• Paja

    Přízemní mrazíky dorazily a s nimi i nové vlákno.

    0 0
    • obda  

      Co přízemní, pár minut po tom tvém postu mi auto ukazovalo –4 :)

      0 0
      • Hammond  

        Pomalinku se posunuju ke krbu hore na Olšany.

        0 0
      • Paja  

        Vsak auto je u zeme ;)

        0 0
      • RomanH  

        Pecka. Sice jen dve hodiny opet kolem komina, ale po tom destivem a bahnutem listopadu uplnej balzam na dusi.

        0 0
        • Paja  

          To bezudrzbovy kolo je pekna lestenka :D

          0 0
          • RomanH  

            Vsak jsem psal, ze ho musim po mesici umyt, pac budu zavirat vodu. Vzal jsem ho vcera i s autem :-)

            0 0
          • RomanH  

            Vsak jsem psal, ze ho musim po mesici umyt, pac budu zavirat vodu. Vzal jsem ho vcera i s autem :-)

            0 0
        • novcze  

          když vidím to kolo, tak kde vozíte mobily, batoh? … v zimě je batoh asi ok, ale v létě bych to nechtěl.

          já do teď vozil můj skvělý malý smartphone v brašně pod sedlem, ale na andoidu 4.x už nechtějí fachat nějaký appky a GPS modul je teď od začátku listopadu postižen GPS week rollover problémem, takže budu potřebovat nový mobil, ale ti parchanti už malý mobily nedělají, takže se to do brašny pod sedlem nevejde.

          0 0
          • Excel  

            Vsecko v baglu, na kolo mi nic nesmi. :,–)

            0 0
          • Paja  

            Vetsina vozi batoh celorocne, kdo ne, tak v kapsach od dresu prip. od volnejch kratasu.

            0 0
          • obda  

            Jedině baťoh, navíc raději hydrovak než bidony.

            0 0
          • RomanH  

            Vsechno v baglu, vyjimkou je obcas jedna lahev vody.

            0 0
          • RomanH  

            Ja se ted po mobilech dlouho nedival, ale i7, i8, na jare bude iSE2 – obrazovka 4.7´´ a minimalni okraje. U novych Androidu z hlavy nevim, ale nejake XPerie Compact tam jsou urcite taky.

            0 0
            • novcze  

              apple nechci, ale i ta i7 má výšku 14 cm a to se už nevejde, Sony se zbláznilo a začalo na mobily cpát 21:9 display, takže jsou to sice úzké, ale dlouhé nudle, nejmenší android s vyhovujícími parametry má tak 15 cm

              jinak teda všichni bágly … to bych nedal, na delší cesty kdy potřebuju víc bidonů a nějaké to nářadí, tak jo, jinak na běžné cesty vždy stačila brašna pod sedlem a v ní sprej na lepení, peníze a mobil. Já jezdím třeba po práci tak na dvě hoďky a kvůli tomu tahat bágl fakt ne.

              protože provozuju GPS logger, tak potřebuju, aby mobil byl na placato kvůli co nejlepšímu příjmu, takže jsem uvažoval o něčem takovém jak na fotce, ten obal na mobil se dá oddělat a mobil může být uvnitř mimo přímý sluneční svit.

              0 0
              • Paja  

                Proc ne, tohle taky pouzivame (nejvic pepek), ale kvuli navigaci. Prijem signalu v tom bude lepsi nez v podsedlovce.

                0 0
              • pepek  

                To nekupuj, budeš s tím vypadat jak turista.

                0 0
                • Paja  

                  fofo turista :D

                  0 0
                  • pepek  

                    Jak já jsem byl dnes rád, když to spadlo k nule, že auto stojí u Hádku. Jebať sa v tej zime eště dajakých dvadcať kilometrov!?!

                    0 0
                • Excel  

                  To jsi pouzil jeste mirne prirovnani. :-) Na celodenaky dobra vec, ale mne to vadilo, ze pri jizde ze sedla jsem do toho tak dlouho jebal kolenama az jsem to urval, uz to nechcu.

                  0 0
                  • RomanH  

                    To je jedno minus. A to druhe (kdyz to nicim nevycpes), vselijak se to krouti. Navic mit telefon takto na rane mi taky neprije OK.

                    0 0
                    • novcze  

                      já si změřím jak mám kolena daleko od sebe na bajku, ale těch 10 cm co to má na šířku by snad vadit nemuselo … na ráně uvnitř (ne v tom obalu nahoře) to snad nebude, jedině, když by se chtěla protočit řidítka, jinak mobil bude minimálně v bublinkách, dá se uvažovat i o nějaké přihrádce z kartonu.

                      jak píšeš o hodinkách, tak i kdybych je chtěl na kole vozit, tak by ten mobil někde na kole musel být a uvnitř rámu místo nemám (bidon+tlumič)

                      0 0
                      • Paja  

                        V sedle to nevadi, strejchas o to jen pri jizde ze sedla.

                        0 0
                    • Paja  

                      Neprijde mi, ze by se to kroutilo (casto v tom nic nevozim, nekdy navleky na ruce, ale tema to kdovi jak vycpany neni), na rane to je ze vsech umisteni pro navigaci nejmin, hur na tom budou i vsechny ty vetsi Garminy ana spol. na riditkach a predstavcich.

                      0 0
                • novcze  

                  mě se to taky zrovna nelíbí, ale jinak to asi nepůjde a tak hrozný to taky není, do dresu to dávat nebudu, když se někde vyjebu, tak bude po mobilu

                  0 0
                  • RomanH  

                    Nejlepsi reseni mi prijdou hodinky s moznosti navigace., sparovano s mobilem pres BT.

                    0 0
                  • pepek  

                    Když se vyjebeš, tak máš mobil aspoň po ruce. Z batohu ho třeba už nevytáhneš.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Pres hodinky taky muzes volat. A kdyz se rozbiji, porad mas jeste ten mobil.

                      0 0
                      • pepek  

                        tvl já nevidím ani na ten mobil. Co bych asi viděl na hodinkách. Měl jsem kliku, že jsem měl brýle po ruce (pověšený na krku) a nerozbily se. A k mobilu na štangli jsem se ještě ty 2 metry doplazil.

                        0 0
          • Karaya  

            V kapse u dresu, a to mám 5.8", někdy i 6.2" a vešel by se ještě větší. Důležitá je spíš váha. Čím těžší, tím náchylnější na ztrátu.

            0 0
        • obda  

          JJ, ráno to bylo super. Žádné bahno, všude jinovatka, zamrzlé rybníčky… Akorát můj bajk obalený zaschlým bahnem teď vypadá poněkud nepatřičně. Že bych ho na zimu umyl? BTW potkal jsem (za dvě hodiny) celé dva cyklisty – zaujala mne zejména tak sedmdesátiletá paní, která jela s baťůžkem bez rukavic, čepice i helmy a nevypadala, že jí ty –3 stupně nějak vadí :-O

          0 0
    • Sistematicx  

      Chlapy dotaz. Zabrdovickej most je open. Nove je udelanej vlastne ofiko prejezd cyklo pres koleje. Uprostred je ostruvek, je tam i znacka.

      Jak je to v tomto pripade s prednosti. Je to pouze misto urcene pro prejizdeni kde nemusim sesednout z kola a muzu to normalne prejet? Nebavim se ted o nejake prednosti na prechodu pro chodce.

      0 0
      • Paja  

        Prednost nemas, prejet to muzes, proto je to prejezd pro cyklisty. Narozdil od prechodu pro chodce a mista pro prechazeni tam pokud vim neplati ta povinnost pouzit jej, pokud je do 50 metru.

        0 0
    • babicak  

      Na Hádech se našel cyklo počítač Sigma Sport BC 700, info kde se nachází u mne

      0 0
    • Smazaný účet  

      Status: po čtrnácti dnech samoléčby, která přešla do sraček soc. fóbie a spol., jsem konečně vystrčil nos z baráku. Teď už jen překonat bicyklofóbii a konečně kua rozbrzdit ty brzdy!

      0 0
      • Jaroslávek  

        Hospoda bez lidí (pokud to není votevíračka vo devíti) je podezřelá.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak zkoušel jsem něco jiného než Suzies, když si tam dám Prazdroj za 45,– tak to polední menu trochu ztrácí smysl :)

          0 0
      • Macik  

        Dobrá kvízovka. Logáro (U průmyslovky)?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jj, úplně jsem si představoval ty oblaka dýmu pod těma vysokýma stropama před zákazem.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Když psal akademik, že jsem pozitivní, tak fírova noční směna, to je dobrý psycho: https://youtu.be/O6WE8T2yRNM?…

      0 0
    • Motyll  

      Bobe, Ostružná 3.-5.7. 2020?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nechcete někdo mrazudrtiče v. 44?

