• screepyS

    Dobrý den,

    hledal jsem ve starších tématech, ale přesto bych rád vaše aktuální názory a rady. Sháním mtb kolem 35 – 40k. Jsem spíše rekreační jezdec, ale zase chci rozumnou kvalitu a výdrž kola. Řeším vlastně 2 věci, jestli neprohloupím s http://www.kola-online.cz/…l-2009/d2121 a popřípadě zda má smysl kupovat karbon nebo zda hliník udělá tu samou službu. Budu vděčný za tipy na konkrétní kolesa. Díky za odpovědi.

    0 0
    • Kubas.1  

      HT, nebo i full?

      0 0
      • screepyS  

        Určitě HT, full pro mě nemá asi smysl…

        0 0
        • Hejdik  

          A co je podle teba tínm smyslem Fullu,kdy žho pro tebe nemá? :-)

          0 0
          • screepyS  

            Nejezdim zas takovej terén, kde bych to využil. Spíš mi vyhovuje HT, mám trochu zkušenost s fullem a nikdy jsem to pořádně nevyužil. Ale každopádně já do toho zas tak nevidim, jaký jsou výhody fullu, jestli se můžu zeptat?

            0 0
            • Hejdik  

              Jak se můžeš takhle ptát? :-)Přece to pohodlíčko! :-)

              Ne vážně ,myslím si že za ty peníze už bys mohl sehnat fulla,kterej by ti dokázal nabídnout odpovídající charakteristiku podle aktuálního stylu jízdy-dostatečně svižného na tvrdém rovnějším povrchu a zároveň schopného kvalitně pracovat v těžším trénu.

              0 0
              • Rychlej turista  

                Za ty prachy si může sehnat i motorku a nebude muset ani šlapat. To bude ještě pohodlnější.

                0 0
            • Kubas.1  

              přesně tak, dnešní fully jedou celkem slušně, a přitom jsou o hooodně pohodlnější než HT :-)

              0 0
              • screepyS  

                Nasadili jste mi brouka do hlavy, teď opravdu váhám, jestli full nebo HT, to abych udělal snad anketu, ten rozdíl v pohodlí je tak markantní a jsou ještě nějaký jiný výhody full oproti HT? Pokud bych se tedy rozhodl pro full, mohli byste mi sem dát nějaký odkazy na konkrétní kola? Díky moc.

                0 0
                • Pijer  

                  CANYON Nervve XC 5.0 Osazením pro nezávodníky i občasného účastníka maratonů naprosto dostačující, zdvih rozumný, váha taky, cena víc než slušná.

                  0 0
                • Piiiiitrs  

                  full…

                  • – udrzba a jeji cena
                  • + pohodli
                  • – svadi k hrubsimu pouziti
                  • + mensi namahani nekterych komponent na ukor zadni stavby(jinak recenopohodli)
                  • – spis bude ukraden

                  a tak podobne muzes pokracovat

                  0 0
                • Kubas.1  

                  jakou vlastně potřebuješ velikost? dá se najív fůra kol ve slevách, ale už nemusí byt velikosti…

                  jinak co byste říkali na tohle ?

                  nebo kdyžtak horší, ale zase novej model

                  0 0
                  • screepyS  

                    No na vejšku 175 cm bych asi potřeboval předpokládám tak 19"? Nebo větší, menší? Jaký jsou pro takovouhle výšku hraniční? 18" by se ještě dalo snést, i 20"? Máš pravdu, chtěl bych nejlépe nějaký model 2009 ve slevě, teď jste tu hodili ale takových pěkných kol, že to začíná být čim dál tim těžší :)

                    0 0
                  • Charlie_R  

                    tu 5700ku jsem kupoval na podzim jako testaka z jineho shopu, jsem spokojenej, dobra geometrie a zehli to paradne

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Ten starší testovací je za ty prachy velmi pěkný, ten novější model i když je nový bych nebral.

                    0 0
          • Trainman  

            Když chce HT, tak mu to berte, né? :-) Za mě třeba http://www.bradsky.cz/…-p-2140.html Tu Meridu asi ne, 80 mm zdvih je tak akorát na chrtění.

            0 0
            • Trainman  

              *neberte

              0 0
            • Evilcleaner  

              hehe a ten trek není chtr:-D řekl bych že ten trek je teda o kus závodněji střižené a bezesporu fantastické kolo. za mě ten celoodpružený scott spark co byl kousek nade mnou. bezkonkurenční kolo za ty prachy:-)

              0 0
      • Hombre85  

        Ten SUP je mooc pěkný a ta cena taky. Nebo http://www.mojekolo.cz/…actinum-7500

        sice nad limit, ale moc pěkný http://www.mojekolo.cz/…black-silver

        0 0
        • screepyS  

          Tak ten Rock Machine je teda nádhernej, ale pořád mi tam šrotujou ty fully, zase co koukám, tak za stejnou cenu ta výbava neni tak „dobrá“, i když v týhle relaci těžko mluvit o špatný výbavě, jako u HT. Takže sem fakt v rozpacích.. :/

