o ktere jsem mluvil, ze ma kolega.

          A ted jsem na rychlo nasel i 5400W

          0 0
          • Jaroslávek  

            S tím jezdí po stezkách ?

            0 0
            • RomanH  

              S tim jezdi po polnackach (ale i tak se na ne nejak musi dostat, a pak zpet…). Do mesta ma jinou (slabsi), ale ta je pravne taky illegal.

              Moje postrehy z testu v garazich :

              • Ta slabsi BT500 je v kopci fakt slaba – citelne to zpomali a jede krokem (nedovedu si pro seriozni dopravu po meste predstavit tu legalni verzi), rovina je na ni uplne v pohode
              • Ta 3200W je mazec, kopec to vylitne jak nic. Ale na to, jak to maze, je to diky malym kolum (nerovnosti, brzdeni) a vachrlatemu uchyceni riditek o hubu – bal bych se na tom jezdit

              Celkove mam pocit, ze to zanedlouho skonci pruserem. Nemyslim u nej, ale obecne.

              0 0
              • JSt  

                to omezeni spociva jen v maximalni rychlosti, takze kdyz ma kolobezka dostatecny vykon, pojede ta legalni 25 km/h kopec nekopec a k zadnymu zpomaleni nedojde, ne? ;-)

                0 0
                • RomanH  

                  Pokud se nepletu, tak musi byt zaroven splneno pravidlo maximalniho vykonu 250W.

                  Jinak ten udaj 3200W je samo okamzitej, ale i tak

                  0 0
                  • Paja  

                    Ja myslim, ze tech 250 W plati u kola jako dopomoc, u kolobezky je ta teoreticka konstrukce, ze to nejede samo dost pofiderni.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Kazdopadne ty e-kolobky jsou v takovem vzduchopravnim vakuu, a pritom je to docela skoda. Ridicak, technicak, povinne ruceni, povolena maximalka dle typu komunikace (vcetne definice rychlosti chuze). Za me by to byl docela idealni dopravni prostredek do mesta.

                      0 0
          • Paja  

            Zatim jsem jel jednou v haku na Ripske, rubal to tusim 45.

            0 0
          • LM  
            • 11" kola, offroad gumy
            • Váha samotné koloběžky je 30 Kg

            To musí být peklo i na rozbité silnici, natož „v terénu“ :-)

            0 0
    • RomanH  

      Tak koukam, ze problem s prervanymi retezy trapi vice lidi.

      U me teda zatim nastesti u 1×11 a retezy X1 a 1130 dobry, tuk tuk.

      0 0
      • mastihuba  

        No ja letos taky 2×, budu muset omezit najezd.

        0 0
        • LM  

          Co se tak stane s jezdcem těsně po převání řetězu? Ustojíte to?

          Řetěz jsem ještě nepřerval ale nedávno jsem zapomněl že mám stále zařazen lehký převod a po záběru vší silou si dal málem hlavičku do předního kola :-D

          0 0
          • RomanH  

            Mne to nikdy neprasklo v extremnim krpalu – snad jen 2× si pamatuji, ze jsem instinktivne zmackl brzdy a rychle seskocil.

            0 0
          • mastihuba  

            Jako Roman vůbec nic jen to nasere :) jednou z Adamová do bavič a jednou na cyklostezek klajda ochoz. Ve stoje prakticky nejezdim

            0 0
    • Polka  

      Něco pro Depku na říjnový restart. Ty názvy jsou výborný :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Už na žádný akce nejezdím, takhle rozes*aný jsem dlouho nebyl: nedospalost, laksirka, nálada ala film Volný pád, brutální misantropické návaly. V tomhle rozpoložení dělat pohovor v Letovicích stálo za to :/

      0 0
      • RomanH  

        Nic proti Letovicim, ale obecne je pracovniku aktualne vsude nedostatek, a Ty chces z velkeho mesta jezdit 40km denne za praci ?

        Jinak nerikej, ze se Ti to nelibilo, Ty bys jel proste ted hned znovu ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          44 min. rychlíkem, nabízeli i HO. Ovšem hlásit se do Klimatexu, když nemůžu dlouhodobě dresy ani čut, to je opravdu schíza. Nevím, jak to bude, protože vlastně nemám volné prostředky :/

          0 0
          • RomanH  

            I s cestou na nadr tam a zpet do mas denne cca 3 hodiny casu, to jen na okraj…

            Tak prace nastesti je, v nouzi muzes na chvili delat brigadu i mimo obor (kdyz se kousnes) – zase tak velke mesicni naklady nemas (kdyz teda pominu to stridani kol :-)).

            0 0
          • Paja  

            Tem bys ten design pozvednout mohl.

            0 0
      • Jaroslávek  

        Už jsem se lekl, že Letonice. Já budu mít v paměti, že s tebou byla sranda.

        0 0
      • Excel  

        Letovice? To mi ho teda vyndej.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Budoucnost terénní cyklistiky? https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • LM  

      Bacha, včera vítr místama orval ze stromů listí i s větvema :-).

      0 0
      • mastihuba  

        Jj včera mi přišlo avizo ze na modré leží strom :)

        0 0
        • les  

          Mě taky. Akorát jsem se zatim nedopátral, kdy se jede.

          0 0
          • Polka  

            Jj, spadlá špejla :-D Jede se čtvrtek bo zítra chcanec.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Některý komenty u Nicholase s fialovou dostávají úplně jiný rozměr:

      pozvánka na švih, …té fialové je tam i na babu moc, …jako fanda borůvkové zmrzliny bych měl chuť některé části kola pěkně olízat…

      To je moc.

      0 0
    • babicak  

      Dobré ráno, prosím zkušené bikery o názor, jaký ráfek na zadní kolo byste doporučili. Mám Roval Control 29, alloy, 23 mm inner width, 32h. Důvod výměny : naražený ráfek a nedrží bezduše.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nejvíce NT friendly ráf, co jsem měl, byl Arch. Ale vzhledově bude asi o dost nižší než ten Roval, což je asi DT?

        0 0
      • Paja  

        DT nebo treba ZTR? Dal bych o neco sirsi.

        Treba XM 421

        0 0
      • les  

        DT – Warps

        0 0
      • Motyll  

        Udělej si radost a kup si nový kola komplet :-)

        0 0
        • RomanH  

          +1

          DT350 a k tomu nějaké ráfky s 25mm-28mm vnitřní šířky. Já mám ZTR Arch MK3, 26mm, Patrik nějaké DT.

          0 0
          • LM  

            Bacha, ty ZTR Arch MK3 trochu nafukujou objem pláště – aby se ti to pak vešlo do zadní stavby :-)

            0 0
      • mastihuba  

        Alicarbon :) nejlehčí ráfky co sem kdy měl, tuhost super. Páska a ventily origo NT. ZTR Arch je jistota.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jinak jsem na Feltovi a doma mě nikdo nečeká…

      0 0
      • Excel  

        Tož já vytáhnu festku.

        0 0
        • RomanH  

          Taky ses jeste nedostal k tomu, abys maznul retez, nebo dokonce oplachnul i bika ? O vyprani treter (a hlavne naslednem vysuseni) ani nemluve…

          0 0
          • Excel  

            Vypraly se hadry, povytáhnul jsem vložky z treter aby uschly, rozházel spacák, karošku a všecko po cimře a to je asi tak všecko. Na bajk jsem nešáh, cestou dom už to dvojcvakalo jako prase a zdálo se mi, že to je od levýho pedálu, tak snad na to přijdu vo co de, ale až příští týden.

            0 0
            • pepek  

              Neměls ty teď nově to zcela bezudržbové kolo?

              0 0
              • RomanH  

                Tak retez + stred jsou posledni dva slapbsi clanky, u kterych ale neni jina rozumna alternativa.

                Retez se proste otrit a maznout musi, a vymenit stred 1× za dva tri roky (prace na par minut + cena okolo 250 Kc zase neni tak strasna).

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Práci na pár minut dobře znám, víkendy strávené v bytě přeskakováním přes položené torzo kola v kuchyni a nářadí rozkramařený po celým bytě :)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tak stred je opravdu jen o imbusu, klici HTII, a hadre :-) Menis jako celek, tam nemas co ******.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pokud to není zarostlý, nemáš „otevřený“ klíč, ten se akorát tak zakusuje, tak OK + sundat kliky otřít, namazat, vymezit…

                      No a pak je PF, to tě vždycky čeká nějaké překvapení :)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Naposled jsem taky potřeboval ještě velký kladivo a kus prkna, přes který jsem mlátil do osy. Až po vystříkání půl balení WDzázraku mezi osu a ložiska to povolilo. Přitom všechno poctivě vždycky mažu. Překvapení jsou všude. Včera jsem si řekl, že je čas na přezutí hladkýho pláště na novej. To je přece práce na půl hodinky. Nová kombinace ráfků a pláště mi způsobila málem otrhání nehtů z lůžek na obou palcích, opocenej jak v létě a celá operace (sundat plášť, otřít ráfek, nasadit novej, nahodit, přes ventilek zamlíkovat, nafouknout) byla skoro 1.5 h. Si člověk řekne, prkotina a ono toto :-)

                        Jestli někdy nezabere mlíko nebo knoty v lese, budu sežrán lesní zvěří. Tohle bych zasviněný od bahna v terénu neopravil – výměna duše.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          Umyl sis před tím ruce? :)

                          0 0
                          • pepek  

                            +1 :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              V některých případech ani to nepomáhá. Až budu zase měnit plášť (doufám, že za hodně dlouho), dám vědět. Můžete přijet pomoct. :-)

                              0 0
                              • pepek  

                                Radši se to nauč. (V 17 letech jsem doma přezouval gumu na auto, nešlo to uplně hladce, ale tehdy jsem si nemohl ani postěžovat na těch internetech..)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Slusnej oddil, ja v 16 nahazoval gumu na motorku montpakama na traktor a i s tim to byl docela boj :-)

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Aha, to bude tím. Já to neumím. Jen se na to přišlo po 30 letech. Díky za radu. Zkusím nejdřív to auto.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Prej pomáhá opačný postup, končit u ventilu…

                                    0 0
                                    • babicak  

                                      To je přece základ, začínat a končit u ventilku, to nás na motorkách učili pře těmi více, než 30 lety.

                                      0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      To jsem přesně dělal. Všechno jen do žlábku, tahat obě strany pláště k ventilku a tam se to snažit překlopit. Dělám to tak vždycky. Tohle je první kombinace, kdy se udělá tak 10 cm kus, kterej nechce přes ráfek přelézt. Ani páku tam nedostaneš. I kdyby, odnesl by to ráfek ohnutím patky nebo by rupla. Na této kombinaci byl problém přetáhnout už první stranu pláště, což jsem ještě nikdy neviděl. Jestli mají ty hookless ráfky vyšší boky nevím. Tohle jsou první co mám. Na druhou stranu zase nebyl problém s nahozením. Obyčejná pumpa, pár šťouchnutí a lup, lup bez vytahování boosteru, kterej jsem kupoval kvůli opačnýmu problému u předchozí kombinace plášť ráfek. Bez boosteru jsem musel jezdit na benzinku. Tam byly zase patky vždycky příliš volné. Ale jak říkal místní znalec, neumím to. V tom to vězí. :-)

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Mýdlová voda? :-)

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Jako na co? Na volný patky, který jinak než rázem vzduchu vůbec nevyskočily ze žlábku a bylo slyšet, jak jde pomalu pumpovanej vzduch okolo volných patek? Nebo na to, aby mi ten příliš úzkej plášť ještě klouzal v ruce? Mýdlová voda se snad dává na nahazování, když plášť nechce zapadnout do patek ani silným přefukováním. Nebo jsem to tak aspoň všude viděl. To není ani jeden z těchto dvou případů.

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Ja teda lehce maznu jarem ci tmelem (NT) patky u noveho plaste vzdy – lepe se potom srovna / usadi a jde to tam i lehceji.

                                            0 0
                                      • LM  

                                        Co to máš za ráfek a jakej plášť?

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Mavic Crossmax Elite – Vittoria Barzo. Mitas Scylla tam šel taky blbě, ale ne tak moc. Tam stačilo pořádně zabrat. Už byl možná i víc vytahanej, měl dost za sebou. Dolů šel pak už hůř, ale šlo to. Proti tomu nasazení novýho Barzo procházka růžovou zahradou. Tak, a teď bude přednáška proč Mavic atd. Že jsem tady něco komentoval. Jsem si naběhl na vidle. :-)

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            :-) Exel Ti poradi dobrej servis

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Kristova noho, ještě lítat kvůli přehození pláště do servisu. To jsem zkusil jednou. Když jsem si myslel, že je nalepení pásky a nahození bezduší nějaká kosmická věda. Za ty prachy servisu jsem už radši podruhé koupil ventilky, pásku a litr mlíka a měl na 2 sezóny materiál na přehazování a dolívání. :-)

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Ne kvuli nahozeni (i kdyz… :-)), ale kvuli nabe / orechu

                                                0 0
                                                • Excel  

                                                  hmm vidíš, už je čas dát to raději na servis (nábu)

                                                  0 0
                                              • Excel  

                                                Ono je taky otázka když to dáš do servisu a oni to udělaj blbě, že si tím tak vůbec nepomůžeš.

                                                Pokud je to dobrej servis a víš, že to bude OK, tak už je to jen o počtech, jestli ti to ****** s tím stojí za to a máš na to čas a nebo v tom čase chceš raději dělat něco úplně jinýho. Jen otázka priorit.

                                                0 0
                                          • Excel  

                                            Mavic je supr…když se zrovna nevysere.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Tohle se dá říct i o čemkoliv jiným. Doteď jsem jezdil jen na Novatecu a ten tu je taky zakázanej, asi jako Caffelatex. Třeba budu zase bezproblémová výjimka. Krom toho se podle popisu Mavic poučil, náboje jsou z jednoho kusu a s rohatkou ala DT, takže někdo ty inovace zkusit musí. Krom toho záruka 3 roky a servis Mavic 10 min chůze od baráku mně taky celkem přidala na rozhodování. Hlavně jsem nechtěl čekat v sezóně (na starých kolech začly praskat niple), až budou mít zaplétači čas a na mnou vybraných rafcích, nábojích a práci ty ceny byly dost podobný. Sám zaplétat neumím. V nejhorším můžu jít cestou zkušenýho p@xe a kola prodat a koupit jiný, když by to zlobilo moc.

                                              0 0
                                            • mastihuba  

                                              Myslíš ořech od Mavic ten je fakt super :)

                                              0 0
                                    • RomanH  

                                      U duse to chapu (na posedlnich cca 10 cm si vetsinou pomaham montpakou), aby se neskripla, ale u bezdusi to predsi musi byt jedno – kruh je kruh (zrovna u tech bezdusi to delam vetsinou obracene).