      Vždycky, když jsem se tady fotograficky pochlubil něčím před vyzkoušením, tak se to posralo: CX rám Dema, tretry, XTR, …

      0 0
    • Smazaný účet  

      Cílek ví vše, tentokrát o internetu: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tip na dárek :)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      WTF, nějakej podnik pro akademika: https://axiombrewery.com/taprooms/brno/

      0 0
      • obda  

        Proč myslíš? Tohle mne nijak zvlášť nebere, mně stačí OP (a občas Craft Beer) :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já už temu nerozumím, musím teď hlídat strop 30,– Kč/0,5l. V OP jsem dlouho nebyl, ale přišlo mi, že se z toho stal zaplivaný pajzl. I ležák se dá udělat z kvalitního navoněného chmele.

          0 0
          • obda  

            Pajzl to je, ale o pivo se postarat umí. Navíc nikdy nemám problém, že bych si nevybral. A proti kvalitnímu ležáku vůbec nic nemám :) Ale mám rád i jiné pivní styly – od IPA po Berliner Weiße. Dvě až tři malá piva mne nezruinují ani finančně :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ve Zmiji teď tlačí jakýsi kyseláče, mně to chutnalo jak šumák.

              0 0
              • obda  

                Je to dost specifické :D Nicméně u lidí zvyklých na víno mají často úspěch. Ale pokud seš ležákovej, tak bych je s klidem vynechal (a ještě ušetříš ;)).

                0 0
              • RomanH  

                Vcera Starobrno, stara hospoda, pivo (nefilltr i Drak) vyborny. A vari tam taky slusne. Jo, neni to IN a to pivo taky stoji pres 40.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Posl. peníze musím poslat na stavebko, mám posl. pár stravenek, otevřeli tady nový Lidl, takže Argus to jistí :)

                  0 0
      • mastihuba  

        to sem sem ted dával nějakej odkaz? nebo ses na FB naboural do naší motoskupiny? :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Podle fotek hipsterský hnízdo, podle popisu v úvodu se na stránkách vyřádila parta vlezlých markeťáků. :-)

        0 0
        • Polka  

          +1. Hlavně nechápu, proč to jako moravák musím číst anglicky. Přepnutí na CZ jsem taky nikde nenašel.

          0 0
          • RomanH  

            +1

            A tem starejm „metlosum“ na fotkach to neverim.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Hoši, zaspali jste dobu, je potřeba se nechat zarůst, vyhrabat starý metlošský triko, nebo pořídit hipstaretro, zajít na 2 do vínovky za 70,– a rozebírat tu chuť jako u vajna :)

              Naběhnout tam s nějakýma staršíma týpkama (s-bahno za 25,– only) by mohla být prdel :)

              0 0
              • RomanH  

                Nebo se na to proste ****** a nenechat se ovlivnit. Je to podobny jako v tomto clanku ,kde Ti budou tvrdit, ze že domácí spotřebitel vlastně espresso nerad a chce trochu něco jiného. Tim vubec nerozporuji to, ze z domaciho automatu nedostanu tak dobre espresso jako z profi pakovky, to je jasne.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tos nahrál Pájovi. Já od refluxu piji Caro nebo Vitakávu s mlékem 1:1, hlavně toho musí být kotel :)

                  0 0
                • Excel  

                  Já bych se na to vysral.

                  0 0
                • obda  

                  Tak tu citaci jsi hodně vytrhl z kontextu:

                  Když se zájemci dožadují rady na zakoupení toho správného přístroje, pokládáme základní kontraotázku: víte, co je espresso a jak moc rádi si ho vychutnáváte? Zpravidla jsou odpovědi negativní, z čehož vyplyne, že domácí spotřebitel vlastně espresso nerad a chce trochu něco jiného. A s tím se, na rozdíl od tvého tvrzení, souhlasit bez problémů dá.

                  IMHO je to chválihodná snaha ušetřit zákazníkovi peníze, protože chuťově bude spokojený s dripem/moka potem/french pressem nebo kapslema minimálně stejně a je s tím mnohem menší drbačka.

                  Já si třeba dobré espresso vychutnám, nicméně doma mašinu nemám a používám jiné způsoby přípravy. V práci máme relativně slušnou mašinku (a kávu z ní piju docela rád), ale „espresso“ z toho opravdu neleze.

                  0 0
                  • Excel  

                    Dobrým espresem myslíš pikolo?

                    0 0
                  • RomanH  

                    Ja jsem na kofeinu docela zavislej, denne cca 8 espress, zena to stejne (akorat ona pije „Americkou kavu“ – velkej kotel s mlikem :-)). Mesic bez kafe (kdyz jsem potreboval uklidnit zaludek) pro me bylo horsi nez mesic bez chalastu.

                    Mam rad male silne espresso (samo bez mlika a cukru), nechci se nejak extra ***** s jeho pripravou (aby to nepopiralo smysl espressa). Rozpustna / prekapavana mi nechutna, s Turkem nemam problem, nektera kapslovka mi chutnala (u kamarada), ale to se neda doma pri takovem mnozstvi financne provozovat. Proste tvrdej konzum, automat mi v tento okamzik prijde jako nej volba.

                    Ohledne tech domacich plnoautomaticky masin do puntiku souhlasim s timto postem od Attyho. Strasne moc zavisi na nastaveni mlynku (kazda kava to ma trosku jinak) a pak na preferenci konkretni kavy. Tam mam vyzkouseno dost druhu, a je zajimave, ze zmenu pozna i Katka s tou svoji velkou mlecnou kavou.

                    0 0
                  • obda  

                    Tvl, kterej trpsalík mi na klávesnici ve slově chvályhodná napsal měkké i?

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Já bych to i rozporoval. Máme doma pákovej kávovar asi 5 let, koupenej za asi 3500, a v porovnání s většinou káv v kavárnách a restauracích, když si náhodou někde kafe dám, tak mám kafe ve většině případů daleko lepší. Když je kafe dobrý, jsem spíš mile překvapen. Nevím, jestli dělá chybu obsluha, kávovar, mletí nebo přímo výběr kávy, ale prostě je to realita. A to nepočítám někdy až neuvěřitelnou cenu za to co mi přinesou.

                  0 0
                  • Paja  

                    Nechci si to tady zasirat kavovejma kecama (bo je to stejnej level jak plaste), na to je tu jiny vlakno, ale bud jses velmi nenarocny pic nebo chodis do kavaren/hospod, kde kafe vubec neumi udelat nebo oboje dohromady ;)

                    0 0
                    • Excel  

                      Krleš.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Jedu vlackem, zrovna okolo prosla pani s vozikem, na kterem mela termosky a nabizela presso s kapucinem, tak jsem si rikal, jestli nemam jedno koupit a vyfotit ho (i s pripravou :-))

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Kdybych byl velmi nenáročný, asi bych neměl skoro s každou kávou v restauraci a kavárně problém. Takže to vidím na tu neschopnost kaváren a restaurací. Jinak hodně si myslím, alespoň podle zkušeností a zkoumání, že záleží na kávě (druh, pražení), množství, hrubosti mletí a pěchování do páky, pak už udělá dobrý kafe i na průměrné mašině dobře zaučenej brigádník. Pokud počítám jen espresso. I v porovnání s automatem v práci od Jury za 10násobek ceny udělám lepší kafe s tím ručním pákovým. Schválně jsem to zkoušel pro porovnání z úplně stejné kávy. Jestli má cenu něco podobnýho koupit.

                      0 0
                      • Paja  

                        Jo, ovlivnuje to vice ci mene vse co pises, s nenarocnosti to byla jako obvykle nadsazka, ale pakovej kavovar za 3,5 litru, kterej by nemel pretlakovy misky jsem jeste nevidel (pokud by sis je k tomu opatril, predpokladam, ze bys to zminil), tudiz se z toho z myho pohledu aspon slusny kafe ani vykouzlit neda.

                        Chapu, ze kazdy je jinak zmlsany, vidim to v kanclu, kolegyne mi tvrdi, ze rozdil prakticky nepoznaji.

                        0 0
              • Excel  

                Já teda nevím, není spíš trend vypadat bezpohlavně?

                Když chce někdo vypadat jako ***** tak je to jeho věc, a já naopak toto rozlišení hrozně schvaluju a kvituju, protože hned na první pohled vím s kým mám tu čest a dovedu se podle toho hned zkraje zařídit. :-)

                0 0
              • Polka  

                Nésu ovca!

                0 0
              • mastihuba  

                Nj v první radě jde o love, tak proč dělat hektolitry břečky, která je levná a levnější když mužů dělat poloviční objemy za dvojnásobný love. Minulého týden mi to bylo vysvětleno i na příkladu akustickejch kytar. Ty levný do 30ti ať si dělají druzí.