          0 0
          • Rychlej turista  

            Hlavně si ujasni, jestli je full opravdu to, co chceš. Když jsi vlákno zakládal, měl jsi v tom celkem jasno a i pak jsi několikrát uvedl, že chceš HT, neboť na tvůj styl ježdění, že je full zbytečný. Celou dobu jsi tady ale tlačen do něčeho, co vlastně ani nechceš. Aby ses pak nedivil, protože na tom kole jezdit budeš ty a ne ti, co HT neuznávají a radí ti podle svých potřeb a tvé vůbec ani nezaregistrovali, protože je ani nezajímají. Pomalu ti naštěstí začíná docházet, že full ve stejné kvalitě jako HT je podstatně dražší a to pokračuje i co se týká údržby, jak v penězích, tak i času při ní stráveném. Zkus se taky zeptat, jestli má full i nějaké nevýhody a podle odpovědí snadno poznáš, jak relevantní tyto rady by pro tebe měly být. To, že se v tomto vláknu prakticky neangažují lidé jezdící na HT je podle mě dáno únavou a rezignací z masáže fullistů.

            0 0
    • Stanley_vy  

      A co třeba Cube ?

      0 0
    • Pilda  

      Nevím, do pevneho ramu bych nesel pokud ano tak Trekove kolo. Zkus testnout fulla , Me napada v teto cenove relaci treba tento : http://www.gtbicycles.cz/…rathon-elite

      0 0
    • matts1  

      Pravda je, že za takový peníze už by se dalo uvažovat o pěkným a funkčím fullu (hlavně ve slevách) a rozdíl oproti HT v pohodlý je obrovskej a přitom to fakt jede.

      Kdybych přemýšlel o HT za tuhle cenu, tak si už asi něco poskládám podle sebe než kupovat sériovku.

      A když sériovku, tak carbon, i když to už je horší, za ty peníze.

      0 0
    • RUR  

      Já bych nechal tohle osadit XTéčkem, dal na to kola RM5(3?), nebo Vikingy, a bude to věčný a super. Teda pokud by ti sedla velikost. Ten rám vydrží ,typoval bych, víc, než hlína, nebo vikslajvant. :-)

      0 0
    • Honzyn  

      Na fulla bych se vykaslal.Jednak je v teto cenove relaci tezky,radsi lepe osazeny HT,za druhe ma slozitejsi udrzbu.Neprohloupis s 29-kou.Videl jsem na netu par lonskych Fisheru za paradni ceny(treba Paragon 2010 se od 2009 lisi jen barvou a 180mm kotoucem).Pokud se nezavodi v XC nebo se clovek nevyziva v akceleraci,ale rad se pohodlne sveze terenem,je 29-ka idealni bike.

      0 0
      • MlokCZ  

        Nějak si rozporuješ v tom svojem příspěvku. Nejdřív mu nedoporučíš fulla, že bude moc těžký za ty prachy a pak doporučíš Paragona, který bude minimálně o 1/2kg těžší než výše zmíněný odkaz na Sparka a ještě ten Paragon možná bude i dratší (dle slevy za jakou ho sežene).

        A pokud píšeš o pohodlném svezení terénem, proč tedy nedoporučuješ fulla, který bude rozhodně (vyzkoušeno) pohodlnější než 29 HT.

        Ale jinak ať si klidně koupí HT ať už 26tku nebo 29tku. U 29tky ale ať ji nejdříve pořádně vyzkouší, aby nebyl zklamaný, zvlášť když je spíše menší postavy.

        0 0
    • Babec  

      Tenhle mi prijde v pondelí, mám ho predobjednaný takze ho mam o 10.000 levnejsi: http://www.stevens.cz/…a-2010/c2625

      0 0
    • Smazaný účet  

      jestli chce ht tak a vezme ht. Pokud mu to do teď vyhovuje, tak proč ne? Za 35 ten full nebude zas taková pecka, to je potřeba min 45. Takže za mě HT 26, pokud by chtěl více pohodlí tak nebál bych se vyzkoušet i 29''

      0 0
      • Hejdik  

        No výše jsem mu hodil tenhle odkaz ,za ty prachy ,je to řekl bych docela dobrá volba:-)

        http://www.prodejkol.cz/…-35–09-vel-m

        0 0
        • Evilcleaner  

          už jsem to jednou psal, tento full nemá chybu. chce jezdit podle všeho svižně a zároven pohodlně. toto je myslím nejlepší řešení zde prezentováno. já bych si fulla ještě nekoupil, ale kdybych měl priority jako on tak toto kolo by mi říkalo brzy pane. nemá slabinu

          EDIT: až na ten zadní náboj který by už konečně měl odejít do bajkového nebe (nebo pekla?:-D)

          0 0
          • pepek  

            Proč by měl ten náboj odejít? U mně neodešel ani po 25 000 km.