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Ve žlábku máš i u bezduší ventilek, když končíš u ventilku, tak Ti víc pláště na druhé straně zapadne do žlábku

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          To mam, no, ale ze by me spasil ten kousek pres ventilek a hned kolem nej… Asi jsem teda nenarazil na takovou kombinaci, dobre vedet.

                                          0 0
                          • les  

                            Přeji krásný sváteční den konópku.

                            0 0
                    • obda  

                      Pokud tam máš HTII. Šťastní majitelé DUB by mohli vyprávět :D

                      0 0
              • Excel  

                Nově neměl. To kolo už má svůj věk.

                0 0
          • Paja  

            Asi mam bezudrzbovejsi kolo nez vy, maznout retez budu muset az po vcerejsi odpoledni projizdce v desti ;)

            0 0
            • RomanH  

              :-)

              0 0
              • Paja  

                Tak ne, ani dnes nebylo nutne mazat Top Kett na 1*.

                0 0
                • RomanH  

                  Tak ja tam mam jeste tu vyrobni konzervacni vazelinu, ktere udajne neni mazivo :-) Brunox je za me nej, co jsem kdy zkousel, ten tam prave pujde.

                  0 0
                • LM  

                  Jak dloho ti to vydrží nevydávat zvuky?

                  0 0
                  • Paja  

                    Naposledy jsem mazal pred vikendovou Vysocinou, takze treba ted necelych 200 km.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    To „nevydávat zvuky“ je dost složitá definice. Úplně tichej pohon po Top Kettu je fakt jen jednu jízdu (do 50 km), ale klasicky piskavě vrzavý zvuky od řetězu jsem neslyšel dlouho. Mažu tak co 200 km.

                    0 0
                  • obda  

                    Někteří z nás jsou ke zvukům odolnější :)

                    0 0
                    • LM  

                      Tak já už jsem pressfit středem taky zocelen – lupe v tom jen při silném záběru ve stoje a to ještě jenom někdy:-).

                      Dokud řetěz jen tak šustí, tak mi to nevadí, ale jakmile začne skřípat, tak to jdu otřít a namazat…

                      0 0
                • Smazaný účet  

                  Mně teda moc nevyhovuje, při aplikaci mi kape ze řetězu a orel je tichý tak 20 km.

                  0 0
                  • Paja  

                    Obavam se, ze Orel versus X.O 3×9 bude asi hrat roli, mazu tim uz aspon 2 roky vetsinou 1× tydne, coz je cca 150 km a malokdy je to nutny.

                    0 0
                    • pepek  

                      Zeby další fičura nového systému? Tak kříží se to fest, mazivo může lépa unikat pryč.

                      0 0
                      • Paja  

                        Taky se casteji pouzivaji kombinace s mene zuby.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To je spíš chyba v seřízení, spodní dva pastorky jsou prostě na Genovi se Shimano klikama hlučné…

                          0 0
        • babicak  

          Jsem taky v hokně na kole, Polka bude večer, po závodech, na Buku

          0 0
          • Polka  

            Čoveče večer ne, asi dřív bo i start je dřív, takže tipuju kol 18:30.

            0 0
      • Polka  

        Tak nám v mezičase napiš, cos měl ráno cestou do práce v té kose na sobě.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jsem nadšen ze znovuobutí CX gum, tyhle trasy: asfalt-polní zkratka-asfalt zn. ideal. Ještě kdyby šel vymyslet gravel jako náharda silničky i HT, dvoje kola a brutální převodový rozsah, rozšláplé berany…

        0 0
        • Excel  

          a hodinky s vodotryskem

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dovedeš si představit Konu s takovýma těma „plochýma“ beranama? Ztrácels bys na „tyčkových“ akcích?

            0 0
        • obda  

          Pravda, šlapal jsem do toho fest, ale u lomu jsi nasadil k trháku a dole v Kanicích jsi mi ujel :D A to jsem po dlouhé době výjimečně zařadil i 44×11 ;) Pravda, v kombinaci s vytahaným řetězem (bude mít k 8 000 km) si prakticky nový 11z pastorek úplně nerozuměl a škaredě na mne bzučel :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Bogužel mi přeskakoval nový řetěz na spodních pastorcích, takže jsem si moc nepřišlápl. Na Genovi s vajcem 32 × 10 si nepřišlápnu vůbec.

            0 0
            • RomanH  

              My sracky si prislapneme i s 30 × 10 :-)

              0 0
              • Excel  

                konecne…zmen si profil ;-)

                0 0
                • RomanH  

                  To uz jsi mi zabral Ty :-)

                  I kdyz, od vcerejsiho vecera bych si to mohl dovolit – jsem jak po dvou litrech burcaku. Bud to u tech Nepalcu vcera nebylo uplne koser, nebo na me neco leze.

                  0 0
                  • Excel  

                    Uz zase? To by se ti v Buzerantovicich nestalo, tady potkas tri lidi za den, takze nic nechytnes a nejblizsi Nepalec je v Nepalu. ;-)

                    0 0
                  • Jaroslávek  

                    Nepálce nebrat.

                    0 0
    • RomanH  

      Hosi, jak je to s tou uzavirkou mezi hradem Veveri a Novym Dvorem ? Melo to byt od 1.10., prvni den se to objevilo na Waze, ale uz to tam neni (ani na zadnych jinych mapovych portalech). Zadne cedule jsem na Novym Dvoru ci u Pryglu taky nevidel.

      0 0
      • LM  

        MHD tam stále může, takže na kole by to mělo jít :-)

        0 0
        • RomanH  

          O kolo mi neslo, to tam (bike) pujde porad ;-) Ale jde to stale i autem, ted jsem to projel a nikde zadna cedule, naveze stroje, matros… proste nic.

          0 0
          • LM  

            No v té zprávě, co jsem linkoval, píšou toto:

            Upozorňujeme občany, že v období od října do prosince …

            +

            Původně plánovaný termín uzavírky 1. 10. – 15. 12. 2019 se nepodařilo včas projednat, přesný termín proto zatím není znám.

            Takže to asi bude překvapení :-D

            0 0
          • obda  

            Tady psali od 14. října…

            Edit: tak prý nepodařilo se najít shodu ohledně objízdných tras

            0 0
    • Smazaný účet  

      Helmet cam F1, úplně jiný level než onboard: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jinak kdyby měl někdo v sobotu chuť na nej Poutníka (trubky propláchlé po každém sudu), tak Boženka slaví 11. narozky, bude gulášek, gril …

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ků*va, nebýt tam ty hnusný páky…

      0 0
    • LM  

      (urban)trailové zpravodajství:

      • hned pod největším Soběšickým rybníčkem je přes cestu strom
      • Naučná cajk, tam to popadalo trochu kolem cesty ale přes cestu nic nového není
      • na červené TZ od Jezírka směrem k Útěchovu byly nastraženy na několika místech kusy dřeva :-/
      0 0
    • Smazaný účet  

      Věděli jste, že vysavač by se měl pravidelně dávat na konrolu ložisek, uhlíků, …? Dal jsem za opravu Solarisu 1600,– (prý základní deska), to nevím, jestli se vůbec vyplatí, je to sice výkonný nezmar…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Retro Čechie–Böhmerland, ta vidla mi tam nesedí.

      0 0
      • pepek  

        Je to uplně, úplně krásný. To prostě nemá chybu. A když říká, že ten motor z pračky potom hodí do pryč, tak 100 bodov.

        A je to (jako)čttyřčep,

        0 0
    • mastihuba  

      Jak ste na tom kdo zítra okolo 15:00 bych potřeboval helfnout se sběrem frankovky…v Pa­vlovicich. :)

      0 0
      • Paja  

        Vinohrad v Tvarglu je ti malo?

        0 0
        • mastihuba  

          Pane doktore potřeboval bych napsat nějaký prášky proti chamtivosti. Hlavně ať je jich hoodne moc. :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Čt, Pá, So, Ne?

      0 0
    • pepek  

      Co dnes? Jede někdo nahoru?

      0 0
    • pepek  

      Ten Lukačovič by už měl pomalu přestat chodit s tím foťákem :-(

      0 0
      • Polka  

        Co je? Vždyť je to frekventovaná štráse plná pejskařů a kterou každej zná.

        0 0
        • pepek  

          Nezná. To není ta asfaltka. A hlavně je to teprve začátek.

          0 0
          • Polka  

            Já vím co to je, chodí tama hafo místních. Seš paranoidní.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Dnes náhodou někdo? Potřebuji svobodně probrat témata, co mě tíží…

      0 0
      • Excel  

        Dneska rozebírám herku, abych zjistil cototamdopičecvaká!

        0 0
      • Polka  

        Ano, má se ofiko začít topit!

        0 0
        • Smazaný účet  

          0 0
          • mastihuba  

            Ty pásky na rukách jsou epesni

            0 0
          • obda  

            Na mne leze nějaká viróza, tak jsem to nechtěl pokoušet :-/

            0 0
            • LM  

              Dobřě děláš. Jsem si v neděli říkal že to buď rozjezdím nebo lehnu a podařilo se: od úterka ležím…

              0 0
              • obda  

                To už mám vyzkoušené, tak to radši nedělám. Ale je to těžké :-/ Přeju brzké uzdravení.

                0 0
          • Polka  

            Bylo zavlhlo, ale pěkně. Krb potěšil.

            0 0
            • babicak  

              Nebylo zle

              0 0
              • Smazaný účet  

                Když vidím ty vaše fotky, tak je mi až líto, že jsem takovej strašpytel a za tmy tak daleko nejezdím. Cestu si ještě dokážu celkem představit, ale pořád mě pronásleduje představa defektu nebo jiné závady v totální tmě.

                0 0
                • pepek  

                  Musíš vozit čelofku.

                  0 0
                  • obda  

                    Čelovku většinou nevozím a i tak není problém.

                    0 0
                    • pepek  

                      Není problém? Když ( čistě teoreticky) v noci narazíš na soustavu klopenek a muld, podobnou trailům v Jedovnici/ Mariánském, tak bez čelovky rozhodně zodpovědně nezatočíš.

                      0 0
                      • obda  

                        Téma bylo oprava kola ve tmě ;) Jinak mne znáš, nezatočím zodpovědně, ale zatočím pomalu, no :)

                        0 0
                  • Jaroslávek  

                    Nemusí.

                    0 0
                • obda  

                  Tak my jezdíme s baterkou ;) Už jsem ve tmě lepil, měnil/dával duši, opravoval zadní brzdu… Mnohem víc mne děsí defekt nebo něco podobného v –8°C na sněhu daleko od civilizace, zmrzlejma prackama (navíc ve tmě ;)) se to opravuje blbě.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    V takové zimě, to už je i o život někde zkysnout. Jednou jsem čekal na záchranu kvůli prorvanýmu plášti v teplotě těsně pod nulou a i s náhradníma hadrama, který vozím vždycky sebou jsem byl jak rampouch. Uznávám, že když je relativně teplo, tak je problém „jen“ ta tma.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Hlavně ze základny se většinou odjíždí po několika magických očích.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Pak je míň zima a líp vidíš…a já si vždycky říkal proč to lidi pijou, když je to hnusný.. :-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Akorát se ti pak může stát, že se v mrazu probudíš za jízdy v jiným štatlu s rámem s rudou kamufláží.

                          0 0
                  • JSt  

                    kdys byl naposled s kluci na buku, ze tu zminujes pravidelnost. ;-)

                    0 0
                    • Excel  

                      minulej čtvrtek ;-)

                      0 0
                    • obda  

                      Za a) pravidelnost nezmiňuju ;)

                      Za b) viz Excel

                      Pokud se jede ve čtvrtek, bývám tam celkem pravidelně :)

                      0 0
                • mastihuba  

                  Je to super když v pěti stupních prší vyměníš duši, nafoukas kolo ......a zjistíš ze ten rysovacek tam zůstal… nebo v minus pěti nytujes retaz… ale, se susenkama se to dá vydržet. :)

                  0 0
                • RomanH  

                  I rana jsou pekny

                  0 0
              • Hammond  

                Taky se pomalu sunu ke krbu.

                0 0
            • pepek  

              Jeli jste aspoň Romantickým údolím/Strašidelným lesem?

              0 0
      • Motyll  

        .

        0 0
    • Paja  

      Nic netrva vecne…

      0 0
      • Excel  

        A kua, prdla mi guma vod trenek. ;-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Tos dobře utajil :) Ala Ex nebo něco luxusnějšího?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Z aktuální kolekce ten kotouč má model Process…

          0 0
          • RomanH  

            Taky tipuji Process

            0 0
            • Excel  

              Process 153 SE

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ta má malý kola.

                0 0
                • RomanH  

                  Paja ale v Kanade mluvil, ze by chtel mala kola. A dva biky, jednoho fulla s vyssim zdvihem, a pak HT. No uvidime, dela to kluk napinavy.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jakoby nevěděl, že na všechno stačí grevl ;)

                    0 0
                  • Paja  

                    Ne Process 153 uz je moc, kdybych kupoval Konu, tak ze soucasne produkce by to bylo neco jako Process 134, Hei Hei Trail nebo Satori a u HT Honzo.

                    S malejma kolama je to otazka, nejak to vsechno postupne smeruje k 29 i ve vyssich zdvizich.

                    0 0
                    • scoty  

                      Přesně. To Hei Hei trail 29 jsem zkoušel v Jedovnicích a přišlo mi super.

                      0 0
                      • Paja  

                        U Hei Hei by to melo byt tak, ze Trail je 27,5 a 29 zadny pridomek nema (+ma mensi zdvih).

                        0 0
                        • scoty  

                          Pravda, to nebylo Trail, bylo to 29 a fajn se na tom jelo:)

                          0 0
                  • obda  

                    A dva biky, jednoho fulla s vyssim zdvihem, a pak HT.

                    Něco podobného jsem říkal minulý týden na Buku. Teda už dlouho se rozhoduju mezi karbonovou HT raketou a 130mm fullem. Ale protože se ne a ne rozhodnout, tak asi obě ;) [a v tom případě u fulla možná nějaký ten milimetr navíc] V mém případě ale jednoznačně oboje 29".

                    0 0
                    • RomanH  

                      Hlinik uz na biku nechci. Pokud uvazujes o fullu, tak celokarbon, hlinikove casti tu po nekolika letech praskaly napric znackama. A zdvihu bych se nebal, 29'', 130 – 140 a bude to i jezdive.

                      0 0
                    • mastihuba  

                      To sou dávno v praxi ověřeny věci ze :)

                      0 0
                  • Smazaný účet  

                    Asi jo, Process 134 29 s těma kotoučama je r. 2020 a je jen na SX, což je nesmysl.