                0 0
                • Paja  

                  Tyhle piva se vezou na „trendy“ vlne, to u kytar apod. uplne platit nebude, tam si muze dovolit prodavat timto stylem nekdo kdo ma jmeno, tradici,…

                  0 0
                  • mastihuba  

                    Je pravda ze ať už Moravia nebo i tihle jedou na vlně poptávky, která by do 10% podílu na trhu měla být bez problému. Na to konto si prej udělal míní pivovar i pilsner a tohle teda z televize nemám. :) s tou kytarou mi to vykládal renomovanej výrobce, kterém neuvazene začal dělat kytaru s levným lakem co dobře hrála a nadlouho si tím posral prodeje těch vymazlenejch. :)

                    0 0
          • Excel  

            Asi vařej anglický sračky.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ok boomer. Because it's for foreigners and students and they prefere english only. I hope you understand, didn't you? Your marketing team. :-)

            Přesně to stejný mě napadlo. Chápu marketingovej útok na cíl, ale měla tam být aspoň ta možnost přepnutí.

            0 0
        • obda  

          Docela by mne zajímalo, jak dlouho tam ten podnik vydrží :)

          0 0
          • Motyll  

            Loňský tržby celkem tragický…

            0 0
            • mastihuba  

              Většina de na vývoz. Ted mají kotel 2500 a jak se to zabehne bude druhej. Vo tu hospodu podle mě skoro nejde.

              0 0
    • les  

      Byli včera nějaké chlapy u krbu? Nevidím zde žádné indície.

      0 0
    • overkill  

      V jm večerníku bylo cosi o motorových trailhunterech

      https://www.ceskatelevize.cz/…i-motorkarum

      0 0
    • mastihuba  

      Technická: koupili byste repasovanej kompl? A kde v Brně? Doma mam cosi od známého, za litr, ale má to nějakej starší pajsl, a nebere to druhej monitor…

      0 0
      • RomanH  

        Jo, nebal bych se toho. My obcas brali do firmy v Gigacomputer

        0 0
        • babicak  

          Jo, mám od nich noťas

          0 0
        • mastihuba  

          Ok. Dikec vidím tam přesně to co potrebuju a desítka je doma :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Kua, na co špóruješ? Exklusivní vinař ve svým, s firmou, bez baby… :)

            0 0
          • les  

            Dneska někdo ke krbu?

            0 0
            • Smazaný účet  

              Klávesák už vyjíždí…

              0 0
            • Motyll  

              Rád bych… Včera to byla romantika.

              0 0
            • babicak  

              Po obědě, máme kachničku :-)

              0 0
            • Polka  

              Sice je hezčeji než včera, ale dnes negativ, neděle jsem vyřadil.

              0 0
              • obda  

                Dopoledne bylo fajn :) Sice to místy na povrchu povolilo (a donutilo mne to umýt kolo), ale jinak super. Bajkera jsem dnes nepotkal žádného :-O, jenom dva borce na silnici.

                0 0
                • babicak  

                  Odpoledne, v podvečer i večer taky fajn, místy zamrzlo, místy neskutečný marast, Polkovi by se líbilo, v terénu jsem žádného bikera nepotkal, v osvežovně jednoho fanouška Pardubic :-( a pár normálních :-). Kolo jsem večer taky umyl, bylo teda hodně zas*ané.

                  0 0
                  • Motyll  

                    Já su fanoušek jen na oko ;)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Po příjezdu jsem to nejhorší oškrábal klackem a postavil do kouta. Je pravda, že jsem toho po lese moc nenajel, když jsem zjistil co je všude za hmotu, i to stačilo na hromádku bláta pod kolem.

                    0 0
            • les  

              Motýll: Hektor a Čmelák, moje nejoblíbenější.

              Dušan: Kachna musí plavat :)

              Polka: Chápu, škoda.

              0 0
            • Motyll  

              Zase pěkný.

              Komorní atmosféra, krb a tvarůžky…

              Navíc jsme vyhráli ;)

              0 0
    • pepek  

      Offtopic: máte někdo zkušenosti s léčbou vysokého plnicího tlaku? Nějak mi asi začíná haprovat regulace turba. Před týdnem v noci: 200/115, potom s holterem taky dvakrát přes 200. Furt to kolísá: od 119/77 (po biku) až k 166/90.

      0 0
    • pepek  

      Teď už to kolísá jen od těch 120 do 160. Doktor mě dal prášky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Všiml si někdo, že byla změněna na Chodské značka ze společné stezky pro cyklisty a chodce na stezku pro chodce s dodatkovou tabulkou cyklistům vjezd povolen a na silnici jsou domalovány symboly kola (pruh pro cyklisty)? Asi někdo pochopil, že to má s cyklostezkou pramálo společnýho a tímto povolili jízdu po silnici.

      0 0
      • Macik  

        Taky jsem to včera sledoval a došel jsem ke stejnému závěru.

        0 0
      • novcze  

        super, tohle taky zmizelo?

        https://mapy.cz/turisticka?…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Předpokládám, že ano. Ale jistě to nevím. Když tam ale stezka není, nedávalo by to smysl.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nezmizelo, dnes jsem zrovna jel z toho směru, takže jsem si všiml, že tam pořád cedule je..

            0 0
            • novcze  

              tak evidentně to nedotáhli, takže autaři neznalí místních poměrů budou pičovat, když potkají někoho na silnici … já teď stejně jezdím nahoře po Jana Babáka

              0 0
      • obda  

        Jo, zřejmě v rámci rekonstrukce Chodské. Tam je to ok, ale na Botanické mezi Šumavskou a Hrnčířskou mi cyklisté motající se minimální rychlostí po silnici lezou občas na nervy, protože tam často není místo na předjetí :(

        0 0
        • novcze  

          je 30 hm/h motání se minimální rychlostí? :))

          0 0
          • obda  

            To tam nejezdí prakticky nikdo ;)

            0 0
            • novcze  

              pro mě je ten úsek (už teda od šelepky) v podstatě cílová rovinka, takže takový „špurt“ 30+ tam provozuju pravidelně :))

              0 0
              • Polka  

                No pro tělo a možná i okolí na stezce by bylo určitě lepší se na posledních pár minut v klidu vyjet, než to napálit a zapadnout do baráku ;-)

                0 0
    • babicak  

      Jaké máme předpovědi na tuto středu, pátek, sobotu? Pojede se ve středu?

      0 0
    • mastihuba  

      :)

      0 0
      • Motyll  

        Reguluješ tlak, jo?

        0 0
        • mastihuba  

          Tak ja ani ne, vtipný je ze si to objednali borci co mají nafouknuty palce a hodlají to řešit praskama co jim bouraji ledviny a játra. Mě docela uvolňuje Boris.

          https://youtu.be/12H1kFl0sV4

          0 0
          • mastihuba  

            Normálně věřím ze Dybych se ja i depic řídil jeho jidelnickem a režimem cvičení, tak ja nebudu tlusté a depic nebude zrát lexaurin :)

            0 0
            • Excel  

              Eto trenažer.

              0 0
              • mastihuba  

                Jako je neuvěřitelný za co lidi platí love. To cvičení co předvádí dělal před čtyřiceti letama celej Strahovský stadion.

                0 0
            • Smazaný účet  

              Co furt máš s tím Lexáčem, to je pro hysterický ženský. Já beru stabilizátor + AD dle potřeby, když se mi nechce vstávat z betle a vylizat z baráku, což je právě nyní.

              0 0
              • Polka  

                Stabilizátor obrazu nebo E415? :-)

                0 0
              • mastihuba  

                Ja nic jinyho neznám. Apropo kdybych nemusel tak taky nevylejzam.

                0 0
                • Motyll  

                  Tím trpí i náš mladej, zejména o víkendech. Toho v sobotu musím o půl osmé budit, v neděli ho nechám vyspat do osmi.

                  Se slovy: „Mladí ležáci, staří žebráci!“, otevřu okna v jeho pokoji a vykopnu ho z betle…

                  Nejmenší (a pes) je v pohodě – vstává denně kolem 6.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    S tímhle vykopáváním mě děsně štval otec. Po celým bytě ještě schválně práskal dveřma:-(

                    0 0
                    • Paja  

                      To by se ti libilo u nas, deti vstavaji, kdy chteji za jedine podminky (nesmi budit rodice;) faktem je, ze o vikendu vstavaji samovolne kolikrat ve stejnou dobu, kdy je clovek v tydnu taha z postele jako zombie :D

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Ja u nás o víkendu kopu z betle důchodce. To by neslo aby jeste v 8 byl dobytek hladem. Děda se musí v hrobě obracet když to vidí. :)

                        0 0
                • Smazaný účet  

                  Akorát to zabírá min. po 14 dnech a potřebuješ taky vylézt do potravin apod.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tak vylezt v dnesni dobe internetu kvuli jidlu nemusis. Ale ja se nedostat 2 dny ven, tak zeru prasky taky.

                    0 0
              • vit.sklenar  

                To je v tomhle ročním období docela běžný. Aspoňj á to tak mám každej rok – jako medvěd – od poloviny listopadu cejtím úbytek energie a tak nic nehrotím až do Vánoc a pak se to zvolna v lednu začíná zlepšovat. Holt jsme tak trochu zvířata a ty přírodní cykly na nás působí.

