Author Patriot Evo Team 2016 - velikost

23 nepřečtených
  • becis

    Ahoj,

    kámoš vybírá patriota 2016 a řeší jestli vzít pro 184cm M nebo L

    A já popravdě moc nevím co mu mám poradit. Je tu někdo s podobnou výškou a patriotem? Aby nám to trochu usnadnil tak se i změřil viz. příloha.

    Předem díky!

    0 0
    • Concorde  

      M na zavody, L na trailovani. Mam stejne proporce a tuto radu jsem dostal od Jirky Fikejze

      0 0

        Výběr z produktů

        GT Grade Sport 28 kolo, šedé Skladem > 2 ks

        Akce GT Grade Sport 28 kolo, šedé

        od 25 499 Kč -14% MOC 35 899 Kč

        Lapierre Pulsium SAT 8.0 kolo, copper rose Skladem > 2 ks

        Novinka Lapierre Pulsium SAT 8.0 kolo, copper rose

        od 123 999 Kč MOC 154 999 Kč

        Lapierre Zesty AM CF 7.9 29 kolo, béžové Skladem 2 ks

        Lapierre Zesty AM CF 7.9 29 kolo, béžové

        od 103 999 Kč -5% MOC 129 999 Kč

        Přejít do shopu (Kola)
      • Pedro404  

        Nemělo by to bejt spíš obráceně, hravější kratší na traily a delší stabilnější na závody?

        0 0
        • Concorde  

          Ne, tak jak jsem napsal.

          0 0
          • Pedro404  

            A vysvětlil nějak Jirka proč to mít takhle?

            0 0
            • freerider159  

              co zajedeš rychle na větším zajedeš ještě rychleji na kratším

              0 0
              • Pedro404  

                A proč sou teda všechny kola na závodění v enduru a sjezdu dlouhý?

                0 0
                • freerider159  

                  Nemyslím si že jsou sjezdové kola dlouhé… Menší rámy mají nižší těžiště a lépe se ovládají v náročnějším terénu, jsou obratnější. Když jedeš do Rychleb nepotřebuješ podávat maximální výkon, ale chceš si jízdu užít, takže chceš jezdit na kole, které ti přesně padne.

                  0 0
                  • Pedro404  

                    Já myslim že sou… Trend poslední doby je protahovat rozvor a reach, pokládat hlavu a snižovat těžiště. Zrovna dneska o tom vyšel článek na pinkbiku http://www.pinkbike.com/…divorce.html

                    0 0
                    • freerider159  

                      Jako takhle možná jo. Já to ale myslel ve vztahu k tomu příspěvku nahoře. ,,M na zavody, L na trailovani."

                      Jestli měříš třeba 175, tak na závodě v lese z kopce budeš rychlejší a obratnější na 17,5", ale na normální ježdění po lese si vezmeš 19,5". Proto se snad ani sjezďáky ve vel XL ,,nedělají". Člověk co měří dva metry stejně pojede na kole o velikost menší než potřebuje.

                      0 0
                      • Pedro404  

                        No vono to platí i všeobecně, kdyby byly dlouhý kola na závody na hovno, tak je prodlužovat nebudou. Delší rozvor je minimálně v rychlosti a bordelu stabilnější=rychlej­ší, říct paušálně, že kratší kola sou rychlejší, rozhodně nejde.

                        0 0
                        • freerider159  

                          Jako možná si nerozumíme. Vetší rozvor je stabilnější o tom žádá, ale já řešil délku rámu…

                          0 0
                          • Pedro404  

                            A tim myslíš co? Reach? Dýlku horní trubky? To de přece s rozvorem ruku v ruce, a na závodních kolech sou hodně dlouhý.

                            0 0
                    • freerider159  

                      Jako takhle možná jo. Já to ale myslel ve vztahu k tomu příspěvku nahoře. ,,M na zavody, L na trailovani."

                      Jestli měříš třeba 175, tak na závodě v lese z kopce budeš rychlejší a obratnější na 17,5", ale na normální ježdění po lese si vezmeš 19,5". Proto se snad ani sjezďáky ve vel XL ,,nedělají". Člověk co měří dva metry stejně pojede na kole o velikost menší než potřebuje.

                      0 0
                      • Honik  

                        To uz davno neni pravda a zrovna leto i velke znacky pridavaji XL sjezdaky do nabidky…

                        0 0
                        • wilda81  

                          a takový Trek chystá i 29er DH

                          0 0
                          • Pedro404  

                            Máš k tomu nějaký jistější info než ty dva spy shoty prototypu, který sem teď vygooglil?

                            0 0
                        • Hejnickej  

                          Potvrzuji. Na menším kole rychlejší fakt nebudeš :-) obratnější možná, ale to se dá řešit technikou jízdy.

                          0 0
    • Honik  

      Urcite „L“, mam 2 kamarady co vybiraly podle Jirky F, vzali „M“ a ty kola sou dost male. Jirka ma trochu jiny styl jezdeni nez vetsina lidi.

      0 0
      • jeniiiik  

        Jen bacha, 2016 má trošku jinou geometrii…je o něco delší.

        0 0
        • Hejnickej  

          Ano, ale zároveň je osazenej kratší představec oproti 2015, aby se to vykompenzovalo a zachovala se délka posezu.

          0 0
    • luďan  

      Mám 179cm a Evo v Lku. Menší bych asi nechtěl. 2016 je delší o 1cm ale stejně bych bral určitě Lko…

      0 0
    • Hejnickej  

      Taky doporučuju Lko.

      Mám 173 cm a Evo v Mku. Na Lku se taky v pohodě svezu a nijak mě to neomezuje, ovladatelnost stejná, stabilita lepší, akorát u něj je pro mě limitující výška sedlové trubky vs teleskop.

      Jirka vozí M a delší představec… cca 70 mm, Tom Kutin také M, ale představec cca 35 mm :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.