                    0 0
                  • Macik  

                    Krásný kolo.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ale je zvláštní, že k takovým zdvihům daj kotouče resin only.

                      0 0
                      • pepek  

                        Kotouč zatím špatně. Jestli to tak bude pokračovat, tak Tektro a potom Suntour XCM :-)

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Normální postup výrobců jak skoro neviditelně ubrat na ceně a zároveň tím na*rat zákazníka :-)

                        Měl jsem to stejně. Kolo až na kliky (SLX) na XT a kotouče z plechovky od ananasu. Každopádně je zlikviduje ještě před zajetím kola a rád dobrovolně koupí jiný.

                        Edit: nachytávka se povedla :-)

                        0 0
                    • scoty  

                      V té černé bomba. Bude s ním spousta srandy, ale chce to ještě jedno na šlapání.. :)

                      0 0
        • Excel  

          centerlockovej kotouč, to možná bude Velký Honza :-)

          0 0
      • RomanH  

        No ty vole, hora prisla k Mohamedovi.

        Tak sup sup, skladat

        0 0
      • pepek  

        Ajta.

        0 0
      • JSt  

        pojal jsem podezreni v tej kundade. ostatne proto jsem se ptal, jak jsem se ptal. ;-)

        0 0
        • Paja  

          A jak ses ptal? Si nic nevybavuju, leda, ze by to bylo prvni vecer ;)

          0 0
          • JSt  

            estliva si poridis novy kolo driv nez se rozstipes, kdyz se ti ten presluhujici veteran nekde ve sjezdu rozlozi. ;-)

            0 0
            • Paja  

              Jo, uz vim, opacil jsem, ze to se pta ten pravej a tys mi rekl, ze proti mymu je titanos zanovni ;) Od kdy ho vlastne mas? Nejstarsi fotku jsem nasel 2008.

              0 0
      • Paja  

        No, chtel jsem tim rict, ze nic netrva vecne, ani Pajova bezkotoucova domacnost ;) kazdopadne zatim se zas muzete hodit do klidu, toho Koňa jsem koupil deckam :D nicmene je uz opravdu alarmujici, ze moje 10leta dcera bude mit vetsi kola nez ja…

        0 0
      • obda  

        No tvl. To abych se taky konečně rozhoupal. Když já furt nevím, jakou geometrii na své nestandardní tělo. A než to zjistím, výprodeje budou fuč :-/

        Edit: měl jsem to nejdřív dočíst celý :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nauč se šlapat pod sebe. Sedlové úhly se napřimují, u teleskopů se s ofsetem taky moc nepočítá. Nehledě na to, že s dnešníma krátkýma zadníma stavbama, když máš sedlo pak posunutý někde nad nábou, tak je z toho do kopca vzpínající se mustang.

          0 0
          • obda  

            Mne ale z kolen kus před osou pedálu ty kolena fakt bolí :( (a kousek před osou je mám i teď, na stávajícím kole)

            0 0
            • mastihuba  

              Kdoví jak blbě mas nastaveny kufry a polohu a výšku sedla :)

              0 0
              • obda  

                Tipuju, že blbě mám úplně všechno ;) Nicméně nestandardní délkou stehenních kostí trpím i v dopravních prostředcích či divadlech (v UK jsem snad nebyl v jediném, kde bych mohl mít při sezení nohy rovně).

                0 0
                • mastihuba  

                  To mas i delší kylt? Nebo se to píše s měkkým ? :)

                  0 0
                  • obda  

                    S měkkým. Mám. Pravý kilt je vždy ručně šitý na míru.

                    0 0
                • bagr84  

                  Guru fit v pražským triexpertu, není to zadarmo, ale mně to krom peněženky otevřelo i oči (výsledný nastavení pak projede katalogy kol a vypadne z toho seznam modelu, který odpovídají tvymu výsledku). Případně ti borec poradi, po čem koukat.

                  0 0
                  • les  

                    UK-120 :https://www.youtube.com/watch?…

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Neotevřelo ti to spíš kešeňu? :) Došel by jiný epert ke stejnému závěru?

                    0 0
                    • mastihuba  

                      Mě to shlidnul trenér vod voka a řekl ze to mám dobře :)

                      0 0
                    • bagr84  

                      Jiný expert ke stejnému závěru dojít nemusí, říká se, že kazdej „fitter“ má svoji filozofii. Ono těch ideálních posedu může být asi víc.

                      Kesenu ti asi otevře, ale nic ti nenutí. Děláš ten fit na jejich „rotopedu“, můžeš tam dojít bez kola. Máš ale možnost zkusit třeba jiný sedlo nebo širší řídítka a hned vidíš rozdíl. Tam nic kupovat nemusíš.

                      Jak říkám, jen ti trochu otevře oči :). Ale třeba brácha tak velkej přínos jako já nezaznamenal.

                      0 0
                    • babicak  

                      Pro Patrika

                      0 0
                • novcze  

                  nevím jestli mám nestandardně dlouhé stehenní kosti, ale na kole mám sedlovku s 2 cm offsetem, sedlo narvané dozadu jak to jen jde a osa pedálu tak nějak prochází kolenem … pak ještě nerad jezdím nataženej, takže potřebuju kratší představec nebo kratší kolo (bajk co mám teď je S i když mám 180cm)

                  dost koukám na novýho Luxe na xtéčku, když se nahradí teleskop za sedlovku s offsetem a zkrátí představec, tak bych se mohl poskládat i na moji doporučenou velikost M (Canyon dává kratší kliky na S, takže jít cestou menšího kola nepůjde)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Já mám sedlo narvaný vzad, jak to jde, ale nejsem si jist, jestli je to tak správně, do stojek mám problém.

                    0 0
                    • babicak  

                      Nové mazadlo, chceš vyzkoušet?

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Nebude to spis lepidlo na prach?

                        0 0
                        • pepek  

                          Bude a fest. Ve Feromatu ve slevě, tak to nekup za ty peníze. A ještě je to z Německa! A jak je tam nakreslený, na pantech na kralikárně je to vynikající.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Zas nemusí mít různý mazadlo na Moto, panty vod návěsů i na kolo :)

                            0 0
                          • Jáchym 1  

                            Není.Když tam toho nenavalíš kýbl,tak celkem rychle zavadne.Po cca 20min se dá event.přebytek stáhnut hadrou.Slušná penetrační schopnost.

                            0 0
                    • novcze  

                      tak si to zkontroluj podle bodu 7. zde https://www.ivelo.cz/…veni-posedu/

                      … do stojek se stejně jezdí na špičce sedla takže o ty až tak nejde

                      0 0
    • overkill  

      Kolem silnice Útěchov-Vranov probíhá těžba je uzavřená ztz na souběžné cestě na druhé straně silnice jsem narazil taky na zával doporučuju Kroucenou nebo jinudy.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Halózkovo počasí a lenóra, Kárl všude, grevl 10–51s v choré palici…

      0 0
      • scoty  

        Zde megazzurro na kraťasy.. :)

        0 0
      • novcze  

        s tím počasím je to prdel, pražáci teď mají už 18 a mi tady klepem kosu, jsem zvědavej kdy se to mlíko rozpustí, stejně to do té hodiny nebude a vyjedu navlečenej

        0 0
      • Polka  

        Posílám podzimní pozdravy ze Zvůle. Bohovské azůro a teplo…

        0 0
      • RomanH  

        Rodinovikend. Pocasi jak vino, bylo krasne

        0 0
        • Smazaný účet  

          Rodina je základ státu a děti smysl života. Vylezl jsem na nejbližší kopec zachytit trochu paprsků…

          0 0
          • Smazaný účet  

            …ale potřebuje i trochu volnosti, proto jsem si zajel na kolo a nechal je si užít volnost. :-)

            Ano, bylo krásně.

            0 0
          • obda  

            Hehe, s tou rodinou jsi to skoro trefil. O pár hodin jindy tam hrál můj syn :)

            0 0
        • mastihuba  

          Super. Ja mám sklizeno, do Mikuláše vyřešim hoknu a pak začnu přípravu na dubnovou malorku :)

          0 0
    • novcze  

      pro info, už těží i v Kuřimi a mají tam zákaz vstupu tady https://mapy.cz/s/lamugapemu , problém to bude hlavně ve všední den, dneska tam nikdo nic nedělal

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nechci dělat chytrýho, ale tam už to je dlouho. Podle Stravy jsem tam jel 26. 9. a už jsem projížděl ve svinčíku z těžby po ostudným projetí zákazu, když jsem viděl nulovej pohyb lidí a žádný zvuky pracovních strojů. (Směr od Podlesí ke koupališti v Kuřimi, mapa sedí).

        0 0
        • novcze  

          že bych tam tak dlouho nejel, i to je možný ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Však to nebyl útok na Tebe. Jen konstatování. ;-)

            0 0
            • novcze  

              však to tak neberu, za mě to bylo taky jen konstatování …

              dnešní info: jel jsem do Ochozu přes Hády, najel na tu opravovanou cyklostezku, zábrany byly oddělané, jediná známka činnosti byla, že to rozšířily po celé délce, nový povrch ještě nedělají, na to že mají končit na konci října tak nic moc, ale když už se tady mluvilo o objížďce, tak jsem vyzkoušel tohle https://mapy.cz/s/cudesavufo a jako ty šutry na začátku co tam jsou, tak docela peklo, jak bylo mokro, tak to pěkně klouzalo :)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tam to je na uražení přehazky. Některý jsou nepříjemně vysoký. Podobně klouzavý šutry byly dneska i na modré Ochoz – N. dvůr. Prakticky se daly jenom pustit brzdy a nechat kolo proklouzat dolů.

                0 0
                • obda  

                  Dokud se nejezdilo 1× něco, tak uražení přehazky na tomto úseku nikoho ani nenapadlo ;)

                  0 0
              • babicak  

                Ale no tak, ty šutry nejsou žádné peklo, až tam pojedeš podruhé, potřetí, tak už je nebudeš ani vnímat. Včera jsem jel také kousek po „opravované“ cyklostezce a v podstatě jsem si ničeho nevšiml. Pokud to nechají tak, jak to je (čemuž moc nevěřím), tak fajn.

                0 0
    • Smazaný účet  

      Sóloalkáč s výhledem na brněnské kolo…

      0 0
    • pepek  

      Soudruzi, ty traily na babě nikdo nepoužívá a zarůstají. Dokonce i na tom z Kuřimské hory kolem šutru ke golfu místama není vidět, kudy jet. No a ten od Velké Baby k policajtům taky. Znovu jsem to vyčistil, včetně závěrečného sjezdu k policajtům. Začátek je tedy nezřetelný, je tam vysoká tráva, ale dál jsem to vyznačil větvemi různě opřenými o stromy, takže je to s trochou snahy k nalezení a použitelný.

      0 0
      • LM  

        Kde přesně to začíná u těch policajtů že bych to zkusil směrem na Kuřim? Nerad bych se tam zase prodíral křovím a přelézal padlé stromy (stará vzpomínka, doufám že už to tam je mnohem lepší:-))

        0 0
        • pepek  

          Tady Budeš muset ale tlačit a když přijedeš ke krmelci, tak ho nech po pravé straně a jeď ještě asi 300 metrů po stěrkovici a pak nějak (tlačit) doprava nahoru. Startovní bod z druhé strany.

          0 0
        • pepek  

          Radši to jeď z té druhé strany, je to převážně z kopce. Musíš se dívat po těch větvích, opřených o stromy.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Nevím, co bych si myslel v dětství o svým dědovi, který místo aby mě vzal na hřiště, by radši prosekával cizí les :)

        0 0
    • scoty  

      Kdo pozná kde jsem dnes jezdil? Lokalita se vyznačuje červenou hlínou…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Červená posvátná hlína je m.j. na Bojišti v Trutnově…

        0 0
      • babicak  

        Rudník, ještě mám cervenou přilbu od poslední CC, z dresu a kalhot se ten červený prach velice špatně dostává

        0 0
      • scoty  

        Je to sice cca 40km západně, ale jako Podkrkonoší se to dá uznat.. :)

        Jedná se o východní část Ještědsko – Kozákovského hřebene v pozadí s posledním kopcem Zvičina. Hřeben se táhne od Liberce až k Trutnovu a má celkem cca70km.

        Snímky pořízeny z náhorní plošiny Kozinec zvané Tibet blízko N. Paky a Pecky.

        Super enduro terén, i když už tam jezdím jen na kole.. :)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Dnes bylo magické ráno, nejdřív mlhavý úplněk a hned potom východ, ta atmoška ale nafotit nejde…

      0 0
      • Polka  

        Vždyť máš na to přece ten nejlepší kua foťák cos pořídil ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Už je 2 generace starý. Já viděl obrovskou kouli měsíce v šeru, vyfotil jsem však kuličku měsíce jako ve dne. Je zbytečně velký, bez toho, abych si ho přidržel druhou rukou neudělám skoro nic.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Se divím, že se máš problém seznámit. To poslední souvětí přitom pro ženy musí znít zajímavě.

            0 0
            • RomanH  

              :-D

              0 0
            • Smazaný účet  

              Mě bylo kdysi řečeno mou nejmilejší v hokně, že si ty elasťáky mám aspoň pořádně vycpat.

              0 0
              • Smazaný účet  

                To jsou ty chladný rána. Musíš si v zimě vozit na svačinu banán. :-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Když vylezeš ráno z betle, tak bys pochcal strop, ale když dojedu do hokny, nemůžu ho vylovit, ještě s laclem :)

                  0 0
              • Excel  

                To vyřeší dvacet deka točeňáku do trenek a máš pak hned po ruce i teplou snídani.

                Nejmilejší v hokně tě tímto výrokem zcela nepokrytě sexuálně obtěžovala, což jsi měl hlásit nadřízenému „mee too“. Možná by to šlo řešit i zpětně, pokud jsou svědci a vysoudit na nového unibika nějaký kačáky. Tímhle výrokem ti taky mohla způsobit psychickou újmu a znemožnila ti rozvoj kariéry a po konzultaci se svým psychoterapeutem jsi musel ukončit pracovní poměr, ergo snížení společenského zařazení, ušlý zisk, trvalé zdravotní následky etc. etc. .