                0 0
    • LM  

      Máte někdo tip, kde zítra koupit v Brně:

      • Loctite 242 středněpev­nostní zajišťovač závitů 10 ml
      • ploché klíče 21, 23 a 25 mm (optimálně dva kusy 21×23 + jeden 25)
      0 0
      • scoty  

        Tady někdo bude dělat vidlu.. :)

        0 0
        • LM  

          Je to tak. Teče mi spodní těsnění chargeru a mám tak starou revizi Pika, že musím s novým těsněním namontovat i novou trubku :-/

          Ilustrační foto:

          0 0
          • scoty  

            Já mám taky ten starší 2014 tuším, a stačilo tam dolu dát tu novou sealhead a už to neteče. Letos jsem ještě přidal debonair.

            Ta hlava je součástí servisního kitu, ale dá se pořídit i zvlášť…

            0 0
            • LM  

              Hlavu i trubku už mám nachystanou. Zbývá to „jenom“ rozebrat a znova složit.

              Podle návodu by se měla měnit i ta trubka, protože novej sealhead je delší:

              matka by totiž přesahovala vnitřní nohy a Charger by narážel na spodní nohy.

              0 0
              • scoty  

                Ta trubka se ne/mění podle výrobního č.

                0 0
                • LM  

                  Jasný, podle PDF návodu before 26T5 a já mám 22T5, takže tam mám trubku bez proužku a pokud bych na to dal ten novej seal head, tak to je tak o 4 mm delší než to bylo. Trubka z proužkem je o ty 4mm kratší.

                  0 0
    • RomanH  

      Kdyz uz tu vyse Polka hleda bryle…

      Dnes vysetreni na ocnim, na kazdem oku +1 dioptrie, na cteni. Nosit previdelne je nemusim, brejlim akorat do mobilu, navody mini pismem, vyjimecne do notasu, kdyz si ho neprepnu na velkej monitor. To vse hlavne vecer, kdyz jsou unavene oci.

      A ted otazka – koupit nejaka v drogerce / lekarne (paradoxne v doregerkach vychazely dle testu lepe nez treba v te lekarne), nebo fakt zaplatit 10× – 20× vice a zajit do optiky ? Pokud v te „drogerce“, je jedno kde, nebo mate neco osvedceneho ?

      0 0
      • Polka  

        To ani nevím, že v drogerce/lékarně mají brýle a vůbec by mě nenapadlo se tam po nich ptát :-) Já hned po vyšetření kupoval u Žejdla celkem kvalitní za 5tis. asi, ale nenosím je bo to bylo narychlo a necítím se v nich a mám je jako záložní na doma. Nosím brýle od manželky, která je má z https://www.opti24.cz, což je prý asi beztak nějaká čína a jen jsem si nechal vyměnit skla v optice tady u nás v zapadákově za uplně nejlevnější a je to kua znát, skla moc nevydrží, jsou poškrábaný, mlžej se apod., ale zacházím s nima jak prase, takže za ty prachy…

        0 0
        • RomanH  

          No „cteci bryle“ maji uz radu let v podstate v kazdem supermarketu, drogerkach, lekarnach… Stoji cca 70 – 150 Kc.

          Samo to neumi rozdilne dioptrie, ale to nevadi, vyslo mi +1 na kazdem.

          0 0
          • pepek  

            Koupíš dvoje různý a skla vyměníš. Jedny takový mám z Lidlu a vůbec mi oči neunavují. Nevidím žádný rozdíl oproti těm od doktora.

            0 0
          • scoty  

            No, nějaké korekce čtvrt sem čtvrt tam běžně bývají. Taky s +1 vidím dobře ale…

            0 0
        • Excel  

          Jo, tam mě dycky stáhli o sedmičku a to jsem se držel při zemi.

          0 0
      • scoty  

        Tak na těch z drogerky za šede je napsano že max 30min denně, protože nejsou přesně na Tvé oči.

        Na přečtení návodu to ale stačí :)

        0 0
      • Excel  

        Na to občasný nasazení úplně klidně drogerkový, vem si patery a rozhaž si je kde potřebuješ.

        0 0
      • vit.sklenar  

        Kua, tohle mě taky čeká. Jak se to tak může zdravýmu člověku stát? :)

        0 0
          • vit.sklenar  

            Spíš přemýšlím, co to „stárnutí“ podporuje (čumění do kompu/mobilu) a co by naopak mohlo pomoct (nějaký cvičení?)

            0 0
          • Excel  

            Takže, jak píšou, způsobeno ukládáním látek bílkovinové povahy v čočce.

            Stačí v biosu změnit setup u „Ukládání bílkovinových látek do čoček“ na „DISABLED.“

            Restart a hotové, vyřízené.

            0 0
            • mastihuba  

              Zvláštní, takhle by šlo vyřešit i ukládání tuku a jinejch látek :)

              0 0
            • vit.sklenar  

              Tak tohle je super řešení :D Akorát já se do toho svýho biosu nemumím dostat. Bílkovinné povahy … hmmmm .. od teď už z vajíčka jen žloutek :)

              0 0
      • mastihuba  

        Tak je ti skoro pade, drogerka to jisti :)

        0 0
      • Jaroslávek  

        To se nám ty témata do diskuse ale mění, že ?

        0 0
        • RomanH  

          jj, leta jdou… A jak rikal byvaly kolega, Boli ? To uz neprestane, na konec si zvyknes.

          0 0
      • obda  

        Pokud ti v těch z drogerky budou sedět optické středy…

        0 0
    • RomanH  

      Patriku ?

      0 0
    • pepek  

      Ajta. Eště, že jsem už zaparkoval, radši už nevyjedu.

      0 0
      • Vilém  

        Cestou z prace jsem jedny s majakama a kuklama potkaval na Lesne u sodovkarny, jeste stali uplne debilne pulkou auta do jizdniho pruhu, druhou particku s majakama jsem potkal v Katerine.

        0 0
      • Polka  

        Dva už prej chytli.

        0 0
        • pepek  

          Já jsem jel kdysi dávno přes Plzeň, když honili vraha Winkelbauera (který odzbrojil dva policajty, kteří ho převáželi a sebral jim Volhu). Jedu jedu a najednou v zatáčce stálo auto a na kapotě ležel borec a mířil na mně nějakým dlouhým kvérem. No černou volhu jsem naštěstí neměl :-)

          0 0
    • Polka  

      Dnes přišel SH Bleed Kit i s menstruačním kalíškem z Ali za 50,–. Na Kupkole za 450,–. No nekup to :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Nevidím aretační válečky a pojistku na odvzdušňovák, kvůli které jsem origo pořizoval.

        0 0
        • Polka  

          Nic takovýho k tomu nepotřebuju. Mně šlo hlavně o ten kalíšek :-)

          0 0
      • RomanH  

        To odpovida, kalisek jsem kupoval kdysi u Hanaka pod 40 Kc, supr vec. Strikacku mam od Katky (asi to nebude nijak dramaticka polozka), hadicka ze zverimexu me stala tusim dvacku. Ten uzaver hadicky u Shimana mi nijak nechybi. Cenu origo kitu nechapu.

        0 0
      • Smazaný účet  

        To je dobrý, jak si ani nedělají hlavu s tím popisem na stříkačce For single use. Obzvlášť u Shimana za ty peníze to vypadá srandovně, že ji máš po použití vyhodit :-)

        0 0
    • Hammond  

      Pomalinku,vyjímečně RADĚJI PĚŠKY,zase rok v pr.....

      0 0
    • chemik_mara  

      Zrada na Holedne. Hlasil to vedouci soudruh nebo jsem to prosvihl? Nastesti se to da po chvilce na lesni ceste projet (viz foto 2)

      0 0
      • pepek  

        To už jsem hlásil. Je třeba sjet na dolní okružní trasu, která se ovšem těžko hledá. Sjedeš k hromadě větví, která je asi 10m od dolní strany plotu a pak pokračuješ zhruba rovnoběžně podle plotu a cesta by se měla objevit.

        0 0
        • chemik_mara  

          Takze jsem to prosvihl. :-D No ja to vzal naopak horem,asi 100 metru po sotoline, pak mezi ploty (viz foto) a zase jsem se napojil na puvodni trailik.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Čumím z okna, co se děje: https://brnensky.denik.cz/…0191216.html trochu lisung.

      0 0
      • Motyll  

        Klikař.

        0 0
        • pepek  

          Na Nově budou určitě hlásit, že neměl zimní gumy.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Zajímavá hádanka co to bylo za auto :-)

        Edit: Podle fotek zázrak, že přežil.

        0 0
        • Polka  

          Podle toho zadku jasná „Ochcávka“ ;-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak jsem si to myslel, podle tvaru zadního světla.

            0 0
          • Motyll  

            Poctivá ocel! :)

            Hlavně náhoda, spolujezdec by neměl šanci.

