• jihra

    Má někdo skládací horské kolo od americké firmy DAHON (www.dahon.com)? Dělají od kol do města až po slušná horská kola a dokonce i slušné silniční skládací kolo s Ultegrou! Máte od nich někdo skládacího horáka? Uvažuji o něm, ale zajímaly by mne praktické zkušenosti, než za to vysolím patřičnou sumu.

    0 0
    • Pavlos  

      Zkusenost nemam ale verit bych tomu asi neveril

      0 0
    • Lensik  

      Nevidim v tom skladani smysl, prumerne aouto schova kostru bajka do kufru a na ni se daj naskladat i kola, nebo obracene a na mensi auto se daj levne poridit nosice, jiny vyznam skladnosti nez nalozeni do aute mne nenapada.

      0 0
      • Vojtíšek  

        Cestoval jsi někdy s kolem letadlem nebo autobusem?

        0 0
      • jihra  

        To Lensik: Proč skladaci kolo?

        • když je dávám do auta, nemusim ho půlku rozebrat.
        • na nosiči na střeše mi zmokne sedlo
        • taková ženská 158 cm/50 kg rve horáka na střešní nosič dost těžko.
        • ze zřešního nosiče ti kolo ukradnou během minuty (když se zastavíš třeba na oběd)
        • koneckonců ti na parkovišti ukradnou i ten střešní nosič, pokud jej nesundáš (další práce navíc)
        • už jsi někdy s kolem na střeše zachytil třeba za nízké větve stromu?
        • už jsem viděl, jak ze střešního nosiče uletělo kolo na dálnici v cca 90 km/hod.
        • spotřeba auta s kolem na střeše roste.
        • ovladatelnost auta s kolem na střeše klesá.

        Skládací horské kolo má pouze 2 nevýhody:

        • trošku vyšší cenu
        • není opravdu stavěné do tvrdého terénu a na nějaké skoky

        Na moje rekreační ježdění by mi bohatě stačilo.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          co cena? dalsi problematicka cast kola vaha vyber minimalni

          , ale treba to pro tebe, jako malou slabou zenskou co neumi ridit sveho Fiata 126p a nema na igelitovy pytlik na sedlo, bude to prave. Jen aby nebylo slozeni tezsi nez povoleni rychloupinaku predniho kola :)

          0 0
        • Lensik  
          • Povoleni 3 rychloupinaku na sundani kol a zasunuti sedla mi neprijde jako rozebrani pulky kola, ale uznavam, ze zlomit kolo v puli je jednodussi.
          • Pro zenskou 158 cm/50 kg muze byt narocne i ulozeni slozeneho kola do kufru, ale asi prece jen jednodussi, nez vyhoupnout bajka na nosič.
          • Na parkovisti muzou behem minuty ukrast i toho slozeneho z kufru, ale chapu, ze ten na nosici doslova provokuje. Proto nechapu, proc bych mel parkovat na parkovisti, jestlize mam v aute, nebo na aute cokoli, co provokuje, stavim maximalne na pumpe, pokud potrebuju benzin a necekam pri obede, jestli mi to nekdo ukradne. Najist se muzu i v aute.
          • Nizke vetve jsou problem a je potreba si na ne davat pozor, chce to jezdit jako nakladak co nejvic od kraje, presto uznavam, ze nalze bajka 100% ochránit.
          • Z kvalitniho nosice by kvalitne upevnene kolo ulitnout nemelo, chapu ze cena 300,– za nosic je lakava, ale pokud jiny stoji 2000,– a vic, asi to ma nejaky duvod.
          • Omezeni v ovladatelnosti u sve Sierry jsem nezaznamenal, omezeni v tychlosti je samozrejmost. Presto pokud muzu, naskladam bajka do kufru, jet po dalnici 90 je nuda.
          • Omezeni skladaciho horskeho kola, dostupnost servisu pri poruse a nahradnich dilu a navyseni ceny mne prijde jako vyznamne omezeni.

          Presto si myslim, ze o tomto puvodni dotaz nebyl. Nevim, kde tyto kola sehnat, jen jsem potreboval vysvetlit vyznam skladaciho bajku, respektive jsem schopen pochopit, proc skladaci kolo, ktere by si melo poradit i s lehcim terenem, ale bajk? Veskere jeho prednosti jako pevnost, odolnost v terenu tim padaj. Mozna jsem moc konzervativni. Na SportPragu jsem videl skladaci kola v nejakem katalogu – ne bajky jen nevim jestli od Rava, nebo Giantu, nebo … fakt si nevzpomenu, nebyl to predmet meho zajmu.