                0 0
              • Karaya  

                Velikost záleží přece na tom, na co koukáš :-)

                0 0
    • Smazaný účet  

      Lambo po ránu ke kávičce: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
        • mastihuba  

          Hele nemyslím ze to je akce pro tebe, ale jako honzikova cesta určitě dobry. Pokud bych se někdy s vahou dostal zpět do roku 2013–14 tak bych to rad zkusil. Určitě na platformách a určitě s teleskopem. :)

          0 0
          • Polka  

            Při vší úctě…ja si myslím, že bys krutě chodil do kopce i z kopce :-) Ani já bych si to neužil bych řekl.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Já nikde nepsal, že bych jel, ale na chození už mám trénink i tretry ;)

            0 0
        • RomanH  

          Ciste teoreticky nekdy muzeme dat v ramci BC vyletu cast toho + pokracovani, co jsme jeli s Jirikem a Excelem, legalni cast, zacal bych Gorou Polskou, at si ji taky muzes odskrtnout.

          0 0
          • babicak  

            Jdu do teho s vama, aspoň jako trenér, kustod, sběrač raněných a masér v jedné osobě

            0 0
          • Excel  

            Pico! ;-)

            0 0
          • Excel  

            Jinak neco takovho jet s plnou polni na zadech je dost na hovno, to nema vubec smysl. Na lehko by me to lakalo, ale ne v zavodnim nasazenim, nejde vo to ze by mi vadilo, ze nestiham, ale aby mi ve sjezdech na zada dychal nejakej natesenej vyskakanec nebo sjezdar, tak to bych si rad odpustil.

            0 0
            • RomanH  

              Ja si to chvili kreslil na mape z Trutnova, castecne i s vyuzitim TT, mam to tam docela projezdene (a o prazdninach tam pojedu znovu), hvezdicove se taky neco da pojezdit. Pristi rok bych ale smeroval na tu Duklu, pokud tam bude mit Dusan a jeho tchan cestu.

              0 0
              • babicak  

                Jasně, no problém, jen ten termín doladit. A zřejmě bych měl i místního, který by s námi mohl jet a ještě bychom si mohli dát jako perličku jednodenní Vihorlat

                0 0
        • Excel  

          čumím, devastace těla i techniky, na pohřbební Gena ideální ;-) Pak už bys na přepravu kola vlakem vůbec nehleděl.

          0 0
          • RomanH  

            Prebornik ze Sloupu by mohl vypravet :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Já to jsem dal jen kvůli té hlášce, na kterou jsem posunul začátek. Je to moc pěkně udělané video. Na terén nejsou motivátoři, když se někam dostanu, mám bágl na zádech.

            0 0
            • RomanH  

              Bud rad. Me asi tenkrat na Pryglu zachranil. Byt teda samo vazil tak o 2/3 mene.

              0 0
              • Excel  

                Patrik ale jezdi pod sve moznosti.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Nevím, jaký je resumé: https://www.youtube.com/watch?…

                  0 0
                  • Paja  

                    To jsem videl, resume je, ze nejlip by se jim jelo na biku s nepluskovyma gumama ;)

                    0 0
                  • RomanH  

                    Resis p*coviny. HT mas slusny, na nem ujedes vsechno. Kdyz das pevnou vidlu, budes mit o starost mene (zase to ale ubere jinde). Na rychlej presun do prace ziletka, nebo i nejaka jezdiva podoba gravelu. Ale gravel, kterej chces stavet Ty, mi prijde jen modni zalezitost, kolo na p*cu prkaticky vsude (jak Ti psal Jirik).

                    Ale jak Te znam, stejne si ho postavis, abys ho pak do roku za 50% prodal.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      To je taková divná vlastnost, když mám řešit důležitý existenční věci, radši řeším vagínoviny.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Pokud si chces udelat radost, tak samo proc ne, ale to uz mi (i pres udrzbu) dava mnohem vetsi smysl full, nebo naopak nadupana ziletka. Ja bych taky chtel FAT bike (minimalne se na nem projet), ale kvuli dvoum/trem vyjizdkam rocne (kdy jsou na nej idealni podminky a ja mam cas) si ho porizovat nebudu.

                        Jen si vzpomen, jak jsi nadaval, ze Ti nejede to kolo s Alfinou (a to mi treba takto od stolu smysl davalo).

                        Je to ale jen muj nazor, dulezite je, co chces Ty.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          To byla jen taková úvaha ze setrvačnosti, jezdit nějaký skoroslicky 30mm do hokny a ve středu nasadit kola 27,5 × 2". Teď snad bude chuť na MTB, ale jak se znám, tak většinou to vždycky skončí volejama směr Tysnow :)

                          0 0
        • babicak  

          Moc pěkné video, teď jsem ho zkoukl celé.

          0 0
    • Motyll  

      Já tento týden čtvrtek…

      0 0
    • Jaroslávek  

      Vyhovuje někomu st ?

      0 0
    • obda  

      Pro Romana – přes zimu to nechají kolem Veveří průjezdné: https://kopemezabrno.cz/…e-v-pondeli/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak se bezmocně dívám z okýnka, jak chčije na Gena. To ho ještě zas chcete 2× narvat do vlaku :/

      0 0
    • pepek  

      Práce na novém dopravním uzlu: Autobahnkreuz Sebrowitz pokračují uspokojivým tempem.

      0 0
    • mastihuba  

      Dneska nejrychlejší cesta dóm z ostrovacic přes bystrc a husovickej tunel :(

      0 0
      • pepek  

        tam je to už víc jak měsíc, Mlho

        0 0
      • RomanH  

        Sestra dnes „jela“ v kolone od Ronda do Moravan pres hodinu. Zlatej houmac. Za toto by ale meli nekoho potrestat. Chapu, ze dotace, ale neni mozne takto paralyzovat mesto.

        0 0
        • Karaya  

          Jj, před chvílí jsem se vrátil z města na silničce a ty, co tam sedí v autech dost lituju. Tolik aut všude a taky zablokovaných křižovatek pár blbci už jsem dlouho neviděl.

          BTW po 14 dnech v mimoevropské zemi, s mimořádně hustým provozem převážně benzínových aut, můžu říct, že nafta do aut je hrozné zlo. Tam to přes hustší provoz zdaleka tak nesmrdí jak tady.

          0 0
          • RomanH  

            Podepisuji. Taky me prekvapuje, jak i nove naftaky v kolonach smrdi.

            0 0
          • JSt  

            vznetovy motor vubec neni, co se smradu tyce problemovy. vzdyt i busy mhd jezdi na cng. ;-)

            0 0
            • RomanH  

              Tak v pripade MHD neni CNG ani tak o ekologii (byt se to za ni samo maskuje), jako prachy az na prvnim miste.

              0 0
              • JSt  

                to je uplne jedno. pointou je, ze kazdy motor muze jezdit na plyn a pak nesmrdi ani studeny. takova inspirace pro dusana. ;-)

                0 0
                • babicak  

                  V Rusku resp. bývalém USSR už pře 30 lety, to myslím vážně, i čerpačky na zemní plyn byly rozšířené, pak úpadek a převážila nafta. Měli to i na střechách autobusů.

                  0 0
                  • JSt  

                    ja to videl v thajsku. na cng funguje jak beneli, tak nafta a sit stanic husta. oproti nam provoz nesrovnatelny a smrad pri rozjezdu na krizovatkach vpodstate neznatelny. neni mi jasne, proc se prosazuji auta, ve kterych radej zavazi akumulator misto flasek na plyn…

                    0 0
                    • babicak  

                      Souhlasím s Tebou, leč lobby výrobců akumulátorů je silnější

                      0 0
                      • pepek  

                        Musíš myslet taky na Gretu a CO2. Politicky, myslete politicky, Halík!

                        0 0
                      • pepek  

                        Spíš lobby zelených politiků, ne? Bateria Slaný je v tom nevinně.

                        0 0
                  • hony007  

                    V Armenii dodnes, i skoro každé osobák je tak předělané.

                    0 0
            • Karaya  

              Však jo, CNG je v pohodě. Já mluvím o naftě, jako o palivu. To patří do nákladní dopravy, ale propagovat do osobáků v milionových počtech, to byl teda počin…

              0 0
          • Motyll  

            Si dovolím lehce nesouhlasit. Mám rok starý Škoda diesel a fakt nesmrdí a výfuk je po ca 45k km skoro jako nový, žádné saze.

            Jo že to nereaguje na sešlápnutí plynu je věc druhá.

            0 0
            • RomanH  

              Dnes rano prede mnou na krizovatce smrdel i relativne novy Kodiaq (byla inverze, mozna prave vyjel). Jsem asi citlivej, ale benzin mi celkem voni (a u dvoutaktnich moto obzvlaste), ale naftu proste nedavam.

              0 0
            • Karaya  

              Když u nás ve firmě v garáži nastartuju cca 2 roky starou OIII s 1.6tdi a hned nevyjedu, tak smrad solidní. Řekl bych úplně stejný, jako jsem měl s C5 z roku 2004.

              0 0
              • Motyll  

                Ta imho ještě nemusí tankovat močovinu.

                0 0
                • Karaya  

                  Asi ne, hrdlo to má jen jedno. Teď jsem jel s kolegou v letošní O3, s touže motorizací a asi to smrdí míň. Takových aut je ale na silnici málo. K tomu stačí jedna O1 tdi a tu cítíš klidně 100 metru předem. Zrovna teď cestou z práce jsem si říkal, za kterým autem ten smrad přestane a nemýlil jsem se. Bylo to za O1.

                  0 0
                  • Macik  

                    Já když cítím smrad z nafty, tak se mi paradoxně vybaví hory… Pamětníci zájezdů ROH si jistě taky vzpomenou na parkoviště pod sjezdovkou, kde stála smečka autobusů Karosa v oblaku dýmu horším jak včera v Žabinách s nastartovanýma motorama, páč pak by to už nenahodili. Holt vzpomínky na dětství :-D

                    0 0
                    • scoty  

                      a z bufiků to šlo víc dovnitř než ven…:)

                      0 0
                      • babicak  

                        A což teprve v – 2 stupních nastartovaná Avie, to bylo skoro jako cyklon B

                        0 0
                    • Karaya  

                      Já takhle strávil mládí a mnohem horší než u sjezdovky to bylo ráno, v 5:30 u Bohémy. Doteď se mi v oktávce dělá blbě, když ji neřídím.

                      0 0
        • mastihuba  

          Jako když nemusím tak nejedu. Zítra asi kolo nebo moto.

          0 0
    • Smazaný účet  

      CX/gravel ve formě pro Romana: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • RomanH  

        Tak nejak postradam tu vyhodu CX/gravelu proti bikove 29''

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na vrcholu kopce by ti to možná došlo ;) Ale při nošení na rameni by zavazel bágl, sjezd ale sam. ve prospěch MTB.

          0 0
          • babicak  

            Jak jste včera dojeli?

            0 0
            • Jaroslávek  

              Jsme ho s Pájou zablokovali, takže neujel, navíc zjistil v Obřanech, že má vzadu s bídou jedničku. Až od Páji se trhnul, příprava na so.

              0 0
          • JSt  

            tam se na tech kolech jede ciste z tradice, mi prijde. jako proc ne… ;-)

            0 0
          • RomanH  

            Uz si ho poskladej, stejne Ti to neda spat

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jenže já bych ho chtěl s dvanáctkovou cirgulou, a s ní si rozumí asi jen wireless Sram silniční páky, což šroubuje cenu někam na úroveň Logana :D

              0 0
              • JSt  

                podle me starou sis packou bez indexace tam tech dvanact kvaltu dostanes vpohode. ;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Microshift dělá bar end 12s, nebo se taky může dát eagle řazení k forbecu :)

                  0 0
                  • Paja  

                    To bude legrace az to das do nasich biku ;)

                    0 0
                  • Excel  

                    Taky dělá 1×9 a 2×9 serie ADVENT. Zajímalo by mě, jestli by to šlapalo na 3×9 smyku. Tedy jejich řazení a šaltr pro 2×9 advent, jejich devítková kazeta 11–13–15–18–21–24–28–34–42, ale smyk původní z 3×9. 22/42 se jeví už hodně neprůstřelně. Stále si v dramatických stojkách dovedu představit lehčí převod (mám 22/36) a klidně bych na celodeňácích zkousnul ještě lehčí převod.

                    0 0
                    • pepek  

                      22/42 bude můj příští nejčastější převod na 2 hodinové vyjížďky kolem brnečka

                      0 0
                    • Excel  

                      Teď koukám, že se dá už u nás sehnat kazeta SUNRACE 11–40t (pro 3×9). Ale co todle pobere za šaltr.

                      0 0
                    • JSt  

                      urcite fungovalo, ale jen o vanocich.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak přemýšlel jsem i 1 × 11, kazeta 10–50z (Gabaruk, óbr skoky), eagle šaltr, nebo upravený shimano 11s šaltr, ale nevím jestli by to chodilo s nějakýma silničníma hydropákama.

                      0 0
                    • Polka  

                      2×9, 3×9…ježiš mě je nějak šoufl. Se podívej co vozí za převody Roman ;-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ale dojede z nás zdaleka nejvýš :)

                        0 0
                        • Polka  

                          Jako fakt? Všude na fotkách jsem viděl, že tlačí jak ostatní.

                          0 0
                      • RomanH  

                        Tak je pravda, ze Excel ted vyjede o fous vice. Ja bych se musel k*rva kousnout, coz se da na jednodennaku bez 7 kilo na zadech, jinak by asi odesla kolena. Na druhou stranu, to uz se jedna o useky, kde je chuze minimalne stejne rychla.

                        S tou kazetou, kterou ma ted Dusan (10–46) by pak slo i to. Ja si 1×neco pochvaluju, zkusit si to ale musi kazdy sam.

                        0 0
                        • Excel  

                          Se divim, zes tak touzil po ty 1,6 atmosfere, kdyz muzes mit super 0,9 s turbem. ;-).

                          0 0
                          • RomanH  

                            No prave ze ten system 1× neco mi prijde jak ta blbuvzdorna atmosfera. Minimalne se to nikde nesukuje, jako treba vam na lonske Cervene (Ty, Masas i Bagr). Neznam nikoho, komu se na prevodnicich povedlo vzdy hned preradit (staci bahno, delsi vyjizdka, a sussi retez). A s cenou 2t Kc za kazetu mi to prijde uplne v pohode (samo, Alivko cena to neni, ale zase nic dramatickeho).

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              2t za kazetu, nic dramatického…život je otázka priorit. Poslední 3 roky jsem odjezdil na kazetě Deore a všiml jsem si toho až jsem měnil kola. :-D

                              0 0
                              • RomanH  

                                Rozpocitej cenu na ty tri roky. Na 3×9 jsem vozil LX(SLX) a XT. Rozdil v tuhosti a presnosti razeni jsem tady citil, tech par stovek navic za unasec, ktery melo XT, se vyplatilo.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Nevím, teď tam mám SLX kazetu (deore jsem nechal na starých kolech v záloze) a nevšiml jsem si žádnýho rozdílu.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Rozdil je prave az to XT

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    Rozdíl je propastný, deore mizí před očima, takže je vlastně drahý. A navíc je to hrozný závaží.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Mizení jsem si při nájezdu do 5000 ročně neměl šanci všimnout. Po 3 letech lehký opotřebení bez přeskakování i novýho řetězu. Závaží možná. Asi je mi kilo sem kilo tam na kole jedno. Stačí si hodit v létě na záda batoh s vakem plným vody a hned do hodí 2 kila. A nemám s tím nějakej větší problém. Asi nejsem ten správnej gramař.