            0 0
            • mastihuba  

              znamej takhle před lety zaparkoval mezi šaliny na Minské a taky se mu nic nestalo, asi je to projektovaný tak abys zustal mezi :)

              0 0
              • Macik  

                Hele já myslím, že to ještě prodá nějakýmu skůtrystovi na zimu. Dobrej speciál na projíždění mezi autama v zácpě. :-)

                0 0
              • Jaroslávek  

                To si pamatuji, ale od takovýho známýho bych se distancoval:-(

                0 0
            • pepek  

              Poslal to tam uplně přesně

              0 0
              • Smazaný účet  

                Takhle laicky bych řek, že ho zachránila z. náprava, díky které ta kometa šalcna vykolejila…

                0 0
                • Motyll  

                  Z videa je vidět, že vůbec nebrzdil. Klika pro toho chodce…

                  Tak nějak mně trochu vadí, že vyvázl bez zranění…

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Tvé reakci se vůbec nedivím. Já už toho moc nenajezdím, ale hlavně takovýho exota nepotkat :-(

                    0 0
                  • mastihuba  

                    Mě se nechce věřit ze si myslel ze to projede :) takhle to vypadá ze s bídou zaregistroval tmavo oranzovou a s salinama tak nějak nepočítal. :)

                    0 0
                  • team_daddy  

                    Nechci dělat ďáblova advokáta, ale já před lety dostal pokutu za projetou červenou, které jsem si nevšiml. Takže s tím “přáním” bych nebyl tak hrrr.

                    0 0
                    • Motyll  

                      Dopadlo to jak dopadlo, snad se chlapec poučí… Dle videa ze šaliny o nějakém “těsně” projetí nemůže být řeč.

                      Ten chodec vděčí vozové hradbě z šalin za život.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Možná, kdyby ta vrchní šalcna nebyla rozjetá, ale akcelerovala z nuly, tak by to stih.

                        0 0
                        • Motyll  

                          Zelená svitila 6 s než tam vjel, takže měl min 10 s červenou…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Projel mezi chodcama a vpravo asi přes auta stojící v odbočení vůbec neviděl, hlídal si komeťáckou šalcnu vlevo.

                            0 0
      • Karaya  

        Proč ti největší piráti mají šáde, fauvé, nebo audinu? Ten koncern musí mít nějaké speciální charisma…

        Včera mě vzal v borec v T6 úplně natěsno a na světlech mi pak potvrdil že schválně. Prý se mu zdálo, že jedu moc daleko od kraje, WTF :/

        0 0
        • JSt  

          pirati silnic maji hlavne spolecne, ze jedou po silnici. ;-)

          0 0
          • Motyll  

            Prostě to jsou nejrozšířenější auta… Procento debilů je všude stejné. Teda kromě Tesly.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Přímo o značkách aut to podle mě není. Debilové jsou rovnoměrně rozložení všude možně. Jestli Tě vzal na kole, tak já měl podobnej zážitek v sobotu na Křižíkové u koupaliště. Prázdná silnice, najednou na mě někdo zezadu troubí jak trhlej, když mě objížděl, ještě se do mě pustil, že mám jet na kraji, že ten pruh není jen pro mě. Jen jsem mu do toho trochu vypruděnej řekl: „Co troubíš, ******?“ Opakuju, že jiný auto se na dohled nevyskytovalo a na té ulici je místo na 4 autobusy vedle sebe. Jak mě předjel, začal blikat blinkrama střídavě na každou stranu a brzdit. Tak jsem ještě čekal pěstní konflikt, ale naštěstí z toho sešlo. Uznávám, že s debilem jsem to přehnal, ale jevil se mi tak. Takže i já jsem jel daleko od kraje. Jen o tom teda nevím. Vždycky jezdím po lesních cestách a stačí dojezd posledních pár set metrů od lesa domů a vždycky mám nějakej zážitek. Jo a bylo to zrovna Subaru.

          0 0
          • Motyll  

            Subaru jsou nejhorší, mohu potvrdit ;)

            0 0
          • novcze  

            nepřehnal, s tím debilem to bylo zcela přesné, kdo jiný může troubit v té situaci :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já někdy troubení chápu, že chcou na sebe upozornit než začnou předjíždět, i když je to kravina, ale aby mi dával kázání, že pruh není jen pro mě, to mě fakt vytočilo. Ten pruh pro mě je a je na mně, jak daleko od kraje pojedu. Už se mi kolikrát stalo, že když jsem jel úplně na kraji, tak mě nějakej pitomec začal předjíždět, i když bylo v protisměru auto a málem mě vytlačil až na trávu vedle. Takže úplně na kraji fakt nejezdím. Ale po prostředku taky ne.

              0 0
              • JSt  

                ono vsechno je jen a jen na kazdem z nas. kdyz ale na kole cyklista nejede pri pravem okraji, porusuje predpisy. ;-)

                0 0
                • Motyll  

                  Nedejbože když projíždí křižovatky v závodním tempu na červenou…

                  0 0
                • RomanH  

                  Pokud zrovna neobjizdi prekazku, coz muze byt treba ted na podzim nametenej sterk. Malo kterej ridic si to uvedomi. Jinak v podstate souhlas.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Jízda těsně u okraje bude jistě živý téma i teď nově v cyklopruhu na Chodské. Kdyby se měl držet cyklista těch namalovaných symbolů kola, prakticky jede v centimetrové vzdálenosti od skoro po celé ulici podélně parkujících aut a tím pádem riskuje smrtelný zranění nějakým z vystupujících pitomců, kteří se nepodívají do zrcátka před otevřením dveří. Takže předpisy nepředpisy, buďto si člověk vybere vynadání za jízdu po stezce pro chodce (s dodatkovou tabulkou, že ji může cyklista použít) a nebo konflikt s některým s řidičů na silnici. Prostě u nás je cyklista škodná a brzda pokroku. Tím se nechci původního stavu stezky zastávat, taky to nemělo se stezkou nic společnýho, ale teď budou chodci pí*ovat ještě víc, když to je stezka pro chodce.

                  0 0
                  • obda  

                    Když tam nepojedeš třicet a nepřekvapíš chodce prosvištěním zezadu, tak IMHO budou v klidu jak doteď (běžně tam kolem chodců zpomaluju na rychlost chůze a nikdy jsem neměl problém). Jestli ale pojedeš 20 v pruhu pro auto, budu pi*ovat já, pokud pojede něco v protisměru a budu se muset za tebou ploužit ;)

                    0 0
                  • Polka  

                    Chce to jednou za čas si zajet na psycho-ozdravný pobyt na Mallorcu a člověk na ty naše automotokokoty aspoň na chvíli zapomene :-) Je to nebe a dudy, přitom na turisticky exponovaná místa jezdí hodně aut z půjčoven, tudíž turisti z různých zemí, ale jsou na ostrově kupodivu ohleduplní. Za to doma…

                    0 0
                    • mastihuba  

                      No počkej, tys tam byl v termínu, kdy tam jeste tolik cizinců není. :) ted jedem o měsíc později a to už začne provoz houstnout :)

                      0 0
                      • Polka  

                        Tak aspoň pak můžeš poreferovat :-) Já myslím, že to bude v klidu.

                        0 0
                • les  

                  :-D

                  0 0
    • Smazaný účet  

      Jelikož je to tady samý vláčkař, tak železniční zpravodajství:

      Arriva na nových tratích, opravený vestibul na hlavňáku bez „ležení“ pro punkery a bezďáky, Dolní nádraží už vyzkoušet nestihnu…

      Události v regionech

      0 0
      • LM  

        Dolní nádraží už vyzkoušet nestihnu…

        Zajít se tam podívat stále můžeš (nějaké vlaky mají stále odjíždět odtud) ale není moc o co stát :-).

        0 0
    • les  

      Středa někdo?

      0 0
    • overkill  

      V Kuřimě bude atrakce https://www.novinky.cz/…sty-40307363

      0 0
    • overkill  

      Povedený řekl bych

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Sympaťák, pochválil T Phoenix :)

        0 0
        • pepek  

          Ten chválil i Lakatoša :-) Ale jak tam jede, zavěšený na laně, to je docela adrenalin, taková práca.

          0 0
          • Excel  

            LKTC…Opravíte to kladivem a šrubovákem..pokud se teda k tomu dostanete. :-)

            0 0
      • Smazaný účet  

        Takže resumé je, že se kácí převážně pozdě, pásy dle objednávky a ne podle skutečné zasažené plochy, sází se opět převážně smrky do totálně vyschlých velkých holin. To jsou vyhlídky.

        0 0
        • babicak  

          Co na to hajný Vaclav? Dostanu kázání, jak se to dělá a jak se to dělat nemá a že ti tam nahoře tomu vůbec nerozumí. V neděli pozišťuji.

          0 0
          • Polka  

            Jo, plamenná diskuze je domluvena na neděli.

            0 0
            • Motyll  

              Poslal jsem mu pozvanku:

              V neděli se těšíme na debatu u kulatého stolu na téma kůrovcová kalamita, výsadba na vykácených plochách a devastace cest nájemnými těžaři z východu… Start v 17 hod.