            0 0
            • Evilcleaner  

              neříkám že nemůže vydržet při správné údržbě dlouho. ale je těžký jako současné náboje na pevnou osu na EN/FR, zatěsnění není vůbec dokonalé, ořech taky nějakou výjmečnou trvanlivostí nevyniká. dobře, ta nába má své opodstatnění na kole za 15, možná 20 tisíc. relativně vydrží a je těžká jaxvin. nicméně mě štve její použití na drahých kolech.

              0 0
      • MlokCZ  

        Co máte všichni pořád s tím osazením HT x full a proč by mělo být potřeba 45tis.?.

        To by mi tedy zajímal odkaz na HT, který bude o hodně lépe osazené než ten testovací Ghost výše, sem s takovým odkazem.

        0 0
        • Smazaný účet  

          napsal jsem to, ještě předtím, než jsem si rozklikl toho ghosta, ten je fakt pěkně osazený a za slušnou cenu, ale když vidím jak to kolo má odrbané kliky tak je to skoro jako by kupoval bazar.

          Vím moc dobře jak se s kolem jezdí na testovačkách, a to že tam napíšou 600 km zdaleka nemusí být pravda. Třeba tady je pěkný bazar a třeba by se dalo domluvit i na ceně, najeto 300 km

          http://www.cyklobazar.cz/…rine-carbon/

          0 0
          • Hejdik  

            Ale fuj.. :-D

            0 0
          • MlokCZ  

            Odrbaná testovačku být rochu může, ale podstata je v tom, že je na ní záruka, takže pokuč by se něco ukázalo časem, že není ok, tak není problém. Takže oproti bazaru velký rozdíl.

            0 0
          • Charlie_R  

            ty kliky jsem mel taky osoupany, ale jinak bez skrabanecku

            0 0
    • JBC  

      Asi před 3/4 rokem jsem na tom byl stejně, objezdil jsem několik kolokrámů s tím že full je pro mě zbytečnost, ale když mě pak na jednoho posadili tak bylo rozhodnuto…

      Zatím jsem nelitoval ani omylem, spíš naopak, taky jsem si myslel že nepatřím mezi extra vyznavače crossu, ale na tom kole ti to prostě nedá – ta lehkost se kterou se to dá zvládat.

      Byl už i nějaký závod (author cup) a nepřišlo mi že bych se nějak zbytečně nadřel.

      A jako nevýhodu uvádět vyšší náklady na údržbu oproti HT, když si kupuješ kolo za 40t mi přijde vtipné…

      0 0
    • screepyS  

      Po delších úvahách sem se nakonec rozhodl definitivně pro HT, omlouvám se všem zdejším fullistům. Teď už tedy zbývá vybrat jeden konkrétní kus a je tu ještě jedna věc, nejradši bych, aby to kolo nebylo bílé barvy. Líbí se mi moc ten Rock Machine Team 70 (2009), ale jediný obchod, kde ho mají za přijatelnou cenu je zde v diskuzi výše postnutý link: http://www.mojekolo.cz/…black-silver

      ,ale bohužel zde je kolo jen ve velikosti 16,5", nevíte o nějakém jiném obchodě, kde by se vyskytoval ten samý kousek, s podobnou cenovkou, jen ve velikosti 18"? A samozřejmě se nebráním jakýmkoliv dalším tipům, popřípadě co ze zde postnutých HT se vám zdá nejvýhodnější. Díky moc.

      0 0
      • PatrikL  

        to môžeš zobrať aj http://www.rideko.cz/…Q-Carbon.htm :) Vidlica by sa možno dala dvihnúť na 100mm, v inom shope tú možnosť ponúkali…

        0 0
        • Pijer  

          tak to je mazec :-D

          „je tu ještě jedna věc, nejradši bych, aby to kolo nebylo bílé barvy“

          0 0
          • PatrikL  

            nuž ;) Chcel som to postnúť ešte skôr než to napísal ale nevedel som či nakoniec nebude chcieť full :)

            0 0
      • frederick  

        Spis bych byl pro toho Superiora nebo Treka, co linkovali vys, ale jak myslis. Hlavne si to zkus!

        0 0
    • Hnoj  

      SCOTT SCALE 35, model 2010??? :-)

      0 0
      • frederick  

        no za ty penizky nevim teda no…to ten trek i suprous ho strcej do kapsy…teda podle me:)

        0 0
        • Hnoj  

          Ani já se nechci hádat, proto mi stačí podotknout, že tenhle bike je na carbon rámu a scott patří k naprosté špičce, co se týče karbonu. Hliník se s tím skutečně nedá srovnávat.

          Připlatil bych si za pořádnej rám.Zbytek dílů stejně dříve nebo později vyházíš…

          0 0
    • screepyS  

      Takže, nakonec po dlouhých debatách a úvahách a návštěvách několika cyklocenter po osobní projížďce a ozkoušení vyhrál a nejvíc vyhovoval a momentálně už doma dovezený je:

      http://www.bike007.cz/…ig-sur-2010/

      Díky všem co mi zde poradili, motali hlavu a jinými způsoby mě zamotali do tohoto ze začátku poměrně jednoduchého problému :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.