                                      0 0
                                  • JSt  

                                    k xt mas zavernou maticu z hliniku!

                                    0 0
                            • Excel  

                              Koupě celýho systému přece sranda není, kromě eliminace sukování (který mi zas tak žíly netrhá, kolikrát ročně se to stane) tam vidím jen samé mínusy.

                              • rozsah, cena spotřebáku, na spojku vercajk

                              A k té rychlosti chůze to je nějakej mýtus, zatím teda pokaždý když sesednu a jdu pěšo, tak ten co jede, mě předjede a za chvíli je někde v hajzlu. A jak jsem psal i při 22/36 v těch ultra stojkách točím pomaleji než bych chtěl a když spočítám ekvivalent tak je to na jednoplacce 30/50?

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Dáš 32z vajco. Koně by slušela jednopila ;) Ovšem Sram má imho smysl až od X01, Shimano nestíhám sledovat…

                                0 0
                              • Polka  

                                To jsou už fakt jen mýty přečtený někde na BF, dávno to neplatí…

                                • rozsah je dnes už pořešen, i se dá volit 11s / 12s
                                • přechod se dá se pořídit za pár korun, nic tragickýho, obzvláště u 11s, nemusíš nutně měnit vše
                                • jako spotrebák točíš jen řetězy, který stojí 11s 250,–, 12s 500,–
                                • spojku vůbec neřešíš

                                Vše z vlastní zkušenosti. Tisíce děkovných dopisů ;-)

                                0 0
                                • Paja  

                                  S tim rozsah poresen by byl opatrnej, na xc nebo trail bike jo, ale na univerzalni kolo, kde clovek potrebuje lehky prevody na dlouhejch vyletech, ale zaroven si jeste chce prislapnout i s kopce mi tam jeden prevod chybi, soucasne jeste aspon jeden dalsi prevod chybi u odstupnovani razeni.

                                  Jezdit se s obojim da, ale prednost bych z toho nedelal, na takovy kolo mi porad nejlepsi pripada 2×11.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    3 × 10

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Souhlasím s Pájou, 2×11 je lepší.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        Já mám reálně vyzkoušeno obé. 1×12 mi plně nahradilo 2×11. Ale já toho moc nenajezdím.

                                        0 0
                                  • Karaya  

                                    S 1×12 máš převodový rozsah stejný. Pro mě už není cesty zpět a žena a děti si jednopřevodník taky pochvalují.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Furt to není 625%

                                      0 0
                                    • Paja  

                                      S 1×12 mas 500 %, resp. 510 % u shimana, pod 2×11 si predstavuju 528 % prip. i 580 %.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Ono to fakt chce zkusit. Jen podle kalkulatoru jsem se toho taky bal.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Ja se toho nebojim, ale nevim, co bych na tom mel zkouset, myslis, ze si neumim predstavit, ze na prostredni pile mam jeste dalsi 2 nebo 3 kvalty?

                                          0 0
                                          • babicak  

                                            Jednou zkusíš a nikdy již nechceš jinak :-)

                                            0 0
                                            • obda  

                                              Tak ti nevím, já to zkusil, a buď to nemá dost jemně odstupňované kvalty, nebo rozsah. Pravda, mne štve i jediný výskyt těch 18% uprostřed stávající kazety a u Orla je tam 17% několikrát. Nicméně jezdit se na tom taky dá. Ale 2×11 mi vyhovuje víc.

                                              0 0
                                      • Karaya  

                                        Mně by popravdě stačilo i 1×11, protože ten 50z jsem použil minimálně.

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Vsak na zacatku jsem psal, ze na xc nebo trail jo, v podstate vsechny zavody, a to byly prevazne maratony, jsem odjezdil s rozsahem 400 %.

                                          Ted a hlavne na vicedennich vejletech uz to tak rvat nemam potrebu.

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Já na tom kole ale nejezdím jenom závody. Na dovolené v Alpách bych se bez něho taky obešel. Ale zas když tam je, tak se dá lépe sladit tempo s ostatními.

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Pánbíček všechno vidí a slyší a jednou tě za to může potrestat :-) (Ta velká kolečka vzadu nejsou určena pro tvoji váhovou kategorii)

                                              0 0
                                            • Paja  

                                              No, ale nekdo, kdo to uz nepojima tak vykonnostne, se treba bez tech prevodu nechce obejit a chce jet vic v pohode.

                                              0 0
                              • RomanH  

                                Koupě celýho systému přece sranda není

                                To je pravda. U novyho kola to ale nema smysl resit, u staryho pri prubezne obmene komponentu je to o tom, jak dlouho se jeste budou dat sehnat odpovidajici komponenty a kolik se Ti toho naraz vysere.

                                Kleste na spojku v terenu holt nahradim nytovackou (kdyz by se mi stalo to, co Tobe), retez stoji stejne prasule. Rozsah 30×46 na 11s se tomu 22×36 docela priblizuje. Shimano ma tusim 12s s 51 zuby, ale jde to ted mimo me – neznam ceny ani spolehlivost, ta 11s mi fachci bez problemu.. Mozna casem pak vyzkousim tu Sunrace kazetu 10–46, az sjedu SRAM

                                0 0
                                • Excel  

                                  na ty Sunrace kazety se docela nadávalo, ale též nesleduju

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    To byly kecy viz. dlouhodobé užívání Motyll a já.

                                    0 0
                                    • Motyll  

                                      Přesně, na zimáku převodník za 5 USD, kazeta Sunrace. Tahám s tím vozejk, FM, jezdím v bordelu. 6 řetězů a furt v klidu…

                                      0 0
                                      • les  

                                        Taky tak. A to mám 1×10. Víc nepotřebuji.

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Tady je to samý exhibicionista :-(

                                          0 0
                                          • obda  

                                            Samej ne. Já svoje 22×34 jezdím dost často na to, aby mi podobný převod chyběl na (některých) testovaných kolech.

                                            0 0
                                            • novcze  

                                              já zase 22 –36 a už jsem tady deklaroval, že na kole s 1×12 systémem chci převod 30 – 50/51 :))

                                              0 0
                                              • obda  

                                                Předpokládám, že na rozdíl ode mne nejezdíš ještě stále 26" ;)

                                                0 0
                                                • novcze  

                                                  předpokládáš správně a koukám, že na 29" je 22×36 o chlup těžší než to tvoje … ale zase ty 29" se fakt líp převalují přes všechno

                                                  0 0
                                          • les  

                                            Myšleno tak, že nepotrebuji investovat desetitisíce, abych měl o dvě kolečka víc. Žádný ukazování curaka v tom nehledej.

                                            0 0
                                        • Paja  

                                          To ale u tebe nikoho neprekvapuje ;)

                                          0 0
                            • JSt  

                              jakoze na tu jednopilu se nikdy nezacne lepit retez, kdyz je trosku sjeta?

                              0 0
                              • RomanH  

                                az ojedes prevodnik, tak samo jo, to je ale trochu neco jineho

                                0 0
                              • Paja  

                                Ona vubec zivotnost tech pil, podle toho, co kluci rikali, je z pohledu uzivatele oldschool systemu, mizerna.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Tak jasne, tady tocis porad jednu pilu, tam jsi stridal tri. Zatim co velka byla prakticky vecna, malou / stredni jsem menil po nejakych 5–6 retezech, co si tak vzpominam. Pokud mi to stejne vydrzi i ten AB Oval, budu spokojenej. V Kanade jsem mel nasazenej novej treti retez a zatim dobry, tuk tuk.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Tak je fakt, ze jsem zmlsanej prostredni ocelovou 2XM pilou, shimanacky toho moc nevydrzely, to bude asi tak srovnatelny s tema jednopilama.

                                    0 0
                                  • pepek  

                                    Musíš se řídit podle Turisty: „per tam velkou!“. Já naopak ojííždím nejvíc velkou a pak malou. Střední používám jen na udržbu-cestu do práce a podobně.

                                    0 0
                                  • obda  

                                    Al mám jenom velkou, zbytek pil je z oceli a neměnil jsem za 10 let ani jednu :D

                                    0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tak ono bude záležet jestli original X-Sync II, Al, ocel…

                                  0 0
                                • Polka  

                                  To ale není vůbec pravda. Teda pokud nekoupíš nějaký totální blato typu Aerozine apod.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    No a kolik tak najedes na jednu pilu?

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Onehdá jsem sem dával foto originálního X-Sync převodníku, co se dává na NX kliky.

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        Ale jo, 10 tis. na jedne pile uz jde, mel jsem pocit, ze kluci rikal nejakejch 6–8, ale mozna jsem spatne slysel.

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          No na hliníkové číně na závodním kole to bude samozřejmě míň. Záleží na použití a stylu jízdy…jen píšu, že ty možnosti tady prostě jsou, kór pro vás negramaře.

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            Jasne, ona je taky ocel a ocel, shimano „ocelovy“ 32 z. plechac byl ve srovnani s tim 2XM uplacanej z blata. Gramy jsem moc neresil ani v dobe, kdy by to snad trochu davalo smysl, natoz ted.

                                            0 0
                                            • Vilém  

                                              Nj, 2XM byvala chirurgicka ocel, zivotnost temer nekonecna a kdyz uz na to doslo, tak ho clovek otocil a jezdil dal.

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Jojo, pred temer 15 lety jsem postupne koupil 2 ks 32 z. a jezdim na tom dodnes ;) v mezicase tedy jeste jeden original ze Styl, kterej taky vydrzel dost.

                                                Za tu dobu to bude taky 80 000 km, na prostredni placku muze vychazet tak 35 000, nicmene ty zuby na 2XM velke znamky opotrebeni porad nevykazuji.

                                                0 0
                                                • Paja  

                                                  Na tom Truvativu jsem najel necelejch 30000, pricemz na ten prostredni prevodnik muze pripadat tak 13000, tudiz tech Polkovych 10 000 jde.

                                                  2XM je asi trochu jinde, to urcite da tak dvojnasobek.

                                                  0 0
                                        • Polka  

                                          Konkrétně třeba tahle čína má na fullovi k dnešku 3663km a vidím na ní v reálu jen minimální opotřebení zubů, takže to ještě jednou tolik určitě dá.

                                          0 0
                                • JSt  

                                  kdyz si vemes, ze misto tri deklu mas jeden…

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Jasne, ale tak 90 % najedu na 2.

                                    0 0
                                    • JSt  

                                      ale vzadu nemas padesatizuby pastorek. ;-) je tam spousta faktoru.

                                      0 0
                              • Polka  

                                Ne, řetězy včas točíš.

                                0 0
                        • kankrlicek  

                          1× neco si pochvaluju uz asi 15 let. :)

                          0 0
                          • RomanH  

                            A galdy :-)

                            Ale zase nemas co resit, a to je pruda.

                            0 0
                          • Paja  

                            No jo, ale s 14 kvaltama a 526 % rozsahu ;)

                            0 0
                            • kankrlicek  

                              Vubec nic z toho, co zminujes me absolutne neomezuje. Na kole jsem nesedel pul roku. :)

                              0 0
                              • Paja  

                                Vsak to taky nepisu proto, ze by to melo nekoho omezovat, podle me je to tak akorat jak rozsahem, tak odstupnovanim.

                                To druhy je blby :/

                                0 0
                      • Excel  

                        Ja nikomu 1× 11(2) neberu, bez presmyku bych se i rad obesel, ale zatim mi to nedava smysl. Bude me to stat mnohem vic, o nic vic s tim nevyjedu a jako bonus ti bude soufl :-D

                        0 0
                        • pepek  

                          Mně to připadá jak v 90. letech: šílené ceny za uplný blbosti. Od té doby se ceny rozumně usadily, tak bylo potřeba to zase trochu rozhodit, aby byl nějaký zisk.

                          0 0
              • Karaya  

                s jednopřevodníkem je to o trochu levnější než Ultegra Di2..

                0 0
        • Paja  

          Na teto trati leda to, ze do kopce se to lip nese ;)

          0 0
    • Polka  

      A já si poslední dobou říkal, proč je to zadní při záběru a náklonu nějaký měkký :-) DT 331, asi ten limit bude fakt 90kg jak píšou. Začal jsem na tom trošku víc skákat a nemělo to dlouhého trvání. Mno přepletu na něco těžšího, ještě že jsem měl doma v záloze původní Rovaly. Zajímavý je, že je prasklá jen ta vnitřní část, ale z venku vůbec nic. Takhle se to stočilo do osmičky až když jsem z toho sundal plášť, asi to celkem podržel.

      0 0
    • scoty  

      Další Chemický čtvrtek v Žabinách, aneb proč nemusí mít ve slumu u řeky popelnice… :-(

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jsem si včera říkal, že se snad někdo zbláznil, když jsem dojížděl k večeru přes Jundrov a ono se asi zbláznilo víc lidí.

        A nejen tam. Ivanovice mají asi stejnej den povolení pálit zemřelé. Vypadalo to tam podobně.

        0 0
        • RomanH  

          Zahradkari pali listi → indiani vysilaji kourove signaly

          0 0
        • scoty  

          Funguje to asi takto:

          U téměř každé budky na zahrádkách je 200l plechový sud kam se po celý týden hází všechen bordel. Ve čt se do 18.00 smí pálit zahradní odpad, tak se mr. dne navrh trochu teho šóší, aby to pěkně hořelo…

          0 0
      • RomanH  

        To je cistej bilej kour, projed se nekdy po vesnicich

        0 0
        • les  

          Vždyť je z Brna :-)

          0 0
        • pepek  

          Vždyť to je v Žabinách

          0 0
        • scoty  

          A hořením PfauC (bílý kouř) vzniká co? Fosgen…

          Podle barvy kouře nepoznáš jeho toxicitu.

          0 0
          • RomanH  

            Byt je mi jasne, ze tam obcas prihodi kde co, temer vetsina toho bordelu je listi a trava, ktera se jim uz nevesla do kompostu.

            0 0
            • scoty  

              Jasně jinak by ty plasty nehořely a bylo by na ně vidět.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Myslím, že na chvíli stoupne prodej sypaných čajů…

                0 0
              • RomanH  

                Palil jsi nekdy listi ? Tam musis nalit hodne benzinu (prubezne dolivat, prehazovat), malo kdy je suche. Proti tomu hori plasty samy. Ale ty zase nevydavaji bilej kour. Nekdy Ti nafotim, co leze z komina sousedovi.