              0 0
              • mastihuba  

                Zvláštní, na tenhle seminář mam chuť přijet. :)

                0 0
                • Motyll  

                  Rok utekl jako voda…

                  0 0
                  • babicak  

                    To mi povídej…

                    0 0
                      • babicak  

                        A pokračujeme https://www.youtube.com/watch?…

                        0 0
                        • Paja  

                          No tvl, to uz jsou snad lepsi ty tvoje Slize.

                          0 0
                          • JSt  

                            komu se nelibi petr novak, vubec nerozumi hudbe. a ted to myslim zcela vazne. ;-)

                            0 0
                            • Paja  

                              Na jeho hlas mam bohuzel alergii…zejmena Klaunova zpoved a Nahrobni kamen mam vryty hluboko pod kuzi ;)

                              0 0
                              • RomanH  

                                ?

                                0 0
                                • Paja  

                                  Nerozumim otazce.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Co Ti zraovna tyto pisnicky udelaly. To neni jak U stanku na teply parky

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Třeba byl taky nedobrovolný posluchač Radiožurnálu…

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        No, zrovna Radiozurnal posloucham v aute docela casto (vlastne tam prepnu skoro vzdy, kdyz se mi ztrati signal Beatu), a Novaka tam zase tak casto nehraji. A vubec mi prijde, ze zrovna na Radiozurnalu hraji z tech velkych radii jeste tak nejlepe.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Na sobě už můžu vypozorovat ty vlny, jak se mění hudební vkus dle křivky nálady: propadání k temnýmu metalu, pak k tichu, po chemii „překvapivě“ elektronika.

                                          0 0
                                        • Motyll  

                                          Jj v autě 75 % Radiožurnal, zbytek ZET, Vltava, Beat, Evropa2

                                          Dle momentální nálady a signálu.

                                          Na jihu se dá poslouchat rakouské FM4, u toho nelze v noci usnout :)

                                          0 0
                                        • Paja  

                                          Nevim, jestli Radiozurnal nebo Dvojka, kterou posloucham casteji, ale jednu dobu jsem zejmena tyto pisnicky slysel tolikrat, ze se mi totalne zprotivily (nebraly me teda ani predtim).

                                          Takze nerikam, ze by Novak zpivat neumel, to vubec ne a pokud jsem se nekomu dotkl hudebniho idola, tak se timto hluboce omlouvam ;), ale zrovna u tebe me teda pozitivni pristup k tomuto druhu hudby celkem prekvapuje ;)

                                          A vubec, kde je pepa, aby ti napsal, ze v aute mas poslouchat motor :D…asi jsem ho vystval tou vyhruzkou s fotkama :D

                                          0 0
                                        • Excel  

                                          Řekl bych, že Pax Radiožurnál neslyšel deset let, bo by věděl, že Náhrobní kámen tam nehrajou zcela určitě, to možná na R2 nebo na Vltavě.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Nic jinýho v hokně nejelo:/ Když jsem se ujal DJingu, tak mě grácie vyfuckovali.

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Proto mam v praci sluchatka.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Jenže pro mě bylo dost těžké, když jsem sluchadla po delší době sundal, neříkat si, že sedím v kanclu s úplnýma …

                                                0 0
                              • Excel  

                                On tam sice zpívá náhrobní, ale já tam cítím „měsíční“.

                                0 0
                          • RomanH  

                            *****

                            0 0
                  • mastihuba  

                    Jj letí to, jako by to bylo týden…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Já letím už cca 14 dní k Marsu, akorát mám potraviny zvenčí, fógl nesnáší vajca, nerecykluju moč a nemám žádný kvítka na hnojení… :)

                      (reakce na video o tišnovské Štole 88)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Tak treba se mezi svatkama vykopes na bika ;-) Pocasi zatim <|> ke zdi, ale za tyden to vypada na mraziky. Jinak mi samo muzes kdykoli prijet seridit ten silnicni smyk.

                        0 0
        • Excel  

          Potřebujeme smrk, z buku se staví blbě.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Smrky se plaví do Číny a sem se plaví kanadský cedr :)

            0 0
            • Excel  

              U nás a z kanadskýho cedru? To snad ani nejde, to by zatrhl úřad na ochranu proti invazivním (nepůvodním) druhům, bo v těch kládách se sem může zavlíct nějakej odolnej kůrovec kanadskej, kterej by ty naše smrky vyplenil ne? ;-P

              0 0
              • pepek  

                A co se postavilo by se mělo nechat zbourat (spálit).

                0 0
                • mastihuba  

                  Není z Kanady ten Pajuv likusak pod husovickym tunelem?

                  0 0
                  • pepek  

                    Je to možný. Ovšem žádné výjimky už nelze dělat, Greta by z uhlíkové stopy Pájovo baráku nebyla nadšená.

                    0 0
                    • LM  

                      Ehm

                      0 0
                    • Paja  

                      Ta urcite neni o nic vetsi nez stopa jejiho vyletu do Ameriky

                      0 0
                      • pepek  

                        Soudruzi, vy to furt nechápete. Totok je Kulturní revoluce č:2. Někde si vyguglete, co se stávalo s takovými oponenty (eště s barákem z imperialistického dřeva) za Kulturní revoluce č: 1.

                        0 0
                        • Paja  

                          Hele, revolucionari, mam se podivat do archivu po nejakejch fotkach? ;P

                          0 0
                • babicak  

                  Spálit, spálit, spálit :-) :-) :-) , mám nábytek z ruské borovice rostlé za polárním kruhem

                  0 0
                  • Excel  

                    Ten je nutné spálit i s uživatelem, aby se to nešířilo.

                    0 0
    • Macik  

      Čtrnáct melounů za 1,5km? To kudla vykázali jako dálnici nebo co? :)

      https://brnensky.denik.cz/…0191212.html

      0 0
        • novcze  

          tak schválně kdy se objeví na Stravě segment, zatím tam není :))

          0 0
      • RomanH  

        A pritom je tam super pesina(y) PP Pekarna :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Eliotu se zvednou tržby z éčkařů a íháčci budou mít zpevněné tvrdé cesty :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          Pokud nepotkáš nasranýho správce lesa se psem, jak se stalo mně. Ten Ti vysvětlí kam patříš i s kolem.

          0 0
        • novcze  

          na tý Pekárně mě sere jedna věc, nikdo tam neuklízí ty popadaný stromy protože PP a pak se tam vyšlapávají další a další pěšiny a nějaká ochrana přírody jde do kopru

          0 0
          • Smazaný účet  

            Třeba je to záměr, nechat vzniknout klikatým úzkým pěším cestičkám místo širokých přímých magistrál…

            0 0
            • novcze  

              tak určitě… spíš to tam někdo hází schválně a doufá, že to někoho odradí … kdyby tam byly průjezdné ty hlavní tahy, tak by to PP prospělo mnohem víc

              Jinak ta nová cyklostezka taky Pekárně moc nepomůže, určitě v létě radši pojedu lesem, než po asfaltu prostředkem pole

              0 0
              • Macik  

                Tak ta cyklostezka je dobrá když hodně spěcháš někde na sraz a seš ve skluzu a hlavně na noční návratovky :)

                0 0
              • Smazaný účet  

                Já už tam jel tento týden dvakrát a musím říct, že to není úplně špatný. Pokud jedeš od prasat, nemusíš jet dolů a zase nahoru přes Pekárnu a Pekárna teď asi bude stejně bahenní lázeň, tak jsem využil těch 14 milionů na zemi. :-)

                0 0
                • novcze  

                  Tak určitě to otevře nové možnosti trasování, pro mě hlavně ze Žebětína směr Kohoutovice … dřív jsem to jezdil po silnici, ale posledních pár let na to nemám morál :))

                  0 0
                • pepek  

                  Tak jsem to zkusil- a není to dobrý. Ten podjezd je příliš daleko (od prasat nejezdím) a když tu cestu podjedeš, tak se dostaneš do lesa až nahoře. Radši budu dál přejíždět tu Dolfovu cestičku.

                  0 0
    • pepek  

      Furt se něco děje. A já jsem se divil, proč tu furt krouží vrtulník

      0 0
    • les  

      Chlapci nechce se mi to tu hledat, mužu poprosit o odkaz na to super lesacky fideo.

      0 0
    • pepek  

      Hoši bacha na předvánoční stres, lidi jsou jak šílení. Včera mně málem přejelo auto bez řidiče v Tesku. Standardní situace: auto stojí, oční kontakt a když jsem tam vlezl dva, tři metry před čumákem, tak se rozjela a zastavila se mi o nohavici. Naštěstí ty rumy ve slevě jsem měl v druhé ruce, jinak by bylo po nich. To byla tak jasná situace, že jsem první půlsekundu myslel, že to udělala schválně.

      0 0
      • Paja  

        Asi si rekla to je On! :D

        0 0
      • Jaroslávek  

        Ty naděláš, si spletla pedály, no.