          0 0
    • juraj  

      Ahoj, poohlizim se po mestske 20" skladacce v cene do cca 15000, idealne bych ale chtel 7 kvalt v naboji, ne vnejsi klasiku. U Dahona nic takoveho nemaji, co si myslite o tehle znacce?

      http://www.pepebike.cz/…erna-20.html

      diky

      0 0
      • Alibaba  

        Vypadá dost zrůdně.

        0 0
      • Smazaný účet  

        k jakému účelu to kolo bude primárně sloužit?

        0 0
        • juraj  

          Popojizdeni po Praze, tzn. vcetne kopcu.

          0 0
          • Smazaný účet  

            a skladat ho budes kdy? za 15t mi to prijde docela drahy citi bike, urcite by se clovek svezl lip na kole s 26 nebo 28"

            0 0
            • juraj  

              Mam uz 29, jenze se stehuju a nebude ji kde dat (tak je odvezena k rodicum na venkov). Tuhle malickost muzu slozit a vzit ssebou do pokojiku. Taky do prace nesime tahat kola do kanclu, ale nechavat je v podzemni garazi.

              0 0
          • hawrda  

            Takovéto kolo je do Prahy pěkná blbost.Obecně bych z praxe řekl,že na průjezd Prahou je nejlepší celopéro.Dá se to tak řezat cestou necestou(obrub­níky,koleje,par­ky atd).

            0 0
            • juraj  

              Takovym stylem nejezdim ani na horaku, jezdim stylem pantata :)

              0 0
      • jecnak  

        Muzes koupit jakekoli s letmymi ci nejak posuvnymi zadnimi patkami a razeni v naboji dokoupit Vyjde to asi i levneji.

        0 0
        • juraj  

          To me napadlo taky, ale puvodne jsem myslenku zavrhl. A co s puvodnim nabojem (to bych asi koupil zakladni kolo s jednokvaltovym torpedem) a platit prepleteni, to uz vyjde draho.

          0 0
          • Jenda  

            tak jak se to vezme, treba tohle http://www.velotrade.cz/…o-4–0-hneda/ + ta naba co daval Jecnak ale je fakt ze jses v tom ± nastejno.

            Toho Polygona chci koupit prave na jezdeni po praze s tim ze kopce pripadne potlacimn abych se nespotil (ale ja uz ted vim ze budud jezdit rovinatejsi trasy :-)

            0 0
            • pepek  

              Věřím, ža na tom se zpotíš i při pomalé jízdě na rovině

              0 0
            • juraj  

              Nejsem moc fanouskem znacek, ale neni pravda, ze Dahon (nebo Author, coz je pry jen preznaceny Dahon) zrovna u skladacek smysl ma? Prece jen maji i vyvoj a tak, tento Paragon to treba napodobi nejak po cinsku.

              0 0
        • kankrlicek  

          S-A 8rychlostni mam a nemohu doporucit. Neda se radit v tahu, velmi problematicke pri vymene duse – cca 3 klice. Seridit 8speed celorocne nejde, na zimu se to cele rozhodi. Zbavovat se ji nebudu, ale nyni bych radsi shimano.

          0 0
    • oddie  

      Když už tu to téma je, nemáte někdo tušení, kde by se dal sehnat samotný rám Matrix? V té největší velikosti. Celé kolo bohužel stojí za hodně starou belu, prakticky všechno bych chtěl jinak, a to i na hodně rekreační účel.

      0 0
      • Vilém  

        Idealne tak sehnat z vyroby:) Pokud se nepletu, tak Dahon se dela v CR.

        0 0
        • oddie  

          Cože??? To by mě teda nenapadlo, že se dělá tady.

          0 0
          • Vilém  

            No prvni co jsem nasel byl odkaz z wikipedie kde se pise „Výrobny má na Tchaj-wanu, v Macau, v Číně a v České republice.“ a „V České republice montuje kola pro firmu Dahon společnost 4EVER ze Studénky.“.

            0 0
    • vsn  

      prodali jsme od nich několik skládaček (lepších) a jsou fakt super… hmotnost luxusní, výbava taky :) problém byl s výměnou sedla za dámský protože tam nejsou klasický ližiny ale jedna široká

      0 0
      • juraj  

        Za lepsi se da povazovat i to mnou odkazane?

        0 0
        • Lopez  

          Skládačky od BBF jsou fakt hodně dobře spracované a za dobré ceny.

          0 0
          • novottom  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
            0 0
    • leoneska  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • DavidDrápek  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.