                0 0
      • Excel  

        To vypadá na vzrůstající sopečnou činnost.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Já to beru jako romantickou podzimní kulisu.

        0 0
        • scoty  

          Dokud neotevřeš okno

          … :)

          0 0
          • JSt  

            ano, proto je povolene palit listi jen jeden den v tydnu, o kterem evidentne vis i ty. staci tento fakt prijmout. ;-)

            0 0
      • Macik  

        Kua. V podstatě „centrum“ Brna a dýmu jak na lontě :D

        0 0
        • scoty  

          Neser.. :D a kromě toho co je za dálnicí už je v podstatě lont, Jundrow atakdále.. :)

          0 0
          • mastihuba  

            Hoši vy mě bavíte :) chemii rozlitou i v autě a budete si hrát na vesnici :)

            0 0
            • scoty  

              … a ty raději dělej, že nevíš co my víme, že víš…jinak po tobě pudem…:))

              0 0
      • LM  

        Dneska jsem si říkal že je dole u Svratky nějaká mlha nebo co, a ona to mlha nebyla (dojel jsem pěkně vyuzen:-))

        0 0
        • babicak  

          Čtvrtek hochu, čtvrtek, pálení povoleno :-)

          0 0
          • scoty  

            Omyl sudruh, pálení nepovoleno. Už minule to bylo na černo…

            0 0
            • Macik  

              To je furt jak s nafťákama s vykuchaným filtrem. Co by nepálili, když to nikdo nekontroluje. Stejně jak ty nafťáky na silnici…

              0 0
            • Macik  

              U nás dneska taky pálili. Sem si říkal z čeho je taková mlha. ;-)

              0 0
        • scoty  

          Stále se spousta blbečků vystavuje poměrně vysokým pokutám za porušování vyhlášky…

          0 0
    • Jaroslávek  

      V pá se asi už moc nemaká, 93 příspěvků od včera …

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dneska teda dopravní páteční špička, to na kole nemám horší dojezdový čas. Už jen 9 dní.

      0 0
      • Smazaný účet  

        … a ještě mám zkažený víkend, ožrat se nemůžu, v so musím vstávat, pak nesmyslně vláčet bajk přes vrcholy vysočiny a v neděli regenerovat :)

        0 0
        • Excel  

          v neděli si možeš dát repete

          0 0
        • Paja  

          Nacelnik ti Palec zakazal?

          0 0
          • RomanH  

            Co bude delat ve volnem case je jeho boj :-P

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nakonec super akce. Dušo šestačtyřicítka sanrejs excelentní nejen v downhillu, ale i uphillu.

              0 0
              • RomanH  

                Pred Dusanem smekam, bez debat

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jinak JFtryall komentoval 46z se silničním Sramem:

                  Apex vydrzi na 46T opravdu jen chvili, pak se to rozladi a je konec. :-) Na Rivalu a Force to asi chvili da, ale idealni to neni. Je to pak hodne line na spodku kazety.

                  Tak jestli to neplatí i pro MTB hazky.

                  0 0
                  • Polka  

                    Neplatí, odzkoušeno.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak to Dušovi pořádně vylaď :)

                      0 0
                      • Polka  

                        Mně si nikdo nestěžoval. Doladit chod hazky snad umí i sám, ostatně byl instruován ;-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak Sram to má jistě vygómaný, max. počet zubů neudává jen tak z ******, nabíhací zuby budou taky jinde.

                          0 0
                          • Polka  

                            A cože je za problém? Mně to na dvou kolech funguje se 46z ok.

                            0 0
                          • Polka  

                            Takže nic, protože žádný problém, Dušan jen hůř zařadil ;-) A chod jako u origo sramu samozřejmě čekat nemůžeš, ale taková řešení stejně nejsou pro tebe, když řešíš každou pičovinu.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ja bych to nijak nedramatizoval, protoze i Patrik obcas prehodil, jak kdyz to tam haze vidlama. Proste jsi prositej, sotva motas nohama, bahno, zmacknes, a ono to zarachoti (protoze v tahu, nedomacknuti a podobne). Toto nebylo vlivem spatneho serizeni. Kazdopadne se nikomu nic nekouslo, nenamotalo, preradilo to vzdy.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                No nechtělo se tomu nahoru řadit, vzpomínám na rybářskou desítku.

                                0 0
                              • JSt  

                                necitlive razeni do znacne miry eliminuje opacny pero na saltru. ;-)

                                0 0
                                • Polka  

                                  Jen to ne!

                                  0 0
                                  • JSt  

                                    chces rict, ze pruzina na saltru narve retez na vetsi pastorek hrubeji nez clovek rukou? :-)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Hruběji ne a právě proto by ho tam možná nenarvala vůbec v připadě pastorků > 36z :-) Hlavně to pak nenarveš opačně na těžší kvalty, kór v bordelu, inverzní šaltr fakt nikdy víc! To ještě někdo vozí?

                                      0 0
                                      • JSt  

                                        ano. erko z roku 2003 a nic lepsiho jsem pod rukama nemel. ;-P

                                        0 0
                                        • Polka  

                                          Deore asi z roku 2012 a nic horšího jsem pod rukama neměl. Bavíme se tady ale o 11spd a 12spd a pastorcích 42z a víc a ty tady do toho taháš inverzní šaltr ;-)

                                          0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Elektrika? :)

                                  0 0
                                • RomanH  

                                  Mel jsem takovou jednu XT hazku a moc mi to nesedelo. Nastesti se docela brzo pokroutila. Ale pravda, nevozil jsem ji s dualy, ktere nemuzu hodnotit.

                                  0 0
                              • Polka  

                                A já to dramatizuju? Mně nevadí každá maličkost. Při závodě to tam taky rvu hlava nehlava, zvuk nezvuk a kupodivu řadí to, funguje to…konev kropí, šetří vodou ;-)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Ty to nedramatizujes, Ty ses chytlavej ;-) Ja to myslel tak, ze ten Patrikuv vykrik nema smysl vzhledem k vyse uvedenemu resit.

                                  0 0
                • Jaroslávek  

                  Z něho na starý kolena uděláte závoďáka.

                  0 0
              • babicak  

                Pěkný den to dnes byl, i to auto mám už v Brně

                0 0
    • team_daddy  

      Achtung, radweg 5 je v místě lávky přes Svitavu cca půl kiláku za Kaštanovou uzavřena. Ale zábrana není problém.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hmm, Dušan se mě ptal ve vlaku na měření tloušťky kotoučů. Tak přední IceTech vydrží při mým minimálním nájezdu rok, poslední dvě akce nově na sintrách ho dorazily, jsem na jádru.

      0 0
      • RomanH  

        Mne Shimano kotouce na organikach vydrzi tak dva az tri roky. Mira na vymenu u Shimana je tusim 1.5, ja je menim pri 1.1 (u 0.9 se uz neprijemne kroutil). Nema smysl utracet, beru uz jen SLX. Suprove byly „plovouci“ kotouce z Ali (ala Hope), ty drzely, jenze se bohuzel nedelaji ve verzi CL.

        0 0
        • obda  

          No vida, další takovej :D Jednou jsem taky sjel kotouče pod 1mm a fungovaly, jen mi přišlo, že se snadno zkřiví ;) Těch 1,1–1,2 mi taky přijde jako ok.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Mě teda v so ty sintry zklamaly, větší brzdný účinek se nekonal, tak nějak mi připadá, že to brzdí pořád stejně, ať tlačím na páku jak chci, a úplně je slyšet, jak se to brousí oproti resinu.

          0 0
          • RomanH  

            Mne u tech organik vadi, ze v delsim prudsim sjezdu, kde musis brzdit (Cebinka po zlute), mi to uz dole skoro nebrzdi. To by ty sintry mohli napravit, ne ? Podobne to bylo i na Dukle – tezkej bagl, mokro, nejaky organiky z Ali, a kolo se v pulce sjezdu zacalo tocilo vesele dale, jako kdybych packnu ani nezmacknul.

            Zase ted o vikendu uplne bez problemu, naopak jsem mel pocit, ze mi to kolo blokuje az moc (treba v te tocce za Zubstejnem mi prislo, ze se zadni kolo kouslo).

            0 0
            • Paja  

              Tak ten popis z Dukly – to je jeste horsi nez vecka ;) mne to brzdilo omezene, ale furt stejne.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Po delším zapíkání se začnou organiky přepalovat a pak nebrzdí. První varování je zvuk a druhý drnčení, pak už i slabší účinek. Prostě to chce přerušovaný brždění a ne úplně dlouhý a prudký sjezdy, ale to asi všichni víme.

              Kotouče pod 1 mm?…asi bych měl strach, že to někde rupne a zabiju se, což mi při ceně kolem 300 v akci (za 180 mm) nepřijde jako rozumný.

              0 0
              • RomanH  

                jj, snazim se brzdit prerusovane, ale obcas to nejde. Prave kvuli tomu zapikani premyslim, ze zkusim ty sintry.

                No vsak pod ten 1mm to uz nedelam – vsimnul jsem si toho, az kdyz mi prislo, ze to porad nejak skrta a byl obrousenej ten kryci matros u ICE Techu. Od te doby si na to davam bacha a nejpozdeji 1.1 menim

                Blby je, ze u CL neni takovy vyber kotoucu. Adapter nechci, a DT350 SP nebyly ve verzi 6 der. Osobne nejsem priznivcem CL (jak Obda a jini), ale proste se to tak seslo. Tak holt Shimano a nakup v akci.

                0 0
                • pepek  

                  Potřebuješ jen chlazené desky, třeba ze superstaru, to je vše.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Fakt ten chladic pomaha ?

                    0 0
                    • pepek  

                      Jo. Když už jsem měl kotouč modrej, tak to furt brzdilo. To vadnutí je přece způsobeno pouze zesklovatěním povrchu desek a od toho chladiče jde teplo, jak od kamen.

                      0 0
                      • RomanH  

                        To jo, ale rikal jsem si, ze ten chladic je jen marketingovej tah a ze lepsi bude rovnou jinej matros desek. Ale vyzkouseno to nemam.

                        0 0
                        • pepek  

                          Prostě mi věř! (nebuď jak moje žena) (Tam máš navíc ten kevlar v deskách.)

                          A na podzim bývají akce

                          0 0
                          • RomanH  

                            :-)

                            Out of stock. Ale jo, dikec, tak ja nejakej chladak k deskam prubnu.

                            Ad kevral : na ten jsi casem (po pocatecnim nadseni) nejak nadaval, ne ? ;-)

                            0 0
                            • Paja  

                              Ten kevral, to je nejaka znamka punku? Uz jsem si toho vsimnul vickrat.

                              0 0
                              • RomanH  

                                ?

                                0 0
                              • RomanH  

                                ?

                                0 0
                                • Paja  

                                  Misto kevlar vsude pises kevral.

                                  0 0
                                  • Excel  

                                    Ty jsi ale hnipodych. :-)

                                    0 0
                                  • RomanH  

                                    Hodinky, holinky

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Ja myslel, ze to ma nejakej duvod, kdyz to tak dusledne prohazujes.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Mam to tak blbe nauceno, i google Ti hodi na kevral 55000 odkazu (po odkliknuti ze to chces opravdu hledat)

                                        0 0
                                        • Excel  

                                          Pláště vyrobené v Číně používají jako nosnou tkaninu speciální textilii kovral, z německého KÖVRAL©.

                                          U nás se to trochu počeštilo

                                          Není kevlar jako kevral. ;-)

                                          0 0
                                        • Paja  

                                          …a polovina je na tvoje prispevky na BF :D

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Ze bych byl tak plodnej ? :-)

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              Kovral

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                Kovral cajk, jekor dral kolena :-)

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Potřeboval bych vyřešit podlahové krytiny na Konečňáku (s většinou nábytku se nedá hnout), neznáte někdo nějakýho machra?

                                                  0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ty chces u ciziho bytu delat podlahu ? ;-)

                                                    A uz vis, co tam chces ? Za 14 dni uz budes mit cas.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Budu muset, bytná poručila, v pokoji jsou starý parkety a v kuchyni vrstva starých lin :/

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Kdyz jsem kupoval lino so kralikarny, prekvapilo me, jak je dnes drahe (a to jsem potreboval jen par metru toho nejlevnejsiho). Parkety by mohly jit prebrousit, zatmelit a prelakovat, ja mam drevo rad. Pokud se neda s nabytkem hnout (vestavena skrin), tak to nemusi vadit, jinak je ale skoda neudelat poradne celej pokoj.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Udelat na starý parketu nové lamino je levnější a rychlejší :) a to mám kamaráda kterém to děla jako živnost takže vercajk mě půjčil zadarmo a platil sem jen spotřebuje a lak. Otázka je v jakým stavu ty parkety jsou. :) dal bych tam levnej koberec :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Koberec už jsem tam dával kdysi, jenže Rocky dělá bordel z ovoce…

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    To o sem nepotrebujes nova linoleum, ale roboticky vysavac :)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Parkety, pokud to jde, přebrousit, zatmelit, nalakovat. S tím nábytkem teda nevím nevím.

                                                    Vrstva lin je zrádná, lepilo se to kde čím, ta nejspodnější jde často i s podkladem (který je potřeba srovnat). Otázka, co je naspodu, jestli prkna nebo třeba drolící se beton.

                                                    Tipy na firmy nemám, já to dělal sám.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Znám, ale nejsem si jist jestli by tvá zakázka nebyla jeho poslední :-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Chtěl bych se zeptat: dají se ty opravy silnic nějak ještě protáhnout? Myslím zejména: Zábrdovická a Lužánecká. Dnes, cestou do práce, jsem musel zastavit jen jednou. Už se mi to podařilo párkrát i bez ztráty kytičky. Tak kdybyste třeba narazili na nějaký problém. . . . . .

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    :D

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Vždyť tomu se už ani nejde smát ?!

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Proc? Priority se s ruznymi dopravnimi prostredky meni ;)

                                                    0 0
                                                • pepek  

                                                  Aha, tak proto se ti to furt plete s tím kevlarem, zážitky z mládí :-)

                                                  0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Ještě, že nejsi učitel :-)

                                    0 0
                            • pepek  

                              Tady ten chladič mi přijde rozumnější, jak ten mrňavý Sh, zalepený barvou. Stěžoval jsem si na ty klasický desky a ani to nebylo asi tak špatný, už nevím.