        0 0
      • JSt  

        to mas za ty, kery jsi volizal rodlama. ;-)

        0 0
      • babicak  

        Viděl jsi už Le Mans 66?

        0 0
        • pepek  

          Nee, bojím se, že to bude stejná sračka, jako všechny dosavadní filmy o motorismu. Čekám na recenzi od nějakého zodpovědného soudruha.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Mirka Spáčilová dala 70%, což je na ni hodně, většinou se s ní shodnu :)

            V nebabišově Reflexu to vychválili.

            0 0
            • pepek  

              No ale ta Spáčilová asi není ten zodpovědný soudruh.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Když se podíváš na její fotku… ;)

                0 0
                • babicak  

                  :-)

                  0 0
                  • pepek  

                    Tak jsem to viděl a dobrý. Spáčilová hodnotí, (ve srovnání s tím McQueenem) takto:

                    Herecké výkony: 1**

                    Příběh: 1–

                    Zobrazení závodu, atmosféra: 3

                    Technické dialogy: 3, místy:5

                    Dá se to vidět i s osobou blízkou.

                    0 0
              • babicak  

                Dá se to alespoň srovnat s Grand Prix, nebo Le Mans s McQueenem?

                0 0
                • pepek  

                  On ani ten film s McQueenem není zrovna seriózní. Ti umělci z toho vždycky udělají nějakou bramboračku. Výjimka byl pouze film Apollo 13.

                  0 0
                  • babicak  

                    Steve tomu aspoň rozuměl, jezdil závody, například byl na Šestidenní v Erfurtu, tak věděl, vo co go. A ve filmu Le Mans poprvé promluvil asi po 25 minutach :-)

                    0 0
                    • pepek  

                      Jo, on byl takový nemluvný

                      0 0
                      • les  

                        Tomu říkám umění, třikrát ztratíš poklicu a ještě ti na autě tři zustanou :-)

                        0 0
                        • pepek  

                          Dvě mu spadly až u té pumpy, takže 5. Ale zato řadil asi desetkrát furt nahoru (mělo to 4 kvalty)

                          0 0
    • chemik_mara  

      Kdyby nekdo jel na Křížovku pres Kurimskou oboru od Rozdrojek, tak pozor. Řádí tam lesaci a neda se to projet, jen pesky (viz foto).

      https://mapy.cz/s/mekopusamu

      0 0
    • Hammond  

      Včerejší zasmušilý Pístovice ,dneska nikam,durch mokrý věci,úplně všechno..Pěkně mně to chytlo zpátky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Senior ví čím mazat…

      0 0
      • RomanH  

        Docela by me zajimalo, jak moc je „valka“ mezi sr a jr hrana

        0 0
        • Smazaný účet  

          Od března měla jet na Discovery úplně nová sérka…

          0 0
        • Excel  

          Asi jako vymena manzelek nebo prostreno, rating jen bastlenim motorek a hromadou dobrocinosti nenazenes :-)

          0 0
    • pepek  

      Soudruzi, pokud potřebujete někdo poradit, jak nejlépe rychle a pohodlně odstranit šupiny z kapra, tak se zeptejte.

      0 0
    • babicak  

      Štědrý den a duha na obloze, to jsou věci

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zlehka po dvaceti dnech hibernace…

      0 0
    • rici69  

      Taky jsem dnes vyrazil, pár kapek jinak paráda.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nevíte, co provedl doom?

      0 0
      • RomanH  

        Po dvou varovanich prisla blokace. Praskl ho Romancero, ze pry hodil nejaky vtip o Grete a kondomu (hadam Zeleny Raul z Reflexu).

        0 0
        • Paja  

          A o Grete se nesmi vtipkovat?…aby nam neblokli pepu ;)

          0 0
          • pepek  

            Já o ní nevtipkuju. Naopak, řekl jsem jí, že tvůj barák vezla loď s dieselem o 108000 koníkov až z Kanady.

            0 0
            • Paja  

              Opakujes se a uz to neni zabavny, ona ta uhlikova stopa soucasnych foliovniku nebo baraku olepenych decimetrama polyse taky nebude zanedbatelna.

              0 0
        • novcze  

          a vadilo že to bylo o Gretě nebo že to byl materiál Reflexu? :))

          0 0
          • RomanH  

            Ja ani nevim, jestli to bylo ono, nebo jinej vtip. Zadnej jinej ale o Grete a gume neznam.

            0 0
      • Polka  

        Se divím, že to nepřišlo dřív, ten mně tady chybět nebude. Sodomy a spol jsem blokoval automaticky a ty kecy o autistech…sám mně přišel jako autík, takové hanácké podivín, co nepobere kritiku „věhlasného“ RB :-)

        0 0
    • RomanH  

      Hosi, Jezuch mi najezil tuto Mavic Crossmax Pro helmu za cca 3t Kc. Bohuzel mi je mala (velikost M) a dany obchod jiz vetsi velikost nedokaze sehnat. Nez to zacnu resit dale, nema nekdo zajem ?

      0 0
    • Excel  

      Dneska to solidně kostičkovalo.

      Projel jsem si tu novou cyklostezku do Žebálu, ale spíš to vypadá jako započatá výstavba infastruktury pro nový satelit.

      1 – Znovu dobyto.......­.....ale z druhý strany :-)

      2,3 – Tajemná záře nad Ržeczkowitz

      0 0
    • babicak  

      Kvízovka

      0 0
      • Excel  

        Dusan byl toho vecera neklidny… .

        0 0
      • rici69  

        To by mě tedy zajímalo do které jeskyně ten vstup je a pokud od toho nemáš klíče, tak volně přístupný.

        0 0
        • Vilém  

          Dle ceho soudis, ze volne pristupny?

          0 0
          • babicak  

            Volně přístupný, je to jiné místo, než kvízovka. K té pomůcka : 2. nejhlubší propast Moravského krasu.

            0 0
          • rici69  

            Pokud nemá klíče tak minimálně nezamčený, když je vyfocený vstup a poklop.

            Za plotem pravděpodobně bude.

            0 0
            • Vilém  

              prijde mi to focene dirou v poklopu.

              0 0
              • babicak  

                Jj, u prvních dvou fotek máš pravdu, 3. je volně přístupná jeskyně, žádný poklop tam není

                0 0
      • Polka  

        Větrná propast

        Jedná se o nejdelší (480 m) a nejhlubší (117 m) propasťovitou jeskyni na Babické plošině. Větrnou propast vytvořily atmosferické vody, které jsou propastí odváděny do podzemí. Výzdoba formou malých stalaktitů, sintrových náteků a závěsů se nachází až ve vzdálenějších částech.

        0 0
        • babicak  

          Polka je jasná jednička, uhodl to a podává nám to i s krásným komentářem. Je vidět, že je orienťák. Čekal jsem Ufona, když jel onehdá kolem.

          0 0
    • rici69  

      Nejhlubší propast v MK je pravděpodobně Tumperek a pak Rudická?

      0 0
    • mastihuba  

      Jen pro info. V Sivicich bude další malej pivec.

      0 0
    • Hammond  

      Pomalinku frčím ke Kulaťáku,ať chytnu ještě flek u krbu.

      0 0
      • babicak  

        Člověče, Ty jsi pro mne taková paní Columbová, ale jednou Tě potkám. Přeji krásný den!

        0 0
        • mastihuba  

          To bys musel začít od piky ranní směnou. :)

          0 0
        • Polka  

          Nepotkáš. Miloš zpravidla opouští krb, když ty teprve vyjíždíš od baráku :-)

          0 0
          • Hammond  

            No,měl jsem dost,ještě jsem musel hrát s profesorem Matematiky šachy.....Olšany jsem raději vynechal,dnes to napravím.........

            0 0
        • Hammond  

          Babičák: -Třeba dneska,beru to na Drnovice, u Koňa dám jedno a Rum a pak až u Krbu.Bude krásné deň.

          0 0
    • mastihuba  

      Dneska dobrej bizar. Je to peklo loknout si benzinu, když vezes stavu psimu spřežení. To musí být karma. :)

      0 0
    • pajan  

      Kluci a devcata, jezdite i na silnickach?

      0 0
    • mastihuba  

      Muze napadnout. :)

      0 0
      • les  

        Já sežeru prasečí polífku a jedu se uchlastat hore.

        0 0
        • mastihuba  

          Ja si dam vod skopku pauzu. Po včerejším loku Naturalu 95 nejsem nějak ve formě. Dneska du večírek na mši zítra prodam kravku a na jaře už nezaseju.

          https://www.youtube.com/playlist?…

          0 0
        • babicak  

          Jedu zítra hore, snad by mělo konečně sněžit. A Rojda má narozky :-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            Předpokládám, že LaďaKometaGruppe jede fandit, takže budete mít navrchu klid. I když je to od 15-ti, takže je pravděpodobný brzký návrat komanda.

            0 0
        • RomanH  

          Dneska jsme kopim udelali zaraz jen do jednoho. Dva psi se museli sit.