                              0 0
                    • babicak  

                      Ale jsou to gramy navíc :-) . Já jsem spálil desky organiky 2× na zadku , z toho jednou s Pepkem, kotouč 160. Chyba jezdce.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Já teď budu mít na Genovi menší desky jak na Feltovi, to je paradoxon :)

                        0 0
                      • obda  

                        Taky mi jednou začaly čoudit zadní, letos na Šumavě když jsem zapomněl přední destičky doma. A moc to nebrzdilo. Nicméně na nich jezdím do teď ;)

                        0 0
                  • Macik  

                    Díky, konečně mají skladem i desky na Guidy. Objednáno.

                    0 0
            • scoty  

              Na předek Zee 4pist, origo desky s chlazenim, xt kotouč a máš úsměv od ucha k uchu.

              Nejlepší investice za poslední dva roky,

              Navíc ty velký desky vydrží 3× tolik co u dvoupístků…

              0 0
          • Excel  

            Já teda nevím, ale sintry mi dycky brzdily hůř než organiky.

            0 0
            • RomanH  

              Na pocatku. Pak by (po zahrati) ale mely mit lepsi ucinnost, ne ?

              0 0
              • Excel  

                Na počátku určitě, po zahřátí nevím, že bych pozoroval nějaký zvýšený brzdný účinek si fakt nevybavuju. Já teď do sintrů šel abych nemusel furt kontrolovat stav desek. :-)

                0 0
      • Polka  

        Co to tady zas šíříte za paniku s těma kotoučama, výdrž 1 rok? Při tvým nájezdu? Ehm… Na Epicovi mám furt původní ice techy co tam byly tzn. 4 roky a jezdím dál, přední mají asi 1.5, zadní ještě míň. Nový mívají kolik, 2mm?

        0 0
        • Excel  

          Roman po nocích, v náměsíčném stavu, šmirgluje v kotelně kotouče.

          0 0
          • RomanH  

            Obycejne Avid vydrzely hodne, plovouci z Ali jsou uplne nesmrtelne, ale Shimana mi mizi, at uz ICE Tech, nebo bez.

            0 0
            • pepek  

              plovouci z Ali jsou uplne nesmrtelne – dokud na ně nedáš destičky z Ali.

              0 0
            • Excel  

              Vsak jo, to byla ironie, ze asi jen z pleziru ty kotouce nevyhazujes :-)

              0 0
        • Smazaný účet  

          1.5 mm je hliníkové jádro.

          0 0
          • Polka  

            Aha, mám Smrt86 a na zadním už asi cosi vykukuje :-) Mno nic, Ali to jistí.

            0 0
        • Motyll  

          +1

          Ice Techy na Trekovi 6 let…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nesmysl, pokud to tehdy nebyla jiná technologie.

            0 0
            • RomanH  

              Tak Mlok taky jeste kotouce nemenil. Ono bude hodne zalezet na podminkach.

              0 0
              • pepek  

                Mlok přece neojel ani zadní desky :-) 90% BF nepoužilo nikdy malou pilu a někteří k tomu ani horní 2 – 4 pastorky.

                0 0
              • Karaya  

                Já se teď blížím ojetí 1. kotouče v životě. Je to ta starší smrt-76, je na ní 1.6. Jinak jsem ještě nikdy kotouč kvůli ojetí měnit nemusel a co jsem jezdil 26", jezdí teď děti na svých kolech. Desky měním cca po 2 letech.

                0 0
                • obda  

                  Jak často jezdíš v bahně?

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Stačí mokrý víkend v kopcích a je po resinech.

                  0 0
                  • scoty  

                    Tak předek sintr = brut výkon a zadek resin = náběh, dávkování, cit… ;-)

                    0 0
                    • LM  

                      Zajímavé, já to mám přesně obráceně (předek resin, zadek sintr) protože dávkování a cit ocením spíš na předním kole :-)

                      0 0
                • Paja  

                  Kolik toho v poslednich letech na biku najezdis?

                  0 0
            • Polka  

              Motýl je k trekoušovi hodně šetrnej řekl bych, nájezd nízkej, takže bych tomu věřil.

              0 0
              • Motyll  

                Spíše to tolik neřeší… Zastávám názor (na kole), že prevence (hlavně dle rad BF) je násobně dražší než následná oprava/kompletní výměna.

                Sice se ho snažím netahat do (úplných) sraček, ale jinak jezdí (brzdí) celoročně. Jakou měly kotouče tloušťku netuším, Warps mi je prostě vyměnil se slovy, že byly už na hraně… Řekněme, že mohly mít 10–12k km.

                0 0
                • RomanH  

                  Cili dva tri roky naseho jezdeni. To odpovida.

                  0 0
                • Polka  

                  Ten první odstavec vytetovat Depkovi na ruku :-D

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Měřítko výměny kotoučů brát nájezd km si myslím není úplně správně. Spíš bych počítal nastoupaný metry (pokud to není v bike parku s lanovkou – i tam hoří desky ve sjezdech). Ono se dá najet 60 km bez použití brzdy, ale taky 30 km s pěkným zapečení desek. Letos mám xtý destičky a kotouče se myslím dalšího jara nedožijou a to mám teď něco málo přes 4000 km. Nový v zimě. A to mám 180 mm i vzadu a 80 kg.

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Dvě chyby, hranatý čumákový prototyp, a potencionálního následovníka 603 z Blavy jsem poplet.

        0 0
        • babicak  

          Dobrý výsledek! U mne jedna chyba, tak jako Ty, čumákový prototyp. Musím však podotknout, že jako kulturní vložku letošního Drtiče jsme s Jaroslávkem navštívili muzeum v Kopřivnici.

          0 0
      • obda  

        Sice jen tři chyby, ale několikrát jsem haluzil.

        0 0
    • Excel  
      1. Svítání ve Warnemünde.
      2. Žákovka – jak se ten ležící kmen v čase krásně rozpadá…tak jako my.

      Edit:

      Jo a někde u Malinské skály + – 500 m ležej skroro fungl nový čirý SwissEye brýle, tak ať novému majiteli dobře slouží.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nikdo Tě nezdržoval, taks to docvakl až do Brna?

        0 0
        • Excel  

          Jen do Tišnova a úplně na mraky, už to nikdy nepojedu!

          0 0
          • mastihuba  

            Tak příště spacak, karimatku…špekáčky, nějakou kuzelku… mrkni na datum do obcanky :)

            0 0
            • Excel  

              Jo..v důchodu bych to tak viděl, pěkně si to rozdělíme na dva dny.

              0 0
          • Smazaný účet  

            Já jelikož mám teď tretry, ve kterých se líp chodí jak jezdí, jsem vždycky pvní slezl a druhý den úplně v pohodě.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Tudy vede cesta.

              0 0
            • Excel  

              Nesvadej to na tretry, mas proste nahovno prevod, ty jsi zrozenej pro 3×X, ale podlehl jsi modni vlne a ted se stydis vratit. 

              0 0
              • Smazaný účet  

                Prý kdo jednou zkusí..... :-)

                0 0
              • Smazaný účet  

                Já mám teď důchodcovský převodník vajco 32z, to už jedeš pomaleji jak jdeš. Věřím tomu, že kdybych měl najeto do kopců, nevozil oldskůlový tlaky, měl vzadu hrubší dezén než Ikon, měl přímou sedlovku, že bych sesedal o fous později :)))

                0 0
                • Paja  

                  :D

                  0 0
                • mastihuba  

                  Budu jezdit do prace pres hornek! Budu jezdit do prace pres hornek! Budu jezdit do prace pres hornek! Budu jezdit do prace pres hornek! Budu jezdit do prace pres hornek!

                  0 0
        • JDF  

          Já odtamtud jel hezky na noční do práce, po tom, co jsem předešlý den zmokl jak prase v Toulovcových Maštalích. :))

          Ještě jsem se tam zamotal v NMnM mezi závodící rodinky KPŽ.

          https://www.strava.com/…s/2610841086

          0 0
      • JDF  

        Někde tady? :D

        0 0
      • Jáchym 1  

        Ty brýle leží někde tady?

        Ten kraj mám moc rád.Jako malej skautík jsem jezdil na Podlesí na tábor.

        Tam je krásně.

        0 0
    • RomanH  

      Jestli to tu čte ten borec na žlutém ocelovém Authoru Sector, který každý den dojíždí mezi Kuřimí a Kníničkama, tak jízda v mlze prostředkem silnice u dělící čáry fakt bezpečnější není.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zajímavý, když vzkážu zákošovi, ať mi neposílá obrázek s vodoznakem, ale koupí ho ve fotobance, tak najednou ztratí zájem.

      0 0
    • Smazaný účet  

      St?

      0 0
      • Paja  

        Jawohl.

        0 0
      • Motyll  

        ČT

        0 0
        • Paja  

          Co je to za novinky?

          0 0
          • Jaroslávek  

            Hlavně se nerozčiluj, st platí.

            0 0
          • Motyll  

            Zítra má Kateřina narozeniny, bych to asi politicky neustál…

            0 0
            • Paja  

              Aha, tak to jo, pripijem ji na zdravi, tak se pak nediv :D

              0 0
              • Motyll  

                Tak začněte Frantou!

                0 0
                • Paja  

                  Kdyz si vzpomenu na Polkovu fotku ze soboty.......tak to asi radsi preskocime.

                  0 0
              • Motyll  

                Nemáš link na Convoy S2, pls?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  To už bude dávno něco lepšího…

                  0 0
                  • Polka  

                    Konkrétně? V dané velikosti na jednu batyšu…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Světlo vlákno teď nefrčí, ale už to pár let bude, co ho mám, takže bych předpokládal, že už zas bude lepší ledka…

                      0 0
                      • Motyll  

                        Předpokládat = howno vědět :)

                        Za poslední 2–3 roky žádný dramatický progres u LED i aku není.

                        0 0
                        • les  

                          Nemáte někdo doma plonkovni gumový držák na Convoya ?

                          0 0
                          • Polka  

                            Mám tenhle natáčecí, ale jde ztuha, takže pěkně drží, ale nevozím ho. Chceš ho k narozkám? Dovezu klidně v sobotu na Kalec ;-)

                            0 0
                          • Paja  

                            Mam pripadne ten obyc neotaceci, ten se ale na OS riditka musi dobastlit bud ohnutym sroubem nebo bzz paskama.

                            0 0
                        • Paja  

                          Tak jsou vicecipove diody, treba xhp50, ale ja zatim nemam potrebu neceho, co vic sviti, zvlast pokud mam i celovku.

                          Ja kupoval toto

                          na kolo bych vzal dnes o neco vic bily odstin 3B, to ma myslim obda.

                          0 0
                      • Polka  

                        Ty LEDky se právě nějak zasekly od té doby viz. Motýl, ale třeba bude Pája vědět víc. Já ty světlovlákna už nesleduju.

                        0 0
                    • RomanH  

                      Mne posledni dva roky zacaly vyhovovat svetla s integrovanou baterii a nabijenim primo pres USB. Zacal jsem blikackama, pokracuju prednim (dobre Pajo, uznavam, ze to nesviti jak Convoy :-)), ale ja toho ted vylozene po tme uz v terenu moc nenajezdim. Nicmene na to USB se delaji i docela silna mala svetla (kolem 1800 lumenu, nekdo sem daval i fotku, tusim slo o Fenix).

                      Asi to neni uplne univerzalni, ale prijde mi to (pro me) pohodlnejsi – nabijecky na mobil / zarizeni s USB jsou vsude, na vice dni stejne clovek kvuli telefonu bere powerbanku.

                      Edit : Ale Convoy sviti moc pekne, mam dva (jeden se bohuzel prakticky po mesici vysral, druhy funguje uz tri roky).

                      0 0
                      • Polka  

                        Jako asi by mi to stačilo, když umím dojet i bez světla :-) Ne ale na normální ježdění toto fakt nemá význam. Navíc pokud nemáš batyšu pod kontrolou, nemůžeš si ji sám měnit, dobíjet, znát její aktuální stav, tak to nemá moji důvěru. Bůhví co tam je v reálu zač.

                        0 0
                        • RomanH  

                          UZ jsem si vzpomnel, nebyl to Fenix, ale Gaciron

                          800 a zvlaste 1800 pouzitelna v noci v lese bez problemu bude.

                          Nehodnotim cenu, i kdyz pred casem i Xintd s baterii a nabijeckou vysel na cca litr.

                          0 0
                          • Paja  

                            Obe budou mit kuzel lip uzpusobeny hlavne do provozu ( v lese kruhovy kuzel zas tak nevadi).

                            Xindt byl tusim za vic jak dvojnasobnou cemu nez S2+.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Ten Xindt sviti uprimne lepe, ale prave Convoy me privedl na to, ze i s malym kasparkem lze zahrat velke divadlo :-)

                              0 0
                              • pepek  

                                To právě zahraješ možná doma, ale tady ne. Xindl ti stačí sám. Ke Convoyi si musíš ještě vzít čelofku.

                                0 0
                                • Polka  

                                  Odkaz na Xindla někdo máte? :-)

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Nevim, jestli se to jeste prodava, ale kdyz si najdes Convoy C8, je to v podstate to samy, sirsi, hlubsi reflektor, tj. dlouhej bodovej kuzel.

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Aha, tak nic, bodový kužely jsem kdysi měl a to nechcu…zase Pepkovina :-(

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        On ten XinTD zase tak bodovej neni, fakt sviti pekne (pokud dojedu na Mikulasskou, klidne ho tam vezmu; a ma ho tusim i Obda). Jen je to proste velka baterka ala Aurora, na hlavu bych si ji urcite nedal. No avzhlefem k tomu, ze vidim i s Convoyem, nechce se mi uz bravat ani na bika.

                                        0 0
                                • Paja  

                                  Mne teda jako samostatny svetlo na kolo pripada lepsi S2+ nez bodovej Xindt.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Xindl je nejlepší jako čelovka, i když je takový hamatný. A k tomu 501B, nebo ten konvoj. A nebo elegantnější řešení: konvoj na řidítka a 501B na hlavu. Někdy mám nervozitu z toho, co by asi udělala ta svítilna na hlavě, kdyby ta LiOnka vybuchla? Takový malý obranný granát F1 by to byl :-(

                                    0 0
                              • Paja  

                                Xindt sviti bodove, mam doma obdobu od Convoy, C8. Svitivost v lumenech je stejna, zalezi na kuzelu a rozprostreni svetla.

                                0 0
                          • Smazaný účet  

                            Mám V9S a za jízdy v tom něco trochu rachtá (zatím v záruce, tak do toho nelezu, ale asi ten článek), držák se musí často dotahovat v terénu, protože se povoluje a světlo se sklání dopředu hmotností (blbě vyvážený). Nabitý to vydrží hodně dlouho, ale nenabije to každá USB nabíječka, chce to silnější (třeba k tabletu). Přepínání intenzity je blbý, protože je to kolečko možností od nejslabšího po nejsilnější (i přes tlačítko na řídítkách – jako dálkáč), takže než to namačkáš, protistrana už jede k očnímu se zánětem spojivek. Na max to svítí jak ďas – 4 režimy intenzity+pomalý pulzování. Vyloženě po tmě po lese nejezdím, tak blíž nemůžu říct, spíš s tím dojíždím už jen kousek. Kužel je na všechny strany stejně, takže protijedoucí moc šťastní asi nejsou

                            0 0
                            • bagr84  

                              Taky ho mam. Nic mi v nem neklechta a na riditkach drzi. Ten dalkac nebo prepinani rezimu obecne je nestastny, souhlas. TIR optika taky neni vsespasna, mozna neoslnuje tolik, ale porad oslnuje. Vydrz dobra, zpracovani taky. Da se pouzit jako powerbanka. Za me spokojenost, ale moc toho za tmy nenajezdim. Kazdopadne s dalsim mensim svetlem na helme se mi jezdilo lip.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Možná záleží na tvaru řidítek. Moje se zužují a i když jsem vedle objímky namotal hodně lepící pásky, tak se asi světlo vibracemi v terénu posune k té užší části a tím se objímka povolí. Bez té lepící pásky nevydrželo světlo na místě ani 10 minut a sklonilo se dolů. Na silnici drží, ale v terénu to prostě musím občas dotáhnout. Rozhodně mi nevydrží stejně pevně hodinu cesty na rozbitým povrchu. To rachtání není nějak moc hlasitý, ale prostě slyším zevnitř nějaký jemný drnčení. Ale jak říkáš, za ty peníze to celkem jde.

                                0 0
                      • pepek  

                        Já jsem snad blbě koupil, že jste všichni tak nadšení, ale mně Convoy nenadchl. Svítí zbytečně doširoka a o to méně do dálky. Stará dobrá 501B je určitě univerzálnější.

                        0 0
                        • Paja  

                          Mne ten sirokej rovnomernej kuzel celkem vyhovuje, o moc dal stejne videt nepotrebuju, optimalni v kombinaci s celovkou s o neco uzsim kuzelem.

                          0 0
                          • obda  

                            Co bys navrhoval jako ideální čelovku k S2+?

                            0 0
                            • Paja  

                              Nejakou celovku s reflektorem. Ja mam teda tir optiku, bo to mam jako univerzalni celovku, ale ciste na kolo neco s reflektorem.

                              0 0
                              • obda  

                                No právě, ja mám také s TIR, ty bodové moc neznám.

                                0 0
                                • Paja  

                                  Tyhle celovky vzhledem hloubce reflektoru takovy bodovky nejsou, sirka kuzelu je stejna, ale maji vyrazny stred a halo, zatimco TIR ma ten prechod pozvolny a samozrejme be stredu kratsi dosvit.

                                  Mam jeste starsi Spark, ktery ma klasicky ciry sklo.

                                  0 0
                        • obda  

                          Mám to jako Pája s tím, že se mi nechce vozit čelofku. Sice zatáčky jezdím pomalejc, nicméně na Convoy S2+ si pochvaluju právě možnost ho vozit jako jediné světlo na řídítkách.

                          0 0
                      • les  

                        Na nenáročné návraty od kulaťáku používám toto: https://www.zbozi.cz/…drive-450xl/#…

                        0 0
                        • RomanH  

                          To vypada moc pekne

                          0 0
                        • mastihuba  

                          Já teď mám vod lade něco podobný max 1 za třetinu ceny a taky to de, ale když jsem po ztrátě zelenýho miláčka oživil trojdiodu na kabelu tak fakt stojí za to ten kabel natáhnout. Podruhé už bych to nekoupil, ale vyhazovat to nebudu.

                          0 0
                      • Paja  

                        Tak ono se to sblizuje, spousta svetel na vymenny 18650 umi ten akumulator soucasne primo v sobe dobijet.

                        Na takove to domaci sviceni, turistiku apod. bych dnes klidne bral i nejakou mensi, lehci, min vykonnou celovku s vestavenym akumulatorem a usb dobijenim treba jako nitecore nu 32 nebo fenix hl26r.

                        Na nocni kolo mi prijde praktictejsi mit moznost v hospode prehodit akumulator nez to muset pichnout do powerbanky nebo zasuvky.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Mne uz jednou (na Lopeniku, kdyz jsi tenkrat musel jet domu) jeden volne lozenay akumulator skoro shorel , Sahl jsem do kapsy baglu a popalil jsem se, Jasne, moje chyba, mel jsem ho mit v nejakem obalu. Ale v te kapse byl jen ten jeden nahradni aku a pak legendarni TR801, zadnej zip, dalsi kovovy predmety,…

                          Spoustu modrych aku TrustFire jsem uz taky vyhodil, jeden Panak se mi rozpadnul (snazil jsem se ho narvat do te male bile nabijecky a on je delsi). Ono nic neni vecne, bud budu vyhazovat akumulatory,+svetla (ty TR mi uz taky nesviti) v nahodnem poradi (jak se vyserou), nebo cela svetla.

                          0 0
                          • Paja  

                            Nahradni 18650 vozim jen v tech plastovych obalech.

                            Jasne nic nevydrzi vecne, ale novej 18650 panak neni z Ciny ani za kilo.

                            0 0
                          • Polka  

                            Já vždy vozím nahradní 18650 volně v zadní kapse dresu vedle obalu na mobil a zatím nic neshořelo.

                            0 0
                • Polka  

                  Já ho kupoval 4× dycinky tuna. Na Ali ho najdeš i levněji, ale zdroje neověřené.

                  0 0
                • Karaya  

                  Mám teď doma místo S2 tohle

                  Maximum je vyšší a medium taky. Na druhou stranu je tam trochu více středu a méně po krajích, než má S2.

                  0 0
            • Jaroslávek  

              Ještě nedávno to byla Katka.

              0 0
        • Polka  

          +1. Zítra to nedám resp. nechci jet hore už skoro za tmy, takže raději vyjedu dřív ve čtvrtek, bude hic.

          0 0
    • bagr84  

      Boys, nějaký tip na bajkovani v okolí Hraběšic (u Šumperka)?

      0 0
    • chemik_mara  

      Absolutne nepochopim, proc to lidi neodvezou do ekace! Stejne si museli dat praci to nalozit na auto a vezt to od silnice jeste kus do lesa… Obrazovou dokumentaci muzem spojit s malou kvizovkou lokality.

      0 0
      • novcze  

        taky jsem v sobotu nechápal když jsem to viděl, asi nějací vesničané z okolí, z Brna by to nikdo nevezl když jsou všude ekodvory

        0 0
        • LM  

          no tady nějaký hovado vyhodilo gauč a křeslo do křoví ve svahu vedle chodníku, už to tam leží minimálně týden…

          0 0
        • les  

          Na vesnici jsou též ekodvory. Spíš nějaká Pica z Brna co tam koupila chatu a neví to, že tam jsou.

          0 0
          • novcze  

            někoho se to dotklo koukám :)) … jako může to být kdokoliv samozřejmě, já jen že jsem jednou v čechách potřeboval něco vyklidit a eko dvůr nikde v okruhu cca padesáti kilometrů, možná tady v okolí je to lepší

            0 0
            • Motyll  

              Třeba u nás není. Dvůr máme ve Vyškově.

              0 0
              • RomanH  

                U nas je nekolikrat rocne sberny kontejner, zvlastnebezpecny odpad, zvlast velkoobjemovy

                0 0
                • mastihuba  

                  Tak sem zpět z te vaši lokality… Libochovka luxus, oáza ticha a pohody, jen Škoda ze motorkáři jsou asi jeste větší dementi než cyklisti a pokurvi ten klídek diskotékou… v osově Bítýšce vaří borec luxusní pivo, no a bucek, tatarak, skvarky…před votvirackou na buku......ty rychlý přesuny mají svoje kouzlo :)

                  0 0
            • les  

              Předsudky a domněnky. To je taková „jednou v Čechách“ vlastnost.

              0 0
              • novcze  

                tak názor může být jakýkoliv na základě zkušeností, hned bych v tom nehledal rasismus :))

                0 0
    • Smazaný účet  

      Pomalý defekt předku. Já na to zapomněl, jelikož ze Žďáru to drželo. Nechtělo se mi ***** s duší, tak jsem to stočil na Brno. Po druhém natlakování už to zas drží, to bude ventilek nebo páska.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Byl jsem se projít pro kuželky a kolem tepou zahrádky jak v srpnu!

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak já jsem třetí den na kole, abych si u Hanáka vyzvedl ty kotouče a on má do dvanácti! Odstěhuje se do ****** a ještě taková pracovní doba, takhle se business nedělá. By tam mohl sedět třeba nějakej čobol do večera :)

      0 0
      • Polka  

        Takhle mu to přesně řekni až tam budeš. Já už to s ním neřeším, asi to chce úplně utnout a prodat na důchod nebo nevím.

        0 0
      • Macik  

        Taky mě už párkrát s těma pátkama vypekl. Nasranej jsem byl stejně :)

        Nejhorší bylo, když jsem si to naplánoval, že budu přes víkend na kole něco kutit, v pátek si to po práci vyzvednu a houbeles…

        0 0
        • bagr84  

          O to vetsi prekvapeni, kdyz tam pak nakluses v pondeli a…

          0 0
      • pepek  

        A že to tady někdo nenapsal už před 2 roky :-) To tam míval ještě sem tam školení. Přijet tam na kole, tak už tam nikdy nic neobjednám :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Pohlreich zajímavé názory ke konci: https://www.idnes.cz/…by-domov_rik

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zpravodajství…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ano, tachometr na řídítkách trpí. Naštěstí jsem na displeji nechal tu fólii. Obzvlášť, když si člověk myslí, že sjede ten kopeček od Včelařské k mostku přes potok, ale přes Romanovo romantický listí nevidí schovanej kořen. Co vám budu povídat, letěl jsem přes a kolo se naštěstí zaseklo převodníkem (zázrakem přežil) do stromu, takže nespadlo až do potoka těch pár metrů. Pak už jsem jel všude v listí jak připosranej. :-)

      0 0
      • pepek  

        Jo to listí je zlo. Já jsem dnes jel jak připosranej od začátku až do konce. K letu jsem se chystal ve čtvrtek, naštestí došlo k přerušení startu. Už aby to přimrzlo, takto v tom není nic vidět.

        0 0
        • LM  

          Naopak, šustící listí je supr. Jen to chce z paměti vědět kde zhruba je schovaná jaká past a pro jistotu přesunout ve sjezdech váhu trochu na zadní kolo, předním ohmatávat povrch a případně rychle odlehčit i to zadní :-)

          0 0
      • novcze  

        to si havaroval přímo v tom sešupu k mostku tady https://mapy.cz/s/rerebepahu nebo víc nahoře? … tak hlavně, že to všechno přežilo

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jak se cesta začne svažovat. Říkal jsem si, že ještě metr a jdu radši pěšky. Vím, že tam jsou ty kořeny a kameny. Skoro jsem stál. Proto jsem se převážil a už to lítalo. Možná, kdybych jel, tak to sjedu, nebo se omlátím víc. Mám jen odřenej loket a naražený koleno. Ještě jsem pak najel dalších 50 km, takže žádná hrůza. Hlavně když přežilo kolo, to jsem byl hodně překvapenej, že jsem nic neurval. Ani nevím jak se to povedlo. Kdyby kolo doskákalo až dolů k potoku, asi dopadlo hůř. Je tam celkem prudkej sešup. Takhle se urval jen o-kroužek držící tachometr a ten upadl do těch hromad listí. Vůbec jsem si toho nevšiml, až v další dědině. Pak jsem se vracel a naštěstí našel. Fólii už jsem dal novou a displej je bez jedinýho škrábance. Zbytek je mi jedno.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Nebude někdo náhodou něco chtít z https://www.bike-components.de ?

      Potřebuji drobnost :/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pi*a, co mě to napadlo proti zasouvání průchodku do rámu pro hadicu zakápnout sekunďákem?

      0 0
      • LM  

        Tak jestli máš přilepenou jenom průchodku bez bowdenu, tak je to v klidu, ne?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Byl přilepený bowden, atypická průchodka na kusy, ještě jsem to rval spodem, kde je díra na knop, hadica od lepidla se mi tam zasekla. Ale je to hezký to vnitřní vedení, dřív bych si objednal brzdy zkrácený, klap klap a hotovo :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Kua, že jsem sem něco psal! Protahoval jsem hadicu pomocí špagátu a hřebíku bez hlavičky, samozřejmě se mi to v rámu rozpojilo, se svým OCD najít hřebíček jsem odstrojil skoro celý kurwa rám a stejně se někde zasek. 2 dny v pí*i.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mám ho, byl přilepený na ložisku hlávka :))))))))))))­))))))))))))))))))))))))­))))))))))))))))))))))))

              0 0
            • LM  

              Měl by ses míň vrtat v kole a víc jezdit :-).

              0 0
    • pepek  

      Zpráva o stavu vody na českých tocích: Pozitivní je obrovská jáma na Lužánecké, která je stále přítomna.

      Negativní: Všeobecně velmi oblíbený Holednaring je takto přerušen, pravděpodobně dočasně :-(

      0 0
    • Hammond  

      Někdo ke krbu ?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ten už se našel: https://www.bezfrazi.cz/vudce-smecky/

      0 0
      • RomanH  

        Ja Ti nevim, deprese ma obcas i na te samote se psy. Ted ho bavi mushing, jako Tebe kolo. Zvire ma tu vyhodu/nevyhodu, ze ho nemuzes jen tak odlozit, jako treba to kolo. Vidim to u sebe – vcera rano jsem byl s Kirou, pak jsme byli do vecera vsichni pryc (dostala jen jidlo) a dnes rano byla tak neutahana, ze jsem si pral potkat alespon kocku ci zajice. Mozna ho ta povinnost udrzuje v chodu, to uz jsem Ti tu ale psal drive – jak rikal muj tata, nezamestnany namornik mysli na vzpouru.

        Jinak ale moc peknej clanek.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Melancholická povaha vyléčit nejde. Papóch max. 2 dny sám, věk až 50 let…

          Jak by tady bylo krásně :)

          0 0
      • Jaroslávek  

        Pěkný článek jako i jiné další na bezfrází.

        0 0
      • obda  

        Hezký a opravdový. Nejsi jediný v mém okolí, který něco podobného řeší.

        0 0
    • BuraX  

      Kdo máte možnost, stavte se dnes večer na tuto akci podpořit nějaký z cyklo projektů v participativním rozpočtu!(nejlépe pro obnovení bmx parku na Vinohradech :P ) Dík!

      https://www.facebook.com/…40347266417/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.