          0 0
          • pepek  

            cože?!

            0 0
            • RomanH  

              Praseci polifka. Nedalo se strilet byli tam psi, tak se musel dat zaraz kopim. Pred tim ale to prase stihlo dva psy lehce potrhat.

              0 0
              • pepek  

                Tak hlavně že nakonec některý soudruh myslivec nebarvil, nebo dokonce nezhasl, jak bývá dobrým zvykem.

                0 0
              • les  

                Chce to víc jagošů :)

                0 0
                • RomanH  

                  Kvuli nim prave neslo strilet :-)

                  V leci jsou vyborni, ale jinak proste blbec pes. Ja si Kiru odvolal. Kazdopadne ale obdivuji pri jejich pomeru vahy a rozmeru vuci divocakovi, jaci to jsou bojovnici.

                  0 0
                  • les  

                    Normální magoři! Ale srdcaři to jsou. Sousedův Bad několikrát zdrhl, osudná mu byla 740 z cemošky.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jsem ani netušil, že probíhají reko…

                      0 0
                    • RomanH  

                      Tak dnes dalsi zaraz, letosni posledni. 22 kousku behem 5 mensich akci, to neni spatne.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Pánové lesa: samý smrk, žádní predátoři, hafo trofejní zvěře ;)

                        0 0
                      • les  

                        Slušný :)

                        0 0
                      • mastihuba  

                        To sou slušný jatka :) to ti naši milovníci zvěře, znají jen z vyprávění.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Cece, zase takovy nee. Zrovna dneska minimalne 3 loncaci utekli – bylo malo strelcu. A vubec nechapu, kam se schovali, (pac jsme tu lec hoblovali nasledne zpet a psi ani nebafli, stejne tak i strelci na stontech nic nevideli. Kazdopadne na to, v jakem stavu jsou u nas lesy (sece) a ze se jedna prakticky o „komorni“ akce, velka spokojenost.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Prosimte kolik stojí uzeny na smelcu? Dnes došli borci do sklepa a odnesli si Buček, krkovicu i kus kotlety, tak si říkám ze dávat jim to za nákup by byla demence :)

                            0 0
                            • babicak  

                              Tož, že bych zítra k Tobě přišel?

                              0 0
                            • RomanH  

                              To bude vedet spise Polka. Ja si tam uzeny kupuji vyjimecne v lete (teply, kdyz ho chci jist prave tam). Jinak se svagry udime svoje. Pokud si to ale nejak nepletu, tak kolem 200,– Kc (180 – 220 podle masa).

                              0 0
                              • mastihuba  

                                No. Mel sem 14,5kg bucku a narezal jsem z toho 14 srutek. Tak mi to bez práce vychází okolo 125kc/ks u krkovice okolo 170kč/ks. Zkusmo sem tam dal kotletu a ta je zbytečně sucha. Nejlíp vychází plecko. To je levný a chuťove nejlepší. :)

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Ja si uz pro sebe vzdy udim dva bucky (masite) a jednu krkovici. Do toho jednu kytu na rozkrajeni pri uzeni, aby nebyl hlad a dlouha chvile :-)

                                  Experimety s kytou/kotletou kvuli detatkum uz mam za sebou – vzali si za cerstva platek, a pak uz se toho nedotkly. Studene mi to nechutna (maximalne k hrachovce).

                                  Ceka me to za cca 2 mesice (za mesic bouchnem pasika).

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    Tak mi toho dost zlikvidujem na sirkovejch komisach u vina. :) neco se veme na hory…

                                    0 0
      • rici69  

        Já už sníh nasel

        0 0
      • RomanH  

        Ted jsi to zaklel, snih neprijde.

        0 0
    • scoty  

      Kvízovka, kde to jsem… :-)

      0 0
      • RomanH  

        V RAJi ? :-)

        0 0
        • scoty  

          Dalo by se to tak říct.. :) ale geograficky to je jinde… :-)

          Foto pivovaru

          0 0
          • mastihuba  

            To nevypadá jako na mendlaku :)

            0 0
            • pepek  

              Proč piješ benzín? To se mi nestalo ani ve 14 letech, když jsem pravidelně šlauchem sosal benzín do motorky tatovi z auta.

              0 0
              • mastihuba  

                Protože su dement, spěchal sem a mel sem krátkou hadicku. U vina si kua neloknu a ted tohleto. Jeste to vezu cmoudovi do lesa. :)

                0 0
                • Karaya  

                  Já si takhle jednou lokl zimní směs do ostřikovačů. Po metanolové aféře ve mně pěkně zatrnulo, když prý stačí náprstek, abys zaklepal… No jsem tady, takže to bylo asi ještě víc šizený :-)

                  0 0
                  • pepek  

                    Původně tam dávali etanol. Až polak přišel na to, že může prodat i metanol a je to levnější. Ten metanol asi není uplně košer, někdo to může dostat do oka, nebo se napít.

                    0 0
              • Smazaný účet  

                Zmiňuje to tady v každým vláknu, ale stejně jsem nepochopil, co dělal se psím spřežením…

                0 0
                • mastihuba  

                  Tak tu třídenní abstinence je potřeba náležitě prodat. Vezl sem mu benzin aby tu soupravu dostal dom. Trénuje smečku na závody a je to takovej ford ze pěšky jim nestačí, tak za nima jezdí na ctyrkolce.

                  0 0
    • RomanH  

      Tak dnes, po 14 dnech provozovani prvni a pate faze Cimrmanova petitaktniho motoru mi to konecne vyslo.

      0 0
      • ufoncz  

        Jsem myslel, že když se mrskáš na celopevňákovi s Forekasterama, tak jezdíš blato, neblato. Takhle to vypadá, žes čekal, až zamrzne.

        0 0
        • RomanH  

          Ono to tak vyslo. V podstate jedinej den, kterej jsem mohl predtim na kolo, prselo. Natahnul jsem si dokonce na 7 budik, abych se spokojene za bubnovani deste pretocil na druhej bok. Zase takovej masochista, abych vyjel do deste (ne kdyz me chytne cestou) nejsem :-)

          Ale uz to dohanim, dnes se oper zadarilo, a i ct + so vypada nadejne.

          0 0
    • novcze  

      tak jsem se vrhl na servis kola, rozebral jsem zadní stavbu odvíčkoval ložiska a může mi někdo říct, proč jsou vevnitř rezatý, když se dešti a vodě důsledně vyhejbám.

      a ještě jeden možná blbej dotaz, mazání vzduchový komory tlumiče si dělám sám, tlumící část ne, takže už je pár sezon bez servisu, ale pořád odskok reguluje stejně, ale je možný, že by se postupem času měnila třeba rychlost komprese a výsledek by byl, že by kolo víc pohupovalo při šlapání?

      a ještě ilustrační foto jak smutně visí:

      0 0
      • Smazaný účet  

        Prostě full, ložiska vyměň :), nevím jak u tlumáku, ale měl by se v zimě dávat vyšší tlak…

        0 0
        • novcze  

          ložiska jsem rozhejbal a namazal, stejně budu koukat po novým bajku, takže měnit teď ne … to větší pohupování jsem pozoroval v sezoně, teď nejezdím, ale je možné, že se to houpalo pořád stejně a jen mě to víc sralo :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak co řešíš? Chudák nový majitel bude muset jezdit se sluchátky :) Já kupoval fulla s vrzajícími ložisky a prodával ho s novými.

            0 0
            • novcze  

              tak ještě na něm jezdit budu než se rozhodnu co dál a nic nevrže, ostatně nevím jestli ho budu prodávat, spíš prodám jen záplety a rám půjde do šrotu

              0 0
          • Macik  

            Olej v tlumení taky ztrácí provozem vlastnosti. Jak začne tlumák moc houpat i když je páčkou omezen, posílám do servisu.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Když všechny napráším, budu mít od tohodle fóra pokoj? :)

      0 0
      • babicak  

        Už ho smázli?

        0 0
      • mastihuba  

        Jestli ti to nějak pomůže, tak bych citoval otevřeny dopis vod matonohy, sám bych mohl na neco zapomenout :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tehdy to byla ještě prdel, současný standupy založený jen na vulgarismech mi už vtipné nepřijdou.

          0 0
          • mastihuba  

            Některý jsou fakt slabota. Dnes to děla kazdej s dírou do ******.

            0 0
    • chemik_mara  

      Hlaseni ze zapadniho sektoru: trailik z Mladeho vrchu po hrane lomu padl za obet hlubokym brazdam od harvestoru. Kmeny a vetve zrejme jeste uklidi, ale trailik uz je solidne rozbitej.

      0 0
    • Hammond  

      Pomalinku to beru přes Kalečník hore ke krbu,na Štěpána jsem si už nesedl,doufám,že dneska chytnu fleka.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Předposlední den svátečního TV utrpení. Jak mám spát, když na Konečňáku je odpaliště?

      0 0
    • mastihuba  

      Premejslim kdy bude vlákno Pf2020 :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.